M Sti vc SI hoe de duiven vlogen Bogart en Bacall in Hawk’s gevonden voorwerpen haven- berichten F agenda „To have and have not” OP HET MINISTERIE IJmuidens Roem E la B Automobilist op vier punten in de fout Apparatuur beeld en geluid uit woning vermist geeft concert Mensen als schaakstukken in Schalkwijk t i BEHANDELING WOENSDAG IN ALGEMEEN BESTUUR VVD I Brommer gestolen uit flatbox AANDACHT VOOR SPAANSE VROUW IN VROUWENCAFÉ Kruimeldiefstallen snel opgelost „Fryske Trou” houdt jaarvergadering „De Bijenkorf” niet voor speelzaalwerk 6 D I N S IJMOND 19 7 8 APRIL 1 8 DINSDAG y DEZE WEEK IN DE IJMONDFILMHUIZEN Heemskerk I I Scapino Speliade Wijk aan Zee BEV werd i de voc voorst toe te vervai hing h dus m< ties v Zuidb verlag noemc - l’ y r,. Velsen-Noord Beverwijk Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Jaarverslag Velser Gemeenschap Scapinoproject grootste succes I De S Bijna achtduizend bezitters van een Cultureel Jon- f Sociaal Plan Hoogovens n (Van onze Haagse redacteur) I I I I I Hans Keune u. 1 I 1 I. i VELSEN. Een 30-jarige IJmuidenaar zat maandagavond op vier punten in de fout bij een wilde autorit op de IJmuider- straatweg. Bij de kruising met de Wijk aan Zeeërweg reed hij zonder blikken of blozen door na een aanrijding met een plaatsgenoot aan wiens auto blikschade ontstond. Omstanders namen het kente- kennummer op van de wilde automobilist die kort daarop door de politie tot staan kon worden gebracht. Behalve het niet verlenen van voorrang bij de kruising Wijk aan Zeeërweg zal hem doorrijden na een aanrijding en rijden onder invloed ten laste worden gelegd. De man had een stevige borrel op. De door hem bestuurde auto was niet verzekerd. Bovendien bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs. VELSEN. Na de drukte rond de viering van het honderdjarig bestaan van IJmuiden en het Noorzee- kanaal heeft de Velser Gemeenschap naar verhou ding in 1977 een rustig jaartje gehad. Desondanks zijn tal van activiteiten de revue gepasseerd, zo blijkt wel uit het conceptjaarverslag over 1977 dat morgenmiddag in de algemene bestuursvergadering van de Velser Gemeenschap ter goedkeuring aan de orde zal komen. SANTPOORT. De Velsense politie kon twee broers (17 en 18 jaar) uit Sant poort als de daders aanwijzen van een diefstal uit een bar aan de Kerkweg in Santpoort-Noord. Uit tassen en kleding in de garderobe werden hier zondagavond kleine geldbedragen vermist. De bewoners, die in het weekeinde afwe zig waren, ontdekten de inbraak maandag bij thuiskomst. Het ongewenste bezoek verschafte zich toegang tot de woning door het uitsnijden van een ruitje aan de achter zijde. Met de aanhouding van de broers kwam wel heel snel een eind aan de reeks (krui meldiefstallen die volgens de Velsense politie op zichzelf staan. Alle vermiste geldbedragen konden weer aan de recht matige eigenaar worden teruggegeven. Een sociaal plan is noodzakelijk om de gevolgen van de inkrimping van het perso neelsbestand met 2250 plaatsen op te kun nen vangen. De opzet van de drie bonden en de directie bevat bijdrageregelingen voor werknemers die binnen het bedrijf een andere baan tegen een lager salaris HEEMSKERK. In het in buurthuis De Zandkraai gevestigde vrouwencafé Heemskerk houdt mevrouw Pilar Kabéla donderdagmorgen een inleiding over de positie van de Spaanse vrouw in de Ne derlandse cultuur en met name in gast- arbeidersverband, zoals dat in Heems kerk en in de overige IJmondgemeenten veel voorkomt. Er zal nader worden ingegaan op de culturele verschillen, de in Spanje gebrui kelijke man/vrouw-verhbuding en op de achtergronden en houding van de Spaanse vrouw. Pilar Kabéla is een Spaanse vrouw, die in deze regio de belangen van Spanjaar den op vakbondsniveau behartigt. Proble- meh van Spanjaarden rond hun positie in de Nederlandse samenleving kent zij erg goed. Ook zal zij de Nederlandse vrouwen kunnen duiden op verschillen in mentali teit, die de positie van de Spaanse vrouw vaak ten onrechte bepalen. De bijeenkomst in het vrouwencafé, Handelstraat 93 te Heemskerk, begint don derdag om 9.30 uur. Telefonische inlichtin gen zijn verkrijgbaar via nummer 32549. deel van het jaar 1977 bepaald door het feit dat de hoofdambtenaar culturele zaken Frits de Man, advi seur van beide genoemde stichtingen, niet meer op zijn bureau was. Zoals bekend heeft de heer De Man om gezondheidsredenen zijn werk moeten beëindigen. geren Paspoort hebben in 1977 van de door dit pas poort geboden reducties gebruik gemaakt. In de schouwburg kwamen 2520 CJP-ers, bij de diverse concerten 108, in Museum Beeckestijn 1692, terwijl het Witte Tejater 4000 CJP-houders binnen zijn deu ren ontving. Het apart opgezette C JP-festival, dat eind vorig jaar als wervingsstunt was georganiseerd, heeft weinig opgeleverd. De hierbij gecombineerde verkoop van passepartouts voor een aantal evenementen zijn helemaal niet verkocht. Het festival zelf trok welis waar een 70 bezoekers, maar van hen hadden slechts dertien mensen zich nieuw aangemeld De stuurgroep jeugd- en jongerenbeleid is vorig jaar gevormd en van start gegaan. Resultaten zijn er nog niet althans niet zichtbaar voor het oog van het publiek maar dit voorjaar kan een definitieve rapportage worden verwacht over de vraag wat er op het gebeid van jeugd-jongerenbeleid zou moeten ge beuren in Velsen. Voor de kleinere jongeren, de Velsense kinderen, heeft in 1977 de jaarlijkse Speliade voor de twaalfde VELSEN. Eerlijke vinders gaven tus sen 31 maart en 14 april de volgende ge vonden voorwerpen af op het politiebu reau van de Velsense politie: Loper, portemonnee met inhoud, kinder- Dit jaarverslag wordt woensdagmiddag in het al gemeen bestuur van de Velser Gemeenschap behan deld. De vergadering wordt om vijf uur gehouden in het Cultureel Centrum in IJmuiden en is openbaar. keer gedraaid. Vorig jaar hebben ongeveer elfduizend kinderen aan deze vakantieactiviteiten meegedaan. Ten aanzien van het volwassenenwerk hebben to taal 1041 cursisten in 1977 van het gebodene gebruik gemaakt. Hierbij zijn ondergebracht de Volksuniver siteit Velsen (waaronder de cursus Ouders op Herha ling valt), de Stichting Huishoudelijke en Gezins- Voorlichting, de Donkere-Kamercursus van het NI- VON en de cursus smalfilmen van de Smalfilmclub Velsen. Over de cursus Ouders op Herhaling wordt gemeld dat er een vervolgcursus zal komen die is er inmiddels al en dat dit alles als vast onderdeel tot het totale pakket van de Volksuniversiteit zal gaan behoren. Rest het financiële verslag, waar wordt gemeld dat over de gehele begroting rond de 77 mille het balanstekort met een kleine tweeduizend gulden is verminderd. 20-jarige debutante in het filmgebeuren te zien. „To have and have not” werd gemaakt op basis van het gelijknamige boek van Ernest Hemingway. Van deze roman is echter in het uiteindelijke script weinig anders overgebleven dan de titel en de aan het begin van de film geplaatste scène van vijf minuten met een mislukte vis vangst op de Caribische Zee. IJMUIDEN. Uit een box onder een flatgebouw aan het Georgebos is zondag avond een bromfiets ter waarde van circa duizend gulden ontvreemd. De eigenaar, die de vermissing maandag bij de politie meldde, vond de toegangsdeur zondag avond laat opengetrapt. De inbraak moet omstreeks negen uur plaatsgehad hebbep. Morgan wordt door de vrije Fransen benaderd met het verzoek een van hun mensen van een ander eiland op te pikken en naar Martinique te brengen, waar hem een belangrijke rol in het verzet wacht. Z o komt de kleine kapitein in conflict met het plaatselijk bevoegd gezag. Hij gaat echter hier tot het gebruik van geweld over voor dat blijkt dat de politiecommandant, Mor gans trouwe vriend en helper, de alcoholist Eddie, in gijzeling heeft genomen. De Pv de bepe trampol deze ge< blikjes het ten De he daar h, volgens om de niet m Ruijve extra i Het jaarverslag maakt melding van de uitgebreide enquête die werd gehouden onder de ruim tachtig bij de Velser Gemeenschap aangesloten verenigingen. Dit jaar, wanneer in november het 25-jarig jubileum van de VG wordt gememoreerd, zullen de enquêtere sultaten in de vorm van een nieuw beleidsplan op tafel komen. Een jubileum dat overigens daadwerkelijk wordt gevierd tussen 21 en 28 mei. Eenzelfde jubi leum werd in het verslagjaar gevierd door de Velser Kunstkring voor Allen, zij het in informele sfeer. Naast feestelijk is 1977 voor beide stichtingen ook minder vrolijk geweest. Zoals voorzitter A. van der Wijst in zijn inleiding schrijft, werd een belangrijk DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur. BEV: reform Beverv bestuu Vrijwi dag ec een bij Stichti voor g SANTPOORT. Bij een inbraak in een woning aan de J. T. Cremerlaan werd in het afgelopen weekeinde een kleuren-tv, film- en geluidsapparatuur ter waarde van enkele duizenden guldens ontvreemd. Del helem ment: rentie exploi ander hoe w op he dan g geen vorm, tot-mi tram; waar Wel v verkc bepei Da, zag zitter nemt hart bod i Hl buu 20 a Veli VELSEN. Komende vrijdagavond heeft de accordeonvereniging IJmuidens Roem een uitvoering in gebouw De Rank aan de Wilhelminakade. Het wordt een feestavond: na het concert zal er gelegen heid zijn om te dansen en te kienen. Op het concertprogramma staan stuk ken van de volgende componisten: C. M. van Weber, Richard Rodgers, Carl Millöc- ker, J. F. Wagner, Thomas Koschat, A. Malando, Ernesto de Curtis, F. W. Mea cham, Joh. B. Kok, Gambardella en Paul Lincke. Het concert is voor leden en donateurs. Contactadres is de heer P. van Strien, telefoon 02550-22341. Het concert begint vrijdag om acht uur. M pari tav< een tige con vro ber kar woi r vor sei; de zet i willen accepteren, mensen die naar een ander bedrijf willen, maar daar minder kunnen verdienen, vervroegde pensione ring, her- en bijscholing en verhuiskosten. Zoals bekend weigeren de Industriebon den NVV/NKV mee te praten, zolang er binnen het CAO-overleg nog geen over- UMOND. De filmhuizen in de IJ- mond komen deze week met een „gouwe ouwe” zoals dat heet. „To have and have not” is een titel waarvan talloze ouderen wel overeind gaan zitten. Het is een film die de vorig jaar overleden befaamde re gisseur Howard Hawks maakte met een van zijn favoriete acteurs: Humphrey Bo gart. In deze film is de toen toekomstige echtgenote van Bogart, Lauren Bacall, als In de voormalige kleuterschool De Bij enkorf aan de Geelvinckstraat in Velsen- Noord komt geen peuterspeelzaal. Het ge bouw ligt voor zo’n bestemming te dicht bij de peuterspeelzaal in De Mei. In de landelijke voorschriften voor het peuter- speelzaalwerk wordt een onderlinge af stand van 1 kilometer als minimum ge noemd. „De Bijenkorf” valt daarmee bui ten de boot als speelzaalruimte. Aan een suggestie van een inwoonster van Velsen- Noord kan geen gevolg worden gegeven. Voor de voormalige kleuterschool wordt naar een andere bestemming gezocht. IJMUIDEN. De Friese vereniging „Fryske Trou” te IJmuiden houdt woens dagavond 19 april haar jaarvergadering in gebouw „De Rank” aan de Wilhelminaka de. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een nieuwe voorzitter. De heer D. Boonstra, de huidige voorzitter, wil zich na dertig jaar niet langer meer beschikbaar stellen voor dezé functie. Ook zal gesproken worden over het gevoerde en te voeren bestuursbeleid. De bijeenkomst begint om acht uur en zal naar verwachting een uur duren. Daar na bestaat gelegenheid afscheid te nemen van de heer Boonstra en kennis te maken met de nieuwe voorzitter. „To have and have not” is op dinsdag en woensdagavond om half negen te zien in Filmhuis Velsen, op vrijdagavond ne gen uur in Filmhuis Heemskerk en zondagavond om negen uur in het Alpha Filmhuis in Beverwijk. ‘7$ Dinsdag aangekomen: Christel, Oxeloe- sund, IJmuiden; Helena C. Papendrecht; Speyer, Antwerpen; Fionia, Monrovia; Ascherberg, Huil. Dinsdag vertrokken: Happy Runner, Huil; Kentshore, Cont.Plat, IJmuiden; Sea Bruse, Cont.Plat; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Caraibe, Zeebrugge; Marian, Salerna, IJmuiden; Haico Holwerda, Har lingen, IJmuiden. DEN HAAG-IJMUIDEN. De directie van Hoogovens, de Unie BLHP, de Indu striebond CNV en de Vereniging van Hoger Hoogovenspersoneel hebben gisteren op het ministerie van Sociale Zaken de financiële mogelijkheden voor een sociaal plan besproken. In dat onderhoud beperkten de ambtenaren van minister Albeda zich tot het opsommen van de regelingen die van toepassing kunnen zijn op het ontwerp-sociaal plan dat de genoemde werknemersorganisaties met de directie hebben opgesteld. HAARLEM. Bezoekers van het win kelcentrum Schalkwijk kunnen zaterdag 15 april de opvoering bij wonen van een „levend schaak-schouw-spel”. Ter gele genheid van het tien-jarig bestaan van de schaakvereniging „Schalkwijk” dirigeren de clubkampioen van SVS, Jan van den Bergh en de meervoudig kampioen van Noord-Holland, Klaas Steijn, de 32 gecos- tumeerde schaakstukken, bestaande uit leden van Scouting Nederland, over het grote speelveld. De presentatie van het unieke gebeuren wordt verzorgd door de bekende schaakstrateeg Lex Jongsma. De partij wordt gespeeld op het plein tegen over de Hakkenbar, waar om twee uur de eerste zet gedaan wordt. Via een gesloten televisie-circuit, dat in het gehele winkelcentrum is aangebracht, kunnen bezoekers van het centrum ook tijdens het inkopen doen de partij blijven volgen. Vanuit de Commissie Culturele Vorming School jeugd worden bezoeken aan scholen gemeld van de toneelgroepen Wederzijds en Centrum. Groot is de belangstelling geweest voor het Scapinoproject op lagere scholen en er zal naar gestreefd worden de deelname aan dit project nu alleen voor vijfde- en zesdeklassers tot de derde en vierde klas uit te breiden. De kunstmarkt heeft met een opbrengst van bijna 24 mille alle verwachtingen sterk overtroffen. De opbrengst van de in Oud-Velsen gehouden markt is een record geworden. J 1 Frak i lichtte ipoeiti me bed omzet komen gaf vei matie Hij wil tatie. Van de Postduivenvereniging „De Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekeinde 318 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.00 uur. Een duif van Sr Heis bereikte als eerste het hok om 12.35 uur; de laatste prijsduif om 12.56 uur. Eventuele nadere bijzonderheden omtrent de vlucht: (slecht weer, etc.) De harde noordenwind zorgde er voor dat de duiven het niet makkelijk hadden. Maar des ondanks wist de heer S. Heis zich uitstekend te klasseren met de no.: 1 en 2. De uitslag was als volgt: S. Heis 1 2 8 9 17 18 30 31 39 40. C. v. Vliet 3 4 6 13 19 20 22 26 27. J. v. Loon 5 10 28 29 37 41 42 51. P. Griekspoor 7 11 58. B. en C. Thiele 12 48. P. Verschuren 14 23 34 43. R. Wielart 15. J. Dekker 16 21 25 44 53 54 61. J. Kaldenbach 24 41 49 62. J. Sieraad 32 35 52. J. v.d. Bos 33 60. Comb. Vis-Vries 36 38 47. H. Bruynes I financieel bezien eenstemming is over een experiment met de vijfploegendienst. „Wij hebben van morgen eigenlijk de bevestiging gekregen van hetgeen we bij geruchten al vernomen hadden”, aldus Piet van der Ende van de Industriebond CNV, „de mogelijkheden voor Sociale Zaken zijn beperkt. Er zijn natuurlijk nog veel meer gegadigden. We hebben nu wel een goed overzicht van de verschillende mogelijkheden”. Uitbrei ding van de vervroegde pensionering tot werknemers jonger dan 63 jaar blijkt geen haalbare kaart. Er worden nu andere rege lingen onderzocht om het mogelijk te ma ken dat werknemers tussen 57’A en 63 jaar vrijwillig uittreden. Piet van der Ende gaat ervan uit dat de besprekingen over het plan tussen de di rectie en de drie bonden, die maandag worden voortgezet, niet worden afgerond zonder de Industriebonden NVV/NKV. „We gaan door met de voorbereidingen tot het punt waarop iedereen toch zijn zegje moet zeggen. Ik vind dat de Industriebon den NW en NKV erbij horen”, aldus Van der Ende. Ook een woordvoerder van Hoogovens zei het te betreuren dat de Industriebonden niet mee willen doen „juist nu het om een plan gaat waarmee het uitgangspunt van de Industriebonden: gedwongen ontslagen voorkomen, gereali seerd kan worden”. Maandag aangekomen: Caraibe, Tilbu ry; Anna Tholstrup, Douro; Maria Gor- thon, Charlestown, Velsen; Ann Lise Thol strup, New Ross, IJmuiden; Atlantide, Gi braltar, IJmuiden; Oihnoussian Captain, Eleusis; Kent Shore, Cont.Plat, IJmuiden; Leir Erikson, Rotterdam, Strirling Brigg, IJmuiden, Cont.Plat; Haico Holwerda, IJ muiden, Rotterdam; Sota Eduardo, Rot terdam, IJmuiden; Jobst Oldendorff, Dor drecht; IJmuiden. Maandag vertrokken: Thara, Monrovia, IJmuiden; Kent Shore, Cont. Plat, IJmui den; Giethoorn, Noordzee; Baffin Servic, Cont.Plat; Prinses Margriet, Cork; Celia, Arklow, IJmuiden; Minerva, Bremen; Shenkursk, Tallin; Holstenstein, Antwer pen; Seranell, R’dam; Vaernland, Kristi- anhamn; Kamensk, R’dam; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Gurzuf, Ventspils; Ludwig, Bremen; Sea Viking Ponton, Cuxhaven; Annlise Tholstrup, IJmuiden, New Ross; Atlantide, Kristiansand; Emsli- ner; Bremen; Atlantide, Noordzee, IJ muiden. Bibliotheek, Wijkerstraatweg 177 woensdag 14.30-17.30 u. alle leeftijden. BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat. Di. 20 uur „Salon Kitty”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14.30-17 uur. Bene- luxlaan: Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14- 17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Woe. geopend van 13-16.30 uur. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Werf, J. Ligthartstraat. Woe. 13.30 uur „Ren je rot” en kienen voor 6 t/m 10-jarigen. De Vrijburgt, Vrijburglaan. Di. 20 uur starta- vond politiek project „Samen koers bepalen”. De Zandkraai, Handelstraat. Di. 20 uur voor lichtingsbijeenkomst „Hou je mond gezond”. Huize v.d. Nouweland, Europaplein. Woe. 15 uur officiële opening bejaardenflat door mevr. Kok. L 45 57. Gebr. Muyderman 46. R. Bellers 50 59. J. Hoogland 55 56. Gebr. Thijssen 63. Van de Postduivenvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 450 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 101 km. De lossing van de duiven geschieddde om 11 uur. Een duif van Comb. Marco bereikte als eerste het hok om 12.37.51 uur; de laatste prijsduif om 12.54.00 uur. De uitslag was als volgt: Comb. Marco 1 13 74. Comb Tabo 2 17 51. A. Tabernal 3 23 41 44 46 50 62 67 75 85 86. C. van Duijn 4 61. P. Heeremans 5 43. J. de Jonge 6 21 52. J. v.d. Scheer 7 8 33 42 57 58 71 80. J. v. Kooten 9 60 63. P. C. Laan 10 27 48 56 65 68 83. E. Gorter 12 20 79 90. J. Duijn 14 15 16 18 19 30. K. Schenk 11 47. J. de Graaf 22. Korthauwer 24 28 29 35 37 39. P. Schot 25. Lexmond 26 36 84. C. M. Koks 31 59 70. Gebr. Pierik 32 76 77 78. P. Verduin 34 55 64 66 82. J. v. Bakel 38 69 73 87. Kuitwaard 40 49 89. B. v.d. Wensch 45. Dekkers 53 54 88. Gebr. Sneekes 72. Redekker 81. Gebr. de Graaf 84. Van de Postduivenvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 490 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 106 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.00 uur. Een duif van Comb. Van Wieringen bereikte als eerste het hok om 12.39.00 uur; de laatste prijsduif om 12.57.51 uur. De uitslag was als volgt: Comb. Van Wieringen 1 5 24 31 78 85 95. D. de Munk 2 6 36 57. J. Durge 3 29 35 56 69 71. J. Scheffers 4 70 80 89. C. Zoet 7. Th. de Winter 8 16 41 52 55 58 65 72 88 96. C. Weststrate 9 10 21 38 48 62 63 93. P. van den Outenaar 11 17 44 82. A. Six 12 15 18 22 25 28 39 40 42 49 54 60 61 67 68 73 75 87 97. K. van de Reep 13 45 47 76. C. van der Aar 14 81 86. C. Castricum 19 37 66 90. G. Visser 20 27 33 64 83 91 J. Peereboom 23 32 43 59. Jac. van der Mey 26. Comb. Brink-Ierschot 30 79. H. Schipper 34 46 74. W. Tuin 50 94. Van Asserna 51 98. H. Pruimboom 53 84. P. Luyt 77. A. Snijders 92. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 262 duiven deel aan een wedvlucht van Roosen daal af over een afstand van 105 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.00 uur. Eeruduif van J. van Roon bereikte als eerste het hok om 12.41.19 uur; de laatste prijsduif om 12.55.36 uur. De uitslag was als volgt: J. van Roon 1 6 7 14 18 21 32 37 48. K. van Breemen 2 3 8 11 13 16 26 31 40. Ph. F. Martinius 4 20 22. J. Stijnman 5 35 44 45. J. Bierman 9. G. de Bot sr. 10 15 46. A. Kat 12. A. Schelvis 17. Comb. Timmer-Pidt 19 29 30 47 50. A. van Leeuwen 23 38 42 51. P. van der Wiele 24 25 36. W de Smet 28. A. F. de Roos 33 34 43 49. J Vink 39 52. A. de Bot jr. 41. VELSEN. Twee schoolgebouwen in Velsen komen leeg zonder dat er een nieuwe bestemming voor is of wordt ge zocht. Aan de Mercuriusstraat in IJmui den komt het zogenoemde Mavem-ge- bouw leeg. Het is het type prefabgebouw dat na Wereldoorlog II in Velsen veelvul dig als tijdelijke voorziening werd toege past. B. en W. zoeken geen nieuwe gebrui ker na vertrek van de Onderwijsbegelei dingsdienst Midden-Kennemerland dat in Santpoort het Cusagebouw aan de Hoofd straat gaat betrekken. Herstel voor ver der gebruik zou te duur komen, aldus B. en W. bril bruin montuur, ring met 3 sleutels, witleren voetbal, leren hanger met 6 sleu tels, leren hanger met 4 sleutels (Mazda), 3 autosleutels (Renault), kinderschep, her- enbril, dameshorloge met groeji bandje, bruine herenhandschoen (r.), passer, slot waaraan etui sleutels, 1 paar zwarte mo- torwanten, verz.pl. TPR-057, leren kinder- petje, zwart etui met 1 sleutel, rood etui met 3 sleutels, tas met boodschappen, ring met 6 sleutels, ring met 5 sleutels, goud kleurig dameshorloge met leren band, groene portemonnee met inhoud, grijze ceintuur, bruine damesportemonnee met inhoud, loonzakje met inhoud, sleutelhan ger (r.) met 3 sleutels, blauw kindertasje, zwaar gouden halsketting, bril met blauw montuur, tennisracket, bruin sleuteletui met 6 sleutels, hondeketting met penning, gouden oorring, zilv.kl. Timex-dameshor- loge, handelaarskenteken 10-88-HF, me talen hondehalsband (prikband), zwarte portemonnee met inhoUd, herenhorloge met metalen band, gouden ringetje met bloedkoraaltjes, 2 sleutels aan veter, oran je autoped, groene rugzak met spörtkle- ding, handelaarskenteken 59-35-HF, zwar te dameshandschoen (r.), lichtbruin sleute letui met 6 sleutels. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Twee jaar na het maken van de film Casablanca (1943) speelde Humphrey Bo gart in deze film opnieuw de rol van een Amerikaan, die in het buitenland ondanks zichzelf verzeild raakt in de oorlog. Bogart kiest pas partij en schaart zich aan de goede kant wanneer de tegenpartij door daden zijn morele verontwaardiging opwekt. Bogart speelt kapitein Morgan, de eigenaar van een vissersbootje dat hij ver huurt aan rijke toeristen. De film speelt op het Frans Westindische eiland Martinique. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat, t/m 3 mei etsen en[ keramiek van Peter Bes en Irene Grijzenhout, dagelijks (beh. zond.) geopend van 10-22 uur; t/m 29 april in sociëteit aquarellen en tekeningen van Wietske Bruins. Bibliotheek, Kerkstraat, t/m 7 mei exj fotografengroep „Cirkel”. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Di. 20 uur „Thej Car”, 19.30 uur „The outlaw Joscy Wales”. Luxor Theater, Breestraat. Di. 19 en 21.30 uur „Doctor Vlimmen”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. volw. Wet 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur, 1 wel ee Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat I PvdA- 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Hoeve Adrichem, Adrichemlaantje, Di. 21.30 uur jazzconcert, met gastoptreden Rob Hoeke. Café Sport, Alkmaarseweg. Di.. 20 uur jaar vergadering „De Zeezotte”. y Dienstencentrum bejaarden, Kerkstraat. Woe. 10 uur voorlichting over huursubsidie en huurge- wennings bij dragen. BIOSCOOP EN THEATER City, dinsdag 20.00 uur „Doctor Vlimmen”./! Filmhuis, Witte Tejater, Kanaalstraat, dinsdag 20.30 uur: „To have and to have not”. Stadsschouwburg, dinsdag 20.00 uur: „lm weissen Rössel” van operettevereniging Vides”. Stadhuis, Burgerzaal, dinsdag 20.15 u.: Hol lands Harpkwintet. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30- 12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Noordelijk koetshuis, dinsdag t/m zondag 14.00-17.00 uur etsen Leentje Linders. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Woensdag 10 00-12.00 uur: krea- tief bezig zijn; 14.30-16.30 uur Dansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden van 9.00- 10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren woens dag: 9.00-10.00 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lemsbeekweg 96. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, dinsdag 19.00-21.30 en woensdag 14.30-17.30 uur: alle leeftijden. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm straat, woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal- 1 straat, woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Buurthuis De Brulboei: dinsdag 19.30-21.00 uur modelbouwclub 14-*-, 19.30-24.00 uur Disco 16+, woensdag 14.00-17.30 uur 14+. Buurtcentrum Zeewijk, dinsdag 19.30-22.00 u Naailes, woensdag 14.00-16.00 spel- en speelmid dag 4-12 jaar, 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+, 20.00-22.00 uur Textiele werkvormen vol wassenen. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open op woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. Velserbad. Dinsdag 20.00-21.30 uur gemengd zwemmen; woensdag 7.00-8.00, 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 uur gemengd zwem men, 9.40-10.50 uur dames. Instructiebad Zeewijk. Woensdag 9.45-10.3d uur moeder en kind, 14.30-15.30 uur gemengd zwemmen. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein) woe. 20.15 u. Henk van Ulsen in „Mijn held Tsjitsjikow”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) woe. 20.30 u Danskompositie Voltage Control 2 door Kriszti- na de Chatel. Toneelschuur II (Smedestr. 23) woe. 12.30 u Toneelgroep Centrum met „Keefman”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) woe. 20.30 u.: Waste of Time met „Rico royal”. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) Woe. 14.30 u.: „Slingertje en de schat van het Apeneiland”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4) woe. 14.30 u.: „Gefruite uitjes”. Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 11) Woe. 14 en 16 u. „Pompelmoes”. t MUZIEK Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oude Groen markt 9) 20 u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Tiffany Club (Spaarne) 23 Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.. „Saturday night fever”, 12 j. Woe. 13.30 u. „Winnetou keert terug”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Ver pleegsters rapport”, 16j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Close encounters”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, ISLen 21.30 u.: „Beuk broeders beuk”, 12j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „New York New York” a 1 Studio (Gr. Xktj Wen 21.30 u.: „Doctor Vlim- men”, 12j. Woe. 14 u.: Herbie gaat naar Monte Carlo”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Het seizoen der naakte vrouwen”, 16 j.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6