Eisen EDO-bestuur ingewilligd NEDERLANDERS VOORAAN IN WAALSE PIJL honkbal I Douglas George uitgespeeld Dobi Peters nieuwe trainer bij Telstar i i Bijna fiasco voor Timman toto-lotto Fred de Bruyne veroordeelt wielerpraktijken „Mentaliteit is bij Rooswijk verbeterd” STAAT DER NEDERLANDEN 6 LENING ISTS PER 19-7S/199S PRONK TWEEDE IN ENGELAND I 33 19 7 8 SPORT APRIL VRIJDAG 21 Pitcher Bert Boëkling: no- door Petei; Heerkens Zoetemelk kansrijk V.D. VLIET BLIJFT LEIDER AF Analyse bedrag open bedrag koers de koers wordt uiterlijk pp 24 april 1978 vastgesteld rente jaarlijks op 1 juni aflossing inschrijving 26 april a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 1 juni 1978 prospectus kosteloos bij banken en commissionairs 923-37 Twee wedstrijden geschorst in 20 jaarlijkse termijnen van 1 juni 1979 af vervroegde aflossing is van 1 juni 1988 af mogelijk. Tot 1 juni 1993 tegen 103 °/o, daarna tegen 102 Verloren seizoen slige zijn king □Hi king de Mentaliteit Uitslag Ervaring T J n I V i I ü- DOBI PETERS: weg bij EDO. FRANK SNOEKS n IL (ADVERTENTIE) J t MAINTItwDRAI Hennie Kuiper pakte finale verkeerd aan Kilometers lang was Hennie Kuiper een van de grote favorieten geweest voor de eindzege in een finale waarin het gemis aan enkele top-renners (bij de start ontbra ken Saronni, De Vlaeminck, Moser en Hi- lault) werd goedgemaakt door vlammen- ie strijdlust van degenen die zich vooraan tonden manoeuvreren. Kuiper wist zich >mringd door twee ploegmaats (Lubber- ding en Knetemann) in een kopgroep van negen (Pollentier, Zoetemelk, Nilsson, Thurau, Baronchelli, Laurent) waarmee de ploeg van Post het sterkst vertegen woordigd was. Die numerieke meerder- leid leidde niet tot succes. Eerst moest jubberding uit de wielen, moe van het knechtenwerk dat hij voorbeeldig opknap te. Vervolgens sprong Hennie Kuiper iets te zuinig om met zijn kansberekeningen en tenslotte viel Gerrie Knetemann stil toen de leidende groep waarin hij een goede VELSEN. Dobi Peters wordt bij Tel star de opvolger van trainer Mircea Petescu, die aan het einde van dit seizoen naar Sparta vertrekt. De 40-jarige Peters is momenteel nog oefenmeester bij de Haarlemse hoofdklasser EDO. Dobi Pe ters die een contract van een jaar zal tekenen bij Telstar, treedt 1 juli van dit jaar in dienst van de Velsense club. stelling had, de wind op kop kreeg bij het uitdraaien van de laatste bocht naar de finish. Michel Laurent, een in de schaduw van zijn kopman Bernard Thevenet wer kende jonge Franse prof, nam die hinder nis het best en won. Tot een halve kilome ter vopr de eindstreep had het er naar uitgezien, dat het succes van de eerste plaats Joop Zoetemelk ten deel zou vallen. Zoetemelk begon bij het naderen van eind doel Verviers aan een solo waarvoor hij uiteindelijk echter krachten tekort kwam als gevolg van een griepje. „Eigenlijk”, legde hij uit, „was ik helemaal niet van plan om te starten. Ik lag gisteren de hele dag rillerig in bed”. Waar van de erkende wielergroten Hen nie Kuiper en Joop Zoetemelk zich na drukkelijk manifesteerden, bleven Didi Thureau en Freddy Maertens andermaal achter. Thurau droeg de loodzware last van het favoriet zijn die al het hele voor seizoen op hem drukt. HAARLEM. Voor de Haarlem-speler Douglas George is de competitie afgelopen. Naar aanleiding van de gele kaart die hij afgelopen zondag tijdens de wedstrijd tegen PSV opliep heeft de tuchtcommissie hem twee wedstrijden onvoorwaardelijk ge schorst en bovendien een boete opgelegd van 100 gulden. De gele kaart die Willy van de Kerkhof twee minuten vóór het einde opliep voor het vastpakken van Abe van den Ban werd afgedaan met een boete van 300 gulden. grip „combine” ligt in het verlengde daarvan. „Ik wil er niet over praten”, aldus De Bruyne, „maar alleen zeggen dat ik er niet aan meedoe. Niet omdat ik zo naief ben, maar omdat ik graag voor een naïeveling doorga...” Fred de Bruy ne echter, moest gezien zijn wielerver- leden toch weten dat samenzweringen binnen de groep in het profmetier niet ongebruikelijk zijn. „Ach”, reageert hij daar omzichtig maar toch wel duidelijk op, „ik heb in m’n leven al zoveel ont dekt terwijl ik dacht da. ik het wist...” Niet mis te verstaan is ook de conclu sie, echter weer zonder nadere uitleg: „Ik ben niet geaccepteerd door de gene ratie ploegleiders die moet verdwij nen.” Wat Fred de Bruyne voorts opviel in zijn nieuwe wielerfunctie: „Dat het achter de coureurs zo’n bende is met volgwagens en motoren die de koers beïnvloeden. De wedstrijdleiders tre den veel te zwak op tegen overtredin gen van de spelregels. Het is werkelijk schandalig en daarom heb ik vorige week het officiële voorstel gedaan om net als bij het voetballen met de gele en rode kaart te gaan werken. Dat lijkt me de enige manier om de zaak in de hand te gaan houden.” De afwezigheid van Maertens en zijn ploeggenoten in de belangrijke koersen groeide daardoor uit tot een opvallend feit. „Ach”, probeerde ploegleider De Bruyne te vergoelijken, „het zit ons ook niet mee. Je moet geluk hebben en dat ontbreekt eraan. Ik geef toe dat we een zwarte periode meemaken, maar ons mo reel is niet geknakt”. En over het achterblijven van Freddy Maertens op wie zo werd gerekend: „Maer tens was toe aan een rustiger program dan vorig jaar, dat weten we allemaal. Zelf bekende hij dezer dagen tegenover mij dat hij afgelopen seizoen zwaar moest force ren omdat hem een overladen programma werd opgedrongen. Je zou kunnen zeggen dat hij door de zweep is opgejaagd. Zo’n jongen heeft tijd nodig om te herstellen. En wat mijn positie op dit moment betreft: ik beschouw die ellende als de succes sierechten van een erfenis”. Het lag enigszins voor de hand dat Boëkling, die overigens geen rancunes heeft t.o.v. Kinheim, zou terugkeren naar Rooswijk: „Ik heb weer voor Rooswijk gekozen, omdat ik bij Kinheim na Nol Beenders en twee nieuwe Amerikanen pas de vierde pitcher zou worden. Dat bood dus weinig perspectieven. Boven dien speelt Rooswijk nu wel in de eerste klasse en ken ik er vrijwel iedereen nog, zodat ik geen aanpassingsmoeilijkheden had te verwachten.” Terugblikkend beschouwt Boëkling het verblijf bij Kinheim als een verloren seizoen. „De mislukking is voornamelijk te wijten aan het feit dat ik werd opge roepen voor militaire dienst, zodat ik niet meer regelmatig kon trainen. Voor een pitcher is dat uiteraard funest. Doordat mijn werparm niet voldoende getraind was, kwam ik natuurlijk ook niet in vorm. Ik vind echter wel, dat Kinheim, dat mij met de bekende gouden woorden had binnengehaald, weinig moeite heeft ondernomen om voor mij betere trai- ningsmogelijkheden te creëren. Vanaf juli ben ik dan ook helemaal gestopt met honkballen, ook om mijn arm te snaren!" koningsveste,-maar wonder boven wonder kwam Kuijpers er zonder kleerscheuren af- 7 De enige partij die werd afgebroken was het treffen tussen Christofoor Baljon en Hans Böhm, ook een gevecht op leven en dood. Baljon is in gecompliceerde stellin gen levensgevaarlijk en dat demonstreer de hij in deze partij nadrukkelijk. Toen de 40 zetten waren gespeeld, waarvan een groot deel in vliegende tijdnood, had hij twee 'gezonde pluspionnen. r De ambitie om nog eens bij ëen top club te spelen heeft Bert Boëkling voor lopig van zich af gezet. Boëkling: „Ik zou best in de toekomst met Rooswijk in de hoofdklasse willen spelen, maar ik stel voorop, dat ik vooral voor mijn plezier wil honkballen. Ik zal er dit seizoen echter zeker naar streven om zoveel mo gelijk tegenstanders kort te houden aan slag!” Gedurende zijn afwezigheid van een jaar is de mentaliteit van de Rooswijk- spelers volgens Boëkling duidelijk ten goede veranderd: „Iedereen wil zich per sé waarmaken in de eerste klasse. Ieder een is bereid om te knokken, en dat is een instelling die in het verleden nogal eens ontbrak. Dit blijkt bijvoorbeeld uit de formidabele trainingsopkomst tot op he den, iets wat vroeger wel eens te wensen overliet. In de groep heerst een geweldige sfeer, wat uiteraard niet zó vreemd is na een kampioenschap. Sommige spelers vind ik zelfs wel eens tè optimistisch!” kwam ongeloofwaardig over. Pollentier: „Ik ben zelfs met het idee om Freddy te helpen voluit tegen de cóte de Stockeu opgeknald”. Die temposlag van zijn be langrijkste helper werkte averechts voor Maertens die daardoor op een voor zijn doen beschamende wijze moe§t afhaken en daarna snel de wedstrijd verliet. VERVIERS. Bij het maken van de analyse van een verloren Waalse Pijl die zoveel uitzichten had geboden op succes, M bleek Hennie Kuiper genoeg eerlijkheid ■te kunnen opbrengen om de fout bij zich- zelf te zoeken. „Ik heb”, reconstrueerde hij na deze Waalse wielerklassieker die hem een zesde plaats opleverde achter de onverwachte Franse winnaar Michel Lau rent, „waarschijnlijk niet fel genoeg gede marreerd toen ik een paar keer probeerde om weg te komen. Wanneer je in één klap een flink gat slaat krijg je lekker de ruimte om wat te doen. Bovendien werkt zo’n coup nogal eens demoraliserend op je concurrenten. Nu ik niet méér deed dan wat openingen proberen te forceren, kre gen ze een makkie aan me. Ik had het anders moeten aanpakken.” Zoetemelk: „Je merkt het in de wed strijd: Thurau en zijn ploegmaats krijgen geen meter cadeau. Vooral zijn vroegere ploegmaats van Post laten hem rijden...” Ook Freddy Maertens bleet achter en de manier waarop dat gebeurde was opval lend. Na het gehele voorseizoen, met uit zondering van de Omloop van het Volk die hij won, niet in een opvallende rol geac teerd te hebben staakte Maertens in de Waalse Pijl 40 kilometer voor het einde de strijd. Namens hem legde ploegleider Fred de Bruyne uit dat het kwam door buik loop, welke verklaring aan twijfel onder hevig werd toen Maertens’ vleugeladju dant Michel Pollentier daar niets van bleek te weten. „Hij heeft mij niks gezegd”, reageerde Pollentier. Een achteraf be dacht excuus? „Oh neen”, haastte De Bruyne zich. „We wilden het geheim hou den om de anderen niet op het spoor van Maertens te zetten”. Dat echter de mees terknecht niet op de hoogte werd gesteld en zodoende geen rekening kon houden met de mogelijkheden van zijn baas, (Van een medewerker) LEEUWARDEN. In de vierde ronde van de wedstrijd om het schaakkampi oenschap van Nederland heeft het pu bliek in de recreatiezaal van de Friesland Bank te Leeuwarden bijna een sensatie meegemaakt. Paul van der Sterren, ver liezer in de eerste ronden, moest de strijd opnemen tegen Jan Timman, de grote favoriet in deze wedstrijd. Iedereen voor spelde een vierde nederlaag voor Van der Sterren maar het liep heel anders. De Limburgse meester kreeg in het midden spel het initiatief en trad met grote voort varendheid op. Zo voortvarend dat hij de stelling van Timman volkomen weg dreigde te spelen. Pas in het laatste stadi um, toen de tijdnood een woordje mee sprak, verslapte de greep van Van der Sterren en kon zijn aalgladde tegenstan der door de mazen van het net glippen naar een ^treneindspel dat prompt remise werd gegeven. Nu de Velsenaren eindelijk in de eerste klasse zijn beland, zijn zij duidelijk van plan dit verblijf niet tot één jaar te beper ken. De 22-jarige Bert Boëkling hierover: „Wij moeten zeker in staat worden ge acht ons ip de eerste klasse te handha ven. Rooswijk moet streven naar een gemiddelde van één gewonnen wedstrijd per weekeind, zodat zelfs een midden- mootpositie binnen ons bereik komt.” Een voordeel voor Rooswijk vormt hier bij het feit dat de nieuwe coach Rob Frie niet onbekend is met het merendeel van Rooswijks toekomstige tegenstanders, gezien zijn verbintenis van vorig seizoen met eersteklasser Terrasvogels. Veel zal echter ook afhangen van Roos wijks pitchersstaf. In de eerste klasse, waar de teams evenals in de hoofdklasse, twee competitiewedstrijden per wee keind spelen, is dit vaak het kwetsbare punt. Bij Rooswijk ligt dat anders. Bert Boëkling: „Iedere eersteklasser heeft in principe minimaal drie werpers per wee keind nodig. Terwijl bij andere clubs dit aantal soms niet eens gehaald wordt, heeft Rooswijk zelfs de beschikking over vijf werpers.” Nadat Telstar al in een eerder stadium rond was gekomen met Dobi Peters, ble ken gisteravond de meerderheid van de clubleiding, alsmede een van de twee com missarissen die in het stichtingsbestuur zitting hebben, akkoord te kunnen gaan met de financiële eisen, die het EDO-be- stuur aan het vertrek van zijn trainer had (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD. „Rooswijk heeft een team dat kwalitatief gezien zonder meer thuishoort in de eerste klasse. Eigenlijk heeft Rooswijk veel te lang beneden zijn niveau gespeeld.” Aldus stelt pitcher Bert Boëkling op de_yorig jaar gerealiseer de promotie naar de eerste klasse; een promotie waar Rooswijk twee jaar geleden al eens net naast greep! Boëkling zélf heeft vorig jaar overigens geen aandeel gehad in het succes van de Velsennoordse honkbalvereniging, daar hij gedurende één seizoen de kleuren van de Haarlemse hoofdklasser JKinheim heeft verdedigd. dat jaar op een haar na de promotie naar de eerste klasse. Ik had op dat moment geen zin om nog een jaar in de tweede klasse te spelen, zodat ik besloot om op hoger niveau, bij Kinheim, te gaan spelen.” Bert BOËKLING (Rooswijk): „Ik zou best met Rooswijk in de hoofdklasse willen spelen”. werd door het actieve spel van Ligterinks stukken. Een tijdlang probeerden beide spelers door positionele manoeuvres ach ter de frontlijn een uitgangsstelling op te bouwen voor een aanval. Toen dat niet lukte besloten de strijders op de 32e zet tot remise. Uit het feit dat Rob Hartoch na een vijftiental zetten tegen van der Vliet het voorstel tot remise van de hand wees, is af te leiden dat hij de beste kansen had. Hij 2,5; 7. Böhm 2 en 1 afgebr.; 8. Ligterink_2; zette zich dan ook een tijdlang schrap om die kansen zo scherp mogelijk waar te maken. Maar toen dat niet lukte nam hij op de 20e zet alsnog het voorstel tot de vrede aan. Fred van der Vliet behield daarmee de leiding in het algemeen klasse ment. Ook de zesde partij, die tussen Leo Hof land en Frans Kuijpers eindigde in een deling van het punt. Daar zag het eigenlijk helemaal niet naar uit. Hofland kreeg na melijk een geweldige aanval op de zwarte verbonden. EDO meende recht te kunnen doen gelden op een vergoeding, aangezien Dobi Peters onlangs al een nieuw éénjarig contract bij de club tekende. Voordat tot de definitieve aanstelling van Dobi Peters kan worden overgegaan, moet volgens secfetaris/penningmeester R. van Bodegraven overigens nog de goed keuring verkregen worden van de tweede commissaris van het stichtingsbestuur. De Telstar-bestuurder stelde gisteravond, daarover weinig moeilijkheden te ver wachten. Dobi Peters, die niet voor commentaar bereikbaar was, is vijf seizoenen bij EDO in dienst geweest. Vóór die periode was hij vier jaar werkzaam bij HFC. Van de zijde van het EDO-bestuur wens te men geen commentaar te geven op het vertrek van Peters. De Feyenoordspeler Nico Jansen werd geschorst wegens het neerslaan van zijn tegenstander Ton Kamphues in de wedstrijd tegen FC Amsterdam. Volgende week zal de tuchtcommissie zich definitief over de straf uitspreken. Dit was donderdag onmoge lijk omdat Ton Kamphues niet gehoord kon worden. Hij moest werken. Volgens Jansen heeft de commissie rekening gehouden met zijn verhaal over de „achtergronden” van de klap. Joop van Maurik (FC Utrecht) kreeg twee wedstrijden onvoorwaardelijk plus een boete van 150 gulden. Lucien van Impe heeft grote tegenslag gekre gen in zijn voorbereiding op de Tour de France. De kleine Belgische prof brak bij een valpartij in de Waalse Pijl zijn rechter sleutelbeen en is derhalve voor enkele weken uitgeteld. Van Im- pe’s kopman Eddy Merckx begint binnenkort weer te koersen. Mocht Merckx’ rentree moei zaam verlopen dan wil de beroemde Belg defini tief een punt achter zijn carrière zetten. >7 Zz i 1. Michel Laurent (Fra) 223 km in 5 uur 56.22 minuten, 2. Gianbattista Baronchelli (Ita), 3 Dietrich Thurau (Wdl), 4. Gerrie Knetemann (Ned), 5. Michel Pollentier (Belg.), 6., Hennie Kuiper (Ned), 7. Joop Zoetemelk (Ned) allen in dezelfde tijd als Laurent, 8. Henk Lubberding (Ned) op 1.15, 9. Sven-Ake Nilsson (Zwe), 10. Joseph Bruyère (Bel) z.t„ 11. Ludo Peeters (Bel) op 6.05, 12. Jean-Luc Vandenbroucke (Bél) op 7.08, 13. René Martens (Bel) op 7.28, 14. Johan van der Velde (Ned) op 8.10, 15. Herman van Springel (Bel) op 8.22. Bovendien brengt met name Bert Boëkling de nodige ervaring met zich mee, zodat hij zeker in staat moet worden geacht om zelfs de sterkste tegenstan ders in de eerste klass.e af te troeven; zekér nu hij zich, na de vervulling van zijn dienstplicht, weer volop niet honk ballen kan bezighouden. Boëkling begon als veertienjarige in de jeugd van Rooswijk als derdehonkman, later pas werd hij werper. Twee jaar. later maakte hij op 16-jarigé leeftijd zijn debuut in Rooswijks hoofdmacht, terwijl hij tevens werd uitverkoren om in het Nederlands BRL-team (15-16-jarigen) te spelen. Later maakte hij ook deel uit van Jong Oranje, waarmee hij o.a. in 1974 een trip naar Amerika maakte. Boëkling: „Voor mijn ontwikkeling als pitcher is de periode in Jong Oranje erg belangrijk geweest. Ik heb veel ervaring opgedaan en vooral geleerd ook onder moeilijke omstandigheden het hoofd koel te hou den, dat is vooral voor een pitcher van belang, omdat één worp vaak beslissend kan zijn voor het verloop van een wed strijd. Bovendien heb ik te maken gehad met zeer bekwame coaches zoals Jan-Dik Leurs en Boudewijn Maat.” Na het seizoen 1976 werd Boëkling benaderd door de hoofdklasser Kinheim. Bert Boëkling hierover: „Rooswijk miste Over de resultaten van de oefenwed strijden toont Bert Boëkling, die vanaf september in Delft aan de TH. gaat studeren, zich redelijk tevreden: „Mijn arm is nog niet in de vereiste conditie, maar door veel te trainen en nog enige oefenwedstrijden te spelen, zal ik op tijd klaar zijn voor de competitie. Het gaat trouwens met het hele team al steeeds beter, vooral aan slag. Slechts het veld werk) laat nog iets te wensen over, maar voordat de competitie begint zal ook dat jlog wel in orde komen!” Uitslagen 4e ronde: Langeweg-Ligterink: 0,5- 0,5; Van der Sterren-Timman: 0,5-0,5; Ree-So- sonko 0,5-0,5; Scheeren-Donner 0,5-0,5; Baljon- Böhm afgebr.; Hartoch-Van der Vliet: 0,5-0,5; Hofland-Kuijpers 0,5-0,5. Afgebroken partij 3e ronde: Van der Vliet- Baljon: 1-0. Stand na 4 ronden: 1. Van der Vliet 3; 2. tot en met 6. Hartoch, Donner, Sosonko, Timman, Ree i 2; 9. Baljon 1,5 en 1 afgebr.; 10. toten met 12. Hofland, Kuijpers, Langeweg 1,5; 13. Scheeren 1; 14. Van der Sterren 0,5. Wit: Paul van der Sterren Zwart: Jan Timman Nimzo-Indische verdediging. 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Lf8-b4; 4. f2-f3, c7-c5; d4-d5, Lb4xc3 schaak; 6. b2xc3, Pf6-h5; 7. g2-g3 (Er dreigde 7. Dh4 schaak; 8. g3, Pxg3). 7. f7-f5; 8. Pgl-h3, Dd8-f6; 9. Lcl- d2, 0-0; 10. Lfl-g2, d7-d6; 11. 0-0, Df6-g6; 12. e2-e4, f5xe4; 13. f3xe4, Tf8xfl schaak; 14. Ddlxfl, e6- e5; 15. Ph3-g5, h7-h6; 16. Pg5-e6! (Een pionoffer dat ten doel heeft het loperpaar te activeren). 16. Lc8xe6; 17. d5xe6, Pb8-c6: (Na 17. Dxe6; 18. Lh3 dreigt er plotseling van alles). 18. Lg2-h3; Ph5-f6; 19. Lh3-f5, Dg6-h5; 20. Dfl-g2, Pf6-h7; 21. Tal-fl, Dh5-e8; 22. Ld2xh6’ (Dit stuk kan zwart niet nemen wegens 23. Lxh7 schaak; Kxh7; 24. Tf7 schaak benevens 25. Dh3). 22. Ph7-f8; 23. Lh6-cl, Pc6-d8; 24. Dg2-d2, De8-e7; 25. Dd2-g5, De7xg5; 26. Lclxgö, Pb8xe6; 27. Lg5- e7; Ta8-e8; 28. Le7xd6, g7-g6; 29 Lf5-g4, b7-b6; 30. Tf l-f6, Pe6-g5 (Op 30. Kg7 volgt 31. Lxe5). 31. Ld6-xf8, Pg5xe4; 32. Tf6-f3, Te8xf8; 33. Tf3-e3, Pe4-g5; 34. Te3xe5, Pg5xf3 schaak; 35. Lg4xf3, Tf8xf3; 36. Te6-e7, Tf3xc3; 37. Te7xa7, Tc3xc4; 38. Ta7-b7; Tc4-b4; 39. Kgl-f2, b6-b5; 40. h2-h4, Tb4-b2 schaak; 41. Kf2-e3, b5-b4; 42. Tb7- c7, Tb2xa2 remise. DEN HAAG. In de lotto en toto van afgelo pen zondag deed zich het opmerkelijke feit voor dat beide geen eerste-prijswinnaars kenden. Bo vendien vielen in de toto slechts 116 prijzen, een ongekend laag aantal, waardoor de derde-prijs- winnaars (elf goed) een bedrag boven de duizend gulden krijgen uitgekeerd. Uitslag lotto 15 d.d. zondag 16 april 1978: In deze lotto vielen 16.495 prijzen. Inleg: 3.586.166,-. Prijzenbedrag 1.822.265,48. Ie prijs: Geen winnaar; van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m 5e prijs. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 156.675,10 ontvangen. 3e prijs: 139 winnaars, die elk bruto 2.867,- ontvangen. 4e prijs: 8273 winnaars, die elk f59,10 ontvangen. 5e prijs: 8081 winnaars, die Ik 59,10 ontvangen. De jackpot voor lotto 16 ran zondag 23 april bedraagt 143.007,33. Uitslag van toto 15 van zondag 16 april 1978: In deze toto vielen 116 prijzen. Inleg: 62 605,-. Prijzenbedrag: 338.941,98. Ie prijs: gee^ win naar,; van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel over naar de jackpot van zondag a.s.; het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto ƒ21.322,20 ontvangen. 3e prijs: 110 win- - naars, die elk bruto 1434,90 ontvangen. De jackpot voor toto 16 van zondag 23 april be- MBSN draagt ƒ53.168,19. VERVIERS. Na amper twee 7 maanden actief ploegleiderschap, y komt Fred de Bruyne tot een harde veroordeling van wat zich in het bin nenste van het prof-wielerpeloton af speelt. „Er zijn”, aldus De Bruyne, „veel borstels nodig om dit wielerhuis te reinigen...” Details bij deze opzienbarende uit spraak wil de Belgische ploegleider baas van Freddy Maertens niet ge ven. Hij wenst die bijzonderheden bin nenskamers te houden, maar bij een algemene uitleg viel het niet moeilijk raden naar het woord „combine”. Fred de Bruyne dit jaar ploegleider ge worden na een geslaagde periode als beroepsrenner en daarna televisiecom mentator bij de BRT sprak over „bepaalde omstandigheden die zich in de koers voordoen en waar ik het on mogelijk mee eens kan zijn.” Het be- Verscheidene partijen waren toen al in een vreedzame handdruk geëindigd. Ree en Sosonko besloten al na 12 zetten tot remise en Scheeren en Donner deden er 21 zetten over. Voor Donner een tegenvaller, want men had verwacht dat hij fel op de volle winst zou spelen. Langeweg en Ligterink speelden een Da- me-Indische verdediging waarbij Larige- wegs terreinvoordeel geneutraliseerd MANCHESTER. Gerrit Pronk uit Scheveningen bezet na twee dagen in de Ronde van Midden-Engeland voor ama teurs in het algemeen klassement de twee de plaats. Nadat hij woensdag in de ope- ningstijdrit als vierde eindigde, kwam hij donderdag in de tweede etappe als vijfde over de eindstreep. Winnaar werd de En gelsman Des Pretwell, die tevens de lei ding in de algemene rangschikking heeft. In het ploegenklassement staat Nederland bovenaan vóór Engeland.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 33