Hi-Fi uitgevaren visserschepen petri interieur blijft op z’n hoede Alphenaar Wijk aan Zee Don Bosco- en Jozefschool in finale voetbaltoernooi Praatgroepen en thema-avonden maken de ouders van ’t Brulletje bewust Erespeld voor jubilaris Cemij Ruilbeurs voor Optocht voor de Hartstichting Overstekend wild Amnesty als thema in Vrouwencafé Kledingactie OIG maandag van start amateurgeologen KLMhandhaaft rookreclame op vliegticket 15,90 gratis INTERIEURARCHITECTUUR Donkey Shot wijdt week aan Joegoslavië Winst VNU vorig jaar ruim dertig miljoen „London town” "Rf f 6 7 IJMOND 3 I MAART VRIJDAG 19 7 8 VOLGENDE WEEK WOENSDAG VALT BESLISSING De nieuwe LP van Wings Alleen bij ALPHENAAR: de single „Muil of Kintyre” Jaarvergadering Dorpsraad: Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 15389 (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Verenigde Nederlandse Uitgeverij (VNU) wil over 1977 een contant dividend uitkeren van 4,70 per gewoon aandeel van twintig gulden nominaal. (In 1976 4,20). Er is reeds een interim dividend uitgekeerd van 2 per aandeel. De omzet bij VNU steeg vorig jaar van 913 naar 997 miljoen. De nettowinst kwam op 30,3 miljoen. (In 1976 20,6 miljoen). De nettowinst per gewoon aandeel bedroeg vorig jaar 12,81. In 1976 was dat 10,86. De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders wordt gehouden op 11 mei. te ■t (ADVERTENTIE) en zijn echtgenote toe in zijn jubileumbijeenkomst toe als ontwikkelingen in het labora- ritie 1.15 >en. i u. I u. uur al eer (ADVERTENTIE) 20 ,De *nd eer ZIJLWEG 36-38 HAARLEM TEL. (023) 31 63 99 sat. Im- im- rg. 11) u.: ig- f or •’t nt met Ima sor- Maandag 27 februari: MK. Rosemarie KW 34, Anna Lydia KW 194. Vrijdag 10 maart: Hektrawler Egmond MM 36, Arie Ouwehand KW 122. Donderdag 16 maart: Hektrawler Rijnmond II KW 43, Holland KW 123. Maandag 20 maart: Hektrawler Onderneming I SCH 90. Dinsdag 21 maart: Hektrawler Willy KW 141. Woens dag 22 maart: Hektrawler Zeehaan IJM 57, Monica VL 89. Vrijdag 24 maart: Hek trawler Johanna KW 39, Elisabet Christine KW 41, Vooraan VL 115. Zaterdag 25 maart: Hektrawler Frank Vrolijk Czn SCH 81. Dinsdag 28 maart: Hektrawler Rijnmond I KW 15, Jan Maria KW 171, Dirk Diederik KW 172, Onderneming II SCH 108, MT Protinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Ora et Labora KW 51, Jacob KW 55, Marry Mar tin KW 149, Soli Deo Gloria KW 152, ML Michiel KW 167, MK Poolster IJM 11, Gert- jan Pieter IJM 14, Eben Haezer IJM 18, Pieter IJM 19, Drie Gebroeders IJM 20, Davina IJM 27, Swift IJM 115, Wiron VII IJM 207, Janny Jacoba KW 4, Deo Volente II KW 11, Alida KW 22, Pieter Jacob KW 24, Willem Adriana KW 25, Ada KW 29, Anna Hendrika KW 45, Pelikaan KW 88, Wilma KW 113, Marry Jacob KW 117, Maartje Jacoba KW 137, Tiny KW 145, Wilhelmina KW 173, Pieter Gijsbertha KW 175, Hans KW 189, Yvonne Yolanda KW HEEMSKERK. In het kader van de vakantievoorlichting, waarin verschil lende landen centraal staan, komt in het jongerencentrum „Donkey Shot” nu Joe goslavië aande beurt. Dinsdagavond 4 april is het Joegoslavi sche Verkeersbureau in het jongerencen trum vertegenwoordigd. Er zullen dan en kele films worden vertoond en er kunnen vragen worden gesteld. Op donderdag 6 april geeft de Bever- wijkse volksdansgroep een demonstratie Joegoslavische dansen, uitgevoerd in tra ditionele klederdracht. Die avond worden er ook dia’s vertoond. Zaterdag 8 april komt de formatie Jubi- ta met zang en muziek, eveneens in kleder dracht. Deze groep is dit jaar uitgenodigd om mee te doen aan het internationaal festival in Israel. Gedurende deze evene menten zijn er Joegoslavische eet- en drinkwaren te verkrijgen, zoals Plavac (wijn) en Palacica (flensjes). Voorts worden beschikbaar gesteld fol ders, boekjes en dergelijke met informatie over vlieg- en autoreizen, campings, jonge renreizen, jeugdherbergen liftcentrale en dergelijke. Alle Joegoslavië-avonden zijn gratis toegankelijk en beginnen om half negen. Om de akties van Amnesty wat meer duidelijk te maken zal er door Suzanne Kuijper, Yolanda Hogendijk en Margreet Schaafsma een praatje gehouden wro- den. Ook zal er een film vertoond worden over vrouwengevangenkampen in Indo nesië. Tevens bestaat op deze avond de mogelijkheid om door middel van vragen of discussie wat meer te weten te komen over Amnesty. Alle vrouwen uit Velsen die het werk van Amnesty International willen steunen of er aan mee willen doen zijn deze avond welkom. Plaats: buur thuis „De Brulboei”, aanvang 20.30 uur, toegang: gratig. ste maanden gebeurd dat een ree uit de Heerenduinen, blijkbaar verdwaald, bij het oversteken door een auto is geraakt. Hopelijk kunnen de twee borden die nu ter hoogte van de tennisbanen zijn ge plaatst ongelukken in de toekomst voor komen. Nadat verschillende keren op de Hee- renduinweg een ree is aangereden, waar bij één dier dodelijk gewond is geraakt, heeft de politie Velsen waarschuwings borden geplaatst waarmee automobilis ten tot voorzichtigheid worden gemaand. Dr. Meinsma had in een brief aan de president-directeur van de KLM zijn ver bazing geuit over deze sigarettenreclames. Maandag is in Velsen de eerste dag van de collecte voor de Nederlandse Hart stichting. Van drie tot en met negen april wordt door de hele gemeente gecollec teerd en om op deze collecte de aandacht te vestigen, zal het majorettepeleton en de drumband IJmuiden twee een rondgang maken. Maandagavond loopt dit muziekkorps start is om zes uur van het Plein 1945 naar de Stormvogelskantine. Vrijdag avond gaat de tocht van het Vietkante Bos in Zeewijk naar het Zeewijkplein. Volgende maandag start de Stichting Ontspanning Invaliden en Gehandicap ten (OIG) de kledingactie. Doel van de actie geld inzamelen voor een geheel ver zorgde en begeleide vakantie voor invali den en gehandicapten uit Velsen. Een jaarlijks gebeuren, overigens. Vorig jaar werd zo’n twintig duizend gulden opge haald waarvan honderd mensen een fijne vakantie hebben gehad. De actie van het OIG is uitsluitend gericht op oude, gebruikte kleding. Het In het antwoord aan dr. Meinsma stelt de KLM bij het bieden van de best mogelijke ken”, aldus de KLM in haar brief aan dr. Meinsma. de sn 15 ol, lag 10- 206, Agatha KW 214, Arie Jacob KW 221, Jacob Senior KW 226, Marco WR 32, Jo hanna Cornelia WR 57, Leendert Jan SCH 256. en ai- .30 iet eg. >or 1.15 en pril ers, 14- De actie wordt gevoerd door vrijwilli gers en wie zin heeft, kan mee doen. Elke avond kunnen belangstellenden zich om half zeven melden op het startpunt in de Kennemerlaan, ter hoogte van het triab- asveld. Ook kan worden gebeld met de heer C. L. Lindeboom op nummer 02550- .24073. 0 u. van VELSEN NOORD. Mensen met inte resse in geologie zijn 8 april welkom op de stenenbeurs van de Stichting Geologi sche Aktiviteiten. Het evenement wordt gehouden in de ontvangsthal van „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan. Tussen tien uur ’s ochtends en 's mid dags vier uur kunnen leden van de Stich ting GEA Kring Kennemerland en buiten staanders hier terecht voor het ruilen van mineralen, gesteenten en fossielen. De op zet is dat alle ruiltransacties met gesloten beurs totstandkomen. Een ruilbeurs van bodemvondsten is voor Velsen-Noord een jaarlijks terugkerende evenement. De or ganiserende vereniging propageert de geo logie als hobby. »rt te- •in □r- r.) !0, 35) i”. at. KRUISWEG 45-49, HAARLEM. 023-320244 WIJ BETALEN UW PARKEERGARAGE ii.: ;.m. en 14- »n ?d De en L li es Le id, ie, an nd iep •se zz- aangeboden, rechts mevrouw Broek. SCHIPHOL (ANP). De KLM is niet bereid de reclames voor sigaretten op de achterkant van de KLM-vliegtickets te weigeren. Dit blijkt uit een brief die na mens de directie van de KLM onlangs is gestuurd aan dr. L. Meinsma. Diverse keren is het gedurende de laat- oud papier is gezien de lage prijzen niet meer de moeite. Het verzoek is aan de Velser bevolking oude kleding, wanneer men deze wil af staan, in zakken of dozen te pakken. Huis aan huis worden de spullen afgehaald. Elke avond van half zeven tot half ne gen rijden de OIG-wagens. Maandaga vond en dinsdagavond in Velsen-Noord, woensdagavond in Velsen-Zuid en Oost, donderdag in Driehuis. Tien tot en met 13 april komen Santpoort-Noord plus Zuid aan de beurt, 17 tot en met 20 april IJmuiden en 24 tot en met 27 april Zee wijk en Oud-IJmuiden. Elke middag zal de geluidswagen in de diverse wijken de actie aankondigen. ux- alle (Van onze medewerker) BEVERWIJK. De elftallen van de St. Jozefschool en de Don Boscoschool heb ben zich na twee wedstrijddagen ge plaatst voor de finale van het Beverwijk- se schoolvoetbaltoernooi. De finalewed strijd wordt woensdag 5 april om 13.30 uur gespeeld op sportpark Adrichem. Donderdag kon door de deelnememde ploegen het volledige programma worden afgewerkt. Na de middagpauze werden al direct de wedstrijden tussen de poulewin- naars verspeeld. In poule A. was het elftal van de Mar grietschool winnaar. Het team moest aan treden tegen het elftal van de Don Bosco school, dat in poule B had gezegevierd. De krachten ontliepen elkaar niet veel, het werd na een spannende strijd 1-1. Net als bij een echte wedstrijd moesten straf schoppen de beslissing brengen. Op die manier ging de Margrietschool roemrijk ten onder en kwamen de Bosco-scholieren in de finale. In de andere halve finale traden de teams van de Kameleonschool en de St. Jozefschool tegen elkaar in het strijdperk. De Jozefschool bleek oppermachtig: na door het winnen van alle wedstrijden als eerste in poule D te zijn geëindigd, ver sloeg de Jozefschool nu De Kameleon met 0-2. Kampen woensdag de eerste teams van de St. Jozefschool en de Don Boscoschool met elkaar om de hoogste eer: de strijd om de derde en vierde plaats gaat tussen de Kameleonschool en de Margrietschool. Bij de reserve-elftallen werden de finale- Naast het werk van de Stichting Peuterspeelzalen hebben ook de buurthuizen in Velsen een peuterspeelzaal voor de kleintjes uit de buurt. Zo ook buurthuis De Brulboei, waar vier groepen peuters wekelijks twee keer vertoeven. Niet alleen de peuters krijgen in de speelzaal een „stukje opvoeding”. Ook ouders van peuters worden volop bij het geheel betrokken. Dit gaat niet alleen middels de speelmoeders. Er zijn gespreksgroepen en thema-avonden om ouders voor te lichten, bewust te maken en ervaringen uit te laten wisselen. Twaalf april is de eerste thema-avond. Twaalf april start ook een nieuwe gespreksgroep, die zoals gebruikelijk onder leiding zal staan van een deskundige. Sluitingsdatum voor opgave is zeven april. Het houden van gespreksgroepen voor ouders van peuters is een initiatief van de Stichting Kinderen en Ouders, Opvoeding en Voorlichting. Het doel van de gespreksgroepen is steun te verlenen bij de opvang van jonge kinderen. Er wordt gesproken over de problemen in het gezin, over de vraag hoe je moet straffen, over de opvoeding. De gespreksgroep zal zes woensda gavonden bijeen komen en deelnemers zullen zelf hun keuze van te bespreken onderwerpen kunnen bepalen. De leidster van de peuterspeelzaal in de Brulboei, Lucia Kwaak, vertelt hoe allerwege wordt geprobeerd de ouders bij het peutergebeuren te betrekken. De response is hierbij goed, al blijken het altijd de moeders te zijn die hier naar voren komen. Peuterspeelzaal ’t Brulletje, die nu nog een kleine wachtlijst heeft, maar die vermoedelijk komend seizoen weer nieuwe kinderen kan aannemen, werkt met speelmoeders. Samen met leidster Lucia wordt in de speelzaal gewerkt aan punten als het leren omgaan met elkaar, spelen en delen met elkaar, een beetje taalopvoeding, oefeningen doen voor het motoriek, verkenning (Van onze medewerker) WIJK AAN ZEE. Waakzaamheid blijft geboden. Dat was de teneur van de toespraak, waarmee voorzitter A. N. Ver hagen gisteravond^ de jaarvergadering van de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee opende. In het verleden, maar ook in de nabije toekomst moet de Dorpsraad op zijn hoede zijn om de badplaats in haar huidige vorm te kunnen behouden. Er zijn ontwikkelin gen gaande die grote gevaren voor het voortbestaan van het dorp met zich meeb rengen, aldus voorzitter Verhagen, die hiermee niet alleen op de uitbreidingsplan nen van Hoogovens en de voorhavenwen- sen van Amsterdam doelde, maar ook op het voornemen van Hoogovens om tussen Wijk aan Zee en de oxystaalfabriek een schoorsteen met een lengte van honder- dvijftig meter te gaanbouwen. Deze schoorsteen zou eerst achter de oxystaal fabriek worden neergezet, maar inmiddels blijken de plannen al weer gewijzigd. Over de donkere wolken, die zich boven Wijk aan Zee samenpakken, werd door de bezoekers van de jaarvergadering volop met het bestuur gediscussieerd. Nadien gaf de heer C. Lauret een toelichting op het ontstaan en de werkzaamheden van de nog jonge Stichting Toerisme Badplaats Wijk aan Zee. van het speelgoed en andere materialen, totaal gezien het ontwikkelen van de al is het nog kleine individuen. Met deze doelstelling stuiten de moeders en leidster in ’t Brulletje al snel op praktische problemen: de ruimte, al is die vorig jaar nog zo leuk opgeknapt, is te klein. Een oplossing hiervoor ligt niet voor de hand. Het is dus behelpen en voorals nog wordt dat wel mfet enthousiasme gedaan. Want de moeders die bij de speelzaal betrokken zijn, zijn over het algemeen ontzettend actief. Dit blijkt uit de oudercommissie van de peutergroep, die de gang van zaken in de speelzaal begeleidt, die problemen moet oplossen, die via een afvaardiging in het stichtingsbestuur van de Brulboei de peuterbelangen naar behoren behartigt. Daar naast functioneert de knutselgroep, ook specifiek voor en uit de peuterspeelzaal, die speelgoed repareert en opknapt. Allemaal moeders die dit doen. De vadert, zö vertelt Lucia wat spijtig, zie je hoogstens bij het brengen en halen van de kinderen en verder niet. Hoewel het eigenlijk de bedoeling was geweest pas volgend seizoen met de thema-avonden te beginnen, worden er voor de zomervakantie nog twee gehouden. Op de 12de april komt de kleuterleidster mevrouw G. Toot vertellen over het kind, het spel en wat het daar bij nodig heeft. Ook vertelt zij iets over de materialenkeuze voor speelgoed, die erg belangrijk is. De twee de thema-avond wordt gehouden op 17 mei. Nico Kloosterhuis komt dan voor de ouders spreken over ongelukjes binnenshuis, een diaserie met praatje die de titel „Vallen en opstaan” meekreeg. ’t Brulletje telt momenteel vier vaste groepen, ’s Morgens komen de hele kleintjes (die tot drieënhalf jaar) en 's middags de kinderen van drieënhalf tot vier. De tijden zijn van kwart over negen tot kwart over elf en van half twee tot half vier. Voor vanavond heeft het vrouwencafé een thema-avond georganiseerd in sa menwerking met Amnesty International. Met deze avond wil het vrouwencafé het werk van Amnesty ondersteunen. Amnesty streeft naar de naleving van de verklaring van de rechten van de mens, die over de hele wereld gelden. Zij streeft ook naar de naleving van de door alle landen geaccepteerde minimumre- gels voor de behandeling van gevan genen. Amnesty werkt voor de vrijlating van politieke gevangenen die jegens hun over tuiging, hun ras of hun godsdienst gevan gen zitten, mits zij geen geweld gebruiken of hiertoe aanzetten. Amnesty verzet zich in alle gevallen tegen marteling, onmen selijke of wrede behandeling en tegen de doodstraf. Amnesty is een onpartijdige organisatie. Dat wil zeggen: zij is niet gebonden aan enige regering, politieke partij of levensbeschouwing Om haar doel te bereiken voert Amnesty allerlei akties. Op het ogenblik voert Amnesty een aktie voor de gevangenen in Zuid- Afrika. Eén van de manieren om deze akties te ondersteunen is het organiseren van zo genaamde schrijfavonden. Vanavond wordt er zo’n avond gehouden in het vrouwencafé. Op deze avond worden er aan de hand van voorbeelden brieven geschreven aan kranten, journalisten, de regering, ambassades en vakbonden van Zuid-Afrika, om gevangenen vrij te krij gen, hun lot te verbeteren en om te be werkstelligen dat ze althans een eerlijk proces krijgen. Omdat Amnesty zich het lot aantrekt van alle gevangenen zal er op deze avond niet alleen geschreven wor den naar vrouwelijke gevangenen. Volgens dr. Meinsma zou er een tegenstrij digheid zitten tussen „uw poging in de vliegtuigen het roken terug te dringen tot service aan haar passagiers ook de grootst een aanvaardbare omvang en de stimu- mogelijke vrijheid aan rokende en niet- lans voor sigarettenreclame”. Zoals be- rokende passagiers te willen bieden tot het kend zijn er in de cabines van de KLM- bepalen van een eigen keuze. „Ons beleid vliegtuigen afdelingen roken en niet-ro- is steeds geweest géén gratis reclameruim- ken. Dr. Meinsma verzocht de KLM te te beschikbaar te stellen voor welk doel stoppen met het maken van reclames voor dan ook. Wij menen daarop ook in uw sigarettenmerken. „Laat mij deze reclame- geval geen uitzondering te moeten ma- ruimte gratis gebruiken tegen het roken”, aldus dr. Meinsma in zijn brief. Bij de foto: de jubilaris speldde hem de jubileumspeld M. Buist sprak hem tijdens de dankt Sint en Piet voor het met briljant op de jasrevers en jubileumbijeenkomst toe als werkbankje dat hij van hen overhandigde de gratifikatie directe chef. Hij schetste de kreeg aangeboden. Geheel die bij Cemij voor 40-jarige ju- van Klaveren sprak de jubilaris bilea gebruikelijk is. torium en prees de jubilaris om De heer Broek kwam op 29 zijn aanpassing bij steeds wis kwaliteit van bedrijfsdirecteur maart 1938 als hulpanalist op selende werksituaties. Een dia- van Cemij. Na waarderende het laboratorium van Cemij en woorden over Broeks laboran- Het ging er eventjes Spaans toe in de Gemij-kantine waar „de IJmuidenaar P. Broek woensdag werd gehuldigd voor zijn 40-jarig dienstverband bij dit bedrijf. Sinterklaas met knecht verschenen ten tonele wat direct te maken heeft met de Sint-rol die de jubilaris jaar lijks speelt in de kindertehui zen die door het Cemijperso- neel geadopteerd zijn. Ir. W. tafel met -scherm werden ver is daar nadien niet meer wegge- vólgens namens de collega's tenloopbaan en diens activitei- weest. Op de afdeling waar hij aangeboden. ten daarbuiten overhandigde begon klom hij op tot chef me- hij hem een gouden horloge, chanisch laboratorium. De heer partijen wel verspeeld, hier won de Mar grietschool met 3-1 van de Don Bosco school. De St. Jozefschool won met 0-5 van Wijk aan Zee en eindigde als derde. De jeugd uit de badplaats bezette de vierde plaats. De uitslagen waren: H. Mandeschool—Wijk aan Zee, 0-1. TweemasterNoorderschool, 0-0. W.W. GraftschoolJozefschool, 0-3. Zeewijk- schoolMattheusschool, 1-1; Mar grietschoolPaulusschool, 5-0. J. Lighart- schoolEmmaschool, 7-0. Betnhard- schoolDon Boscoschool, 0-2. H. Hart- schoolR. Schumansschool, 0-0. Wijk aan ZeeDe Kameleon, 1-3. H. Mandeschool- Noorderschool, 0-0. W. v. Graftschool- Emmaschool, 3-0. JozefschoolPetrus school, 3-2. J. Ligthartschool 2H.Hart- schoo!2, 0-4. Wijk aan Zee 2—Mar grietschool 2, 0-1TweemasterDe Kame leon, 0-4. Jozefschool 3—Don Bosco school, 0-1. Jozefschool 2Matteus- school2, 3-0. J. LigthartschoolPetrus school, 3-1. n

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7