ZEVENTIEN JUBILARISSEN GEHULDIGD agenda PvdA overweegt Kamervragen over sociaal plan Hoogovens Wijkeroog rs Speeltuinen krijgen subsidie u Volgende stap in renovatie nt Sb 'R AFSCHEID MA ZEVENENTWINTIG JAAR WERKEN AAN HET CULTURELE LEVEN Kledingactie OIG had goede start Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee - 1 A n VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 APRIL Niet vastroesten door Loes De Fauwe Brugfunctie Carillonkl anken VELSEN. „Het was te plotseling”. Deze conclusie trekt nu Frits de Man, hoofdambtenaar culturele zaken van de gemeente, terugkijkend op de afgelopen winter. Een winter die een ingrijpende verandering in het leven van deze man met zich meebracht. Om gezondheidsredenen Laan moest hij van vrijwel de ene dag op de andere stoppen met zijn werk, ruim een jaar voor zijn 65ste verjaardag. Het heeft wel enige maanden geduurd, voor hij zich kon verzoenen met de gedachte dat het arbeidza- aiiuci. me deel van zijn leven ten einde was. Die periode is nu over. Hoofd- 6.45'u ambtenaar G. W. F. de Man, die in 17 jaar in Velsen het culturele leven op poten zette, kijkt nu met rustig plezier terug op al die jaren die voor Van deze winter verstreken. Jaren waarin tal van culturele activiteiten zijn opgezet en een vast plaatsje in het Velsense gebeuren veroverden Enorm veel geluk O IK ZAT E R D A G 8 Velsen-Noord Velsen-IJmuiden In en om Haarlem .waallij 7*^-- - i 1 O: anuel- Ev. W eester- i Ivaart, ondag uur uur ig 8.30 ds. J Moen- 17 uur Kerk gang, iraaff isesse- ndam- >gang, „Toen ik in 1951 werd aangenomen, was mijn taak het bevorderen van een stukje cultureel leven in Velsen. Het frappeerde Als ambtenaar had De Man een brug functie, zoals hij zegt, tussen genoemde partijen. „Niet gemakkelijk”, zegt hij, „het is een kwestie van instelling. Ik was geo riënteerd op twee richtlijnen en daar moest je evenwicht in brengen. Als je die functie goed speelt, kan die samenwerking Oudste jubilaris uit de rij van het NKV is de heer G. Knapen, die zestig jaar lid is. De heer Knapen, die wegens ziekte verhin derd was het festijn mee te maken, zal een gouden insigne met een briljant krijgen. Goud met robijn was er voor de 50-jarige jubilarissen G. W. Kocx en J. Scheenaard, terwijl voor de heren J. van der Does, J. van der Mey, H. van de Pieterman en R. Ruygrok voor het 25-jarige lidmaatschap een zilveren theeset en een zilveren speld werd uitgereikt. Typerend voor de vooruitgang vindt De Man het verschil tussen de begrotingen van de Velser Gemeenschap in z’n begin- De FNV-bonden hebben tot nu toe steeds geweigerd deel te nemen aan het overleg over het sociaal plan omdat zij eerst meer duidelijkheid eisen over de werkgelegenheidssituatie bij Hoogovens. Desondanks heeft de directie van het staalbedrijf samen met de overige vakor ganisaties (Industriebond CNV, de Unie BLHP en de Vereniging van Hoger Hoog ovens Personeel (VHHP) een pakket socia le maatregelen samengesteld ter onder steuning van de reorganisatie. In dit con- cept-pakket zijn regelingen vervat voor natuurlijke afvloeiing en interne over plaatsingen. Het stadium is nu bereikt waarin met de minister de financiering Het leren vorm geven aan je leven is een gedachte die Frits de Man heeft overge houden aan zijn AJC-tijd. Daarop volgen de banen in maatschappelijk werd en reclassering zijn toonaangevend geweest voor zijn levensinstelling. Zijn besluit indertijd om vanuit dat werk in Rotter dam over te stappen naar Velsen heeft hij nooit betreurd. Integendeel: „Toen dacht ik: het leven heeft ook nog andere kanten. Nu zeg ik: ik heb altijd enorm veel geluk in mijn leven gehad. Ook hier ben ik als ambtenaar en als begeleider van het par ticulier initiatief volledig geaccepteerd geweest. Ik heb met zoveel honderden mensen gewerkt die bereidwillig waren en die als vrijwilligers heel wat afsjouw den. Velsen was geen gemakkelijke ge meente, maar prettig. Dat ik zeventwintig jaar ben gebleven ik had dat nooit durven dromen is geen verdienste. Daarom wil ik ook geen officieel afscheid. Nu niet, maar ook niet wanneer de offi ciële datum van mijn pensionering in- IJMUIDEN. Het Tweede Kamerlid mr. P. R. Stoffelen (PvdA) overweegt schriftelijke vragen te stellen aan minis ter Albeda van Sociale Zaken over diens bemoeienis met het sociaal plan voor Hoogovens. Stoffelen vindt het onge hoord dat hierover besprekingen zullen worden gevoerd, zonder dat de Indu striebonden van het FNV daarbij betrok ken zijn. Stoffelen, die gisteren met PvdA-Ka- merleden uit de IJmond vergaderde over de toestand bij Hoogovens, toonde zich somber over een experiment met de vijf ploegendienst. „De perspectieven voor zo’n proef zijn er de laatste tijd niet beter op geworden. En dan druk ik mij nog heel eufemistisch uit”. treedt. Ik heb heel mooie herinneringen aan de viering van mijn vijfentwintigja rig jubileum en ik heb via een brief al afscheid genomen van alle relaties. Ik had natuurlijk graag alles afgemaakt, afge rond. Ik moet zoveel achterlaten, waar mee andere mensen nu doorgaan. Maar ook denk ik: je maakt nooit iets af, al is De actie is deze week geweest in Velsen- •Noord en Velsen-Zuid (3000 kilo kleding) en in Driehuis (2000 kilo). Maandag en dinsdag voert de huis-aan- huisactie door Santpoort-Noord, woens dag door Santpoort-Zuid en donderdag door het deel IJmuiden dat ligt tussen de Zeeweg, Noostraat en de sp’oorlijn. Tussen half zeven en acht uur komen de OIG-wagens door de straten. Contacta dres voor het OIG (voor vrijwilligers of voor gevers die zijn vergeten) is telefoon nummer 20473 van de heer Lindeboom. e, Lan 8, 9.30 J. G. A. van i. theo- rgade- tljn. ven ik nooit tot stand kunnen brengen. Ik heb in Velsen altijd een open oor gevonden, ook bij het gemeentebestuur. Als je zelf actief bent en er in gelooft, breng je dat ook over op anderen”. VELSEN. Beiaardbespeling op het carillon van het Stadhuis van Velsen op zaterdag 8 april 1978 van 4 tot 5 uur n.m. Programma 1. Prelude - W. de Vries; 2. Four pieces for a musical clock - G. F. Handel; 3a. the Britisch grenadiers; b. Beautiful dreamer; c. Carry me back to old Virginny; 4. Petiti en Fritsen Suite - W. Vogel; prelude, air, fugato en finale; 5. Improvisatie - H. de Ligt; 6. Selectie uit de musical „My fair Lady” - F.R Loewe; 7a. For he’s a jolly good fellow; bvGood bye, Ladies; c. Here we are again; 8. Toccata pour carillon - Géo Clément. Nieuwe melodieën voor het automati sche. speelwerk gedurende de maanden april, mei en juni. Heel uur: „Gavotte” - Sam Wesley; Kwart over: ,,’K heb u lief mijn Nederland - Rich. Hol. Half uur: „Klompendans” - W. F. Siep. Kwart voör: „Would n’t it be lovely” uit: My fair Lady - Fr. Loewe. er zijn. Dan is het je eigen instelling dat je niet met twee monden praat, anders leg je het af. Ik was eerlijk in mijn standpunten en heb er voor gevochten. Er zijn best wel eens spanningen geweest, al waren die niet onoverbrugbaar. Maar na een besluit moest je loyaal zijn en niet zeggen: ik ben ambtenaar, dus de overheid heeft gelijk. Ik heb altijd de vrijheid gehad mijn eigen visie te hebben, maar na een besluit moet je mee kunnen gaan in het beleid. In dat samemspel moet je de petten wel goed weten te hanteren.” Juist die brugfunctie die een bureau culturele zaken heeft, maakt het noodza kelijk dat het bureau apart blijft van de stadhuissecretarie, aldus De Man. „Het kan alleen functioneren buiten de offi ciële gebouwen. Gezien de servicefunctie mogen er geen drempels zijn, mag het niet te ambtelijk zijn. Ik heb aan het begin al gezegd: niet vastroesten in de ambtelijke molen. Je moet er helemaal bij betrokken zijn, bijblijven en de bouwstenen aandra gen. Wanneer je denkt dat er voor iets een voedingsbodem is en dat blijkt, heb je argument om subsidie aan te vragen. Zo staan wij alleen maar sturend op de ach tergrond. Eigenlijk moet je een beetje gek «ijn, er door gegrepen zijn. Ik heb er met zoveel plezier gewerkt. Ook doordat ik een ruime vrijheid had en doordat ik altijd gegevens vanuit instellingen ge bruikte als basis voor mijn adviezen, was ik veel meer betrokken bij het innerlijk gebeuren dan de meeste andere ambte naren”. tijd en nu: rond de acht mille tegen meer dan een miljoen. „Nu leer je in de loop der tijd wel afstand te nemén, leren dat je niet alles meteen kunt doen. Iedere betrokkene kan doordrammen en dat moet ook maar mijn taak is prioriteiten stellen. Maar je moet wel zorgen dat alles gebeurt, is het niet dit jaar, dan het volgende. Wat dat betreft, ik ben meer en doener dan een theoreticus. Vandaag moet alles maar in nota’s worden vastgelegd. Belangrijk is dat je in de praktijk steun voor een beleid vormt. Hoofdpijler in het beleid moet zijn dat je mogelijkheden biedt voor mensen om zich te vormen, zich gelukkig te voelen, door hen de middelen té geven en de financiering te, verzekeren”. was de organisatie van de jeugd: de op richting van de Velser Jeugd Centrale. Aan de oprichting van de Velser Ge meenschap gingen echter twee jaren pra ten vooraf. „Kijk, de oorlog was nog maar kort afgelopen en alles was nog in puin”, zo schetst De Man. „Verschillende geeste lijke stromingen moesten tot elkaar ko men, leren samenwerken, elkaar leren waarderen. De Velser Gemeenschap fun geerde als gesprekspartner van het ge meentebestuur vanuit het georganiseerde verenigingsleven. Mijn taak was adviseur enerzijds naar het gemeentebestuur, an derzijds naar de verenigingen, het particu lier initiatief dus”. Frits de Man Een groots feest is vrijdagavond gevierd door de leden van de Federatie Bouw en Houtbonden NWen NKV. In de Rank aan de Wilhelminakade in IJmuiden werd de ze feestavond voor de leden gehouden, waarbij de huldiging van maar liëfst ze ventien jubilarissen als officiële gebeurte nis op het programma stond. Uit Zaandam was hiervoor districtsbestuurder H. van Ginderen naar IJmuiden gekomen om de uitreiking van de insignes en legpennin gen op zich te nemen. VELSEN. B. en W. zullen aan de raad voorstellen een krediet beschikbaar te stellen voor de uitvoering van een wijk- verbetering in de buurt Wijkeroog: de Lethstraat, Van Nidekstraat, Westerwijk- straat en Noorderlaan te Velsen-Noord. Het ligt in de bedoeling na overleg met de bewoners van de betreffende straten, het binnenterrein tussen de Lethstraat en de Westerwijkstraat in te richten als plant soen met daarin enige zitbanken en een speelgelégenheid voor jonge kinderen. Tussen dit plantsoen, dat uiteraard een openbaar karakter krijgt, en de aangren zende tuinen zal een voldoende hoge afras tering worden aangebracht om de privacy van de bewoners te waarborgen. Aan de kant van de Noorderlaan zal een strook grond van vijf meter breedte, die eigendom is van de gemeente, kunnen worden gebruikt voor verlenging van de achtertuinen van de woningen die door de woningstichting Velsen worden beheerd- Dit is om te voorkomen dat het wooncom fort wordt benadeeld door de aanleg van de openbare toegangsweg tot het binnen- I terrein met aanliggende parkeerplaatsen. VELSEN. De kledingactie die mo menteel in Velsen wordt gehouden door de Stichting Ontspanning Invaliden en Gehandicapten heeft een succesvolle' start gehad. Na een week is er al voor 3500 gulden aan oude kleding opgehaald. Het geld is bestemd voor vakantie van Vel sense gehandicapten en invaliden. len bloemenvaas. Hekkesluiters waren de 25-jarige jubilarissen M. van Landheer, J. Oldenburg, C. Roorda en A. de Waal. Een zilveren speld en theeset werd hun deel. Hierbij gevoegd de bloemenhulde voor al le aanwezige dames maakte dejiuldiging de opening van de ledenavond tot een feestelijk gebeuren. De stemming zat er goed in, zodat de rest van deze kien- en dansavond niet anders dan heel genoege- lijk kon verlopen. Uit de NW-gelederen was het de heer G. van Genderen die als eerste werd gehul digd (foto) voor zijn 50-jarig lidmaat schap. Evenals zijn collega-jubilarissen H. Heiligenburg en K. de Wit kreeg hij een bronzen legpenning en een weerstation. De 60-jarige jubilaris D. Rijkers die even eens verhinderd was, zal een envelop on der couvert ontvangen. In de \W-groep waren twee leden veertig jaar lid: de heren F. van Leuven en J. Wanmaker. Zij kregen een gouden speld uitgereikt en een kristal en 1951 betrok Frits de Man zijn eenmanspost in de Abeelenstraat. „Ik viel hier met mijn neus in de boter: het vijfen zeventigjarig bestaan werd gevierd. Al die festiviteiten vormden een prachtgelegen- heid om kennis te maken”. Een van de straat I 11 30 jubileumcommissies vormde de basis voor inlaan ^atere Velser Kunstkring en de eerste activiteit van het bureau culturele zaken 11 en eeuwse stijlkamers, di. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 190.00. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel.: 20650 van 11.00-12.00 uur. Maan dag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur rekreatieruimte open, maandag 9.30 en 11.30 uur: Engelse les. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden van 9.00- 10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Spreekuur Santpoort ma. en do,. 9.00-10.00 uur Hervormd Wijkcentrum, Burg. Ènschedé- laan 67, tel. 023-378820. Sociaal Advies Bureau: spreekuur maandag 9.00-10.00 uur gebouw De Luchte, Lodewijk van Deysellaan, Driehuis, 11.00-12.00 uur Gebouw Gas en Water, Trompstraat, IJmuiden, 14.00- 15.00 uur Kerkplein 1, Velsen-Zuid, 16.00-17.00 uur Schiplaan 2A, IJmuiden-Zeewijk. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg: maandag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan, maandag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein: maan dag 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Buurtcentrum Zeewijk: Zaterdag 20.00-24.30 Disco (16 jr. e.o.). Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, za terdag 20.00-01.00 uur. Sporthal Zeewijk, Zondag 10.00-18.00 uur On derling jeugdtoernooi B.C. Velsen. Velserbad, Zondag gemengd zwemmen 10.30- 12.00 u., maandag gemengd zwemmen 7.00-8.00, 12.10-13.10 en 16.00-17.15 uur. Bibliotheek, Wijkerstraatweg 177, 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. van het sociaal plan moet worden bespro ken. Daarvoor is een afspraak gemaakt op maandag 17 april. Stoffelen: „Het is volstrekt onjuist dat de minister instemt met de raadpleging ter wijl de Industriebonden van het FNV zich afzijdig houden. Zij vormen de grootste vertegenwoordiging van het personeel, die niet genegeerd mag worden”. Het PvdA- Kamerlid heeft de indruk dat de inhoud van het sociaal plan vooral is bepaald door de directie en geen instemming heeft van de personeelsorganisaties. Hij leidt dit on der meer af uit het advies van de Onderne mingsraad over de reorganisatie. De OR spreekt zich in haar advies niet uit over de wenselijkheid van een dergelijk sociaal plan. het toch allemaal te plotseling gegaan. „Dat ik zoveel voldoening in mijn werk heb gevonden, zoveel vrijheid heb gehad, zoveel ontplooiingsmogelijkheden en zo veel waardering, ik weet het, dat is een groot geluk. Deze winter heb ik een stap terug moeten doen, ik heb een moeilijke tijd gehad, maar nu gaat het lekker”. teems. mjj Hier een enorm bloeiend vereni- aeer J g}ngsleven bestond, maar tentoonstellin gen of beroepsvoorstellingen waren er it, zon- helemaal niet. Ik moest een gemeenschap je opbouwen, de samenwerking van het n, zon- verenigingsleven bevorderen”. De lijst 1.30 u. van stand gekomen werken is groot: Kunstkring, Velser Gemeenschap, Mu- kszaal, zjekschool, Openbare Bibliotheek, Volks lezing, universiteit, Felison, Stisa, Kreativiteits- centrum, de Stadsschouwburg, Beeckes- i.. Maar als ik vanuit het verenigingsle ven die medewerking niet had gehad, had VELSEN. Aan de speeltuinorganisa- ties Stichting Speeltuin Santpoort en speeltuinvereniging „In veilige haven” te IJmuiden zal over 1977 de aangevraagde subsidie van respectievelijk 1740 en 1880 gulden worden uitgekeerd. Door beide besturen is een zodanig fi nancieel beleid gevoerd, aldus de gemeen te, dat een saldo kon worden opgebouwd dat de besturen in staat stelt bij te dragen aan onderhoudsreparaties en ver- nieuwingswerkzaamheden in de aan hun zorgen toevertrouwde speeltuinen. In Santpoort is dat gunstige saldo mede te danken aan de zelfwerkzaamheid van de bestuursleden en de vrijwillige mede werkers. Zonder dat daarvoor leningen moeten worden afgesloten kan in de speeltuin bij het station Santpoort-Noord nu worden overgegaan tot vervanging van een bouw vallige schuur en een toezichthoudershuis- je. zaten; u-, Ht terdag- kerk k ^BIOSCOPEN llsmailL j£ennemer Theater, Zeestraat. Zat. 19 en 21.15 ljburg-fuur „The Car”, 23.30 uur „Porno in het Midden- IjOosten”,, Ï9.30 en 22 uur Smokey and the ban- iiburi dit”; zondag 14.15 uur „Winnetou keert terug 14.30 en 19.30 uur „Smokey and the bandit”, ?euwer. 16 15 19 en 21.15 uur „The Car”; ma. 20 uur „The Lieve. Car”, 14).30 uur „Smokey and the bandit”. Maer Luxor Theater, Breestraat. Zat. 19 en 21.30 uur l n ui T-T ..Dokter Vlimmen”; zond. 14.15 uur „Hercules de Lu ui n. onoverwinnelijke”, 16.15,19 en 21.30 uur „Dokter 1, 20.30 Vlimmen”; maand. 19 en 21.30 uur „Dokter Vlimmen”. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Kerkstraat. Tot en met 15 april expositie over eerste spoorlijn A’dam-H’lem. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Tot en met 3 mei etsen en keramiek van Peter Bes en Irene Grij zenhout, dag. (behalve zond.) geopend van 10-22 uur; in de sociëteit t/m 29 april aquarellen en zondag tekeningen van Wietske Bruins. «zx Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Tot en met «5U U. 14 april expositie Maisa v.d. Kolk en Selma leratie. Schepel, geopend tijdens werkdagen op kantoor- zondag uren aantje, diversen Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Zat. geopend van 12.30-17 uur. Openbare Bibliotheek, Kerkstraat. Zat. geslo ten, ma. volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30- 17.30 uur. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 uur. fstraat, De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Za. en zond, van 1 30 U D-18 uur Antiekbeurs; zat. 16 uur opening ex- ■'j positie etsen en keramiek door Guus Luyters. Alarmnummers: politie 25555, brandweer idag lö 22922, milieuklachten 96000. Sporthal, v. Loenenlaan. Zond- 9 uur spring- wedstrijden Kennemer Turnkring. Huize Scheybeeck, Velserweg. Zat. 20.30 uur Gronings Salonorkest „Pluche”. Alpha Soos, Moensstraat. Zat. 21.30 uur Walter de Buck en z’n fanfare „De lochte Genteneers”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat t/m [I1Ö april etsen en keramiek van Frans Room en Henk Dil, geopend op woe., zat. en zond, van 14- hL7 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Za. 19 en i 21.15 uur „Star Wars”; zond. 14 uur „Tekenfilm Carrousel”, 16, 19 en 21.15 uur „Star Wars”; I maandag 20 uur „Star Wars”. I DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Zat. geopend van 10.30-12.30 uur. Ma. volw. 14-17.30 en 19-21 'uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Beneluxlaan: feat. 10-12.30 uur. Ma. volw.14-17 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 uur en 19-21 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend Zat. van 10-12 en 14-17 uur. Alarmnummers; politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Donkey Shot, A. Verherentstraat.’ Zat. 20.30 •uUr Joegoslavië-avond m.m.v. formatie „Jubita”, zond. 21 uur filmvertoning. De Zandkraai, Handelstraat. Ma. vanaf 20 uur «vrouwencafé Dr. Prinsenhal, Maerelaan. Zat. 19.45 uur jubi leumconcert St. Caecilia m.m.v. Amsterdams Pperakoor. ..Raadhuis, Burg. Nielenplein, ma 19.30 openba- ïe verg. comm. bestemmingsplannen met be spreking molenbouwplan. 'Café De Zon, Ruysdaelstraat. Ma. 20 uur leden- vergaderifng HOC. diversen Openbare Bibliotheek, Dorpsduinen 6. Zat. geopend van 10-12.30 uur. Ma. alle leeftijden 19- 21 uur. De Moriaan, Dorpsduinen. Ma. 20 uur leden berg. KVP (besloten). BIOSCOOP EN THEATER 1 City, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. Doctor Vlimmen zondag 14.30 uur „Onder Piratenvlag”. Stadsschouwburg Zaterdag en zondag 20.00 uur. „Golden Boy”, zondag 14.30 uur: „Zegmaar ja tegen het leger”. Witte Tejater, zaterdag 20.30 uur: „Waarom Hanna altijd met haar rok omhoog staat” en „Dutchman”. tentoonstellingen en musea Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van “•3042.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen. 18e voor xveel geluk in mijn leven gehad „Ik heb altijd enorm TONEEL Schouwburg (Wilsonplein) vandaag en morgen 20.15 u.: Hoofdstad Operette met „Wiener Blut Ma. 20.15 u.: Publiekstheater met „Vuile handen”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) 20.30 u.: Micke- ry: Half Moon Theatre met „A cool million”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) 20.30 u.: To neelgroep Centrum met „Een bekentenis”. Centrum 111 (Herenweg 111, Heemstede) zon. 20.30 u.: Cabaretgroep Splinter met het pro gramma „Splinternieuw”. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) zat. 14.30 u.: „Slingertje en kasteel Diedelhuis”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4) zat. 14.30 u.: „Het eigenwijze slakje”. Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 11) zat. 14 en 16 u., zon. 14 u.: „Fantasia”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Zang en dansgroep Etorki uit het Baskenland. Zon. 20.15 u.. Nederlands Kamerkoor en het Amster dams Kamerorkest o.l.v. Lex Veelo. Ma. 20.15 u.: Mannenkoor „Zang en Vriendschap”. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146) zat. 15 u.: Orgelconcert door Dirk Out. De Gravin (Gravinnesteeg) zat. 22 u.: The Midgetown Jazzband. Haarlemse Jazz Club (Zanderzaal, Gr. Heilig land) zon. 15 u.: Stichting Cat Jazz Haarlem. Holland Nautic Hal (v Werfstr.) zon. 14 u.. Draaiorgelconcert. Hobbit (Dorpsplein 2, Zandvoort) zon. 15 u.: Kwartet Hans Keune. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Ben Hur”, a.l. Vandaag en morgen 13.30 u.: „Tom en Jerry”, a.l. Zat. 24 u.: „100 geweren”, 16 j Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 2 J. 15 u. tevens zon. 14 u.: „Family Plot”, 12 j. Zat. 23.30 u.: „Black Emanuelle”, 16 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Close encoun ters”, 16 j. Zat. 23.30 u.: „Meisjes zonder man nen”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.30 u.: „Doctor Vlimmen”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „New York, New Yörk” a.l. Zat. 24 u.. „Everything you always wanted to know about sex”, 16 j. Studio (Gr. Markt) zat. 14, 19 en 21.15 u. Zon. 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Herbie gaat naar Monte Carlo”, a.l. Zat. 23.45 en ma. 19 en 21.15 u.: „The late show”, 16 j. FRITS DE MAN S':

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5