IN DIVERSE AFDELINGEN in Italië Korfbalteams nog in de race zaalvoetbal Trampolineploeg van ODIO tweede uitslagen Terras vogels succesvol J ±J'l «I ti EiVeldstrijd weer van start Europees voetballer van het jaar Simonsson: „BRAZILIË IS FAVORIET Argentina '78 Schoone pakte een punt in laatste duel Ii' Uw Keukenpartner in Haarlem iff r dJ 33 SPORT 1ONDERDAG 3 0 MAART 19 7 8 J A A kust en te keur. ij de st iriM IJMOND. Voor de korfbalteams uit de IJmond gaat aanstaande ?eekend het vervolg van de veldcompetitie van start. Na vijf maanden aalkorfbal een zeer spannend vervolg, omdat zowel Watervliet als IKV nog alle kansen op de titel en promotie naar de tweede klasse ebben, terwijl Heemskerk zich zal moeten waarmaken om degradatie e ontlopen. mes-taats. naar de showroom! O ja, neemt u dan - 1 ^77^ ^e/sa s Verschil interpretatie zaalvoetbalreglement r Watervliet gaat het een gelijk aantal land 5-1 (ADVERTENTIE) Naaktgeboren: „Handleiding zou oplossing kunnen zijn” '■èi EENEN (Van onze sportredactie) w rika, I angst was bijzonder goed en ook het ris» I er blijf in een landbouwhogeschool is ons Ook voor Heemskerk staat een beslis sende wedstrijd op het programma, de ploeg van coach Ans Mulder ontmoet Wel- met Joop Wielhouwer aan het hoofd, in vorm is zijn de punten nog niet bij boor- baat verloren. Voor de tweede IJmuidense vertegen woordiger DKV is ook al een wedstrijd tegen een koploper vastgesteld namelijk BFC uit Amsterdam. Met vier punten voorsprong op nummer twee Stormvogels' en vijf punten op DKV lijkt de Amster damse positie onaantastbaar. Mocht DKV echter kans zien om BFC in eigen huis te kloppen, en dat is gezien de 5-4 thuiszege lang niet onmogelijk dan word de wed strijd van volgende week tegen Stormvo gels van eminent belang temeer omdat Stormvogels en BFC ook nog tegen elkaar moeten uitkomen. Mocht Heemskerk deze confrontatie ech ter verliezen dan bestaat er weinig hoop meer op het behoud van het derdeklassër- schap. Ongemeen spannende wedstrijden dus bij de voortzetting van de competitie veldkorfbal. gelegen, het team dat op de ranglijst één punt op de Heemskerkers voorstaat. Met de 2-4 zege in de uitwedstrijd voor ogen zullen de Heemskerkers het medé door hun vechtlust wel weten te klaren en de rode lantaarn aan Welgelegen overdoen. elgië, !St-Dl stralië. iaat. dl mei Lms tel net en onde-1 renig- untwerk als er niets meer te winnen of te srliezen is. Als de IJmuider schutterij, Alle maten vanabel ven. Marit Kreischer kwam tot het hoogste slaggemiddelde: 1.000 terwijl Ineke Ak kerman een homerun sloeg. Pitcher Chris tian Oudendijk kwam tot een „perfect game”: 9-0-0. EdelmarketTerrasvogels 2-29. Ook in de tweede wedstrijd kénden de Santpoort- se dames geen problemen, ook al stond pitcher Ilone Vos (2-1-7) in de derde inning twee regenruns toe. Gerda Treuren en Henny van de Vlugt waren goed voor een homerun. HEEMSKERK. Het eerste team van ODIN-trampoline, dat uitkomt in de tweede klasse van de landelijke competi tie, heeft tijdens wedstrijden in Amster dam, ondanks het feit, dat de ploeg twee invallers telde, een tweede plaats weten te behalen. De Heemskerkse equipe kwam tot een puntentotaal van 211.40 (het hoogste aan tal dat tot dusver in de competitie werd gerealiseerd) waardoor ook de tweede po sitie op de algemene ranglijst werd vastge houden. Peters, die eerder voor West Ham United en Tottenham Hotspurs speelde, behoort nog altijd tot de beste spelers uit het elftal van Norwich. Bobby Moore en Gordon Banks vertrok ken naar de Verenigde Staten om er hun voetbalcarrière af te bouwen, terwijl niet minder dan vier spelers een baan als ma nager kregen aangeboden. Jacky „Giraf fe” Charlton had achtereenvolgens Midd lesborough en Sheffield Wednesday (in middels derde divisie) onder zijn hoede; zijn broer Bobby Charlton werd aange trokken door Preston North End, maar gaf er al vrij snel de brui aan. Hij exploiteert nu een reisbureau en werd bij Preston North End opgevolgd door zijn vroegere „Dat betekent”, vindt Austria-manager Stock, „dat er niet langer plaats in Oos tenrijk is voor duurbetaalde profs. We zullen de klok terug moeten draaien. De vernieuwing van het Oostenrijkse compe- titievoetbal is niet aangeslagen bij het publiek. We zullen weer naar een eerste divisie met zestien clubs terug moeten. Zoals het nu gaat, kan het niet langer. Wedstrijden die vroeger volle stadions trokken, moeten het nu met een handjevol toeschouwers stellen”. De nieuwe opzet van de Oostenrijkse competitie, waarbij er een eredivisie werd geformeerd met slechts tien ploegen, is allerminst een succes gebleken. Op dit moment is de gezamenlijke schuldenlast van de deelnemende verenigingen opgelo pen tot ongeveer drie miljoen gulden. Hoe wel het nationale team de eindronde van het wereldkampioenschap in Argentinië heeft bereikt, heeft het geen enkele invloed op de belangstelling voor de nationale competitie. De toeschouwers blijven weg. Manchester-United-clubgenoot Nobby Sti les. Geoff Hurst zwaait nog altijd de scep ter bij de amateurclub Telford United. Roger Hunt, George Cohen en Ray Wilson hebben helemaal geen binding meer met het voetbal. Hunt is werkzaam in de pu- blic-relationssector; Cohen zit in de hui zenbouw en Wilson heeft zich een bloeien de zaak in het begrafeniswezen opge bouwd. Haarlem (Kennemer sporthal): eerste klas B: Spaarnevogels-RCH 3-3; TYBB- Van Lammeren H. 2-2; Bloemendaal- HFC 4-1; DSC’74-Kennemerland 5-4; En- dema V.-FC Graetz 3-6; res. eerste klas B: CBS 2-De Kleine Beurs 2 7-4Club 12 2-Kennemerland 2 3-3; res. derde klas E: Loek Anderson 2-FC Graetz 2 5-2; North End 2-DVS 4 14-1; res. derde klas H: Kennemerland 3-Geel Wit 5 1-2. Haarlem (Spaarnehal): derde klas D: De Fles-DSS 24; derde klas E: Old Smuggler Stars-De Bronraad 7-1; HBC- Van Egmond 7-2; derde klas F: Libero- De Roemer 2-7. Fabian Heerkens BV. Stationsplein 64 (parkeergarage om de hoek), tel. 023-314143 Geopend van 09.00 I? 30 u» Zaterdag van 09 00 17 00 u«. STAND 3e KLASSE B: Oranje Nassau 8-12, Helios 9-12, Watervliet 9-12, HKC 9- 11, MEO 9-9, Neptunus 8-7, Apollo 9-7, KCO 9-0. 3e KLASSE C: BFC 9-15, Stormvogels 9- 11, DKV 9-10, TCHN 9-9, Biko 9-8, KCS 9- 8, Welgelegen 9-6, Heemskerk 9-5. tsen te gedach 3all. Al ■en Mol zijn ge atta. Hol al -otestei Rotter sr, pen „In te ST-toee derlani ■bondei id Prh nodige: Je hani moeten e 29 vai sen. Dit iteren". agkaar- lts vet I-210 I 12 31- 10 21 7 7- 6 4 7-: 3 3 0 11 Alle maten variabel I est bevallen”. I TrentoTerrasvogels 0-30. Het thuis- in en I pelende Trento bleek duidelijk te zwak I roor een agressief spelend Terrasvogels, ;mden fris van de lever kunnen spelen en Np i Coach Van der Berg toonde zich bijzon- I Ier content over de toernooiorganisatie: HAARLEM. „Brazilië wordt de nieuwe wereldkampioen”, gelooft Euro pa’s voetballer-van-het-jaar Alan Simons- son, de Deense aanvaller van Borussia Mönchengladbach. „Het toernooi wordt in Zuid-Amerika verspeeld en dat geeft Brazilië in mijn ogen een duidelijke voor sprong op West-Duitsland, dat zich dit maal tevreden zal moeten stellen met de tweede plaats”. Alan Simonsson wil dan echter in de finale in Buenos Aires wel de volgende Mannschaft aan het werk zien: Maier; Vogts, Kalz, Rüssmann, en Dietz; Flohe, Bonhof en Wimmer; Seliger, Fi scher en Grabowski. Van deze elf is Jür gen Grabowski inmiddels echter al afge vallen. De aanvoerder van Eintracht Frankfurt voelt er namelijk niets voor naar Argentinië af te reizen. Van het elftal dat in 1966 voor Engeland het wereldkampioenschap veroverde, zijn nog altijd twee spelers actief, zij het dan dat dit tweetal al lang niet meer aan de top meedraait. Het zijn Allan Ball en Martin Peters. De roodharige Ball speelde in 1975 als aanvoerder zijn laatste interland voor Engeland tegen West-Duitsland en komt momenteel voor de tweede-divisieclub Southampton uit. Southampton is Ball’s vierde club. Eerder speelde hij voor Black pool, Everton en Arsenal. Martin Peters verdedigt de kleuren van Norwich City. Beverwijk: hoofdklas: Groot/Assum- burg-Sport/Schoone 6-6; eerste klas A: Wilms Floet-Progress 3-0; Lichthal- Fransen/Schoot 5^1; res. derde klas B: Donkey Shot 2-Hazenberg 2 14; res. derde klas C: Wijker Post 2-Bonte Kip 2 2-8. Over het gebeuren in de zaal wat be treft de arbitrage blijkt Naaktgeboren volledig op de hoogte en er blijken nog veel zaken te zijn, die om een oplossing vragen. „In de verschillende afdelingen waar het zaalvoetbal wordt gespeeld zijn diverse interpretaties van de regels. Dat blijkt als bij een uitwisseling die wij Na deze moedgevende start van de oe fencampagne, speelt Terrasvogels zater dag 1 april de eerste oefenwedstrijd op eigen veld. Tegenstander is het Haarlem se HCK, aanvang 17.30 uur. Lazio RomaTerrasvogels 2-7. Lazio derde in de Italiaanse competitie ontpopte zich tot de sterkste tegenstander voor Ter rasvogels. Het team bevat dan ook drie internationals. De jeugdige pitcher Els Koks (5-2-8) hield zich echter knap staan de. Aan slag kwam Ludy van Mourik tót vier honkslagen, uit evenveel slagbeurten. PesaroTerrasvogels 0-6. In de finale ontmoette Terrasvogels Pesaro, dat eerder met 8-1 van EDO (Haarlem) had gewon nen. Werpster Christian Oudendijk bleek opnieuw in goede vorm (2-0-1), terwijl twee fraaie dubbelspelen Pesaro van runs af hielden. Renè2e van den Berg en Ineke Akkerman noteerden beiden een twee- honkslag. j ■- 10 18-1 8 25-11 m waarschuwing zijn omdat de oranje- 7 f’ 5 7-, 4 12-11 j bekend staan voor het leveren van 4 12? 4 1! eelde daten Vere- 0. De totale uitslag was: 1. Pro Patria 220.90 pt„ 2. ODIN 211.40 pt„ 3. TVIJ 206.10 pt„ 4. TVA 188.80 pt„ 5. Excelsior 182.10 pt. i.Kom ilijk de maten van uw eigen keuken mee? „Vanuit Zeist wordt een dergelijk ad vies uitgebracht en daar dient bij de opleiding van de zaalvoetbalscheids- rechters rekening mee gehouden te wor den. Al maakt het de jzaak voor de be trokkenen zeker niet aanlokkelijker, waardoor het vaak voorkomt dat er maar iemand van de tribune wordt ge plukt, een verre van ideale situatie. Ook zo’n punt wordt in het overleg met de afdelingen aan de orde gesteld. Zo wordt er over gedacht indien een team niet over een grensrechter beschikt een spe ler op te dragen deze taak te vervullen waardoor het team met een man minder moet spelen. Een zelfde regel zou voor het niet hebben van een coach kunnen gelden”, onthult Naaktgeboren die sinews kort ook zitting heeft in de strafcommis- sie van de afdeling die zowel veld- als zaalvoetbalzaken behandelt. Iets wat hem niet vreemd is gezien zijn ervaring als veldvoetbalscheidsrechter. Maar sinds de zaal zijn opmars inzette heeft dat alle aandacht. urnen i1 J tad Trento. Sportief gezien kan Terras- 5 I «gels terugblikken op een geslaagde np; door vier overwinningen kwam het I tam van de coaches Teun van der Berg wee- jiBram van der Werf tot een fraaie eerste De persoonlijke resultaten van de ODIN-ploeg waren: Peter Jager 55.50 pt„ Ilse Dekker 52.70 pt., Ingrid Slangen 51.70 pt„ Bert Dammers 51.50 pt. en Yolanda Jaasma 35.30 pt. Naaktgeboren vindt dat het zaalvoet bal in deze regio over een aantal goede arbiters beschikt en ziet het als zijn belangrijkste taak er aan mee te werken dat hierin alleen maar vooruitgang wordt geboekt. Daarvoor stapt hij graag elke avond in de auto. hebben met de afdelingen Amsterdam en Noord-Holland, waar de scheidsrech ters soms andere maatstaven gebruiken dan in ons rayon. Het gevolg is dat onze mensen in de andere afdelingen proble men krijgen en onze gasten hier hetzelf de ondervinden”. Een gang van zaken die ongetwijfeld het gevolg is van de tot nu toe zeer summiere richtlijnen voor de scheids rechters, al wordt er regelmatig overleg gepleegd binnen het district West I van de KNVB (afdelingen Haarlem, Amster dam, Noord-Holland en Utrecht red) en deponeren wij regelmatig voorstellen in Zeist waarvandaan de zaken centraal geleid worden. Een oplossing zou kun nen zijn het uitgeven van een Handlei ding voor zaalvoetbalscheidsrechters naar het voorbeeld van die voor het veld". Een punt dat bijvoorbeeld tot me ningsverschillen kan leiden is dé plaats van de grensrechter. In de spelregels staat een advies aan de scheidsrechters waarin hun geadviseerd wordt de grens rechter op het snijpunt van achter- en doellijn te posteren zonder dat hij zich mag verplaatsen. Iets wat het grensrech- teren zeker niet aantrekkelijkelijk maakt (Van een medewerker) BEVERWIJK/HAARLEM. Voor een handjevol toeschouwers kwamen Groot/Assumburg en Sport/Schoone in de Beverwijkse sporthal na een doelpun- tenrijk duel tot een 6-6 gelijkspel in hun laatste partij voor de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie. Er stond voor beide ploegen niets meer op het spel. Voor Groot/Assumburg scoorden Van Noord en Tesselaar ieder tweemaal, ter wijl De Graaf en Van Lieren één keer raak schoten. Van Balen en Boer maak ten twee doelpunten voor Sport/ Schoone, terwijl Klein en Van Ingen een keer het net wisten te vinden. Voor het gedegradeerde Sport/Schoone was dit het laatste optreden als hoofdklasser. Het vastgestelde hoofdklasseduel tussen Carrousel en Carillon Boys was al eer der gespeeld. In de eerste klasse B kwam FC Graetz door een 6-3 overwinning op Endema V. in de Kennemer sporthal weer een stap dichter bij het kampioenschap en pro motie naar de hoofdklasse. Het moet al heel gek lopen wil FC Graetz daar nog naast grijpen. Allan Ball: nog actief >1 gen Voor het IJmuidense Neptunus staat i einig meer op het spel, voor de onderste laats behoeven zij zich geen zorgen meer :ië-Engs maken omdat KCO geivoon te zwak is lor deze klasse. Dit moet voor Watervliet De resultaten van de onderlinge club- wedstrijden waren: Jongens: 1. Peter Ja ger 55.60 pnt. 2 Bert Dammers 45.40 pnt. 2. Ronald v. Buuren 45.00 pnt. 4. Paul Sinni- ge 43.30 pnt. 5. Jeroen Brethouwer 42.40 pnt. Meisjes B: 1. Marion Stam 42.30 pnt. 2. Monique Kuster 42.00 pnt. 3. Monique Stengs 41.90 pnt. 4. Francis Dol 41.70 pnt. 5. Mieke v. Kuik 41.50 pnt. Meisjes A: 1. Erica Boonstra 55.90 pnt. 2. Ilse Dekkei 54.30 pnt. 3. Angelina Sinnige 50.00 pnt. 4. Diane Smid 49.80 pnt. 5. Imre Boonstra 49.20 pnt. Dames: 1. T. Kraay 54.60 pnt. 2. I. de Jong 54.50 pnt. 3. B. v. Maassen 49.60 pnt. 4. G. Wuis 48.30 pnt. 5. M. Jager 45.50 pnt. (Van een medewerker) SPAARNDAM. Op het gebied van de spelregels en de juiste toepassing daarvan zijn er binnen de zaalvoetbal- organisatie van de KNVB nog al wat verschillen van inzicht. Het meest daar mee geconfronteerd worden de zaal voetbalscheidsrechters. Voor de proble men van de arbiters heeft de scheids- reehterseommissie van de KNVB afde ling Haarlem altijd een gewillig oor. Een man die regelmatig betrokken wordt bij zaken rond de fluitisten is de secretaris van de scheidsrechterscom- missie de Spaarndammer Naaktge boren waarm unten samen met Helios en Oranje Nas- 'duoh au op k°p *n derde klasse B. De iigend, kverwiikers ontmoeten zelf Neptunus, tal ook 'aarvan in de uitwedstrijd maar krap met haken, 4 werd gewonnen. Watervliet zal moeten vanche tinnen, omdat de concurrenten Helios en reet als franje Nassau tegen elkaar in het veld i loeten en voor volgende week de wed- Oranje trijd Helios-Watervliet op het programma egin-1 krij-1 lat zich in aanvallend opzicht kon uitle- iheid Ne-! erd. lisch hebben een leuke/rip gehad, de ont- dag terblijf in een landbouw-hogeschool is (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Het eerste damesteam van e softbalhoofdklasser Terrasvogels leeft op uiterst succesvolle wijze deelge- !r_„n aan een internationaal toernooi, (organiseerd door de Noorditaliaanse regels terugblikken op een geslaagde earn van de coaches Teun van der Berg WK w wi •w; Wan --V.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 33