Bloemen als Ondanks verlies over 1977 S11 dank voor ha geleidelijke verbetering Actie Ambassadeur wijst 007 af e 1 Versnipperd welzijnsbeleid in Amsterdam Reuzestad Knut Folkerts trekt appel tegen rechtbankvonnis in Ekseption weer bijeen De mooiste Perzen van Haarlem komen uit Amsterdam. Van Gelder Papier verwacht u - I Damiate Pers r i Sé „jubileum- schadelijk voor de II ^ontVerdonck voor lagere vliegtarieven 'WI mensen’ parkeerbon mro ..s IJmuider Courant IS o I u ST •4 4 VRIJ 19 7 8 VRIJDAG APRIL SLUIF Onaanvaardbaar Bekwaam „Plan VOORZITTER IDENBURG VAN HARMONISATIE: Inhoud India wil uitleg over verloren atoombatterij Militair schiet zich per ongeluk in hoofd Tijdelijke krachten voor zomerdienst NS BEZETTING VAN GAK GRONINGEN OPGEHEVEN Ongunstig I Hs iin BINNEN- EN BUITENLAND 1 4 r r w Beoordeelt u de tapijten liever in uw eigen interieur? Neemt u dan even kontakt met ons op. Dan komen wij naar u. Met een uitgelezen kollektie juweeltjes van knoopkunst DEN BOSCH (ANP). Wel zijnsbeleid omvat alle voorzienin gen van zorg, educatie en recrea tie. Van zo’n geïntegreerd beleid zijn we in Nederland nog ver af. Versnippering van beleid is scha delijk juist voor de mensen die erop zijn aangewezen. Dr. Ph. Idenburg, voorzitter van de Har monisatieraad Welzijnsbeleid heeft dit vanmiddag gezegd op de jaarvergadering van de Noord- brabantse afdeling van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in Den Bosch. VELS ngang 1 •eld. Va gisteren op het hoofdbureau van politie in ^aanda ran het nien ei tonnen lijk de uilen v O o o Klopt. Con Verdonck Amster dam heeft de mooiste kollektie Oosterse tapijten die Nederland rijk is. Een ritje loont beslist de moeite. F» I 2 i in Groningen met mr. G. van ’t Hul, presi- A I I I (ADVERTENTIE) I Kj fi y. i i 0,70 145,- 1 I I I I 4 t i „Het is logisch. Er bestaat met name in Duitsland, Zwitserland en Scandinavië nog steeds een geweldige vraag naar Ek seption en de stijl waarin we zo’n jaar of vijf geleden opereerden”, zegt de Haarlem se slagwerker Peter de Leeuwe over de hereniging. Ekseption, dat na een optre den op het Haarlemse Hartewens Festival zich eensklaps nationale bekendheid ver wierf met een bewerking van Beethovens Vijfde Symfonie („The Fifth”), heeft het plan opgevat om binnen enkele maanden met een nieuw album op de markt te komen. Zoals bekend ging de groep enkele jaren terug uiteen na problemen over de over heersende positie die organisVcomponist Rick van der Linden binnen de formatie innam. Na de breuk volgde een ernstig meningsverschil over de vraag wie nu het recht had om de naam Ekseption te ge bruiken. Na een kort geding, dat zelfs de internationale muziekpers haalde vanwe ge de ongezouten, ruziënde taal die de verschillende leden tegen elkaar bezigden, kreeg Van der Linden het gelijk aan zijn zijde. Onder het motto „Amsterdam Reuze stad” gaat het Amsterdamse bedrijfsleven en campagne voeren om het imago van de hoofdstad te verbeteren. De eerste actie duurt van 17 mei tot en met 17 juni. De voornaamste blikvanger is de reus, zoals op de foto afgebeeld, wiens beeltenis terug te vinden zal zijn op 50.000 draagtas sen, 25.000 stickers en 100.000 wedstrijd- formulieren, vlaggen en affiches. Voor de campagne is een budget van 200.000 gulden beschikbaar. Ook de verdere ontwikkeling van de algemene conjunctuur speelt bij de ont wikkeling van de resultaten een overwe gende rol. Van een verbetering is thans nauwelijks sprake. Weliswaar beweegt de orderontvangst zich in de eerste tnaanden van dit jaar in stijgende lijn, het prijspeil is echter nog onaanvaardbaar laag en zal waarschijnlijk de overcapaciteit in di verse markten in aanmerking genonien slechts langzaam tot een aanvaardbaar niveau kunnen herstellen. Bij het tot stand komen van een gezonde basis denkt de Raad van Bestuur vooral aan het bewerken van die markten waar Van Gelder met diverse specialiteiten een voorsprong heeft. Aan de ontwikkeling hiervan zal de grootste aandacht worden geschonken. het van essentieel belang, dat in 1978 aan de onderneming weer een gezonde basis wordt gegeven van waaruit verdere ex pansie mogelijk wordt, aldus het jaarver slag. De Raad van Bestuur verwacht hierin te zullen slagen, omdat de onderneming be schikt over de nodige kennis en bekwaam personeel. Vooi’ het weer gezondmaken van Van Gelder zijn verdere maatregelen ter herstructurering en ter besparing van de kosten in voorbereiding, aldus het verslag.- Voor de papierindustrie was 1977 op nieuw een slecht jaar. Doordat herstel van de conjunctuur uitbleef, was er ook geen sprake van een aantrekkende vraag naar papier. Aan de aanbodzijde was de con currentie scherper dan ooit, daar de (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. Het Westduitse KAF lid Knut Folkerts heeft gisteren bekend gemaakt dat hij zijn hoger beroep tegen het hem in Utrecht door de rechtbank opgelegde vonnis van 20 jaar heeft inge trokken. Op 20 december j.I. was hij tot die straf veroordeeld wegens moord op een politieman, poging tot moord op een tweede politieman en verboden vuurwa penbezit. Enige tijd na de uitspraak in Utrecht maakten Folkerts’ advocaten be kend dat hij in hoger beroep zou gaan. De zaak zou dinsdag a.s. dienen voor het Amsterdamse gerechtshof. In een gisteren via zijn advocaten be kendgemaakte verklaring legde Folkerts uit waarom hij afziet van het appèl. Hij schrijft o.m. dat Nederland en de justitie in Nederland in het bijzonder zich steeds meer zouden ontpoppen als handlangers van het „nieuwe fascisme” in de Bondsre publiek. Als voorbeelden noemt hij het optreden tegen de ZUidmolukkers, het „beroepsverbod” dat de Rotterdamse poli tieman Kalma kreeg opgelegd en de „uit wijzing” van ex-CIA-agent Agee. Ook de arrestatie van Folkerts zelf en twee RAF- leden in Amsterdam en hun behandeling na de arrestatie zouden typerend zijn voor de „bereidwilligheid van Nederland tegen over het nieuwe fascisme”. De Hoge Raad der Nederlanden doet op 22 mei uitspraak in het cassatieberoep dat Folkerts tegen de uitspraak van de recht bank in Maastricht over zijn uitlevering heeft ingesteld. Dan komt ook de uit spraak op het cassatieberoep dat de twee andere in Nederland gevangen zittende RAF-leden tegen de uitspraak van de rechtbank in Den Haag hebben ingesteld. Beide rechtbanken hadden uitlevering van grondstoitenlanden zich in toenemende mate als leveranciers van eindprodukten op de markt doen gelden. Idenburg was voordien directeur van de VNG. De Harmonisatieraad is vorig jaar OTTAWA (AP). De Russische am bassadeur in Canada, Aleksander Ja kovlev, wenst niet te worden vereenzel vigd met James Bond. Zoals bekend wistdeze legendarische Britse spion menige Russische tegenstander over tuigend te overmeesteren. De ambassa deur heeft dan ook bezwaar aangete kend tegen het aan hem verstrekte ken- tekennummer 007, dat men hem voor zijn zwarte dienstauto had toegedacht. NEW DELHI (AP). India heeft giste ren van de Verenigde Staten een verkla ring geëist over het bericht, dat een atoom batterij van de CIA ongeveer dertien jaar geleden verloren is gegaan in de Himalaya. Volgens het bericht bevat de batterij pluto nium en zouden deeltjes van deze uiterst giftige stralingsstof met het smeltwater in de heilige rivier de Ganges terecht zijn gekomen. Hoe de verschuiving van de financiën zal gaan, was Idenburg geheel onduidelijk. De operatie mag van het rijk geen cent meer kosten dan nu beschikbaar is voor het werk. Bij de zeer ongelijke verdeling van de subsidiegelden over de gemeenten is dat wel een zeer problematische uitspraak, constateerde de voorzitter van de Harmo nisatieraad Welzijnsbeleid. Hij meende dat wij in onze verzorgings staat voor fundamentele vraagstukken staan. Decentralisatie van het beleid zal een antwoord daarop moeten zijn. Het gaat niet in de eerste plaats om het af schuiven van armoede, maar om het vin den van een nieuwe geloofwaardigheid voor en een nieuwe inhoud en vorm van het democratisch bestuur, aldus Idenburg. zijn woonplaats als „dank” voor zijn 25ste parkeerbon een grote ruiker aangeboden aan de politieman die al deze bonnen onder zijn ruitewisser plakte. GRONINGEN (ANP). De werkgroep manifestatie lichamelijk gehandicapten heeft vannacht om drie uur de bezetting van het gebouw van het Gemeenschappe lijk Administratie Kantoor in Groningen opgeheven. Ze deden dit nadat aan hun eis een gesprek met de centrale directie van het GAK en met de directie van de Ge meenschappelijke Medische Dienst uit Amsterdam was voldaan. Gisteravond UTRECHT (ANP). Als gevolg van het verlenen van achterstallige verlofdagen moeten de Nederlandse Spoorwegen de komende zomer alsnog een beroep doen ergelijk op tijdelijke krachten om het bezettings- probieem bij de conducteurs op te vangen. Volgens het NS-personeelsorgaan „De Een bu en gelij Koppeling” heeft een wervingsactie onder »ogde h r weini DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije De afslt oriseerd» :oud op 1 nobiliste ;oor de 1 ia de slu lijkerstr vergang eet „reek ioord in Meer v lout- of I leid voor rij abruj luizen of Voor hi Irote Ho raardige Ie provis le Waalw e ok op d lan” (tus traatweg AMERSFOORT (ANP). De 39-jarige Amersfoortse journalist Dick Dijs heeft per maand per kwartaal per post per jaar per post HOOFDREDACTIE. Jos L. Lodewijks E. Koning 'i i AMSTERDAM (ANP). Papierfa brieken Van Gelder Zonen NV verwacht voor 1978 opnieuw een verlies, met dien verstande echter, dat de geleidelijke ver betering van het resultaat zich zal blijven voortzetten. Voor de verdere toekomst is BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 De resultaten van 1978 zijn in belangrij ke mate afhankelijk van de omstandigheid in hoeverre oplossingen worden gevonden voor de drie belangrijkste verliesgevende sectoren van de onderneming. Daarbij blijft het volgens de Raad van Bestuur de vraag of deze oplossingen reeds in 1978 tot een merkbare vérbetering van het re sultaat zullen leiden. i i F h BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Hoofdtaak van een gemeentelijk wel zijnsbeleid is volgens de voorzitter van de Harmonisatieraad het geven van een ei gentijdse inhoud aan het democratisch be stel. Doel is zo’n samenhangend beleid te krijgen dat het af gestemd is op de werke lijk gevoelde behoefte van groepen bur gers, van categorieën van de bevolking en van individuen. Daarbij moet gezocht wor den naar een nieuwe bepaling van de eigen taak van de overheid en de particuliere organisaties. Het maakt nogal wat uit of men welzijns beleid ziet als het tot stand brengen van een stelsel van instrumenten van zorg, educatie-en recreatie of dat men de samen- levingsopbouwfunctie er direct mee ver bindt, aldus dr. Idenburg. Dr. Idenburg stelde vast, dat als de Ka derwet wordt aangenomen, de marges voor gemeentelijk beleid nog heel klein zijn. Het was voor hem zeker, dat verande ring er pas komt als men zich met elkaar bewust is van de schadelijke effecten van versnippering van beleid. Verheugend noemde hij dat al veel gemeenten vooruit lopen op beleidsveranderingen die in Den Haag zijn begonnen. Ook zonder geld valt er erg veel te doen, aldus voorzitter Iden burg van de Harmonisatieraad Welzijns beleid. IJMUJ verd as erbot ei tabel jat m 7 kis Prijze 10,92-20, irootmii ong 10, wee 8,4 Per 4( tabeljai 142; kal der 94-f ■28; set: ehol vii ■08-92; ichar If De t '14.800; lit Goe< omden De gemeenten krijgen de komende tijd vooral met de rijksbijdrageregelingen te maken. Er zijn verschillende op komst, wat terecht, volgens Idenburg, de kritiek oproept dat de verkokering van voor zieningen wordt voortgezet. Alleen de re geling voor sociaal-cultureel werk laat een stuk echte ruimte open, hoewel weer ge vreesd kan worden voor betutteling bij de goedkeuring van de plannen. i (Van onze kunstredactie) HAARLEM. Dankzij zorgvuldige be middelingspogingen van de vroegere manager Nico Spring in 't Veld is de ooit wereldvermaarde Nederlandse popgroep Ekseption weer bijeen. De vijf leden van de oorspronkelijke bezetting, te weten or ganist Rick van der Linden, trompettist Rein van der Broek, bassist Cor Dekker, drummer Peter de Leeuwe en saxofonist Dick Remelink, konden na diverse ge- sprekkken over hun bejaarde ruzies heen stappen, in het besef dat alle solo-onder- nemingen na het uiteenvallen van de groep schipbreuk hebben geleden. I de RAF-leden aan West-Duitsland toelaat baar geacht. De drie RAF-leden hebben ook nog poli tiek asiel aangevraagd, maar daarover heeft de minister nog niet beslist. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - 14,35 41,30 55,- 162,50 215,- losse nummers buitenland per kwartaal EINDHOVEN (ANP). De 19-jarige re- serve-korporaal L. Pergens uit Jabeek (L) heeft zichzelf woensdagavond op de vliegbasis Eindhoven per ongeluk door het hoofd geschoten. Hij is aan de verwondin gen overleden. Dat is vanmorgen bekend geworden. Het ongeluk gebeurde in een wachtlo kaal terwijl het slachtoffer zijn wapen, een pistool laadde. De korporaal stond op het punt samen met enkele anderen een pa trouille rond het vliegveld te gaan maken. vlak voor de verkiezingen geïnstalleerd. Toen werd ook een concept-Kaderwet voor Welzijnsbeleid ingediend, die in feite een CRM-wet is met enkele harmoniseren de elementen. De wet is bovendien naar het oordeel van velen te centralistisch van opzet. Aangekondigd is voorts dat minis ter Gardeniers van CRM doorgaat met het invoeren van rijksbijdrageregelingen voor bepaalde groepen in de bevolking. De bonnenschrijverij is het gevolg van een conflict tussen de heer Dijs en de gemeente Amersfoort over de wijziging van de parkeersituatie op de Leusderweg, waar Dijs woont. Volgens de journalist mochten de bewoners daar al jarenlang hun auto’s op het (zeer brede) trottoir parkeren. De gemeente had daartoe zelfs strepen op het voetpad geschilderd. Op |e laatste een goed moment echter besloot de ge meente een aantal parkeerhavens aan te leggen, waardoor de beschikbare parkeer ruimte drastisch werd verminderd. Dit zou volgens Dijs zonder overleg met de betrok ken bewoners zijn gebeurd. Hiertegen heeft hij protest aangetekend bij de gemeente en in afwachting van een definitieve beslissing blijft Dijs zijn auto op zijn oude plekje op het voetpad neerzet ten. De politie echter wacht de gemeente- lijke beslissing niet af en „trakteert” de ,eny1;,„ journalist iedere keer op een bon. Dijs heeft aangekondigd niet te wijken voor de kanonnade van bekeuringen. Hij tracht nu via de kantonrechter tot een angers oplossing van het probleem te komen. I i fe: O g WÉ 1 Ai 45 jaar groot in Perzen Leidsestraat 74-76, Amsterdam. Tevens gevestigd in Rotterdam, Den Haag, Eindhoven, Arnhem en Heerlen. IJMUI ran de r spraken de bezetters in het GAK-gebouw isteravi e raads dent-directeur van het GAK, en F. Wil- en en lems, directeur van de GMD. Zij hebben de nderhoi werkgroep toegezegd alles te zullen doen tuurt. V aan verkorting van de wachttijden die jjn de p liggen tussen aanvraag en verstrekking elijke van voorzieningen voor gehandicapten, rroenstri Die lange wachttijden zijn de grootste louden, grief van de werkgroep en de reden van de bezetting, die woensdag begon. In totaal Ir. H. hebben zo’n twintig leden en sympathisan- Jienst i ten meegedaan. jeh ove: roen in aat dar immiss eisen) ij. Hij si ij de or lantsoe: e villam an aan arijper gepensioneerde en niet-roostergebonden NS’ers teleurstellende resultaten opgele-^^^^. verd. Om een funeste aantasting van de' dienstverlening te voorkomen, starten de spoorwegen nu met een rechtstreekse wer ving van tijdelijk personeel. De onderne mingsraad van de NS vindt het ongewenst dat men in zee gaat met uitzendbureaus. Deze onbevredigende marktsituatie beïnvloedde het resultaat in 1977 in sterke mate ongunstig, terwijl het effect van de genomen herstelmaatregelen door de lang zame uitwerking ervan (o.m. door het zeer langdurige overleg), nog maar in geringe mate merkbaar was. De geconsolideerde omzet aan derden daalde vorig jaar met 3,6 pet van 878,4 mln tot 846,e mln. In totaal werd een netto verlies geleden van 27,7 mln tegen 37,7 mln in 1976 of wel 20,65 tegen 28,16 per aandeel van 50. De daling van het verlies, dat wordt geboekt onder de geaccumuleerde resultaten, is voorna melijk het gevolg van de genomen maatre gelen ter besparing van de kosten. Afgezien van nog lopende opzeggingen van het dienstverband daalde de werkelij ke personeelsbezetting met ruim 460 tot ca. 5.000 personen. In totaal verlieten 700 per sonen, van wie 135 volgens de „Regeling bij ontslag wegens bedrijfsredenen”, de onderneming. Ondanks de noodzakeijke verdere her structureringsmaatregelen zullen dit jaar gedwongen ontslagen zoveel mogelijk worden vermeden. Een kleine groep Surinaamse Nederlanders heeft gisteren gepost voor het kantoor van Surinam Airways (de SLM) aan de Weteringschans in Amsterdam. De Surinamers wilden met hum actie kracht bijzetten aan hun eis voor lagere vliegtarieven tussen Amsterdam en Paramaribo. De demonstrerende Surinamers beschuldigen zowel KLM als SLM, die de luchtlijn gezamenlijk exploiteren, van uitbuiting. „Wij zullen lastiger worden dan de Molukkers, maar ze zullen ons niet grijpen”, aldus actievoerder Errol Brown (op de foto met megafoon), die voorzitter is van de actiegroep voor de belangenbehartiging van Antillianen en Surinamers in Nederland

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4