Goede seizoenstart IJmond-honkbal teams Sportschool Boersma niet in finale Bokaal voor zwemploeg HPC 8 Krappe winst Bloemendaal Lions terug in landelijke competitie o fel Spannende damfinale in derby: 9-8 J 22Nico1s: gelijkspel en overwinning tegen Quick ie M I I I Titel van Kennemerland naar De Jong of Winter sportief ise Hoogtepunt 21 >i 19 7 8 1 U HA A N D AG 24 APRIL siiii ip iprc TïBB o-o-o-o-o-o-o-o-o o pitcher Kopjes-Nieman werd onder hevige Rob Harder het derde en vierde punt. Bij I JC Den Haag won X iCoural ClOS-toernooi i (Van onze dammedewerker) teams had ingeschreven, favoriet. In de voorronden wisten zowel Hikari als Ken- Am-Ju echter meer punten te verzamelen dan het eerste team van Boersma waar mee voor dit team de kans op de titel was verkeken. Tijdens één van deze ontmoetingen zorg de Ken-Am-Ju voor een verrassing, door dat na een blessure van zwaargewicht Ton van Kordelaar, trainer Cor van de Geest, na lange afwezigheid, zelf weer de tatami betrad. Tegen Jan Janssen kon van der Geest de opgelopen straf voor doorgaan na stop zetting van de partij echter niet meer wegwerken. Ook een fraai ingezette tai-o-toshi (armworp) leverde hem niet het benodigde aantal punten op. Ken-Am-Ju kon het tegen het tweede team van Boers ma, om de derde plaats, echter niet klaren en moest met een vierde plaats genoegen nemen. Zoals vaak, onderscheidden de voorron den zich door zeer spectaculaire partijen. Voorbeeld hiervan was de partij van vijf voudig oud-kampioen van Nederland Rob Geurtsen (Amersfoort) tegen een judoka die voor een Engels team uitkwam en zich duidelijk in de kracht van zijn tegenstan der had vergist. Hij werd met een vol punt tegen de mat gegooid. Ook Haarlemmer John Mathijsen zorgde voor de nodige spanning toen hij Nederlands kampioen Herman Boersma met een prachtige been- worp op achterstand had gezet. Het slot van deze finale kan in elk geval nog een spannend verloop krijgen, want Winter en De Jong treffen elkaar in de voorlaatste ronde. Dit is een mogelijkheid voor Winter om z’n punt achterstand op De Jong goed te maken. De bokaal bij de heren ging naar HPC uit Heemstede, die bij de dames naar het Eindhovense PSV. Het Amersfoortse AZ en PC, winnaar van de jeugdzwemcompe- titie, kreeg de bij de titel behorende stan daard. (Van onze sportredactie) NIJKERK. Op de algemene leden vergadering van de KNZB, zaterdag in Nijkerk, werden ook de trofeeën van de Vereniging Zwemcompetitie (Culligan- competitie) uitgereikt door de scheidende voorzitter mr. Jaap van der Krol. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Na een afwe zigheid van enkele jaren is het Zandvoort- se Lions sinds zaterdagavond weer terug gekeerd in de landelijke basketbalcompe- titie. De toch niet zonder zekere zorgen tegemoet geziene wedstrijd tegen de Am sterdamse kampioen Landslake Lions werd in de Apollohal zonder al te veel problemen in een ruime 46-82 overwin ning omgezet. 59 incl. snj 1<3 Buitoni: breuk zag lijden, een uiterst onaange name situatie, omdat reeds contracten met spelers waren afgesloten. Voor co ach Gerrit Zwezerijnen reden om op te merken, dat als topbasketbal nu in En schede zou moeten verdwijnen, de kans om ooit in het oosten nog eens in de eredivisie te zullen terugkeren, wel als definitief verkeken beschouwd moet worden. Het duel tussen Buitoni en Arke zelf wds ondanks alle verwikkelingen het aanzien ten volle waard. Na een zwak begin, waarin aan Haarlemse kant wei nig lukte, herstelde Buitoni zich naar mate de wedstrijd vorderde. En vlak voor de rust kon de ploeg van de als coach vertrekkende Fred Develey, die ook in dit treffen weer tegen zijn tradi tionele technische fout opliep, zelfs een 53-50 voorsprong nemen, dankzij voor al het nuttige optreden van Cock van de Lagemaat (14-10). In de tweede helft het de thuisclub al snel zien, dat zij het seizoen met een overwinning wilde af sluiten. De toen veel intercepties heb bende Haarlemse spelers hadden geen enkele moeite om Arke op een 87-72 achterstand te zetten. Met Dan Cramer (13-12) en Mike Vis- aantekenen en dat is een aantal waarvoor hij zich te goed moet achten. Nicols het zien dat het haar ernst is met de plannen te verjongen, want derde honkman en aan voerder Harry van der Vaart bleef in de dug-out. Zijn plaats werd ingenomen door Hans Lemmink, die van Sparks overkwa- m. Ook de jeugdige Thijs Vervaart werd in beide duels tegen Quick ingezet. Hoogtepunt in de thuiswedstrijd van Nicols was de homerun van de achtervan- ger Frank van Rest, die in de zesde inning met één formidabele klap drie punten scoorde. Quick kende dat kunstje ook. In de achtste slagbeurt, toen de Nicols met 6- 3 aan de leiding ging sloeg eerst Etien Aartsen de bal over het hek, terwijl even later Carlos van Heiningen met één man aan boord zijn voorbeeld volgde. De stand werd toen 6-6 waarin ook in de verlenging geen verandering meer zou komen. In Amersfoort haalde Nicols de volle winst binnen door twee honkslagen een opofferingsslag en een doorgeschoten bal in de laatste inning waardoor Ton de Jager de enige run van de wedstrijd kon laten aantekenen. De grote aanhang van de voornamelijk uit Antilhanen bestaande Quick-ploeg maakte dat er zow«l in het Pim Mulier Stadion als in Amersfoort een geweldige sfeer heerste. Kinheim had pech, dat de Amerikaanse werper Bob Cox nog met een schouder- blessure kampt en daardoor niet op de heuvel kon plaats nemen. Zijn vervanger, de uit eigen gelederen voortkomende Hans Paul werd uit tegen AD O, de verliezende werper met de cijfers 4-6-Ö-4. Bepaald niet slecht als in aanmerking wordt genomen dat de beide ADO-pitchers 11 honkslagen In de finale werd Hikari direct al op verhes gezet doordat Hans Denkers (Den Haag) Harry Pasveer met een flitsende beenworp met de mat in aanraking het komen. Warner Salomons maakte de stand voor Hikari echter weer gelijk. Voor de derde partij kon Hikari door een blessu re niemand op de mat brengen, en ging de overwinning dus automatisch naar Den Haag. Peter Kneteman (Den Haag) gaf Henk van Dam geen tijd om na te denken door hem constant met een grote verscheiden heid aan technieken aan te vallen, die uiteindelijk in een houdgreep resulteer den. Dat Gerrit van Diepen toen voor Hikari zijn partij nog met een houdgreep besliste en dat Gerrit van Oeffelen van Barry Oudshoorn nog met een prachtige harai-goshi (heupworp) won, maakte voor de einduitslag niets meer uit. J. C. Den Haag werd kampioen. RCH nam Leo Kaestner toen het werpen over van Kopjes-Nieman. Gezamenhjk kwamen zij tot: 5-2-5-Ö-. In de return was Terrasvogels minder succesvol. Na hits van Willem Dortmundt en Kees Tesselaar bogen Frank Koks en Wil Kuipers in de vijfde inning een 1-0 achterstand om in een kleine voorsprong. Terrasvogels leek opnieuw op de zege af te stevenen, toen Peter en Wil Kuipers (fabel achtige driehonkslag!) via runs voor 2-4 zorgden. Met twee man uit verspeelden de Santpoorters in de laatste inning echter alsnog de zege. Pitcher Peter Kuipers (8-5- 7-2) bezweek toen voor slaggeweld van Bart van Wolferen en Albert de Boer. Voor Rooswijk kon het seizoen geen betere start kennen dan zaterdag j.l. in de confrontatie met Sparks. Fabelachtig spel van pitcher Frank in den Bos (5-1-3-3) vormde de basis voor de Velsennoordse zege. Vooral het veld van Rooswijk was bijzonder op dreef. Op het werpen van Sparkspitcher Ed de Boer bereikte Rob Visser in de tweede inning na een fout het eerste honk. Vervolgens forceerden zowel Jan Oudejans als Frank in den Bos vier wijd, waarna Rob Visser het enige punt Bescheiden zege 104-103 ser (9-16) in de hoofdrol slaagde Arke er vanaf de elfde minuut toch nog in de bakens te verzetten. Buitoni dat de man-to-man van de gasten maar moei lijk kon beantwoorden zag de voor sprong als sneeuw voor de zon verdwij nen. Limmen (8-13), Gary Freenjan (14-10) en Emill Hagens (3-10) hielden het hoofd echter koel en brachten mede door het'voortijdige vertrek van Randy Noll (8-10) en Dan Henderson (12-6) Buitoni winnend over de finish met 104- 103. In de strijd om de vierde plaats in de play-offs deed zich in Oud-Beijerland toch nog een verrassing voor. Tegen de verwachting in had Tripper met Vast goed geen enkele moeite. De hechtere eenheid van het Delftse basis-vijftal bleek in dit treffen van veel groter belang dan het uitstekende spel van Bill Mallory. Moeiteloos stelde Trip per met 86-107 de plaats in de play offs tegen koploper Falcon veilig. Eindstand: Falcon 36-60, Nat. Ned. Donar 36-56, Parker 36-52, Tripper 36- 40, Vastgoed Strijen 36-40, Buitoni 36- 30, Arke 36-30, Delta Lloyd 36-28, Mu sette R/Z (ged.) en BV Amstelveen 36-2 (ged.). 1 J. C. Den Haag niet bolwerken. Negen teams in totaal traden in het strijdperk. In het zeer sterke veld was vooral landskampioen sportschool Boers ma, kampioen van vorig jaar, die met twee In de vijfde inning zorgde Hans van Driel Krol, die door een geraakt werper op de kussens was gekomen na nog een opof feringsslag en een formidabele veldfout van ADO voor het vijfde punt. Nol Been- ders bleek al vroeg in het seizoen in een uitstekende vorm te verkeren. Hij kreeg vijf hits tegen, maar dat leverde Kinheim gezien de spreiding van de slagen over de innings geen enkel probleem op. Voor Kinheim was het verlies van de eerste wedstrijd een tegenvaller, maar daar tegenover stond het feit, dat werper Hans Paul zonder af te gaan het gehele duel kon blijven gooien. Kinheim heeft dus naast zijn Amerikaan Bob Cox en Nol Beenders nog een pitcher waar zonder problemen van gebruik kan worden ge maakt. Dat Hans Paul zich op het zware niveau kon handhaven moet voor een jok 9 W. F onverdeeld gunstig van start gegaan. Wera-Kinheim verloor de eerste wedstrijd van lesstra: iet seizoen tegen het Haagse Olga-Ado met 4-3 terwijl Tetramin Nicols aan het oop a’ Amersfoortse Quick een 6-6 gelijkspel na 12 innings moest toestaan. Kinheim en Nicols -deden het in de return aanmerkelijk beter, want Nicols kon Quick met 1-0 de baas Deze keer stonden echter niet de beide finalisten van de nationale kampioen schappen Boersma (Amersfoort) en Ken- Am-Ju (Haarlem) tegenover elkaar. Het Zaandamse Hikari en de Judo Club Den Haag viel nu de eer te beurt om uit te maken wie zich hier kampioen mocht noe men. Hikari dat door een blessure al met één man minder op de mat verscheen, kon het uiteindelijk tegen de sterke ploeg van goed deel worden toegeschreven aan ach- tervanger Hans Augustinus, die met zijn routine een geweldige steun was voor zijn minder ervaren werper. Tetramin Nicols: 100023000000 6 Quick: 0001020300000 6. Werpers: Rijk v.d. Bunt (12 inn) 3-4-10-7, Douglas Morton (12 inn) 9-3-8-2. Homeruns: Frank v. Rest met twee man (Nicols), Etien Aarts en, solo Carlos van Heiningen met één man (Quick). Quick: 000000000 0,Nicols:0 0 0 0 0 0 0 0 1 1, werpers: Ron Giroldi (9 inn) 5-1- 5-1. Winston Gibbs (9 inn) 10-3-3-1. ADO: 000003001 4. Kinheim: 0 0 0 0 0 0 3 0 0 3. Werpers: Hans Paul 4-6-5-4. Van Hees (6% inn) 5-0-9-2, Ferry Neute- boom (2‘/s inn) 3-0-2-2. Kinheim: 04001000 5, ADO: 0 00 0 0 0 0 0 0 0. Werpers: Bart Volkenrijk (8 inn) 9-0-3-4, Nol Beenders 9 inn) 12-1-5-0. De héren B-beker, die het vorig jaar door de NBB in het leven werd geroepen, werd voor de tweede achtereenvolgende keer gewonnen door Hoofddorp. In Amersfoort werd het Leidse Nijssen Trot ters met 69-67 verslagen. Landslake Lions—Lions 46-82 (rust 22- 34). Topscorers Lions: Lex Kroder (14-6) en Pim Schön (12-26). Evenals tegen Hoppers in de thuiswed strijd heeft een flitsende start (0-8) Lions tegen de Amsterdamse kampioen behoed voor moeilijkheden. Wel mocht Landslake Lions rond het midden van de eerste helft iets terugdoen, maar werkelijk gevaarlijk werd het nooit, omdat de thuisclub het antwoord op de Zandvoortse zone volledig schuldig moest blijven. Op een slotoffen- sief van de ploeg uit Landsmeer liet Lions het ook niet aankomen. Zowel vlak voor als vlak na de rust sloeg Lions een gat dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Landslake Lions met de niet in vorm zijn de Cor Kenter en topscorer Frank Soonni- us (8) wist zich bij 23-43 in feite reeds geklopt. Coach Böhne, die toen ook zijn reservespelers binnen de lijnen bracht, gaf Lions de kans om via de topscorers Pim Schön (12-26) en Lex Kroder (14-6) de kroon op een geslaagd seizoen te zetten. De Lions-dames, die vorige week van Zeemacht verloren zullen vermoedelijk het goede voorbeeld van de heren niet kunnen volgen. Zeemacht daarentegen promoveert wel nu het ook de tweede promotiewedstrijd tegen Tor Line Mosqui to’s met 54-38 in winst omzette. Lions zal alleen dan promoveren als eerst van Tor Line Mosquito’s gewonnen wordt, terwijl de kampioen van de tweede divisie C dan nog moet promoveren naar de eerste divisie. De koplopers laten weinig steken vallen. Dat ondervonden met name Paul Boerrig- ter en Bert de Haas. In een doolhof van varianten moest Boerrigter al snel verstek laten gaan. Wim de Jong verkeek zich misschien wel enigszins op Bert de Haas. Uiteindelijk gaf de routine van de titelhou der toch de doorslag en hij besliste de partij op positioneel elegante wijze. Gedetailleerde uitslagen en de stand aan kop: Hoofdklasse: BoerrigterWinter 0-2, T. de HaasTielrooij 1-1, De JongB. de Haas 2-0. Stand: 1. De Jong 6 pnt., 2. Winter 5 pnt, 3. T. de Haas 3 pnt. Eerste klasse: AdelaarMasteling 2-0, Butter Elsing 0-2, De WitPeters 0-2. Stand: 1. Elsing 5 pnt., 2. Butter 4 pnt., 3. Masteling 3 pnt., 4 Peters 3 pnt. Tweede klasse: BezuyenToxopeus 2-0, Hei- nink—Bras 1-1, Knijft—Jacobs 0-2. Stand: 1. Ja cobs 6 pnt., 2. Bezuyen 5 pnt, 3. Bras 3 pnt. winst schonk 9-8. Jaap Lindeman kwam tot. 7 A R an maf O O 1 1 HAARLEM/IJMOND. Het damkam pioenschap van Kennemerland zal onge twijfeld op naam van Wim de Jong of Wim Winter komen. In de derde ronde zijn beide spelers er uitstekend in geslaagd om hun belagers definitief af te schudden. Hun belangrijkste concurrent Theo Tielrooij verloor een punt aan Ton de Haas en is nu zeker uitgeschakeld voor de eerste plaats. (Van onze budomedewerker) HAARLEM/IJMUIDEN. Het mooie weer van gisteren zal ongetwijfeld de oorzaak geweest zijn van de matige pu blieke opkomst bij het jaarlijks te houden C.I.O.S. Judotoernooi. Het toernooi dat in het teken van het 30-jarig bestaan van dit opleidingsinstituut voor sportleiders stond, was speciaal voo deze gelegenheid met een grotere opzet in de Beijneshal georganiseerd. Dezelfde teams, die op de Nederlandse kampioenschappen de dienst uitmaakten, waren ook hier weer favoriet voor de titel. Ipeciaa blijven, terwijl de pupillen van Karei Crouwel de Haagse formatie met 5-0 naar de n TV. «straat! ’44. Oo t' lesidentie terugstuurden. In de hoofdklasse bleef alleen Unique Giants uit Diemen zonder verliespunten. De „reuzen” klopten Euro Stars, de debu- ant in de hoogste klasse, in Rotterdam net 10-4 en in Diemen werd het voor de thuisclub 11-1 in acht innings. De andere iebutant in de hoofdklasse Amstel Tigers, het vroegere sterrenteam van O WO, I veegde Sparta in eerste instantie van het I veld met 11-0, maar in het tweede duel I zegevierden de kasteelbewoners met 8-3. I De Amsterdammers protesteerden wel I tegen deze uitslag, omdat Sparta volgens I hen de regels inzake de vervangende slag- Lman voor de werper niet goed had toege- Jpast. UW met de homerunking King Zschuschen, die eerder voor het Haagse I’ Ado speelde, in de gelederen won in Bus- I sum met 5-4 van HCAW, maar moest thuis llin Utrecht de eer met 10-3 aan de bezoe- I Ikers laten. Landskampioen Tetramin Nicols moest I iet in de eerste thuiswedstrijd in het Pim I Mulier Stadion opnemen tegen de Antilli- I lanse formatie Quick uit Amersfoort. De I snige blanke in het gezelschap Rijk v.d. hint nam op de heuvel plaats en maakte het de slagmensen van Nicols erg moeilijk. I Jij Nicols wierp Douglas Morton, die dui- I lelijk nog niet in zijn beste vorm verkeer- I ie. Hij liet acht honkslagen tegen zich misgrepen beging. Met het derde honk bezet maakte hij „schijn”, waardoor Peter Clarenburg 1-2 kon scoren. Vervolgens gooide hij een bal wild over het eerste honk na een klap van Willem Dortmundt, waardoor Huib-Jan Tijl de achterstand wegwerkte. Terrasvogels had de smaak toen goed te pakken, want na squeeze van Kees Tesselaar en na een honkslag van kon scoren op een infieldhit van Frans Bakker. In het verdere verloop van de strijd drongen beide teams nog fel aan, maar geen der velden bezweek, waardoor Rooswijk een even waardevolle als fraaie 1-0 overwinning behaalde. Vanaf de twee de inning nam Ron Groot het werpen ovér van de Boer; gezamenlijk kwamen zij tot: 13-4-4-1. Jan Berkhout was de béste hitter bij Rooswijk met een slaggemiddelde van 0.500. De return kan Rooswijk het beste maar zo snel mogelijk vergeten. Toen in de der de inning Frank Maessen (Sparks) on danks 3-slag het eerste honk kon bereiken raakte Rooswijk zo van de kook dat een serie fouten de ploeg op een 3-0 achter stand kwam te staan. Toen Rooswijkcoach Rob Frie bovendien om dubieuze redenen door de umpire gedwongen werd zijn pit cher Bert Boekling te vervangen, was het met Rooswijk gedaan. De ploeg stapelde fout op fout, terwijl scoringskansen, die zich met name in de vijfde en zevende inning voordeden, niet werden benut. De pitchers Bert Boekling en Jan Berkhout kwamen in zeven innings tot 0-3-8-8. Stand: Cornea Cats/OWO 2-4, Storks 2-4, RCH/Cementbouw 2-2, Rooswijk 2-2, Sparks 2-2, Terrasvogels 2-2, Hoofddorp 2-0 en Schoten 2-0. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Nadat vrij dagavond in de Beyneshal nog ruim twaalfhonderd toeschouwers de ver richtingen van de Harlem Globetrot ters hadden gadegeslagen, was er za terdagavond slechts een kleine schare trouwe aanhangers, die de laatste com petitiewedstrijd voor de eredivisie basketbal van Buitoni tegen het En- schedese Arke bijwoonde. Van de aan wezigen zullen velen nu topbasketbal uit Haarlem dreigt te gaan verdwij nen, teruggedacht moeten hebben aan de jaren zeventig toen de Haarlem mers in binnen- en buitenland een nau welijks te kloppen ploeg vormden. Dat tijden echter snel kunnen veranderen, werd echter vooral het laatste jaar pijnlijk aangetoond. Niet alleen draaide de Haarlemse for matie veel minder goed dan een ieder wel verwacht had, maar als klap op de vuurpijl konden de besprekingen met nieuwe sponsors niet in het voordeel van de Haarlemse ploeg afgerond wor den. En hoewel het bestuur nog niet alle moed heeft verloren, moet toch worden gevreesd dat topbasketbal tot de verle den tijd behoort en voor Flamingo’s niet meer is weggelegd dan een rol die Amstelveen het afgelopen seizoen in de eredivisie ten deel viel. Een schrale troost voor de Haarlemmers kan slechts zijn, dat Vastgoed Strijen, Trip per en ook Arke in dezelfde weinig benijdenswaardige positie verkeren. Voor Arke, dat zijn sponsoronderhan- delingèn pas afgelopen zaterdag schip- (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Bloemendaal heeft de der- Cowmi by tegen Onze Gezellen slechts met één -punt verschil gewonnen. De Haarlem mers wisten verschillende malen de Bloe- mendaaldefensie in gevaar te brengen door een hoge inzet, maar slaagden niet. TYBB verloor de uitwedstrijd tegen Ce- leritas in Den Haag met slechts 1-0. Bloemendaal 2-0-4-0-1-0-1-0-1 9 OG 0-3-0-0-0-2-0-1-2 8 Joop van der Broek en Bas Tullenaar zetten Bloemendaal in de eerste inning al op een 2-0 voorsprong na een honkslag van Rob Versluijs en een fout van het OG-veld. Het antwoord van de gasten was veelzeg gend toen De Vries, Huijboom en John Koehorst voor 3-2 zorgden na een aantal honkslagen en vier wijd. Voor coach Teun Gaartman het sein om werper Hans de Bok (3-5-2) te vervangen door Jaap Linde man, die tot aan de zesde inning geen punten toestond. Bloemendaal daarente gen bleef OG-werper Andy Belm onder druk houden, wat resulteerde in runs van Jaap Lindeman, Rob Balk, Bas Tullenaar en Rob Versluijs na een drie-honkslag van de debuterende 16-jarige a-junior Robert Knol. In de vijfde slagbeurt was Knol opnieuw waardevol voor zijn ploeg toen hij Rob Versluijs met een tik voor twee honken thuissloeg (7-3). OG kwam in de zesde slagbeurt terug door Huijboom en Ben Koehorst 7-5, waarna Rob Balk met een gelopen homerun voor de beslissing leek te zorgen 8-5. In de laatste twee slagbeurten kwam OG door runs van Bos en De Vries en Andy Belm langszij (8-8). Bloemendaal greep alsnog de winst toen Brakenhoff via een twee-honkslag en een doorgeschoten bal zijn ploeg alsnog de (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Voor de Umondteams be leefde de honkbalcompetitie zaterdag een litermate flitsende seizoenstart. Voor ei- jen publiek smaakte Rooswijk het genoe gen van een 1-0 triomf in de openingswed- ■■ml strijd tegen het Haarlemse Sparks. Op het sportpark „De Elta” versloeg Terrasvo gels na een spectaculair duel opponent RCH/Cementbouw. De returns verliepen ist'raailMhter voor beide teams minder suc- eesvol. In de eerste wedstrijd van de dubbel met RCH verscheen Terrasvogels met een ui teer ho, terst gemotiveerde ploeg. Desalniettemin -een voor_ sprong. Pitcher Huib-Jan Tijl (6-2-8-1), i rolgd werden door een tweehonkslag van Albert de Boer en een opofferingsslag in het rechtsveld, zodat Dick Kopjes-Nieman en Bart van Wolferen twee runs scoorden: 0-2. In de zesde inning volgde het kracht- nam RCH in de vijfde inning nieuw$ stond toen twee honkslagen toe, die ge- 100 tol i collec. en sta- IJweo Tel. dadige antwoord van de „Birds”. RCH- VOUW- I te Maxi, fruk gezet, waardoor hij enige kostbare Emma- - - - J vl 0 t i model- l ilen en Willem Hurkmans scoorden Dortmundt en lodellen Rob Harder het derde en vierde punt. Bij aar) met arta-ga ce vind »rs, Ro IA (Sa: sldzaam a. Priji tdriklaai Sl. 023 De van ADO naar Nicols overgekomen catcher Frank van Rest bereikt in de strijd tegen Quick Amersfoort in een stofwolk het tweede honk. Van Rest sloeg in het Pim Mulierstadion ook nog een homerun met twee man aan boord. Een overwinning leverde die formidabele klap niet op. Het werd na twaalf innings een 6-6 gelijkspel. tegen kregen. ADO kreeg de overwinning in Den Haag op een merkwaardige wijze. In de laatste inning was de stand 3-3. Voor Den Haag waren twee spelers uit en slag man Harry Heikoop stond op twee slag kaal. De wedstrijd ging recht op een verlen ging af, toen Heikoop de bal over het hek sloeg. Zijn homerun bracht de volle winst bij ADO. Op het Badmintonpad nam Kin heim wraak. Binnen twee uur werd ADO naar een 5-0 nederlaag geslagen. In de tweede slagbeurt kwam nadat Cooke drie slag had gekregen zijn landgenoot Simp son door geraakt werper op het eerste honk. Nol Beenders realiseerde een honk- slag en na hem Wiebe de Vries een twee honkslag. Korte ballen van Hans Augusti nus, Herm Haak en Hans van Driel Krol, samen met drie veldfouten van ADO lever de Kinheim in totaal vier runs op. Theo Verkooi (Ken Am Ju) pareert hier met succes een Uchi maki kami van Rob Höffenreuter (Boersma) tot 7-4-5 en Belm verloor met 2-2-11. Celeritas 0-0-0-0-0-1-0-0-0 1 Wilfried van Keijzerswaard hield de Ce- toritasploeg tot aan de zesde inning in !>edwang, maar moest toen een run toe staan, die later beslissend bleek voor de einduitslag. Ondanks goed spel van Sieraad en Van Dongen bleef het een ver- üespartij voor Keijzerswaard die 6-1-7 wierp. KNAP HERSTEL VAN KINHEIM (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Voor de Haarlemse hoofdklassers is de competitie niet -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21