Eerste beslissingen zijn reeds gevallen van start Bedankt voor uw steun. i ■An Beverwijk rivalen ordt v( iaat” c igramn i Sc hooi voetbaltoernooi veilingen beverwijk EEN DAGBOEK OM VER OP TE WORDEN s®. 015 bruna Boeken-Tijdschriften-Pupeterie IJMUIDEN: Bruna, Lange Nieuwstraat 485 aa*. ^aa aaai«aa ■■■■sa up jp*” T s mail hi LLLttli Stemt u 31 mei weer op ons j trfw 3 o ,4 1 "heate ivbur Geen spreekuur WA Gestolen tas teruggebracht Soos voor alleenstaanden Raadsagenda Beverwijk Vrouwengilde en kamerplanten Informatie via Dienstencentrum Commissie vergadering Afsluiting weggedeelte Truckcentrum in Beverwijk ieatei Aanrijdingen in Beverwijk IA 3 3 !)ONDERDAG 3 0 MAART 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK A 1 IN SCHOOLHANDBALTOERNOOI KOUWELIJKE SCHEIDSRECHTER GEBLESSEERD strijden verspeeld. A. VAN LEEUWEN B.V. Reacties op deze rubriek via telefoonnummer 02510 - 26546 Be (van onze medewerker) BEVERWIJK. Onder zeer goede weersomstandigheden, harde ind maar kurkdroge velden is woensdag het schoolvoetbal in ■verwijk van start gegaan. Het school voetbaltoernooi wordt voor ieatClde zevenenveertigste maal gehouden. In 1931 werden de eerste wed strijden verspeeld. AJ5K/Z5 ZOV&L Een dagboek voor al je privé I ontboezemingen. Op elke bladzij 5 data en 5 ruimten voor je diepste gedaehten, zodat je dagboek 5 jaar mee- rf” kan. Met een solide slot en L goud op snee. Pak mee. ’t Is zï een Bruna Boller, dus geen 3,95, maar 2,95 zolang de voorraad strekt t/m zater- dag 8 april. JK S Het oude raadhuis van Wijk aan Zee en Duin (AD VER TENTJES) 0, De eerste dag van het toernooi omvatte (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) bezwaï Pelsens ung ooi 12 apri elt o’ ende len ing iersche de twa kruis o ze filmi maar éi m heeti de hel' Iden”, i City The door dee oese vast af teontl ampeme in Frani zaakt ka; n als oi n pelen f BEVERWIJK. Op het kruispunt Pa rallel weg/Wijker meerweg is woensdag om twaalf uur een 17-jarig meisje uit Heems- Zij is met vermoedelijk een hersenschud ding opgenomen in het ziekenhuis. Om twee uur moest een 34-jarige Bever- wijkse bestuurder van een vrachtauto uit wijken voor een veegauto. Hij raakte daar bij een stilstaande auto. Bij onderzoek bleek de vrachtwagenbestuurder onder in vloed van drank te verkeren. BEVERWIJK. In het paasweekend werd een mevrouw uit Winterswijk op de Wijkerbaan van haar tas beroofd door een passerende bromfietser. De tas is woens dag op het politiebureau teruggebracht met de complete inhoud. de tand des tijds niet kunnen doorstaan. Pal daarnaast treft men nu een apotheek aan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Sinds 9 maart komen alleenstaanden van 45 tot 65 jaar op de donderdagavonden bijeen in het buurt huis „De Zandkraai”. Deze soos is op initiatief van enkele mensen gestart. Er wordt gepraat, gesjoeld, geklaverjast en aan andere spelen deelgenomen, maar er is inmiddels een werkgroep gestart die wat andere activiteiten voorbereidt, zoals gespreksgroepen, uitstapjes, cursussen en dergelijke. De kosten zijn voorlopig bepaald op zes gulden per maand, maar eventuele nieuwe leden kunnen op de eerste avond dat zij komen gratis deelnemen. Alleenstaanden die zich zouden willen aansluiten kunnen contact opnemen met het buurthuis aan de Hahdelstraat 93, tele fonisch bereikbaar via nummer 32549 en dan vragen naar Gerard Knoben. dacht. Architekten waren de heren Lon don uit Haarlem en Molenschot uit Am sterdam en deze laatste was in Beverwijk al bekend als architect van de Bisschop pelijke Kweekschool, nu pedagogische academie, aan de Baanstraat. Hij teken de ook het doktershuis op de hoek van BEVERWIJK. Op de agenda voor de op donderdag 13 april te houden openbare vergadering van de gemeenteraad staan onder meer de volgende agendapunten. HEEMSKERK. Ten behoeve van het bouwrijp maken van het bestemmings plan Westertuinen is men begonnen met rioolwerkzaamheden in de Maerten van Heemskerckstraat tussen de Rljksstraat- weg en de Kingsford Smithstraat. Dat maakt het noodzakelijk dit wegge deelte voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten tot en met 28 april of zoveel langer of korter als de werkzaamheden noodza kelijk maken. De wegomlegging wordt ter plaatse aangegeven en het verkeer wordt omgelegd via de Van Riemsdijklaan en de Plesmanweg. BEVERWIJK. Wethouder F. Kaebisch jr. is op maandag 3 april verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Slechts het duel tussen de Spiegelschool en de Franciscusschool eindigde in een doelpuntloos gelijkspel, terwijl de Otter- kolkenschool de grootste overwinning be haalde door de Hoeksteenschool met 8-0 terug te wijzen. De zeven scholen die zich al geplaatst hebben zijn: Heemskinderen, Gallee, Anne Frank, Leonardus, Wiekslag, Maarten van Heemskerk en Otterkolken. Van de reserveteams hebben zich inmid dels drie van de vier halve-finalisten aan gemeld. De halve finales zullen morgen ochtend vanaf 9.00 uur verspeeld worden. Geplaatst hebben zich Kerkheek 2, Zilver meeuw 2 en Anne Frank 2. De finales zullen morgen vanaf 12.00 uur worden verspeeld. BEVERWIJK. Het Katholiek Vrou wengilde, afdeling Beverwijk, houdt woensdagavond 5 april een bijeen komst in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg. Mevrouw L. Verlaan-van der Laak bespreekt dan het verzorgen van ka merplanten, het milieubewust bespui ten van kamerplanten, de hydrocultuur en het stekken. Er zullen stekjes wor den uitgedeeld. Men kan dan in het najaar meedingen naar prijsjes. Het bestuur verwijst verder naar de landelijke ledendag in Den Bosch op 23 mei en op het diner ter afsluiting van het voorseizoen op donderdag 25 mei in restaurant „De Wijck” in Wijk aan Zee. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Dienstencentrum aan de Kerkstraat 46 heeft voor de maand april een aantal informatieochtenden op het programma staan voor bejaarden. 1 krijgt t aaneen; Het gs: n mam» e delicte hetzelfj te zoekt bevelvot net elkas een zekt r geplas n met et net kam; ’ranse ei Am nest' st vani e verhos de zwaï nel won i gericln s voori Duitseri Na rij at de oj Duitse reassert ter won BEVERWIJK. De commissie voor de financiën vergadert maandag 3 april van 19.30 uur af in het Stadskantoor. Op de agenda staan de regionale brandweeror ganisatie en enkele adviezen inzake wijzi gingen van de gemeentebegrotingen voor 1977 en 1978. De uitslagen waren: A1-A2 Zeewijk- school-St. Margrietschool 0-1A3-A4 Pau- lusschool-Mattheusschool 0-1; Al-A3 Zee- wijkschool-Paulusschool 1-2; A2-A4 Mar- grietschool-Mattheusschool 4-0; B1-B2 Pr. Bernhardschool-H. Hartschool B 0-1; B3- B4 R. Schumanschool-Don Boscoschool 0- 5; B1-B3 Pr. Bernhardschool-R. Schuman- school 1-0; B2-B4 H. Hartschool-Don Bos coschool 0-0; C1-C2 H. Mandeschool-Twee- master 1-0; C3-C4 Wijk aan Zee-Noorder- school 1-1; C1-C5 H. Mandeschool-De Ka meleon 1-1; C2-C3 Tweemaster-Wijk aan Zee 0-3; C4-C5 Noorderschool-De Kamele on 0-3; D1-D2 W. v. Graftschool-J. Lig- thartschool 0-4; D3-D4 St. Jozefschool-Em- maschool 8-0; D1-D5 W. v. Graftschool- Petrusschool 0-1D2-D3 J. Ligthartschool- St. Jozefschool 0-6; D4-D5 Emmaschool- Petrusschool 0-5; E1-E2 J. Ligthartschool 2-Wijk aan Zee 2 1-5;E3-E4 Margrietschool 2-H. Hartschool Bvk 2 2-0; E1-E3 J. Lig thartschool 2-Margrietschool 2 0-8; E2-E4 Wijk aan Zee 2-H. Hartschool B 2 1-0; Fl- F2 St. Jozefschool 2-St. Jozefschool 3 3-1 F3-F4 Don Boscoschool 2-Mattheusschool 2 4-0; F1-F3 Jozefschool 2-Don Boscoo- school 2 1-1; F2-F4 Jozefschool 3-Mat- theusschool 2 3-0. ZATERDAG KIJKDAG TOYOTA DEALER Wljkermeerweg 39 - Beverwijk Telef. 02510-25391/20396 (Z/e voor onze „Fint Class Occasions" de Groentjes rubriek BEVERWIJK. De veilingnoteringen van woensdag luiden: boerenkool 63-70, bosseldery 110-130, breekpeen 7-20, prei 42-94, rabarber 200, radijs 52-70, spinazie 135-190, sla 34-40, uien 5-14, waspeen 46- 48. Aanvoer: sla 7000 stuks, spinazie 7000 kilo, radijs 17000 bos, prei 5000 kilo. OP HET WSSÖS GEZICHT Het garanderen van een geldlening ten behoeve van de Stichting Jeugdtandver- zorging Groot-Kennemerland, de eerste wijziging in de begroting 1978 van de Stichting Sporthal, de aanleg van c.v.-in stallaties in 55 woningwetwoningen aan de Antillenstraat en omgeving; de verlenging van een nooduitlaatriool in Wijk aan Zee; de verbetering van de verkeerssituatie Wijckermolen/Viaductweg/Parallelweg; de vernieuwing van het dak van de kinder boerderij; voorbereidingsbesluiten voor het gebied Oosterwijk en Peperstraat en omgeving; de verhuur van de standexploi- tatie in 1978, huur zeestrand van het rijk en de aanschaf van een mobilofooninstal- latie ten behoeve van de storingsdienst van openbare werken. slechts in het bijzijn van gemeentesecre taris H. Rothe, die hem later opvolgde en enkele wethouders en raadsleden, archi tecten, bouwers en enkele genodigden. Burgemeester Delcourt woonde op het buiten „Rooswijk” dat tijdens de tweede wereldoorlog is verbrand. In het oude raadhuis waren alle ge meentelijke diensten en ook de politie gehuisvest en toen was er nog zoveel ruimte over dat aanvankelijk een gedeel te van het gebouw als woonhuis kon worden verhuurd. Maar ruimtegebrek diende zich toch al vrij spoedig aan. Naast het raadhuis is later een arrestan tenlokaal gebouwd. Dat is later weer afgebroken toen de gemeentelijke socia le dienst er zich vestigde en het pand moest worden uitgebreid waarvoor de tuin werd benut. Zoveel mogelijk is daar bij getracht het karakter van het gebouw niet aan te tasten. Gemeentesecretaris Rothe is burge meester geweest tot de fusie in mei 1936 met Beverwijk. Wethouders waren toen de heren A. F. Bickhoff en J. de Wildt. In de gemeenteraad zaten P. v. d. Mey, A. de Wit, P. v. d. Berg, S. van Son en C. Eyking. In 1949 bestond het gebouw veertig jaren en bij die gelegenheid werd het fraai geïllumineerd. Op de hierbij afgedrukte foto staan op de stoep van het oude raadhuis zeven mensen geportretteerd. Van zes werden ons de volgende namen opgegeven: P. Vellekoop, B. J. W. Langedijk, Greetje Poortstra flater gehuwd met P. Beeke- laar, A. Berkhouwer, mr. J. Kale en Hug- tenburg. Jammer genoeg begon het toernooi met een tragisch incident. De enige vrouwelij ke scheidsrechter in het schoolvoetbal- toernooi, mevrouw Wilma Doejaren, kreeg in de eerste wedstrijd die zij zou fluiten al direct na de aftrap de bal keihard in het gezicht. Met een hersenschudding werd zij naar het Rode Kruis Ziekenhuis overge bracht, waar zij ter observatie werd opge nomen. er niet tussen. Weliswaar eindigden weel tWee wedstrijden met een 8-0 stand, maar dat is in schoolvoetbalverband een norma- ijknan ie SCore. De wedstrijden werden door een idagmi groot aantal ouders bijgewoond, waarbij - Door deze resultaten zijn de eerste be slissingen reeds gevallen. Van de stan daardteams hebben zich inmiddels zeven scholen geplaatst voor de tweede ronde, die zal bestaan uit kruiswedstrijden. Van daag zullen zich nog vijf teams hierbij voegen, waarna eveneens vandaag de kruiswedstrijden verspeeld zullen worden. Wars” i geboi voor n Kei Voor het overige verliepen de wedstrij den vlot. De strijd wordt vandaag beslo ten, al wordt er tussen de poulewinnaars nog geen finalewedstrijd verspeeld. Die wedstrijd wordt op een nog nader aan te kondigen woensdagmiddag gehouden, waarbij men rekening houdt met een grote belangstelling. 56 eet kerk aangereden door een personenauto. >ing val DIRECT NAAST de jongen met de handkar loopt de rails van de tram naar Wijk aan Zee. Boven het hoofd van de jongen is een „gaper” te zien. Vermoede lijk was in dat pand een drogisterij of apotheek gevestigd. De ansichtkaart stamt van kort na de eeuwwisseling en is in 1916 afgestempeld. HET GEBOUW LINKS op de foto was tot voor kort in gebruik bij de Rabo bank. Momenteel staat het leeg. Het aan grenzende pand is vrijwel in z’n oude staat bewaard gebleven, al heeft de bo- Baanstraat en Zeestraat voor dokter Lijnkamp, mede-oprichter van het Wit- Gele Kruis. De ingebruikneming van het oude raadhuis gebeurde met weinig feestelijk vertoon. Burgemeester Delcourt van Crimpen verrichtte de officiële opening (van onze handbalmedewerker) HEEMSKERK. In de Dr. Prinsenhal te Heemskerk werd gisteren het meisjeshand- baltoernooi voor lagere scholen voortgezet. Evenals op de eerste dag waren de diverse teams ook nu weer behoorlijk op schot, getuige het aantal van 109 doelpunten in 22 wedstrijden. geert larlo”. mobielt enselijl die va ar Monl i zondi traditii verval Als we onze weg via de Zeestraat ver volgen dan springt natuurlijk sinds 1909 het oude raadhuis in het oog van de in 1936 met Beverwijk gefuseerde gemeen te Wijk aan Zee en Duin, die qua opper vlakte veel groter was dan de gemeente Beverwijk. Het aantal inwoners was ech ter beduidend minder. Cijfers uit het jaar 1869 vertellen, dat Beverwijk toen 200 bunder land omvatte met 3230 inwo ners en de gemeente Wijk aan Zee en Duin 1366 bunder met 1007 inwoners. Beverwijk lag als een enclave in de ge meente die geannexeerd werd en gebied tot de grens van Assendelft omvatte, maar qua belangrijkheid niet op kon tegen de stad Beverwijk. Niet alleen in 1936, maar ook in 1812 waren de gemeenten al eens samenge voegd, maar die fusie werd in 1816 weer ongedaan gemaakt. Wijk aan Zee en Wijk aan Duin bleven toen samen één gemeen te Wijk aan Zee en Duin. Voordat het nieuwe raadhuis van deze gemeente tegenover Westerhout werd ge bouwd, zetelde het gemeentebestuur in een klein en laag gebouwtje naast de hervormde pastorie aan de Zeestraat en daar vonden we nog een hierbij afge drukte foto van in het Wijk aan Zeeër Prentenkabinet. Het gebouwtje had slechts een oppervlakte van enkele vierkante meters maar die waren aan vankelijk voldoende voor huisvesting van het gehele gemeentelijk bestuursap paraat en de uitvoerende diensten. Toen in 1909 het nieuwe raadhuis tegenover Westerhout in gebruik werd genomen deed het gebouwtje naast de hervormde pastorie nog dienst als verenigingsge bouw. Tijdens de tweede wereldoorlog is het gesloopt. Het nieuwe raadhuis tegenover Wester hout heeft als zodanig dienst gedaan van 1909 tot de fusie met Beverwijk in 1936. Daarna deed het dienst als bureau van de gemeentelijke dienst sociale zaken en later kwam het in handen van De Brees- aap (Hoogovens). In 1909 lag het nog vrij eenzaam tussen de tuinderijen. Er waren enkele zandpa den waar nu de Noorderwijkweg en de Duinwijcklaan zijn. Architectonisch trok het nogal de aan opviel dat vooral veel moeders de gang naar het Sportpark Adrichem gemaakt hadden om hun zoontje op de Kennemers- velden aan het werk te zien. BEVERWIJK. Vrijdag 31 maart wordt aan de Lijndenweg het nieuwe be drijf van Truck-centrum Beverwijk ge opend. Dit is een dochteronderneming van het aannemings- en transportbe drijf B. Lute en Zonen BV die als een zelfstandige Fiat-bedrijfswagenagent gaat optreden voor de Zaanstreek, Kenne- m er land en de Haarlemmermeer. Het bedrijf is zodanig geoutilleerd dat ook alle andere typen bedrijfswagens voor reparatie en onderhoud kunnen worden behandeld. Op vrijdag 31 maart tot 21 uur en op zaterdag 1 april van 10 tot 18 uur houdt men „open huis” en ter gelegenheid daar van wordt er een feestelijke Fiat-show gehouden van het complete Fiat-Z-serie programma. Dinsdagochtend 4 april vertelt notaris B. M. A. Batenburg over allerlei zaken waar men een notaris voor nodig kan hebben. Men kan die ochtend vragen stel len, maar deze ook vooraf schriftelijk bij het dienstencentrum inleveren. De bijeen komst wordt gehouden in de Jozefzaal aan de Arendsweg en deze begint om tien uur. Woensdagochtend 5 april wordt in het Dienstencentrum aan de Kerkstraat infor matie gegeven over de opname in verzor gingstehuizen. Na de korte film „Aanmel ding” wordt het woord gegeven aan me- vrouw M. W. Metzemaekers-Schmidt, maatschappelijk werkster van de Com missie Centraal Opnamebeleid. Ook aan haar kunnen vragen worden gesteld. Woensdagochtend 19 april geeft me-- vrouw C. van Blanken, werkzaam in het Stadskantoor, alle gewenste informatie - over huursubsidie en huurgewenningsbij- dragen tijdens een informatiebijeenkomst in het Dienstencentrum. Huisarts G. A. Takken komt op vrijdag middag 12 mei in de Jozefzaal aan de Arendsweg om het een en ander te vertel- len over zijn dagelijkse ervaringen met ouderen. Deze bijeenkomst begint om twee uur. De ochtendbijeenkomsten steeds om tien uur, maar een half uur voor de aanvangstijden is men al welkom. Mocht het vervoer problemen opleveren dan kan dat tegen een geringe vergoeding geregeld worden via het Dienstencentrum, telefonisch bereikbaar onder nummer 20679. „Smokl wedde i achtejzesentwintig partijen. „Monster”-uitslagen is in I fcaten en De uitslagen van woensdag 29 maart: Poule A: Branding-Jozef 5-3, Bach-De Vennen 1-0. Poule B: Krd. De Jong- Heemskinderen 2-3, A. de Vries-Gallee 1-6. Poule C: Anne Frank-Kariboe 4-2, Kerk- beek-Assumburg 6-1. Poule D: Oldewelt- Titus Brandsma 2-3, Leonardus-Ark 1-2. Poule E: Maarten van Heemskerk- Wiekslag 5-1, Spiegel-Franciscus 0-0, Wiekslag-Franciscus 4-1. Poule F: Vlinder- Zevenhoeven 5-3, Hoeksteen-Zilvermeeuw 3-4, Zilvermeeuw-Vlinder 3-1, Otterkol- ken-Hoeksteen 8-0. Poule G: Otterkloken 2-Heemskinderen 2 3-0, Kerkheek 2-Zilver- meeuw 2 4-0, Heemskinderen 2-Zilver- meeuw 2 1-2, Otterkolken 2-Kerkbeek 2 2- 3. Poule H: Oldewelt 2-Vlinder 2 2-4, Fran- ciscus 2-Anne Frank 2 0-6, Vlinder 2-Fran- ciscus 2 1-1. PLAATSGEBREK was er de oorzaak van, dat u bijgaande oude ansichtkaart van de Zeestraat, gezien vanaf het hoek je met de Baanstraat in de richting van de Breestraat, in de vorige aflevering van „Op het tweede gezicht” hebt gemist. WE VONDEN DE KAART, opgediept uit de collectie van Prentenkabinet J. van der Linden te Wijk aan Zee, echter aardig genoeg om er alsnog een plaatsje voor in te ruimen. Het witte huis rechts op de voorgrond is de voorgevel van de oude boerderij van Tegel, die rond de ven het dak uitstekende gevelversiering eeuwwisseling na een ingrijpende ver bouwing het hoofdkwartier werd van het evangelisatiewerk van de familie Garms. F 3 A

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7