(ecord aantal bezoekers bij proftennis Ronde van Vlaanderen voor WK 47/2 sportpuntiq~| Zwemrecords Ploegleider stuurde Smit weg Connesson: titel oudgediende Godefroot B I 9? 99 15 19 7 8 APRIL 1 0 MAANDAG Laat begonnen (Door Peter Heerkens) Vriendelijk sportief f ra W1 I Jim Connors gunde bij een voorsprong van 4-0 niet door te drukken. Als Connors net t5- Jim Connors: 30.000 dollar 3-30 MEESTERKNECHT ZEGE i JAN PREENEN Zwemploeg zeer teleurstellend ■3-5-9 1 6 3. 119.563, 618. >to was bracht en) 22, Wage- Jans meets A.Z’67) 18, 5. Betty Stöve en de Australische Evonne Goolagong hebben in Salt Lake City de ierde plaats veroverd in het wereldkampi- >enschap dames-dubbel tennis. De eerste plaats was voor de Amerikaanse Billy Je an King en de Tsjechische Navratilova. De Nederlander Jan Wagenaar staat na afloop van de gisteren in het Westduitse Recklinghausen gehouden draverijen voor liet Europese kampioenschap voor be- ‘oepspikeurs op de vijfde plaats. De Itali aan Nello Bellei staat bovenaan. De Italiaanse March-BMW coureur Gia- comelli bleek gisteren ook in de tweede wedstrijd voor het Europese kampioen schap formule 2 renwagens de snelste. Boy Haye eindigde als 16e. Adrie Magielse heeft tijdens het inter nationale bokstoemooi Boxam 1978 in het Spaanse Santa Cruz een zilveren medaille gewonnen. Hij verloor in de finale op pun ten van de Italiaan Ardito. De stratenloop van Geleen is zowel bij de dames als bij de heren in een Belgische overwinning geëindigd. Mare Desmet won bij de heren, Yvonne Claes was de snelste bij de dames. De koers ging over 15 kilo meter. Roelof Veld was de snelste Neder lander met een derde klassering. De als eerste geplaatste Argentijn Guil lermo Vilas heeft zaterdag in het internati onale tennistoernooi van Johannesburg een verrassende nederlaag geleden tegen Colin Dowdeswell uit Rhodesie. Vilas ver loor in drie sets: 1-6 7-6 4-6. Nederland, dat twee deelnemers in de irena bracht, speelde zelfs geen enkele rol MEERBEKE. In het jaarlijks vaste wielerprogramma van de profs vormt naast de Tour de France en het wereld kampioenschap het pakket voorjaars klassiekers een van de drie onbetwiste hoogtepunten. Sportief en commercieel zijn de klassiekers van grote waarde, met wedstrijden als in volgorde zoals ze dit seizoen binnen twee weken wor den afgewerkt de Ronde van Vlaande ren, Gent-Wevelgem, Parijs-Roubaix, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De eerste prijs in deze koersen wordt zelden door het toeval bepaald; vandaar dat het zo opviel dat Walter Godefroot in de nadagen van zijn carrière op die manier het afgelopen weekeinde de Ron de van Vlaanderen won. jimjijir'ii"'" Annelies Maas heeft evenmin volop kun nen trainen vanwege de bloedarmoede waarmee zij‘van haar trip uit Australië terugkeerde. Zij is nu onder behandeling van dokter Kessel en hoopt voor haar stage in Amerika, half mei, weer over de Enith Brigitha zegevierde op beide vrije- slagnummers, waarvan haar tijd op de 100 meter (57,67) nog redelijk was te noemen. Op de 200 meter bleef zij steken op 2.03,09. I (Van onze speciale verslaggever) MEERBEKE. De in Franse dienst rijdende Theo Smit uit Lijnden dreigt in moeilijkheden te komen met zijn Franse werkgever, die bijzonder ontstemd is over zijn gedrag. speelde ik goed toen het er echt op aan kwam, waardoor ik het heb kunnen red den”, aldus Connors, die gisteravond al weer van Schiphol is vertrokken om van daag in Ohio een demonstratiepartij te spelen tegen Dick Stockton. Ramirez reisde af naar Monte Carlo, met het idee dat hij zich eindelijk weer eens in het brandpunt van de belangstel ling heeft kunnen plaatsen. Voor het Wel verrassend waren de tweede plaat sen van Fred Eeftink op de 200 en 400 meter wisselslag. Op de 100 meter rugslag bevestigde hij zijn vorm door deze afstand te winnen in 1.00,03, voor de sterke record houder Klaus Steinbach. Invaller Frank van Resteren kwam weliswaar niet verder dan een vijfde plaats op de 200 meter vrij, maar zijn tijd van 1.57,68 lag ruim twee seconden onder zijn persoonlijk record. Bij het schoonspringen werd Nederland in de eindklassering eerste. De 400 meter wisselslag waarop Anne lies Maas ook zou starten, liet zij over aan Ineke Ran, die door een slechte schoolslag niet verder kwam dan een vierde plaats. Monique Bosga maakt haar matige derde plaats op de 200 meter rugslag enigszins goed door de 100 meter winnend af te sluiten in 1.06,00. nodige basisconditie te beschikken. Welis waar won de Wageningse de 800 meter, maar haar tijd van 8.57,22 lag ruim 17 seconden boven haar recordtijd. Ook sleepte zij wel punten in de wacht op de 400 meter vrije slag, echter eveneens in de matige tijd van 4.18,24. laatst was dat het geval in september van het vorig jaar, toen hij de kampioenschap pen van Zuid-Califomië op zijn naam bracht door overwinningen op Orantes en zijn vaste dubbelspelpartner Gottfried. Door het wegvallen van Björn Borg en het zwakke spel van Ilie Nastase, die zijn teleurstelling zaterdag in de halve finale afreageerde door de bal keihard in het publiek te slaan, is Ramirez als het ware in dit toernooi omhoog gevallen. Een speler als Gerulaitis bijvoorbeeld zou beter heb ben gepast in de finale. De om zijn nachte lijke avonturen bekend staande Ameri kaan zorgde er zaterdag voor dat Connors het echt moeilijk had. Die misser vormde het keerpunt in de wedstrijd, waarin de dit jaar alleen door Borg, Vilas en Borowiak verslagen Con nors pas werkelijk werd uitgedaagd. Connors, die aanvankelijk geen enkel effect had met zijn spreiding (Gerulaitis retourneerde vrijwel alles), trok de winst met tweemaal 6-4 naar zich toe, onder meer omdat zijn twee jaar jongere landge noot zo „vriendelijk” was om de bal in een ogenschijnlijk eenvoudige situatie op het tweede matchpoint uit te slaan. Connors had zich daarmee in feite al verzekerd van de eindoverwinning. Voor die zege leek hij nauwelijks tijd te hoeven uittrekken, omdat Ramirez, die zich mees tal razendsnel over de baan pleegt te bewe gen, in het begin de indruk wekte dat hij zijn siësta nog niet achter de rug had. Toen hij dank zij een opvallende reeks fouten van Connors alsnog bij de wedstrijd werd betrokken, bleef hij op cruciale momenten in gebreke. Of ik in het najaar naar Nederland zal komen voor het World Star Tennistoer nooi? Ik denk het niet. Rond die tijd heb ik verplichtingen elders”. Daarna is hij verscheidene malen over onbeduidende tegenstanders gestruikeld en werd hij vrijwel overal snel buiten de toernooien gezet. De veel beweeglijker Gerulaitis, die veel gevarieerder speelde dan de constant hard slaande Connors, ging er met de winst in de eerste set vandoor (4-6), maar deed zichzelf daarna halverwege de tweede reeks met twee dubbelfouten de das om. „Afgezien van het feit dat ik hier nauwe lijks heb kunnen trainen, is het me best bevallen. Ik wil dan ook wel terugkomen. Uitslagen: Enkelspel. Halve finale: Raul Ramirez (Mex)- Ilie Nastase (Roe) 7-5, 6-3. Jimmy Connors (VS)- Vitas Gerulaitis (VS) 4-6, 6-4, 6-4. Finale: Jimmy Connors (VSXRaul Ramirez (Mex) 7-5, 7-5. In Rotterdam gold deze Ramirez, die vrij laat met tennis is begonnen (als 16-jarige, toen hij in Mexico slechts als nummer 13 stond genoteerd in zijn leeftijdsgroep, liet zijn vader hem op de banen van diens Ramirez: „Connors speelde van het be gin af aan normaal, ik slecht. Toen ik opeens lekker ging draaien en ook terug kwam, had ik nooit dat setpoint mogen laten schieten. Daardoor raakte ik zo gedesillusioneerd, dat ik er ook in het begin van de tweede set vrijwel niets van maakte”. Zo slaagde Ramirez er bijvoor beeld niet in profijt te trekken van een van de negen breakpoints, die in de tweede game kreeg. Connors, een van de naar schatting 30 miljoen tennissende Amerikanen, werd daardoor de verwachte winnaar, die naar alle waarschijnlijkheid ook volgend jaar in Rotterdam in actie zal komen. (Van onze speciale verslaggever) DORTMUND. De nederlaag van Enith Brigitha op de vrije-slag-estafette tegen het tamelijk onbekende Duitse meisje Marion Aisporz was tekenend voor het niveau, dat de Nederlandse zwem ploeg in Dortmund bij de vijflandenwed- strijd bereikte. Uitgezonderd de Oostduit- se meisjes, moet Brigi'ha normaal gespro ken haar Europese rivales te snel af zijn, maar als slotzwemster van de sprintesta- fette moest zij nu zelfs terrein prijsgeven, waardoor de winst naar de Duitse meisjes ging. In de totale rangschikking eindigde de Nederlandse ploeg op de teleurstellen de vierde plaats, wat mede werd veroor zaakt door de herenploeg, die van de vijf landen als hekkesluiter fungeerde. Dit ondeanks het feit dat de Russen met de derde keus waren gekomen, omdat er in Leningrad een treffen met de DDR op het programma stond waaraan de voorrang werd gegeven. LENINGRAD. De Oostduitse An drea Pollak heeft gisteren tijdens de landenontmoeting Sovjet Unie-Oost Duitsland in Leningrad een nieuw we reldrecord op de 200 meter vlinderslag gezwommen met een tijd van 2.11.2. Zij verbeterde daarmee het record dat op naam stond van haar landgenote Rose marie Gabriel met tweehonderdste se conde. Op de schoolslag zorgde Olga Bogdonova voor een wereldrecord met een tijd van 2.33.32. De Oostduitse Antje Stille leverde een beste seizoenprestatie op de 100 meter rugslag met 1.03.33. Sergei Fe senko uit de Sovjet Unie verbeterde op de 400 meter wisselslag het Europese record en bracht het op 4.25.25. Het oude record stond eveneens op zijn naam met 4.25.37, gezwommen op 28 augustus 1977 in Oost Berlijn. De So.v- jets wonnen de wedstrijd met 177-167 punten. 5-28 L-29 ar- rc m- 11- \Z -17 -33 -24 -29 -28 -34 -56 -42 -42 -47 -59 -54 -52 -49 -68 -61 -51 -76 D 'r ite, ;ht- LC- ada ar. J EC/ aar- SC- -De 0-1, era- 4-3. De staat van dienst van Walter Gode froot is overigens degelijk genoeg om zijn naam niet ontsierend op de erelijst van de beroemdste onder de Vlaamse klassiekers te laten werken. Hoogtepun ten uit de in 1965 gestarte profloopbaan van de geblokte Gentenaar: Belgisch kampioen in 1965 en 1972, winnaar van Luik-Bastenaken-Luik 1967, Ronde van Vlaanderen 1968, Gent-Wevelgem 1968, Parijs-Roubaix 1969, Bordeaux-Parijs 1969 en 1978, kampioenschap van Zu rich 1970 en 1974. Deze zomer wordt hij 35 jaar, een leef tijd waarop in de wielersport de meesten, hun ambities op een grote uitslag moeten opgeven. Walter Godefroot kwam op een eervolle post terecht: eerste luitenant van het Duitse talent Didi Thurau. Geen plaats om nog eens hoog op een belang rijk erepodium te komen. In de Ronde van Vlaanderen echter tilde een onver wachte samenloop van omstandigheden de meesterknecht plots boven zijn baas uit. Het toeval, dat van Walter Godefroot verrassenderwijs een klassiekerwinnaar maakte, steunde op de algemene angst in het hem en twee medevluchters achtervolgende groepje met alle favo rieten. De komende klassiekers zullen moeten uitwijzen of het gemis aan durf tot het nemen van initiatief een inciden tele zaak was of dat het voor dit seizoen een chronische kwaal is. In de eerste van de serie belangrijke klassiekers miste het peloton duidelijk een leider. Het mankeerde aan een man die de aanval kon organiseren en coördi neren, waarbij de sterken worden mee gesleurd om in een finale orde op zaken te stellen. Freddy Maertens leek die zo Niet zozeer omdat hij zoveel „geweldige slagen” had af geleverd, zoals hij zelf meld de, maar omdat Connors in beide sets plotseling bijna volledig in de fout ging. Bijna, omdat de 25-jarige Amerikaan in de eerste set één setpoint van zijn tegenstan der teniet wist te doen en in de tweede' reeks bij een stand van 5-5 eindelijk zijn spel weer op het gewenste niveau wist te brengen, waardoor hij aan zijn „trainings- week in Rotterdam” de voor de winnaar gereserveerde 30.000 dollar over hield. Zes duizend dollar meer dan Ramirez, die aan zijn verdienste in het enkelspel nog eens 9000 dollar toevoegde in het dubbelspel, waarin hij met zijn gelegenheidspartner Fred McNair in de finale het duo Smith- Lutz aftroefde. Een hoofdprijs in de singles heeft er voor de 24-jarige Mexicaan, die zich dit jaar wat minder op de toernooivelden wil manifesteren („Ik ga wel naar alle grote toernooien, omdat ik aan een belangrijke titel meer waarde, hecht dan aan geld”) niet ingezeten. In 1976 wist hij Connors tweemaal te verslaan: in de Davis-Cupont- moeting tegen de Verenigde Staten en in de kwartfinale in Brooklyn. Die prestaties zijn gistermiddag slechts een herinnering gebleven en bepaald niet overtroffen. Ra- Italië toonde geen belangstelling meer, Hongarije zegde op het laatste moment af en de Russen kwamen met een C-keus. daar doorheen te komen. Raas: „Ik had te weinig ploeggenoten in mijn buurt om te helpen. Alleen Kuiper, maar die kwam door pech op de muur van Geraardsber- gen te laat bij me”. Kuiper, die op sterke wijze zijn achterstand goed maakte: „Op het moment dat ik er flink tegenaan kon gaan, was de wedstrijd in feite al beslist”. Van de andere Nederlanders wist niemand op te vallen. Joop Zoetemelk arriveerde in het gezelschap vedetten dat zich zo angstvallig achter eikaars ruggen had verscholen, en Gerrie Knete- mann stapte af toen hij op flinke achter stand was geraakt. De dit jaar kopman geworden Cees Bal kwam in onoverko melijke problemen als gevolg van ge brekkige voorbereiding door ziekte. De uitslag van de Ronde van Vlaanderen is: 1. Walter Godefroot (Bel.) 260 km in 6 uur 12 minuten, 2. Michel Pollentier (Bel.) z.t., 3. Gre gor Braun (Wdl.) z.t., 4. Jacobs (Bel.) op 50 seconden, 5. Vandenbroucke (Bel.), 6. Van Springel (Bel.), 7. Moser (Ital.), 8. Maertens (Bel.), 9. Walter Plackaert (Bel.), 10. De Vlae- minek (Bel.), 14. Joop Zoetemelk (Ned.), 15. Hennie Kuiper (Ned 22. Jan Raas (Ned.), 24. Henk Lubberding (Ned.), 31. Jan Aling, 32, Fedor den Hertog, 33. Jos Schipper, 36. Tino Tabak, 39. Leo van Vliet, 43. Adri van Houwe- lingen. belang van Freddy Maertens geen kop- werk te doen. Walter Godefroot: „Toen ik dat merk te, heb ik me voorgenomen om ook niks uit te voerep. Trouwens: meteen bij het ontstaan van die kopgroep ben ik naast de anderen gaan rijden om ze te zeggen dat ze op mij niet hoefden te rekenen”. Die houding was uiteraard gebaseerd op het krijgsplan rond Thurau, maar diens kansen sneuvelden tegen het einde door een lekke band. Toen nóg wilde Godef root amper aan de leiding, zodat het zware werk geheel op de schouders kwam van Gregor Braun, die op de eind streep dan ook de tol voor die inspanning moest betalen en verloor. Dat Michel Pollentier kansloos zou zijn tegen de sprintkwaliteiten van Godefroot, was aan de eindstreep niet moeilijk te voor spellen. Wat de passieve houding van de achter volgers in de finale betreft: Hennie Kui per sleutelde daar als enige driftig aan, maar hij bleek te laat. De ploeggenoten van Godefroot hadden elkaar gevonden in ’n hecht blok dat afstopte. Ook Peter Posts kopman Jan Raas slaagde er niet in 7- 63 8- 62 7- 69 8- 69 7-59 De landenwedstrijd, eens als Eurovisie- ontmoeting een pronkstuk tussen de zwémevenementen, lijkt inmiddels gede gradeerd tot een nietszeggend samenzijn. haar beste persoonlijke tijd van 2.19,07. zo geconcentreerd en net zo goed had gespeeld als zaterdagavond in de halve eindstrijd tegen Vitas Gerulaitis, dan bad Ramirez na afloop ongetwijfeld kunnen constateren dat hij als een beginneling was behandeld. Nu kon hij wijzen op uiterst eervol le verliescijfers: tweemaal 7-5. Dat de belangstelling voor het proften- is erg groot is, is eerder dit jaar bewezen i Milaan en Philadelphia. Het evenement i Italië trok een week geleden 67.000 kij- ers en het wereldrecord is gevestigd in hiladelphia, waar maar liefst 91.000 ten- isliefhebbers kwamen opdagen. Lamar Hunt, de grote baas van WCT, 'orld Championship of Tennis: „De be- ngstelling is zo groot, dat er nog 52 eden zijn die graag een kampioenschap Is dit in Rotterdam zouden willen hebben, i Europa zijn een Spaanse, een Engelse i twee Duitse steden geïnteresseerd”. Tijdens het 175.000-dollartoernooi in otterdam konden zowel punten worden erdiend voor het WCT-klassement als oor de Grand Prix-bónuspool. Vooral de UT-punten waren in Ahoy belangrijk, mdat nog maar twee toernooien worden fgewerkt (Monte Carlo en Houston), alvo- ens van 8 tot 14 mei in Dallas het eind- jernooi plaatsvindt. Voor die grote finale omen ,acht spelers in aanmerking. Na Rotterdam ziet het klassement er als olgt uit: 1. Gerulaitis, 430 punten; 2. Borg, 00 punten; 3. Dibbs, 370 punten; 4. Mayer, 50 punten; 5. Connors, 330 punten; 6. lamirez, 260 punten; 7. Tanner, 240 pun- >n; 8. Stockton, 230 punten. Het WCT-toernooi leverde vorig jaar 1-21 en zege op voor Connors. Dit jaar zijn de lolgate Grand Prix en WCT in één reeks 1-29 oemooien ondergebracht. lang door Eddy Merckx (in „Vlaande ren” afwezig door ziekte) uitgevoerde rol te gaan overnemen, maar dit seizoen blijft hij opvallend beneden zijn niveau. Didi Thurau is te jong voor het chef schap en Francesco Moser, de wereld kampioen, koerst nog te onstuimig om overwicht te kunnen uitoefenen. Roger de Vlaeminck heeft, onder Merckx, nooit de kans gehad om baas te spelen en nu die leider het veld heeft geruimd is hij er te oud voor. Bovendien rijdt hij dit seizoen aan de zijde van Moser. Toen Walter Godefroot zich, met nog 35 kilometer wedstrijd, op kop nestelde in het gezelschap van Herman van der Slagmolen (die later moest afhaken), Mi chel Pollentier en Gregor Braun, kwam het gebrek aan een sterke organisator voor de tegenactie duidelijk aan het licht. Eén voor één lieten de kopstukken het afweten, zodat de vluchtersgroep onge hinderd kon doorgaan. Saillant daarbij was, zo bleek later, dat het in de kop groep evenmin geboterd had. Michel Pol lentier had van zijn ploegleider Fred de Bruyne opdracht gekregen om in het mirez speelde vrijwel alleen sterk toen hij bij een achterstand van 4-1 in de tweede set door de service van Connors brak. Voor het overige kwam Connors zijn te genstander door het maken van fouten te zeer tegemoet om van goed spel van Rami rez te kunnen spreken. Ramirez kwam ook tot slechts vijftien „winnende slagen”, tegen Connors dertig. Desondanks complimenteerde Connors zijn zoveel zwakkere tegenstander: „Rami rez kon in de eerste set terugkomen, omdat hij toen erg goed speelde. Niet omdat ik slecht was. Dat hij ook in de tweede set zo dicht bij me is gekomen, komt omdat ik van racket moest veranderen. Gelukkig hotel in Ensenada oefenen tegen jongens als Smith en Lutz) dan ook zeker niet als een van de favorieten. 3-36 1-31 3-39 9-29 B-41 5-37 7-41 3-38 B-49 RHEDEN. Het toernooi om het we reldkampioenschap anker kader 47/2 in jtheden werd, zoals verwacht, in de finale jen volledig buitenlandse aangelegen heid. De Fransman Connesson was daarin Iterker dan de Belg Ludo Dielis 400 tegen 126 caramboles in 4 beurten, en rondde lijn kaderseizoen af met een derde grote ■tel. Eerder vierde hij Europese triomfen n het 47/1 (Heeswijk-Dinther) en 47/2 (Em- neloord). Dubbelspel. Halve finale: Fred McNair (VS)/Raul Ramirez (Mex)-Jaime Fillol (Chi)ZIlie Nastase (Roe) 6-4, 64. Stan Smith/Bob Lutz (VS)- Ray Moore (ZAF)ZAntonio Zugarelli (Ita) 7-6 (tiebreak 9-7) 6-3 Finale: Ramirez/McNair (VS)- Smith/Lutz (VS) 6r2, 6-3. Ploegleider Henri Anglade stuurde Theo Smit het afgelopen weekeinde weg uit het hotel toen hij zich kwam melden voor de Ronde van Vlaanderen. Een boz^ Anglade: „Eerst liet Smit me voor de Gold Race te laat weten dat hij ziek was, zodat ik in moeilijkheden kwam bij mijn ploegsamenstelling. En nu verscheen hij, zonder zich tevoren beter gemeld te heb ben, terwijl ik voor hem een Franse ver vanger had meegebracht. We zullen er eens stevig over moeten gaan praten”. :e prijs: S prijs: 18. 7-10- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het proftennistoer- uoi in Rotterdam heeft dit jaar een re- >rd aantal bezoekers getrokken, name- jk 49.107. Het oude record dateerde van 73, toen zich 47.272 bezoekers aan de issa’s van het Sportpaleis Ahoy leidden. ;o was g van 696.692 Een kleine uitschieter in de reeks matige Nederlandse prestaties was de tijd van Kees Vervoom op de 100 meter vlinder slag, die hij aflegde in 57,96 seconden, waarmee hij enkele tienden van seconden boven zijn Nederlandse record (57,4$ bleef. Yolanda Weemhoff won bij de da mes de dubbele afstand op dit nummer in Ramirez herkansing ROTTERDAM. Jimmy Connors heeft zichzelf in de finale van het proftennistoemooi in Rotterdam tweemaal opvallend in moeilijkheden gebracht. Zowel in de eerste als in de tweede set gunde hij zijn tegenstander Raoul Ramirez een herkansing door »n de 22-jarige Brabander Louis Haver- mans afgevaardigd, naar dit mogelijk laat- llem ste wereldtoemooi 47/2. Een toernooi in cles- Jigen land notabene, waarin de regelrech- e titelkandidaat Christ van der Smissen noest thuisblijven en ook de laatste we reldkampioen in deze spelsoort, Hans Vul- nk, niet werd ingezet. „We doen aan opbouw”, waren de woor- en van bondsvoorzitter Peter de Booy, daarom hebben we Louis Havermans een :ans gegeven. Hij heeft internationale er- aring nodig”. Mooi en prachtig, maar nen dient de sport het beste met kampioe- len van eigen bodem. In de schaduw van 'edetten is opbouw noodzakelijk en ook de leste manier voor continuïteit. Nu werd ien uitnemende kans op een wereldtitel adeau gedaan aan de buitenlandse cracks Melis en Connesson, die zelden voor de inalepartij een zo gemakkelijk toernooi tonden afwerken. Volkomen op hun ge- nak permitteerden zij zich fouten en een lederlaag. Mede daardoor ook vielen de ilgemeen gemiddelden tegen. De KNBB nocht teleurgesteld zijn of was mis- ichien zelfs verguld met een vierde (Vet) m zesde (Havermans) plaats. Resultaten iie morgen al vergeten zijn. De eindstand is; 1. Connesson 12 388 79,51; 2. Dielis 10 400 85,07; 3. Wirtz 8 225 19,92; 4. Vet 8 263 43,48; Stenzel 6 263 44,18; 6. Havermans 6 168 39,91; 7. Berar- ii 4 248 50,05; 8. Kobayashi 2 214 45,50. 8- 2 3- 7 7- 3 7-3 6- 6 Dor- n de bezetting van het erepodium. De Wa- CNBB had nationaal kampioen Piet Vet For- igen, Godefroot - in de nadagen van zijn carrière - zorgde voor een verrassing door de Ronde van Vlaanderen te winnen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15