r r Na thrillerachtige derde'ronde BORG HAAKTE AF IN AHOY IS I 5portpuntiq STOCKTON TWEE SETS IJSSELMEERVOGELS IN MOEILIJKHEDEN Gelijk beginnen I r 3 I GELIJKE VAN CONNORS Wagenaar derde RETURN TEGEN BARCELONA BELANGRIJKER DAN LANDSTITEL Injectie zou niet verantwoord zijn” I' 15 SPORT SATERDAG 19 7 8 APRIL 8 Ajax model - 1 ■■MR ijk Ben van Gelder: pianissimo gemakkelijk zijn eerste Wimbledon-titel kon veroveren. '8 waardige geweest van Jimmy Connors. 00 00 95 00 JAN PREENEN .50 ,80 00 I ^se mg >an 'mg rek (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het contrast had nau welijks groter kunnen zijn. Twee sets lang (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Het kampioens feest van het Eindhovense PSV, dat vanavond drie wedstrijden vóór het competitie-einde al zijn beslag kan krijgen wanneer de Brabantse forma tie erin slaagt beide winstpunten te behalen in de thuiswedstrijd tegen FC Twente, zal bijzonder sober van opzet zijn. „We gaan pianissimo feestvie ren”, zo noemde manager Ben van Gel der het. Connors, zaterdagavond de tegenstan der van Geruiaitis (Nastase ontmoet Ra mirez): „Ik geloof niet dat Stockton moe was. Hij is sterk genoeg. Hij was volgens mij erg ontmoedigd toen hij die tweede set, waarin hij erg sterk terugkwam, toch nog verloor”. De demonstratiepartij tussen Ilie Nas tase en Tom Okker werd door Nastase met 8-6 gewonnen. Stand: Dielis Connesson Wirtz Havermans Vet Berardi Stenzel Kobayashi seizoen zonder meer aan kwaliteit heeft gewonnen ook de komende jaren het (Nederlandse) topvoetbal kan continu eren. Libero Adrie van Kraay:: „Daarin geloof ik stellig. Ik heb vertrouwen in het elftal. Daarom ook heb ik mijn contract enkele weken geleden al ver lengd. PSV Is rijper geworden. Qua prestaties is de ploeg bovendien even wichtiger dan in voorgaande jaren”. Vierde ronde: Wirtz Berardi Stenzel Havermans Dielis Kobayashi Vet Connesson Nadat het bestuur tegen Bouwman had verklaard dat Aalt Kok toch IJsselmeer- vogels zou gaan verlaten, trok de verzor ger zijn ontslagname in. 400 299 268 400 383 400 156 400 6 6 6 6 4 2 2 0 400 381 225 168 259 248 180 214 80.00 27.80 30.37 50.00 400.00 17.00 51.66 104.30 71.95 54.57 41.44 34.83 49.72 30.54 35.89 36.36 27.18 33.50 50.00 54.17 57.14 52-00 fd- de to- rt- is- an 11 11 8 oe- at- in- as- ès- Te B: ai- Pi- [C- m- ia- se: ve, id- W. lee ffs- ef- es: d- ie- •ns JW ins O- lu- 7b- lij- rni IB: er- IC: ;n- CV eel 3- 2, gevolg van de lange reeks van meningsver schillen tussen het bestuur en de oefen meester. Naar de mening van het Vogels- bestuur voerde Stevenaart niet snel ge noeg de verjonging door die voorzitter Evert Estié en de zijnen noodzakelijk achten. Verzorger George Bouwman van IJssel- meervogels heeft enige tijd geleden zijn ontslag bij penningmeester Ham Kok aan geboden. Een en ander was het gevolg van een conflict tussen Aalt Kok en Bouwman. Kok zette vraagtekens bij de vriendschap pelijke relatie van Bouwman met penning- meester Kok, nadat de verzorger bij de voorstopper had aangedrongen op een minder kritische benadering van het be stuur. Kok had gevraagd of Bouwman bezig was zijn contract voor de komende jaren zeker te stellen. Gerrie Deykers, de voormalige topsco rer bij verschillende andere clubs, die bij PSV omgeturnd was tot een bijzon dere bruikbare verdediger. De „vondst Deykers” werd evenwel uit pure noodzaak geboren. In feite was er in de nieuwe benadering van Kees Rijvers geen plaats meer voor de ex- Bredanaar, die echter al in de eerste de beste wedstrijd van de reservebank ge haald moest worden omdat Tom Smits langdurig geblesseerd raakte. Nu, aan de vooravond van het kampioenschap van PSV, heeft Deykers zich als meest succesvolle schutter van de Eindhoven se equipe gemanifesteerd, maar toch betekent dat niet dat er dus voor Dey kers volgend seizoen opnieuw een plaats ingeruimd zal worden. Drie spelers van het eerste team, spits Jan Vedder, voorstopper Aalt Kok en vleu- gelverdediger Evert de Graaf, hebben te kennen gegeven niet meer voor de ploeg van de scheidende trainer Pierre Steven aart te willen voetballen. Directe aanlei ding is de uitlating van Libero Bram de Graaf tijdens een training niét met Vedder en Kok samen te willen spelen in een trainingspartijtje van drie tegen twee man. Het was echter slechts de druppel die de emmer voor de „rebellen” - door de sup porters al snel de „drie van Breda” ge noemd - deed overlopen. Tussen het bestuur van IJsselmeervo- gels en enkele invloedrijke supporters enerzijds en trainer Pierre Stevenaart en verschillende oudere spelers anderzijds, loopt al maandenlang een conflict, dat door de voortdurende successen van de Spakenburgse formatie nooit naar voren is gekomen, maar nu heeft geleid tot een definitieve verwijdering. Het vertrek van Pierre Stevenaart naar zondag-eersteklasser FC Hilversum is het ZEIST (ANP). De KNVB heeft giste-, ren besloten dat alle wedstrijden in de eindfase van het betaalde voetbal, die nog van belang zijn voor de bezetting van de Europa Cupplaatsen, promotie, nacompe- titie en degradatie vanaf 16 april (eredivi sie), respectievelijk 30 april (eerste divisie) allemaal op zondag, aanvang half drie gespeeld moeten worden. Tevens zijn de data vastgesteld voor de nacompetitie in de eerste divisie. De wed strijden worden gespeeld op: donderdag 18, zondag 21, woensdag 24, zondag 28, woensdag 31 mei en zondag 4 juni. In de begroting is uitgegaan van 35.000 toeschouwers. Na vrijdagavond was de tussenstand 32.000 kijkers. Ervan uitgaande dat de hal morgenmid dag, wanneer de finale wordt afgewerkt, al is uitverkocht en dat voor zaterdag al ongeveer 75 percent van het aantal kaar ten is verkocht, wordt op dit moment gere kend op 48.000 bezoekers, waarmee het record (daterend van 1973) wordt geëven aard of zelfs verbeterd. Sportief gezien heeft het evenement daarentegen tot nu toe voornamelijk teleurstelling opgele verd. Niet eens zozeer omdat Sandy Mayer na uitschakeling in het enkelspel niet be reid bleek uit te komen in het dubbelspel en meteen is afgereisd, maar voornamelijk door de opgave van Borg en het feit dat vrijwel alle partijen als verplichte num mers zijn afgewerkt door de in Rotterdam als favoriet gestarte spelers. De eerste twee duels gistermiddag in de kwartfinale vergden bijvoorbeeld in to taal niet meer dan twee uur. Bob Lutz, die sinds zijn nederlaag in september op Fo rest Hills in de tweede ronde tegen Con nors geen „uitslag" meer heeft gemaakt, scoorde niet meer dan vijf games tegen Vitas Geraulitis (6-2, 6-3), en de Mexicaan Raul Ramirez, die dit jaar alleen de niet bepaald tot de verbeelding sprekende open titelstrijd in eigen land heeft gewon- nen (zowel in Palm Springs als in Mem phis werd hij daarna al in de tweede ronde aan de kant gezet), behandelde de Australiër Kim Warwick als een speelbal: 6-2, 6-2. De grootste verliezer was op dat moment echter het publiek, dat voor de middagvoorstelling 20 gulden moest neer tellen. Niet dat PSV, dat in de laatste vier seizoenen drie maal kampioen van Ne derland werd, het behalen van een landstitel als een doodnormale zaak ervaart, maar veeleer omdat enkele da gen later de retrun voor de halve fina les van het UEFA-Cuptoernooi tegen FC Barcelona in Nou Camp volgt. Een zaak waaraan bij de Eindhovenaren bijzonder serieus wordt getild, omdat men nu eindelijk wel eens, na de voor gaande mislukte Europese voetbala- vonturen, een Europa Cup in de prijzen kast wil hebben. Een Europese beker, die PSV niet alleen de al jaren nagejaagde internati onale erkenning moet gaan oplëveren, maar die bovendien een bekroning moet vormen voor de activiteiten van Ben van Gelder binnen de PSV-ge- meenschap, die eerst als speler, later als secretaris en nog veel later als ma nager, onder wiens bewind het krakke- mikkerige voetbalterrein omgetöverd Ludo Dielis ging de boot in tegen Franz Stenzel, Francis Connesson werd afge troefd door de Argentijnse stuntman Be rardi £n Piet Vet werd onderuit gehaald door debutant Havermans. De kampioe nen zagen lijkbleek. Connesson*zocht troost bij zijn charmante echtgenote. Ludo Dielis reageerde met een schorre stem vele uren spanning af: „Ik maak één foutje. Weer geen titel, denk ik. Maar Connesson verliest ook. Goed zo”. Ludo Dielis, de man van de superla tieven in deze spelsoort, werd volslagen verrast door Stenzel, die een sterke start van 105 meedogenloos completeerde met reeksen van 115 en 180. Berardi, die eer der al Havermans en Dielis langs de af grond had laten wandelen, trok Connes son een poot uit met een opening van 215. De» Fransman deed alles om de zaak te redden en scoorde met 257 tegen 124. Meer zat er niet in. Hij bleef staan op 383. Dielis sprong een gat in de lucht; Piet Vet liep met een brede glimlach door de zaal. Uit geschakeld en het volgendè moment weer kanshebber. Zo gaat het in een wereld kampioenschap. Sportiviteit stond voorop in het bijna drie uur durende Nederlandse duel Haver- mans-Vet. Eén ding was snel duidelijk: er was geen sprake van een combine, al maakte Havermans het zijn ongeslagen opponent ook weer niet al te moeilijk. Na vijf beurten was nog alles mogelijk. Haver mans verknoeide een aantal kopstoten, terwijl Vet „de ene stomme bal na de andere miste”, zoals hij het zelf-uitdrukte. Bij een stand van 193-238 in het voor deel van de Noordhollander kwam de klad de pijn werd veroorzaakt door de infectie in zijn teen”. In het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam werd zijn voet vervolgens behandeld. Koerts: „Een injectie zou niet verantwoord zijn geweest. Die werkt één a anderhalf uur. Dan komt de pijn toch weer terug”. Borg. „Ik voelde er niets voor om met verdoving te spejen. Er is me gezegd dat ik weer kan spelen als ik drie of vier dagen heb gerust. Dat komt goed uit, want in Monte Carlo voor eigen publiek tegen Vi las spelen, spreekt me wel aan”. Door het wegvallen van Borg bereikte zijn tegenstander, Nastase, simpel de hal ve finale, waarin hij vandaag Raul Rami rez treft. Evenals tijdens het World Star- tennistoernooi vorig jaar, toen Adriano Panatta uitviel, bleek de Roemeen, die inmiddels is uitgerust met een nieuw, en kelvoudig topspin-gespannen racket, be reid een demonstratiepartij te spelen tegen Tom Okker. Al met al kan evenwel worden geconstateerd dat het terecht met zoveel tamtam aangekondigde proftennistoer- nooi in Ahoy tot nu toe erg is tegengeval len. Financieel kan er niets meer misgaan. 5 5 l 8 8 1 1 3 3 werd in een schitterend geoutilleerd stadion. Het Eindhovense PSV heeft ook nu een succesvol seizoen achter de rug, dat slechts wordt .overschaduwd door de onthutsende bekereliminatie door de eerstedivisieclub Wageningen. De Rij- vers-équipe kan niet alleen ongeslagen kampioen worden van Nederland, maar bovendien behoort de UEFA- Cupfinale tegen het Franse Bastia of het Zwitserse Grasshoppers wel dege lijk tot de reële mogelijkheden na ach tereenvolgens het Ierse Glenavon (11- 2), het Poolse Widzew Lodz (6-3), Ein tracht Braunschweig (4-1) en FC Mag deburg (4-3) uitgeschakeld te hebben. Terugblikkend dient gezegd te wor den dat niemand ook Rijvers niet een dergelijk succes acht maanden ge leden, bij de start van de competitie 1977-1978, verwacht zou hebben. Te meer niet, omdat de lacune-Edström opgevuld moest worden. Met het intro duceren van het countervoetbal heeft de Eindhovense coach dat gemis aan een specifieke centrumspits echter bij zonder goed opgevangen. Voor de gedwongen tactische con- ceptwijziging heeft overigens de hui dige landskampioen Ajax model ge staan. Rijvers: „Op ongeveer dezelfde manier is Ajax vorig seizoen kampioen van Nederland geworden. Ondanks Af gezien van wat Oranje-perikelen waarvan Ernie Brandts de dupe lijkt te worden nu Poortvliet alsnog besloten heeft zich weer als Oranje-kandidaat aan te melden heeft PSV zich door uiterst rustig vaarwater naar zijn derde landstitel gelaveerd, in de wetenschap dat met dit elftal dat collectief dit Björn Borg: te kleine schoenen gekocht it} Milaan? Biljartstrijd loterij geworden wereldkampioen- erin.' Piet Vet verknalde vijf beurten op een rij. Hij had er geen enkele verklaring voor. „Nou zie je maar weer. Biljarten blijft een gevoelssport. Als het even niet (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Björn Borg heeft in Rotterdam nog eens nadrukkelijk onderstreept dat hij voor ieder ander toernooi andere maatstaven hanteert dan voor Wimbledon. Voor de zoveelste maal is hij met een blessure geconfronteerd. Dit maal met een rebellerende teen, waaraan een abces is geconstateerd, dat geleid heeft tot een ontstoken klier in de lies. Het gevolg is geweest dat Borg gisteren, twee dagen eerder. Mg dan gepland, is afgereisd naar Monte Carlo. Voor de finale van het Wimbledon- M| toernooi, twee jaar geleden tegen Ilie Nastase, deinsde Borg er niet voor terug om zich ■MÉ cortisone-injecties te laten toedienen toen hij last had van een maagspierblessure. Een I op dat moment afdoend middel, omdat hij in nauwelijks twee uur tijds in drie sets vrij RHEDEN. Het schap 47-2 is een loterij geworden. De drie koplopers leden in de thrillerachtige der de ronde onthutsende nederlagen. Dat be tekent vijf spelers gelijk aan kop met vier klikt tussen hersens en spieren, ben je punten: Dielis, Connesson, Wirtz, Haver- nergens”. Zijn spreekwoordelijke grillig- mans en Vet. Een mooiere tussenbalans is niet mogelijk. SPAKENBURG. IJsselmeervogels zit in de problemen. Niet vanwege de resultaten in de zaterdagcompetitie - de landskampioen bij de voetbalamateurs staat in de eerste klasse A samen met Quick Boys op de bovenste plaats -, maar vanwege de groeiende oppositie vanuit de vereniging tegen het beleid van het IJsselmeervogels-bestuur. 400 139 243 400 400 1 17 155 400 136 154 78 8 130 7 7 3 3 257 110 106 180 133.33 225 130 94 168 400 17 61 232 133.33 J al in de eerste set wist hij Connors aan de baseline vast te houden, terwijl Stockton zelfverzekerd opliep en op die manier zijn werk afmaakte. Door de bal scherp over het net te spelen en Connors dwingend om fouten te maken, wikkelde Stockton soe pel naar 6-3 af. In de tweede set liep Connors aanvanke lijk tot 4-1 uit. Stockton hervond zichzelf, kwam tot 4-4 terug maar ging uiteindelijk toch met 6-4 onderuit. Daarna is hij ook niet meer overeind gekomen. De inmiddels 27-jarige Amerikaan, die Connors vorig jaar twee keer versloeg (laatsgenoemde won overigens de belangrijkste confronta tie, de finale van het eindtoernooi van WCT in Dallas) maar dit jaar mede als gevolg van rugblessures nauwelijks nog iets heeft gepresteerd, kon plotseling niet meer volleren, was ook niet meer vooruit te branden en had dan ook totaal geen vat meer op de ge wek’ge spreiding van Connors. Het gevolg was dat Stockton, die tevoren erg veel van zichzelf had gevergd, in die afsluitende reeks niet meer dan negen punten scoorde, waarvan hij er twee be nutte door matchpoints van de zeker niet groots spelende Connors weg te slaan. heid had hem weer eens parten gespeeld. 1 Louis Havermans krabbelde langzaam maar zeker naar de finish, ging in de elfde beurt uit (400-299) en was erg blij met de tweede zege die hij in deze spelsoort ooit op Vet behaalde. Beiden wisten toen nog niet dat ze een paar uur later nog volop in de race zouden liggen. IV, jn, ius 5o- SS, m, B: De :v, jb- ioi, 3 ken. Deykers is enkele maanden gele den benoemd tot directeur van een squash-baan in Mierlohout en heeft zich vast voorgenomen dit directeur schap het komende jaar meer feitelijke inhoud te geven. Voor hem dus zeer waarschijnlijk geen contractverlen ging. Zeker is wel de contract-continuering van Kees Krijgh, die aan zijn beste seizoen bij PSV bezig is en van Harry Lubse, wiens overgang eind vorig sei zoen naar het Bredase NAC op het allerlaatste moment voorkomen kon worden en die zich nu bevrijd van het Edström-complex tot een van de meest constant spelende PSV’ers heeft ontwikkeld. Met name dat nadrukkelijk beter presteren van Harry Lubse heeft PSV er voorlopig nog altijd van weerhouden een centrumspits van naam aan te trek ken. Joe Jordan, Ray Clarke en Henk van Leeuwen zijn even in de picture geweest, maar een beslissing is nog altijd niet génomen. Zo verstandig was Kees Rijvers nu ook weer wel, om niet voortijdig onrust binnen het PSV-team te zaaien. De kwartfinale, die in het prof tennis toernooi in Rotterdam na de opgave van Borg voor het meeste vuurwerk moest zorgen, voldeed daardoor 80 minuten aan de verwachtingen. De resterende 23 minu ten trok Connors uit om zijn plotseling ongeïnspireerde niets meer kunnende te genstander met 6-0 af te drogen. Connors had daarmee een oplossing gevonden voor het probleem-Stockton, die tevoren be paald niet voor de hand had gelegen. Voor- Ook al in de loop van dit seizoen heeft Kees Rijvers geprobeerd Deykers 'uit het elftal te manoeuvreren. „De scherp te is eruit”, oordeelde de Eindhovense trainer, een uitspraak die overigens binnen de PSV-selectie op nogal wat kritiek werd onthaald. Rijvers zwichtte weer en opnieuw kon de Eindhovense coach het gezicht redden doordat Tom Smits wederom geblesseerd raakte. Toch heeft het er alle schijn van dat Rijvers het komend seizoen eindelijk zijn eigen visie zal kunnen doorvoeren. Gerrie Deykers tekende eind vorig sei zoen óp het allerlaatste moment voor één jaar bij, maar hij zal waarschijnlijk voor een nieuwe overeenkomst met de Eindhovense landskampioen bedan- De Ronde van Apulië, in de „hiel” van Italië is gewonnen door de Italiaan Giusep pe Saronni. De Belg Roger de Vlaeminck won de vierde en laatste etappe. Op zondag 21 mei zullen waarschijnlijk zes Nederlanders starten in de zware wielerklassieker Bordeaux-Parijs. Het zijn in elk geval Jan van Katwijk, Fedor den Hertog, Gerben Karstens, Jan Krekels en Gerrie va,n Gerwen. De inschrijving van Joop Zoetemelk is nog niet definitief. De Russische zwemster Joelia Bogda nova heeft gisteren in Leningrad het we reldrecord op de 200 meter schoolslag ver beterd. Zij zwom een tijd van 2.33,32. Drie honderdste sneller dan haar landgenote Marina Kotsjevaja in Montreal reali seerde. Betty Stöve heeft gisteren in het dubbel spel van een toernooi in Salt Lake City samen met Evonne Cawley-Goolagong verloren van Billie Jean King en Martina Navratilova: 4-6, 6-3, 6-4. Han Grijzenhout, de Nederlandse trai ner van het Belgische Lokeren, is ontsla gen. De leiding van de club besloot giste ren Grijzenhout met onmiddellijke ingang uit zijn functie te ontheffen. Leon Nollet zal zijn taak voor de rest van het seizoen overnemen. In de beslissingscompetitie dammen, om twee plaatsen in het Europees kampi oenschap, heeft Bastiaannet gisteren ge wonnen van De Boer (75 zetten). Samen met Boom eindigden zij in het Nederlands kampioenschap op de gedeelde tweede plaats achter Frank Drost. Rob Baan, de huidige trainer van FC VVV heeft gisteren een contract voor één jaar getekend bij de KNVB. Baan is aange steld als docent voor de trainersopleidin- gen A en B diploma. Baan werkte sinds 1972 bij VVV, daarvoor trainde hij FC Den Haag. Bobby Moore, 36 inmiddels, voetbalt weer. De voormalige aanvoerder van het Engelse elftal, waarmee hij in 1966 wereld kampioen werd, tekende een contract voor een half jaar bij de Deense derde divi- sieclub Fremad Herning. het feit dat Tomislav Ivic wel over een specifieke spitsspeler beschikte in de figuur van Ruud Geels, speelde Ajax duidelijk meer op het voorkomen dan op het scoren van doelpunten. Ivic heeft daar in het eerste het beste jaar succes mee gehad. Bij ons is het dit seizoen niet anders gegaan. Ook PSV heeft beduidend behoudender ge speeld dan in voorgaande jaren”. „Aanvankelijk heeft men het daar erg moeilijk mee gehad. PSV was een offensief ingestelde ploeg, is dat trou wens nog, maar de teugel moest nood gedwongen defensief wat strakker aan gehaald worden, omdat er op de vroe gere manier van spelen nauwelijks nog successen waren te boeken, daar die speelwijze uiteraard de nodige risico’s met zich meebracht. Ik begrijp alleen niet dat de manier van spelen van Ajax vorig seizoen alom bijval oogstte en dat men PSV nu negatief voetbal verwijt, hoewel er in wezen een zelfde-speltype wordt gehanteerd”. Kees Rijvers had overigens weinig keus bij het begin van dit lopende sei zoen. Hij verloor Ralf Edström, zodat hij een totaal nieuw concept voor PSV moest construeren. De basis voor dat concept werd overigens al tegen het einde van het vorig seizoen gelegd, na dat Edström ook toen al niet langer beschikbaar was door een hardnekkige blessure, die hem tot op de dag van vandaag nog altijd buiten het nationale Zweedse WK-elftal heeft gehouden. Rijvers’ Edström-alternatief heette MILAAN. Na de derde ronde van de S strijd om het Europese kampioenschap voor beroepspikeurs deelt de Nederlandse deelneemer Jan Wagenaar de derde plaats met de Fin Pekka Korpi. Het klassement wordt aangevoerd door de Duitser Henz Wewering voor Nello Bellei uit Italië. Op de San Sirobaan van Milaan werd Wagenaar, de Europese kampioen van vo rig jaar, in de eerste koers uitgeschakeld, de tweede bracht hem de zevende plaats, de derde won hij en in de vijfde en zesde eindigde hij als zesde. Overal elders ziet Borg er het nut niet van in zich via inspuitingen tijdelijk te laten oppeppen. Zelfs niet toen hij vorig jaar september als gevolg van een schou- derblessure gedwongen was voortijdig af te haken op Forest Hills. Borg gaf op, zoals hij ook begin februari in Richmond uit het toernooi stapte omdat hij er voor de zo veelste maal aan herinnerd werd dat het met zijn maag met helemaal goed zit. De blessure die hem ditmaal is opgebro- kep, heeft hij vermoedelijk te danken aan het kopen van te kleine tennisschoenen vorige week in Milaan. Er heeft zich toen een blaar gevormd op zijn kleine teen, die, omdat er geen aandacht aan is geschon ken, heeft geleid tot een infectie. In Italië verhinderde hem dat niet om de eerste prijs, goed voor 30.000 dollar, binnen te halen. „Dinsdagavond tegen Sanders in Rotter dam kreeg ik echter last. En nog meer tegen Zugarelli, donderdagavond. Vooral j in mijn linkerbovenbeen”. Fysiotherapeut Karei Koerts, die de tennissers ih Ahoy verzorgt: „Eerst werd gedacht aan een liesblessure, later werd echter ontdekt dat PSV-feest zal een sober karakter dragen In de laatste partijen van gisteren even aarde Ludo Dielis het wereldrecord. Hij maakte zijn partij tegen Kobayashi in één beurt uit. De Japanner kwam niet verder dan 17. Van de vijf koplopers na drie ronden was Piet Vet degene die moest afvallen. Door zijn nederlaag tegen Con nesson heeft hij nu twee punten minder dan het leidende kwartet Dielis, Wirtz, Havermans en Connesson. Uitslagen: Derde ronde: Havermans Vet Kobayashi Wirtz Connesson Berardi Dielis Stenzel lllll!ll£ 50 was Dick Stockton minstens de gelijk- waardige geweest van Jimmy Connors. Toen het er in de derde reeks op aankwam kon Stockton echter zelfs niet meer het ,50 peil halen van spelers als Crealy en Jo hansson, het tweetal dat in de eerste ron den door Connors van de baan was geveegd. 3 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15