ANNEKE BRINK MAAKT VOOR BESTUUR BALANS OP ONDERWERP VAN GEDEGEN STUDIE FUNCTIONEREN s Tegen afwijzing salarisvoorstellen vaste medewerkers tie Ballast kan beginnen Oude wens van GAANDE EN KOMENDE MAN i BKGK gaat in vervulling Structuurnota P) |O „LABYRINTH” s a augustus in de raad 1 es Herman Brood in Donkey Shot 55,- de ru i|ter s Cfi Stafbezetting Bestaansrecht Andere veiltijden Slof- bushaltes Alkmaarseweg Sans Atout V erkeer scommissie I leest jveral BTW-affaire I se wooncentrum i i L Duitser de grens overgezet a.s. donderdag en vrijdag gesloten Exploitatie I I Brandveiligheid O I I I I I I I I I I I I I Parkeerproblematiek i i i i I I I I I I I I 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 APRIL WOENSDAG 26 IJmuiden Tel. 02550-19015 A.s. zaterdag gaat De Ruyter z’n wooncentrum na n enorme uitbreiding heropenen, daarom zijn wij Marktplein 24-30 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bestuur van de Stichting Ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof is bij burgemeester en wethouders van Beverwijk in beroep gegaan tegen de afwijzing van het verzoek, om de salariëring van drie vaste medewerkers van het ontmoetingscentrum qua hoogte en/of opbouw te herzien. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Heeft jongerencen trum Labyrinth nog toekomst? Met die vraag houdt Anneke Brink, tot voor enkele jaren projectleidster van het Heemskerkse centrum Donkey Shot, zich momenteel intensief bezig. Op ver zoek van het bestuur van buurthuis Wijk aan Duin, waaronder het jongerencen trum aan het Raamveld ressorteert, draait zij drie maanden lang als een soort praktijk-consulente in Labyrinth mee. Het is de bedoeling, dat ze de bestaande situatie analyseert en haar ervaringen en adviezen in een rapport aan het bestuur neerlegt. - I J j|g|j 1 1 Bestuur Nieuwe Slof dient (Van een onzer verslaggevers) drie bezwaarschriften in I (ADVERTENTIE) ■m- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitm :.*S (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B en W is van zins de structuurnota nog deze raadsperiode in de gemeenteraad te laten behandelen. Volgens de burgemeester A. Hubers ligt het in het voornemen de nota in de raadsvergadering van 24 augustus aan de orde te stellen. BEVERWIJK. Het Beverwijks Ka tholiek Gemengd Koor zal zaterdagavond om 18 uur samen met de Dekenale Schola Cantorum de gezangen verzorgen tijdens een eucharistieviering in de Castricumse Pancratiuskerk. Het is altijd al een wens geweest van de BKGK om eens samen te werken met de Schola Cantorum, die de oudste kerkmu ziek, het Gregoriaans, zo voortreffelijk vertolkt. De Schola zingt zaterdagavond de wisselende gregoriaanse gezangen van de zesde zondag na Pasen, het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor o.l.v. Hans Tim mer zal de vaste gezangen verzorgen met de Messe Solennelle van Charles Gounod. De Schola begon haar activiteiten in 1973 toen enkele liefhebbers van de gregoriaan se muziek het betreurden dat deze oude kerkmuziek wat in het vergeetboek dreig de te geraken. De Schola verzorgt nu regel matig uitvoeringen in de parochiekerken binnen het dekenaat. De problemen waarmee Labyrinth te kampen heeft vragen feitelijk allang om zo’n gedegen studie. Niet alleen is de financiële situatie van het jongerencentrum sinds jaar en dag allerbelab berdst, ook verkeert het gebouw in een uiterst deplorabele toestand. Beide zaken staan een goed functioneren van Labyrinth ernstig in de weg. Sedert de Labyrinth-groep een jaar of zes gele den in het voormalige onderkomen van het Groene B. en W. van Beverwijk moeten uiterlijk binnen twee maanden over de ingediende bezwaarschriften oordelen. Blijft het col lege bij zijn afwijzing, dan kan het Stich tingsbestuur hiertegen nog bij de Raad van State in beroep gaan. De salariskwes tie dreigt dan wel een slepende affaire te worden. Gehoopt werd dan ook, dat het zover niet zou behoeven te komen. Met het zenden van een adhesie-betuiging aan de gemeenteraad verwachtte de Algemene Raad zo’n kwalijke ontwikkeling te voor komen. Huis aan het Raamveld trok, is het in en om het jongerencentrum steeds tobben gebleven. Laby rinth kan slechts aanspraak maken op één gesub- sidiëerde stafkracht. Voor die staf kracht, de ka mer van de huishoudelijke dienst en de program- ma-activiteiten wordt jaarlijks door gemeente en CRM een subsidie toegekend. Aangezien het in de praktijk onmogelijk is, een jongerencentrum door slechts één stafkracht te laten runnen, wordt de salariëring van de tweede stafkracht door de Stichting Wijk aan Duin bekostigd. Die financiële steun kan natuurlijk niet ten eeu wigen dage van het buurthuis-bestuur worden verlangd, vandaar dat het dringend noodzakelijk is dat wat de subsidiëring en de verantwoordelijk heid voor de door Labyrinth ontplooide activitei ten betreft orde op zaken wordt gesteld. De onduidelijkheid rondom het jongerencen trum is er samen met de slechte toestand van het gebouw de oorzaak van, dat tot nu toe nog steeds geen opvolger voor de vorig jaar mei vertrokken projectleider Cas van Eerden kon worden ge vonden. Stafkracht Johan Kuijper houdt Labyrinth mo menteel alleen draaiende, met als consequentie Het exploitatietekort van het ontmoe tingscentrum dat voor ’78 wordt geraamd op bijna 321.000 en voor ’79 op 367.500, bleek de leden van de Algemene Raad toch wel wat zorgen te baren. Gevraagd werd Met de gemeente wordt ook gesproken over het vinden van een oplossing voor de stalling van de fietsen en bromfietsen, welke voertuigen nu regelmatig de toe gang tot het ontmoetingscentrum met na me voor gehandicapten ernstig belemme ren. Tevens zijn de plannen voor de aan bouw van een sportzaal aan De Nieuwe Slof bij de gemeente ingediend. Een globa le kostenbegroting wordt momenteel door een aannemingsbedrijf opgesteld. Op zo kort mogelijke termijn zal deze raming aan B. en W. ter hand worden gesteld. Het intrekken van de muziekvergunning had en heeft alles te maken met de huisvestingsproblema tiek van Labyrinth. De houten barakken aan het Raamveld zijn alles behalve geluiddicht en klach ten van omwonenden over geluidsoverlast zijn er de oorzaak van dat in het jongerencentrum geen „levende” muziek ten gehore mag worden ge bracht. Nu er geen popgroepen in het centrum mogen optreden, moet men zich behelpen met disco-shows. Daardoor wordt Labyrinth erg in z’n programma-mogelijkheden beperkt. Een ander aspect van de accommodatie-perike- len vormt de brandveiligheid van de houten nood gebouwen. Het complex is onlangs door de brand weer als niet-veilig afgekeurd. Om een brandvei- ligheidsverklaring te verkrijgen, moet er nood verlichting worden aangebracht, dient er een stenen brandmuur te komen en moeten de elektri- dat het jongerencentrum op dit ogenblik slechts vier avonden per week is geopend. Een onhoudba re toestand, en het mag dan ook een wonder heten dat het jongerencentrum, waarvan de muziekver gunning enkele jaren geleden werd ingetrokken ondanks alles toch nog steeds zo’n tweehonder- dvijftig bezoekers per week trekt. om grotere aandacht voor de buffetexploi- tatie en voor de acquisitie van de zalenver- huur. Voorts werd een suggestie gelan ceerd, de inkomstenkant van De Nieuwe Slof-begroting op te krikken door de ex ploitatie van een buitenterras op het voor plein van het ontmoetingscentrum. De eerstvolgende vergadering van de Algemene Raad van het ontmoetingscen trum wordt gehouden op 7 november. De aftredende Stichtingsvoorzitter drs. C. van der Aart vond de zorg van de leden van het Algemeen Bestuur weliswaar be grijpelijk, maar toch niet helemaal te recht. We hoeven ons, aldus Van der Aart, niet over het exploitatietekort te scha men: voor een centrum van de omvang van een Nieuwe Slof zijn de verliezen ongebruikelijk laag. Komen de gevraagde voorzieningen niet af, dan moet Labyrinth worden gesloten. Zo voortploete ren is dan verder onmogelijk. Anneke Brink: „Het is een vicieuze cirkel. Om dat het gebouw zo gehorig is, krijgen we geen muziekvergunning en omdat we geen muziekver gunning hebben, kunnen er nauwelijks activiteiten worden georganiseerd en is het erg moeilijk, een nieuwe stafkracht te vinden. Daardoor is het cen trum weer veel te weinig geopend, komt er nauwe lijks geld binnen en moet Wijk aan Duin op Laby rinth blijven toeleggen. De financiële steun van het buurthuisbestuur is uiteraard niet oneindig, zodat Labyrinth op dit moment bijvoorbeeld ook met een flink urentekort aan huishoudelijke hulp zit”. Is een jongerencentrum zonder muziekvergun ning in deze tijd eigenlijk al een volstrekt onhaal bare kaart, door de personele problemen kan ook citeits- en waterleidingen volledig worden ver nieuwd. Kosten: ƒ60.000, waarin voorzieningen voor het tegengaan van de geluidsoverlast niet zijn inbegrepen. Bij de gemeente Beverwijk wordt dezer dagen de aanvraag voor de noodzake lijke maatregelen ter verkrijging van de brand- veiligheidsvergunning ingediend. BEVERWIJK. De politie heeft dins dagmiddag een 22-jarige Duitse jongeman de grens over laten zetten. De jongen ver bleef illegaal in ons land. Hij werd dins dagmorgen door de politie uit een huis aan de Hoflanderweg gehaald waar hij zich in een kast had verstopt. HEEMSKERK. Dinsdagavond 19.30 uur wordt in het gebouw van de dienst gemeentewerken een openbare vergade ring gehouden van de raadsverkeerscom- missie. De vergadering begint om 20 uur. BEVERWIJK. Ter hoogte van de per celen 106 en 89-93 aan de Alkmaarseweg zullen er twee halteplaatsen voor de lijn dienst van de NZH worden geplaatst. De „bewoners” van het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof en het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” hebben bij de gemeente herhaaldelijk op het plaatsen van de bus halte aangedrongen. De halteplaatsen zijn voornamelijk bedoeld om bezoekers van het ontmoetingscentrum dicht bij het ge bouw „af te zetten”. Volgens Anneke Brink ligt in Labyrinth het werk voor het oprapen: „Het centrum heeft zeker bestaansrecht, kijk maar naar de bezoekersaan tallen. Je kunt zo’n groep mensen toch moeilijk op straat zetten? Labyrinth is er voor een speciale categorie jongeren. Het is geen opvangcentrum voor druggebruikers, maar er komen wel jonge ren met een bepaalde leefwereld waarin soft drugs een rol spelen. Dat kun je leuk of vervelend vinden, maar het is nu eenmaal zo en ook deze groep heeft een stimulans nodig. Het zou diep triest zijn, wanneer er voor deze categorie in Beverwijk en omgeving helemaal niets meer zou bestaan”. BEVERWIJK. Op koninginnedag (1 mei) en’op Hemelvaartsdag zullen de vei lingen gesloten zijn. Voor de groentenvei ling wordt er volgende week op dinsdag, woensdag en vrijdag geveild. Op koningin nedag worden er wel bloemen geveild, maar de bloemenveiling begint ’s morgens om 9 uur. Er wordt donderdag niet geveild. HEEMSKERK. In het jongerencen trum Donkey Shot treedt vrijdagavond 28 april de groep Herman Brood en his wild Romance op. Brood formeerde de groep medio 1976. Hij wordt bijgestaan door Gerrit Veen op bas, Kees Meerman op drums en Ferdie Karmel op gitaar. Het optreden begint om half tien. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie bij bridgeclub Sans Atout zijn als volgt: groep 1: 1. Roos- Koster 138; 2. Gebr. Bierman 130; 3. Eijking-Spruit en 4. Beers-Beentjes 120. Groep 2: 1. Van Groningen-Stuurman 91; 2. Tabak-Hoogeboom 82; 3. familie Zwa- neveld 79 en 4. familie van Roon 74. 1 1 De Nieuwe Slof telt momenteel zes vaste medewerkers, tegenover een relatief groot aantal part-timers. Van de staf maken deel uit algemeen beheerder A. Buring, huis houdelijk beheerder G. Berghuis, huishou delijk medewerkster J. Stokman, huis meester Van Lieshout, theater technicus C. J. van der Veer en bureaumedewerkster M. Singer. In enkele gevallen acht het bestuur de salariëring van deze vaste krachten ontoereikend. Vorig jaar mei werd hierover contact met het gemeente bestuur opgenomen, maar het overleg leid de niet tot overeenstemming. Ook omdat door het college in het algemeen gespro ken geen gronden voor de afwijzing van de herzieningsvoorstellen werden aangedra gen, meende het Stichtingsbestuur hierte gen in beroep te moeten gaan. Op de indiening van de bezwaarschrif ten werd vanuit de Algemene Raad het ontmoetingscentrum die geldt als het adviesorgaan van het bestuur met grote instemming gereageerd. Wanneer niet op de naar de smaak van de Algemene Raad terechte verzoeken om salarisaanpassing wordt gereageerd, acht men het gevaar van „leegloop” van De Nieuwe Slof niet denkbeeldig. Uit de besprekingen van de Algemene Raad van het ontmoetingscentrum bleek verder, dat de afwikkeling van de BTW- affaire nog geruime tijd in beslag kan nemen. Van de organisatoren van het Hoogovens Schaaktoernooi is na de offer te, die door De Nieuwe Slof naar het staalconcern is gestuurd, niets meer ver nomen. Of het schaaktoernooi volgend jaar van Kennemerduin in Wijk aan Zee naar het Beverwijkse ontmoetingscen trum wordt verplaatst, is dan ook nog een open vraag. Wat de parkeerproblematiek rondom De Nieuwe Slof betreft, meldde het Stich tingsbestuur in samenspraak met het buurtcomité Rond de Wijkertoren een verzoek bij het college te hebben inge diend, om het voor de bouw van het nieuwe politiebureau gereserveerde ter rein aan de Kerkstraat tijdelijk als par keerruimte in gebruik te mogen nemen. Door het Stichtingsbestuur zijn volgens de zogenoemde AROB-procedure drie be zwaarschriften bij het college ingediend. De Algemene Raad van De Nieuwe Slof, die gisteravond over onder meer deze kwestie vergaderde, bleek het bestuurs- standpunt volledig te onderschrijven. Be sloten werd een adhesie-betuiging aan de gemeenteraad te zenden, waarin de Alge mene Raad haar verontrusting uitspreekt over de ontwikkelingen met betrekking tot de salariëring van de vaste medewer kers en aandringt op een spoedige behan deling van de zaak, liefst in de eerstko mende gemeenteraadsvergadering. Medewerkers van de-Beverwijkse Soci aal Culturele Raad zijn momenteel druk bezig met de inventarisatie van de reacties van de burgers, die in de afgelopen weken tijdens talrijke thema- en wijkavonden in grote hoeveelheden zijn losgekomen. Me dio mei zal deze „reactienota” voor een ieder ter inzage worden gelegd en in de tweede week van juni kan de raadscom missie voor stadsuitbreiding/volkshuisves- ting een of meerdere hoorzittingen houden waarop de bezwaarden hetzij mondeling hetzij schriftelijk de hoofdlijnen van de structuurnota kunnen toelichten. De raadscommissie dient het college van B en W uiterlijk op 3 juli over deze hoorzittin gen te hebben gerapporteerd. B en W zijn dan van plan zich in juli over de zaak te buigen waarna de raadsvoordracht volgt. Burgemeester Hubers: „Het zal voor velen heel wat werk betekenen, maar de af spraak is nu eenmaal dat de oude raad zich met de structuurnota gaat bezighou den. Een dergelijk structuurplan is nodig om de stadsvernieuwing te kunnen aan pakken, dus ik dacht dat de urgentie van een snelle behandeling wel genoegzaam bekend is”. aan de interne organisatie veel te weinig aandacht worden geschonken. Anneke Brink: „Een jonge rencentrum moet meer zijn dan een plek waar je rustig een pilsje kunt drinken. De deelnemers/vrij- willigers moeten ook activiteiten kunnen ontplooi en. Dat terrein ligt in Labyrinth nog vrijwel braak. De vrijwilligersgroepen moeten begeleid worden, en voor die begeleiding ontbreekt de mankracht. Er is de laatste tijd wel voorzichtig met een aantal werkgroepen van start gegaan, maar je kunt van die vrijwilligers moeilijk enorme inzet verwachten wanneer het voortbestaan van het centrum zo onzeker is”. Het is gebeurd met het laatste obstakel. Zodra het winkelpand van elektrotechnisch bureau Bom aan de Breestraat is gesloopt zal de bouwer van het winkelcentrum De Bever, Ballast Nedam, beginnen met afronding van het winkelcentrum door op de vrij gekomen plaats twee winkels te bouwen. Bom moest vorige week op last van de kantonrechter zijn pand verlaten. Hij is de laatste winkelier die plaats moet maken voor het winkelcentrum De Bever, dat door Ballast Nedam over goed een half jaar kant en klaar wordt opgeleverd. Op de overige dagen begint de veiling Op de normale tijden. BEVERWIJK. Op uiterst hartelijke wijze heeft het bestuur van de Stichting Ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof gisteravond afscheid genomen van voorzit ter drs. C. van der Aart, die z’n functie overdroeg aan bestuurslid J. van den Berg. Van der Aart, als directeur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad van meet af aan nauw betrokken bij de bouw van het ontmoetingscentrum, wilde niet vertrekken alvorens zijn medebestuursleden Tjalsma, Schipper, Logger, Camffer- 1 man, Buring, Berghuis en Van den Berg hartelijk voor hun inzet te hebben bedankt. Tevens benadrukte hij de belangrijke rol, die de bureaumedewerksters van de BSCR in de voorbereidingen tot de realisering van De Nieuwe Slof hebben gespeeld. Van den Berg, de bouwmeester van het ontmoetingscentrum, noemde hij niet in de laatste plaats vanwege diens belangstelling voor de technische aspecten van De Nieuwe Slof precies die man, waaraan het ontmoetingscentrum in z’n huidige uitbouwfase behoefte heeft. Van den Berg roemde op zijn beurt de capaciteiten van zijn voorganger, die hij als een eminent voorzitter betitelde. Als zijn belangrijkste verdienste zag hij, naast het feit dat Van der Aart er dankzij zijn vele contacten in het welzijnswe- reldje in is geslaagd de voor de financiering van het ontmoetingscentrum benodigde gelden bijeen te garen, diens talent tot het samenbinden van mensen I van velerlei pluimage tot een hecht werkend team, dat in gezamenlijke inspan- ning De Nieuwe Slof gestalte heeft weten te geven. Hij toonde zich gelukkig dat Van der Aart zich bereid heeft verklaard, voorlopig als adviseur aan het bestuur van het ontmoetingscentrum verbonden te blijven. Namens het bestuur bood hij de scheidende voorzitter een collectie grammofoonplaten met muziek uit de Middeleeuwen aan, plus een oorkonde met daarop de handtekeningen van alle bestuursleden. In een originele variatie op de bekende 2 voor 12-televisie quiz schetste J. Deij namens de leden van de Algemene Raad het karakter van Ceesvan der Aart ineen aantal begrippen op een schoolbord, wat hij gepaard liet gaan met een kist wijn. BSCR-voorzitter ir. J. E. van Buuren wijdde lovende woorden aan de hele bijzondere inbreng, die Van der Aart in de totstandkoming van het ontmoetings centrum heeft gehad. Hij achtte het een goede zaak, dat Van der Aart nu De Nieuwe Slof goed draait z’n voorzittersfunctie opgeeft om z’n werkkracht aan andere belangrijke zaken in de Beverwijkse samenleving te wijden. Om de vergankelijkheid van de band tussen BSCR en het ontmoetingscentrum te beklemtonen, overhandigde hij hem een slof aardbeien. Huishoudelijk beheerder I Cees Berghuis, sprekend op persoonlijke titel, liet zijn dank voor alles wat Van I der Aart voor hemzelf en zijn vrouw heeft betekend vergezeld gaan van een fraai I opgemaakte fles cognac. In de bestuursvacature, ontstaan na het vertrek van Cees van der Aart, werd voorzien met de benoeming van mevrouw Zeijlmans. w - w

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9