A cool Million Vuile Handen Sentimenten Miel Cools Drs. P. Dirk Out Kamerkoor agenda van amsterdam THEATER ALLERHANDE MUZIEK I Sta 19 UITWIJZER 19 7 8 DONDERDAG 6 APRIL ■■BB /o sn LANC )68-13 ijk, Bloe Zuid. Te en amma id en en >or boei voor ee erkzaarï iwerkf ;n. Muziek en Toneel H 1 I "f Bioscopen Tentoonstellingen ■k. jarenlang. Tot het moment waarop Mei ï- per 117 in BB M BB9B Rusland-avond. HetNoordhollands sersoon. i :onneti pi Aanvang 20.15 Een bekentenis. Vanaf vanavond tot en met zaterdagavond speelt Centrum in de Jek Toe Toneelschuur Ton Vorstenbosch’ toneelspel Een bekentenis. Het betreft een Sehele bewerking die Vorstenbosch maakte van gsmog je roman Een nagelaten bekentenis, 117 in geschreven door Marcellus Emants. Gaat over de man Willem Termeer, die nadat hij - zijn vrouw vermoord heeft een bekentenis in boekvorm schrijft. Het stuk heeft vorm gekregen als één grote terugblik waarin visieza lats. f.. onditioi telef >ijt f 2 20.30 uur. ;ingsm Opgestaan.plaats vergaan. Mei en Pro9 zijn vrouw Edna wonen in hun New Sentimenten. F Act speelt momenteel onder de titel „Sentimenten” het blijspel La double inconstance van de Franse achttiende-eeuwse auteur Pierre de hedi Marivaux. Een stuk over de wankele -betrouwbaarheid van de liefde. Een prins, vermomd als officier, heeft zijn oog laten vallen op een lieftallig boerenmeisje. Hij 9,?*wilmet haar trouwen, doch het probleem -2 is dat zij al verliefd is op de mooiste jongen schaken en vervolgens zet hij gewiekste hofdames en dienaren in om het boerenmeisje zover te krijgen dat zij haar trouwen. De voorstelling bij F Act is geregisseerd door Pol Dehert en op 6 en 7 verder in de put geraakt. Dat is in het kort de inhoud van Neil Simons’ blijspel „Opgestaan.plaats vergaan”, dat door de belangrijkste rollen Sjoukje Hooymaayer en Eric van der Donk. De regie is van de Engelsman Eric Thompson. uur. muziek. Na Les vingt-quatre violons du Royvan een onbekend gebleven componist en de Danses Franpaises du chansons uit de 16e eeuw gebracht, gevolgd door composities van Honegger, Milhaud en Albert Roussel. De suite uit Les fêtes Vénitiennes van André Campra waarvan hij een bepaalde bevrijding verwachtte, brengt hem ook geen stap verder bij een oplossing van de Vuile Handen. In de Stadsschouwburg van Haarlem komt het Publiekstheater van 10 t.m. 13 april het toneelspel „Vuile Handen” van Jean Paul Sartre spelen. Het stuk speelt in de fictieve staat Illyrië, waar een jeugdig lid van De Partij (duidelijk een extreem links gerichte partij) opdracht krijgt een der kopstukken van die politieke organisatie te doden omdat diens opvattingen niet meer stroken met de nu Hij begint zijn concert om 1 uur met een compositie van Reger en vervolgt met Franck, Pierné en Eben. De uitvoeringen zijn gratis toegankelijk, maar aan het slot van de middag wordt een kleine bijdrage in de kosten op prijs gesteld. Na afloop van het concert dat ongeveer drie kwartier tot een uur duurt, bestaat de gelegenheid tot bezichtiging van de speeltafel. De organist geeft daabij een korte toelichting. Kadens. We herinneren onze lezers nog eens aan het concert in de Abonnementsserie in zaal Kadens, Smedestraat 23 in Haarlem dat vanavond wordt verzorgd door het Anemos-kwartet en het Xylinos-kwartet. Het eerste ensemble voert werken uit van Haydn, Bozza, Chwartz en Bitsch, het tweede speelt Hummel, Takacs, Poot en Absil. Jubileumconcert. Looft den Heer is de naam van de christelijke zang- en oratorium vereniging uit Lisse die 75 jaar bestaat. Dit feit wordt komende vrijdagavond gevierd met een feestelijk concert in de Sint Agathakerk in Lisse (aanvang 20 uur). Er staan werken op het programma van Joh. Seb. Bach, Vivaldi, Handel en Dvorak. Achter de Schelde. Miel Cools, sinds de jaren vijftig een van de bekendste Vlaamse liedjeszangers, heeft een avondvullend chansonprogramma samengesteld dat hij ondér de titel „Achter de Schelde vrijen de helden” komende vrijdagavond in het Concertgebouw in Haarlem ten gehore brengt. Cools gebruikt in zijn programma liedjes die voor hem zijn geschreven door een collectief waarin onder meer Willem Wilmink en Pieter Goemans deelnemen. Hij wordt deze avond begeleid door Jan Theelen (diverse instrumenten) en Mitch Caanen (slagwerk). Oratoriumkoor. De Dorpskerk op het Kerkplein in Zandvoort beleeft volgende week dinsdag 11 april ongetwijfeld een grote drukte wanneer daar het Toonkunst Oratoriumkoor Zandvoort in verband met het tienjarig bestaan een jubileumconcert geeft. Medewerking wordt verleend door het Randstad Kamerorkest en een keur van solisten onder wie de alt Aaf je Heynis. Het geheel staat onder leiding van Lourens Stuifbergen. Voornaamste onderdeel van deze avond, die om 20.15 uur begint, is de uitvoering van de Nelson-Messe van Joseph Haydn naast een aantal kantates van Joh. Seb. Bach. Felison. In het Noordelijke Koetshuis van Beeckestijn in Velsen wordt tot en met 23 april onder auspiciën van Felison Velsen een expositie gehouden van grafiek van Leentje Linders. Men kan er van dinsdag tot en met zondag terecht tussen 14-17 uur. Galerie Van. Nancy Talbot heeft een expositie in Galerie Van, Hagestraat 18 in de Haarlemse Burgwalbuurt. Tot en met woensdag 26 april toont ze daar schilderijen, tekeningen en vliegers. Van origine een Amerikaanse woont en werkt Nancy Talbot al sinds lange tijd in Haarlem waar ze onder meer de Ateliers ’63 heeft gevolgd. Wandkleden. In het raadhuis van Heemstede op het Raadhuisplein 1 exposeert Joke Klaase-Minkels uit Haarlem een collectie wandkleden. De expositie loopt tot en met 26 april en is op werkdagen toegankelijk van 8.30-17 uur, in de avonduren na telefonisch overleg met de gemeente Heemstede. Zandvoort. Schilderijen van Jan Romein Graal worden geëxposeerd tot en met 23 april in het Cultureel centrum van Zandvoort op het Gasthuisplein 9b. De tentoonstelling kan van woensdag tot en met zondag tussen 14-17 uur bezocht worden. Schiphol. Tot en met 1 mei toont Albert Klijn schilderijen in de expositieruimte op de derde verdieping van het stationsgebouw van Schiphol nabij het restaurant Aviorama. Klijn, die ruim 80 jaar oud is, schildert sedert de jaren vijftig in een abstract-expressionistische stijl. Harry Prenen. Landschappen in en om Bloemendaal, uitgevoerd als tekeningen en aquarellen van de hand van Harry Prenen vormen het onderwerp voor een tentoonstelling die tot en met 22 april wordt gehouden in het gemeentehuis van Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg 158 in Overveen. Behalve op maandag is de expositie dagelijks geopend van 14-17, ook op zondag. Zaanse kunstenaars. Frans Room en Henk Dil, respectievelijk afkomstig uit Wormerveer en Zaandam nemen deel aan een tentoonstelling die wordt gehouden in het expositiegebouw aan de Constantijn, Huygensstraat 99 in Heemskerk. De etsen van Room en de keramiek van Dil zijn er tot en met zondag 16 april te bezichtigen op woensdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur. Galerie Lóa. Een fotodocumentatie van zogenaamde performances die Petr Houtstraat 58 in Haarlem. Hij begint zijn concert omstreeks 21 uur. Iain Mackintosh stadt bekend als een muzikale duizendpoot die zichzelf begeleid op instrumenten als gitaar, banjo, concertina, tin whistle, autoharp en doedelzak. Zijn repertoire bevat zowel traditionele als eigentijdse folksongs. Jazz Club. Rob van den Broeck, Dick Vennik, Eric Ineke en Roger Cóoke vormen tezamen de in 1974 opgerichte formatie Free Fair die zich toelegt op een eigentijdse synthese van jazz, latin en rock. De groep is vrijdagavond te gast in de Haarlemse Jazz Club in het Groot Heiligland waar vanaf 22 uur wordt opgetreden. Stembera in de jaren 1976 en ’77 heeft uitgevoerd, is te zien in Galerie Lóa, Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14-18 uur. De expositie loopt tot en met 15 april. Otto de Kat. Een grote voorjaarsexpositie wijdt het Frans Halsmuseum in Haarlem aan Otto de Kat, de in 1907 in Dordrecht geboren kunstenaar die lange tijd in Haarlem zou wonen en werken. De tentoonstelling, die loopt tot en met 4 juni, geeft een overzicht van het grafische werk en de schilderijen van De Kat. Er zijn enkele werken van voor de Tweede Wereldoorlog naast een dertigtal werken uit de afgelopen jaren die zijn ontstaan in Kopenhagen, Luik, Londen en Auvergne. Ter gelegenheid van deze expositie verschijnt een boek over het leven en werk van Otto de Kat met een inleiding van dr. K. G. Boon en museumdirecteur D. H. Couvée. Het museum is dagelijks van 10-17 uur geopend, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. De Waag. De maandelijkse expositie in De Waag, Spaarne hoek Damstraat in Haarlem, is ditmaal gewijd aan olieverven en tekeningen van Hertha de Heer. Haar expositie die vrijdagavond om 20.30 uur wordt geopend door Henk Ames, loopt tot 24 april en is dagelijks toegankelijk van 14-17 uur met uitzondering van de maandag. Westfriese Omringd ijk. Toten met 28 april is in Gebouw Noord-Holland aan de J, J. Hamelinkstraat 4-6 in Haarlem een expositie te zien waarin de Westfriese Omringdijk in Noordhollands Noorderkwartier centraal zal staan. Er zijn schilderijen en zeefdrukken te zien van Doris Groeneveld en er wordt een film getoond. Antiekboeken. Wie zich op de hoogte wil stellen van de nieuwste uitgaven op het gebied van antiekboeken krijgt daartoe een mooie gelegenheid die wordt geboden door boekhandel Coebergh, Gedempte Oude Gracht 74 in Haarlem. Daar wordt tot en met 15 april een uitvoerig overzicht geboden van 170 Engelse antiekboeken op allerlei terreinen. Ook wordt een catalogus met de getoonde boeken verstrekt. De Ark. Kleuretsen van Gerard Gooiker zijn tot 1 mei te zien in de bovenzaal van restaurant De Ark, Nieuw Heiligland 3 in De Hypochonders. Toneelgroep Baal speelt van 12 t/m 15 april in de Toneelschuur „De Hypochonders” van de jonge Westduitse toneelschrijver Botho Strauss. Een fantastisch geschreven thriller waarin de bij vrijwel alle personen aanwezige zwaarmoedigheid door verrassende humor en razendknappe vondsten overeind gehouden wordt. Een zeer onderhoudende voorstelling, waarvan weinig kan worden prijsgegeven om de spanning niet bij voorbaat op te heffen. Een boeiende regie van Leonard Frank, uitstekend spel van de acteurs en actrices van Baal en een geraffineerd fraai decor van Paul Gallis zorgen voor een opmerkelijke eenheid. Aanvang 20.15 uur. Splinternieuw. Cabaretgroep Splinter komt op 9 april in Centrum 111 (Herenweg 111 in Heemstede) met het nieuwe programma Splinternieuw. Een afwisselende avond kleinkunst vol clownerie en gevoelige teksten met Robert ten Brink, Maria bij de Vaate, Reinoud van Assendelft de Coningh, Coen van Vrijberghe, Selma Susanna en Herman Crebas. De voorstelling begint om 20.30 uur. Kalinka. Russisch-Oekraïense zang en dans in oorspronkelijke folkloristische klederdrachten en met een origineel Balalaika-orkest. Op 7 april te zien bij „Kalinka” in de Stadsschouwburg van Velsen. Aanvang 20.15 uur. Hanna. Na een voorstelling in de Haarlemse Toneelschuur nu ook in het Witte Tejater in Velsen: Waarom Hanna altijd met haar rok omhoog staat, een eenakter die wordt gebracht in combinatie met Dutchman. Tom Eyen schreef Why Hanna’s skirt won’t stay down dat handelt over twee verschillend geaarde mensen die in de grote stad hun eenzaamheid trachten op te lossen. De beide rollen worden gespeeld door Karla Wildschut en Marius Monkau in een regie van Theo de Groot die ook voor het toneelbeeld zorgde. vrijdagavond naar het jongerencentrum Deining in de Ripperdastraat in Haarlem waar hij om 20.30 uur aan een ongetwijfeld hoogst merkwaardig optreden begint. Schubert. Het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap behoort tot de beste ensembles binnen de Haarlemse poorten. Komende maandagavond kan men wederom van de prestaties van het koor genieten wanneer een uitvoering wordt gegeven in de tuinzaal van het Concertgebouw in Haarlem. Onde leiding van Wouter Schmidt en met solistische medewerking van de sopraan Gepke Krot wordt een attractief Schubert-programma ten gehoren gebracht. Jatwerk. Vormingstoneelgroep Werk in Uitvoering speelt vrijdagavond in de Arnoldushoeve (Hoofdweg 574 in Hoofddorp) het programma „Jatwerk”. Een stuk over jeugdcriminaliteit en criminaliteit in het algemeen in een samenspel van popmuziek en toneel. De voorstelling begint om 20.30 uur. problematiek waarmee hij leeft. Peter Oosthoek heeft het stuk geregisseerd en er door beweging en lichtspel een glasheldere voorstelling van gemaakt, waarin de scheiding tussen heden en verleden treffend wordt aangeduid. De voorstelling wordt gedragen door Jacques Commandeur die een Willem Termeer laat zien die de vleesgeworden afkeer van zichzelf en anderen is. Een theaterbezóek ten volle waard. (K.v.L.). Aanvang 20.30 uur. Wiener Blut. Dit seizoen voor de laatste maal komt de Hoofdstad Operette naar Haarlem met Wiener Blut van Johann Strauss. Onze criticus J. H. Moolenijzer schreef destijds naar aanleiding van de première: het is zelfs zo dat men tijdens de laatste minuten hoopt dat de voorstelling nog enige uren zal doorgaan. De operette is een aaneenschakeling van vergissingen en misverstanden en wat is er heerlijker dan een aangenaam misverstand?” Wiener Blut wordt geregisseerd door Alexander Pichler. Aanvang 20.15 uur. A cool million. Zaterdagavond in de Toneelschuur: Half Moon Theatre met „A cool million”, twee uur toneel onder regie van Wobert Walker, waarvan de Engelse theatercritici destijds verrukt melding maakten. Het verhaal gaat over een arme, maar goudeerlijke jongen uit de provincie die besluit zijn fortuin te gaan zoekën. Maar hel pakt allemaal heel anders uit dan hij zich had voorgesteld. Hem vallen geen rijkdommen ten deel, wel een verblijf in de gevangenis, geweld en tenslotte de dood. Een produktie die eerder in Mickery te zien was en via het circuit naar Haarlem komt. Aanvang 20.30 uur. Baskische dans. Een wervelend festijn van zang en dans uit Baskenland wordt het komende zaterdagavond in het Concertgebouw wanneer daar het gezelschap Etorki voor de eerste maal in Haarlem een optreden zal verzorgen. Het ensemble, dat in Frans Baskenland werd opgericht, bestaat sinds 1954 en legt zich vooral toe op het behouden van de eeuwenoude cultuur die een uniek karakter heeft. Zoals bekend behoren de Basken niet tot de Indogermaanse talenfamilie hetgeen geleid heeft tot een volstrekt eigen cultuur. Deining. Hij ziet er uit als een overjarige student: kort geknipt haar met een wonderlijk kuifje, een volstrekt a-modieus kostuum, waarvan broek en colbert niet bij elkaar passen, een vormeloze regenjas en zwarte, opgelapte schoenen. Als hij opstapt zegt hij steevast „Heb dank voor spijs en drank” en op zoek naar de wc vraagt hij „Heb dank voor spijs en drank” en op zoek naar de wc vraagt hij „Waar kan ik hier het sanitair bezichtigen”. Zijn liedjes zijn melodramatisch, smartlapperig en worden vals gezongen, zodat ze zowel de slappe lach als irritatie opwekken. We hebben het over Drs. P., het zingende fenomeen uit Groningen. Wie hem nog nimmer heeft meegemaakt, spoede zich De Teerling. De Schotse folkzanger lan Mackintosh is vanavond te gast voor een optreden in folkcafé De Teerling, Kleine geldende lijn. Er ontstaat een menselijk conflict als de jonge Hugo, die bij zijn slachtoffer als secretaris in dienst getreden is, sympathie is gaan opvatten voor de man die hij moet doden. Het stuk bevat’een aantal interessante karaktertekeningen. Jo Dua heeft het als regisseur helder en direct vorm gegeven. Johan Ooms speelt de jonge idealistische moordenaar Hugo en Hans Boswinkel geeft diens slachtoffer, de partijbons Hoederer, bedachtzaam, soms zelfs vaderlijk, gestalte. Aanvang 20.15 uur. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311). don derdag 6 april De Nederlandse Operastichting met „Hans en Grietje”; vrijdag 7, zaterdag 8 20.15 uur: Publiekstheater met „Vuile han den”; zondag 9 april, 14 uur en maandag 10 om 20 uur: De Nederlandse Operastichting met „Tosca”. Dinsdag 11 april, 20 uur: De Neder landse Operastichting met Toseg; woensdag 12 20 uur: De Nederlandse Opera Stichting met „Hans en Grietje”. 20.15 uur zal beginnen. Winteruitvoering. Komende zaterdagavond wordt in de toneelzaal van de Stichting Centrum St. Bavo aan de Langevelderweg 27 in Noordwijkerhout de jaarlijkse winteruitvoering van de christelijke muziekvereniging De Harpe Davids gegeven waarvan J. Mey de leiding heeft. Er is een populair-klassiek autobui programma samengesteld waarvan de uitvoering om 20 uur begint. -perpers Orgelserie. Steeds meer orgellief hebbers weten de weg te vinden naar de r.k.-Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem waar de wekelijkse orgelconcerten op de zaterdagmiddag weer zijn begonnen. Afgelopen zaterdag was dat heel duidelijk te merken toen Bernard Bartelink de reeks opende voor zowel een vaste kern van bezoekers die kan tie van vorige seizoen is overgebleven als een groep van nieuwe geïnteresseerden in de muziek die steeds wordt uitgevoerd op het Frans getinte Adema-orgel in afwisseling met een veel kleiner orgel. De komende zaterdagmiddag klinkt het spel van de jonge organist Dirk Out die in Haarlem-orgelstad bezig is met het opbouwen van een uitstekende reputatie. n Yorkse flat en leiden een volgens alle lin of fc gangbare normen geregeld leven, al ntie in jareniang. Tot het moment waarop Mei 9enJr wegens reorganisatie van het bedrijf waar rdfernt W werkt zijn baan kwijt raakt. Hij kan j UIT I niet meer aan de slag komen en,zijn in het vrouw, die wèl een baan vindt, neemt zijn iet kaï plaats als kostwinner in. Het komt haar of dou eigenwaarde ten goede en zij fleurt open helemaal op terwijl haar man thuis steeds i, perv sslag ersoor otel lig Theater wordt gespeeld. Vanavond nog te sen he zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. In ie Via/ ireenc Haarlem. Men kan er vanaf 17 uur tot 2 uur terecht, op zondag vanaf 14 uur. Huize Bredius. Schilderijen en tekeningen van Jan Gerardus de Gruyter (1917-1951)worden tentoongesteld in het Koetshuis van de fam. Bredius, Aerdenhoutseweg 13 in Aerdenhout. Men kan er tot 13 april terecht, dagelijks van 12-17 uur. Literaire Instuif. Bijzondere gaste op de literaire instuif die door de gelijknamige stichting komende maandagavond (20 uur) in folkcafé De Teerling, Kleine Houtstraat 58 in Haarlem wordt gehouden, is de schrijfster Yvonne Keuls. Van haar hand verscheen onder meer het boek „Jan Rap en zijn maat” waarvan een zeer succesvol toneelstuk is gemaakt. Yvonne Keuls heeft ook bewerkingen van boeken als De Koperen tuin (Vestdijk), Klaaglied om Agnes (Marnix Gijsen) en De Boeken der kleine zielen van Couperus voor de televisie gemaakt. Ze is een goed vertelster die op deze avond ongetwijfeld veel over haar werk zal vertellen. Johannes Vermeer. De Dienst Verspreide Rijkscollecties in Den Haag (een afdeling van het ministerie van CRM) heeft een expositie samengesteld met foto’s van schilderijen van Johannes Vermeer van Delft, de grote zeventiende- eeuwse schilder van (onder meer) interieurs. Deze tentoonstelling die vanaf heden tot 1 mei in’t Huys Dever aan de Heereweg 349a in Lisse is te zien, geeft een beeld van het soms sterk driedimensionale karakter dat Vermeers werk suggereert. De schilderijen zijn zoveel mogelijk op waar formaat gereproduceerd en worden getoond in samenhang met reproducties van werken van tijdgenoten van Vermeer. Huis Ter Hagen. „Expressie in de Brulboei” is de titel die is meegegeven aan een expositie die tot en met zondag 30 april wordt gehouden in Huis Ter Hagen, het bejaardencentrum aan de Lodewijk van Deyssellaan 254 in Driehuis-Velsen. Er wordt keramiek getoond van Jaap Kloes en zijn (vele) leerlingen en voorts werk van de IJmuidense kunstenaar Pieter’t Hart en diens leerlingen. Dagelijks geopend van 9-21 uur. ^Jieuwe Slof. Etsen van Peter Bes en keramiek van Irene Grijzenhout worden vanaf 8 april geëxposeerd in het Beverwijkse cultureel centrum De Nieuwe Slof in de Kerkstraat. De schrijver Guus Luyters opent de expositie op die dag om 16 uur. Behalve op zondag kan men dagelijks van 10-22 uur in de Nieuwe Slof terecht. nnigen- - - itel met Termeer zijn leven voorbij ziet trekken en Veisser waarin hij zelf als toeschouwer aanwezig rannew is. Termeer is een trieste man vol Roeib zeifbeklag. De moord op zijn vrouw, >eschik f 194.- >k. Nog tot 29/ orogran A Miel Cools is zaterdaga vond met een nieuw chan sonprogram ma in het Haarlemse Concertge bouw te be luisteren. Hij laat zich be geleiden door Jan Theelen (links) en Mitch Caan en (rechts). n. Biz van het dorp. Nu laat de prins de gelieven iel, u I m et aal me nig te its 80 n geliefde opgeeft om de prins te kunnen amers alkon.. arting. aprji te zjen in de Toneelschuur, aanvang naf f I iek Ge intieme eceptie. vanaf f 3 week; )8 - per Gehele ngsmogi progran programma van oude en moderne Franse rustiger - - r van he dan kur I aanbie rdsgrens XVIII-ième siècle worden Parijse het "Wie - een ger i eetzaa waarvan taling) I vormt de afsluiting van het concert dat om le park alf pen persoon, seizoen heden, mma Sara Heyblom. In het lunchtheater van de Toneelschuur, komende woensdag, komt de actrice Sarah Heyblom vertellen over haar toneelherinneringen. In haar daarvoor samengestelde programma „Hot en tot” laat zij beroemde namen die in haar lange toneelcarrière een rol gespeeld hebben de revue passeren. Herinneringen aan mensen als Royaards, de Bouwmeesters, Eduard Verkade, Albert van Dalsum, maar ook haar confrontaties met jongere toneelspelers. Aanvang 12.30 uur. ibad, ki ig. Half sion, v| n per w seizoen PhilRarmonisch Orkest verkeert volgende ima. week in Russische sferen. Eerst op vrinden; woensdagavond in de Vredevorstkerk aan 1K k„ i de Laan der Nederlanden in Beverwijk en van hel vervolgens op vrijdagavond 14 april in het Hotel Concertgebouw in Haarlem wordt een sfeer concerj ujtgevoerd met werken van jee Katsjatoerian, Tsjaikovsky en Stravinsky. 11 uitga Solist op deze concerten is de violist Aaron is en wa Rosand die het Vioolconcert van ision v Tsjaikovsky speelt. De avonden worden n, per w geopend met de Sabeldans van n vanaf I Katsjatoerian en besloten met- de suite uit nma J petrOesjka van Stravinsky. Aanvang steeds om 20.15 uur. Franse avond. Een bijzonder concert met kamerkoorzang en -muziek wordt komende zondagavond in het Concertgebouw in Haarlem ten gehore gebracht. Lex Veelo leidt dan het Nederlands Kamerkoor en het Amsterdams Kamerorkest in een Alhambra 1, Weteringschans, tel. 233192. „The goodbye girl”, tóeg. alle leeftijden, dagelijks 14, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2. „Annie Hall”, toeg. 16 jaar. Dage lijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama, Marnixstraat, tel. 234876. „Close encounters of the third kind”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 14 en 2Q.30 uur. Zater dag en zondag 13.30, 17 en 20.30 uur. Vrijdag- zaterdagnacht 24 uur. Calypso, Marnixstraat, tel. 266227. „Julia”, toeg. 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club. „De duivel kent geen genade”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vrij dag- zaterdagnacht 00.15 uur. Centraal, Nieuwendijk, tel. 248933. „Het porno paradijs”, toegang 16 jaar. Dagelijks 11.15, 13, 14.45, 16.30, 20 en 21.45 uur. Zondag vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1, tel. 245648. „De groene baret ten”, toegang 12 jaar. Dagelijks 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „De Doorzetter”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.15 uur. Zaterdag, zondag en woensdag 19 en 21.15 uur. Cineac, Reguliersbreestraat, tel. 243639. „Tele- fon”. Toegang 12 jaar. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Zaterdag, zondag en woensdag 19 en 21.30 uur. Cinema International, Aug. Allebéplein, tel. 151243. „The sting”.‘ Toegang 12 jaar. Donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag 18.45 en 21.30 uur. Maandag, dinsdag, woensdag 20 uur. Cinetol, Tolstraat, tel. 722291. „Wizards”. Toe gang 16 jaar. Dagelijks 20 en 22 uur. „De spiegel”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45, 21.45 en 24 uur. City 1, b.h. Leidseplein, tel. 234579. ,,’s Werelds vurigste minnaar”. Toegang alle leeftijden. Da gelijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Woensdag alleen 14.30 uur. City 2. „Peter Pan Toegang alle leeftijden. Dagelijks 13.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.30, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. City 3. „Sexerella en prins Erotica”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.15, 18.45 en 21.15 uur. Zon dag 13.15, 15.45, 18.45 en 19.15 uur. City 4. „Les vacances de mr. Hulot”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 15, 18.30 en 21 uur. Zondag 12.45, 15.30, 18.30 én 21 uur. City 5. „Sisters”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Donderdag, vrijdag, maan dag en dinsdag 14 uur. „De fluit met de zes smurfen”. Toegang alle leeftijden. Zaterdag en woensdag 14 uur, zondag 14 en 16.15 uur. City 6. „La vie devant soi”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.30 en 22 uur. Zondag 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. City 7. „Star wars”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 13.30, 18.45 en 21.30 uur. Zondag 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Corso, Kalverstraat, tel. 234561. „The spy who loved me”. Toegang 12 jaar. Dagelijks 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cine „D”, PI. Middenlaan, tel. 226651. „Taxidri ver”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.30 en 22 uur. Desmet, PI. Middenlaan, tel. 226651. „A clock work orange”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Du Midi, Apollolaan, tel. 723653. „Ben Hur”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 20.15 uur. Flora Disney Theater, Amstelstraat, tel. 230469. „Peter Pan”. Toegang alle leeftijden. Maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag 14 en 19 uur. Woensdag en zondag 13.30, 16 en 19 uur. Zater dag 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion, Roeterstraat, tel. 231708. „Key lar go”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14, 19.45 en 22 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 00.30 uur. Dins dag 11 april vervalt eerste avondvoorstelling. Leidseplein Theater, tel. 235909. „Looking for mr. Goodbar”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 19.15 en 22 uur. Zondag 14, 19.15 en 22 uur. Nöggerath, Reguliersbreestraat, tel. 230655. „Golden rendezvous”. Toegang 16 jaar. Dage lijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien, Nieuwendijk, tel. 288933. „De com plete verleiding” toegang 16 j. dag. 11.30, 13, 14.30, 16, 17.30, 19, 20.30 en 22 uur. Zondag vanaf 13 uur. Rembrandtpleintheater, tel. 223542. „De eenar mige zwaardvechter”. Toegang 16 jaar. Dage lijks 14.15, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex, Haarlemmerstraat, tel. 246132. „Joshua - de genadeloze wreker”. Toegang 16 jaar. Dage lijks 19.15 en 21.30 uur. Rialto, Ceintuurbaan, tel. 723488. „The gradua te” toegang 16 jaar. Dagelijks 19 en 21.30 uur. „Walt Disney’s de reddertjes” toegang alle leef tijden. Zaterdag, zondag, woensdag 13.30 en 15.30 uur. Rivoli, boven Rialto, tel. 723488. „Providence” toegang 16 jaar, dagelijks 19.30 en 22 uur „Abba”-De Film. Toegang alle leeftijden. Za terdag, zondag, woensdag 13 en 15 uur. Roxy, Kalverstraat, tel. 232809. „Doctor Vlim- men” toegang 12 jaar, dagelijks 14.30, 19 en 21.30 üur. Zaterdag en zondag 13.30 en 16, 19 en 21.30 uur. Saskia, Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363. „Azen zijn troef” toegang 12 jaar. Dage lijks 14, 18.45 en 21.15 uur. Zondag 13.30, 16, 18.45 en 21.15 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 23.30 uur. Studio K, boven Kriterion, tel. 231708. „Het slangeëi” toegang 16 jaar, dagelijks 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies, Haarlemmerdijk, tel. 24579Ö. Zaal 1 „Muriel” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Zondag 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „La Dentellière” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Zondag 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1, Reguliersbreestraat, tel. 262633. „L’Animal”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2. „Una giornata particolare” toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Tuschinski 3. „Equs” toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 18.45 en 21.45 uur. Tuschinski 4. Cet obscur objet du desir”. Toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5. „Bang the drum slowly”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zater dag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk, Prinsengracht, tel. 237460. „La pre mière fous”. Toegang 12 jaar. Dagelijks 14, 19 Van Gogh Museum (Paulus Potterstr., geopend maandag t/m zaterdag 10-17 uur, zondag 13-17 uur): donderdag 6 t/m maandag 15 mei: World Press Photo. Zaterdag 8 t/m zondag 7 mei: Frits Klein, ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag. Rijksmuseum (Stadhouderskade, geopend maandag t/m zaterdag 10-17 uur, zondag 13-17 uur): Aanwinsten in het Rijks prentenkabinet tot 11 juni, t/m 24 juni: „Het vaderlandsch gevoel”, vergeten schilderijen uit de 19e eeuw. ,t/m 23 augustus: „Verkiezingen en kabinetsfor maties 1977”, fototentoonstelling van Han Sin gels en Dolf Toussaint. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat, maan dag tot en met zaterdag 9.30-17 uur, zondag 13- 17 uur): t/m 16 april: Op het tweede gezicht; t/m 23 april: Josef Koudelka, foto’s; t/m 16 april: Kunstenaarsvereniging. Nederlandse Kring van Beeldhouwers; t/m 7 mei, Constant, schil derijen; t/m 18 mei: Gerard van Kerkhof en Lies Verdenius, verkooptentoonstelling; 7 april t/m 21 mei: ARakawa, „Sketches for the anato my of the signified of if”, tekeningen en schil derijen. 7 april t/m 21 mei: Carel Visser, pa- pierbeelden. Scène uit Vuile Han den. V.l.n.r. Ton Lutz, Jo han Ooms (voorgrond) Hans Boswin kel en John van Royen. en 21.3U uur. Zondag 15, 19 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19