PvdA HEEMSKERK IN VERKIEZINGSPROGRAMMA Koninklijke onderscheiding voor mej. L. M. Passchier >6 Tas geroofd '5 0 B4 75 qemeenféraadsverkfeo burgerlijke stond veilingen beverwijk IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant Thuis in huis DO Recreatie Verkeer Milieu Onderwijs Woningbouw Welzijn Inspraak Centrum Dienstverlening Emancipatie Veertig jaar in dienst van Beverol-fabrieken Woningtoewijzing CNV-jongeren Wijkagent houden weekend Snelheidscontrole Groenten JOVD-bijeenkomst Kennemerland Si Ti I Gereformeerde kerk 1 >n. 14 i| huispiet i der E| gramml on. 15| BEVERWIJK HEEMSKERK 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 ZATERDAG APRIL 19 7 8 2 2 Naam Adresi, Plaats J Wij willen weten wat er gebeurt in de buurt en in de wereld. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement op de IJmuider Courant of Beverwijkse Courant. aanstrepen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. IJmuider Courant en Beverwijkse Courant bieden u iets extra’s: het dagelijks nieuws uit de regio. Onmisbaar nieuws voor iedereen die wil weten wat er in z’n buurt gebeurt. En wie wil dat niet? Neem daarom een belangrijk besluit: laat komen die krant! ting Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open enveloppe zonder postzegel naar: Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. i' meer in winkelcentrum nd Zat. ndweer (Van een onzer verslaggeefsters) Lijstaanvoerder Martin de Groot 9-18 u Waste jlein 35! ?g 4) zat „Past n morge I n Onderwerpen als werkgelegenheid, jon gerenhuisvesting, onderwijs en ruimtelij ke ordening, alsmede de situatie in de zware metaal, Hoogovens, KSH en AKZO komen aan de orde. Het weekend begint vrijdagavond om 20 uur en wordt zaterdag omstreeks 17 uur besloten. Voor de deelne mers zijn aan het informatie-weekend geen kosten verbonden. Voor aanmeldin gen en inlichtingen kan contact worden opgenomen met het hoofdbureau in Am sterdam, tel. 020-242928. IJMOND. De jeugdorganisatie van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de Werkende Jeugd CNV, organiseert op 19 en 20 mei in conferentieoord De Haaf te Bergen (N-H) een informatie-weekend voor jongeren tot zesentwintig jaar, om hen bekend te laten raken met het werk en de organisatie van de beweging. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Bij snelheidscontroles in de Arquettelaan en de Jan Lighthart- straat zijn vrijdag door de politie 21 over tredingen geconstateerd. De hoogst geme ten snelheid was 106 kilometer en dat record bracht een motorrijder op zijn naam. BEVERWIJK. Op het Pres. Kennedy- plein is gistermiddag een 81-jarige in woonster van Beverwijk beroofd van haar boodschappentas met daarin een porte monnee met 125. De tas werd de bejaar de vrouw uit handen gerukt door de be stuurder van een bromfiets, die er daarna als een haas vandoor ging. zat. 23| ie tijgeij .*n bloot i le vlieg» dsevaai i. illibrorl i 6. Zat jden 18 t. Zond, eniging eopend n 19-21 uxlaan: 21 uur, HEEMSKERK. De afdeling Heems kerk van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagmorgen officieel het programma bekend gemaakt waarmee men de ver kiezingsstrijd en de nieuwe raadsperiode ingaat met een gedeeltelijk vernieuwde fraktie onder leiding van lijstaanvoerder Martin de Groot, die in de afgelopen peri ode geen deel uitmaakte van de raad, maar daarvóór lange tijd als fraktievoor- zitter bekendheid en populariteit genoot. Met betrekking tot de verhouding tus sen huurders van woningwetwoningen en het gemeentelijk woningbedrijf zijn een reeks van programmapunten vastgelegd. De PvdA spreekt zich uit tegen de aanleg' van een voorhaven zowel aan de zuidpier als aan de noordpier en blijft voorstander van het ontwikkelen van de plannen om binnen het bestaande havengebied vap IJmuiden nieuwe havenfaciliteiten te ont wikkelen. Met betrekking tot de economische situ atie bij Hoogovens mogen de standpunten wel bekend worden verondersteld en ook dat de PvdA vindt dat uitbreiding van Hoogovens alleen binnen de huidige ter- reingrenzen mag plaatsvinden en dat de Hoogovenspoorweg door het duingebied naar Uitgeest niet mag worden aangelegd. De PvdA wil een onderzoek, bij voor keur in regionaal verband, naar de moge lijkheden van uitbreiding van de recrea tieve sector met het oog op het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen. Dat geldt ook voor uitbreiding van de dienstverlening en in de kantoorsector. Aan milieuzaken wordt in het program ma uiteraard ruime aandacht besteed. We izen daarin onder meer: de gemeente be vordert het gebruik van kringlooppro- dukten en de gemeente streeft ernaar de overbossen van Marquette over te dragen aan Staatsbosbeheer. In de visie van de PvdA moet het wel zijnswerk een bijdrage leveren aan maat schappelijke veranderingen en mag het welzijn niet langer overgelaten worden aan het vrije spel der maatschappelijke krachten. Daarmee wordt bedoeld, dat de gemeente niet meer uitsluitend optreedt als subsidiegeefster, maar invloed uitoe fent op de kwaliteit en de omvang van de voorzieningen en activiteiten. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de bloemenveiling was er deze week een grote aanvoer van perkgoed en desondanks liepen de prijzen aanzienlijk op. Vooral de •Violen waren goed aan de prijs. Er werd tot 850 cent per doos voor betaald. Ook de saxifraga no teerde 1000 'cent per doos en de arabes kwam tot 1300 cent. Bij de snijbloemen lagen de zaken an ders. Door het zachtere weer was de vraag minder en dat kwam in de prijzen tot uitdrukking. Voor de anjers werd tot 40 cent per stuk betaald. De rozen kwamen niet hoger dan 55 cent en de babyroosjes moesten het met 30 cent doen. De aanvoer van bolbloemen loopt wat terug. Tulpen komen nu in flinke partijen van buiten. Er werd van 13 tot 25 cent per stuk voor betaald. Nog wat lange narcis sen haalden tot 10 cent. Geplukte narcis sen toteerden van 2 tot 6 cent. Freesia bracht het tot 30 cent per stuk. Hoger Het doorbreken van rolpatronen in het onderwijs (geen gescheiden vakken voor jongens en meisjes) is een ander program mapunt. Bevordering van het confessio neel en het openbaar onderwijs in één schoolgebouw zal door de PvdA worden nagestreefd Tenslotte besteedt het verkiezingspro gramma een heel hoofdstuk aan de vrou wenemancipatie met naast een reeks van bekende wensen ook in deze gemeente openstelling op tenminste één avond in de week van het gemeentehuis voor overdag buitenshuis werkende mensen. materiële dienstverlening door de gemeen telijke sociale dienst wordt verzorgd, maar dat wil men in een gemeenteverordening vastleggen. De toegang tot het strand voor minder- validen en bejaarden moet volgens de PvdA dringend worden verbeterd. Verder acht men voorzieningen voor minder-vali- de sportvissers nodig. In het hoofdstuk cultuur pleit men onder meer voor het zoeken naar een zinvolle bestemming voor het huis Marquette en een actief tentoonstellingsbeleid. In de onderwijsparagraaf is als pro grammapunt opgenomen: aaneengesloten schooltijden (half negen tot half drie) met een overblijfmogelijkheid op elke school; geen vrije uren en dagen binnen de offi ciële schooltijden, waarmee voorkomen moet worden dat kinderen plotseling vrij krijgen in verband met de gevolgen voor het gezin als bijvoorbeeld vader en moe der beiden werken. Veersd ten, :„S i encoi ïgwezei u., tevef Bermuf en onr u.: Jub Haerta eert doo jsstr. II >es”. ).15 u. k” Zon .eyn mei iccus”. Zuide- 'kgroep t. 21 ‘Olitieke i. 19 en ,Sjors r Vlim- Geen doorgaande wegen luisplein 10 u.: 0[ sen oude TING ’RIJS Zittende raadsleden die terug komen zijn Frank Perquin, Lia de Ridder, Jan Verhoeven en als de PvdA stemmenwinst zou boeken Herman Pelgrim. Nieuw in de raad komen Dick Bestenbreur, Bernard Hollebrand, Thea de Roos-van Rooden en Ria Rodenburg-Oldenburg, van wie Ben Hollebrand al ervaring in de raad heeft. Ongeveer een jaar heeft een veertigtal leden in werkgroepen en sub-werkgroepen gewerkt aan de samenstelling van het nieuwe program, waarin de nadruk wordt gelegd op een geïntegreerd welzijnsbeleid, na een periode in Heemskerk van grote bouwactiviteit. zou Slechts bij uitzondering moeten plaats vinden. De woningbouwmogelijkheden in Alk maar en wellicht de Velserbroekpolder moeten volgens de afdeling zoveel moge lijk worden benut. Is er, nadat alle reële mogelijkheden benut of onderzocht zijn, onvoldoende ruimte in het huidige slede lijk gebied in de IJmond-Noord om aan de benodigde woningbouw te kunnen vol doen, dan zal volgens de PvdA geijverd moeten worden om tussen Uitgeest en Heemskerk een bouwplaats van voldoen de grootte te realiseren. IJMOND. De Jongeren Organisatie voor Vrijheid en Democratie, afdeling Kennemerland, houdt maandag 24 april vanaf acht uur een bijeenkomst in café- restaurant Van Aken, Baan 1, hoek Hout plein in Haarlem, die om acht uur begint. Gesproken zal dan worden over „De toekomst voor het Midden-Oosten”. Inlei dingen worden gehouden door P. Meyer van het Palestina-comité Haarlem en R. Naftalniel van de Nederlandse Zionisten bond. De PvdA wil daarbij de IJmond-Noord, dat wil zeggen Beverwijk en Heemskerk, als één woningmarkt bezien, waarvoor een gezamenlijk toewijzingsbeleid van toepassing is. In deze visie zal woning bouw in Heemskerk ten behoeve van de Beverwijkse woningzoekenden mogelijk zijn. Daarbij dient sprake te zijn van een in overleg vast te stellen woningbouw- plan in beide gemeenten. Een uitgangs punt is dat de wachtlijst van de Heems kerkse woningzoekenden hierdoor niet groter zal worden. De socialistische politiek geeft prioriteit aan het langzame verkeer (voetgangers en fietsers). In dat kader wil men een fiets- en voetpadenplan als onderdeel van een to taal verkeersplan. Andere wensen: woon erven, meer fietsstallingsmogelijkheden, aanvulling van de verkeerscommissie met vertegenwoordigers van het langzame ver keer (bijvoorbeeld ENWB). Wat het snelverkeer betreft wil de afde ling voltooiing van het ringwegenstelsel en het ontstaan van een logische verkeerscir- culatie. De PvdA kiest voor de zogenoemde „weg om de noord” als alternatief voor de verlengde Coentunnelwëg. Burgemeester Hubers schetste de jubi- laresse, alvorens hij haar de onderschei ding opspeldde, als een bescheiden vrouw, vol aandacht voor de problemen en zorgen van haar medemens. genoteerd stonden de strelitzia: tot 135 cent per stuk. Matige prijzen voor irissen en gladiolen. Duizendschonen leverden tot 165 cent per bos op. De potplantenhandel verliep vlot met een iets ruimerë aanvoer en een ruimer sortiment. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op de dag dat zij op de kop af veertig jaar in dienst was van de Beverwijkse Beverolfabrieken, is mej. M. L. Passchier onderscheiden met de ereme daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De Koninklijke on derscheiding werd de jubilaresse gister morgen tijdens een feestelijke bijeen komst in de kantine van Beverol aan de Pijpkade opgespeld door burgemeester A. J. Hubers. Mej Passchier, dochter van een oud- wethouder van Beverwijk, werd als 14- jarige letterlijk en figuurlijk benoemd tot jongste bediende op de administratie van Beverol, welk bedrijf in 1924 door de heer H. Brat was opgericht In die tijd omvatte de administratie zowel orderbehandeling als debiteuren-, loon- en overige financiële administratie In de loop der jaren ontwikkelde mej. Passchier zich tot een bekwaam boek houdster Enkele jaren na de Tweede We reldoorlog, toen het bedrijf een stormach tige groeiperiode doormaakte, werd zij eerste boekhoudster om in 1956 bij de verzelfstandiging van de afdeling boek houding, hoofd van die afdeling te worden. Sedertdien geeft mej. Passchier leiding aan de financiële administratiegroep, de groep debiteurenadministratie en de loon administratie, waar momenteel twaalf me- dewerk(st)ers aan verbonden zijn. De jubilaresse heeft haar werk altijd zeer consciëntieus verricht en was en is één van de steunpilaren van het bedrijf. In zijn toespraak, waarin hij enkele amusan te voorvallen uit haar lange loopbaan op haalde, kon burgemeester Hubers dan ook stellen dat de directie vol lof is over de toewijding, ijver en inzet van mej. Pas schier. Wat de politie betreft wil men de funktie van wijkagent weer instellen met de moge lijkheid tot het houden van een spreekuur. Volgens de PvdA moet de gemeentelijke HaVeil sociale dienst streven naar een vorm van sociale dienstverlening, waarbij de hulp verlenende instantie en de hulpzoekende elkaar binnen de gemeentegrenzen moe ten kunnen treffen. Verder wordt gesteld, dat de huidige situatie in de maatschappelijke dienstver lening in de gemeente het noodzakelijk maakt, dat zowel de materiële als de im- Naast de voortreffelijke uitoefening van haar functie bij de Beverolfabrieken heeft mej. Passchier veel werk gedaan voor de Gereformeerde Kerk in Beverwijk. Zo is „tante Ria” dit jaar ook veertig jaar leid ster van/het zondagsschoolwerk van deze kerkelijke gemeente en is zij al meer dan tien jaar leidster van de meisjesclubs. 3 u.: „I hing 6 j. (beha! en ma. u. en z< te Carli Inzake het centrum van Heemskerk pleit de PvdA voor een winkelerf met geen doorgaande funktie meer van de ceptrumwegen en het aanleggen van een wandelgebied. (ADVERTENTIE) EXTRA u.r Nul e MidJ 15.30 1 Hoof he Hal J en 21.1 it. 24 I 13.301 De woningtoewijzing wil men geheel doen geschieden op basis van openbaar gemaakte en door de gemeenteraad vast gestelde normen. De voorrangsrechten van de grote industrieën zouden moeten worden afgebouwd. Alle woningen voor bejaarden moeten door de gemeente wor den toegewezen. Voorts wenst men een gericht onderzoek naar de behoefte aan meer exclusieve woonvormen. Men wenst geen verkoop van de bestaande woningwetwoningen. Veel waarde wordt gehecht aan het op stellen van een structuurplan voor de ge hele gemeente, x>p basis van een woning bouw- en een verkeersnota, dat als een programma van eisen voor de hierna te ontwikkelen bestemmingsplannen kan worden gehanteerd. Een ander programmapunt uit dit hoofdstuk is, dat vrouwen die mishandeld en/of verkracht zijn (ook binnen hun hu welijk) moeten kunnen rekenen op se rieuze aandacht van hun klacht en op bescherming door de politie. Van zowel politie als brandweer wordt een actieve voorlichting verwacht. Voorts wordt gepleit voor een betere democratische controle op de gemeen schappelijke regelingen tussen de IJmond- gemeenten. Op de groenteveiling begint de spinazie- aanvoer nu goed op gang te komen. Vrij dag was wat de aanvoer betreft een topdag met 50.0Q0 kilo. Begrijpelijk dat de prijzen onder druk kwamen te staan. Vrijdag be taalde men tot 116 cent per kilo, maar eerder in de week werd nog tot 165 cent per kilo genoteerd. Veel spinazie gaat ech ter ook weg voor lagere prijzen, want het kwaliteitsverschil is groot. Kassla komt nu wat ruimer op de markt met een aanbod van 26.000 krop. De prijs was tot 44 cent. Rabarber profiteert van het zachtere weer. Er was een aanbod van 17.000 bos, waarvoor tot 85 cent per bos wordt be taald. Radijs blijft bij een aanbod van goed 8000 bos flink aan de prijs: tot 80 cent per bos. Prei is nog steeds goed verte genwoordigd en de prijzen lagen tussen 35 en 67 cent per kilo. Er komen nog wat restanten winterpro- dukten Andijvie deed 115 cent en bossel- dery 85 tot 97 cent. Waspeen: 45-55 cent en 'witlof 120 tot 265 cent. GEBOREN: Mariella L. J., d.v. G. A. J Kassing en A. C. Duran Vial; René, z.v. W. Meijer en C. M. Eenhoorn; Carolina G., d.v. J. Taekema en G. A. van Vlissingen; Maarten, z.v. R. Bleeker en A. J. Veldhuis; Teslime, d.v. U. Koker en A. Aktoprak; Christina J. E., d.v. P. J. A. Quax en J. E. C. van der Kolk; Garardus J., z.v. G. W. Luttikhuizen en M. M. E. Huyzendveld; Marscha, d.v. H. S. Koster en C. A. van Zalinge; Peter J. F., z.v. N. J. Groeneveld en J. G. Platje. ONDERTROUWD: R. Schruijer en M. A. Verheul; F. H. van Eist en E. L de Veij; T. H. Brandt en J. C. Walstra; M. J. Postma en E. A. Italiaander. GEHUWD: C. J. H. van Hooff en P. A. Houtkooper; R. Versluis en M. A. G. Winkel; T. P. T. Kroon en G. M. Nieuwland. OVERLEDEN: G. de Jong, 92 jaar, gehuwd geweest met H. Kerssens; H. C. Thuis, 71 jaar; W. Zuid- erduin, 75 jaar; R. R. Kruisinga, 75 jaar; W. de Boer, 74 jaar, gehuwd geweest met E. Pletting. Een belangrijk uitgangspunt vindt men dat er een permanente mogelijkheid tot inspraak moet zijn, niet als een vrijblijven de zaak die het gemeentebestuur toepast als dat nuttig of nodig wordt geacht, maar als een zaak die geregeld wordt. In dit hoofdstuk worden dan genoemd het be schikbaar stellen van middelen en man kracht, dat er ook alternatieven aan de orde moeten worden gesteld en dat afwij kingen van de inspraakresultaten met re denen omkleed dienen te zijn. In een eer der stadium heeft de fraktie al gepleit voor een inspraakverordening. Uiteraard wordt in het programma uitvoerige aan dacht besteed aan de democratisering van het bestuur, aan openheid en openbaar heid en dergelijke. Wat het personeelsbeleid op gemeente lijk niveau betreft wil men ook voorrang geven aan gelijkwaardige vrouwelijke sol licitanten, speciaal voor die sectoren waar in weinig vrouwen werkzaam zijn en ge noemd worden dan politie, brandweer, ge meentewerken. Oude programmapunten zijn in het nieuwe programma nader uitgewerkt, zo als in de financiële paragraaf de meerja renplanning en een meer systematische prioriteitenbepaling om „ad-hoc”-beslis- singen zoveel mogelijk te voorkomen. Inzake de onroerendgoedbelasting wil men een juiste verhouding tussen de te betalen belasting en de economische waar de en meer differentiatie in de liggingsfac- toren. Bij de financiering van het nieuwe gemeentehuis mogen niet bij voorbaat toe komstige belastingverhogingen bestemd worden als dekkingsmiddel. Een eventueel te ontwikkelen kabel-televisiesysteem zal volgens de PvdA geen nadelige invloed mogen hebben op de bestedingsruimte van de gemeente. GEBOREN: Dave Dalgliesh, Rogier Dimitri Bos- scher, Anna Alie van Someren, Dennis Joseph Sinnige, Hendrikus Gerardus van Lieshout. GEHUWD: Antonius Jacobus Laurentius Maria Meijland met Jacoba Afra Kuyper, Dioni- sius van Maaren met Inge Jolanda Spruit; Malcolm John Smith met Janna Margre- tha de Wijs; Jozef Bernardus Maria Fluit- man met Cornelia Maria Theresia Heems kerk; Paulus Stafanus De Wildt met Fran- coise Elisabeth Balkstra; Siebrant Marti- nus Boeree met Przybyla Irena Stanislaw; Adrianus Jacobus Maria Newsky met Ca tharina Maria Piepenbroek; Tunnis Pet- tinga met Ingrid van der Linde; Theodorus Albertus Joseph Hienkens met Anna Ali- da Hillegonda Thomas. ONDERTROUWD: Gerardus P. L. Scheerman en Maria L. Duineveld; Siebrand J. Kloes en Maria E. T. v.d. Ven; Dielis H. Buskens en Carolina B. S. Regeling; Halbe G. J. v.d. Veen en Anje de Jong; Robert te Meulen en Elisa beth de Graaf; Robert Steenhuizen en Evan G. M. de Goede; Wouly S. de Bie en Ingrid M. E. D. Rozemeijer OVERLEDEN: Margaretha Cornelia Zeilemaker gebo ren Wester, 94 jaar, Clasina Metzelaar ge boren Van Koot, 85 jaar, Pieter Kuin, 62 jaar, Reinier van der Vecht, 91 jaar. Uitgangspunt voor het gemeentelijk grondbeleid is het erfpachtstelsel; verkoop s? Burgemeester A. J Hubers speldde mej. Passchier de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7