Overtuigende 3-0 zege PSV ZONDER ZORGEN NAAR BARCELONA Juventus toch nog rappe winst Borussia ondanks nederlaag I Liverpool lachte jk langs Brugge: 1-0 N UITSLAGEN EUROPA CUP I ukS I f It Toch raak Gekortwiekt Ook twee spitsen 30 31 ONDERDAG 30 MAART SPORT 19 7 8 ★★1 I ahai rf woonweg onbegrijpelijk dat dit aan alle kanten ram melende elftal de finale van de nationale bekerstrijd heeft bereikt en dat de ploeg met drie punten achterstand op koploper Real Madrid zichzelf nog kansen geeft om het landskampioenschap te verove ren. I (Van onze sportredactie) DÜSSELDORF Borussia Mijnchengladbach is bezig aan een ijzersterke reeks: tien wed strijden ongeslagen in een lood- zwaar programma. Gisteravond n het Düsseldorfse Rheinstadion 'as Borussia na een slaapkuur og net op tijd wakker om twee g oelpunten tegen het torenhoog voriete Liverpool te scoren (2-1). e twee door Udo Lattek geëiste ïelpunten kwamen er. Toch cht Liverpool (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Afgaande op het spel dat FC rcelona gisteravond op de grasmat van het PSV- idion deponeerde, moet men wel tot de conclusie pen dat het voetbal in de hoogste afdeling van de panse competitie niet veel voorstelt. Het is ge in feite is de Catalaanse forma- Imet de 3-0 nederlaag tegen BV in de eerste wedstrijd van de Bve finales in het UEFA-Cup- Imooi nog goed weggekomen, pt toen de Eindhovenaren hal- twege de tweede helft de derde [ffer produceerden, namen de rcipelen van oefenmeester Kees Bvers duidelijk gas terug, waar- lor Barcelona zich enigszins kon richten en tot een aantal weinig prtuigende aanvallen kon men. .W'T 0V «U fe. I i bespelen is, vind ik bijzonder knap”. Johnson kopt Liverpool naast Borussia. Vogts kan daaraan niets meer veranderen Weg naar finale (ADVERTENTIE) Krimau Bastia in de 18e minuut I er n. De Liverpool-defensie waant zich on overwinnelijk als ze met vijf man speelt: en dat was het geval. Geen vaste bewaker bij Jupp Heynckes; Phil Thompson en Tommy Smith dachten dat karwei bij toer beurt te kunnen klaren, een hautain trekje dat de bekerhouder bijna noodlottig werd toen Heynckes op een voorzet van Del Haye hoger sprong dan al die ijskoude Engelse profs. Een minuut later was het toch raak. Liverpool, dat al vlug het tempo begon te beknotten en zich niet van het midden veld liet wegdrukken, vond het onnodig de organisatie strak aan te trekken. Wel werd Del Haye afgeschermd bij een hoek schop van Bonhof. Aan de opkomende Hannes dacht niemand. De bewaker van Kenny Dalglish stelde de Liverpoolse overmoed aan de kaak: 1-0. ...3-2 (2-2) ...3-0 (2-0) 2-1 (1-0) 1-0 (0-0) 0-1 (0-0) 21 (0-1) Ponte scoort uit een strafschop voor Grasshoppers De Oostenrijkers maakten in Tiflis, waar 50.000 toeschouwers Dynamo Mos kou aanmoedigden, een uitstekende in druk. Zeker in de eerste helft bepaalden zij het spel en namen in de 25e minuut dan ook verdiend de leiding door Baumeister. Technisch was het allemaal verantwoord en de verdediging zat uitstekend in el kaar. Er kwamen in de eerste helft dan ook weinig kansen voor de Russen, die na rust een zwaar offensief inzetten. Na de pauze kwam Austria meermalen in moeilijkhe den, maar hield tot de laatste zeven minu ten de voorsprong vast. Toch zou Dynamo Moskou nog winnen. In de 83e minuut nam Tsjereselli de gelijkmaker voor zijn rekening en twee minuten later scoorde Gersjkovitsj het winnende doelpunt. Niettemin waren de Oostenrijkers na afloop van de sportieve wedstrijd, de Turkse scheidsrechter Ba- bacan kon de gele kaarten in zijn zak houden, bet meest tevreden. Nauwelijks in het veld scoort Paul Postuma de derde PSV-treffer. Artola, De la Cruz en Ramos zijn verslagen TURIJN (ANP). Club Brugge gaf Ju ventus woensdag voor 65.000 toeschou wers in het Stadio Communale in Turijn met spelend gemak partij en ging bijna nog met een lelijke nederlaag van 2-0 naar huis terug. Nadat Bettega vier minuten voor tijd voor een niet meer verwacht doelpunt voor Juventus zorgde, werd het op slag van tijd nog bijna 2-0 toen Cabrini na een fraaie solo alleen voor Jensen schoot en de bal voor het inschieten had. Cabrini schoot echter naast, zodat de schade voor de ploeg van Happel beperkt bleef. De nederlaag van 1-0 in Turijn biedt Brugge niet zulke slechte perspectieven voor de return in eigen huis over twee weken. Brugge wenste in Turijn niet van het normale patroon af te wijken en speelde aanvallend voetbal. Al in de eerste minuut brak Sörensen door en moest Benette een zware overtreding toepassen om hem het scoren te beletten. Kansen kreeg Brugge nog genoeg, maar een echte afwerker, zo- In de slotfase vertoonde de niet meer zo jonge Juventusploeg vermoeidheidsver schijnselen. Juist in die periode viel het enige en winnende doelpunt. Tardelli be diende Bettega op maat. De linkerspits schoot de bal ineens langs de kansloze doelman Jensen. Kort voor tijd kreeg in valler Cabrini nog een uitstekende kans op een tweede doelpunt, maar hij schoot rakelings naast het doel. Tot grote op luchting van Ernst Happel en zijn spelers. emt terwijl Huub Stevens als voorstopper fun geerde. Maar de Eindhovenaren hadden al snel in de gaten dat tegen dit Barcelona niet al te behoudend hoefde te worden gespeeld. Willy van der Kuylen en de zijnen troffen bovendien het geluk dat laatste man Olmo reeds in de negende minuut een voorzet van Lubse met het hoofd langs zijn eigen doelman Pedro Artola werkte. Een gewel dige ruggesteun voor PSV, dat bleef aan dringen. Toen bleek ook dat de Barcelona- defensie, als het onder druk komt te staan geen hecht bolwerk vormt. Zoals bijvoorbeeld in de 16e minuut, toen vleugelverdediger De la Cruz de bal op knullige wijze verspeelde aan Lubse, die daardoor vrije doortocht kreeg. Met een bekeken schuiver werd Artola voor de tweede keer gepasseerd. Wat stelde Barce lona tegenover die Eindhovense daden drang? Niet veel. Een afstandsschot van Juan Asensi en een onbetekenend kopbal letje van Rexach waren de enige wapenfei ten van Barcelona voor de pauze. In de tweede helft kreeg het spelbeeld in de beginfase een grimmig karakter. De goed leidende Italiaanse scheidsrechter Sergeo Gonella damde die agressiviteit snel in, door het uitdelen van twee gele kaarten. Eerst aan Neeskens in de 50e minuut, nadat hij de middenvelder René van de Kerkhof op hardhandige wijze had Ondanks een kleine nederlaag (2-1) te gen Dynamo Moskou heeft de Oostenrijk se bekerwinnaar Austria Wien een goede kans om de finale van het Europese beker toernooi voor bekerwinnaars te bereiken en daarin FC Twente of Anderlecht te ontmoeten. Austria heeft over twee weken in Wenen aan een overwinning met 1-0 genoeg om Parijs (12 april) te halen. Ook PSV startte gisteravond in het bomvolle PSV-stadion 28.500 toe schouwers met twee spitsen: René van de Kerkhof en Harry Lubse. Gerrie Deij- kers had de taak evenals vorige week zaterdagavond tegen Sparta zich uit die aanval terug te laten vallen om op het middenveld te assisteren. Brandts stond als linkervleugelverdediger geposteerd, Borussia hield vast aan het vertrouwde concept van twee vaste bewakers. Toch kon Berti Vogts niet verhinderen dat Steve Heighway herhaaldelijk aan zijn' cipier ontsnapte. Winfried Hannes, met zijn 20 jaar nu reeds een van de beste voorstop- pers in de Bundesliga, had Dalglish, op een uitzondering na, volledig in zijn zak. De Schot Dalglish, die whisky verfoeit en op Anfield Road enorm populair is als opvol ger van Keegan, schoot over na een heerlij ke actie van Terry McDermott. De door Udo Lattek verordonneerde slaapkuur (na terugkomst uit Argentinië hebben de Borussen veel extra tijd moeten rusten) had de ploeg goed gedaan. Calle del Haye deed Simonsen vergeten. Hij was overal, wervelend op de rechtervleugel en zelfs jagend op McDermott. Del Haye heeft één zwak punt: bij een volle speeltijd over negentig minuten wordt zijn eindpass onzuiver. Daardoor werd Borussia in de tweede helft niet meer zo gevaarlijk. Jupp Heynckes redde het toen ook niet meer. Zijn kapotte knie maakte hem veel minder beweeglijk. De man die de laatste weken niettemin de beslissende doelpunten scoorde, moest zich gewonnen geven. Berti Vogts: „De treffer van Liverpool had nooit mogen vallen. Toch zijn wij over twee weken niet kansloos. Allan Simonsen is dan zeker weer terug”. neergelegd en nog geen minuut later aan de wel erg omstuimig voetballende Francisco Fortes, die PSV’s laatste man Adrie van Kraay tegen de graszoden schopte. Michels zag het gevaar van een eventuele rode kaart en haalde Fortes na een kwartier in het tweede bedrijf naar de kant en liet diens plaats innemen door Vigo Esteban. Omdat PSV zich gedurende die tweede helft steeds meer terugtrok, kon El Barca een aantal offensieve acties ontplooien. Rafel Zuviria en Sensi zagen hun inzetten echter hoog over het domein van doelman Jan van Beveren vliegen. De Eindhovena ren in die fase van de strijd loerend op countermogelijkheden kwamen in dat tweede part veel minder in het strafschop gebied van de Spanjaarden dan voor de pauze. Ondanks die terughoudendheid kwam de thuisclub in de 69e minuut op 3-0. De zoveelste onzekerheid in de Barcelona- verdediging werd door Paul Postuma, die nauwelijks in het veld was verschenen voor de licht geblesseerde Van der Kuylen, vakkundig afgestraft. Een minuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd leek Barcelona alsnog tegen te scoren, maar de voorzet van Este ban werd door Cruijff met het hoofd op een haartje gemist. Rijvers over die spelsi tuatie: „Toen kneep ik hem wel even. Met een beetje pech wordt het toch maar 3-1. ircelona-doelman Artola is kansloos op de keiharde kopbal van zijn verdediger Olmo. PSV leidt met 1-0 Daardoor kwamen de aanvalsspitsen Jo han Cruijff en Carlos Rexach op een ei land te staan. Cruijff, die gedurende vrij wel de gehele wedstrijd geen speelbare bal kreeg toegeschoven, werd bovendien, wanneer hij eens een keertje aan de bal was, vakkundig ingepakt door Jan Poort vliet. Nogmaals Rijvers: „Willy van de Kerkhof en Poortvliet kwamen in aanmer king om Cruijff te bewaken. Direct nadat de loting ons aan Barcelona had vastge klonken, kwam de groep, ikzelf incluis, tot de slotsom dat het verstandiger zou zijn Poortvliet met die opdracht te belasten”. 'SV had ook na die riante 3-0 score door eten gaan, maar in plaats daarvan ging ploeg op de counter spelen. Rijvers irover: „In de rust bij een 2-0 voor- ong heb ik er nog op gehamerd die Ivast te houden. Dat hebben de jongens d begrepen. En als dan dat derde doel- it valt, kan ik het begrijpen dat de leg zich terugtrekt. Nogmaals, geen te- itreffer tegen een ploeg die moeilijk te schoot aan de leiding. Twee minuten later werd het gelijk door Hermann, waarna Grass hoppers de leiding nam door Ponte, die een strafschop benutte. Nog voor de rust werd het weer gelijk door Papi, die even eens van elf meter mocht inschieten van de Ierse scheidsrechter Carpenter. Op dat moment was Bastia al tevreden en ging in de tweede helft wat meer verdedigend spelen. Grasshoppers kreeg een overwicht en won de wedstrijd verdiend met 3-2. Het winnende doelpunt werd in de 54e minuut door Montandon gescoord. Er waren ook nog 25.000 Zwitserse toeschouwers. Nu kunnen we met een enigszins gerust hart afreizen naar Barcelona. Maar het blijft oppassen. Van dat publiek hoeven we ons niets aan te trekken Het spel wordt op de grasmat gespeeld. Toch blijf ik den ken aan Ipswich Town, dat ook met een 3-0 voorsprong aan de return begon. Die En- gelsen werden toch maar via strafschop pen eruit geknikkerd”. Aan een finaleplaats wil Barcelona-oe- fenmeester Michels niet denken, ook al wordt hij herinnerd aan het huzarenstuk je dat de Catalaanse equipe tegen Ipswich Town leverde. „Dat was een wonder, en die vinden niet te vaak plaats in het voetbal. Ipswich is natuurlijk wel iets anders dan PSV. Als je een 3-0 achter stand moet ophalen, moet je zoveel risi co’s nemen, dat de tegenstander te veel mogelijkheden krijgt om te doelpunten. En daartoe is PSV in staat”, aldus de oefenmeester. PSV: Van Beveren; Krijgh, Brandts, Van Kraay en Stevens; Van der Kuylen (Postuma), Willy van de Kerkhof en Poortvliet; Lubse, Deijkers en René van de Kerkhof. Barcelona: Artola; Ramos, Migueli, Ol mo en de la Cruz; Neeskens, Rexach en Zuviria; Cruijff, Asensi en Fortes (Es teban). Scheidsrechters: Sergeo Gonella (Ita). Toeschouwers: 29.000. Achter ving Brugge de aanvallen van Juventus vrij gemakkelijk op. De buiten- spelval werd kundig gehanteerd. Dat maakte de wedstrijd niet gemakkelijk en voor de Tifosi op de tribune zelfs zenuw slopend. Tweemaal scoorde Juventus uit buitenspelpositie, maar de Zwitserse scheidsrechter deed het uitstekend en keurde de treffers van Bettega en Bonin- segna terecht af. als Raoul Lambert, die geblesseerd toe keek, was er niet. Sorussia, gekortwiekt door de afwezig- id van Allan Simonsen, heeft zich ver- mstelijk geweerd. Bonhof mocht na de >t nog wel een keer een pass op Jupp ynckes lanceren, maar de Britten lorden nu veel vroeger. De flanken Del iye en Lienen werden afgeschermd, en llaghan maakte zich op het tempo te leien, en dat kan de oldtimer nog best, lorussia dreigde plotseling dood te bloe- 1. Ewald Lienen, volgens Udo Lattek russia’s eerstvolgende international iar nu in een bijrol, ruimde het veld voor «iner. Met diens binnenkomst herstelde tussia zich knap. Het was echter te laat 1 definitief afstand te nemen. Het totaaloffensief dat Udo Lattek had ogekondigd, kwam in de eerste helft d uit de verf. En al zei Bob Paisley na loop: „Ze vielen als wolven over ons *n”, feit is dat Liverpool de achterstand staan de gretigheid van Borussia hoefde bijten, maar aan eigen domheid. Rijvers’ tegenstrever Rinus Michels baarde opzien door te verklaren dat hij Barcelona een goede wedstrijd had zien spelen. „Zoals de ploeg vanavond opereer de, speelt het elftal op zijn top. Wat er bij ons aan scheelt, is de doelmatigheid. Op bepaalde momenten hebben we gefaald. Wat dat betreft, moeten we de hand in eigen boezem steken”. De Spaanse brigade miste eenvoudig pure klasse om het bij vlagen goed opere rende PSV bij te benen. In de verdediging schutterden de beide vleugelverdedigers José Ramos en Jesus de la Cruz herhaalde lijk en liet ook laatste man Antonio Olmo een weinig betrouwbare indruk achter. Op het tnet vier man zwaar bezette midden veld miste de lange tijd uit de roulatie geweest zijnde Neeskens de middenvel der had na zijn knieblessure pas weer anderhalve wedstrijd achter de rug dui delijk wedstrijdritme en schakelden de drie andere middenvelders te langzaam over van verdediging naar aanval. De uitslagen van de gisteren voor de Europese bekertoernooien gespeelde wed strijden zijn: LANDSKAMPIOENEN Borussia MG-Liverpool hventus-Club Brugge BEKERWINNAARS fC Twente-Anderlecht Dynamo Moskou-Austria Wien RJFA-CUP Grasshoppers Zürich-Bastia BSV-Barcelona Bob Paisley zette op het juiste moment n twee jokers in, Johnson en Souness. ie aanvallers, dat is zelfs te veel voor commando Vogts. Terwijl Liverpool :h leek te verzoenen met de 1-0 achter- ind (door een doelpunt van Hannes in eerste helft), sloeg David Johnson twee inuten voor tijd koppend toe. Dat Borussia via een schitterende vrije ip van Rainer Bonhof dwars door de ie muur toch won, zal Bob Paisley een rg zijn. „Op naar Wembley”, lachte de I rerpool-coach. Dat zijn brigade over ertien dagen op Anfield Road nog een - b elpunt moet scoren, vindt hij geen enkel Ibleem. In Zürich werd het tussen beide ploegen een sensationale wedstrijd. Bastia schuw de, net als in eerdere UEFA-bekerwed- strijden, de aanval niet en was ook levens gevaarlijk. Tot groot enthousiasme van de tienduizend meegereisde Corsicanen open voor Bastia ZURICH (ANP). Aangemoedigd door 10.000 Corsicanen heeft Bastia, de club van Johnny Rep, een uitstekend resultaat behaald in de eerste wedstrijd in de halve eindstrijd van het UEFA-bekertoernooi. Bastia verloor woensdagavond in Zürich met 3-2 van Grasshoppers en heeft daar door uitstekende kansen om de finale te bereiken tegen (waarschijnlijk) PSV. Bas tia heeft aan overwinningen met 1-0 of 2-1 voldoende om zich voor de finalewedstrij den te plaatsen. IMk jft

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31