CIRCUS RENZ WAS EVEN IN SANTPOORT Straatnaam voor Steve Biko e Stisa bemiddelaar tussen Huisvrouwen op excursie SMYRNA TAFELKLEDEN normale prijs 192.- BORST nu! 59 Directie Hoogovens teleurgesteld in OR gin übS bruna Boeken-Tijdschriften-Papeterie g E Leiding NS-goederenvervoer naar emplacement Hoogovens gemeente enVelseroord” in de vishal J OS Ss*». ft c RANGEERTERREIN DUINVLIETSTRAAT VERVALT WW Hl Overlast Bespreking over uitgebrachte advies t r 0 Jean Pierót Mode Coiffures Dameskapsalon Jean Pierót SPECIALE AANBIEDING i F* i:'w VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 4 APRIL DONDERDAG 6 „HERSTEL CONTACTEN HARDE NOODZAAK” WONINGINRICHTING I I I I I I I ...H/AT/VOU..? s ACTIE VAN ANJV Meer dan 1000 puzzels en oplossingen. 100 puzzels "M” die uzelf kunt maken. Tangrams. Dominopuzzels. Meetkundige puzzels. Letterpuzzels, ring- en touw puzzels. Balpuzzels, STjJ enfin teveel om op te noemen. Om helemaal knettergek van én op te worden, nu nog voor 21,50. (Na 6 mei 34,50) IJMUIDEN: Bruan Lange Nieuwstraat 485 i W (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Voor het railvervoer van en naar Hoogovens zijn ingrijpende veranderingen op til. De Nederlandse Spoorwegen gaan dit vervoer binnenkort geheel vanaf het Hoogovensterreiri rege- en. Daartoe verhuizen eind deze maand de goederendienstleiding, het vrachtgoederenkantoor en de (selex) apparatuur voor samenstelling van de treinstellen naar het dienstgebouw op het centraal emplace ment van Hoogovens-railvervoer. Dit gebouw kwam twee jaar geleden in gebruik. Bij de bouw was al met toekomstige inkwartiering door de spoorwegen rekening gehouden. De herstelpost voor goederenwagons verhuist binnenkort mee uit Beverwijk waar bovengenoemde takken van dienst nu nog in het NS-station gehuisvest zijn. ff w I v* I te t <5 S :SS- Het emplacement Hoogovens-Zuid dat volgende maand overbodig wordt. De aanleg van een nieuwe railverbin- Velseroord is ingericht als woonerf. Een De fracties van de Industriebond CNV, de Unie BLHP en de Vereniging van Ho ger Hoogovens Personeel (VHHP) in de Ondernemingsraad hechten veel waarde aan een pakket sociale maatregelen. Maar de delegaties van de Industriebonden NW en NKV, die in de OR een meerder heid vormen, willen niets weten van een sociaal plan zolang er nog onduidelijkheid bestaat over het behoud van arbeidsplaat sen bij Hoogovens. Zij eisten dan ook dat in het advies aan de directie met geen woord over het sociaal plan zou worden gerept. In de gelederen van de Ondernemings raad is wrevel ontstaan over een publieke lijke uitspraak van secretaris G. van Hal (lid van de Industriebond NW) dat de vijfploegendienst een van de mogelijkhe den is om te komen tot een anere vorm van een arbeidsverdeling. Met name de VHHP- fractie is verontwaardigd over deze uitla ting van de OR-secretaris. Volgens de VHHP had Van Hal op deze wijze niet namens de OR mogen spreken. 5H en lee en >or Alle zo bij het circus behorende onder delen waren er tezien. De spannende nummers, zowel als de ontspannende programmaonderdelen. Het echtpaar Van der Vegt, de directie van het cir cus, zijn beide in het programma verte genwoordigd: Marina als gastvrouw, en Arnold met zijn raspaarden. Voorts waren er de Antoines: Diana met de honden en Karl en Rita met de zwarte kleinere beren. De laatste al wat op windend, voor de kinderen tenslotte geen dier wat je dagelijks tegenkomt. haar modelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. x Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 Het Initiatiefcomité tot Bevordering van het Welzijn en het Algemeen Levenspeil in de IJmond vroeg een bijdrage voor het zelfde doel. Ook hier ging de steun van het Stisabestuur een heel eind verder. Over een bijdrage in de flink opgelopen kosten wordt met de Sociaal-Culturele Raad in Beverwijk en de Heemskerkse Gemeen schapsraad overleg gepleegd. De bereid heid tot een bijdrage was er woensdag- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Ik had verwacht dat in het advies de wenselijkheid van een soci aal plan meer zou doorklinken. Met de uitvoering van het plan is het immers mogelijk gedwongen ontslag te voorko men”. Dit zei ir. G. Wilmink, directeur Personeel en Organisatie van Hoogovens, gistermiddag na afloop van een eerste bespreking met leden van de Onderne mingsraad (OR) over hun uitgebrachte advies inzake de reorganisatie. Hetgeen als een verzwakking wordt beschouwd van de naar buiten gepresen teerde eensgezinde opstelling. „De sfeer is er inderdaad niet beter op geworden”, zei een OR-lid aan het slot van de bespreking van gisteren. VELSEN. De dames van de afde ling Velsen-IJmuiden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen maken op donderdag 27 april een uit stapje naar Utrecht en Leidschendam. Bezoekjes zullen worden gebracht aan het Medisch Zuivelbureau en het His torisch Costuummuseum. Deze excursie is het hoogtepunt van het programma dat het bestuur voor de maand april heeft samengesteld. de de de ?n- eel rv. A- nd te dj- ior 1O- ie- ui- in ge- an in en ar m let de an te en lo lli ger in en nd Z di- eit ar- dt- in dj- ?le m- te tar tar ns- ïe- PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN TEL. 15991 Het tracee maakt deel uit van het Plan Gildenspoor: waarin veranderingen aan de spoorbaan aanpassing van het wegen patroon noodzakelijk maakten. Het aanne mingsbedrijf J. V. Nelis is hiermee nu zover gevorderd dat openstelling van het nieuwe stuk enkelspoor volgende maand tegemoet kan worden gezien. IJMUIDEN. Leden van het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond (ANJV), afde ling IJmuiden, zullen zaterdag 8 april om thalf drie ’s middags de President Kruger- istraat in Umuiden tijdelijk omdopen in Steve Bikostraat. Het Verbond wil hier mee uiting geven aan zijn protest tegen de rassendiscriminatie in Zuid-Afrika. Het circus, dat voor deze dagen de tenten aan de Hagerlingerweg had op geslagen, is vandaag weer vertrokken. Paarden, kameel, beren, pony’s, var kens en honden weer met zich mee nemend, om elders op een nieuw plekje weer de voorbereidingen voor een nieuwe reeks voorstellen te treffen. deze straten vrij dicht langs de bebou wing. Het emplacement Hoogovens-Zuid achter de woningen aan de Duin- vlietstraat wordt volgende maand opge broken. Met de clowns en de jongleurs, de paar den en de trapezenummers van de Ber- dini’s werd het circus weer een heus feest. Toppunt van spanning werd zo als gebruikelijk het roofdierennum mer, hier van Maurice Vienne, die met zijn beide leeuwinnen een fraaie show wist te geven. ding (dubbel spoor) van het Hoogovens- emplacement naar de Rijksbinnenhavens aan het Noordzeekanaal is dit jaar een tweede belangrijke fase. Met dit onder deel wordt in augustus een begin ge- Door middel van een open brief roept de ANVJ de bevolking van IJmuiden, de poli tieke partijen, de vakbonden en andere organisaties op, adhesie te betuigen met de actie, opdat tot definitieve naamsverande ring kan worden overgegaan. Paul Kruger, naar wie de straat nu is genoemd, was een blanke boerenleider ten tijde van de boerenopstand omstreeks 1900. In deze opstand verloren duizenden zwarte mensen het leven. In de brief 'schrijft de ANVJ dat onder het bewind ^an Paul Kruger de kapitalistische uitbui ting van de Zuidafrikaanse bevolking begon. Steve Biko, die onlangs in de gevangenis lis gestorven, was een studentenleider die zich publiekelijk verzette tegen de blanke overheersing. (ADVERTENTIE) Door de reorganisatie van het NS-goe- derenvervoer van en naar Hoogovens wor den achttien personeelsleden overbodig. Door interne overplaatsingen kan van die groep zeventien man elders in Noord-Hol- land voor NS aan het werk blijven. Bewo ners van de Spoorsingel in Beverwijk en de Duinvlietstraat in Velsen-Noord zijn deze week per brief gewaarschuwd voor geluidsoverlast door tijdelijke verande ring van de rangeer- en treindiensten in de periode 17 tot 29 april. Rangerende diesel- locs kunnen in die periode overlast veroor zaken. Na ingebruikstelling van het nieuwe emplacement behoort dat voor goed tot het verleden, aldus de brief van de NS aan de bewoners, die tijdens de uitvoe ring van het Plan Gildenspoor wel het een en ander gewend zijn. avond zonder meer. Het bestuurslid A. Roosendaal vreesde met een bijdrage voor activiteiten buiten de (Hoogovens)poort zoals het Intiatiefcomité die bedrijft op het verkeerde spoor te zitten. „Wij scheppen hiermee een precedent”. Hij bleef met deze opmerking alleen staan. Over werkwijze en concrete doelstellingen (de Hoogovens- directie op de sociale gevolgen van groot scheepse ontslagen attent maken) bestond in het bestuur enige onduidelijkheid waar aan afgevaardigde Rob Schoondergang met een toelichting een eind maakte. Waar dat nodig is wil het Stisa-bestuur het comi té in zijn streven ook moreel steunen. Het wijkcomité Oud-IJmuiden vermoedt ach ter de duidelijke tegenwerking van ge- meentezijde een welbewuste vertragings- taktiek. Het comité werkt hard aan een alternatieve renovatiebegroting met be stek voor proefwoningen om wethouder J. Meijer bij de beleidsvoering op dit punt voldoende keuzemogelijkheid te geven. Renovatie is daarbij het uitgangspunt, al dus woordvoerder G. Mettes in een over zicht van de lopende activiteiten. Opmer kelijke uitspraak uit zijn mond: „De tijd werkt in het voordeel van de tegenstan ders die bij een keus al of niet renoveren de winst het zwaarst laten wegen. Het wordt een kwestie van de langste adem. In een haveloos pandje wonen is geen pretje”. Hoewel de Ondernemingsraad na lang durig intern overleg erin is geslaagd een unaniem advies uit te brengen over de herstructurering van de onderneming, heeft de houding van NW/NKV-fracties veel irritaties gewekt bij de overige perso- neelsvertegenwoordigers. Behalve onenig heid over het sociaal plan, heeft ook de bijlage bij het advies nogal wat kwaad bloed gezet. In deze bijlage hebben de fracties van de Industriebonden NW/NKV hun eigen standpunt uiteenge zet. geermogelijkheden als grote voordelen van de overstap naar het Hoogovenster- rein die deze maand volledig zijn beslag moet krijgen. De verhuizing valt kort voor de ingebruikneming van een nieuw enkel- spoors-baanvak voor goederenvervoer tussen het NS-station Beverwijk en het Hoogovens-emplacement dat aan de noordkant met elf sporen -uitgebreid wordt. Daarmee is voorlopig voldoende ruimte geschapen voor de afhandeling van binnenkomend en vertrekkend goederen verkeer. Het nieuwe baanvak Beverwijk- Hoogovens heeft een lengte van 16 kilome ter. Het loopt evenwijdig met de Rijk de Waalweg en buigt bij het begin van de Wenckebachstraat naar het noorden af. (ADVERTENTIES) BOEK VAN DE MAAND, SKIËN MET PUZZELS veiseruoru is uigenuiiv wuuueii. nutJii I buurt dus waar de jeugd vrij spel heeft, i Het laatste komt er echter niet uit. Ver keersdrempels ontbreken. Auto’s en brommers kunnen er tot vlak voor de huisdeuren flink de vaart inhouden. Het begrip woonerf wordt daardoor tot een aanfluiting, aldus de heer Kiewiet. „Door een gelijk straatniveau is het doel bij de aanleg volkomen voorbij geschoten. Op tal van punten voldoet de inrichting niet aan de eisen die het rijk daarvoor stelt”. Het bestuur had er losse contacten over met „het stadhuis” maar heeft de indruk daar niet langer serieus genomen te worden. Een werkgroep van drie personen uit het Stisabestuur wil op korte termijn aan die situatie een eind maken. Het comité Velseroord vroeg een bijdrage van twee honderd gulden voor gemaakte vergader- kosten waar de vergadering zonder meer mee kon instemmen. A maakt. Geluidswanden aan weerskanten van de spoorbaan moeten hier lawaaioverlast voor bewoners van de Duinvlietstraat en de Schulpweg tot een minimum beperken. De rails lopen tussen Op 11 april zal een discussie worden gehouden over het thema „Europese Bewustwording”. De maandelijkse wandeltocht wordt gehouden op 18 april op het landgoed Middenduin bij Overveen. De heer P. B. R. Kuilman komt op 25 april een inleiding houden over make- up en zonnebrandmiddelen. Alle bijeenkomsten worden gehou den in de Petrazaal, Spaarnestraat 8 in IJmuiden. Ook nieuwe leden zijn daar van harte welkom. Voor het rangeren gaan de spoorwegen 'ebruik maken van het Hoogovensempla- ■ement dat daarvoor uitgebreid wordt, let emplacement Hoogovens-Zuid (ach- :er de Duinvlietstraat in Velsen-Noord) verdwijnt met als gunstig effect bekor ting van de wachttijden voor het wegver- teer bij de spoorwegovergang Velserweg- (ïjkerstraatweg. Bij de spoorwegover gangen Wenckebachstraat en Beecke- kanghlaan (alleen voor fietsers en voet gangers) zullen de spoorbomen per dag gerekend iets vaker omlaag zijn. De jachttijden worden hier iets langer. Een woordvoerder van de NS noemt een Ineer efficiënte werkwijze en ruimere ran- (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 475 kg. tong; 5 kisten ■tarbot en griet; 2002 kisten kabeljauw; 1175 kisten koolvis; 33 kisten schelvis; 219 kisten wijting; 153 kisten schol; 32 kisten schar en 66 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 24.00; grote tong 12,63; grootmiddel tong 14,77; kleinmiddel tong 15,04; tong één 13,27; tong twee 11,31. Per 40 kg.: steenbolk 46-45; poontjes 81; schartong 80-61; leng 72-68; witte koolvis een en twee 79; witte koolvis drie en vier 73; hammen met kop 22-160; tarbot 760-404; griet 404-300; kabel jauw één 108-79; kabeljauw twee 122-78; kabeljauw drie 114-78; kabeljauw vier 81-74; kabeljauw vijf 74-56; koolvis één 57- 44; koolvis twee 64-57; koolvis drie 69-58; koolvis vier 55-47; schelvis één 114; schel vis twee 52; schelvis drie en vier 112-55; schol één 86; schol twee 82-75; schol drie 81-80; schol vier 92-75; wijting drie 86- 34; wijting vier 39-29; schar 112-41; tong schar 204. De besommingen waren: IJM 57 ƒ82.600,-; UK 208 ƒ3.700,-; UK 272 13.200,-; HA 106 en HA 160 13.600,-; UK 17 en UK 18 8.600,-; UK 135 en UK 145 ƒ4.000,-; UK 138 18.500,-; UK 218 en ÜK 236 ƒ8.800,-; VD 19 en VD 73 26.600,-; WR 42 en WR 88 4.400,-; IJM 19 20.300,-; verder waren er 4 Texelaars met een totale besomming van 28.000,-. Nadat om onduidelijke redenen de voorstellingen van Circus Renz afgelo pen dinsdag waren afgelast, kon woensdagmiddag de spreekstalmeeste- res van het circus haar eerste publiek verwelkomen. De uiteraard veelal jon ge bezoekertjes kregen woensdagmid dag en ook woensdagavond een gevari eerd programma aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Stisa (Stichting Samenlevingsopbouw Velsen) gaat een bemiddelen de rol spelen bij het herstel van de contacten tussen het Wijkcomité „Velseroord” en de gemeente Velsen. Dit besluit viel tijdens de woensdagavond gehouden bestuursverga dering. Uit een verslag van voorzitter J. Kiewiet van dit wijkcomité bleek dat er iets scheef zit in de verhouding wi jkcomité-gemeente, waaronder in dit geval het ambtena renkorps en het college moet worden verstaan. Bij het agendapunt subsidieverstrek king „Velseroord” ging voorzitter Kiewiet nader in op het thema woonerf en renovatie, twee zaken die voor de dichtbebouwde woonbuurt veel ongerief met zich mee blijken te brengen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5