[politienieuws NIEUWE STEK VOOR KOSTER BV 1 Gezamenlijk program van en pacifisten radikalen Thema-avond in De Schuilhoek Poëzie hardop gezongen I veilingen beverwijk Van vervuilde Randweg naar schone Zuiderkade iurg JU VERANDERINGEN EN VERNIEUWINGEN Fietstocht 1 Collecte Geschiedenis Vrouwenemancipatie in Alpha-soos Jeugdsportdag met 500 deelnemers Commissie vergaderingen Aubade bij Stadskantoor Ter inzage in Stadskantoor Martanttheater in De Zandkraai JOVD-vergadering Kennemerland BEJAARDE VALT VAN BARKRUK fc. Prijswinnaars „Hou je mond gezond” Winkelsluiting „Moordspel” in De Nieuwe Slof” BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 APRIL D I N S D A G 2 5 Onderwijs Welzijn F Verkeer rok ntuur. niet te geloven: je rust ervan uit Maatschappelijk werk (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nog dit jaar zal Koster BV gaan beginnen met het inrichten van het 12.000 m2 grote bedrijfsterrein aan de Zuid erkade, de nieuwe stek voor de groothandel in metalen en oud papier. is op Mt. 36 Woonwagens A J LI 2 hem, N. Vr HENK MANDERS sendaal anderij' (ADVERTENTIE) (Van een verslaggeefster) Randweg bebouwd aan kandidaathuur- ders aan te bieden. Verlichtingsaktie. De politie Bever wijk is van plan, de komende weken veel aandacht aan de verlichting van het rij dende verkeer te gaan besteden. Gister avond waren twee automobilisten alvast het haasje, die met respectievelijk ongelij ke lichten en stadslichten door de stad reden. Autobrand. Kortsluiting in de bedra ding was vermoedelijk de oorzaak van het vuur, dat gisteravond op het viaduct van de Communicatieweg in Heemskerk over Rijksweg 9 de auto van een inwoner van Berkel en Rodenrijs deed uitbranden. De wagen moest worden weggesleept. BEVERWIJK. Met ingang van 26 april ligt in het Stadskantoor, afdeling secretarie, voor een ieder ter inzage de besluiten van de gemeenteraad, waarbij is verklaard, dat bestemmingsplannen worden voorbereid. In het hoofdstuk openbaar groen vinden we in het programma onder meer: een begin maken met de herbeplanting van de Marquettelaan en in het hoofdstuk open bare werken: het inrichten van opstel- Deze serie belicht de geschiedenis van de vrouwenemancipatie in en naast de socia listische beweging. De serie duurt onge veer een half uur vanaf kwart over acht en daarna is er een discussie over het werk van de Rooie Vrouwen, mede gezien het feit dat als de verkiezingen gunstig uitvallen voor de PvdA er vier vrouwen in de gemeenteraad komen. plaatsen voor huisvuilzakken; afzien van het gebruik van de Zaanse huisvuilver- brandingsinstallatie in verband met de ge vaarlijke wegen daar naar toe en het ma ken van op- en afritten in de trottoirs ten behoeve van rolstoelen en kinderwagens. PPR en PSP vinden dat er voor het algeméén maatschappelijk werk in de IJ- mond een nieuwe aanpak nodig is, en dat de gemeenten daartoe het initiatief moeten overnemen en zo mogelijk de bestuurlijke verantwoordelijkheid. Ook wil men het maatschappelijk werk in de avonden en de weekenden toegankelijk maken. In het programma wordt gepleit voor een deskundige, behulpzame en initia tiefrijke gemeentelijke welzijnsdafdeling. Verder lichten we uit het programma nog (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op het DEM-terrein en het sportcomplex van De Kennemers wordt zaterdagochtend 29 april door de gezamenlijke voetbalverenigingen Bever wijk, DEM, Jong Hercules en De Kenne mers weer de jaarlijkse jeugdsportdag gehouden. Hieraan nemen ruim 500 jonge voetbal lers deel in de leeftijdsgroepen van 6 tot 12 jaar. Deze sportdag begint om negen uur. wor den gezongen door Henk Batenburgh en Mies de Heer, begeleid tdoor Antoine Oomen. De regie is in handen van Huub Ooster- HEEMSKERK. Donderdagavond 27 april om half negen treedt in De Zand kraai het Martanttheater met „Djebbe, mens of macht” op. De hoofdpersoon, Djebbe, en zijn vrouw maken houten kruisbeelden met de hand. Zij worden door een fabrikant overgehaald om over te stappen op machinale produktie en dan begint de ellende. Het bestellen van kaar ten voor de voorstelling kan bij liet buurt huis, telefoon 32549. Die punten kunnen variëren van nul tot achttien en het was de bedoeling om zo laag mogelijk te scoren. Via een speciale kleurstof kan het poetsen worden gecon troleerd. Mark Neele uit Uitgeest, Willem Jaap Visser en Stephan Bakkum uit Heemskerk hebben de competitie gewonnen en omdat deze competitie voor het eerst werd gehou den hebben B. en W. van Heemskerk er prijsjes aan verbonden. Die zullen woens dag 26 april om 12.30 uur door wethouder A. F. M. van Herpen worden uitgereikt in het gebouw van de tandartsengroepsprak- tijk aan de Beneluxlaan. ifrit id tot echt, ijdagin tten-Len (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De commissie finan ciën vergadert donderdag 27 april van 16 uur af in het Stadskantoor. Op de agenda staat als belangrijkste punt de regionale brandweerorganisatie. BEVERWIJK/HEEMSKERK. In de week van 1 tot 6 mei wordt in Beverwijk en Heemskerk de jaarlijkse huis-aan-huis col lecte gehouden voor het fonds voor epilep- siebestrijding. Deze organisatie houdt zich bezig met het inzamelen van gelden t.b.v. de epilepsiepatiënt. !Ck’, maar, mskerk 4. -9 Het nieuwe complex van Koster BV aan de Zuiderkade C. H. Moensstraat te Beverwijk, reisburo Orion, Burg. Nielen- plein te Heemskerk en bij fa. N. Mijnen, Voorstraat 44 te Wijk aan Zee. Houders van CJP en Pas 65 genieten reductie. Winkeldiefstal. Een 19-jarige knaap uit Assendelft werd gisteren op heterdaad betrapt, toen hij zonder te betalen twee boormachines uit de vestiging van Famila in Beverwijk wilde meenemen. Brandje. Kinderspel heeft een bewo ner van de Beverwijkse Hendrik Mande- weg gisteravond z’n houten schutting ge kost. Bij het fikkie stoken vatte de schut ting vlam. Buurtbewoners blusten het vuur, waarna de brandweer de schutting omverhaalde en de laatste vonken doofde. Binnen vijf maanden na ondertekening van het koopcontract voor de grond zal Koster de nu nog onwettig in gebruik zijnde grond langs de Randweg op het industrieterrein schoon moeten opleve ren en binnen twee jaar dient het comple te bedrijf verdwenen te zijn. Koster BV, zo is met de gemeente Be verwijk overeengekomen, blijft wel in het bezit van de grond waarop men nu het bedrijf uitoefent. In de kleine lettertjes van het koopcontract voor de nieuwe grond aan de Zuiderkade is de bepaling opgenomen dat op het terrein aan de Randweg zich geen soortgelijk bedrijf mag vestigen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Jongeren Organisa tie voor Vrijheid en Democratie, afdeling Kennemerland, houdt woensdag 10 mei een bijeenkomst in café-restaurant Van Aken, Baan 1, hoek Houtplein in Haarlem. Het onderwerp is: „Defensie, een waar borg voor vrede”. Als spreker is uitgenodigd de luitenant ter zee le klasse W. F. L. van Leeuwen van de directe voorlichting van het ministerie van Defensie. Medwerkers van het buurthuis aan de Van Bronckhorststraat hebben in de maanden november en december in de wijken rond de Schuilhoek een enquête gehouden, die informatie moest verschaf fen over de verhouding tussen de bevol king en het gemeentelijk bestuursappa raat en de problemen/knelpunten die bij de buurtbewoners leven. Uit de enquête, die door studenten van de Universiteit van Amsterdam werd begeleid en verwerkt, bleek, dat de buurtbewoners op de thema- avonden graag de uitbreidingsplannen, de huisvesting, het verkeer, zaken betreffen de voorzieningen voor de jeugd, de leef baarheid en de bejaarden aan de orde willen stellen. De bijeenkomst begint van avond om 20 uur en wordt geleid door Ben Gigengack van de Gemeenschapsraad. BEVERIJK. De noteringen op de Bever wijkse veilingen waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 16-38, anemoon 70-85, duizendschoon 130-160, freesia 8-28, iris 10-16, ixia 280, lelie 20-70, narcis 10, koude grond 2-3, roos 20-50, babyroos 8-24, ra nonkel 145, tulpen 8-18, gesneden tulp 8. Planten: begonia 90-350, gloxinia 350- 400, geranium 175, hedera 65-90, St. Paulia 80-145. Groenten: bloemkool 51-95, bosseldery 50-54, prei 40-55, raapstelen 41-47, rabar ber 66-82, radijs 50-87, spinazie 25-96, sla 27-41, waspeen 48-56, witlof 285-295. Aanvoer: spinazie 70.000 kilogram, prei 16.000, rabarber 20.000 bos, radijs 8000 bos en sla 36.000 krop. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 74-jarige Bever- wijker heeft gisteravond bij een valpar tij in een café aan de Peperstraat een schedelbasisfractuur opgelopen. De man. die volgens de barkeeper niet meer dan drie borreltjes had gedron ken, viel toen hij van de barkruk op wilde staan ruggelings op de vloer, waar hij bewusteloos bleeg liggen. Hij is in het Rode Kruis Ziekenhuis opge nomen. BEVERWIJK. Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana wordt maandag 1 mei om elf uur een muzikale aubade aangeboden aan het gemeentebe stuur, dat deze manifestatie gade zal slaan vanaf het balkon van het Stadskantoor. Het verhaal vertelt wat er gebeurt als een bedrogen echtgenoot de minnaar van zijn vrouw uitnodigt in zijn verlaten land huis. Die echtgenoot schakelt diezelfde minnaar in bij een misdadig door hem bedacht plan. De echtgenoot en de minnaar spelen met vuur, met elkaar en met de zaal. De voorstelling begint om kwart over acht. Er is nog een aantal kaarten verkrijg baar, alleen bij reisbureau Lissone Linde man, C. H. Moensstraat, Beverwijk. Autodiefstallen. In Heemskerk is gis ternacht een in de Beethovenstraat gepar keerde bestelauto gestolen. Het gaat om een Mercedes bestelauto van de Tapijtcen- trale BV, kenteken 78-48-BB. Een DAF- vrachtwagen, die van een braakliggend terrein langs de Kruisweg in Beverwijk verdween, is inmiddels in Dordrecht te ruggevonden. Snelheidscontrole. Bij een snëlheids- controle op*de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee en op de Laan der Nederlan den heeft de politie Beverwijk vijftien au tomobielen en één bromfietsbestuurder bekeurd. De politie Heemskerk controleer de honderdenacht automobilisten op drankgebruik, maar behoefde geen verba len uit te delen. Hek weg. Onbekenden hebben uit een weiland langs de Genieweg in Heemskerk een stalen hek ter waarde van 150 ont vreemd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook de PPR en de PSP die in Heemskerk met een gezamen lijke kandidatenlijst uitkomen en ook met een gezamenlijk programma aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen hebben thans hun program openbaar ge maakt en voor zover dit concreet te ma ken heeft met Heemskerkse aangelegen heden geven wij daarvan onderstaand een summiere samenvatting. de volgende punten: een aantrekkelijker aankleding van het centrum; aanschaf van een mobiel podium c.q. muziektent ten behoeve van de buitenactiviteiten; inrich ten van het oude raadhuis voor culturele evenementen, in het bijzonder voor ten toonstellingen; realiseren van de kunstzin nige aankleding van de wijken; het moge lijk maken van recreatief gebruik van de sportcomplexen; het bevorderen van mo gelijkheden voor de vissport met name voor de gehandicapten; meer zitgelegen heid in het centrum van Heemskerk en meer aandacht voor de niet-watersporter bij de ontwikkeling van de recreatiemoge lijkheden rond het Alkmaardermeer. Door het teruglopend leerlingenaantal zal het in Heemskerk niet meer mogelijk zijn om elke wijk zijn eigen scholen te geven. PPR en PSP vinden dat nu ge poogd moet worden om een verantwoorde variëteit van onderwijssystemen te bieden, zodat men niet slechts hoeft te kiezen voor de dichtstbijzijnde school, maar ook kan kiezen op basis van voor keur voor een onderwijssysteem. Wat het woonwagenwerk betreft willen PPR en PSP verkleining van de bezetting van het Heemskerkse» centrum op korte termijn en op langere termijn vervanging van het Heemskerkse centrum door een centrum dat aansluit op de woonbebou wing Het volledige programma is verkrijg baar bij Stef v. d. Wakker, Pelikaanhof 12, telefoon 33351 in Beverwijk en bij Steffie Hobby, Hertogenven 36, telefoon 34425, Heemskerk. Wat het woningbouwbeleid betreft vin den deze partijen dat het bouwtempo ge richt moet zijn op het bereiken van een stabiele bevolkingsopbouw om te voorko men dat scholen, sportaccommodaties, buurthuizen en dergelijke wisselend on der- en overbezet zijn. Zij pleiten voor één gewestelijk bestuur in de IJmond, in plaats van de vele reeds bestaande ge meenschappelijke regelingen. De zogenoemde funktionele raden (sportraad, culturele raad, welzijnsraad, de raad voor het club- en buurthuiswerk) wil men de verantwoordelijkheid toever trouwen voor het uitvoeren en het voorbe reiden van het specifieke beleid. De aparte gemeentelijke belastingen vindt men uit den boze. Alle belastingen zouden van rijkswege moeten worden geheven. Programmapunten met betrekking tot het besturen van de gemeente zijn onder vele bekende onder meer: „Het brengen van een grotere vernieuwingsgezindheid in het ambtelijk apparaat”, openbaarheid van ambtelijke adviezen, een lagere hef fing onroerend-goedbelasting voor flats. Bebouwing van de zogenoemde „schil" rond De Maer sluiten de partijen niet uit. I De aanleg van de Verlengde Coentunnel- weg acht men niet nodig. Wel het opstellen van een structuurplan voor de gehele ge meente en daarin ligt men op één lijn met de PvdA, waarmee men het ook eens is i over het uitbreiden van het aantal wooner ven en de afbouw van de claimrechten van grote bedrijven op huurwoningen. Een van de programmapunten in het hoofd stuk milieu is gemeentelijke voorlichting en activiteit op het terrein van de ener giebesparing. De gedwongen verhuizing van Koster BV naar het zuidelijk deel van het indus trieterrein naar de lap grond waar eens de verbrandinsinstallatie van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond zou wor den gebouwd, betekent het einde van een lange, trieste onderhandelingsgeschiede- nis tussen een bedrijf, dat al of niet door de bedrijfsomstandigheden gedwongen, de Randweg als opslagruimte gebruikt, en de gemeente Beverwijk die meent, dat die bedrijfsvoering tot vervuiling van de Randweg leidt en Koster graag van die straat op het industrieterrein weg wil hebben. De vele gesprekken zouden moeten uit monden in een verhuizing van de groot handel naar een terrein aan de overkant van de haven. De partijen konden het financieel niet met elkaar eens worden en de zaak sudderde voort. Het laatste half jaar bracht een kentering en in gezamen lijk overleg is de knoop nu doorgehakt. Koster BV krijgt aan de Zuiderkade de beschikking over 12.000 m2 grond, die te gen een redelijke prijs kon worden ge kocht. Van de grond wordt er 2000 m2 bebouwd: in het gebouw van 29 meter breed en 66 meter lang worden drie lood sen en in het kantoor van twee verdiepin gen opnomen. Koster BV onderhandelt momenteel met de gemeente Velsen over een stukje grond, dat bij aankoop kan worden gebruikt om de loodsen en het kantoor rechthoekig te kunnen bouwen. Aan de zijde van de haven legt Koster een damwant aan want de aan- en afvoer van het schroot en andere materialen zal ind e De onderwijscommissie houdt dinsdag 25 april van 19.30 uur af een vergadering in het Stadskantoor. De agenda omvat hoofdzakelijk voorstellen tot het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van materialen voor verschillende scholen. Woensdag 26 april komt de commissie volkshuisvesting en stadsuitbreiding in het Stadskantoor bijeen, eveneens vanaf half acht ’s avonds. Het voornaamste punt op de agenda is het ontwerpbestemmings- plan, derde wijziging, Westertuinen. IJMOND. Het bestuur van het over legorgaan van de BOC, de HOC en de VOC adviseren de leden de winkels op maandag 1 mei gesloten te houden. HEEMSKERK. De werkgroep van buurthuis De Zandkraai, die druk doende is de jaarlijkse fietsvierdaagse te organise ren heeft voor 1 mei een fietstocht op het programma staan. De route voert de deel nemers langs fraaie plekjes in de omge ving waar die dag koninginnedag wordt gevierd. De start is tussen half tien en tien uur ’s morgens bij het buurthuis in de Handelstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De opvoering van de thriller „Moordspel” met in de hoofdrol len Guus Hermus en Jeroen Krabbé, die aanvankelijk wasj aangekondigd voor 21 april kon toen niet doorgaan, maar deze voorstelling wordt nu gegeven op donder dag 27 april in „De Nieuwe Slof”. Wat het verkeer betreft zijn enkele wen sen: een deskundig verkeerscircula tieplan voor Heemskerk, beperking van het aantal asfaltwegen, instellen van een richtingsverkeer in het centrum, fietsstroken langs de drukkere wegen, op nemen van het station in de route van een of meer buslijnen en de afsluiting van de Noordermaatweg voor doorgaand auto verkeer. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Woensdagavond 26 april wordt in de benedenruimte van de Alpha Sociëteit aan de Moensstraat de diaserie „Moeders, de tijden gaan zacht worden” vertoond. Deze bestemmingsplannen hebben be trekking op het gebied Oosterwijk (tussen - een gedeelte van de Laan der Nederlan- den, de spoorlijn, de grens met de gemeen- N te Heemskerk en de Heemskerkerweg van- 4 af de Van Riemsdijklaan tot aan de Laan der Nederlanden) en op een perceel grond tussen een gedeelte van de Peperstraat en KI de achterbebouwing van een gedeelte van jrfl de evenzijde van de Alkmaarseweg In „HUIZE SCHEYBEECK" aan de Velserweg treedt vrijdaga- Ostayen, Nijhoff, Lodeizen Vroman, Andreus. De liederen vond 28 april „Poëzie Hardop”op. In alle voorgaande program ma s van deze groep werden teksten gezongen van Andrèus, huis. Kaarten zijn verkrijgbaar bij reisburo Lisonne Lindeman, Lodeizen, Nijhoff, Leopold en anderen. Dit seizoen brengt „Poë zie Hardop” in een avondvullend programma een aantal „groten uit de Nederlandse poëzie van de laatste eeuw: Gorter, Van nieuwe situatie meer dan momenteel het geval is vooral per schip gaan gebeuren. Koster BV, waar 22 mensen in vaste dienst werken en zes personeelsleden op part time basis zijn aangenomen, investeert in I de verhuizing en de nieuwbouw een be- drag van 2,4 miljoen. Plannen worden uitgewerkt om het huidige terrein aan de J I (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In buurthuis De Schuilhoek wordt vanavond een thema bijeenkomst gehouden die in het teken staat van de gemeenteraadsverkiezingen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het kader van de actie „Hou je mond gezond” zijn de tand artsen van de groepspraktijk aan de Bene luxlaan in maart gestart met een competi tie voor de leeftijdsgroepen vier tot zes jaar en zes tot tien jaar. Het ging daarbij met name om het goed poetsen van tan den. Aan de hand van een bepaald punten systeem werden waarderingscijfers gegeven. zeggen 4.999 fietsenmakers fit J

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9