Budapester Symphoniker NPO Big Band Loenen Ayckbourn Aardige Jongens Voltage Control ■4 agenda van amsterdam JE I MUZIEK ALLERHANDE Wl THEATER Mwijze 1 Muziek en toneel Tentoonstellingen Bioscopen 19 7 8 UITWIJZER APRIL 1 3 DONDERDAG ■Bi Bn etten •en 5.500 700. el- ;n; ■Mhe ■W] A tiljoei .Julia”. twee revue-meisjes die in hun kleedkamer De onderwerpen van gesprek zijn onder is vrijdagavond te zien in de 4 k tt~j homofiele mens. Het stuk is gebaseerd op irantie Scène uit Jeróme Savary’s 1001 Nacht (Ro-Theater). ntil liedjes en sketches dat gaat over I dl I LI' furoo rmmo_moicioc di*» in bnn klPAdlcan 6 jaa op het volgend optreden zitten te wachten. De onderwerpen van gesprek zijn onder <61 IJ Kt meer afslanken, toneel, vriendjes en lat (^jeugdherinneringen. „Krullen van jezelf a is vrijdagavond te zien in de 6V6H Stadsschouwburg van Haarlem, aanvang ✓allei i het in- Rusland. Jaarlijks geeft de befaamde violist Aaron Rosand meer dan 150 concerten op drie continenten maar dezer dagen schuift hij zijn waardevolle Guarnerius onder de kin voor een vertolking van Tsjaikovsky’s warmbloedige Vioolconcert op de Rusland-avonden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Vrijdagavond (20.15 uur) gebeurt dat nog in het Haarlems Concertgebouw, waar verder Katsjatoerians Sabeldans en een Suite uit Stravinsky’s Petroesjka worden uitgevoerd onder directie van André Vandernoot. Hongaars orkest. Aan de volle zalen bij het NPO zou je zeggen dat er in Haarlem, de IJmond en omstreken veel belangstelling bestaat voor de symfonische muziek van de grote klassieken. Helaas blijkt maar al te vaak dat de muziekliefhebbers minder open staan voor verrichtingen van andere orkesten dan het „eigen” NPO. Dat is daarom jammer, omdat dan van veel uitstekende concerten geen kennis wordt genomen. Alle belangstelling verdient bijvoorbeeld ook het Boedapester Symfonie Orkest dat volgende week donderdagavond (20.15 uur) in het Haarlemse Concertgebouw een programma van werken van Mozart, Haydn en Brahms brengt onder leiding van dirigent Arpad Joo. Het gaat om een uitstekend orkest, dat samengesteld is uit terdege opgeleide en uiterst bekwame musici. Het speelde tot dusverre onder meer onder Klemperer, Christopher Czaja Sager staat centraal in Chopin-programma. Wie slaapt waar? Alan Ayckbourn’s komedie „Bedroom Farce”, in maart vorig jaar in première in Londen, heeft nu ook zijn Nederlandse versie. Het stuk vol komische misverstanden tussen vier echtparen die zich over drie slaapkamers (op het toneel zichtbaar) moeten verdelen, gaat in ons land in een vrije produktie. De regie werd gedaan door Alan Strachan, die in Engeland al eerder stukken van Ayckbourn regisseerde. Komende zaterdag is het onder de titel „Wie slaapt waar” te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. De spelers zijn Henny Orri, Ton Kuyl, Marja Lieuwen, Carol van Herwijnen, Jennifer Williams, Jaap Wieringa, Diana Lensink en Derek de Lint. Ayckbourn staat in elk geval altijd garant voor een avond heerlijk komediespel. Aanvang 20.15 uur. Henk van Ulsen. Ook in de Stadsschouwburg van Haarlem: Henk van Ulsen met zijn soloprogramma „Mijn held Tsjitsjikow”. Marie-Louise Doudart de la Grée maakte voor Van Ulsen een toneelbewerking van de roman De Dode Zielen van de Russische auteur Nicolai Gogol. Van Ulsen speelt de hoofdfiguur uit het boek, Tsjitsjsikow, een aartsschurk en fantast die er op uit is dode zielen te verhandelen. Hij maakt er een boeiende en vrolijke voorstelling van. Elise Hoomans regisseerde deze produktie en Frank Raven ontwierp een houten toneelbeeld Wandkleden. In de Lange Veerstraat 30 in Haarlem bevindt zich een winkeltje, De Mier geheten dat zich specialiseert in benodigdheden voor handwerk. Marjan Bexkens die de zaak leidt, wil nu ook laten zien wat er met die benodigdheden wordt gedaan en ze heeft een aantal beroeps- en amateurkunstenaars gevraagd om hun werk te exposeren. Op het ogenlik is er werk te zien van Mariene de Haan uit Haarlem. Na haar recente expositie in het Cultureel Centrum van Zandvoort toont ze bij De Mier een Huize Bredius. Schilderijen en tekeningen van Els de Gruijter zijn tot 29 april te zien in het koetshuis van de familie Bredius, Aerdenhoutseduinweg 13 in Aerdenhout. De expositie, die zaterdag om 17 uur wordt geopend, is dagelijks te bezichtigen van 12-17 uur. reeks wandkleden en objecten. Men kan er behalve op woensdag en zondag elke dag terecht van 14-17 uur en bovendien op dinsdag- en donderdagmorgen Man 10-12 uur. Op zaterdag is de winkel doorlopend van 11 -17 uur open. Tekeningen. Tot 30 april zijn in de Openbare Bibliotheek in Hoofddorp tekeningen met een absurd karakter te zien van Henk Gringhuis uit Ede. Tineke Schoemaker van Barrel house. gemeentehuis van Bloemendaal. Over dit recital waarop werken van Brahms en Mozart ten gehore zullen worden gebracht door het Dubinsky Kwartet, wordt uitgebreid bericht op onze kunstpagina. Danzi Kwintet. In de serie kamermuziekconcerten van de gemeente Haarlemmermeer geeft het uit fluitist Frans Vester, Hoboïst Jan Spronk, klarinettist Piet Honingh, fagottist Brian Pollard en Hoornist Adriaan van Woudenberg bestaande Danzi Kwintet een recital in de Arnoldushoeve, Hoofdweg 574 te Hoofddorp. Zondagmiddag (12.30 uur) worden vrij weinig ten gehore gebrachte composities van Cambini, Mozart (Andante K 616 für eine Orgelwalze) Stamitz, Liadoff en Ibert gespeeld door dit kwintet, dat zich al jaren een voorvechter voor onbekende, maar waardevolle muziek betoont. Big Band Jazz. Vooral in het Haarlemse heeft de uit beroeps, betere amateurs en conservatoriumstudenten samengestelde Big Band Loenen een aardige naam opgebouwd met concerten in de Egelantier en de HJC. De 19 man sterke band brengt voor het grootste gedeelte eigen materiaal van leider-saxofonist Gerbrand Westveen en de Haarlemse pianist-synthesizerist Ernst Oosterveld ten gehore, waardoor de jazz elementen uit de rock, de latin en geïmproviseerde muziek bevat. Op het in februari gehouden Nederlandse Big Band Festival kwam de groep als een van de besten uit de bus. Zondagmiddag speelt de band vanaf 16 uur in het Schalkwijkse jongerencentrum ’t Plein (nabij de Spaarnehal) in Haarlem. Barrelhouse. Vrijdagavond speelt de gedeeltelijk Haarlemse bluesrockgroep Barrelhouse in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland 37 te Haarlem. Aanvang 22 uur. De groep bestaat nog altijd uit Tineke Schoemaker (vocalen), pianist Han van Dam, de gitaristen Johnny en Gus Laporte, bassist Jan Willem Sligting en drummer Bob Dros. Invaders Steelband. De Lisser sociëteit Artemis, Heereweg 48, viert zijn tweede lustrum met een Zuidamerikaans dansfeest met limbo-show van de Invaders Steelband op zaterdagavond (22 uur). Dat belooft een forse portie vuurwerk op te leveren. Gnatgrass. De Haarlemse bluegrass-groep Gnatgrass swingt er dit weekeinde zelfs tweemaal op los. Eerst wordt Sherry bodega De Gravin, Gravinnesteeg te Haarlem op vrijdagavond (22 uur) aangedaan, voordat in het Heemsteedse Centrum 111 (aan de Heereweg) de voetjes van de vloer gaan op zaterdagavond (21 uur). achtergelaten, toen deze moesten terugtrekken. Door hun lotgenoten op te eten konden twee van de zeven mannen in leven blijven. Het lot moest steeds bepalen wie er zou worden opgegeten. In het stuk van Collins is slechts één van de twee overlevenden nog aanspreekbaar; de ander is krankzinnig geworden. Hij moet zich nu voor zijn rechters (het publiek) verantwoorden. Het is de acteur Siem Vroom die zorgt dat je de lange monoloog ademloos blijft volgen. Vroom geeft de tekst van Collins inhoud met grote onderhuidse kracht. Zijn grootste verdienste is z’n sobere verhaaltrant waarmee hij uitleg geeft aan het verschrikkelijke gebeuren en waardoor je al heel gauw niet meer de tonéélspeler ziet maar een geschonden mens dat de doorstane ellende catalogiseert en menselijk verklaart. Een prachtig voorbeeld van ontroerend solo-toneel van grote klasse. (KvL). Aanvang 20.30 uur. Henk Bakker. In de aula van de LTS Scholengemeenschap aan de Floris van Adrichemlaan in Schalkwijk (Haarlem) speelt toneelvereniging Henk Bakker op 20 april het toneelspel „Uw wil geschiede”, dat door Henk Bakker, naar wie de toneelgroep genoemd werd, is geschreven. De voorstelling begint om 20 uur. Dorati, Solti en Rossi. Soliste is de sopraan Irene Hamann. Christopher Czaja Sager. Zondagmiddag (15.30 uur) wordt er een interessant Chopinprogramma in het Concertgebouw Haarlem gebracht onder het motto „Chopin en Nohant”. Nohant was het buitenhuis van George Sand, pseudoniem van de schrijfster Amandine Dupin, met wie Chopin gedurende meer dan negen jaar een verhouding had. Het concert van zondagmiddag vormt een reprise van een van de vele soiréés musicales die ten huize van haar werden uitgevoerd. De jonge veelbelovende Amerikaans-Nederlandse pianist Christopher Czaja Sager, die reeds eerder hier te beluisteren was, neemt samen met de solo-cellist van het Residentie Orkest, Godfried Hoogeveen en de uit Canada afkomstige sopraan Christine Harvey de uitvoering van het concert op zich. Het programma vermeldt enkele zelden gezongen Poolse liederen, een cellosonate en enige werken voor piano. Kennismakingsconcert. Albert Brussee, een leerling van pianist Jaap Spaanderman en sinds 1974 in het bezit van de Prix d’Excellence speelt maandagavond (20.15 uur) in de Kleine Zaal van het Haarlems Concertgebouw op een kennismakingsconcert. Zijn programma vermeldt de Estampes van Debussy, drie delen van Messiaens Vingt Regards en werken van Liszt en Schubert. Jaap Stork. Als derde Haarlemmer in een serie van vijf aan het begin van de vijfde reeks orgelbespelingen in de RK Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem is zaterdagmiddag (15 uur) Jaap Stork als muziekmedewerker overigens aan onze bladen verbonden aan de beurt. Van de Haarlemse componist en organist Jacob Bijster (1902-1958) speelt hij twee stukken, te weten de Intrada uit de „Triptyque” en de Passacaglia. Verder vermeldt zijn programma werken van Strategier, Saint-Saëns en Reger. Kadens. Zaterdagavond wordt in concertzaal Kadens in de Smedestraat 31 te Haarlem een kamermuziekrecital gegeven in de „zolderconcertserie” door het cello-piano duo Caecilia van Hoof en Joop Celis. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan naast drie weken van Kodaly, Schumann en Shostakovitsj ook de „Sturmsonate” voor pianosolo van Beethoven. Celliste Caecillia van Hoof, die onlangs te zien was in het programma „Jonge mensen op ’t Concertpodium”, heeft zich toegelegd op kamermuziek. Zij bereidt zich momenteel voor op het eindexamen solospel bij Radu Aldulescu. Joop Celis is een jonge, getalenteerde pianist die zich voorbereidt op de Prix d’Excellence. Volgende week donderdagavond wordt het slotconcert in de serie kamermuziek (abonnement ’77/’78) afgesloten met een optreden van een trio, dat bestaat uit fluitist Harrie Starreveld, celliste Mieke van Loon en pianist René Eckhardt. Aanvang 20.15 uur. i; dat uit verschillende niveaus bestaat. In Haarlem op 19 april, aanvang 20.15 uur. Keefman. Op verzoek weer terug in de Toneelschuur: Jacques Commandeur in Keefman, geschreven door de in 1974 door zelfmoord om het leven gekomen Jan Arends. Keefman is een psychiatrisch patiënt die scherpe kritiek uit op de hem omringende wereld. Centrum heeft het. stuk nu al enige jaren op het repertoire. Commandeur, geregisseerd door Peter Oosthoek, geeft Keefman indringend en ontroerend gestalte. Te zien in het lunchtheater van de Toneelschuur, komende woensdag om 12.30 uur. Voltage Control 2. Op muziek van Philip Glass en Lodewijk de Boer brengt de Hongaars-Nederlandse choreografe Krisztina de Chatel aanstaande woensdag in de Toneelschuur het ballet Voltage Control 2. Philip Glass, Amerikaan, gaf nog onlangs een orgelconcert in de Doelen in Rotterdam en kreeg in ons land vooral grote bekendheid door zijn samenwerking met Bob Wilson in Einstein on the Beach. Moderne dans in een combinatie met progressieve muziek. Er werken zes danseressen mee aan het programma, dat uit vier afzónderlijke delen bestaat. Het deel Voltage controlled temperaments wordt door Krisztina de Chatel zelf gedanst. De andere danseressen zijn Sjoukje Osinga, Micky de Haan, Miki Ohlsen, Toska ten Kate en Cari Garcia. Aanvang 20.30 uur. Duizend en één nacht. Jeróme Savary’s sprankelende voorstelling „1001 Nacht”, gespeeld door het Ro-Theater uit Rotterdam, komt op 20 april naar de Haarlémse Stadsschouwburg. Savary gebruikt in deze spectaculaire veelomvattende toneelproduktie als basis enkele verhalen uit Scheherazade’s sprookjesverzameling Verhalen uit Duizend en één nacht. De zestien acteurs en actrices van het Ro-Theater hebben er onder de regie van deze directeur van het Parijse Grand Magie Circus een klaterend en een kleurig festijn van gemaakt. Aanvankelijk lijkt het aan te sturen op risicoloos vermaak, maar Savary heeft er wel degelijk een fikse portie kritiek op de samenleving in verpakt. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Gees Linnebank (een ploerterig valse dikbuikige bankier), Lou Landré als de arme kleermaker Ali en Jeróme Reehuis in twee schitterende travesties: Scheherazade en een Spaanse kokkin. De voorstelling krijgt steun van Dagmar Schauberger die een bonte kostumering ontwierp en van Jean-Marie Fievez van wie het décor is. Aanvang 20.15 uur. Waste of Time. Mimegroep Waste of Time speelt van 19 t.m. 22 april in de Toneelschuur de produktie Rico Royal. Onze criticus Conrad van de Weetering schreef bij de première onder meer: „Het is eigenlijk geen voorstelling, maar een beroep op ons puzzeltalent. In de toneelruimte staan zeven decorfragmenten opgesteld: een liftdeur, een nachtclubingang, de deur van het kantoor van een manager, een bar, een bed in een net hotel en een bed in een goor hotel. Binnen die decortjes spelen negen mensen een aantal scènetjes variërend van drie seconden tot een minuut”. Medewerkenden onder meer Hub Mathijsen en Chaim Levano. Aanvang 20.30 uur. Oordeel. De kleine-zaal-produktie van toneelgroep Globe, „Oordeel” komt van 20 t.m. 22 april in de Toneelschuur. „Oordeel” is een lange monoloog van ongeveer twee uur over kannibalisme. De tekst van de Engelsman Barry Collins en is gebaseerd op een authentiek verhaal uit de Tweede Wereldoorlog. In Polen werd een groepje gevangen gezette Russische officieren door de Duitsers in een klooster Scène uit De Hupochonders, gespeeld door Baal. Links Trudy de Jong, zittend Kitty Courbois. „Mister X”, dat vorig seizoen door de Engelse groep Gay Sweatshop werd jaratBI opgevoerd (in Mickery en in de Toneelschuur). Gay Sweatshop is een groep homoseksuele mannen en vrouwen die een professionele theatergroep hebben gevormd. „Aardige jongens” is een co-produktie van de Delftse Werkgroep Homoseksualiteit en de Delftse Komedie. Op zaterdag 15 april komt de voorstelling tweemaal in de Toneelschuur. De eerste opvoering begint om 20.30 uur, om 23.00 uur volgt de tweede. 20.15 uur. Aardige jongens. De theaterproduktie en ei „Aardige jongens” draagt als ondertitel „als ze maar van mijn kinderen afblijven”. eX ll< Zij probeert een beetje bij te dragen aan de emancipatie en de integratie van de Driehuis, de Harmonie De Spaarnebazuin en organist/pianist Cor Oost een populair concert in het Haarlems Concertgebouw. Aanvang 20.15 uur. Er worden zowel vocale als instrumentale werken uitgevoerd, onder meer van Beethoven, Schubert, Mozart, Rachmaninov en Grieg. Hulsbergen. Operetteliefhebbers zullen zondagavond of maandagavond (20.15 uur) hun hart kunnen ophalen bij uitvoeringen van Franz Léhars Die Lustige Witwe door Operette Vereniging Hulsbergen in de Haarlemse Stadsschouwburg. Onder directie van Fons Schellekens en regie van Kick Steenkist zal dan een ongetwijfeld romantische voorstelling denk maar eens aan het prachtige Vilja-lied gestalte kunnen krijgen. Muzenforum. Zondagmorgen (11.30 uur) heeft er onder auspiciën van Muzenforum een bijzonder koffieconcert plaats in de burgerzaal van het In Teylers Mu seum, Spaame hoek Damstraat in Haar lem, loopt thans een interessante exposi tie van de min of meer vergeten etser en schilder Jhr. C. i N. Storm van ’s-Gra- t vensande. Tot de ge- i toonde werken be- hoort dit gezicht op i het oude haven hoofd in Vlissingen. Storm werkte veel in de droge naald- techniek, zo ook de ze ets. Voorspeelmiddagen. Leerlingen van de Orgelklas van Albert de Klerk op het Sweelinck Conservatorium laten op twee achtereenvolgende vrijdagmiddagen van zich horen in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Vrijdagiddag (15.30 worden er werken van Buxtehude, Bach, Hindemith, Tournemire en Widor tot klinken gebracht. Populair concert. Zaterdagavond geeft het Haarlems PTT Mannenkoor met medewerking van het Jongerenkoor Concertgebouw (Van ,Baerlestraat, tel. 718345): donderdag 13 en vrijdag 14 gr. zaal, 21 uur: Shirley Bassey; donderdag 13 kl. zaal, 20.15 uur: Joan Berkhemer, viool en Jan Gruithuy- zen, piano. Werken van Bach, Prokofieff, Wij- develd en Beethoven. Vrijdag 14, kl. zaal 20.15 uur: Schubert-cyclus: Elly Ameling, Sopraan, Dalton Baldwin, piano. Zaterdag 15, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Phil harmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet/Frédér- ic Lodéon, violoncel. Werken van Menselssohn, Dutilleux en Lalo. Gr. zaal 20.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Helen Watts, alt. Werken van Diepenbrock, Mahler. Kl. zaal 20 pur: Mannenkoor Shell Singers o.l.v. Bert Kransberg m.m.v. Merry Minstrels, Jorine Samson, sopraan, Frits van der Ven, bas en Co van der Heiden Wijma piano. Gevarieerd programma uit operettes, opera s èn musicals. Zondag 16, Spiegelzaal, 11 uur: NOS „Für Elise”. Gr. Zaal 14.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Helen Watts alt. Programma zie zater dag 5. Gr. zaal 20.15 uur: Julian Bream, luit en gitaar. Werken van: Le Roy, Byrd, Dowland, J. S. Bach, Paganini, Britten. Dinsdag 18, kl. zaal 20.15 uur: Ruud van der Meer, bariton en Rudolf Jansen, piano. Liederen van Schubert, Wolff, Fauré, Ibert en Chausson. Woensdag 19, kl. zaal, 12.30 uur: graüs lunchconcert o.l.v. Bernard Haitink. Gr. Zaal 20.15 uur Schubert- cyclus, Igrid Haebler, piano. Stedelijk museum (Paulus Potterstraat, tel. 732166): t.m. 16 april: Op het tweede gezicht, 7 kunstwerken uit eigen collectie; t.m. 23 april: Josef Koudelka, foto’s; t.m. 16 april: Kunste naarsvereniging Nederlandse Kring van Beeldhouwers; t.m. 7 mei: Constant, schilderij en; t.m. 18 mei: Gerard van Kerkhof en Lies Verdenius, verkooptentoonstelling; t.m. 21 mei: Arakawa „Sketches for the anatomy of the signified or if”, tekeningen en schilderijen; t.m. 21 mei Carel Visser, papierbeelden; 14 april t.m. 28 mei: Joel Fischer, papier. Dage lijks geopend van 9.30-17 uur, zondags van 13- 17 uur. Alhambra 1, Weteringschans, tel. 233192. „The Goodbye Girl” toegang alle leeftijden, dage lijks 14, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2. „Annie Hall”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama, Marnixstr. tel. 234876. „Close Encounters of the Third Kind”. Toe gang alle leeftijden. Dagelijks 14 en 20.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 17 en 20.30 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 24 uur. Calypso, Marnixstr. tel. 266227. „Julia”. Toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club. „Play it Again? Sam”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Zaterdagnacht 00.15 uur. Centraal, Nieuwendijk, tel. 248933. „In 80 bed den de wereld rond”. Toegang 16 jaar. Dage lijks 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20, 21.45 uur. Zondag vanaf 13 uur. Cineac, Damrak 1, tel. 245648. „Bloedhonden”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac, Damrak 2. „De Doorzetter” toegang 16 jaar. Dagelijks 13.15, 15.30, 18.45 en 21.15 uur. Zaterdag, zondag en woensdag 18.45 en 21.15 uur. Cineac, Reguliersbreestraat, tel. 243639. „Doc tor Vlimmen”, toegang 12 jaar. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Zaterdag, zondag, woens dag 19 en 21.30 uur. Cinema Int. Aug. Allebéplein, tel. 151243. „Sa turday Night Fever”. Toegang 12 jaar. Donder dag t/m zondag 18.45 en 21.30 uur. Maandag t/m woensdag 20 uur. Cinetol, Tolstraat, tel. 722291. „Wizards”. Toe gang 16 jaar. Dagelijks 20 en 22 uur. „De Spiegel”, toegang 16 jaar dagelijks 19.45, 21.45 en 24 uur. City 1, b.h. Leidseplein, tel. 234579. „The Tur ning Point”, toegang 16 jaar. Donderdag, maandag, dingdag en woensdag 19.45 incl. show. Alleen film: dagelijks 14.30, vrijdag en zaterdag 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zondag 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 2. „Star Wars”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 14.15, 18.45, en 21 uur. Zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21 uur. City 3. „La Vie Devant Soi”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. City 4. „Les Vcances de mr. Hulot”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 15, 19.30 en 22 uur. Zon dag 13, 15.15, 19.30 en 22 uur. City 5. „Sexerella en Prins Erotico”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14, 19 en 21 uur. Zondag 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. City 6. ,,’s Werelds vurigste minnaar”. Toegang alle leeftijden, dagelijks 13.30, 19 en 21 uur. Zondag 12.45, 15.15, 18.30 en 21 uur. City 7. „The Turning Point”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.45 uur. Vrijdag en zaterdag 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zondag 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Corso, Kalverstraat, tel. 234561. „The Spy who loved me”. Toegang 12 jaar. Dagelijks 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cine D, PI. Middenlaan 4a, tel. 226651. „Taxi Driver”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.30 en 22 uur. Desmet, PI. Middenlaan, tel. 226651. „A Clock work Orange”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Du Midi, Apollolaan, tel. 723653. „Ben Hur”. Toegang alle leeftijden. Dagelijks 20.15 uur. Flora Disney Theater, Amstelstraat, tel. 230469. Toegang alle leeftijden. „Peter Pan”. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag 14 en 19 uur. Woensdag en zondag 13.30, 16 en 19 uur. Zater dag 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion, Roeterstr. tel. 231708. „Key Largo”, toegang 16 jaar. dagelijks 14, 19.45 en 22 uur. vrijdag en zaterdagnacht 00.30 uur. dinsdag 18 april vervalt le avondvoorstelling. Leidsepleintheater, tel. 235909. „Looking for mr. Goodbar”. Toegang 16 jaar. dagelijks 13.30, 19.15 en 22 uur. Zondag 14, 19.15 en 22 uur. Nöggerath, Reg. Breestraat, tel. 230655. „I don’t want to be born”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien, Nieuwendijk, tel. 288933. „De com plete verleiding”, toegang 16 jaar. Dagelijks 11.30, 13, 14.30, 16, 17.30, 19, 20.30 en 22 uur. Zondag vanaf 13 uur. Rembrandtpleintheater, tel. 223542. „The Holly wood man” toegang 16 jaar. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur. Zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex, Haarlemmerstraat, tel. 246132. „Karate”- rivalen van Chenchin”. Toegang 16 jaar. Dage lijks 19.15 en 21.30 uur. Rialto, Ceintuurbaan, tel. 723488. „Het Slange- ei”. toegang alle leeftijden. Zaterdag, zondag en woensdag 13 en 15 uur. Roxy, Kalverstraat, tel. 232809. ,,L’Animal” alle leeftijden, dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia, Winkelgalerij Rembrandtsplein. tel. 243363. „De vinger des doods”, toegang 16 jaar. dagelijks 14, 19 en 21.15 uur. Zondag 13.30, 15.45, 19*en 21.15 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 23.30 uur. Studio K, boven Kriterion, tel. 231708. Donder dag en vrijdag „Nightmoves”. toegang 16 jaar. Zaterdag, zondag en maandag „The long good bye”, toegang 16 jaar. Dinsdag en woensdag „The Maliese Falcon”, toegang 16 jaar. Dage lijks 14.30, 20 en 22.15 uur. Vrijdag en zaterdag nacht 00.30 uur. The Movies, Haarlemmerdijk, tel. 245790. Zaal 1. „Muriel” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Zondag 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „La Denielliere”, toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Zondag 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1, Reg. Breestr. tel. 262633. „Satur day night fever”, toegang 12 jaar. dagelijks 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „Una gionata particolare”. toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „Equus”. toegang 16 jaar. Dage lijks 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Cet obscur objet du desir”. Toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Bang the drum slowly”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zater dag en zondag 13.30,16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk, Prinsengracht, tel. 237460. „La Pre miere Fois”. Toegang 12 jaar. Dagelijks 14, 19 en 21.30 uur. Zondag 15, 19 en 21.30 uur. De Hypochonders. Nog t.m. zaterdag avond speelt toneelgroep Baal in de ^Toneelschuur „De Hypochonders” van Botho Strauss. Een fantastisch geschreven hriller van deze jonge Westduitse oneelschrijver, waarin de bij vrijwel alle jersonen aanwezige zwaarmoedigheid door verrassende humor en razendknappe vondsten overeind gehouden wordt. Een zeer onderhoudende voorstelling, waarvan weinig kan worden prijsgegeven im de spanning niet bij voorbaat op te |heffen. Een boeiende regie van Leonard ’rank, uitstekend spel van de acteurs en lactrices van Baal en een geraffineerd fraai [decor van Paul Gallis zorgen voor een ipmerkelijke eenheid. Aanvang 20.30 uur. Vuile Handen. Vanavond nog in de Haarlemse Stadsschouwburg speelt het Publiekstheater „Vuile handen” van Jean Paul Sartre. Het stuk speelt in de fictieve staat Illyrië, waar een jeugdig lid van De Partij (duidelijk een extreem links gerichte partij) opdracht krijgt een der kopstukken van die politieke organisatie te doden omdat diens opvattingen niet meer stroken met de nu geldende lijn. Er ontstaat een menselijk conflict als de jonge Hugo, die bij zijn toekomstig slachtoffer in dienst getreden is, sympathie gaat opvatten voor de man die hij moet doden. „Vuile handen” bevat een Vaantal interessante karaktertekeningen. B Jo Dua heeft het stuk als regisseur helder Kjfl en direct vorm gegeven. Johan Ooms speelt de jonge idealistische moordenaar Hugo en Hans Boswinkel geeft diens slachtoffer, de partijbons Hoederer, bedachtzaam, soms zelfs vaderlijk, gestalte. Aanvang 20.15 uur. Vaders Trots. Sytha Bolt en Tetske van Ossewaarden zijn samen onder de naam Vaders Trots eind vorig jaar begonnen met een pittig kleinkunstprogramma dat de titel „Krullen van jezelf” kreeg. Een I IJ K( musical-achtig stukje theater met zo’n 5

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17