redesonderhandelingen Midden-Oosten WEGENS RUIMTEGEBREK Onopvallende controle Club van Rome bestaat 10 jaar Gevaarlijk duo aangehouden in Zandvoort BKA6KS vandaag: Ultramodern Armatrading het weer LAATSTE NIEUWS Rode Brigades melden dood Moro De nieuwe 732 droogkopieer- machine van 3M; het woord is aan... Draagstoel IJ I Umuider Courant Spelen met vuur OM Lagerhuis akkoord met begroting-Healy ia. agenda pagina i Zijlstraat 90-92, Haarlem Telefoon 023-311350 99 CDA eo PvdA eens over nieuw kinderbijslagplan Ml F J Half tot zwaar bewolkt ite 2 DINSDAG 18 APRIL 1978 WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN 68ste jaargang no. 141 pagina's (Van onze redactie buitenland) ai Politie in kogelvrije vesten 2) Wilt u vrijblijvend nadere informatie Bel dan Teletoonbeantwoorders een volautomaat die kopieën maakt van superkwaliteit voor een zeer lage prijs. UW DEALER vermande dantuma bv Multatuli: Weerrapporten Binnen- en buitenland2,3,4 Plaatselijk nieuws5,6,7 Kunst9 Radio en televisie/Strips.... 13 Economie15 Beurs14 Sport17.19 HBI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiimimm vandaag vernomen dat president Carter spoedig een nieuw initiatief zal nemen voor het doorbreken van de impasse in de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten. !AIRO. Uit het gevolg van de Amerikaanse lister van Buitenlandse Zaken Cyrus Vance is jpsa lAh ld loste al en schot voor de boeg, terwijl (ADVERTENTIE) Verse koffie en ]oed belegde broodjes. 11 HAARLEM. De raad van bestuur van het Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijf VNU N.V. overweegt het aan de Azië weg in Schal kwijk gevestigde hoofdkantoor te verplaatsen. Daarbij wordt gedacht aan Buitenveldert in Amsterdam. Een en ander houdt verband met het aflopen van de huurovereenkomst met het Philips Pensioenfonds. Bovendien is algemeen bekend dat de behuizing op de Aziëweg door gestadige uitbreiding van de activiteiten voor de redacties veel te klein is. Expansie is in het gebouw niet mogelijk. Het rekencentrum van VNU is al elders in de stad ondergebracht en ook op het Stationsplein heeft het bedrijf kantoorruimte in gebruik. In Schalkwijk werken ongeveer tweehonderd mensen. Jmuider Courant Smart maakt onbillijk. 11 70 1 arter komt spoedig 2 ’.65 et nieuw initiatief I JO ALDO MORO «olijke sye- 111111111111 (ADVERTENTIES) e arbei( iiiiiiiniii ’imillBg men. En wat doet hij dan? Wordt er VNU overweegt uit Haarlem te gaan spraak n schrifteli ners en !.5O 2.79 ma rof Minister Vance, die in januari voor het laatst in Cairo vertoefde na het afbreken van de Egyptische-Israelische onderhan- delingen, ontmoette vanochtend de Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken Mohammed Kamel tijdens een kort opont houd in de Egyptische hoofdstad. Hij was op weg van Salisbury naar Londen. Minister Kamel zei na afloop van het gesprek: „Wij hebben tegenover minister Vance blijk gegeven van onze diepe erken telijkheid voor de Amerikaanse steun bij het streven naar vrede en voor de Ameri- Eerder op de dag had de Zandvoortse politie een Italiaan aangehouden in de Van Galenstraat. Dat gebeurde op verzoek van Interpol, dat de man zocht in verband met gewapende overvallen in West-Duitsland. Ómdat werd vermoed dat de 26-jarige Ita liaan in het bezit kon zijn van een vuurwa pen, beschermden de agenten zich ook in dit geval met kogelwerende vesten. LONDEN (DPA). Het Britse Lager huis heeft gisteravond met 292 tegen 255 stemmen de ontwerpbegroting van minis ter van Financiën Healy goedgekeurd. De begroting moet nu nog in details worden behandeld. Met name de Libera len willen grotere belangstingverlagingen dan zijn voorgesteld door de Labour-mi nister van Financiën. Zowel premier Cal laghan als minister Healy hebben gedreigd met nieuwe verkiezingen als de regering ernstige nederlagen zou lijden. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Zowel het CDA als de PvdA stemmen in met het in het kabinet bereikte akkoord over de voorgenomen samenvoeging van kinderbijslag en kin deraftrek. Mensen met inkomens tot 40.000 zullen fiscaal worden ontzien. Het ü- Dit is een nieuw model radarapparatuur om overtreders van de maximumsnel heid op snelwegen te snappen. De apparatuur is veel kleiner dan de tot nu toe gebruikte instrumenten, waardoor zij ook in personenauto’s kan worden ge plaatst. De politie is dat ook van plan waardoor de controle onopvallend zal kunnen gebeuren. De bekende busjes langs de wegen gaan derhalve verdwijnen, daarvoor komen personenauto’s van verschillende types in de plaats. kabinet-Den Uyl had die grens willen leg gen bij inkomens tot 25.000 a 28.000. De VVD toonde zich overigens over het akkoord lang niet tevreden. ROME (AP). De ontvoerders van de Italiaanse oud-premier Aldo Moro heb ben vandaag in een communiqué bekend gemaakt dat zij hun slachtoffer hebben terechtgesteld, zo heeft het Italiaanse persbureau ANSA meegedeeld. In het communiqué, dat was onderte kend door de Rode Brigades, werd gezegd dat Moro’s lijk kon worden gevonden in een bergmeer op 120 km ten noordoosten van Rome. De politie heeft nog niet bevestigd dat het communiqué autentiek is, maar wel zijn inmiddels hooggeplaatste functiona rissen naar het in het bericht genoemde bergmeer gegaan. Het communiqué werd gevonden in een vuilnisbak in de Romeinse wijk Trasteve- re, nadat het dagblad „II Messagero” in een anoniem telefoontje was getipt. In september verschijnt onder auspiciën van de Club van Rome een nieuwe studie over energie. Prof. Caroll Wilson van het MIT heeft er onder andere aan meege werkt. Een tweede nieuwe studie is in voorbereiding. Die handelt over mogelijk heden van financiering en de beschikbaar heid van kapitaal in de toekomst. Geleerden uit alle delen van de wereld (ook Uit de Sowjet-Unie en Oost-Europa) zullen de twee volgende dagen wereldpro blemen bespreken. Bij het gemeentelijk grondbedrijf zei men geen mededelingen te mogen doen omtrent eventuele onderhandelingen met VNU over gronduitgifte. Dat er besprekin gen zouden zijn is onwaarschijnlijk, omdat de secretarie-afdeling openbare werken, volkshuisvesting en bedrijven niets be kend is van een aanvraag voor grond. Er werd overigens op gewezen dat de uitge versmaatschappij nog eigen grond be schikbaar heeft op het terrein van de werkmaatschappij Nederlandse Rotogra vure Maatschappij B.V. aan de J.W. Lucas- weg in de Waarderpolder. ROME. De Club van Rome zal 13 juli haar 10-jarig bestaan vieren met een plechtige bijeenkomst in de Accademia Nazionale dei Lincei. nieuwbouw of huur in Amsterdam. Om deze mogelijkheid, maar ook alternatieve oplossingen te onderzoeken is een stu diegroep geformeerd. Volgens voorlichter Klementschitsch is Amsterdam slechts één van de mogelijkheden, omdat VNU ook in De Meem, Utrecht, Badhoevedorp en andere gemeenten maatschappijen heeft waar het hoofdkantoor naar toe zou kunnen. Hij benadrukte daarbij dat het ook heel goed mogelijk is dat men in Schalkwijk blijft of elders in Haarlem kantoorruimte zoekt. De bedoeling van de mededeling aan het personeel is aan de weet te komen hoe over verhuizing naar Amsterdam of elders wordt gedacht. Volgens de heer Klement schitsch zijn het allemaal nog prille ge dachten en kunnen nog geen concrete ge gevens worden verstrekt. Een flatbrand in Heemskerk. De be woner van de flat is op verdenking van brandstichting door de politie inge sloten. Zie plaatselijke pagina’s. De weersverwachting van het KNMI geldig tot morgenavond: De Britse zangeres Joan Armatra ding, die eerder in de aandacht kwam omdat zij aangrijpende liedjes schrijft In de stijl van Janis lan en Joni Mitchell, maakte maandagavond haar lang ver wachte Nederlandse debuut in Theater Carré met een bijna volmaakt concert Zie de kunstpagina (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. In samenwerking met een Haarlems rechercheteam heeft de Zandvoortse politie maandagavond twee Utrechters aangehouden. De auto waarin het duo zat werd door vijf politiewagens klemgereden in de Dr. Gerkestraat. De twee mannen, 28 en 29 jaar oud, worden verdacht van een groot aantal inbraken in de Domstad. De politie had uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen omdat het tweetal als gevaarlijk bekend staat. De agenten droegen bij de arrestatie ko gelvrije vesten. Een van de Utrechters bleek in het bezit te zijn van een ploerten doder. Het tweetal is vanmorgen voorge leid bij de officier van Justitie. KOOP vanaf 49S,- HUUR vanaf 20,- p.m. hATEBO-AMSTELVEEN, tel. 020-4S64S6 De Stichting Beheer Vrijwillige Ver voersdiensten voor gehandicapten in de IJmond is dan eindelijk in het bezit van een draagstoel gekomen. Gehandicap ten die voorheen met veel gesjouw naar de bus konden worden gedragen, kun nen nu op gemakkelijke wijze door de vrijwilligers uit en thuis worden ge bracht. I i V] In het plan is opgenomen om in de loop van volgend jaar de twee- en drievoudige bijslag voor studerende kinderen van 16 en 17 jaar te laten vervallen. Maar met name de PvdA alsmede de vakbeweging achten dit onaanvaardbaar, omdat dit, zo als het PvdA-Kamerlid Dolman het formu leerde, een geweldige inkomensklap voor de betrokken gezinnen zou zijn. Op 1 november 1951 opende Prins Bernard de Semafoor in IJmuiden. Deze radarpost onderging in 1964 een techni sche verbetering. Er bestaan nu plan nen om zowel het gebouw als de tech niek te moderniseren. Radardienst, Kustwacht, Redeplot, Rijkswaterstaat en KNZHRM worden ultramodern uitge ruste operationele diensten ten behoeve van de scheepvaart van en naar de IJmond. op de westelijke Jordaanoever en in de strook van Gaza. President Carter overweegt reeds gerui me tijd een nieuwe stap in het Midden- Oosten te nemen, maar hij is tot nu toe in beslag genomen door de behandeling van het Panamakanaal-verdrag en de Salt-be- sprekingen. Zodra het debat over het Pa namakanaal-verdrag voorbij is, verklaar de een hoge Amerikaanse regerings woordvoerder, gaat Carter echter een rede houden waarin het initiatief zal worden toegelicht. Het zal eraan vasthouden dat resolutie 242 van de Veiligheidsraad toepasbaar is op alle fronten, de Egyptische Sinaï, de Syrische hoogte van Golan, de westelijke Jordaanoever van Jordanië en de strook van Gaza. Bij de dienst economische zaken van de gemeente Haarlem zei men inderdaad op de hoogte te zijn van geruchten dat VNU uit Haarlem weggaat. Het bedrijf heeft in ieder geval nog geen contact met de dienst gehad over eventuele uitbreiding of nieuwbouw in Haarlem. In dat geval zou zeker medewerking worden verleend om verwezenlijking daarvan te onderzoeken. kaanse deelneming als volledig partner in het vredesproces.” De Amerikaanse afgezant in het Mid den-Oosten, Alfred Atherton, is vrijdag in Cairo. Hij zal daar gedurende een week zijn bemiddelingspogingen voor het berei- keh van de vrede in het Midden-Oosten hervatten. VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim heeft gisteren overleg gepleegd met de Libanese president Elias Sarkis en de Pa lestijnse leider Yasser Arafat over maatre gelen ter consolidering van het bestand in het zuiden van Libanon. Na het overleg vertrok Waldheim naar Jeruzalem voor besprekingen met de Is raëlische leiders, die hij „de noodzaak van een snellere terugtrekking van de Israëli sche troepen uit het zuiden van Libanon” onder ogen wilde brengen. Bij zijn vertrek van de luchthaven van Beiroet zei Waldheim dat zijn besprekin gen met Sarkis eerder op de dag „opbou wend en nuttig” waren geweest. Op de vraag of dat ook gold voor zijn overleg met Arafat, zei Waldheim: „Ik zou willen zeg gen dat die besprekingen zeer belangrijk waren.” Waldheim kreeg van Arafat te horen dat zijn organisatie de resolutie van de Veilig heidsraad inzake zuidelijk Libanon „volle dig zal respecteren”. Arafat verklaarde verder tegenover Waldheim dat hij bereid was „de nodige instructies te geven om met de VN-vredesmacht samen te werken teneinde de naleving van de resolutie te waarborgen.” lliliu j derhandeld met de directie en de kleine- bonden, dan negeert de minister de I’ lustriebonden NW/NKV. Zij hebben al ten weten dat niet te zullen pikken. Ook kamerfractie van de Partij van de Ar- socialistische Europees Commissaris «deling liet; weten desnoods zelf nog ns met dé Industriebonden te zullen pra- 1, als Albeda met een plan zou komen aar zij niet achter staan. Waarschuwingen waar Albeda niet aan 'orbij kan gaan. Niettemin werden de rectie van Hoogovens en de kleinere ikbonden gisteren toch op het ministerie Sociale Zaken ontvangen. De minister °et alle moeite om de indruk te voorko ken dat er onderhandeld wordt. Het was echts een informatieve bijeenkomst liet ij weten, een mededeling die door de artij van de Arbeid in elk geval met een iggevend rote korrel zout wordt genomen. De mi- tot aanbe teter balanceert voor Partij van de Ar- e>d en Industriebonden op de ra^d van at acceptabele. Er lijkt weinig meer nodig »m de vlain in de pan te laten slaan. NNiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiim csiisiniN Croniéstraat 31 Tel. 253630 HAARLÉjV^j oen formateur Van Agt in december lessor Albeda in zijn ploeg haalde, was algemene verwachting dat deze „vriend I de vakbonden” voor een milde ver- iding van het nieuwe centrum-rechtse linet met de werknemersorganisaties, i kunnen zorgen. Intussen is duidelijk -lorden dat de invloed van de minister i Sociale Zaken in dit kabinet zeer be- pïasti *s- De titel „vriend van de vakbon- i” wordt allang niet meer gebruikt en t de bezuinigingsnota van de regering iet vooruitzicht kan men zich afvragen lang het zal duren voor Albeda zijn diet bij de vakbondsleiders helemaal speelt. i die optiek bezien speelt de bewinds- 1 gevaarlijk spel met zijn contacten de sociale partners bij Hoogovens r de sociale maatregelen die genomen J eten worden in verband met het verlies 1 2250 arbeidsplaatsen bij het staalbe- -Jf. Aanvankelijk lag het in de bedoeling y Bobn zo zou de grote bemiddelaar Albeda ook liefst zien dat werkgever en rknemers in gezamenlijk overleg tot ‘reenstemrqing zouden komen over zo’n iiaal plan. Dat zou voor Albeda het voudigste zijn. Het zou voor hem ook onderhandelingen met de Europese pmissie over het aandeel van Brussel Leze operatie vergemakkelijken. ■aar het mocht niet zo zijn. De Indu- Bebonden NW en NKV, die binnen het Wrijf verreweg de meeste georganiseer- Iwerknemers vertegenwoordigen, wei- Iren mee te praten over een sociaal plan Bang er met de directie geen overeen- Imming is bereikt over een experiment Iet de vijfploegendienst, een proef waar- lUlffi or ze zejf 15 miljoen gulden op tafel d 500 “en leggen- De directie onderhandelde arom met de kleinere bonden, de Unie js 4.89 Hp, de Industriebond CNV en de Ver ging van Hoger Hoogovenspersoneel. (Industriebonden NW en NKV stonden staan nog steeds buitenspel. 5e volgen, en met hen de Partij van de beid in de Tweede Kamer, echter met Susogen het verloop van die besprekin- n. Op een goede dag zal daar immers een orstel aan minister Albeda uit moeten Aan de personeelsleden is medegedeeld dat in principe wordt gedacht aan Igslieden van minister Vance deelden dat men niets nieuws heeft aangetrof- in de zondag bekend gemaakte jongste elische vredesvoorstellen, waarin 3-49 (K gepleit voor blijvend joods bestuur Half tot zwaar bewolkt met voorname lijk in het zuiden van het land plaatselijk enige regen. Matige tot vrij krachtige zuidoostelijke wind. Minimum tempera turen van 4 graden in het zuidwesten tot nul graden in het noordoosten. Maxi mumtemperaturen ongeveerd 12 graden. BEZORGKLACHTEN maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 *°or Santpoort: 023 - 31 90 53

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 1