Drs. J. de Wildt TIJDELIJK HAARLEMS VERPLEEGTEHUIS DOOPSGEZINDEN BERADEN protesteert Dit jaar verbouwing ZICH OVER SAMENWERKING tegen toepassing reglementen KVP oude Jozefziekenhuis EIND MEI BOUW MEUBELCENTRUM AAN PARALLELWEG Guus Luijters opent expositie Peter Bes en Irene Grijzenhout Om vertrekkende leden op te volgen Martant Theater zoekt politienieuws in Huize Scheybeeck spelers en een technicus „Pluche” concerteert Tussen gemeenten Beverwijk en IJmuiden MÉÜBE-ÈNllIlIliiilBïillÉBttnï Koffieconcert van kerkkoor Toelichting plan houtzaagmolen in raadscommissie Bijeenkomsten in vrouwencafé mijnder; BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 APRIL WOENSDAG 5 est era est ‘est zeral. Buurthuisactiviteiten iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii eral. Modem toneel (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Heemskerkse Martant Theater dreigt in moeilijkheden te geraken, nu twee van haar leden binnenkort de militaire dienstplicht moeten gaan vervullen en een derde speler de groep om studieredenen vermoedelijk eveneens met ingang van het nieuwe seizoen zal gaan verlaten. Uitbreiding van het medewerker- sarsenaal is dringend noodzakelijk, en het Martant Theater doet dan ook een beroep op mensen van twintig jaar en ouder, om de groep te komen versterken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In een volle zaal van het buurthuis „De Zand kraai” hebben de wijkbewoners dinsdagavond de gelegenheid benut een lawine van vragen op het college van B. en W. van wie de burgemeester was verhinderd, te laten neerdalen. Dat gebeurde in het kader van de wijkcontactbijeenkómsten-nieuwe-stijL Mi I’" (Van een onzer verslaggevers) i Werken van Peter Bes en Irene Grijzenhout in De Nieuwe Slof De vertrekkende leden zijn Nico Rozing en Fred Vonk, die beiden onder de wape nen zijn geroepen en Robert Nederhand, wiens studie waarschijnlijk de oorzaak van zijn afscheid van het Martant Theater zal worden. Nico en Robert treden bij het Heemskerkse amateurgezelschap op als acteur, terwijl Fred als theatertechnicus actief is. Door het aanstaande vertrek van dit drietal komt het Martant Theater danig in de problemen. De spelerskern wordt te klein, waardoor het voortbestaan van de groep in gevaar komt. Het Martant Thea ter brengt alleen eigen producties voor het voetlicht. Na „De Tuinman” boekt de groep momenteel veel succes met de voor stellingen van „Djebbe”, met welk stuk meegekregen, de mogelijkheid tot sa menwerking tussen de beide gemeenten te onderzoeken. Het rapport dat deze stuurgroep moet opstellen zal eind no vember van dit jaar ter discussie gereed moeten zijn. Wethouder A. F. M. van Herpen deelde mee, dat het Ziekenfonds „Spaameland” heeft verzocht daarin tijdelijk geestelijk gehandicapte bejaarden uit Haarlem en omgeving te mogen huisvesten. De ge meente heeft scherpe voorwaarden ge steld aan de brandbeveiliging, maar die zijn voor „Spaarneland” geen belemme ring geweest om het bestuur van het St. Jozefziekenhuis toch te verzoeken het ge- Het is voor het publiek een hernieuwde kennismaking met de etsen en het kera miek van beide exposanten. In vroeger jaren exposeerden zij reeds in de ter ziele gegane Galerie Boumans en in de biblio theek. Peter Bas is woonachtig in Oudesluis en volgde zijn opleiding aan de rijksnormaal- school te Amsterdam en de rijksakademie, eveneens in de hoofdstad gevestigd. Irene werkt ook in BEVERWIJK. De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk organiseert 8 april tot en met 3 mei een tentoonstelling van Peter Bas en Irene Grijzenhout in de exposi tieruimte van De Nieuwe Slof. BEVERWIJK. Het kerkkoor van de Doopsgezinde Gemeente verzorgt zondag 16 april in de kerk aan de Meer een kof fieconcert, die vooraf wordt gegaan door een korte kerkdienst. Het koffieconcert is de laatste jaren een traditie geworden. Evenals in voorgaande jaren w.erken ook nu solisten mee en wel de zangeres Djoke Voor de geestelijk gehandicapte bejaar den in het IJmondgebied liggen bij het ministerie plannen op tafel voor de bouw van „Heemswijk” (combinatie van het Jo- zef-verpieegtehuis in Heemskerk en Zee- Lichtboei. V-ijdag 7 april organiseert het buurtcentrum De Lichtboei in de Heemskerkse Maasstraat een kienavond Mijnders is een oud be drijf. In 1907 startte de Het raadslid heeft het bestuur ook laten weten dat hij het niet eens is met de maatregel om raadskandidaten uit Wijk aan Zeeslechts een (verkiesbare) 3e en een (onverkiesbare) 1 le plaats op de KVP-lijst aan te bieden. Deze beperking van de reglementen komt hem onjuist voor. De 'KVP-afceling Wijk aan Zee houdt maan dagavond haar ledenvergadering waar de problemen rond de kandidatenlijst onge twijfeld aan de orde zullen komen. Volgens de Wijk aan Zeeër past het bestuur van de afdeling de reglementen onjuist toe door hem er toe te dwingen zich bij de afdeling Wijk aan Zee als kandidaat te melden. De Wildt werd vier jaar geleden door de Beverwijkse afdeling kandidaat gesteld en meldde zich nu eveneens bij deze afdeling aan. Het bezwaarschrift heeft De Wildt tevens aan het kringbestuur verzonden. HEEMSKERK. In de openbare com missie bestemmingsplannen, volkshuis vesting en grondbedrijf op maandagavond 10 3oril om half acht in de raadzaal komt o.a. aan de orde de bouw van een verklein de houtzaagmolen in de groenstrook langs de Baandert. De leden en het publiek krij gen een toelichting op het bouwplan van de Jijde van de bouwer en de molenaar. HEEMSKERK. In het vrouwencafé in buurthuis De Zandkraai worden twee ex- pressie-ochtenden georganiseerd op don derdag 6 en donderdag 13 april. Centraal staat „de vrouw in haar rol”. Marijke v.d. Hoek uit Castricum zal deze bijeenkom- Vanuit de gedachte, dat regeren voor uitzien is, heeft de kerkeraad zich bera den over de vraag, of de Doopsgezinde Gemeente Beverwijk na het vertrek van de leraar het financieel nog wel kan opbrengen om weer een full-time predi kant aan te stellen, of dat een combinatie met andere gemeente(n) tot stand moet worden gebracht. In het kader van de nostalgie-golf wil „Pluche'’ de melodieën uit de jaren tus sen de beide wereldoorlogen laten weer klinken in een zich daarvoor goed lenen de bezetting, bestaande uit Wim Wol thuis (viool), Harry Hulst (cello), Libor Intussen zijn, om beide gemeenten al vast wat aan elkaar te leren wennen, enkele gezamenlijke diensten gepro grammeerd. Op 23 april ontmoeten de lidmaten van de Doopsgezinde Gemeen ten elkaar in de kerk aan de Beverwijk se Meerstraat, terwijl voor 8 oktober een gezamenlijk dienst in IJmuiden op stapel staat. Het Doopsgezinde kerkje aan het Bever- wijkse Meerplein Gezocht worden mensen van twintig jaar en ouder, die graag modern toneel willen spelen, dat is gebaseerd op dramati sche expressie. Acteurservaring is niet persé noodzakelijk: de groep acht het be- langrijker dat de kandidaten wat „in huis” hebben en voldoende motivatie kunnen opbrengen om desnoods tweemaal in de week te repeteren. Voorts moeten ze in teamverband, kunnen werken en hun steentje willen bijdragen aan de totstand koming en het ten uitvoer brengen van een nieuw stuk. De inbreng van de leden in het collectief is gelijk. Het Martant Theater is, zo laat het be stuur weten, een theatervereniging in op bouw met duidelijk omschreven doelstel- BEVERWIJK/WIJK AAN ZEE. Het CDA-raadslid drs. J. de Wildt uit Wijk aan Zee heeft in een brief aan het bestuur van de Beverwijkse afdeling van de KVP geëist, dat zijn naam alsnog op de KVP- kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen wordt geplaatst. BEVERWIJK/IJMUIDEN. De Doopsgezinde Gemeenten van Bever wijk en IJmuiden gaan onderzoeken of in de toekomst tot een vorm van samen werking kan worden gekomen. Er is een stuurgroep geformeerd, die de mogelijk heden gaat bestuderen en de bevindin gen in een rapport zal neerleggen. Dit rapport moet in november van dit jaar gereed zijn. Diefstal Uit het in aanbouw zijnde kantoorpand van Bevaria aan de Bever wijkse Buitenlanden zijn twee deuren ont vreemd. De schade bedraagt 500. Brandje Gisteravond ontstond brand in een woning in aanbouw aan de Houtko- ptrhof in Beverwijks nieuwbouwwijk Westertuinen. Houtzaagsel, dat opgesla gen lag in de c.v.-ruimte van de woning, bleek te hebben vlamgevat. De brandweer had het vuur snel onder controle. De oor zaak van de brand moet waarschijnlijk worden gezocht in kinderspel. Illegale plakker Een 24-jarige student uit Alkmaar werd gisteravond door de politie Heemskerk op heterdaad betrapt, toen hij aankondigingen van een popcon cert op de muur van een winkelpand aan de Kerkweg stond te plakken. In zijn auto werden honderdvijftig affiches en een pot met lijm en kwasten aangetroffen. Deze zaken zijn in beslag genomen, terwijl de student werd geverbaliseerd. Inbraak Geen buit verwierven de in brekers zich, die gisternacht het pand van de firma Dames aan de Strengweg in Heemskerk bezochten. Wel lieten ze als stille getuige van hun activiteit een breek ijzer achter. men zowel binnen als buiten Noord-Hol- land regelmatig optreedt. De reeks opvoe ringen van „Djebbe” kan nog voor het vertrek van het drietal worden afgewerkt, maar voor de volgende productie heeft het Martant Theater dringend nieuwe leden èn een technicus nodig. oudesluis, is autodidacte en maakt sinds 1971 keramische plastieken, daarnaast - sinds kort - ook etsen. De expositie wordt zaterdagmiddag 8 april om 16 uur ver richt door de schrijver Guus Luijters. Het iniiitatief tot het bespreken van de mogelijkheden tot samenwerking is af komstig van de Doopsgezinde Gemeente Beverwijk. De kerkeraad is namelijk van mening, dat het zinvol is zich nu reeds te beraden over de situatie, die zal ontstaan wanneer ds. H. Luikinga in J 981 met emiritaat gaat. MET DANK AAN: redactie „Broeder schap” Doopsgezinde Gemeente Bevar en de Stichting Theater Beverwijk. Eind februari werd deze problematiek in een vrijblijvend gesprek met de kerke raad van de Doopsgezinde Gemeente IJ muiden aan de orde gesteld. Het resul taat is, dat er een stuurgroep van de wijk grond is gekomen die de opdracht heeft Samenstelling: Joke Dieben-Frerichs. Het filiaal aan de Paral lelweg wordt voorzien van een parkeergarage. Naast het eigen parkeerterrein voor 60 auto’s is parkeerge legenheid voor zo’n 2000 auto’s. Mijnders overweegt in het Beverwijkse pand een nieuw meubelverkoop- systeem te gaan toepassen. Dit systeem houdt o.a. in, dat de klant kan kiezen uit verschillende prijzen voor hetzelfde artikel. De prij zen variëren tussen een full-service prijs en een zo genoemde meeneemprijs, met nog diverse mogelijk heden daar tussenin. In Mijnders Beverwijk komen vijftien mensen te werken. Zo komt de vestiging van Mijnders Meubelen aan dl Beverwijkse Parallelweg er uit te zien (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Naast de nieuwe zaak van Stou- tenbeek aan de Parallel weg gaat bouwonderne ming Scholz uit Santpoort eind mei beginnen met de bouw van een meubelcen- trum van Mijnders Meube len uit Lisse. Jet wordt de vijfde meubelzaak van dit 71 jaar bestaande bedrijf, dat aan de Parallelweg de beschikking krijgt over 5000 m2 verkoopopper vlakte, verdeeld over vier verdiepingen. Piet Bikker (contrabas), Simon Blazer (trommelslager) en - als enige niet NPhO-lid - de pianist Klaas Wiersma, die als de componist Carlo Vièrez voor velen geen onbekende is. „Pluche” heeft inmiddels twee elpees het levenslicht doen zien en treedt be halve in Groningen ook veel buiten de regio op. De voorstelling in Huize Schey beeck aan de Velserweg in Beverwijk is georganiseerd door de Stichting Theater Beverwijk en begint om 20.30 uur. Kaar ten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij reisbureau Lisonne-Lindeman, C. H. Moensstraat te Beverwijk, bij reisbureau Orion aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk en bij de firma Mijnen aan de Voorstraat 44 te Wijk aan Zee. overgrootvader van ds hui dige directeur, Henk Mijn ders, een textielzaak iriLis- se. De eerste stap nasr uit breiding zette de famil.e in 1973 door de opening van een filiaal te Leiden. Nog geen twee jaar later, oegin 1975, werd het meubdbe- drijf Henk Hartog in Sliedrecht in de Mijrrier- sgroep opgenomen, velk bedrijf onder eigen niam werd voortgezet. In atgus- tus 1976 opende Mijnlers te Zwanenburg een virde zaak en werd het pari te Lisse aanzienlijk vergoot. De totale verkooprumte van Mijnders bednagt thans 22.000 m2. vang in Wijk aan Zee) aan de Ruysdael- straat. Het gaat dus alleen om een tijdelij ke huisvesting van de Haarlemse bejaar den. Volgende maand is een verbouwplan voor het oude St. Jozefziekenhuis te ver wachten en nog dit jaar zou dat dan ver bouwd kunnen worden om de ergste nood in het Haarlemse gebied op te vangen. De vragen van de bezoekers waren in een aantal hoofdstukken in te delen, zoals wijkaankleding, verkeerssituaties, parke ren vooral in de nauwe straten, het lang of geheel uitblijven van antwoorden op aan het gemeentebestuur geschreven brieven, de overlast van honden, speelgelegenheid, het aanstellen van een wijkagent, woning- onderhoud en onroerendgoedbelasting. Al die vragen worden vastgelegd in een ver slag dat aan alle aanwezigen wordt toege zonden en in „De Zandkraai” ter beschik king wordt gelegd. Daarbij wordt gevoegd een stencil met informatie over de onroe rendgoedbelasting. Over de hoofdzaken wordt opnieuw ge sproken op 9 mei in „De Zandkraai” en zowel het gemeentebestuur als de project groep, eventueel met hulp van werkgroe pen, kunnen zich daar dan op voorberei den, zodat men wat meer in details over die problemen en de eventuele oplossingen kan spreken. bouwencomplex beschikbaar te stellen tot 1985. Dan kan er intussen in Haarlem een andere oplossing worden gereali seerd. BEVERWIJK. In Huize Scheybeeck Volny (viool), Rudolf Blessing (altviool), laat het Gronings Salonorkest „Pluche” zaterdagavond muziek uit de twintiger jaren herleven. Het gezelschap, ontstaan uit het Noordelijk Philharmonisch Or kest, richt zich muzikaal gezien vooral op het oude en nooit uitg'evoerde werk, dat bij een reorganisatie van de mu ziekbibliotheek boven water kwam. „Pluche” wordt die muzieksoort ook wel genoemd, en daarmee is tevens de roep naam van het ensemble verklaard. trad: zelf dramatische expressie geven, sameawerken met buurthuizen en vor mingscentra om projecten op te zetten beh)«rt eveneens tot het doelstellingen pakket. Behngstellenden kunnen schriftelijk informatie inwinnen bij Anton Baars, Eu- ropaplein 112, 1966 WE Heemskerk. Tele fonische inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Anton Baars, 42227 en Mart Brok, 33211. f' en

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9