agenda R Ossendorpschool hield gezellige feestmarkt 0 KDO besloot seizoen met goed verzorgde voorstelling Informatie over het woonerf Auto in tuin Bejaarde dame beroofd gevonden voorwerpen hciven- berichten Damiate Pers Vriendenkring” in Heemskerk met oorspronkelijke komedie u IJmuider Courant n K GEI LED Opbrengst bestemd voor schoolreis PAS OP DAT JE GEEN WOORD ZEGT I VVV Velsen-IJmuiden houdt ledenvergadering Velserhooft hield volksdansfeest Nieuw meubilair voor scholen Bouwplan voor school op Tiberiusplein Dagelijks verse asperges bereid naar zeven verschillende recepten HO( „PARIS, OF SPOT NIET MET DE LIEFDE” F f 4 IJMOND 19 7 8 M A APRIL 2 4 MAANDAG J Velsen-IJmuiden 1 4 L 24 12 66 Tel. 023- In en om Haarlem Voor Oud-IJmuiden i 1 I Wijk aan Zee VEL de vo hebbe reeks heeft Velsei lijst Sé behan ring v lijst allerk de raa achtei keur 1 teraac over IJD Hoog maat nood feuill een d moet 6 mil verw ver 4 recht HEEMSKERK. Bij de huidige generatie Nederlandse toneelschrij vers neemt Dimitri Frenkel Frank ongetwijfeld een vooraanstaande positie in. Stukken als „Spinoza” en „Saldo mortale” hebben hier terecht veel belangstelling getrokken en verder behoort hij tot de weinigen, waarvan het werk ook meermalen in het buitenland wordt gespeeld. Van dit internationaal niveau heeft hij enkele jaren geleden reeds getuigd met „Pas op dat je geen woord zegt.een nogal navrante komedie, waarvan het Heemskerks toneelgezelschap „Vriendenkring” vrijdagavond in de „Vrijburgzaal” de eerste opvoe ring heeft gegeven. Voor volgende week vrijdag staat nog een herha ling op het programma. Sm Beverwijk Heemskerk -- - (ADVERTENTIE) ''•O. ü- Veel hilaritiet veroorzaakte de schandpaal op het plein van de Ossendorpschool. Op deze wijze werden de onderwijzers aan het publiek ’tentoongesteld.’ 9.30 uur. 9 9 BIOSCOPEN J J 1 ll 1 0,70 f 145,- JOKE DIEBEN-FRERICHS r i Het benodigde geld hiervoor is zaterdag ruimschoots binnengehaald. Schoolhoofd B. Groos schatte de opbrengst van de grote feestmarkt op het schoolplein op meer dan HET BETREFT hier een bijzonder knap geconstrueerde komedie, met als centrale figuur de weduwe Clementine Jaffa, die na de dood van haar echtgenoot als zoveel andere vrouwen in een dergelijke positie, kamers ging verhuren. Met de steeds wis selende gasten heeft zij echter weinig in nerlijk contact, zodat Clementine in feite even eenzaam blijft als de dames, die in haar woning een tijdelijk onderdak heb ben gevonden. Dit alleen-zijn benauwt de weduwe voortdurend en dan voert zij wel eens lange gesprekken met haar goudvis, aan welke zwijgende rol door de auteur waarschijnlijk de titel van zijn stuk werd ontleend. DE KOMST van een jonge schilders- knecht, die de trap van een nieuw verfje moet voorzien, verlost Clementine dan voor korte tijd van haar eenzaamheid en zij gebruikt Theo onmiddellijk als toehoor der voor de verhalen, waardoor de ver schillende perioden uit haar bestaan als kamerverhuurster nog eens herleven. En door middel van flash-backs is het publiek VELSEN-NOORD. De kleuterschool De Bijenkorf zal na verbouwing van de Ir. Krijgerschool in dat gebouw worden ge huisvest. B. en W. van Velsen zullen de raad voorstellen financiële middelen be schikbaar te stellen voor de aanschaf van nieuw meubilair en enkele nieuwe leer middelen. VELSEN. Het gemeentebestuur stelt de raad voor op het Tiberiusplein in IJ- muiden een school te bouwen voor moei lijk lerende kinderen. De bouwplaats ligt ingeklemd tussen het politiebureau en de nog te bouwen sporthal. Dit nieuwe onderkomen dient ter ver vanging van de huidige huisvesting aan de Houtmanstraat. Als de raad met het plan instemt, wordt afgezien van de oorspron kelijke bouwplaats aan de Willbrord- straat. Daartegen bestonden nogal wat be zwaren van bewoners uit de omgeving. Het spel zelf handelt om een schier on uitputtelijke serie liefdesperikelen. Ze vin den hun oorsprong in de pogingen van de weduwe Thérèse, om haar drie huwbare dochters aan respectievelijk een stotteren de organist, een schuchtere kandidaat-no- taris en een vermogende schoenfabrikant te koppelen. Wanneer de jonge, knappe Alexander ten tonele verschijnt heeft dit drietal echter geen schijn van kans meer bij de meisjes, die zonder uitzondering tot over hun oren verliefd worden op de char mante student. Wanneer hij aan alle drie gezusters eeuwige trouw belooft maakt Alexander het echter al te bont, en terwijl het doek zich sluit over niet minder dan zes gelukkige paren is de frivole Alexander de enige die met lege handen moet ver trekken. Regisseur George Janssens zag z’n vond sten weliswaar niet overal met succes be kroond, maar wist toch een redelijke vaart in de voorstelling te houden. Rest mij nog het fraaie decor te roemen, die de KDO- uitsmijter van dit seizoen evenals de fraaie kostumering een uiterst verzorgde aanblik gaf. IJMUIDEN. Voor de bewoners van Oud-IJmuiden zal een voorlichtingsbij eenkomst worden belegd over het woon erf. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van het wijkcomité Oud-IJmuiden. De datum van de informatieve bijeenkomst is nog niet vastgesteld. BEVERWIJK. Op het Kennedyplein werd vrijdagmiddag tegen vier uur een 81-jarige vrouw beroofd. Toen ze op het plein wandelde griste een ongeveer 17- jarige knaap een boodschappentas uit haar handen. In de tas zaten wat bood schappen en een geldbedrag van 125. De jongeman vluchtte op zijn bromfiets. Deze en andere problemen komen aan de orde tijdens de voorlichtingsbijeen komst, waaraan ook het gemeentebestuur zijn medewerking zal verlenen. BEVERWIJK. Op de kruising Ake- rendamlaan-Vondellaan ontstond zondagavond tegen half tien een botsing toen een 22-jarige automobilist uit IJmui- den geen voorrang verleende aan een auto, bestuurd door een 28-jarige man uit Den Helder. Beide auto’s draaiden een paar maal om hun as. De auto van de automobi list uit Den Helder kwam in een tuin in de Vondellaan tot stilstand. De IJmuidenaar werd licht aan het hoofd gewond en wan delde naar het Rode Kruis Ziekenhuis om zich te laten behandelen. De twee inzitten den van de auto uit Den Helder werden eveneens licht gewond. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein). din. 20.15 u.: óuunonaiu mee „ut: muizenval Zaal De Linge (Lingestraat) din. 20 u.: Toneel groep Vondel met „Wat doet mijn vrouw tussen twaalf en twee”. Voor de bestuursverkiezing zijn aftre dend de leden J. A. Andriesma, E. Loen- dersloot, P. J. Verwayen en A. R. de Boer. Alleen de laatstgenoemde is niet her kiesbaar. Als kandidaten zijn gesteld de dames C. Bus-Schoon en N. Groot-Water. Tegen-kandidaten kunnen nog worden in gediend tot 6 mei. De vergadering begint woensdag 10 mei om kwart over acht ’s a- vonds. DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H.C. vanderMije Uit e meeste nieuwfc Santpo verbet! openba heeft e weten wordt voetgai duinwt B. ei zullen bare g ren. M bereid zal eei belemi gehant worde: In ee college volgen: experii ring za zakelijl langlijs dient t renplai dat er afgewe den vc lijst rei voorbe ter bes vincial nen mi rangor het col i het publiek met geamuseerde aandacht werd bekeken. JAN VAN DAM MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. din. 20.15 u.: Recital van Elly Jens, alt-mezzo en Thom Bollen, piano. VELSEN. De VVV Velsen-IJmuiden houdt woensdagavond 10 mei haar alge mene ledenvergadering in hotel Royal in IJmuiden. Aan de orde komen onder meer het jaarverslag 1977 en de begroting voor 1979. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning BIOSCOPEN City, maandag 20.00 uur „Close encounters”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Ma. al le leeftijden 19-21 uur. Di. van 14.30-17.30 uur. Van spreke de CPi bureai ferenti Ach gevoei partij! mer J Schou voor spreki crisiss len we ovensi ste jai koster door f rugge: nieuw ma’s i Estel, bewoc steld waarv genwe sektoi Kar g'cnwi Hoesc Duitsl politie dat di mers arbeic De raads me t waan „Hoe’ besta geen inves' ovenj De ge ter hebbe per je bezitt niet r overg laatst volge onvei tie va bezet gebn paar Toch was de voorstelling van „Paris” (waarmee niet naar de Franse hoofdstad, maar naar de Griekse mythologie verwe zen wordt) in de jongste KDO-bewerking van een heel redelijk gehalte. Zeker wan neer in aanmerking wordt genomen, dat de tekst her en der wel erg gedateerd aandoet, wat voor de spelers die omwil le van het speelse karakter van de komedie het uiterste van hun komisch typerings- vermogen moeten vergen de nodige ex tra problemen met zich meebrengt. vierduizend gulden. Een bedrag dat vol doende is voor het reisje waar de kinderen met zoveel verlangen naar uitzien. Hun ijver is tenslotte beloond. Reeds enige tijd voor de fancy-fair, hadden de kinderen rommel aangevoerd voor de markt. En al die spullen werden zaterdag op voortreffe lijke wijze aangeprezen door de jeugdige marktkooplieden. Uiteraard ontbraken de gebruikelijke attracties niet. De kinderen amuseerden zich kostelijk met het rad van avontuur en met gooien van pijltjes. In de schiettent werden heel wat rake schoten gelost. Hoe wel de combinatie wat vreemd aandoet, waren er voor de hongerige maag haring en poffertjes. De vrolijke klanken werden verzorgd door Leen Zwaan, de orgelman. Maar de meeste lol beleefden de kinde ren met de schandpaal, waaraan af en toe de leerkrachten werden gezet. Dan werd er naar hartelust gegooid met drijfnatte sponzen totdat het slachtoffer hoestend en proestend uit zijn benarde positie werd bevrijd. Ondanks het feit, dat het spel zich door de lange uiteenzettingen van met name Alexander af en toe nogal traag voort sleepte (enig schrapwerk in de oorspron kelijke tekst had geen kwaad gekund) gin gen Naaykens’ romantische avonturen er bij de sterk meelevende zaal in als Roek. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. Vm vrij, van 9.30-12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. VELSEN. In de periode van 14 tot 21 april zijn bij de politie in Velsen de volgen de voorwerpen als gevonden aangegeven: ringsleutel 10/11, blauw steekwagentje, herenhorloge „ÓKUSA”, bruine porte- monnaie met inh., oranje trafficolt, 15, ring blauwe label met 3 sleutels, sleutel hanger met 2 sleutels, mapje met schrijfge rei, sleutel aan elastiekje, gouden arm band met naamplaatje, zilver hangertje (soort zeester), ring met 3 sleutels en label 609, zilv. kettinkje met naamplaatje, geruit jack, ring met 4 sleutels, zwart plastic tas inh. sportkleding, gouden broche, bril met stalen montuur, bril in groene koker, 1 autosleutel, regenjas in nylon tasje, ring met 2 sleutels, tamme kraai, zilv.kl. dames horloge, leesbril in groen plastic etui, zil ver kl. herenhorloge, rode kinderporte- monn. met inhd. 3 inbussleutels, licht bruine portemonnaie met inh. 10 ritten- kaart. De spullen kunnen iedere dinsdag- en vrijdagmiddag tussen half vijf en half zes worden afgehaald bij het hoofdbureau van politie in Velsen. Inlichtingen kunnen dagelijks aan het bureau worden ge vraagd. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 BEVERWIJK. „Paris, of spot niet met de liefde” was de komedie, waarmee de Beverwijkse Toneelstichting Kunst Door Oefening zaterdagavond in de bijna tot de laatste plaats bezette theaterzaal van De Nieuwe Slof het winterseizoen besloot. Een kleine twintig jaar geleden bracht hetzelfde KDO het luchtige blijspel van Jan Naaykens ook al eens op de planken, en wat collega Jan van Dam (die de desbetreffende recensie uit z’n onvolprezen toneelarchief opdiepte) toen constateerde doet nu nog steeds opgeld: KDO heeft net niet voldoende kwaliteit in huis, om zo’n geheel buiten de werkelijkheid staand niemandalletje in de gewenste, lichtvoetige stijl ten tonele te voeren. Dit nog afgezien van de vraag, of het zo langzamerhand niet eens tijd wordt om dergelijke stukken definitief van het amateur-repertoire af te voeren. IJMUIDEN. Dankzij de zeer geslaagde fancy-fair van afgelopen zaterdag, kunnen alle leerlingen van de IJmuidense Ossendorpschool een dagje naar het Ponypark Slagharen. Dit gezamenlijke uitstapje zal worden ondernomen op woensdag 10 mei ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de school. Uit het zogenoemde woonwensenonder- zoek is gebleken dat de bewoners van Oud- IJmuiden in ruime meerderheid de aanleg van een woonerf zouden toejuichen. Er is echter nog weinig inzicht in alle conse quenties. Zo zal de verkeersdrukte in de Kanaalstraat, de Oranjestraat, de Kerk straat en op de Koningin Wilhelminakade waarschijnlijk toenemen. Ook zal gespro ken moeten worden over de gevolgen voor de neringdoenden. De winkeliers willen weten of hun zaken straks nog wel goed bereikbaar zullen zijn. De toeschouwers zagen Arie Bruin uit blinken als de uitgemeten huisknecht, ter wijl ook Jos Blankendaal en Jos Raayma- kers met goede vertolkingen kwamen van respectievelijk de stotterende organist en de self-made schoenenfabrikant. Wat te ingetogen was de mevrouw Thérèse van Toos van der Steen-Janssen, terwijl ook de gezelschapsdame Sophie, waarvoor Lam mie Versluis-Meringa tekende, best nog wat had kunnen worden aangedikt. Te weinig speels, soms echter ook weer wat al te uitbundig, waren de typeringen van de drie huwbare dochters van Marianne de Ridder-Keesen, Marion Verheul en Gerry Kaasenbrood-Keur. Een beetje meer schwung had ook de Alexander van Leo Niesten wel mogen hebben, die nu veeleer stijfjes dan frivool overkwam. 14,35 41,30 55,- f 162,50 215,- iosse nummers buitenland per kwartaal publiek talrijke goed uitgespeelde tafere len heeft kunnen waarnemen. DE HOOFDROL Clementina Jaffa - in feite een „kreng van een juffrouw” werd door Tini Huisman ongetwijfeld knap ge stalte gegeven en met haar opvatting werd deze intrigerende, sentimentele en nieuwsgierige hospita volkomen aanneme lijk. Door haar omgeving werd zij hierbij geheel naar wens geassisteerd. Zo speelde Tineke Blok een nogal geëxalteerde huur ster van dezelfde naam en wist Jane Har- tendorf de ambitieuze violiste eveneens naar wens te typeren. Heel goed was ook Els Verdier in haar dubbelrol, waar zij zowaar twee geheel verschillende karak ters aan wist mee te geven. Corrie Krom liet nog een levendig-kinderlijke Paultje zien, die hunkert naar een vader en Hilly de Boer was ruim voldoende als de myste rieuze juffrouw Veenstra. Wim Kroon was de enige mannenrol in dit stuk toebedeeld, welke schilder zich voornamelijk tot luis teren en toekijken mocht bepalen. Slotin- druk: een goed seizoenbesluit van van deze voorvallen dan tevens de géinte- „Vriendenkring”, welke voorstelling door resseerde getuige. DOOR ZIJN STUK op deze wijze te construeren bewees Dimitri Frenkel Frank een bijzonder knap toneelschrijver te zijn, want van dit ingewikkelde pa troon wist hij de draden voortdurend ste vig in handen te houden. Bovendien werd het begrip van tijd door hem zo verras send logisch aan de handeling onderge schikt gemaakt dat hij hierdoor stellig met een Priestley op een lijn kan worden gesteld. Ook wat dialogen en karakterte kening betreft. DOOR DIT alles betekent deze komedie voor amateurs een moeilijke opgave. Bij „Vriendenkring” is regisseur Jan Wiertse- ma hier waarschijnlijk ook van doordron gen geweest en om alle figuren zo accepta bel mogelijk te laten overkomen heeft hij de gehele bezetting een nogal realistische speelstijl voorgeschreven. En mede hier door in staat gesteld door een schier onbe rispelijke rolkennis werd er over de gehele linie fris van de lever geacteerd, zodat het BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 20 uur „Close Encounters”, 19.30 uur „The Car”. Luxor Theater, Breestraat. Ma. 19 en 21.30 uur „Dokter Vlimmen”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat; t.m. 3 mei etsen en keramiek van Peter Bes en Irene Grijzenhout, dagelijks (behalve zondag) geopend van 10-22 uur; in de sociëteit t/m 29 april aquarellen en tekeningen van Wietske Bruins. Bibliotheek, Kekstraat; Vm 7 mei expositie fotografengroep „Cirkel”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur; di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Rode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan. Ma. 19.30 uur verg. Vrienden van de Nierstichting. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Di. 20 uur jaar- verg. Stichting Ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof. M. Lutherschool, k a. duinerweg. di. 19.45 uur heropening schoolgebouw door ond.inspecteur Hin. SANTPOORT. De Volksdansclub Velserhooft heeft onder auspiciën van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UW) een druk bezocht volksdansfeest gehou den in de recreatiezaal van het gebouw Velserhooft in Santpoort-Noord. Er werd meegewerkt door meisjesclubs en een be- jaardengroep uit Haarlem. Het program ma omvatte onder meer dansen uit Joego slavië en Israel. Het publiek kreeg gelegen heid aan een aantal volksdansen deel te nemen. Aan het einde van de avond werd een bloemenhulde gebracht aan de volks- dansleidster mevrouw J. Waanders. Vrijdag aangekomen: Dansos, van Al giers; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Jason Alario, Cont. Plat; Micheline 1, Kingslynn; Juv. Frederiksvaerk; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Neptunus, Galway, IJmuiden; Uikku, Porvoo; Fort Point, Londen; Arklow Bridge, Par.; Pepsun, Ca pe Palmas, Velsen; Jason Ponton, Ant werpen; Seacamel 393-11, Antwerpen; Sa- tumus, Tananger, IJmuiden; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Rotterdam, Izmir; Illias, Rotterdam, Plancius, Par.; Prabhu Gobal, Rotterdam; Karin Knorr, Ham burg, Velsen; Rerik, Hamina, Velsen; Gilli an Everard, Swansea; Steindamm, Rot terdam. Vrijdag vertrokken: Thea K. naar Leise- kil; Falkenberg, Delfzijl, Zaandam; Thor- sten, Belfast; Hudson Service, Cont. Plat; Possehl, Emden; Karpacz, Stettin; Col ston, Londen; Rijpgracht, Mantyluoto; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Juan Carlos Toro, Bilbao; Sincerity, Harwich; Satumus, Peterhead, IJmuiden; Pepsun, Shoreham. Zaterdag aangekomen: Falcon Reefer, van Vigo, IJmuiden; Morviken, Antwer pen; Boekanier, Great Yarmouth; Burai- dah, Oran; Cadence, Colchester; Majorca, Colchester; Smit-Lloyd 16, Cont. Plat, IJ muiden; Skvortsov Stepanov, Robe; Vigs- nes, Mo I Rana, IJmuiden; Gembira, Le Havre; Parkesgate, Kings Lynn, IJmui den; Texaco Ba Itic, Canvey Island; Kent Shore, Cont. Plat; Lynx, Bergen; Tor Brit- tania, Gotenborg; Fretherne, Rotterdam; Astronomer, Bremerhaven; Doric, Jave lin, Port Kelang; Nova Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Kirsten Tholstrup, Arklow, IJ muiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmui den; Capella, Halmstadt; Elisa, Kopenha gen, IJmuiden; Helga S, Frederiksvearks, IJmuiden; Marie Christine, Norsbron, IJ muiden. Zaterdag vertrokken: Cam Doessie, Rotterdam, Sea Bruse, Cont. Plat; Ford Point, Londen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Brightness, Dairen, IJmuiden; Uikki, Rot terdam; Smit Lloyd 16, Cont. Plat, IJmui den; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Falcon Reefer, Tromso IJmuiden; Borus sia, Bremerhaven; Tor Britannia, Gothen burg; Christel, Moalmö, IJmuiden; Gillian Everard, Erith; Bulaidan, Malmö, Parkes gate, Poole, IJmuiden; Lynx, Bergen. Zondag aangekomen: Hollandsdiep, Ta- koradis Autoweg, Grangemouth; Susanne Vinnen, Antwerpen; Nassauborg. Manty luoto; Milligan, Rochefort; Stookhom, Bremen, IJmuiden; Edenburg, Nantes; Fi nale, Puerto Ordaz; Maasplein, Invergor den, IJmuiden; Kenrix, Pocefort, IJmui den; Pierre Viljeux, La Pallice; Echo, Skien; Trans Germania, Hamina; Export Patriot, New York; Celia, Arklow IJmuiden; Fridel, Kings Lynn, IJmuiden; Trentonia, Gunnes; Eliza Coast, Esbjerg; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden. Zondag vertrokken: Morviken, Rotter dam; Astronomer, Zeebrugge; Kirsten Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Nova Sho re, Cont. Plat, IJmuiden; Autoweg, Go thenburg; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJ muiden; Kenrix Seaham, IJmuiden; Texa co Baltic, New Haven; Vigsness, Rotter dam, IJmuiden. Maandag aangekomen: Sea Bruse, Cont. Plat; Nedlloyd Rockanje, Dubai; Gulf Du ke, Cont. Plat; Conastoga, Bergen;. Maandag vertrokken: Trans Germania, Antwerpen; Fridel, Kings Lynn, IJ- maiden. Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Saturday night fever”, 12 j. Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Ver dwenen in de Bermuda driehoek”, 12 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Close encoun- tors” 1 Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „Pasto rale 1943” a.l. Roxy (Kl. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Het slangenei”, 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Bedreiging”, 16 j. din. 19 en 21.15 u.: „Sisters”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Sex was haar probleem”, 16 j. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Ma. 20 uur „Docter Vlimmen”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene- luxlaan: ma. volwassenen en jeugd 19-21 uur; di. volwassenen 14-15.30 u. en 19-21 u. Jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u. De Zandkraai, Handelstraat. Ma. 20 uur vrou wencafé; 19.30 uur klaverjassen. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat. Di. 20 uur thema-avond in kader „Samen Koers Bepa len”, woe. 20 uur voorlichtingsbijeenkomst „Hou je mond gezond”. Morgensterkerk, Vrijburglaan. Di. 19 en 20.15 uur opvoeringen musical „De rijke blamenpluk- ker” door leerlingen Volkmuziekschool. ADVERTENTIES; telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag Vm vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Dinsdag 10.00-12.00 uur koers- bal, 14.30-16.30 uur damesclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden van 9.00- 10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. Vm vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag: 9.00-10.00 uur Cultureel centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden; 11.00-12.00 uur De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord; 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroekenweg 6, Santpoort en 16.00-17.00 uur In den Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 10.00-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, maandag 19.00-21.30 uur, dinsdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, dinsdag 10.00-12.30 uur volwassenen en tieners, 19.00-21.30 uur, alle leeftijden. Buurthuis De Brulboei: maandag 19.00-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. Buurtcentrum Zeewijk: dinsdag 8.45-11.30 u. koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 u. naailes. Sporthal Zeewijk, maandag 20.00-22.30 uur bas- ketballkompetitie. Hugo de Grootschool, Grahamstraat, maan dag 18.00 uur start avonddriedaagse. Velserbad. Dinsdag gemengd zwemmen 7.00- 8.00, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur; bejaarden 9.20-10.05 uur. r Instructiebad Zeewijk. Dinsdag dames 9.00- VZOD/Rokato met „De muizenval”. ‘a44>aX.aX-aaa.- Va4C->a.-aaaX-. W -aaaX^ 'aaa. ^4^ -X- A V. >4^ :-.vt 4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4