Sluiting stukje Schulpweg handicap voor automobilist ewoners lagen over onderhoud Garage geblakerd bij autobrand in de vishal SDAB zoekt naam voor contactblad 5 Autovaria r S I Politie regelt verkeer bij drukke overweg dè franse keuken ECOMERA Exclusief dealer voor geheel Kennemerland. Bezoek onze showroom interbouw bv Santpoorterstraat 41 Kleverpark-Haarlem JI/ Tel. 023-263463 hcivcn- berichtcn Jonge ogen vragen ook om leuke brillen. Mr, Opticien J.Grit fgO^tïek Gedipt Optometrist O.V. h „Velseroord” Bowlingteam „De Planeet” blijft aan kop 'if IhhI It SLUIPROUTE DOOR VELSEN-NOORD VERVALT Niet officieel Spectaculair 1 Haarlems Dagblad Umuider Courant Beverwijkse Courant EEN GOLF HUREN? Bij Souwens sturen! Bouwens Autoverhuur „Plantsoenen worden verwaarloosd” hfcg VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 APRIL 1 4 4 VRIJDAG (Van een onzer verslaggevers) yg V - TT vindt u alleen bij interbouw Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel Gedipl. Contactlensspecia I ist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.D.A. X Jf'Bouwjaar (Cl Jil 1977 27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 SPEEDO fifi—I IJmuiden, Bril ”lnn”, Kennemerlaan 92. Tel.: 02550 -1 50 72. Ook zaken in Gouda (3x), Waddinxveen, Nieuwerkerk ajd IJssel en Zwijndrecht (2x). W Kinderen hebben in het algemeen goede ogen. Toch is het raadzaam - bijvoorbeeld wanneer de leer prestaties opeens teruglopen - het gezichtsvermogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundigen met protessionele apparatuur. Mocht er dan een bril nodig zijn, dan kan uw kind uit sterke, sportieve en moderne monturen kiezen. Tot kijk dus. VELSEN-NOORD. De Gildenwijk in Velsen-Noord verliest met ngang van 17 april een belangrijke wegverbinding met de buitenwe- ■eld. Van de Schulpweg gaat het gedeelte tegen de Rijk de Waalweg naandag dicht voor gemotoriseerd verkeer. De afsluiting is onderdeel /an het Plan Gildenspoor dat talloze veranderingen aan het wegstra- nien en (de goederenspoorlijnen omvat. Voetgangers en fietsers tunnen vanaf maandag via een noodbestrating nog rechtstreeks op de lijk de Waalweg komen. Automobilisten uit de wijk en van daarbuiten uilen vanaf genoemde datum een andere route moeten kiezen. IF^W - «g T tuurt. Volgens de aanwezige bewoners (ADVERTENTIE) 9227 15 20 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ^ADVERTENTIE) IS Ri II ia ■ir Het stukje Schulpweg dat maandag voor autoverkeer dicht gaat. Op de achtergrond de overwegbeveiliging die door de afsluiting zijn functie verliest. in het lagen an aan de arbeidersbuurten in IJmuiden. ;n de irige leeft iie in !5ste oden ruien ok op den duur. De „Verlengde Gilden- ian” (tussen de Gildenlaan en de Wijker- traatweg) en een tunneltje tussen de IJMUIDEN. Een aantal bewoners an de renovatiewijk „Velseroord” heeft isteravond tijdens de vergadering van e raadscommissie voor Openbare Wer en en Milieubeheer geklaagd over het ;oor de kanaaloversteek met de pont of ia de sluizen als sluiproute kozen. Voor De afsluiting is een maatregel die gemo- oriseerde weggebruikers ongetwijfeld ;oud op het dak zal vallen. Vooral auto- Voor een duidelijk beeld apart wat infor matie over het verloop van dit onderdeel vanhet plan. Er gaat een stukje Schulpweg dicht voor het autoverkeer. Tussen Hoog ovens en het Beverwijkse Station zijn flin ke vorderingen gemaakt met een nieuw enkelspoor. In de komende twee weken Breesaperhof en de Duinvlietstraat (onder het toekomstige Gildenspoor) werden don derdag als alternatief genoemd tijdens een informatiebijeenkomst voor de pers. Het onderdeel wegenbouw van het Plan Gildenspoor wordt behartigd door het IJ- muidense bedrijf J. G. Nelis. Parallel daar mee loopt de totstandkoming van de nieuwe railverbinding tussen het NS-stati- on Beverwijk en het Centraal emplace ment op het Hoogovensterrein. In de IJ- muider Courant van 6 april berichtten wij reeds uitvoerig over de veranderingen aan de spoorwegen die op het tracée Rijk de Waalweg/Wenckebachstraat in uitvoering zijn. mengen. Ook wilde hij niet in gaan op de beschuldiging van Kuijper. Meijer zegde de bewoners toe hun bezwaren „door te spelen”. Het publiek afkomstig uit Velseroord had echter nog meer kritiek. Enigszins verbitterd toonde men zich over de wijze waarop de voorzieningen in het opgeknap te woonwijkje worden aangebracht. De woordvoerders van de wijk lieten duide lijk blijken dat het allemaal veel te traag gaat naar hun zin. Zo is er nog altijd geen speeltuin aangelegd, terwijl die accommo datie reeds lange tijd geleden is beloofd. Geconstateerd was, dat er momenteel wel boompjes worden geplant. De speelwerk- tuigen, die daarbij horen, ontbreken. „Hét is jammer dat het zo lang duurt”, verzucht te een van de bewoners. Wethouder Meijer gaf de betrokkenen weer enige hoop. Hij kondigde aan dat nog deze maand met het installeren van de speelwerktuigen voor de kinderen zal worden begonnen. VELSEN. De regelmatige bezoekers van het Dienstencentrum aan het IJmui- dense Zeewijkplein mogen een keus ma ken uit tien namen die het bestuur van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden heeft bedacht voor een nieuw informa tieblad. wordt ter hoogte van de overweg Wencke- bachstraat een verbinding tot stand ge bracht tussen reeds voltooide gedeelten van het 16 kilometer lange tracé. Het ver keer op de Wenckebachstraat gaat over de noordelijke rijbaan zolang het werk duurt. Eind volgende week zal ter hoogte van de Schulpweg niets meer van de overwegbe veiliging te zien zijn. In een garagebedrijf aan de IJmuidense Industriestraat werd donderdag rond twee uur voor circa dertigduizend gulden schade aangericht door een autobrand. De garage- eigenaar gebruikte een lasbrander om een kapotte uitlaat van onder een auto te verwijderen. Daarbij vatte de tectyllaag vlam. Toen vervolgens de hele auto in brand raakte ontstond een geweldige rookontwikkeling. De Velsense brandweer kon het vuur met een straal lagedruk binnen een kwartier blussen. De auto brandde geheel uit en het garageinterieur werd door de hitte en rookontwikkeling zwart geblakerd. De hitte was zo groot dat de brug waarop de auto stond kromtrok. De garage-eigenaar is tegen brand verzekerd. Donderdag vertrokken: Teniers, naar Antwerpen; Lavaux, Londen. Woensdag vertrokken: Lake Tahoe, Hampton Roads; Inga Tholstrup, Lissa bon; Tor Scandinavia, Gothenburg; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Fubinion 14, Drammen; Carsten, Esbjerg; Deneb, Donges, IJmuiden; Jemrix, Kingslynn, IJ muiden; Kolpino, Bremen; Ocean Ranger, Antwerpen; Caraibe, Londen; Pluto, Ler wick, IJmuiden; Terra, Lerwick, IJmui den; Golden Anne, Antwerpen; Irenes Sun, Antwerpen; Salavat Yulaev, Hemoe- sand; Gerda Graebe, Kiel; Arctic Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Guardian, Cont. Plat; Eemsborg, Delfzijl; Trident Amster dam, Le Havre. Donderdag aangekomen: Lumoso, van Bremen; Bomma, Oslo; Passat, Grimsby; Tees Bay, Dubai; Parkesgate, Poole, IJ muiden. 15 15 15 19 17 11 18 12 18 16 15 10227 9094 8507 11088 8193 7313 8908 7697 8312 ment als een eilandje temidden van enor me zandhopen. Het gebouw wordt gedu rende het werk vanuit de Gildenwijk be reikbaar gehouden. Een apart toegangs- pad vanaf de Verlengde Gildenlaan is in de toekomst een definitieve oplossing. Reisbur. VSA Hairsh. v. Westerop 7655 7698 ur ir Drij. Haarmans Hubo Lucky Strikes Poule 2 De Planeet De Lichtboei Vivo Stroet Poule 3 VanRixel A De Leidekk. v. Rixel B Poule 4 NMB tings- ngen. „De ander inden ogele- an de en de a wer- lerne- wenst •eaus. kend 1 een auto ■rzet ente- de 15 20 15 15 uijper vond het volstrekt onjuist dat een doen ergelijk onderscheid wordt gemaakt. Een buurt als Velseroord heeft recht op en gelijkwaardige behandeling”, zo be- aogde hij. Wethouder J. W. Heijer voelde r weinig voor zich in de discussie te van 1 de ging weg, ialist lang lobilisten die de Schulpweg dagelijks ttoir zelfs - Op laatste categorie is het alternatief de s ge in te <eer- tzou trok- 15 14 15 12 ijken i. Hij een jangers en fietsers intact blijft, verdwijnt n. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt verd aangevoerd: 615 kg. tong; 8 kisten erbot en griet; 49 kisten wijting; 454 kisten abeljauw; 42 kisten schol; 13 kisten schar n 7 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 0,92-20,28; grote tong 11,88-11,87; Tootmiddel tong 14,64-13,80; kleinmiddel ong 10,62-10,53; tong één 9,67-9,29; tong wee 8,44-8,27. Per 40 kg.: tarbot 759-346; griet 349-263; tabeljauw één 118; kabeljauw twee 148- 42; kabeljauw drie 130-110; kabeljauw 'iet 94-81; kabeljauw vijf 80-61; schol één 28; schol twee 118; schol drie 120-100; ichol vier 102-96; wijting drie 87-66; schar 08-92; steenbolk 55; poontjes 37; tong- ichar 187. De besommingen waren: UK 272 '14.800; MM 18 8.300; verder 2 kotters lit Goederede welke tezamen 31.000 be emden. VELSEN-NOORD. De Velsense poli tie leidde donderdagochtend tussen tien en twaalf uur het verkeer bij de drukke spoorwegovergang Velserweg in goede banen tijdens werkzaamheden aan de be strating. De Nederlandse Spoorwegen ver nieuwden in de rijbaan de betonblokken. Voor de aan- en af voer daarvan waren lorries ingezet die bij nadering de slagbo men in werking zetten. De politie had tot taak in die situatie het verkeer toch tot voorbij de overgang te loodsen. officiële naam gevonden. Als de nieuwe railverbinding van en naar Hoogovens, 29 april in gebruik komt is de „Verlengde Gildenlaan” het volgende hoofstuk voor wegenbouwer Nelis. Dit onderdeel staat voor juni/juli op het werkschema dat tot Competitieuitslagen: Drukkerij Haar- mans-Hubo 3-1, Luxky Strikes-The Pins 3- 1, De Amateurs-De Poedels 2-2, De Smur- fen-Damco Air Offshore 4-0, Jupiter-Nep- tunus 3-1, De Planeet-Strego 4-0, De Licht- boei-Mach.fabr. E. de Vries 3-1, Vivo Stroet-De Verkenners 3-1, The Strikes-Van Rixel A 0-4, De Doorzetters- Van Rixel B 1-3, The Toppers-A. van Duin 4-0, Telegraaf/Telesport-De Leidekkers 0- 4, Sintenie Leesmap-Reisbureau VSA 2-2, Speedy-De Komeet 1-3, Hair shop van Wes- terop-DSS 4-0, Ned. Middenstandsbank- Melkhandel Jansen 4-0. Van deze overwinning werd door de Nederlandsche Middenstands Bank nuttig gebruik gemaakt. Mede door te winnen van Melkhandel Hansen en het ene ver- liespunt van Haarmans kwam het team NMB op een gedeelde eerste plaats in de totale houseleague met het team „De Pla neet” dat ook 20 wedstrijdpunten heeft veroverd, zij het met een aanzienlijk hoge re pinfall. Hairshop van Westerop rukte weer op naar zijn oude 3e plaats door met 4-0 te winnen van de dames van DSS. Hierdoor werd Sintenie Leesmap naar de 4e plaats verwezen. Ook Vivo Stroet wist zijn 3e plaats weer te heroveren, waardoor Strego en Mach.fabriek E. de Vries allebei 1 plaats zakten. Competitiestand Poule 1 Meer spectaculair zijn de veranderingen die de komende weken ter hoogte vail de Beecksanghlaan hun beslag krijgen. De ahob (Amerikaanse spoorwegovergang) verliest bij het noordoostelijke uiteinde van de Schulpweg zijn functie. De slagbo men en knipperlichtinstallatie komen langs de Rijk de Waalweg tegenover de Beecksanghlaan. Ten behoeve van het ver keer uit de Beecksanghlaan (alleen fietsers, bromfietsers, en voetgangers) komt hier een volledig bewaakte spoor wegovergang in de verbindingsweg die straks op de Verlengde Gildenlaan aan sluit. De rood-witte palen van de knipper lichtinstallatie stonden hier vrijdag al. De SDAB gaf. in het verleden het contactorgaan „Wij” uit. Na de verdwij ning daarvan wordt gedacht aan een nieuw SDAB-orgaan met zo mogelijk een nieuwe naam. De uitgave ervan is agenda punt voor de SDAB-vergadering die 19 april in het Dienstencentrum Zeewijkplein wordt gehouden. De be tuursvergadering begint om acht uur. nu toe bijna tot op de dag wordt aangehou- dep. Het zandbed voor dit weggedeelte ligt er nu al. Bij de plek waar maandag een stukje Schulpweg verdwijnt ligt het Velsen- noordse Kreativiteitscentrum op dit mo- Meer westelijk biedt de afslag Grote tout- of Koningsweg een uitwijkmogelijk- leid voor wie „vanaf maandag niet op de rij abrupte verandering bedacht is. Naar T luizen of pont is dat wel een fikse omweg. Voor het langzame verkeer uit de Gil- enwijk blijft de aansluiting Schulpweg- Irote Hout- of Koningsweg over als vol- raardige verbinding met de buitenwereld. )e provisorische doorgang naar de Rijk le Waalweg, die vanaf maandag voor voet- Nieuws over auto's vindt u natuurlijk in uw lijfblad. Fijkerstraatweg die over de spoorweg- vergang Velserweg/Rijk de Waalweg di eet „rechtsaf” de bebouwing van Velsent ioord in loopt. Woensdag aangekomen: Monsunen, Antwerpen, IJmuiden; Lorenzo Halcous- si, Puerto Ordaz; Star Davanger, R’dam, Velsen; Arctic Shore, Cont Plat, IJmuiden; Gabrielle, Boston, B’wijk; Scape Breeze, Antwerpen; Cebo Moon, Bremen, B’wijk; Pegent Virgo, Cape Palmas; Moenitses, Guatemala. De naamgeving is een verhaal apart voor degenen die tussen Velsen-Noord en Beverwijk bij de veranderingen betrokken zijn. Het weggedeelte Gildenlaan-Wijker- straat wordt voor het gemak met „Ver lengde Gildenlaan” aangeduid. De naam is niet officieel. Voor de verbinding Rijk de Waalweg-„Verlengde Gildenlaan” tegeno ver de Beecksanghlaan is ook nog geen games pnt. tot. pinf. 15 15 15 'roep ipten itting ippe- ngen m eis e van s Ge l t uit vond bouw aresi- Wil- en de jnderhoud van de plantsoenen in hun doen die ijn de perken verwaarloosd. De gemeen- cking elijke dienst Groenvoorziening zou de pten. [roenstroken onvoldoende schoon- iotste (ouden. an de otaal Ir. H. A. J. Kortstee, directeur van de lisan- jienst Openbare Werken, verwonderde ich over de klacht. Hij meende dat het roen in Velseroord er niet slechter bij ;aat dan elders in de gemeente.. Maar het immissielid D. H. Kuijper (Progressief eisen) viel de verbolgen Mmuidenaren ij. Hij suggereerde dat Openbare Werken ij de onderhoudsbeurten van perken en lantsoenen meer aandacht schenkt aan e villawijken in Driehuis en Santpoort IJMUIDEN. De verwachting, dat de belangrijke wedstrijd tussen Drukkerij Haarmans en Hubo in een gelijk spel zou eindigen werd niet waargemaakt. Na een zeer spannende strijd werd door Haar mans met 3-1 van Hubo gewonnen. t 'ttx73 Til

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5