BAR WINTERWEER TEISTERDE VLAAMSE KLASSIEKER GENT-WEVELGEM Uit veld sturen van Gentile brak Juventus op CLUB BRUGGE IN TWEEDE VERLENGING NAAR FINALE derde ronde poarclenkocrsen Austria via Uitslagen Europa-cup Ridders naar Pikeur Wagenaar nu vierde plaats penalties in EC-finale II Moeizame zege Vilas op Kodes %«urV’ r „Eind mei wil ik de ring in” IB WHBB* Amro Privérekening SLER U; Terugpakken 2 27 SPORT 19 7 8 D O N D E R D A G APRIL 1 3 llig (door Peter Heerkens) BEKERWINNAARS UEFA-CUP i Gehoord bij de Amro Bank. (12) Bastia-Grasshoppers Zurich Barcelona-P S V Anderlecht-FC Twente2-0 (1-0) Austria Wien-Dynamo Moskou2-1 (1-2). Austria gaat na het nemen van strafschoppen over naar de finale. 3-0 (2-2) 2-0 (0-1) De uitslagen van de gisteren voor de Europese bekertoernooien gespeelde wedstrijden (met tussen haakjes de resultaten van de eerste confrontatie) zijn: LANDSKAMPIOENEN Liverpool-Borussia MG Club Brugge-Juventus 'aa.. 1-0 (2-3)1 3-1 (0-3)1 (Van onze sportredactie) WEVELGEM. Uit de gevolgen van de angst die wielervedetten voor elkaar kunnen hebben en on der de gesel van barre weersomstandigheden die de groten onder de coureurs murw sloeg, is ook de tweede grote Vlaamse klassieker geëindigd met een outsider op het erepodium. Na 245 kilometer door sneeuwstormen, regenvlagen en de vrieskoude wind (een briesende Roger de Vlaeminck: „Ze had den deze wedstrijd moeten afgelasten, we zijn toch geen beesten”) concentreerde de huldiging van Gent-Welvegem zich op Ferdi van den Haute. X L* o o o Outsider Van den Haute moediger dan de groten en De Witte; Freddy Rudie Koopmans weer in (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) water (ADVERTENTIE) Hij rijdt voor het derde jaar bij de profs, won in totaal dertien koersen, waaronder geen enkele belangrijke, en zit als knecht in een nieuwe, door oud-professional Ro main Deloof geleide ploeg. Geen hoog vlieger deze Ferdi van den Haute, maar toch winnaar van een klassieker, waarmee hij net als Walter Godefroot afgelopen zondag in de ronde van Vlaanderen de erkende vedetten te kijk zette. Weer hadden de groten niet voor elkaar willen werken, zij het dat ze zich dit keer niet zo passief gedroegen, maar er flink de vaart in hielden toen Ferdi van den Haute op 15 kilometer van de eindstreep aan een solo begon. Dat tempo was echter niet genoeg. Het mankeerde aan de bereidheid om aan te vallen, met uitzondering van Jan Raas. Ondanks alle bewondering die opge bracht kon worden voor wat Van den Haute in de finale presteerde, viel het gemis aan een krachtige tegenactie op. Er werd nauwelijks echt aangedrongen in de groep waaruit hij demarreerde en die vijf tig kilometer voor het einde was ontstaan: wereldkampioen Moser en zijn ploeggeno- Koopmans: „Eind mei hoop ik weer een partij te maken in het Ahoy-sportpaleis. een leuke prijs gewonnen. Kan ik die ook via m’n Amro Privé- rekening ontvangen? Natuurlijk, meneer. U moet gewoon even uw rekening nummer aan ze opgeven. I Overigens heeft Rudie Koopmans na de meest onthutsende teleurstelling uit zijn loopbaan, er sterk aan gedacht met de bokssport te stoppen. Hij zegt: ,4a, als je zo in de maling genomen bent, dan ben je gauw geneigd er maar een eind aan te maken. Maar als ik zo blijf boksen als tegen Traversaro, dan moet het toch mo gelijk zijn over niet al te lange tijd nog eens in aanmerking te komen voor die Europese titel. En daar heb ik toch mijn hele leven naar gestreefd. Vandaar dat ik voorlopig toch door ga”. Ken Norton zal op 9 juni voor de eerste maal de door de World Boxing Council (WBC) aan hem toegeken de wereldtitel in het zwaargewicht verde digen tegen zijn landgenoot Larry Holmes. Het gevecht zal plaatsvinden in Las Vegas. Norton werd door de WBC tot wereldkam pioen gekroond toen Leon Spinks weiger de een titelgevecht met hem tegen te leveren. Massaal gesteund door een dolenthou siaste aanhang gooide Club Brugge in die laatste minuten het laatste restje energie in de strijd en met succes: drie minuten vóór het einde van de tweede verlenging slipte de Deen Jan Sörensen op links door de Turijnse defensie en zijn snijdende voorzet werd door René Vandereycken keihard langs Dino Zoff gewerkt: 2-0. BRUGGE. Nog slechts vijf minuten speeltijd in de tweede verlenging gaf de stadionklok van Club Brugge aan toen scheidsrechter Eriksson de beslissing nam die uiteindelijk de kwalificatie van de Belgische kampioen tot gevolg zou hebben. De Zweed bestrafte een opzettelijke handsbal van Gentile met geel, maar realiseerde zich op hetzelfde moment dat de Italiaanse verdediger ook in de beginfase al eens tegen een kaart was opgelopen. Na de uitsluiting van Gentile gokte Juventus slechts op een strafschoppenduel. se meesters van de vierkante meter het antwoord schuldig. En daarmee kreeg Club Brugge net iets meer dan het ver diende. i' Over de stemming binnen die groep meldde Jan Raas later: „Er werd te veel op elkaar gelet. Maertens keek naar De Vlaeminck en die gunde Van Linden weer geen meter en ga zo maar door. Plus Moser. Die durfde ook niets”. Waar de wereldkampioen wel in opviel was het bij voortduring terugpakken van de actieve Jan Raas. Voor die initiatieven kon Raas begrijpe lijk weinig waardering opbrengen. „Dat hij me achternakwam okay, maar dat hij geen meter kop nam, was voor mij onbe grijpelijk. Zeker omdat ik al lang in de gaten had dat De Vlaeminck zich helemaal voor hem opofferde. De Vlaeminck wilde duidelijk iets terug doen voor de hulp van Moser in Milaan-San Remo. Dan verwacht je toch dat zo’n renner doorzet als er een kans is Behalve de angst om elkaar naar de (bij de Amro Bank staan ze altijd voor u klaar). ROB RIDDER: in derde ronde OSLO. Door een eerste, derde, vierde, elfde en vierde plaats steeg Jan Wagenaar woensdag op de vierde wedstrijddag van het Europees kampioenschap voor be roepspikeurs van de gedeelde zesde naar de vierde plaats. De pikeur uit Otterloo vergrootte daarmee de kansen op een suc cesvolle verdediging van zijn vorig jaar veroverde titel. Er volgen nog drie wed strijddagen met in totaal 13 koersen. WENEN. Austria Wien heeft zich op eigen veld geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die 3 mei in Parijs wordt gespeeld. Tegenstander is dan Ander- lecht. Austria Wien versloeg in de tweede wedstrijd voor de halve finales Dynamo Moskou met 2-1 na verlenging en het ne men van strafschoppen. De Russen had den de thuiswedstrijd met 2-1 gewonnen. Bij het nemen van strafschoppen won Austria Wien met 5-4. In deze spannende partij, waarin de te genstanders elkaar weinig toegaven, ver liep de eerste helft zonder doelpunten. In de vierde minuut na de rust kregen de Oostenrijkers, luid aangemoedigd door de hevig meelevende 72.000 toeschouwers een flinke steun in de rug toen de Portugese scheidsrechter Da Silva Garrido een over treding van een Rus in het strafschopge bied van de thuisclub „honoreerde” met een strafschop. Pirkner knalde vanaf de stip feilloos raak: 1-0. En zes minuten later leek het karwei voor Austria geklaard, toen Morales kans zag de score op 2-0 te brengen. Maar de Oostenrijkers hadden de veerkracht van Dynamo onderschat. Want uitgerekend in de laatste minuut van de normale speeltijd lukte het Jakoebik zijn ploeg alsnog uitzicht te geven op de finale. De onder hoogspanning verlopende verlening leverde geen beslissende treffer op, waarna via strafschoppen de finalist moest worden aangewezen. Daarbij werd, zoals gezegd, Austria de gelukkige. meet te brengen, zoals dat in vakjargon heet, droeg de achtervolgende groep ook de last van het bizarre weer. En het sierde Van den Haute dat die er zich zo dapper doorheen sloeg. Achter hem was Freddy Maertens zijn macht totaal kwijt en ook de anders zo doorbijterige Michel Pollentier kwam in moeilijkheden. Het duo dat in andere jaren wist te schitteren in de klas siekers, liet het andermaal afweten, geveld nu door kou. De na twee uur koers onverwacht opge stoken sneeuwstorm had eerder al opval lende slachtoffers geëist: Didi Thurau, die uitgléed op een tramrail in Oostende; Wal ter Godefroot, de winnaar van de Ronde van Vlaanderen, die bij de ravitaillering (na 85 kilometer) opgaf, evenals Saronni en Hinault vorig jaar winnaar die zich in een peloton van 56 tegelijk afstappende coureurs bevonden. „Ik zat er helemaal door”, lichtte Maer tens zijn inactiviteit achter Van den Haute toe. „Het was geen doen met dit weer. Bovendien moest ik op de Kemmelberg een stuk te voet, omdat ik uit de toeclips was geschoten en dat deed er ook geen goed aan. Bovendien: ik rij momenteel niet al te fameus Voor het eerst in de geschiedenis had het door Ernst Happel getrainde Club Brugge de finale van de Europese beker voor landskampioenen gehaald. De onverstoor bare Oostenrijker, getooid in een knal- oranje outfit waarmee hij de Brugse lei ding nog eens uitdagend herinnerde aan zijn nauwelijks gewaardeerde activiteiten over de grens, vierde het succes op zijn manier. „We hebben zwaar gegokt”, analy seerde hij na afloop koel. „Het is riskant om tegen een Italiaanse club met vier spitsen te spelen, maar het was de enige manier om Wembley te halen”. Slechts in de eerste tien minuten van het duel met Juventus heeft Club Brugge de indruk gewekt moeiteloos de felbegeerde eindstrijd te bereiken. Een overrompelend offensief werd na elf minuten afgerond met een schitterende treffer van Fons Bas- Zoudt u even het ligplaatsgeld van mijn boot via m’n Amro Privé- rekening willen overmaken? Ja hoor. Weet u ’t bank rekeningnummer van de jacht haven? ble W (A. v. d. Blonk) 3.37.2,1.26 Odle Vera. Winn 2,90, pl 1,90,1, Niet gestart: Mara van de Ur Totalisatoromzet: 207.140. UTRECHT. Rudie Koopmans, de 30- jarige Nederlandse professional bokser met een Westduitse licentie, is sedert veertien dagen weer in training. De half- zwaargewicht, die op 14 februari van dit jaar na een foutieve optelsom van de arbiter zijn Europse titel door de techni sche commissie van de EBU ontnomen zag, is zo goed als hersteld van een hand- blessure. In die kampioenspartij tegen de Italiaan Aldo Traversaro brak Koopmans twee middenhandsbeentjes. Mijn manager is bezig om Leo Kakolewicz uit West-Duitsland te strikken. Die partij zou aanvankelijk in april plaatsvinden, maar omdat ik nog niet fit was ging dat niet door. Nu doe ik met de voetbalselectie van SC Cambuur mee met looptraining en een dezer dagen hoop ik weer in de sport school te beginnen”. ten De Vlaeminck Maertens met zijn vleugeladjudant Michel Pollentier en de zonder ploegensteun rij dende Ludo Peeters, Jan Raas, Walter Planckaert en Rik van Linden. PRESTON. In de tweede ronde van het Europees kampioenschap badminton herhaalde Rob Ridder de goede prestatie, die hij afgelopen zondag in de teamwed strijd tegen de Britse topspeler Derek Talbot leverde. De 24-jarige Haarlemmer versloeg de Engelsman, die als derde stond geplaatst, in twee games: 15-12, 17- 15. Rob Ridder had wel het geluk aan zijn zijde. Ver in de tweede game moest Talbot de strijd tijdelijk staken wegens kramp in de rechterkuit. Weliswaar werd hij weer opgelapt, maar hij kon toch niet voorko- I men, dat de Nederlander de tweede game en daarmee de partij won. Een ander ex cuus voor zijn nederlaag was dat Talbot bij het inslaan zijn favoriete racket kapot sloeg. Pas in de tweede game waren de snaren gerepareerd. De tweede Nederlander, die de eerste ronde overleefde, Richard Pal, verloor zijn tweede partij van de avond kansloos. Ana toly Stripko uit de Sovjet-Unie bleek te sterk voor Pal: 15-3. 15-2. Guus van der Vlugt en Herman Leidelmeyer moesten al in de eerste ronde het strijdperk ruimen. Van der Vlugt verloor van de Deen Helle- die (15-5, 15-4) en Leidelmeyer had geen schijn van kans tegen de Zweed Karlsson (15-6, 15-4). Marjan Ridder en Joke van Beusekom plaatsten zich bij de dames voor de derde ronde. Marjan Ridder versloeg in de twee de ronde de Engelse Kathy Whiting met 11- 9, 11-1, na eerst Patrica Coope uit Wales te hebben verslagen. Joke van Beusekom bracht de Westduitse Jutta Vogel een ne derlaag toe: 11-6, 11-2. Marja Ravelli, die in de eerste ronde nog van Angela Dickson uit Wales had gewonnen, moest in de tweede ronde haar meerdere erkennen in de Britse Paula Kilvington: 3-11, 9-11. tijns, die door Vandereycken in de ruimte was gestuurd. Daarna echter nam Juven tus het initiatief over. De begaafde techni cus Franco Causio vervulde daarbij een meesterlijke rol. Telkens weer strooide hij met loepzuivere passes en etaleerde hij zijn grandioze passeertechniek. De veel vuldig opkomende middenvelder Benetti en de hangende spits Bettega verzuimden echter de vele mogelijkheden die Juventus werden geboden, te verzilveren. Minimaal leken de kansen op de finale voor Club Brugge toen Raoul Lambert na de rust niet meer kwam opdraven. De verkrampte aanvalsacties van de Happel- brigade liepen keer op keer vast in de ijzersterke defensie van Juventus. Telkens bleef Club Brugge echter, ook na de ver vanging van uitblinker George Leekens, overeind. De Italianen probeerden het te vaak met schoten vanuit de tweede lijn, waarmee Cuccureddu en Benetti bepaald niet gelukkig waren. Zelfs de pas in de tweede verlenging door trainer Trapatoni in de spits gepos teerde veteraan Boninsegna kon de beslis sing voor Juventus niet forceren. Toen Vandereycken, die tot dan toe een onop vallende rol had gespeeld, de „gouden” treffer liet aantekenen, bleven de Italiaan- Willy Zeller, de manager van Ruud Koopmans, heeft intussen bot gevangen op zijn protest naar aanleiding van de merkwaardige gebeurtenissen in het Ahoy-sportpaleis van 14 februari. Zegt Koopmans: „De ACAB, de technische commissie van de Europese Boks Bond, heeft ons protest afgewezen. Zeiler heeft nu een verscherpt protest ingediend. Ik zelf heb er weinig vertrouwen in, maar je weet nooit, hè”. Ook ditmaal zit het er dik in, dat de protestcommissie van de EBU bij haar standpunt blijft. Tenslotte is het volgens de letter van het reglement beslist. Secre taris van de Nederlandse Boks Unie, de heer Nijman, reageerde destijds: „In het EBU-reglement staat dat een titel herroe pen kan worden als er een fout geslopen is Al die problemen in de achtervolgende groep hielden Ferdi van den Haute mee bij het slagen van zijn greep naar de macht in deze wedstrijd. Zijn loon was de zeker heid dat door deze triomf zijn contractgel- den zullen stijgen, plus een extra premie van 100.000 Belgische franks (zeven mille), die de sponsor uit tevredenheid over het succes in Wevelgem schonk. De uitslag: 1. Ferdi van den Haute (Bel) de 245 km in 5.46.40, 2. Walter Planckaert (Bel) op 1.04, 3. Francesco Moser (Ita) z.t., 4. Jan Raas (Ned.) z.t., 5. Ludo Peeters (Bel) op 1.14, 6. Roger de Vlae minck (Bel) z.t., 7. Rik van Linden (Bel) op 2.15, 8. Ronald de Witte (Bel) z.t., 9. Freddy Maertens (Bel) z.t., 10. Michel Pollentier (Bel) z.t., 11. De- meyer (Bel) op 5.4o, 12. Van der Helst (Bel) z.t., 13. Piet van Katwijk (Ned) z.t., 14. Wesemael (Bel) z.t.) 15. Verschuere (Bel) op 6.55,16. Bossant (Bel) z.t., 17. Van der Slagmolen (Bel) op 7.20, 18. Duclos-Lasalle (Fra) z.t., 19. Cael (Bel) z.t., 20. Beyssens (Bel) z.t., 21. Vandenbrande (Bel) op 7.55, 22. Verschaeve (Bel) op 8.00, 23. Verschae- ve (Bel) op 8.05, 24. De Geest (Bel) z.t., 25. Cees Priem (Ned) z.t., 27. Gerrie Knetemann (Ned) z.t., 30. Johan van der Meer (Ned) op 11.20, 34. Cees Bal (Ned) z.t., 35. Aad van den Hoek (Ned) z.t., 38. Johan van de Velde (Ned) z.t., 39. Henk Lubberding (Ned) z.t. MONTE CARLO. Guillermo Vilas, als eerste geplaatst, heeft door een over winning op de Tsjech Jan Kodes woens dag de tweede ronde bereikt van het WCT-tennistoernooi in Monte Carlo. De Argentijn versloeg Kodes moeizaam in twee sets: 6-4, 7-5. training in de optelbriefjes. Wel, dat is precies wat er gebeurd is, dus...”. Rudie Koopmans verwacht niet, dat de kampioen Aldo Traversaro, die op 28 april in Zwitserland zijn titel op het spel zet tegen de Spanjaard Francois Fiol, hem een revanche gunt. Koopmans: „Ik denk dat die Traversaro niet opnieuw zijn vin gers wil branden aan mij. Er zou een kans op een revanche zijn wanneer de NBB mij bij de EBU voordraagt als uitdager. Maar ja, ik heb een Westduitse licentie en de Nederlandse bond zal er niet al te veel belang bij hebben. Hoewel, aan de andere kant: ik heb intussen wel voor een opbloei gezorgd voor de bokssport met die partij om de Europese titel”. De uitslagen van de woensdag gehouden koer sen op Duindigt zijn: WESTDUINPRIJS 2040 m: 1 Rinse Fortuna (W. van Buytene) 2.59.8, 1.28.1, 2 Phernanda B, 3 Pallas Athene. Winn 7,10, pl 3,30, 3,60, 5, kopp 97,20, trio niet gehouden. Niet gestart: Peter Harvester. CAPR1PRIJS niet gehouden. ZORGVLIETPRIJS 1600 m: 1 Paljas Hanover - (C. Roodenrijs) 2.11.9, 1.22.4, 2 Our Gentleman, 3 Orson Anjo. Winn 2,40, pl 2,40, 2,40, 1,90, kopp 7,80, trio 76,80. Niet gestart: Pjakko Brach. ANNEKEPRIJS (le afd.) niet gehouden. MORGENSTONDPRIJS 2040 m: 1 Myros Bui tenzorg (Q. Joosen) 2.52.6, 1.24.6, 2 Miltiades J, 3 King Buitenzorg. Winn 17,90, pl 3,30, 2,10, 1,60, kopp 68,80, trio 874,80. Niet gestart: Orson Hanover, Lord Easter. ANNEKEPRIJS (2e afd.) niet gehouden. KIJKDUINPRIJS 2100 m: 1 Kaballus (W. van Buytene) 2.54.4, 1.22.3, 2 Olaf Fez, 3 Longshot. Winn 4,90, pl 1,70, 1,30, 2,80 kopp 5, trio 164,30. Niet gestart: Mac Buitenzorg. WAALDORPPRIJS 2040 m: 1 Nuttert Norton (B. Dapper) 2.49.9, 1.23.3, 2 Nora Hagheweyde, 3 Maestro Belwin. Winn 1,40, pl 1,30,1,50 kopp 3,60. SACHAPRIJS niet gehouden. OCKENBURGHPRIJS 2500 m: 1 Remarqua- 2 Phaedra D, 3 3,10, kopp 5,90.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27