is per inwoner gemeten het dubbele van Haarlem politienieuws Muziek alleen bij vlagen geïnspireerd DOOR ZOMERWEER MINDER BEZOEK AAN POSTZEGELBEURS Oranjefeest in sporthal Winkeloppervlak Beverwijk Politiek en popmuziek op gemoedelijke avond n» xm - JBl VEEL „NIEUW” PUBLIEK IN DE NIEUWE SLOF Sfeerloos jazz-concert in De Jansheeren Bekers voor amateur- fotografen Voetbaltoernooi Koninginnedag Informatie over rechten van de vrouw i Volgens onderzoek Kamer van Koophandel: I in Actie „Hou je mond gezond” „De Schuilhoek BHK en TTB begraven de strijdbijl Robby Kruisman als gast in Hoeve Adrichem BEVERWIJK-HEEMSKERK MAANDAG 2 4 APRIL 19 7 8 en P, Branche-samenstelling Vestigingsgrootte ie- 8 L. Wijk aan Zee iilwwii I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Bever- wijk is per inwoner tweemaal zoveel verkoopvloeroppervlak- te aanwezig als in de gemeente Haarlem. Dit blijkt uit de resul- taten van het distributieonder- zoek, dat de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken in de voorma- lige aarbeienstad heeft ge- houden. - 4 I” II van pril den end pan De publiekruimte per hoofd van de bevolking bedraagt in Beverwijk 2.60 vierkante meter, welk cijfer volgens de ‘i KvK binnen de districtsgrenzen van de i Kamer niet wordt geëvenaard. In veel gemeenten nemen horeca- en servicesec tor een belangrijk deel van deze ruimte voor hun rekening. In Beverwijk is dit echter slechts zestien percent, waardoor de ruimte per inwoner in de detailhan del 2.18 vierkante meter bedraagt. BEVERWIJK. Dinsdagavond 25 april treden André Valkering’s Boogie Aces op <n Hoeve Adrichem aan de Adrichemlaan, met als gast de Carlsberg-saxofonist en zanger Robby Kruisman. In het oog springend bij de branche- samenstelling is volgens de KvK de ster ke positie van de woninginrichting: niet alleen op het industrieterrein, maar in de gehele gemeente goed vertegenwoor digd. De gemiddelde vestigingsgrootte be draagt in Beverwijk 160 vierkante meter. Wanneer de horeca- en servicesector bui ten beschouwing wordt gelaten, beschik ken de winkels per vestiging over gemid- buurtverzorgend karakter. Vijfenvijftig percent van de totale vloeroppervlakte wordt hier in beslag genomen door de food-sector nieuwbouw De penetrante stem van zanger Jan Aar denburg en het opvallende geluid van de elektrische piano van Jan Paul van der Mey vormden de hoekstenen van de groep Straight. Gitarist Paul Freid, bassist Rob Schaaper en drummer Bernard Hopman waren de aanvullende krachten in rock- and-roll-repertoire, Free-, Doors en eigen nummers. De groep Invasion mocht de avond uit luiden. Dat gebeurde met een stevig rock- geluid van zanger René Wienen, slagvaar dig ondersteund door de gitaristen Hans Fleur en Paul Groen, bassist Martin van der Sluis en drummer Nico Jacobs. Sweet little sixteen, Roll over Beethoven en ande re klassieken, met eigen nummers als I’m on the read en Happy with my music waren luid en duidelijk de uitsmijters van een avond die in een zeer gemoedelijke stemming verlopen was. Van de jeugdige toeschouwers bleek een groot deel nog nooit in De Nieuwe Slof geweest te zijn. Er was dus een nieuw publiek aangeboord met deze vooral muzikale avond, een posi tief punt dat vermeld mag worden. Jan Baart (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het buurthuis „De Schuilhoek” wordt in de week van 24 tot 29 april voortdurend aandacht besteed aan de actie „Hou je mond gezond”. de Haas, met drummer Andrew Groene- veld begeleidden hun beweeglijke zanger en saxofonist Arno Molenaar in nummers als Honky Tonk Blues, Agnes Grey en een aantal muzikale bewerkingen met eigen tekst. teit vrij positief, al laat het volgens on dernemers in Wijk aan Zee en in de sub- centra langs de Breestraat (de winkeliers in de zijstraten) nog wel te wensen over. BEVERWIJK. Aan het zaalvoetbal- toernooi dat de Vereniging Koninginnedag maandagmorgen 1 mei in de sporthal aan de Van Loenenlaan organiseert, zal wor den deelgenomen door de verenigingen Beverwijk, DEM, Jon Hercules, Rood Zwart, WB en Wijk aan Zee. De wedstrijden beginnen om negen uur en verwacht wordt dat de burgemeester omstreeks 13.15 uur de prijzen zal kunnen uitreiken. Scheidsrechters zijn de heren C. Barbieri, N. Bleeker en F. Kolder. Het ligt in de bedoeling van dit zaalvoetbaltoer- nooi voor veldvoetbalclubs een koningin- nedagtraditie te maken. gen eert nde ver- iog- i) en (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De jaarlijkse feestavond van dé Vereniging Konin ginnedag wordt dit jaar op 1 mei in de sporthal gehouden. „Klap eens in je handjes”, is de titel van het pro gramma met de artiesten Mini en Maxi en een scala van medewerken den onder regie van Jan Blaaser. rer- De un- t aal, rijn □ril ter i de Pe- ing erg om wil te om- ima van ion- iitie g te elijk root start g in t de lijke oek- :erk- na. de ur en: an os- in- er- uw :r”, di- de ier- len Bijna vijfenveertig percent van het to tale verkoopvloeroppervlakte ligt in het hoofdwinkelcentrum aan de Breestraat en omgeving. Afgemeten aan vergelijk bare kernen, waar zestig percent van de totale metrage aan distributieve voor- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Dinsdagmiddag 25 april is er in het buurthuis „De Schans” weer een informatiemiddag voor de vrouwen en ditmaal zullen onder meer hun rechten bij huren, bijstand, schei ding, kopen op afbetaling en velerlei andere zaken aan de orde komen. Als deskundigen zullen aanwezig zijn de juristes Sytske Goedhard en Mies v. d. Vlier van het bureau rechtshulp. Vra gen kunnen vooraf worden gesteld via het buurthuis. De toegang is gratis. Ook als men zelf geen vragen heeft kan men komen luisteren. De ondernemers van het hoofdwinkel centrum zijn tenslotte, zo blijkt uit het onderzoek van de Kamer van Koophan del, zeer te spreken over de concurren tiepositie en de branche-samenstelling. Ook in de kleinere centra hoort men positieve geluiden. In Wijk aan Zee zijn de ondernemers echter wat minder te spreken over deze aspecten: daar is men van mening dat concurrentiepositie en branche-samenstelling niet al te goed zijn en dat vooral van Beverwijk-cen- trum veel zuigkracht uitgaat. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De jaarlijkse beker wedstrijd is altijd een hoogtepunt bij de Beverwijkse vereniging van amateurfoto- grafen en ditmaal was er eens geen vakju ry benoemd. De prijzen werden nu toege kend door de schrijfster-journaliste Cori na van Moorselaar en de schilder Jan Makkes. Zij beoordeelden meer op hun gevoel voor artistieke waarde en schoonheid dan op basis van technische deskundigheid. Na een levendige discussie kende de jury de beker voor beginners toe aan de heer H. Welbers. De beker voor gevorderden ging naar de heer F. W. S. Kraayeveld. De vereniging sluit het seizoen af met een bijeenkomst op 24 mei. In het hoofdwinkelcentrum van Wijk aan Zee is volgens het KvK-onderzoek nauwelijks sprake van een branche-op- bouw: de sector voedings- en genotmid delen overheerst daar veel sterker dan in vergelijkbare hoofdwinkelcentra. De branche samenstelling van de over ige winkelconcentraties in Beverwijk (H Mandeweg, Hilbersplein, Plantage en Wijkerbaan) wordt bepaald door het Onbetwist een groot vakman was de trompettist Dusko Goykovich, een Joego slaaf, die eveneens de bugel hanteerde. In al zijn partijen klonk zijn fraaie loonvor ming door en zijn uitstekende techniek was ook steeds te herkennen. Niettemin werden een aantal van zijn hoogstandjes totaal niet opgemerkt door het publiek. Hij kreeg na een demonstratie van superieure adembeheersing niet meer dan een beleefdheidsapplausje. Dat inspireert na tuurlijk niet tot grootse prestaties. Bassist Bert Thompson, evenzeer een man met kwaliteiten, speelde een goed gemiddelde, maar werd ook af niet door het heilige vuur verteerd. Routineus alert plukte zij een degelijke partij. Van tijd tot tijd nam hij de strijkstok ter hand om met een gestreken bas voor een fraaie afwisse ling in het geluidsbeeld te zorgen. Nederlandse bijdragen kwamen van pia nist Cees Slinger, die al langer met Dusko Doykovich speelt en drummer John En gels, als invaller voor de aangekondigde Ray Appleton. Over deze beide inheemse muzikanten zijn ook wel eens positievere geluiden te melden geweest. Pianist Cees Slinger deed te veel zijn best om de taaie stemming te doorbreken. Hij verviel daar mee nog wel eens in een groot breiwerk van pingeltpontjes, die wel allemaal op de goede plaats kwamen, maar de broodnodi- ,ge inspiratie misten. Drummer John En gels probeerde ook al met een iets te stevi- In de eerste plaats is er in het buurthuis de hele week een tentoonstelling met dit onderwerp ingericht. In de speel-doe-clubs op maandagmiddag, dinsdagmiddag en woensdagmiddag en -avond worden onder meer filmpjes vertoond, een kwis gespeeld en zullen er ook allerlei gezonde hapjes worden bereid. Dinsdagavond 25 april is er voor de ouders van de peuters die de peuterspeel zaal in „De Schuilhoek” bezoeken een in formatieavond met films en dia’s, die te maken hebben met een goede mondhy giëne. Deze avond zullen aanwezig zijn mevrouw Liesbeth Wagenaar van de Stichting Jeugdtandverzorging, de heer Bon ten Hoope van de tandartsengroeps- praktijk aan de Beneluxlaan en de heer Huub Berkvens, consulent van Gezond heids Voorlichting en Opvoeding. Woensdagavond 26 april wordt tijdens de VOS-cursus aandacht aan de actie be steed en dat gebeurt ook op de vrijdag tijdens de middag voor de mensen zonder werk. Tenslotte zal zaterdag 29 april de tienersoos in het teken staan van de actie. HEEMSKERK. Een maar matig be zette zaal in De Jansheeren was zaterdag avond een nogal sfeerloos klankbord voor een jazzconcert dat niet uit de verf kwam, j Het programma, met internationale na men aangekondigd, vertoonde wel kwali teiten, maar leverde, door gebrek aan stimulans en inspiratie, slechts bij vlagen boeiende vertolkingen op. In het Heemskerkse buurthuis „De Schuilhoek” hielden de postzegelvereniging „Heemskerk” en de Kennemer postzegelclub uit Beverwijk zondag een postzegelruil- beurs en veel handelaren kwamen met grote verzamelingen om de liefhebbers in staat te stellen hun verzamelingen aan te vullen, via koop of ruil. Over het algemeen werden er goede zaken gedaan, ook onderling. Gezien de grote belangstelling van de handel was de accommodatie bijna te klein. Men stond behoorlijk opeen gepakt en daarom was het misschien maar goed dat het mooie weer invloed had op de belangstelling van de postzegelverzamelaars. Het bezoek aan een dergelijke beurs is wel eens groter geweest- zieningen in het hoofdwinkelcentrum wordt aangetroffen, is dit een laag per centage. Het grote verschil wordt, aldus de KvK in het maandelijkse informa tiebulletin waarin de onderzoekresulta ten worden bekendgemaakt, geheel ver oorzaakt door de vestigingen in de meu bel- en doe-het-zelf-branche langs de Pa rallelweg. Het grote aantal vierkante me ters dat daar wordt aangetroffen verte kent volgens de Kamer de positie van het hoofdwinkelcentrum in het geheel van detailhandelsvoorzieningen. Als gevolg hiervan is de concentra- tiegraad van de winkelvoorzieningen in de koopcentra van de gemeente vrij laag, vierenvijftig percent, Opvallend noemt de KvK voorts dat in noordwestelijk Be verwijk (ten noorden van de Plantage en ten westen van de Hoflanderweg/Kerk- straat) zoveel winkelvestigingen gelokali seerd zijn. Vooral de Arendsweg en het noordelijk gedeelte van de Alkmaarse- weg dragen hiertoe bij. In het zuidweste lijk gedeelte (tussen de Plantage en de Duinwijklaan/ Romerkerkweg) is het aantal vestigingen minder groot. Het aandeel van de warenhuissector is momenteel in vergelijking met kernen van dezelfde omvang niet groot, maar na het vertrek van Stoutenbeek Wooncen- M trum en Sun-Art naar de „Meubelboule vard” zoals de Parallelweg in de wan- deling al wordt genoemd en de vesti- ging van de HEMA en P&C in de leegko- - J mende Breestraat-panden, zal er van een ondervertegenwoordiging van de waren huissector in Beverwijk geen sprake meer zijn. Het aandeel van de foodsector in het hoofdwinkelcentrum is naar de opvattingen van de KvK in overeenstem ming met de verhoudingen in vergelijk bare kernen. Het optreden van Fake werd ingeleid met een aantal technische moeilijkheden met de gezamenlijke versterkinginstalla- tie. Zanger Gerard van Bungen, sologita- rist Hugo de Jong, slaggitaristWillem van de Brink, basgitaris Bert van Real, conga- speler Hennie de Graaf en drummer Ben van de Bos speelden uiteindelijk toch. Met brom op de installatie een vervormde ver sterking van de basgitaar werden emotio nele versies van titels van o.a. Neil Young, Cuby en eigen werk gepresenteerd. ge aanpak uit de middelmaat te komen. Aanvankelijk werden daardoor de overige instrumentalisten enigszins overstemd, maar dat werd in de loop van het concert gecorrigeerd. Hoewel de algemene indruk toch wel teleurstellend genoemd mag worden, wa ren toch enkele behoorlijke vertolkingen te beluisteren. In het eerste nummer van het concert, Love for sale, klonk het sa menspel tussen de musici, met name'Goy- kovich en Slinger, zo treffend dat juist een boeiende gebeurtenis verwacht kon wor den. Dat was het ook wel in een bijzonder geslaagde ouderwetse blues, die duidelijk maakte dat de rest van de avond gewoon niet lukte door een combinatie van ongun stige factoren. Volgende keer beter. JAN BAART Voorzitter van de Beverwijkse afdeling van het ANVJ, Maja Meisner, beloofde de aanwezigen in haar welkomstwoord dat het een gezellige boel zou worden. Vanuit de politieke jongerenorganisatie het ANJV liet zij weten, de kwetsbare positie van de werkgelegenheid voor jeugdige schoolverlaters de grootste aandacht te geven. Zij voorspelde de aanwezige jonge ren een gevecht van de eerste orde voor het behoud van hun baan, of voor het krijgen van de baan waarvoor zij opgeleid werden. De kwestie zakgeld inplaats van minimumloon voor jongeren in opleiding bij Hoogovens werd hierbij door haar in herinnering gebracht. Als er bezuinigd moet worden, zag zij dit liever op de post voor defensie, zeker wat betreft de uitga ven voor de neutronenbom, die ook op menselijke motieven door haar afgewezen werd. Binnen de opzet van het laten samen gaan van politiek en ontspanning, werd toch de meeste aandacht besteed aan het muzikale gebeuren. Als eerste groep maakte Tinned Pikkels zijn opwachting. De gitaristen Jervis Groeneveld en Jorrit - Poes. De Heemskerkse brandweer heeft zondagmorgen een poes uit een tien meter hoge boom gehaald die er niet meer uit kon komen. - Caféruzie. Een man die in een Heems kerks horecabedrijf wilde bemiddelen tus sen ruziemakers kreeg dit weekend als dank een klap in zijn gezicht. Resultaat: een gescheurde lip en een gezwollen wang. Inbraken. In een pand aan de Heems kerkse Jonkheer Geverslaan is zondag avond ingebroken. Vermist worden fles sen met kleingeld en een portemonnaie met zilveren tientjes. Bij een rijwielhandel aan het Europaplein zijn na vernieling van een ruit bromfietsmaterialen uit de etalage gestolen. - Broek. De politie verbaliseerde zater dagmiddag een 24-jarige jongeman uit het Noordhollandse Beets, die bij de Oude Caeghweg zijn broek liet zakken en een meisje uit Beverwijk hiermee aan het schrikken maakte. - Brandje. Zondagmorgen om twee uur moest de brandweer bij de Plantage in Beverwijk een containerbrandje blussen. De container stond vlak bij een deur van een garage. KvK bijzonder veel wordt gedacht. Voor al in de non-foodsector is de gemiddelde vestigingsgrootte zeer fors, de hoogte van het district waarbinnen de Kamer actief is. Bij vergelijking met kernen van dezelfde omvang blijkt in het hoofdwin kelcentrum van Beverwijk eens zoveel winkeloppervlakte beschikbaaar te zijn. Ook in Wijk aan Zee is er sprake van een hoog gemiddelde. Het personeelsbestand geeft hetzelfde beeld: gemiddeld 5,3 full-time medewer kers per vestiging is volgens de Kamer aan de hoge kant. Het aantal part-time medewerkers maakt, behalve in het hoofdwinkelcentrum van Beverwijk, echter een gering deel uit van het totale personeelsbestand. Over het parkeer- De Wooncentrum aan de Parallelweg is in een vergevorderd stadium. De beneden verdieping van het kapitale pand is al vrijwel glasdicht. BEVERWIJK. In een geleidelijk vol ler wordende recreatiezaal van De Nieuwe Slof gaven vrijdagavond vier popgroepen een demonstratie. Op uitno diging van het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond, een organisatie van on miskenbaar linkse signatuur, speelden achtereenvolgens Tinned Pickets, Straight, Fake en Invasion in het kader van protest tegen neutronenbom, jeugd werkloosheid en Zuid-Afrka. Het popge- beuren werd voorafgegaan door een korte inleiding over de standpunten van het ANVJ, dat achter in de zaal ook een stand ingericht had met lektuur en stickers. De leden van de vereniging kunnen gratis kaarten afhalen bij boekhandel Burger, Breestraat; De Kennemer, Bloksteeg; sigarenmagazijn Van Leeuwen, Europaplein, drogisterij De Plantage, Plantage; J. C. Muijen, Alk- maarseweg 145 en voor zover nog voorradig 's avonds aan de zaal vanaf 19.15 uur BEVERWIJK. Na bijna acht jaren van Controverse hebben de besturen van de Beverwijkse Harmonie Kapel en het Tam boer- en Trompetterkorps Beverwijk el kaar de laatste tijd herhaaldelijk gespro ken met het doel tot een betere samenwer king te komen. Er is nu een punt gezet achter alle conflicten. Samenwerking kan alleen maar positief zijn voor beide verenigingen en nu men tot die conclusie is gekomen heeft, het huidige bestuur van de Beverwijkse Harmonie Ka pel alle destijds uitgesproken royementen ongedaan gemaakt. Beide besturen ver heugen zich over de nu zoveel betere ver standhouding en hebben alle vertrouwen in een goede samenwerking in de toe komst. André Valkering komt met Willem Schoone op basgitaar en Ab Dekker als slagwerker, met deze week als extra ver sterking Jaap Castricum van de groep Carlsberg. van Stoutenbeek jho i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7