Films in de ijmond j van PSSSTT zaterdag in Witte Tejater HET ONDERSTAANDE MET GESTREKTE ARMEN n Iss’ Tara. ^.kwispe door DeAmroBank Ffr is er voor alle spaarders. (O Mr.Optlcien J.Grit Ondernemingsraad Hoogovens wil greep op Estel-beleid „De Droomsoezer” De Spaar-Plus-Rekening. De Spaar-Plus-Extra-Rekening. bo N PERSONEELSORGAAN OP CONCERNNIVEAU BEPLEIT IJMUIDEN City Theate Stadsschouwbur BEVERWIJK in B Speedboot gestolen uit Zijkanaal B Con verg Gesl teru VOOR KINDEREN VAN VIJF TOT TIEN JAAR Wereldwinkel houdt werkbijeenkomst Kostbaar beeldje uit winkel ontvreemd Shell wil vergunning voor propaantank Kennemer TheateiSc Luxor Theatei0®.^' strijde lil DONDERDAG 3 0 MAART VELSENJJMIJIDEN 19 7 8 2 voordeliger dan de gewone spaar rekening. En wat op de Spaar- Plus- Rekening blijft staan, is goed voor de hoge rente van: Gedipl. Contactlensspecia I ist A.N.V.C Gedipl Audicien FI.D.A. staan. Kiezen voor een Spaar- Plus-Extra vraagt dus enige overweging. Deze rekeningen geven momenteel een rente van: Kiezen voor een Spaar-Plus is kiezen voor hoge rente. Momenteel 2% meer rente dan de gewone spaarrekening en direct opvraagbaar. Alleen als u opneemt, betaalt u l°/o opnamekosten over het opge nomen bedrag. Blijft uw inleg langer dan 6 maanden 6 rtiek Gedipl. Optometrist O.V. Kostte het u moeite deze tekst op die manier te lezen? Laat uw ogen dan geheel vrijblijvend bij ons testen. Wij hebben er de juiste apparatuur voor. Ging het lezen u wèl gemakkelijk af? Dan hebt u misschien al een bril. Maar ook in dat geval loont het de moeite bij ons langs te komen. In verband met onze uitgelezen collectie brilmonturen en getinte glazen. FROU BRILuIIXil\lu IJmuiden, Bril "Inn". Kennemerlaan 92. Tel.: 02550 -1 50 72. Ook zaken in Gouda 3x), Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d IJssel en Zwijndrecht (2x). Dat is sparen met een nog hogere rente. Meer rente, maar ook wat meer kosten als je geld opneemt; 2% over elk opgenomen bedrag. Voordeliger dan een rentespaarrekening, wanneer uw inleg langer dan 8 maanden blijft Beven i TEST: LEES je te zien. (Vs Tara (ADVERTENTIE) Natuurlijk loopt alles toch goed af: het eindigt met een gelukkige bruiloft. Maar voor het zover is, blijken er nog veel vreemde dingen te moeten gebeuren. De voorstelling zaterdagmiddag in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat begint om half drie. Het reserveren van plaatsen is aan te bevelen en kan gebeuren bij het Bureau Velser Gemeenschap aan het Moerbergplantsoen 22 in IJmuiden, tele foon 02550-15780 en enige uren voor de voorstelling in het Witte Tejater op tele foonnummer 02550-21972. IJMUIDEN. De Wereldwinkel IJmui den houdt vrijdag 31 maart een werkbij eenkomst in het vaste honk op de hoek Bloemstraat/De la Reystraat in Oud-IJ- muiden. Hier zullen de recente activitei ten tijdens de Sri Lankaweek en een plan de campagne voor de komende maanden ter sprake komen. De bijeenkomst begint om acht uur en is voor alle sympathisan ten toegankelijk. De eigenaar had het in duidelijk herkenba re kleuren gespoten pleziervaartuig op eni ge afstand van de walkant tegen een tjalk vastgemaakt. Hij is tegen diefstal verze kerd ü- Scène uit „De Twaalf Veroordeelden". Geweld wordt met geweld beantwoord in het opleidingskamp waar manschappen en leiding elkaar soms letterlijk naar het leven staan. wijken eer bleek d vloed x IJMUIDEN. Uit een winkel aan het Plein 1945 is tussen dinsdag- en woensdag middag een kostbaar porseleinen beeldje gestolen. Het siervoorwerp heeft een waar de van circa achthonderd gulden. De diefstal werd woensdagmiddag ontdekt. Daags tevoren stond het beeldje nog op zijn plaats tussen de winkelvoorraad. BEVI rallelwt twaalf kerk a< n ding oj Om t BEV financi 19.30 v agenda ganisa: gingen 1977 ei BEV werd e Wijker passer dag o met d< PL. van, i van d je me de B van gemis WE uit d van c aardi voor op dt oude eeuw bouw evant VELSEN. Uit het Zijkanaal B is ver moedelijk begin deze week een speedboot gestolen. De eigenaar, een 33-jarige Haar lemmer, ontdekte de diefstal woensdag rond het middaguur. Het vaartuig heeft een waarde van circa vierduizend gulden. score a (AD VER TENTIE) OGEN De Wereldwinkel IJmuiden beschikt voor verkoopactiviteiten en voor andere presentaties naar buiten toe over een vrij willigerskorps met naar verhouding veel jongeren. Er zijn in de vaste vrij williger s- ploeg meer ouderen nodig. „Om bij de buitenwereld wat meer gedegen over te komen” aldus een schriftelijke oproep van het bestuur die speciaal gericht is tot oude re IJmuidenaren. Bewoners van Oud-IJ- muiden hebben de voorkeur. Hun per soonlijke contacten in de wijk kunnen bij activiteiten voor de Wereldwinkel erg van pas komen, zo wordt gezegd. De grootmoeder van Roodkapje kan niet slapen ’s nachts, ze heeft steeds last van enge dromen. Daarom gaat ze ’s nachts maar wandelen in het bos. Op één van de wandelingen komt zij de Droomvorst te gen, een geheimzinnige figuur die groot moeder belooft voor de mooiste dromen te zorgen. Maar er blijkt ook een zwarte droomkoning te zijn, die voor nare dromen zorgt. VELSEN. Onverwacht heeft het Wit te Tejater de gelegenheid gekregen het Haagse kindertheater PSSSTT naar Vel- sen te krijgen. Daarom wordt in tegen stelling tot de gebruikelijke zondagmid dag deze keer op zaterdagmiddag een voorstelling gehouden, bedoeld voor kin deren van vijf tot tien jaar. De titel van het spel dat door PSSSTT zal worden opgevoerd is „De Droomsoezer”. Dit toneelverhaal is een door de spelers van PSSSTT gemaakt vervolg op het sprookje „Roodkapje en de wolf”. Het verhaal begint op het moment dat de wolf net is overleden. De werknemersvertegenwoordigers in de Raad van Commissarissen hebben, zo leert de ervaring, nauwelijks informatie kunnen verschaffen aan de leden van de ondernemingsraad. Als een van de voor naamste belemmeringen geldt volgend de raad de geheimhoudingsplicht van een commissaris. het Estel-concern, dat in 1972 is ontstaan door een fusie tussen Hoogovens en Hoesch Hüttenwerke AG in Dortmund. Daarbij is afgesproken dat het strate gisch-, financieel- en investeringsbeleid voortaan worden vastgesteld op Estel-ni- veau. Om dit beleid uit te stippelen werd een bestuurscollege in het leven geroepen, de raad van bestuur Estel, samengesteld uit vier Nederlandse en vier Duitse leden. Er ontbreekt tot op heden echter een per soneelsvertegenwoordiging die deze as pecten van het beleid beoordeelt en con troleert. De ondernemingsraad wijst erop dat het personeel van Hoogovens geconfronteerd wordt met de gevolgen van het Estel-be- leid, zonder dat daarop via een vertegen woordigend orgaan, invloed kan worden uitgeoefend.- De Raad van Bestuur van Estel „wordt ernstig in overweging gege ven” te onderzoeken welke mogelijkheden voor een overkoepelende ondernemings raad kunnen worden gevonden. Eerder heeft de Raad van Bestuur echter aan de ondernemingsraadsleden van Hoogovens laten weten dat zo’n constructie op juridi sche gronden onuitvoerbaar is. NAAM: LEEFTIJD: 7 maanden RAS: Duitse herder SOORT: Frau PRIJS: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 Zoals bekend maakt het Staalbedrijf IJ muiden als werkmaatschappij deel uit van De Stadsschouwburg prolongeert i film „Herbie gaat naar Monte Carlo”, deze rolprent maken twee automobielt elkaar het leven op een bijna menseliji manier lastig tijdens een ralley die vi Parijs dwars door de Alpen naar Mon Carlo voert. Van deze film zijn zonda twee voorstellingen waarmee de traditii nele jeugdfilm op zondagmiddag verval Na het samengaan van Hoogovens en Hoesch is vanuit de raad meteen al ge vraagd om een geformaliseerd contact tus sen de beide centrale ondernemingsraden en de Raad van Bestuur. In 1973 is daartoe de Gemeenschappelijke Kommissie Estel (GKE) ingesteld, bestaande uit twintig af gevaardigden van het personeel, (tien Ne derlanders eii tien Duitsers). De commissie komt jaarlijks drie tot vier keer bijeen met de Raad van Bestuur. De gesprekken dienen ter informatie en gedachten uitwis seling en hebben een ietwat vrijblijvend karakter. De ondernemingsraadsleden van Hoogovens constateren dat zij via de Gemeenschappelijke Kommissie Estel niet de beschikking krijgen over de gewenste gegevens van Estel dan wel van Hoesch. Reeds bij de publicatie van het zoge noemde TEC-rapport, een nota van de Technisch Economische commissie van de Ondernemingsraad over de reorganisa- ge roman van Konsalik vult de zondagmi groot dagvoorstelling. De film handelt ovi Duitse soldaten, die om verschillende n denen in een strafbataljon worden ing deeld. De enige kans op een ondersche ding voor deze „verdoemden van de twa de wereldoorlog” is een houten kruis o hun graf.... Toen KWISPELdoor deze week zijn bezoekje bracht aan het asiel daalde een druilerige regen uit een grauwgrijze he mel. Een aanhoudende westelijke bries noodde eigenlijk helemaal niet tot een wandeling langs de kleumerige bospa den. Maar iedere donkere wolk heeft een zilver randje. KWISPELdoor’s stemming veranderde dan ook op slag toen hij van Annelies één van de trouwe honden verzorgsters van het asiel mocht horen dat niet alleen Toks, de basta,ard-fox van verleden week, een nieuw tehuis had gevonden maar dat ook Bjorny „onder dak” was. Bjorny poseerde veertien da gen geleden in de krant. Het aantal gega digden was nihil. Het feit dat daar verle den week melding van werd gemaakt heeft waarschijnlijk toch succes gehad. Met opgewekte tegenzin gaat KWIS PELdoor op pad met Tara. Een Duitse herder ten voeten uit. Werd afgestaan aan het asiel omdat ze te druk zou zijn. Allemaal wel mogelijk maar wie zich een herdershond aanschaft weet natuurlijk wel dat hij geen schoothondje in huis haalt en dat een paar stevige wandelin gen tot de dagelijkse noodzakelijkheden behoren. Tara is inderdaad een kruidje-roer-me- niet. Gunt zich helemaal geen tijd voor een kennismaking. Holt in de richting van de asielpoort en staat te trappelen van ongeduld om de wijde wereld in te „stormen”. Ze spiegelt zich in een regenplas en likt het heldere hemelwater dorstig en snel op. Dat herhaalt zich iedere keer als er langs plassen wordt gewandeld. Tara is gevoelig voor een vriendelijk tieplannen bij Hoogovens, werd opge merkt dat in het Estel-concern beleids- knooppunten bestaan die een beslissende invloed hebben op de situatie bij de con- cern-onderdelen, waaronder Hoogovens IJmuiden. „Alhoewel wij stelselmatig heb ben getracht in deze centraal bepaalde zaken een duidelijk inzicht te krijgen, is dat tot dusverre niet gelukt. Het EstelTbeleid blijft daardoor zodanig ondoorzichtig dat er nogal wat vraagte kens bestaan over het feit of de, al dan niet bij de fusie met Hoesch beoogde, voorde len konden worden gerealiseerd. Hoewel wij beperkt zijn in de onderzoekmogelijk- heden, ontkomen we niet aan de indruk dat allerlei transacties de gang van zaken en de resultaten van Hoogovens in belang rijke mate nadelig beïnvloeden,” aldus de gekozen leden van de ondernemingsraad. In dit verband wordt onder meer gedoeld op het inkoopbeleid van Estel ten aanzien van ertsen. Het betreft hier langjarige con tracten, die afgesloten zijn toen de produk- tie nog was gericht op groei. Verder wordt gesuggereerd dat de toestand bij Hoogo vens is verslechterd door de gewijzigde bpzet vari de staalplakkenleveranties aan het Duitse Hoesch. IJMUIDEN. Op het niveau van het Estel-concern moet zo snel mogelijk een ondernemingsraad worden ingesteld. Hierin dienen zowel personeelsleden van Hoogovens in IJmuiden, als van Hoesch in Dortmund zitting te hebben. Deze aan beveling doet de ondernemingsraad van Hoogovens aan de Raad van Bestuur van Estel. De raad stelt prijs op een dergelijk personeelsorgaan omdat zij meent onvol doende inzicht en dus ook onvoldoende invloed te hebben op het beleid dat bij Estel wordt gevoerd. VELSEN. Shell Nederland wil bij het benzinestation Heerenduinweg 56 eet ondergrondse propaantank plaatsen met een inhoud van 7990 liter. Voor plaatsing vai Zij is de tank is bij de gemeente Velsen een hinderwetvergunning aangevraagd. Tegen toekenning van de gevraagde vergunning kan 12 april mondeling bezwaa worden ingebracht tijdens een hoorzitting die om tien uur ’s ochtends in het Velsens wijkse stadhuis begint. Tot eind april kan tegen toekenning van een hinderwetvergunning ooi schriftelijk worden geageerd maar alleen voor degenen die hun bezwaren op 12 apri bij mondeling hebben toegelicht. 7°/ I/O woord en een aanhaling. Ze spring bij herhaling tegen haar begeleiders op als blijk van erkentelijkheid voor het onver wachte uitstapje. Als er in de verte ande re honden naderen gaan de oortjes attent omhoog. Tara moet niet veel hebben van andere honden. Stelt zich op als de be schermengel van haar baas en begint stevig te blaffen als die andere viervoe ters te dicht in diens buurt komen. Het is duidelijk geen agressief gedrag. Eerder pure waaksheid van de trouwe metgezel. In de loop der jaren is deze hond, die was voorbestemd om de kudden te bewa ken, opgefokt tot een viervoeter met een waslijst van opmerkelijke eigenschap pen. Die hebben hem enorm populair gemaakt en geschikt voor een scala van vaak lang niet eenvoudige taken. De her der staat bekend als de attente verdedi ger, de intelligente speurneus en de ka meraad die niet wijkt van de zijde van zijn baas. Jammer, dat niet iedereen die kwaliteiten op de juiste wijze weet te waarderen. Tara toont zich in haar gedrag een ware loot van het roemruchte ras waar toe ze behoort. Ze zit stevig in haar fraai bruine pelsjas met het autentieke zwarte dek. Is niet groot van stuk en heel erg van plan voor haar nieuwe meester of mees teres een trouwe metgezel te worden. Wat zou een mens eigenlijk meer mogen wensen? KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit ten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 11 uur. In „De Twaalf Veroordeelden”, j nieuwe film in het IJmuidense City Thei ter, krijgen twaalf misdadigers door de name aan de oorlog op het Europese vast land een laatste kans de doodstraf te onti pen. Ze worden in een Engels kamper® voorbereid op hun oorlogstaak in Fran rijk. De opzet is een zwaar bewaakt ka teel, dat voor Duitse officieren als oe spanningsoord dient, te overrompelen! op te blazen. Een handjevol hoge officieren krijgt t taak de vrijgelaten misdadigers aaneen, smeden tot een hechte eenheid. Het ga; om moordenaars, aanranders en manna die voor berovingen en andere delicti veroordeeld zijn. Ze zitten in hetzelfi schuitje maar de eenheid is ver te zoeki in het opleidingskamp waar de bevelvn rende officieren het ook al niet met elkaa eens zijn. Tegenstellingen tussen een zek> re Majoor Reisman en een hoger geplaj ste worden op de spits gedreven met et bezoek aan kolonel Breed aan het kamj Hij beveelt afgelasting van de Franse ei peditie die intern als „Operatie Amnesty wordt aangeduid. Bij terugkomst vani kapitein blijkt zonneklaar hoe de verhei dingen werkelijk liggen tussen de zwaï jongens en de leiding. De kolonel won letterlijk weggehoond. Heeft de gericht opleiding echt zin gehad? Wie is voori kersverse eenheid de vijand. De Duitser; bepaalde figuren in de leiding? Na rij beraad op het hoofdkwartier gaat de o; dracht in Frankrijk tóch door. De Duitse krijgen een geduchte klap te incassen door een operatie die tot op de letter won uitgevoerd. Wegens de grote lengte van deze film! er te beginnen met donderdag maar voorstelling. De zondagmiddagfilm heeti City „Vier vuisten op weg naar de hel' Zowel het futuristische „Star Wars” i Van Ditvoorts’ parodie op de tien gebodi „De mantel der liefde” worden voor derde achtereenvolgende week in Kenw mer Theater geprolongeerd. Nieuw in dit theater zijn „Sexrivaler, dat in de nachtvoorstellingen wordt va toond, en „Fablio, de grote tovenaar” dl voor de kindermatinee op het program* BEV staat. wind 1 Ook in Luxor een prolongatie: „SmoM and the bandit” met als Inzet een wedde De ee schap over de aflevering binnen achtezesentw twintig uur van een lading bier, is in ozaten ei bioscoop aan de Breestraat nog een weel(wee w< dat is in „Strafbataljon 999”, naar de gelijknan [e Hoge rente en direct opvraagbaar.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6