ill 1 1 rond de losplank vl ijmondniajws Pioniersnamen voor nieuwe KLM-Boeings Groen aan top in BOC-competitie DUO ANDELA-FORTGENS NEEMT LEIDING OVER Grote Houtstraat 162, Haarlem ^95 i Extra voorzieningen voor (brom)fietsers VERSE WOKT°t I t xj»// Huren bij Skala: Twee maal goedkoper! 1. Nooit meer reparatiekosten. 2. De laagste huurprijs, slechts f.9®8 perweek. J- Bel (023) 3139 80 of kom es praten. Uw nieuwe kleuren-TV staat bij Skala! 'BLANKE HAMLAPPEN VROOMS DREESM ANN Hi DE NLEESCHHOUNMERS NERSE GROENTE EN FRUIT k A 023-314181 Vc a wf Sfee Bridgestrijd De Kennemers Op de Velser Traverse I Aanleg kunstijsbaan kostte ruim 2 ton meer dan begroot Nieuwe speelplaats op Willemsplein Horeca-toernooi op 6 mei Grote collecte voor astmapatiënten BH beg de i OPENING NIEUW TOVADO CLUBGEBOUW als Hoe f Beverwijkse Courant IJmuider Courant HAMBURGERS RO11ETTE «f BOOMSTAMMETJE •MOIlfauA XSOOQZ I :i ?0’*&e0 - J 6 19 7 8 M A APRIL MAANDAG 2 4 PIETERTJE SMIDH gi i ARIE DE JONG- Geen bloemen JAN VAN REEDEN 1 Aan huis liever geen bezoek in de ouderdom van 83 jaar N. de Jong-Oosterwijk Kinderen, klein- en achterkleinkinderen IJmuiden, 22 april 1978 Vechtstraat 79 Heden is zacht en kalm van ons heengegaan onze zorgzame moeder en lieve oma op de leeftijd van 63 jaar. R. van Reeden-de Weerdt en verdere familie IJmuiden, 21 april 1978 Bloemstraat 7 Met veel verdriet geven wij u kennis, dat plotseling van ons is heengegaan mijn lieve man en trouwe vriend, mijn geliefde schoon zoon, onze beste broer, zwager en oom Nederlandse Ver. v. Spiritisten „Harmonia” afd. Haarlem Woensdag 26 april 1978, Ge bouw Theosofia, Nassauplein 8 z-- Psychometrie door Mevrouw L. Schram uit Arnhem. Aanvang 20.00 uur - Zaal open 19.30 uur W.J» .Jy Toegang niet-leden 3,- p.p., leden 0,75 p.p. 365dagen service per jaar. i (v£ E wi; I ZO A te Ha tat ZO€ I hai len hoi Tot onze diepe droefheid is heden van ons heengegaan, nog vrij onverwacht, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader weduwe van Cornells Visser in de ouderdom van 75 jaar. „De Heer is haar Herder” IJmuiden: Z. Staartjes-Visser A. B. Staartjes Ton, Kees, Annemieke Opijnen: H. Visser k A. Visser-de Haan Paulien, Pietie, José Casper, Christien IJmuiden, 22 april 1978 Maasstraat 1 Aan huis geen bezoek Moeder is opgebaard in het Uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag 25 april van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 26 april om 15.00 uur op de begraafplaats „Westerveld” te Driehuis. Vertrek van Maasstraat omstreeks 14.15 uur. Vader is thuis opgebaard De begrafenis zal plaatshebben woensdag 26 april om 12.30 uur op de begraafplaats „Westerveld” te Driehuis. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer op de begraafplaats. Vertrek van huis omstreeks 12.00 uur. Jan is opgebaard in het Uitvaartcentrum, Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid om te condoleren dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 26 april om 14.00 uur in het crematorium te Driehuis-Westerveld. WOZ -- )0, 'K 0’ 'O I WAM#?? j (Van een medewerker) I J U kunt ze niet missen (Van onze bridgemedewerker) 1 98, (Van onze bridgemedewerker) i1 VELSEN-NOORD. het ver- 1 IJMUIDEN. Het duo Soomers-Bode dat wekenlang in de bridgecompetitie van „De Kennemers” aan de top van de A- lijn had gestaan, moest deze prachtige positie in de elfde ronde prijs geven om dat Andela-Fortgens 60.42 percent scoor de en met een totaal van 582.97 de leiding overnam. Soomers-Bode staat nu derde (597.03) omdat het Andela-Van Munster (579.61) nog voor moest laten gaan. Op keersknooppunt van de Velser Traverse nabij de spoorwegovergang zullen extra voorzieningen worden getroffen voor fietsers en bromfietsers. Er wordt een speciaal verkeerslicht geplaatst voor het langzame verkeer dat vanaf de Wijker- straatweg de Velser Traverse oprijdt. In de B-lijn kon de combinatie Van der Vlugt-Tobias (574.38) dankzij een uitste kend resultaat van 58.33, de achterstand op de leiders Kroone-Berkhout (608.35) iets terugbrengen, maar de lijstaanvoer ders blijven vooralsnog vast in het zadel en zullen voorlopig nog weinig gevaar te duchten hebben. Leider Koningstein-Seg- boer (581.05) was in de C-lijn minder op dreef (53.13) dan concurrent Barzilay- Woudsma (59.38) die nu op 574.38 is geko men en de toppositie van zijn clubgenoten in de komende zitting ongetwijfeld aan het wankelen zal brengen. Persyn-De Vries (655.64) bleef in de D-lijn vast bovenaan, want Sprang-De Vries (627.39) werd op grotere afstand gespeeld. Uitslagen: A-lijn: Andela-Fortgens 58, Huyg-Van Munster 53, familie Vreeswijk 49, Soomers-Bode 48, Van ThieLEdeling 44, Need-Muller 43, familie Horbeek 41. Dit speelwerktuig doet sterk denken aan de tuigage, de mast en het want van een oud zeilschip. Het bestaat uit hoge masten waaraan een netwerk van stalen koorden is bevestigd. De stedebouwkundige vorm van het Willemsplein staat nog niet vast en dus ook de plaats van de speeltoestellen niet. Deze kunnen zo nodig later worden verplaatst. Een tweetal terreintjes in deze buurt is aangewezen voor balspelen en dergelijke. Deze stukjes grond aan de President Steijnstraat en de Kanaalstraat, worden niet verhard. De gemeenteraad moet aan een en ander nog zijn goedkeuring hechten. IJMUIDEN. Op het Willemsplein in Oud-IJmuiden wordt voor de kinderen een speelterrein aangelegd. Behalve de bekende aluminium speelrekken, wordt een nieuw klim- en klautertoestel ge plaatst. DRIEHUIS. Voor de zesde achtereen volgende keer wordt het horeca-voetbal- toemooi gehouden op de sportvelden van VSV in Driehuis. De wedstrijden worden gespeeld op zaterdag 6 mei en beginnen om tien uur ’s morgens. De leiding is in handen van erkende scheidsrechters. Aan het evenement wordt deelgenomen door café De Brug, café De Griffioen, Pour Toi, café IJmuiden, bar Provence, café Cen trum, Zeewegbar en bar Monique. W) Wat bij de kleinste schelvissoorten al di rect een verschil teweeg bracht van wel 20,00 per bak. Bovendien werd bekend dat er voor de rest van de week maar niet al te veel op de komst van noordboten moest worden gerekend. Het gevolg hier van is dat voor de lopende week een viertal noordboten op het programma staan. Terwijl we dit schrijven is er van geen van deze schepen iets bekend dus moet er gewacht worden op de berichten die in de loop van zaterdag zijn binnen gekomen. Vastgesteld moet wel worden dat de kwaliteit van de vis ook wel wat beter was. Aan de maandagmarkt verscheen we derom het gebruikelijke vlootje Katwij- kers die in grote eendracht nog immer zichzelf van weekreisjes bedienen, zodat de koelhuizen het aangebodene, zeker wat de platvis aangaat, moeten opbergen om in het midden van de week de handel nog van het allernoodzakelijkste te voorzien en aan de aanvragen van de afnemers te kunnen voldoen. Het werd pas vrijdag voor er weer spra ke was van een behoorlijke platvis aan voer. Deze werd verzorgd door een tweetal schepen die na de sanering onder Duitse of Deense vlag zijn gaan varen. Deze schepen worden door geen quotering geplaagd en vissen voor vaderland en vorst en zijn alzo zeer welkome gasten voor onze vaderland se handel die zich dan ook niet onbetuigd liet en met groot elan de aangeboden plat vis afnam. Voor het overige moet vermeld worden dat er naast de reeds gemelde noordboot slechts een tweetal spannen present waren met wat vis van de kust. Woensdag was er wederom een tweetal spanvissers present maar nu vergezeld van een kabelvisser. Aan de donderdagmarkt kwamen dit keer een zestal schepen hun vangst naar binnen brengen, wat een aanvoer van bij na 2000 kisten gullen tot gevolg had en een kleine hoeveelheid platvis. Deze schepen waren naar binnengekomen omdat zeker wel vis de scheepsradio was vernomen welke prijzen de KW 185 aan de woens- dagmarkt kon maken. Naast de prachtige hoeveelheden schol brachten deze schepen ook een leuke par tij grote tarbot mee, waardoor de prijs van de grote tarbot behoorlijk ingedeukt werd tot beneden de 15,00 per kg. Opmerkelijk was vorige week de aanvoer van één kist haring die in het kader van de z.g.n. 5% regeling aangevoerd werd. Deze magere haring werd gekocht door een kleinhande laar die een eigen diepvriesinstallatie heeft en na invriezen deze haring als een stroot- jesbokking op de markt zal brengen. Door de schepen die vanuit Ierland en zuidkust Eengeland binnen komen is nog geen haring aangevoerd, zodat daar nog niet veel van kan worden vermeld. Aller ogen zijn gericht op de Conferentie die vandaag in het kader van het E.E.G.- overleg plaats vindt. VELSEN. Deze week wordt in het hele land de jaarlijkse collecte voor het Astmafonds gehouden. Ook in Velsen wordt deelgenomen aan deze geldinzame lingsactie. In een brief roept burgemeester P. J. Molendijk de bevolking op de actie te ondersteunen met een gulle gift. Veel geld is nodig voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van astma. De opbrengst wordt verder besteed voor directe hulp aan de patiënten. Er worden voor hen onder meer jongerenkampen en vakan tiereizen georganiseerd. Kingsford Smith was de Australische Wing Commander, die in 1928 met de Fokker F-7B „Southern Cross” de eerste vlucht over de Stille Oceaan volbracht van Oakland (Califomië) naar Sydney. De toestellen, van het type 747 m, wor den in mei en september 1979 aan de KLM af geleverd. Fietsers en bromfietsers die vanuit Be verwijk via de Velserweg rijden in de richting van de spoorbomen, krijgen de mogelijkheid groen licht „te vragen”. Die gelegenheid wordt hen geboden door mid del van een zogenoemde verkeersdrempel. Voor deze groep weggebruikers in de rich ting Rijk en Waalweg komt een drukknop- systeem voor hetzelfde doel. Als er geen (brom)fietsers zijn, kan op beide punten een groene fase worden over geslagen, waardoor tijdwinst ontstaat voor het overige verkeer. Tevens wordt het portaal over de Velser Traverse voorzien van extra verkeerslichten die beter in het gezichtsveld van de automobilist liggen. De nieuwe lichten krijgen pijlen voor rechts- en linksafslaand verkeer. De reconstructie wordt verricht door het bedrijf Openbare Werken van de gemeen te Beverwijk. De kosten zijn voor rekening van de gemeenten Beverwijk en Velsen. Naar verwachting wordt over enkele we ken met de werkzaamheden begonnen. Concert. Van half acht tot half negen wordt zaterdagavond 29 april een concert gegeven in De Hoeksteen aan de Willem de Zwijgerlaan in Santpoort-Zuid. Medewer king wordt verleend door Koen van Slog- teren (hobo), Saskia van der Wel (cello) en Han Siertsema (orgel). Dauwtrappen. Vele inwoners van Santpoort zetten op Hemelvaartsdag, don derdag 4 mei een eeuwenoude traditie voort door bij het krieken van de dag te gaan dauwtrappen. Gemeenschappelijk gebeurt dit onder meer door een groot aantal jongeren dat om zes uur van start gaat bij de Duinpan aan de Duinweg in Santpoort-Zuid. Om acht uur keert de groep daar terug voor het gezamenlijke ontbijt. Een uur later volgt in De Hoek steen een gereformeerd-hervormde kerk dienst onder leiding van ds. J. Tiersma. BEV treden •n Hoe met a rangei D bev viei Kvl Kai gen tor voo ech de dei And Schoo slagwt sterku Car 1st Reparatie binnen 48 uur service "'>77 De KW 141 is zeker niet de mindere dan de KW 43. Het gevolg was dat de KW 43 met een besomming van ruim 110,000, zijn reis kon afsluiten en dat de KW 141 niet meer bijeen kon tellen dan 48.000, voor waar een resultaat waar nog niet eens ontevreden tegenaan gekeken behoeft te worden, want doordat aan de dinsdag- markt een ietwat hogere prijs van het aanbod werd verkregen kon men tot dit eindresultaat komen. BEV (iontro Bever' boer- kaar c ken m king t achter Sam zijn vc die coi bestui pel all onged heuge: standl in eei komst Rob Onb< trompt slaaf, al zijn ming was ot werdei totaal i kreeg i ademb beleeft tuUrlijl Bass man r. gemidt het hei plukte tijd na een ge: ling in Nedt nist Ct Doyko gels, a Ray A muz ik; geluidt Slinge: stemm mee n van pi: goede ,ge ins gels pi IJMUIDEN. In de strijd om het brid- gekampioenschap van BOC, dat volgens het Buttlersysteem wordt verspeeld, ble ven de gebroeders Groen met een punten totaal van 107 aan de leiding. Zij worden echter dicht gevolgd door de paren Porck- Tabbers en Kalshoven met elk 105. Op de grote achterstand komen daarna Witters- Huisman (82) en Bronkhorst-Schwerdt (78). De rij wordt verrassend gesloten door Rijnders-Van der Linden. Zij verza melden tot nu toe slechts 30 punten en dan te weten dat dit koppel districtskampioen is. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De aanleg van de kunstijsbaan Kennemerland is duur der uitgevallen dan begroot. Te weten: 205.000 gulden. In totaal heeft de baan 4.216.000 gulden gekost. De extra kos ten werden ondermeer gemaakt van wege maatregelen tegen brand, ver nieuwing van de riolering en de bouw van een garage voor de „stofzuiger”, het apparaat waarmee het ijs in condi tie wordt gehouden. Gevolg is, dat de Stichting Kunstijsbaan Kennemer land het bedrag van 205.000 gulden moet lenen. De kosten van de lening worden ver disconteerd in de exploitatiekosten. De gemeenten, die de bouw van de kun stijsbaan hebben mogelijk gemaakt Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Haarlemmerliede zijn akkoord, Blijkt, dat een behoorlijk aantal afkom stig is uit de gemeente Velsen, dan wil Voskuilen proberen Velsen alsnog te bewegen tot meesubsidiëren. De com missie recreatie vond het een prima idee. Jeugdoperette. Zaterdag 29 april voert de Santpoortse Jeugdoperette ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan de voor de jeugd samengestelde operette „Pe- pi, de herdersjongen” op. De voorstelling wordt gegeven in de aula van Spaamberg aan de Wüstelaan in Santpoort. stimul boeien i NI SCHIPHOL. De Boeings 747 die de KLM eind vorig jaar heeft besteld, zullen de namen van twee bekende luchtvaart pioniers krijgen. De ene jumbo gaat sir Charles E. Kingsford Smith heten. De andere Anthony H. G. Fokker. Open Venster. Het Open Venster van Santpoort-Zuid houdt woensdag 26 april zijn laatste bijeenkomst voor de bejaarden in dit seizoen.. Er wordt een afwisselend programma gepresenteerd in de Duinpan aan de Duinweg, aanvang half drie. HEE zette z: avond een jaz Het pi men as 1 teiten, Dat er ook in de Noordelijke Noordzee voor een visserman wel eens wat te wen sen overschiet is vorige week weer dui delijk geworden. Aan de maandagmarkt verscheen de KW 43 met ruim 1800 bak ken vis, wat niet niets is in vergelijking met de vangst die aan de dinsdagmarkt aange boden werd door de KW 141. Dit schip moest genoegen nemen met een vangst van rond de 750 bakken vis. Wat er nu nog sprake van een groot verschil in schipgro- te of verschil in kracht, maar noch van het één noch van het ander was hier sprake. B-groep: Koomen-Van Deursen 62, Lee- reveld-Kranendonk 51, echtpaar Koster 47, Kramer-Hubeek 46, Draayer-Kuhlman 36, dames Drenth-Van Deursen 33, Ter- voort-Wittebrood 31, echtpaar Huisman 27, Van der Krol-Bakkum 27, dames San- ders-Van der Werff 22, dames Hubeek- Koomen 21, dames Bloemendaal-Mulder 19, echtpaar Frenay 17, Plaatsman- Schoone 15, dames Koning-Burke 11, Meij- er-Westerman 11, Bijvoets-mevrouw Van der Berg 5, Wermenbol-Wermenbol 3. I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zaterdag 6 mei opent de heer P. van de Heuvel, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond, het verenigingsgebouw van TOVA- DO-Heemskerk aan de Pieter Breughel- straat 1. De openingsplechtigheid begint om 11 uur. ''7 Af B-lijn: Van der Vlugt-Tobias 126, Wei- mar-Peil 119, Kroone-Berkhout 118, De Hoog-Van der Vlugt 109, Barzilay-Wijers 106, Muller-Edeling 102, Wijers-Wareman 102, Brouwers-Flentrop 101, Anten-Van Kesteren 99, Kauffman-Heere 98. C-lijn: Van der Kuyl-Kulman 57, Barzi- lay-Woudsma 57, Handgraaf-Gordijn 57, Koningstein-Segboer 51, Jongkind-Peocke 44, Van Amerongen-Moorselaar 36, Vonk- Smakman 34. Stola D-lijn: Persyn-De Vries Kroon-Porck 89, Sprang-De Vries 88, Arpad-Kesting 88, Woertman-Wijers 81, Wajon-Van Gameren 76, Fetzer-Janssen 53. Geldig t/m woensdag 1 B tale hoc en bar tot< De standen luiden. A-groep: Groen-Groen 107, Porck-Tabbers 105, Kalshoven-Zandbergen 105, Witters-Huis- man 82, Bronkhorst-Schwerdt 78, De Winter-Van Zanten 76, Vos-Kastermans 75, Kaspers-Steinberg 73, Bakker-Lips 72, Smit-Toepoel 68, Kemp-Snellens 67, Swier-Van der Werff 65, Otten-mevrouw Sipkes 63, Fictoor-De Vries 63, echtpaar Westerveld 59, Postma-Keppels 57, echt paar Kramer 57, Pasveer-Mevrouw Meir- mans 54, Hellingman-De Wit 52, Koch- Ligthart 52, Toeset-Darwen 52, /dames Dekker-Van der Linden 52, echtpaar Bink 48, Jongbloed-De By 48, Eyking-Stren- gers 39, dames Fabel-Scheerder 35, Mis- saar-Van der Berg 34, Rijnders-Van der Linden 30.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6