tijdens jubileumconcert LUIJTERS OPENDE EXPOSITIE Ruud Jansen in Adrichem Oplichter er l burgerlijke stand vandoor met twee auto’s I Berlingh College op de bres voor Zilvervlootactie Li- „St. Caecilia” goed op dreef W STAD TELDE 36.942 INWONERS Bezoek monument razzia eerst aanvragen EIND 1977 i- L SHifc* RAVAGE OP ZEESTRAAT PETER BES EN IRENE GRIJZENHOUT IN NIEUWE SLOF Rommelmarkt Abonnementsconcert in Vredevorstkerk Overlegorgaan adviseert middenstanders C. de Vries kwart eeuw bij Sihi Vanavond oprichting Vrouwen in de VVD 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 APRIL 1 0 MAANDAG BEVERWIJK (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een complete ravage liet de 38-jarige Beverwij- ker achter, die zondagavond met zijn auto tegen het verkeer in over de Zeestraat reed en daarbij vijf geparkeerde wagens ramde. I t eemt of HEEMSKERK is MS® BE VER WIJK MOET DIT JAAR 700 INWONERS PRIJSGE VEN Het Sociografisch Bureau heeft zich ook bezig ge- De terugloop van de bevolking is in de IJmond niet ider em. van Bes en Grijzenhout. Guus Luijters (links) opende in De Nieuwe Slof de expositie van 12 Ruud Jansen, Europees kampioen orgel spelen, is razend populair in Beverwijk en wijde omgeving, waar hij regelmatig op treedt in de Adrichem Hoeve van Dies de Jonge. Dinsdagavond is hij er weer. Het belooft een avond vol mainstream- en evergreen jazz, swing en shuffle te wor den, waarbij weinigen van de dansvloer zullen blijven. Behalve Ruud op zijn or gels, fenderpiano, synthesizer, piano en vocals zien we Bert Nieborg, Mitgetown Jazzband en Billie „B” Jacket, op contra bas, basgitaar en zang. Peter van Litsen- burg, (Mitgedtown Jazzband) op trompet en Charles Duyff - slagwerk en zang. Re den te over voor de vele fans van Bever- wijkse Ruud om vooral deze avond niet te missen, daar ze hem in al zijn kwaliteiten als keyboardman aan het werk kunnen zien. En ook nu geldt zeker weer: vroeg komen om zeker te zijn van een goede plaats. Aanvang 22.00 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Twee Beverwijkse ga ragebedrijven zijn de dupe geworden van de praktijken van een doorgewinterde oplichter, die eerder al in Amsterdam actief blijkt te zijn geweest. alleen een probleem voor Beverwijk. Ook de gemeen te Velsen moet jaarlijks een veer laten: van 66.989 inwoners in 1973 naar 63.023 mensen in 1977 én de prognose voor dit jaar komt uit op 62.474. Heemskerk zal stijgen van 31.702 naar 32.120 inwoners en Uitgeest komt op 9.374 terwijl ook Castricum met iets meer dan 100 meer inwoners het jaar eindigt dan het is begon nen en 22.784 mensen binnen grenzen heeft. Voorzitter Rob Joosten va. de Stichting Tentoonstellingen sprak zn voldoening uit over het in huis hebbervan werk dat het neusje van de zalm ia Ndat hij het exposerende echtpaar uit ie Noordkop, hij en'zij wonen in OudesltB, had voorge steld las Luijters uit eigenyerk voor. GEHUWD: J. R. Lindemaren M. Morreau, H. T. M. Schavemaker el M. J. Bos, J De leverwijkse bevolking bestaat voor meer dan de helt uit personen tussen de 20 en 64 jaar: 58,5 proceit. Dertig procent zit in de leeftijd van 0-19 jaar. k 1975 schommelde dat cijfer nog rond de 33 proceit en voor de groep van 20-64 jaar rond 57,8. De bevolling per leeftijdsgroep absoluut en relatief per 1 januri 1978: 0-5 jaar 2.508; 6-11 jaar 3.289; 12-19 jaar 5)72; 20-34 jaar 8.541; 35-64 12.662 en 65 jaar en ouder 1.958. Oostefvijk/Zwaansmeer 4.980 in Wijk aan Zee 2.546 en in )e Pijp en de Wijkerbroek 480. IW eigenlijk niets negatiefs in kon vinden. Of het zou in de hoge noten bij de sopranen moeten zitten. Maar dat was na enkele nummers ook volledig verdwenen. Het koor maakte met begeleiding van Hans Broekman een overweldigende indruk. Zelden kan men van amateurs zulke over tuigende pianissimi horen en een zo abso luut volgen van de intenties van de diri- gente. Na de pauze kwam voor de Heemsker kers natuurlijk het hoogtepunt. Toen toon de St. Caecilia de nieuwe uniformen: blauw met rode, zwarte broeken met rode biezen en een zwarte kolbak met witte pluim. Er werden verschillende toespra ken gehouden, door wethouder mevrouw Van der Velden en de voorzitter van de Noordhollandse Bond van Muziekvereni gingen, de heer Salman, welke goede wen sen door voorzitter Hilbers werden beant woord. Natuurlijk kwam er na de pauze nog veel muziek aan te pas. Want dat hoort er bij St. Caecilia nu eenmaal bij. KEES MAAS ONDERTROUWD: A. J. M. van Hoolwerf enp. M. Gorlee, J. Groen en L. Kluft, R Sidsma en J. M Koelman. OVERLEDEN: H. M. Janssen, 79 jaar; A. M. van Eg- mond, 72 jaar, gehuwd met Krommen hoek; J. W. Versteeg, 84 jaar, gehuwd geweest met Willemse; J. du Crocq, 92 jaar. GEBOREN: Eelco de Groote, Jan Janse Kersbergen, Judith de Bruijn, Danielle Maria Beentjes. ONDERTROUWD A. Strijker en H. A. van der Klieft, A. P. Mink en M. L. P. Cornelissens, W. H. P. de Vries en C. G. M. Zonneveld, A. P. H Jongbloed en E. A van Tongeren GETROUWD: A. J. G. Overmans en M. J. Sequeira de Mattos, J. C. G. Kuijs en K. Sjoerdsma, F. N. Provilij en E. A. van Weel, L. M. J. H. de Graaf en B P. M. Meeuwesen, H. A. Mar tens en I. Hissink, G. Dijkstra en E. Hout koper. OVERLEDEN Pieter van Stralen, geb. 2 mei 1885; Maria Hoogewerf, geb. Slobbe, geb. 6 juni 1894; Hendrik Jan van Someren, geb. 21 houden met de uitsplitsing naar kerkelijke gezindten. De ontkerkelijking zet zich drastisch voort. De cijfers uit 1973 en 1978 geven hiervan een goed voorbeeld: 1973 rooms-katholiek 49,3 in 1978 rooms-katholiek 48,2 procent; 1973 nederlands-hervormd 12,6, in 1978 9,6 procent; 1973 geteformeerd 4,1, in 1978 4,3 pro cent; 1973 overig 4,3, en 1978 4,1 procent; 1973 geen 29,6, in 1978 33,9 procent. In Beverwijk woonden per 1 januari 1978 0.866 gezinnen. 133 gezinnen hebben 7 of meer kinderen. Het aantal gezinnen in het Keuenkwartier bedraagt 2.142, in Oosterwijk/Zwaansmeer 1.321 en in Meere- stein 1.909. Per 1 januari woonden in Beverwijk 4.202 alleenstaanden. De man, die onder invloed van alcohol verkeerde, reed na de bot singen door. Zijn auto werd zwaar beschadigd op de Breestraat aan getroffen. De bestuurder vond de politie op de Arendsweg. Na blaas- en bloedproef werd zijn rijbewijs ingevorderd. Hij vertelde de tientallertïelangstellen- den een verhaal waarin ij een bezoek brengt aan zijn dorpsgenot'Bes. Tijdens het bezoek komt de schrijer tot de ver bijsterende ontdekking, datie etser in zijn levensonderhoud voorziet oor op schel pen de tekst „groeten uit iallantsoog” te schilderen. Een komische lestand die ui teraard niet met de waarhel strookt want de etsen van Peter Bes verkpen goed. Een aantal stuks Keramiek varjrene Grijzen hout vonden zaterdagmidog al hun weg naar gelukkige kopers. Ahet werk van Bes en Grijzenhout is tot a met 5 mei te zien in de expositieruimte an De Nieuwe Slof en wel iedere dag, behlve op zondag. Een leuk intermezzo in dit optreden was het „Duo de la Norma” van Bellini, waarin de zangstemmen waren overgenomen door de sopraansaxofonisten mej. E. Mole naar en de heer J. Hilbers. Het werd erg goed gespeeld, met over het algemeen een adequate begeleiding. Dat de muziék zelf in de snelle delen nogal benaal is kon natuurlijk niet worden gecamoufleerd. De drumband bevestigde de goede naam. De drumfanfare klonk voortreffelijk, onder meer in "twee werken van Jac. Wildschut, en dat het slaan van de tamboers uitste kend was kon men verwachten. Toch is er sinds het vertrek van de heer Niesten wat subtiliteit verdwenen. Maar het is begrij pelijk dat de nieuwe instructeur J. Denne- man eerst voor uiterste discipline zorgt en Een jubileum en nieuwe uniformen was voor het muziekkorps „St. Caecilia” dub bele aanleiding voor een groots mu ziekfeest in de Heemskerkse sporthal. Het 55-jarige „St. Caecilia” had voor een mooi programma gezorgd dat de vele aanwezi gen volop wist te boeien. Allereerst een stemmig concert van de fanfare onder leiding van dirigent Jac. Wiltschut. Het ensemble toonde vele goede eigenschap pen: een goed klankevenwicht, een mooie toon en steeds een grote doorzichtigheid. Alleen mankeerde er nogal wat aan de inzetten, en zou zo nu en dan een nog wat markantere ritmiek kunnen worden be tracht. Ook dit jaar loopt het inwonertal Beverwijk sterk trug. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Opnieuw heeft Beverwijk hon derden inwoners naar elders zien vertrekken. Vol gens de cijfers van het Sociografisch Bureau Bever wijk/ Heemskerk telde de stad op 31 december vorig jaar 36.942 inwoners, 609 minder dan eind 1976 toen de Beverwijkse bevolking nog 37.551 zielen omvatte. De verwachtingen voor dit jaar zijn ook niet zo hoog gespannen. De voorlopige uitkomsten van het Socio grafisch Bureau wijzen uit, dat Beverwijk dit jaar 700 inwoners moet prijs geven en op 36.230 inwoners komt. BEVER WIJK-HEEMSKERK. Zon dag 16 april is het 34 jaar geleden dat in Beverwijk en omgeving de grote razzia plaatsvond. Een kleine groep mensen herdenkt deze razzia nog altijd. Een dezer dagen vertrok een delegatie naar het sinds 1969 bestaande monument in het Oostduitse plaatsje Böhlen, waar slachtoffers van de razzia hebben ge werkt en geleden- Door de uitbreiding van de fabriek maakt het monument onderdeel uit van het fabrieksterrein en voor een bezoek is het nodig dat vooraf contact wordt opgenomen met de leiding van V.E.B. Otto Grotewohl te Böhlen, abt. Ausland. Het monu- mertt wordt netjes onderhouden. Het maken van foto’s is alleen toege staan na toestemming van de begelei ding, en dan alleen van het monument uiteraard. BEVERWIJK Woensdagavond april is er in de Vredevorstkerk het vijfde abonnementsconcert onder auspiciën van de Mij. tot bevordering der Toonkunst, afdeling Beverwijk en omstreken. Als diri gent van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest treedt Andre Vandernoot op. Solist is Aaron Rosand, viool. Er zullen werken van Russische componisten ten gehore gebracht worden BEVERWIJK. Onder het mot to „Uw rommel betekent voor ons •eer. .mi-erm. c- trjmmel organi seert het jeugdtamboer- en majo- rettenkorps „De Bevers” op zater dag 15 april een rommelmarkt in de voormalige garage van Buur aan de Heemskerkerweg. Wie iets aan te bieden heeft kan contact opnemen met de heer S. Hommin- ga, tel. 39565. In de Heemskerkse sporthal gaven St. Caecilia en het Amsterdams Operakoor een uitvoering. dan pas aan de fijne puntjes gaat begin nen. Over het Amsterdams Operakoor is eigenlijk niet veel te vertellen. Want het was allemaal zo perfect, zo minitieus door Bep Ogterop gedirigeerd, dat men er BEVERWIJK Bij Sihi-Maters B V. is de heer C. de Vries gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienstverband bij het Beverwijkse bedrijf Sinds september 1977 is hij baas van de afdelingen magazijnen en pompenbouw. Tijdens een informele bijeenkomst speldde ing. G. Kleunen de heer De Vries het gouden SM-insigne op en overhandig de hem namens de B V. een enveloppe met inhoud. Voorts spraken P. Kolk, G. van Rooy en J. M. Raaymakers de jubilaris toe. De heer De Vries kreeg van het personeel GEBOREN: Martinus, z.v. A. H. J. Iteijer en A. M. Schaaper, Jeroen, z.v. H. SSchram en M. J. van Hoof, Céline, d.v. J. 5. Michel en S. E. Bos, Lydia, d.v. W int Hout en H. Woensdregt, Barry, z.v. J. CLeijen en C. J M. van Sommeren, Karin, l.v. W. J. War menhoven en S. C. Spek, Jcqueline A. J M„ d.v. J. G. van den Hven en A M. Lagrand, Anne D., d.v. AKingma en M. Dijkstra, Lizet, d. v. J. A. Hilbron en G. J. M. Velserboer, Martinus z. v. C. J. Brasser en E. J. M. Schouln, Steven, z.v. J. M van der Wal en D. G.van der Meer, Joyce, d.v. J. C. G. van Ojjnen en S. A. Kostermans, Mathilda H„ <v. J. T. M. van den Berg en M. C. van Rooi Carlos A., z.v. E. M. Peón Vargas en R 1 Vargas. BEVERWIJK Op de maandelijkse le- dencontactavond van de WD-afdeling Beverwijk op maandag 10 april zullen de liberale vrouwen de oprichting bekend maken van „Vrouwen in de WD”, afde ling Kennemerland-noord. Deze groepe- .ring wil met diverse activiteiten o.a. de politieke bewustwording van de vrouwen stimuleren. De bijeenkomst wordt gehou den in Bellevue aan de Breestraat. BEVERWIJK. Leerlingen van het Be verwijkse Berlingh College gaan zich op nieuw inspannen voor de Zilvervlootac tie van de Stichting Dierenambulance Kennemerland. Doel van deze actie is voldoende kasmiddelen bijeen te krijgen voor de aanschaf van een mobilofoon- installatie, met behulp waarvan de dierenambulance nog sneller en effi ciënter zal kunnen werken. De vo ige Zilvervlootactie leverde een bedrag zan netto bijna ƒ2700 op. Ook ditmaal zullen de leerlingen pogingen in het werk gaan stellen, om bij familie en bekenden zoveel mogelijk bestellingen te noteren voor de fraaie collectie artikelen, waaronder bijvoorbeeld een set theelepels met vierentwintig verschillende diërem- blemen. De artikelen, waartoe ook de Zowel bij garage Speelman als bij gara ge Admiraal meldde de man zich met het verhaal, respectievelijk een nieuwe Mit subishi en een nieuwe Citroen CX te willen kopen. In afwachting van de levering van deze wagens, vroeg en kreeg hij een ge bruikte wagen mee. Garage Admiraal monteerde in deze bruikleen-auto op ’s mans verzoek zelfs nog speciaal een kin derzitje. Uiteraard liet de man zich nader hand nooit meer zien. Het opgegeven adres bleek vals en ’s mans naam gefingeerd. In Amsterdam haalde de man al eerder hetzelfde spelletje uit De Fiat, die hij bij een van de Beverwijkse garagebedrijven wilde inruilen, bleek tenminste een leen- wagen van een Amsterdamse garage te BEVERWIJK. Zanrdagmiddag opende de schrijver Guus luijters in De Nieuwe Slof de tentoonsteling van grafi cus Peter Bes en de keramite Irene Grij zenhout. Van de negen Beverwijkse wijken is het Kuenen- kwartier met 7.797 mensen het grootst. In het centrum wonen 4.963 mensen; in het Vondelkwartier 3.506, in de Oranjebuurt 1.945, in Meerestein 6.926, in Warande 1.755, in het noordwestelijk tuinbouwgebied 1.637, in IJMOND De nieuwe winkelsluitings wet welke ondermeer een vaste donder- dagkoopavond in het IJmond-gebied im pliceert wordt per 1 november van kracht. Teneinde de noodzakelijke unifor miteit in het gehele IJmond-gebied te be werkstelligen is door het Besturenoverleg- orgaan van de drie IJmond-ondernemers- combinaties besloten de ondernemers te verzoeken hun winkels op de maandagen tot tenminste 13.00 gesloten te houden. 'Daar het grootwinkelbedrijf op de donder dagen hun zaken van ’s morgens 9.00 tot ’s avonds 21.00 uur onafgebroken open zullen houden en dus geen uur pauze meer gaan inlassen kan het Besturenoverlegor- gaan niets anders dan een ieder adviseren dit voorbeeld te volgen. Op de zaterdagen zullen na 1 november alle zaken om 17.00 uur verplicht gesloten moeten zijn. Een uitzondering op de maan- dagochtend-sluitingsregeling maakt de melkhandel die in de gehele IJmond een dinsdagmiddag-sluiitng wordt aanbe volen n F - zijn niet in winkels te koop. Henneman, geb. 24 oktober 1903. had genomen. brandblusser voor de auto. M. Wortman.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7