SANERINGSPLANNEN AMPER GEWIJZIGD Pierre Vermeulen: Oranje een eer sportpuntiq Als u niet zo gauw weet dan zijn kuikenlevertjes een heerlijk idee. STAATSLOTEN? TOM OKKER NU DUIDELIJK OP VlJN RETOUR -Amritraj erg snel winnaar treffers en missers J wat u moet eten, Geels weer in training Eagles erg boos op Piet van den Berg tototips De Staatsloterij. GJ ij Méér spelers, méér kansen. 17 o X, 17 SPORT I 9 7 S A P R I I 4 Eindrapport stuurgroep F r RODA-AANVALLER SPEELT TEGEN TUNESIË 14 I Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 - 653955. Speel eens samen in de Staatsloten] met méér loten heeft u méér kansen. jk e 1’ DINSDAG p.s.v. •Sgl r~ Tekortkomingen Ml Te licht Doorgaan i i I Tom Okker was snel uitgeteld tegen Amritraj. (ADVERTENTIE) jn a UKUNTZE j NU KOPEN 3-0 2-1 1-0 1 1 0-1 (AD VER TENTIE) assc sstra nd i De uitslagen zijn: Dick Stockton(Vst)Bill Scanlon (Vst) 6- 3, 6-1. Kjell JohanssonOve Bengstsson (beiden Zweden) 6-7 (5-7), 7-6 (7-4), 6-1. Mark Cox (Eng)Antonio Zugarelli (Ita) 1 - 6,; 4-6. Terry Moor (Vst)Mike Fishback (Vst) 5-7, 5-7. Kim Warwick (Aus)—Ray Moore (Zaf) 6-7, 7-6, 6-3. John Lloyd (Eng)Fred McNair (Vst) 6-3, 6-4. Feit was in ieder geval dat hij in de aller eerste game al een doorbraak op zijn servi ce moest toestaan en, nadat hij in het vierde spel geen raad had geweten met vijf In de tweede set ging Okker in de derde game letterlijk onderuit. Figuurlijk was hij op dat moment in feite al uitgeteld, ook al wist hij in een fase waarin hij even niet aan de baseline stónd vastgenageld, nog éénmaal terug te breken: 3-6. Pierre Vermeulen, een knaap die barst van talent, zou de opvolger van Rob Ren- senbrink kunnen worden. Als hij zijn dag heeft, draait hij met zijn passeerbewegin gen de verdedigers dol. Hoewel dat niet iedereen is opgevallen, heeft Vermeulen door de lange afwezigheid van Dick Nan- ninga geleerd om „anders" te voetballen Daarover: „Ik weet nu hoe ik zonder spits moet spelen. Ik heb dit seizoen ook geleerd harde tackles te ontwijken. Ik heb variatie in mijn spel weten te brengen Voor Roda JC was het inderdaad een verloren sei zoen, maar ik persoonlijk ben gerijpt." Pièrre Vermeulen weet drommels goed dat hij de laatste weken bij Roda JC niet al te goed uit de verf komt. „De hele ploeg draait niet meer als voorheen. Dat heeft dan ook invloed op mijn spel. Ik weet dat ik meer presteren kan dan ik tot nu toe heb laten zien. In een topteam komt mijn pres tatie meer tot uiting. Dat wil niet zeggen dat ik het bij Roda JC niet naar mijn zin 1 heb. Ik weet drommels goed dat ik heel veel aan deze club te danken heb." De 15 spelers die geselecteerd zijn, zijn: Piet Schrijvers en Ruud Krol (Ajax), Jan Jongbloed, Dick Nanninga en Pierre Ver meulen (allen Roda JC), Wim Suurbier (Schalke’04), Wim Rijsbergen en Wim Jan sen (Feyenoord), Adri van Kraay, René en Willy van de Kerkhof (allen PSV), Arnold Mühren en Piet Wildschut (FC Twente), Johan Boskamp (RWDM) en Henk van Leeuwen (FC Den Haag). De produktie loopt terug. Na dertien competitiewedstrijden had men in de eerste competitiehelft 341 goals ge scoord. De dertien overeenkomstige dagen in de tweede helft leverden (met Sparta-FC Amsterdam nog té spelen) 319 goals op. Door het gelijke spel tegen FC VVV is FC Utrecht op 700 eredivisiecompeti- tie-punten gekomen. Het had daar 728 wedstrijden voor nodig, waarvan de deelcijfers 1127-1301 zijn. De degradatiekandidaten houden el kaar in evenwicht. Zowel Haarlem, FC VVV als GA Eagles haalden vier pun ten uit hun laatste drie (niet verloren) wedstrijden. FC Amsterdam kwam tot drie punten maar heeft deze week nog een uitwedstrijd bij Sparta tegoed. Het afgelopen weekeinde weer wat spelers, die tot hun eerste competi- tiedoelpunt kwamen. Beer Wentink produceerde er één tegen FC Den Haag. Zijn laatste was van 31 oktober 1976 bij Roda JC (1-1). Harry Wolter (FC VVV) debuteerde als invaller in de ere-divisie en scoorde meteen maar. Tommy Kristiansen (Feyenoord) kwam tot zijn eerste goal bij zijn (tijdelijke) 75-76 3-0 waarin zowel op zaterdag als op zondag gespeeld zou kunnen worden. De stuur groep is echter van mening, dat de wedstrijden op dezelfde dag gespeeld moeten worden. Ook blijft de stuurgroep bij haar standpunt, dat de wedstrijden tussen 14.00 en 22.00 uur gespeeld dienen te worden, zolang nog niet alle clubs over een lichtinstallatie beschikken. In een later stadium kunnen de wedstrijden tussen 16.00 en 19.00 uur gespeeld wor den. De C-elftallen zullen blijven bestaan en het beleid moet erop gericht worden, dat het publiek meer aandacht aan deze teams gaat besteden. Elke Betaal de Voetbal-Organisatie (BVO) dient ov er ongeveer 30 spelers te beschikken, van wie er 20 een contract hebben. Er dient per BVO gewerkt te worden met drie categorieën van spelers: de full- prof, die gedurende 40 uur per week beschikba'ar is, de semiprof, die onge veer 20 uur beschikbaar is en de ama teur. Hoewel de FBO en de KNVB 20 contractspelers te weinig vinden, houdt de stuurgroep hieraan vast. Die 20 con tractspelers moeten in de eredivisie een gemiddeld salaris gelijk aan het wette lijk minimumloon verdienen en in de eerste divisie aan de helft daarvan. De stuurgroep houdt ook vast aan haar voorstel om trainers een arbeids contract van tenminste drie jaar aan te bieden. Dit om de trainer te bescher men, die vaak door de club verantwoor delijk wordt gesteld voor onvoldoende competitieresultaten. De stuurgroep is de club wel tegemoet gekomen door een proeftijd van ten hoogste twee maanden vast te stellen en een tijdelijk dienstverband dat niet langer dan zes maanden mag duren. Het definitieve rapport vormt het enige punt op de buitengewone verga dering van de sectie betaald voetbal van de KNVB, die op 15 april in Zeist wordt gehouden. Voor de KNVB is er overigens nauwelijks enige keus. De voetbalbond heeft maar akkoord te gaan met het saneringsrapport. Doet hij dat niet, dan kan hij het verkrijgen van subsidie wel vergeten, zo heeft de stuurgroep betaald voetbal al laten doorschemeren. werkgever. Voor zijn „oude" club GA Eagles scoorde hij op 4 september bij FC Twente. Telstar pakte weer een uitpunt. Zijn eerste punt in het bestaan bij Feye noord en dat in veertien seizoenen. Tel- stars vorige uitpunt kwam ook uit Rot terdam. Op 29 januari bij Sparta-Tel- star 2-2. Geert Meijer, dit seizoen niet zeker van zijn plaats bij Ajax, maakte vijf goals in zijn laatste vier wedstrijden. Kees Molenaar, rechtsback van Vo lendam, heeft het op NAC voorzien. Dit seizoen maakte hij (voorlopig) drie go als. Het afgelopen weekeinde twee in Breda, en één in Volendam eveneens tegen NAC. CO CO O er •74-75 3-0 0-0 1-0 Sparta FC Den Haag N.E.C. FC V.V.V. FC Amsterdam Volendam Telstar GA Eagles P.E.C.(Z) FC Vlaardingen Heerenveen Helmond-Sport tip 1 1 2 3 1 1 3 3 3 1 3 3 1 4-2 1-0 76-77 3-0 3-1 1-2 0-1 -FC Twente -Haarlem -Ajax -FC Utrecht -Vitesse -N.A.C.' -Feyenoord -Roda JC -A.Z.’67 -Wageningen -SC Cambuur -M.V.V. -Eindhoven 0-0 1-1 0 0 12 1-3 0-0 0-2 1-1 2-1 2-1 1-1 (Van onze speciale verslaggever) KERKRADE. Pierre Vermeulen ver keert in een prima stemming. De linker- vleugelspits van Roda JC praat met liefde over het Nederlandse voetbalelftal. Geen wonder, want Vermeulen weet dat coach Ernst Happel hem morgen in de vriendschappelijke interland in Tunesië in de basiself posteert, samen met Dick Nanninga in de spits en René van de Kerkhof op rechts. kom er recht voor uit, dat ik het als een eer beschouw dat Happel mij uitnodigt voor het Nederlands elftal. Ook als ik „slechts” reserve ben. Wie ben ik om nu al kapsones te hebben? Ik ben vorige maand 22 jaar geworden en dan moet je met deze invita tie een gat in de lucht springen.” Vermeulen is dus morgenavond van de partij als het Nederlands elftal de vriendschappelijke wedstrijd afwerkt te gen Tunesië. „Het is de derde keer dat ik bij de selectiegroep zit. Eerst tegen Ijs land, daarna tegen dat team van buiten landers, en nu tegen Tunesië. Ik vind het bij voorbaat een prachtige trip. Ik verheug me erop.” Toen Rensenbrink voor de eer bedankt had, belde Arie de Vroet Vermeulen op. Pierre, jij gaat mee naar Tunesië”, meld de Happels assistent. „Met Zwartkruis en De Vroet heb ik de afgelopen maanden veel contact gehad. Prima kerels, allebei. Kijk, Ernst Happel is van een heel ander slag. Die is stuurs, maar ik persoonlijk heb daar geen moeite mee. Je kan die man toch niet veranderen. Op tactisch gebied is Happel een geweldenaar. Ieder mens is anders en Happel is zoals hij overkomt. Je weet in ieder geval wat je aan hem hebt.” 1 Tom Okker wordt daarentegen meteen [op zijn tekortkomingen gewezen als hij zich enkele weken niet in de piste laat zien 'en bovendien geen of nauwelijks „huis kerk” maakt. Vorige week had hij zich op iRotterdam kunnen voorbereiden via het Sitoernooi van Milaan. Okker weigerde ech- Tter gebruik te maken van een zogenaamde jj|„wild card", die hem op het laatste mo- IHment toegang had kunnen verschafféh tot «■het evenement in Italië. Hij gaf de voor- ikeur aan de nodige uurtjes skiën in zijn ■woonplaats Engelberg in Zwitserland en «■oefende slechts korte tijd met Louk San- ®ders, die na de Davis-Cupontmoeting te- Sgen Tsjechoslowakije enkele dagen te gast gil bij hem was. Okker: „Ik heb twee weken vakantie ■■genomen. Enkele jaren geleden reisde HBmijn dochtertje steeds met mij en mijn vrouw mee. Nu ze bijna zeven jaar is en op Hjschool zit, komt daar niets meer van Wil ik |sBhaar zo nu en dan nog eens zien, dan moet ^ik het tennissen wel eens enkele weken S onderbreken". Nederland is met Griekenland, de Sov- jet-Unie en Noorwegen ingedeeld in groep twee van het UEFA-eindtoernooi, dat van 3 tot 15 mei in Polen wordt gehouden. De minister van CRM, de heer G. C. Wallis de Vries heeft het Nederlands hoc keyteam naar aanleiding van het behalen van de zilveren medaille bij het wereld kampioenschap in Argentinië, een geluks telegram gezonden. Nico Knoops gaat aan de leiding in het Nederlands damkampioenschap voor ju nioren. Martina Navratilova heeft het Virginia Slims tennistoernooi gewonnen. Ze won in de finale van Evonne Cawley-Goolagong met 7-6, 6-4. De Amerikaan Brain Gottfried heeft het toernooi van Dayton op zijn naam gebracht door zijn landgenoot Eddie Dibbs met 2-6, 6-4, 7-6 te verslaan. Paul van der Sterren was de enige Ne derlander, die het tot winst bracht in het internatiónale schaaktoernooi van Lone Pine (Vst)/ Hij versloeg de Amerikaan Lombardy. Jan Timman verloor van de Amerikaan Seiuwan, Böhm van Petros jan, terwijl Ligterink en Ree een remise behaalden Carlos Reutemann heelt de Grote Prijs van Long Beach gewonnen De Formule 1 coureur kwam ver voor Andretti (2) en Depailler (3) binnen. Reuteniann en An dretti leidden in de stand om het wereld kampioenschap met ieder 1;: punten I De stuurgroep houdt in haar eindrap port vast aan het voorstel de wedstrij den in de ere- en eerste divisje op zater dag te laten spelen. De KNVB, FBO, WCS en WON hadden voorgesteld een overgangsperiode in te stellen In het eindrapport wordt gesteld, dat voor de gezondmaking van het betaald voetbal ongeveer acht jaar nodig is. Omdat het echter moeilijk is meer dan vier jaar vooruit te kijken, heeft de stuurgroep haar saneringsplan geba seerd op de periode van juli 1978 tot en met juli 1982. Voor die vier jaar zal door de Stichting Nationale Sporttota- lisator en het ministerie van CRM een subsidiebedrag van 42.7 miljoen op ta fel worden gelegd. Voor het eerste jaar is een bedrag van 14,1 miljoen uitge trokken; voor de drie daarop volgende jaren bedragen van respectievelijk 10,6 miljoen, 10‘miljoen en 8 miljoen. In die vier bedragen is de jaarlijkse bijdrage van de sporttotalisator (5,6 miljoen) begrepen. De FBO en FC Am sterdam hebben tevergeefs gepro beerd, dat bedrag buiten de subsidie voor de sanering te laten, omdat deze organisaties van mening zijn dat de uitkering van 5,6 miljoen door de toto een verworven recht is. Dat voorstel is door de stuurgroep niet overgenomen. De stuurgroep blijft er bovendien van uitgaan, dat de subsidies aan het betaald voetbal van tijdelijke aard zijn. Na de voorlopig vastgestelde periode moet het betaald voetbal in staat zijn zichzelf te financieren. De subsidiegel den dienen naar de mening van de stuurgroep uitsluitend aangewend te worden voor recetteverhogende maat regelen en accommodatieverbeterin- gen. Een in te stellen butgetbewakings- dienst (BBI), waarin vertegenwoordi gers van de KNVB, WCS, WON, de Sporttotalisator en het ministerie van CRM komen te zitten, zal toezicht hou den op de wijze waarop de subsidiegel den worden besteed. De Eagles-manager: „Alle medische commissies mogen bij ons een onderzoek komen instellen. We zijn een integere club. Wat Van den Berg beweert raakt kant noch wal. Ik ben er erg van ge schrokken". Ruud Geels hervat vandaag de training bij Ajax. De spits van de Amsterdamse club heeft gisteren een verhelderend ge sprek gehad met voorzitter Jaap van Praag, die zich achter Geels’ standpunt stelde, dat hem het voetballen onmogelijk was gemaakt door de negatieve uitlatingen van een deel van de supporters, nadat bekend was geworden dat Geels Ajax aan het einde van het seizoen zal verlaten. De Ajacied meldde zich, nadat hij door de opmerkingen en het gehoon van het publiek een mentale dreun had gekregen, afgelopen donderdag ziek af en speelde zondag niet mee tegen NEC. Geels: „Van Praag kon best begrijpen, dat ik me dood ziek voelde door de reacties van de suppor ters. Hij laat de beslissing over al dan niet spelen in de laatste wedstrijden'helemaal aan mij over. Ik voel me na het gesprek met Van Praag en de vele positieve reac ties, waaronder brieven en kaarten van mensen uit het hele land, fit genoeg om weer te voetballen”. Over zijn toekomstige werkgever wil Geels alleen kwijt: „Ik denk dat ik vol gend seizoen in België of West-Duitsland speel”. Met Tscheu La Ling, die te kennen heeft gegeven weg te willen bij Ajax, zal Van Praag in de loop van vandaag een gesprek hebben. De kans is groot dat FC Utrecht zijn Joegoslavische doelman Istatov aan het eind van dit seizoen zal verliezen. Tussen hem en het bestuur van Utrecht zijn pro blemen gerezen over eén verlenging van zijn contract. Istatov die zijn eisen enorm opgeschroefd heeft werd zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen VVV niet opge steld. De jeugdige Van Breukelen verving hem. De supportersvereniging van Utrecht heeft een actie in gang gezet om mogelijk te kunnen voldoen aan de finan ciële eisen van de Joegoslaaf. I Niet zo vreemd overigens, omdat Okker i vooral de laatste maanden erg veel terrein heeft moeten prijsgeven. Omdat hij ook in Birmingham, Philadelphia, Richmond Saint Louis en Palm Springs tijdens zijn break-points, vrij kansloos met 6-2 verloor, eerste het beste optreden te licht werd bevonden, is hij in enkele maanden tijd op de wereldranglijst maar liefst veertig plaatsen gezakt en vindt hij zijn naam op dit moment pas terug in 71e positie. Maar liefst 50 plaatsen lager dan bijvoorbeeld Ken Rosewall, die toch zo’n tien jaar ouder is. De Australiër, die gisteren veel later dan gepland arriveerde en om die reden pas vandaag in actie zal komen, kan het zich rustig permitteren zich enkele maan- uit het rondreizende tenniscircus te- ISEMrug te trekken Zelf weet Okker zijn zwakke optreden aan het feit dat de ballen te licht waren en 4 dat hij ze niet onder controle kon krijgen. Hoewel hij dus duidelijk wat meer af stand heeft genomen van het „grote gebeu ren”, bestrijdt hij dat hij het op het hoogste niveau voor gezien wil houden. „Ik ben echt niet Van plan me nu al terug te trek ken. Na dit toernooi ga ik naar Mexico, San José en Las Vegas en later in het seizoen ga ik ook naar de grote toernooien in Rome, Parijs en Wimbledon. Of ik ook I in Hilversum zal spelen? Als het aan mij ligt wel, maar ik heb gehoord dat dat I toernooi dit jaar niet zal worden ge- houden”. Okker, die het proftennistoernooi in Rot- 1 terdam éénmaal heeft gewonnen en twee- |maal beslag heeft gelegd op de tweede plaats (in beide gevallen werd hij versla gen door Arthur Ashe), heeft tegen Amri- j traj geen moment kunnen aantonen, dat I van hem de komende maanden nog een I verrassing is te verwachten. Dat het spel van het tweetal bij vlagen evenzeer con trasteerde als het uiterlijk van beiden, kwam niet zozeer omdat de donkere Indiër zo goed speelde, maar omdat Okker het meestal veel te moeilijk met zichzelf had. De sportieve Amritraj, die onder meer in 1975 indruk maakte met overwinningen op I Connors en Orantes en in mei 1977 door het winnen van het officieuze wereldkam pioenschap met Dick Stockton in Kansas City, wilde best applaudisseren voor goede I slagen van Okker, maar hoefde de handen slechts éénmaal op elkaar te brengen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Veel nadrukkelijker dan vorig jaar is Tom Okker in de openings- ronde van het ABN-toernooi in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam duidelijk gemaakt, dat hij op zijn retour is. In 1977 kon Okker het tegen de Engelsman Mark Cox tenminste nog drie sets volhouden. Gisteravond werd de inmiddels 34-jarige Nederlander van de baan geveegd door de Indiër Vijay Amritraj. Niet omdat de Indiër zo grandioos speelde, maar voornamelijk omdat Okker zijn spel geen moment op niveau kon brengen. „Als ik redelijk had gespeeld, had ik gewonnen lichtte Okker na afloop zijn aan duidelijkheid niets te wensen overlatende nederlaag toe, waarvoor zijn tegenstan der niet meer dan één uur en twee minuten nodig had. Maar ook als Vermeulen op de wissel bank had moeten plaats nemen, was er geen man overboord geweest. Vermeulen, in zijn fraaie landhuis in Kerkrade: „Ik Bob Maaskant: „Ik weet niet, hoe mijn bestuur over de aantijgingen van Van den Berg denkt, maar ik overweeg hem te dagvaarden. Het zijn schandelijke be schuldigingen, die nergens op gebaseerd zijn. Ik heb hier geen woorden voor. Waar Van den Berg de wijsheid vandaan haalt, weet ik niet, maar hij kan ze niet hard maken. Als hij zo zeker van zijn zaak is, moet-ie met namen durven komen". Van den Berg baseert zijn beschuldigin gen aan het adres van Go Ahead Eagles op het feit, dat hij enkele spelers van die club met het schuim op de lippen had zien rondlopen. Maaskant heeft zondagavond contact opgenomen ,met Haarlem-trainer Barry Hughes, die zijn excuses aanbood voor hetgeen Van den Berg gezegd heeft. Hughes stelde Maaskant voor om de zaak in de doofpot te stoppen. Het komende weekeinde kan het kampioenschap in Eindhoven een feit zijn. Tussen twee Europa-Cupwed- strijden door kan PSV, door te winnen van FC Twente, voor de derde keer in vier seizoenen de kampioensvlag hij sen, maar wat dan nog indrukwekken der zal zijn, is dat het dan zonder één wedstrijd te verliezen de titel heeft binnengehaald. Een completer succes is niet denkbaar en het onderstreept alleen maar de suprematie Van de Eindhovenaren dit seizoen. Na de 3-0 winst op Barcelona wil PSV zo spoedig mogelijk kampioen worden om ook in het E.C.-gevecht tot het uiter ste te kunnen gaan. Vandaar dat FC Twente een zeer gemotiveerd PSV kan verwachten, dat alleen door de tussen liggende reis van enkele spelers naar Tunesië enigszins uit het evenwicht ge bracht kan zijn. Ajax en A.Z.’67 kun nen profiteren van een eventueel ver lies van de Twentenaren. Vooral Ajax (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Het eindrapport van de stuurgroep betaald voetbal, die voor deze bedrijfstak een saneringsplan heeft opgesteld, heeft in vergelijking met het voorlo pige rapport nauwelijks wijzigingen ondergaan. Na het verschijnen van het voorlo pige rapport, begin vorige maand, hebben de belanghebbende organisaties, zoals de KNVB, de WCS (spelers), de WON (trainers en de FBO (clubs), kunnen reageren op de voorstellen van de stuurgroep. In het eindrapport concludeert de stuurgroep, dat de belanghebbenden zich in grote lijnen met het saneringsplan kunnen vere nigen. (Van onze sportredactie) DEVENTER. De manager van Go Ahead Eagles, Bob Maaskant, pleegt vandaag met zijn bestuur overleg over eventuele stappen die men wil nemen tegen Piet van den Berg. De uitlatingen van de Haarlem-spits, dat enkele spelers van de Deventer ploeg in de wedstrijd tegen Haarlem doping zouden hebben gebruikt, zijn Go Ahead in het verkeerde keelgat geschoten. heeft voldoende kans om in het Zui- derpark de strijd tegen de FC Den Haag zonder kleerscheuren te beëindi gen, vooral omdat de thuisclub de laat ste maanden faalt. A.Z.’67 zal een tot de laatste snik vechtend GA Eagles ontmoeten. De De- ventenaren zijn ondanks een goed or ganisatorisch geheel en uitstekend spe- lersbestand vanaf de competitiestart in de versukkeling geraakt. Zes punten uit de resterende vier wedstrijden moe ten er komen wil men zich aan het naderend onheil onttrekken. Tegen A.Z.’67 zal het erop of eronder zijn. Puntenverlies is zonder meer de gena- deklap voor de Eagles. De andere kandidaten voor de fatale plaats hebben het eenvoudiger. FC Amsterdam ontvangt NAC en zal win nen. Misschien kan de woensdagwed- strijd bij Sparta al beslissend zijn als men ook uit Rotterdam met punten thuiskomt. Haarlem mag het in Rotter dam zondag tegen dezelfde tegenstan der proberen en het resultaat van deze wedstrijd hangt in grote mate af van de wedstrijd Sparta-Amsterdam. Wint Sparta van Amsterdam dan blijft I Haarlem in de race. Met de uitvoering van het sanerings plan dient de komende competitie be gonnen te worden. Tot grote opluchting van de KNVB en de clubs zal het aantal van 37 verenigingen gehandhaafd worden. Amritraj, de nummer 41 van de wereld „Ik geloof dat het een mentale kwéstie is van Okker. Hij kan de komende jaren echt nog -wel het nodige bereiken als hij maar weer in zichzelf gaat geloven. Ik heb tegen deze partij opgezien omdat ik door een elleboogoperatie die ik dit jaar heb onder gaan nog maar 60 percent kracht in mijn arm heb. Het is mij echter dankzij Okker erg meegevallen”. Okker resteert nu alleen nog het dub belspel, waarin hij met Fibak zal begin nen tegen het duo Ball-Warwick. Sanders, die gekoppeld is aan Bengston, begint tegen Ramirez en McNair. De derde Ne derlander, Wouter Fok, krijgt het aan de zijde van de onbekende Pascale óp te nemen tegen Moore en Zugarelli. In het enkelspel speelt Connors vanavond tegen Krealy, de invaller voor Phil Dent, en ontmoet Sanders Borg. JAN PREENEN

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17