Geels over vertrek naar België FIFA WIL MEER Anderlecht voor GELD VOOR WK iaar MW i Boete Bastia Heel Juventus in selectie Italië KAMERDEBAT ONZEKER Winst Evert Zege Rodgers In openingsronde NK-schaken ALLEEN BÖHM WON Als ze graag kip met hun vingers eten, komen ze best uit de voeten treffers en mi55er5 tototips mij een uitdaging PVDA: „Overleg met KNVB moet heropend worden” teegman met kuikenpootjes. Amro Privérokening C2/ „Doortastend” jrderi 17 SPORT 197 8 JINSDAG 18 APRIL I w I Gehoord bij de Amro Bank.(13) igebodfl 16 O o o g- 4 Ruud Geels ir Leo Steegman (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) ’35 Uls- (ADVERTENTIE) s ’75-’76 2-2 0-1 1-1 1-0 3-0 jl- Giacinto Fachetti (bij de Amro Bank staan ze altijd voor u klaar). BOSTON (ANP). Voor de tweede naai in zijn loopbaan heeft de Amerikaan Vil! Rodgers de marathon van Boston ■ewonnen. Zijn officieuze winnende tijd fra- 2 uur, 10 minuten en 13 seconden. I Rodgers, die in 1975 de marathon als jolslagen onbekende voor het eerst won, lad gisteren na 42 kilometer en 195 meter ien voorsprong van slechts 12 meter op de iln Esa Tikkanen. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. Leo Steegman, thans og trainer van de Zaandamse amateur- ub Zilvermeeuwen, heeft gistermiddag en eenjarig contract getekend als opvol- er van George Knobel bij MVV. Nadat olendam eerder aan de bij Sparta in het etaalde voetbal begonnen trainer had trokken - Jan Mak bleef echter - werd eegman benaderd door MVV, en met icces, want de Zilvermeeuwen-oefen- leester kwam snel tot overeenstemming. ongetwijfeld een dezer dagen gebeuren. Problemen verwacht ik niet, temeer omdat ik Ruud heb toegezegd dat wij hem niets in de weg zullen leggen”. Anderlecht, dat twee jaar geleden de Europa Cup voor bekerwinnaars won, vo rig jaar in de finale verloor van HSVen dit jaar opnieuw in de finale van dat toernooi uitkomt, moet aan Ajax een kleine acht ton betalen voor de overkomst van Geels. Vorig jaar had Anderlecht ook al belang stelling voor de aanvaller, maar toen zou de club anderhalf miljoen voor hem heb ben moeten neertellen. Voor Geels bete kent de transfer naar Anderlecht waar hij onder meer zal samenspelen met de Ne- DEN HAAG. Het debat in de Tweede Kamer over het saneringsrapport van de stuurgroep betaald voetbal zal vermoede lijk moeten worden uitgesteld, nu het betaalde voetbal heeft laten weten niet akkoord te kunnen gaan met de voor waarden waaraan het moet voldoen om in aanmerking te komen voor een financiële bijdrage van de Rijksoverheid. Dat is althans de mening van het PvdA-lid Joop De Verenigde Staten hebben de twee daagse zweminterland tegen de Sovjet Unie, in een 25-meterbad in Austin, met 233 tegen 111 punten gewonnen. De Ameri kanen wonnen op de tweede dag alle elf nummers en zorgden in negen gevallen voor een beste wereldprestatie. De KNWU heeft gisteren twee nieuwe begeleiders en twee nieuwe coaches be noemd. Ge Peters, oud-wereldkampioen achtervolging, wordt begeleider van de junioren, Peter Nieuwenhuis wordt de coach voor de jeugdcategorie, mevrouw Lenie de Keyzer-Brandts volgt Dini Brink man op als begeleidster van de dames en Cor Bijster wordt coach van de dames. „Vorige week dinsdag ben ik benaderd door de heer De Pontier, de rechterhand „Ik heb de indruk”, aldus Worell, „dat de stuurgroep te weinig aandacht heeft be steed aan de suggesties, die het betaald voetbal, in de inspraakprocedure heeft ge- daan. Dat is ongetwijfeld een gevolg van de haast, waarin de stuurgroep heeft moe ten werken. Nu het betaald voetbal op nieuw om overleg heeft gevraagd, geloof ik dat de staatssecretaris daaraan ook zal moeten voldoen”. Worell, die deel uitmaakt van de vaste kamercommissie van CRM. Vijf partijen in de eerste ronde van dit kampioenschap, waarin de titelhouder Viktor Kortsnoi ontbreekt, eindigden in remise. Kortsnoi woont op dit moment in Zwitserland en volgens de voorzitter van de internationale schaakfederatie, dr. Max Euwe, is het te verwachten dat hij voor Zwitserland zal gaan en blijven spelen. Sterren zich gewonnen. Ook Ree en Van der Vliet kwamen in de eerste veertig zetten niet tot een beslissing. Zij zullen, in een voor Hans Ree moeilijke stelling, nog eens achter het bord gaan. Oud-voetbalinternational Mauk Weber is na een langdurig ziekbed, op 64-jarige leeftijd in Den Haag overleden. Hij Speelde 27 maal voor het Nederlands elftal. Niettemin staan er drie grootmeesters op de deelnemerslijst van het kampioen schap dat tot 3 mei zal duren. Timman, kampioen in 1974, 1975 en 1976, Sosonko en Donner. De loting, onder leiding van ri- Timman (staand) Sonsoko men al snel re mise overeen en kwa- Bastia kreeg de straf, omdat tijdens de tweede wedstrijd tegen Grasshop pers, op Corsica, voetzoekers op het veld werden gegooid, het publiek het terrein betrad en geweerschoten (in de lucht) werden gelost. De straf is zo zwaar uitgevallen, omdat Bastia al 4000 franken (ruim 4400 gulden) boetes had gekregen voor misdragingen van zijn supporters in de wedstrijd die in Zü rich tussen Grasshoppers en Bastia werd gespeeld. Het definitieve voorstel hieromtrent zal op 30 mei bij het voetbalcongres op 30 mei a.s. in Buenos Aires ter tafel worden gebracht. De financiële com missie van de FIFA ziet zich gedwon gen het voorstel te doen, omdat de inkomsten uit de voorronden en de televisierechten van de Olympische Spelen aanzienlijk bij de ramingen ten achter zijn gebleven. De periode 1974- 1977 is afgesloten met een deficiet van bijna twee miljoen Zwitserse franken. Piet v.d. Berg is Haarlem. Kwam hij het eerste gedeelte van de competitie slechts één keer tot scoren, in de tweede helft gaat het heel wat beter. Negen treffers produceerde hij die zijn ploeg acht(!) punten opleverden. FC VW loopt „verkeerd”. Verloor het in het verleden nooit op eigen ter rein en bleef het buitenshuis zonder winst, nu is het precies omgekeerd. Sinds 15 januari geen winst op eigen veld en vier punten uit vijf wedstrijden. „Uit” haalde VW alleen al vijf punten uit de laatste drie wedstrijden. Vier tegengoals op eigen veld, dat is uniek voor Roda JC. Volendam ver sierde dat. De laatste, die dat eveneens uithaalde was PSV maar dat was lang geleden, 31 maart 1975 (0-4). FC Twente leed de grootste neder laag sinds 27 november 1977. Toen werd het eveneens 1-4 en ook tegen AZ’67. Ook toen scoorden Arnold Müh- ren en Kees Kist (lx). Go Ahead Eagles heeft dit seizoen tegen Telstar elf keer gescoord. Feyenoord is nu reeds acht wedstrij den achtereen zonder overwinning. Zijn laatste vier thuiswedstrijden ein digden telkens gelijk. De Nederlandse voetbalcompetitie is niet alleen in een beslissende, maar voor de deelnemers aan de toto ook in een uiterst lastige periode aangeland. Kon reeds worden vastgesteld dat sommige teams „er met de pet naar gooien”, na woensdag zou dat alleen maar erger kunnen worden. Dan name lijk wordt de halve-finalewedstrijd voor de KNVB-beker gespeeld tussen AZ’67 en Excelsior. De uitslag van dat treffen kan bepalend zijn voor de ver dere afwikkeling van de competitie. Bij winst bereikt AZ de finale, waar in het op 5 mei met Ajax zal worden geconfronteerd. De winnaar kan zich dan naast bekerhouder ook deelnemer aan het Europa Cup 2-toemooi noe men. De verliezer weet zich evenals kampioen PSV en FC Twente eveneens verzekerd van EC-voetbal. Derhalve kan vastgesteld worden dat aan de top de kaarten na morgen geschud zijn. Voor de strijd om de tweede degrada- tieplaats kan dit grote gevolgen heb ben. Aan het eind van het seizoen wil len sommige clubs nog wel eens punten in de schoot geworpen krijgen, die zij in een vroeger stadium van de competitie wel konden vergeten. De toto-liefhebber weet op deze ma nier ook niet meer waar hij aan toe is nu de betaalde spelers extra vakan tiedagen hebben opgenomen. Haarlem, één keer in zijn betaald voetbal bestaan winnaar tegen PSV, wint nu met 1-0 van een ploeg die 35(!) wedstrijden ach tereen niet verloor en in de finale van 2- 4 3- 0 6-2 0-0 2-2 0-0 1- 3 2- 2 2-0 2-0 1-2 Het complete eerste team van lands kampioen Juventus behoort tot de selec tie van 40 spelers voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argen tinië. NEC is reeds twaalf wedstrijden achtereen zonder overwinning. Dat le verde slechts vijf punten en acuut de- gradatie-gevaar op. Nu PSV na 32 wedstrijden zijn eerste nederlaag leed is Ajax de ploeg die het langst ongeslagen is. Acht wedstrijden, goed voor 14 punten. FC Den Haag is reeds 372 minuten zonder goal. Het laatste doelpunt werd nog gescoord door een FC VW’er, die de bal in eigen doel deponeerde. PEC (Z) leed weer eens een neder laag. Voor het eerst na twaalf wedstrij den. In de tussentijd werden twintig punten veroverd. Nu verloor het met 1- 0 bij SC Amersfoort, dat in dertien wedstrijden slechts één keer had ge wonnen. Ab van Oorschot was de enige spe ler, die het afgelopen weekeinde tot zijn eerste goal kwam. Zijn laatste doelpunt viel in de eerste divisie op 21 april 1977 met FC Dordrecht tegen SW. Ruud Geels zegt voor Anderlecht te heb ben gekozen en niet voor PSV of FC Köln, die ook belangstelling voor hem hadden) omdat de Belgische club „erg doortastend heeft gehandeld en hem de zekerheid heeft 'gegeven die hij elders niet kon krijgen”. ’74-’75 4-0 1-1 1-0 ’76-’77 0-1 3-1 3-0 tip 3 3 1 1 1 1 1 3 2 3 3 1 1 FC Twente PSV Sparta FC Den Haag NEC FC VW FC Amsterdam Volendam Telstar PEC (Z) Fortuna SC FC Groningen FC Deh Bosch Haarlem Ajax —FC Utrecht Vitesse NAC Feyenoord Roda JC GA Eagles —AZ’67 Excelsior Wageningen SC Cambuur MW CRETAI »,-. Na 6 15. Ik wilde ’ns vragen. Die Eurocheques, kan ik daarmee gewoon in de winkel 'n paar schaatsen kopen? Vanzelfsprekend mevrouw. Samen met uw pasje zijn ze even goed als contant geld. CD Q) D O’ CD Q. d’ CQ (D N cz: Z5 CQ (D_ CL (Q S 3 ro ai CD •O Voor de nieuwe trainer van Ajax, Cor Brom, is nu de financiële ruimte ontstaan voor het aantrekken van de Sparta-spits Ray Clarke. Brom heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat hij Clarke wil mee nemen van Sparta naar Ajax. De onder- handelingen tussen Ajax en Sparta wor den deze week geopend. Er is overigens ook uit het buitenland belangstelling voor Clarke gebleken. Kan mijn vrouw nu ook geld van m’n Prwérekening opnemen, als ik ’s een keertje ziek ben of zo? Dat kan zeker, meneer. Als u haar even machtigt. Zal ik ’t even in orde maken? Leo Steegman wordt bij MW trainer- t>ach en krijgt naast zich manager Jon- >n. Steegman hoopt, dat de selectie van W intact blijft, dus met onder meer obby Vosmaer en Huub Smeets, die vo lg jaar door AZ aan de Maastrichtse club eerden uitgeleend. derlanders Johnny Dusbaba, Arie Haan, Nico de Bree, Rob Rensenbrink en Ronny van Poucke, een hernieuwd optreden in België, waar hij eerder twee seizoenen is uitgekomen voor Club Brugge. Of staatssecretaris Wallis de Vries daar toe genegen is, blijft vooralsnog de vraag. In een eerste reactie op de motie van het betaald voetbal zei de bewindsman, dat hij zich nog over de inhoud ervan wilde bui gen. „Maar”, zo voegde Wallis de Vries er aan toe, „het is vreemd, dat de KNVB, die zelf deel uitmaakte van de stuurgroep, nu plotseling niet met de voorwaarden ak koord gaat”. Worell is van mening, dat de staatssecre taris zichzelf in een moeilijk parket heeft gebracht. „De kamercommissie heeft Wal lis de Vries vorige week gevraagd geen definitief, maar een voorlopig standpunt in te nemen. Dat heeft de staatssecretaris geweigerd. Het was naar zijn mening slik ken of stikken. Welnu, de voetbalbond heeft de voorwaarden niet geslikt. Maar of de staatssecretaris het betaald voetbal nu laat stikken, vraag ik me af. Het lijkt me niet verstandig”. Al met al ziet Worell weinig mogelijkhe den het kamerdebat op donderdag 27 april doorgang te laten vinden. „In het parle ment moeten we een afgeronde zaak be handelen. Door de motie van de KNVB is het de vraag of het saneringsrapport nog wel een afgerond geheel is. Daar zal de staatssecretaris antwoord op moeten ge ven. Dat zal hij overigens snel moeten doen, want over negen dagen moet het debat .plaatsvinden”. Bastia, tegenstander van PSV in de finale van de strijd om de UEFA-be- ker, is door de Europese voetbalunie een boete opgelegd van ruim 27.000 gulden. enorme vooruitgang, en een uitdaging. Ajax kan met de spelers, die het nu heeft een sterk team worden, maar op dit mo ment sla ik Anderlecht duidelijk hoger aan. Met een goed middenveld en een sterke voorhoede is het een uitgebalan ceerd geheel. Als je 29 bent en je kan dan nog in zo’n team terechtkomen dan vind ik dat een hele eer”. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: Rob Hartoch-Kick Langeweg rem., Leo Hofland-Chris Baljon rem., Frans Kuijpers- Peter Scheeren rem., Fred van der Vliet-Hans Ree afgebroken; Hans Böhm-Paul van der Ster ren 1-0; Jan Hein Donner-Gert Ligterink rem., Genna Sosonko-Jan Timman rem. Haarlem moet naar FC Twente, FC VW speelt thuis tegen Feyenoord, FC Amsterdam thuis Roda JC en Go Ahe ad Eagles moet naar Volendam. En juist Volendam kan er een stokje voor steken, omdat het een uitzondering vormt op de hierbovengenoemde regel. En wel een ploeg heeft met een spor tieve instelling. Ook NEC en FC Den Haag zijn bij de degradatiekandidaten aangeland, maar beiden hebben een thuiswedstrijd tegen mindere góden, zodat zij de kans in eigen hand hebben. de Europa Cup zit. FC VW wint bij de specifieke thuisploeg NAC waar de Venlonaren tot op heden slechts één keer gelijkspeelden. Toto nummer 16 heeft weer een serie van die „onvoor spelbare” wedstrijden. Geen enkele de gradatiekandidaat speelt tegen een concurrent, maar moet aantreden te gen een ploeg die zonder „inspiratie” en plichtmatig de wedstrijden afwerkt. 3len arbe ikstel, c jssens opgaaf v 023-324 2364 H irlem. Over Zilvermeeuwen zegt Steegman: ïr is veel opgebouwd in Zaandam, de ub is tweede geworden in de competitie i ik moet zeggen, dat Zilvermeeuwen een mtastische spelersgroep heeft”. Het bestuur van Ajax heeft overigens nog geen contact met Anderlecht gehad. Terwijl Geels het hem aangeboden con tract al van zijn handtekening heeft voor zien zegt Ajax-voorzitter Van Praag: „An- derlecht zal ons mqeten benaderen. Dat zal Van Van den Stock. Toen al heb ik over eenstemming met Anderlecht bereikt”, al dus Geels, die vermoedelijk op 23 mei zijn carrière bij de Amsterdamse club zal af sluiten tijdens een toernooi in Dene marken. LEEUWARDEN (ANP). Hans Böhm is de eerste lijstaanvoerder in de strijd om het Nederlands schaakkampioenschap in Leeuwarden. Böhm en Paul van der Ster ren braken in de eerste zitting, gistermid dag af, maar na analyse gaf Van der z internationaal arbiter Folkers, bracht al onmiddellijk Genna Sosonko en Jan Tim man tegenover elkaar. Het werd geen lang durige krachtmeting. Na een interessante aanloop haalde een grote afruil het gif uit de stand en de deling van het punt werd daarna spoedig een feit. Frans Kuijpers- Peter Scheeren leek een aantrekkelijk du el met iets meer beloften voor wit. Het voordeel was evenwel niet toereikend voor het volle pond. In de eerste divisie, ontmoeten alle kanshebbers op kampioenschap, perio- dekampioenschap en derde plaats el kaar in onderlinge duels. Presentjes zullen hier taboe zijn. (Van onze sportredactie) BRUSSEL/HAARLEM. Ruud Geels, op dit moment met 26 doelpunten topsco- rer in de eredivisie, gaat Ajax na vier seizoenen verlaten om de komende drie seizoenen de kleuren van het Brusselse Anderlecht te gaan verdedigen. De 29- jarige Haarlemmer is gisteren goedge keurd door Anderlechts clubarts Jacques Malvaux. PSV verloor dit seizoen dus voor het eerst. De vorige nederlaag werd gele den op 17 april 1977, precies één jaar geleden en ook in een uitwedstrijd. Bij Roda JC 2-0. De tussenliggende 35 wedstrijden waren goed voor 59 punten. 3at 50 ^®-58 eS,raat2 In de eerste divisie in Engeland heeft Aston Villa gisteren op eigen veld met 2-0 gewonnen van Newcastle United, dat de degradatie nu nfet meer kan ontlopen. Geels: „In zeker opzicht vind ik het jam mer om bij Ajax weg te gaan. Ik had willen blijven als ik een goed driejarig contract aangeboden had gekregen, maar wat me vorig jaar werd voórgelegd, was nog min der dan toen ik bij Ajax kwam. Omdat ik als 29-jarige mijn toekomst graag wilde veilig stellen, was ik dan ook blij dat Anderlecht zich vorige week meldde. An derlecht beschouw ik zonder meer als een i Peru, tijdens de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal tegenstander van Nederland, heeft in Caracas mef 2-0 verloren van de Vene zolaanse kampioensploeg Portugesa. De internationale voetbalfederatie wil meer geld uit het wereldkampioen schap in Argentinië. De federatie stelt voor het aandeel van de FIFA in de inkomsten te verhogen van 20 naar 25 procent en het aandeel van het organi serend land terug te brengen van 25 naar 20 procent. Negen van de veertig spelers behoorden ook tot de formatie bij het wereldkampi oenschap in West-Duitsland in 1974. Onder hen bevindt zich de 35-jarige libero van Inter Milan, Giacinto Fachetti. Hij is ech ter niet de oudste speler van het gezel schap. Die eer komt toe aan de bijna 40- jarige doelverdediger Enrico Albertosi van AC Milan. Leo Steegman: „Het betaalde voetbal lijft toch mijn hart trekken. Ik ben er een lartje üit geweest om de amateurs van ilvermeeuwen te trainen. Dat heeft me oed gedaan, maar de aanbieding van W kon ik tóch niet verwerpen. MW is en uitstekende club, met een grote aan- ang en vele mogelijkheden. Voorlopig ga vier maanden pendelen naar Maas- ■icht. Klikt het goed tussen MW en mij an gaat ons gezin zich daar vestigen. Ik eb nu twee zaken opgebouwd in Nieuwe liedorp. Het ligt in de bedoeling, dat ik de portwinkel afstoot. De andere zaak kan ik 'el behouden. Overigens moet mijn rrouw het rustiger aandoen, zodat het wel oed is dat ik weer trainer word en we niet amen de winkels hoeven te beheren”. HILTON HEAD (ZD. CAR). Chris vert heeft voor de vijfde achtereenvol- ende maal het damesenkelspel gewon en van het internationale tennistoernooi i Hilton Head. De Amerikaanse versloeg i de eindstrijd de Australische Kerry leid met 6-2 6-0. Het damesdubbelspel was voor de com- inatie Billie Jean King-Martina Navrati- )va. Het duo won in de finale met 6-3 7-5 an het Amerikaanse dubbel Mona Guer- ant- Greer Stevens. Gisteren is in Kopenhagen een iermanstoemooi begonnen. Vitas Geru- aitis won met 6-2, 6-1 van Guillermo Vilas n Björn Borg met 7-5, 6-2 van Jan Kodes. 1 Nationaal kampioen Louk Sanders leeft het in het internationaal toernooi van lice niet ver gebracht. Hij verloor gisteren n de eerste ronde met 2-6, 3-6 van de lansman Yannick Noah.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17