Succes Austria een triomf voor Stessl sportpuntig TIMMAN EN SOSONKO NOG STEEDS SAMEN AAN DE KOP Nieuwe trainer wil volgend seizoen aanvallender voetbal Dobi Peters Eindzege voor hockeydames I Bï „Bij Telstar opnieuw beginnen” paarclenkocrscn itige jfjes l Cf' 9n orting Smit, R am. Dag jur. Zate uur dinsdag RUND UM DEN HENNINGER TURM 1 19 SPORT 19 7 8 M E I 1 2 F Aanvallend voetbal Part-time I 1 1 t 4 z: r - Ijzersterk te kort tegen Gregor Braun i nemen achter In de partij Böhm-Timman, een onschul- O.ZiU.U, 1. zST.-t, I rtUld y-klltjf, O. II I 111 Princes Alkestis. Winn 12,00 pl 1,90 1,40 1,20 kopp 19,70 Totalisatoromzet 509.323 ir Dobi Peters: „Ik kan me voorstellen dat een groot aantal spelers zegt: voor mij hoeft het niet meer” 1. Nederland 2. West-Duitsland 3. Groot-Brittannie 4 België 5- 5 6- 6 3-14 LEEUWARDEN. Ook de voorlaatste ronde van de wedstrijd om het persoon lijk schaakkampioenschap van Neder land heeft geen verandering gebracht in het algemeen klassement, zodat Timman en Sosonko de leiding behielden. Jan Tim man besloot reeds na 13 zetten tot remise tegen Hans Böhm. Genna Sosonko kwam tegen Jan Hein Donner eveneens niet ver der dan tot een puntendeling. De laatste ronde zal dus de beslissing moeten bren gen. Timman speelt dan met wit tegen Donner en Sosonko met wit tegen Lan- geweg. Een van de voorwaarden die de Haar lemse oefenmeester aan zijn komst naar de Velsense club verbond, was dat hij zijn baan als leraar lichamelijke opvoeding (aan de ds. W. J. van Eldenschool in Haar- Inmiddels voltrok zich een drama in het duel Langeweg-Baljon. De Groninger, die zijn afgebroken partij uit de vorige ronde tegen Peter Scheeren zonder verder spelen PARIJS. De eindstrijd woensdagavond in het Parc des Princes tussen Anderfecirt en Austria Wien in het toernooi om de Europa-Cup II betekent een historisch hoogtepunt voor het Oostenrijkse voetbal. Niet eerder immers sinds de instelling van het Europese bekervoetbal, nu 23 jaar geleden, slaagde een Oostenrijkse club erin door te dringen tot de eindstrijd. Na Rapid Wien (in 1961) is Austria Wien ook pas de tweede Oostenrijkse club die zich kon plaatsen bij de laatste vier van het Europees békertoer- nooi. derd. Dobi Peters wenst vooralsnog niet op deze zaken vooruit te lopen. „Angst is een slechte raadgever”, zo meent hij. „Elk jaar maken spelers aan het einde van het seizoen bekend dat ze weg willen. Vaak is het zo dat ze daar later op terugkomen. Ik Boet van Duimen heeft in Ammerzoden een motorwegrace in de 500 cc klasse gewonnen. Middelburg zegevierde in de 350 cc, Van Geffen in de 125 cc en Vierdag in de 50 cc. In de Grote Prijs van Frankrijk in Gail- lefontaine is Gerrit Wolsink slechts op een zesde plaats in de eerste manche geëin digd. Peter Herlings klasseerde zich geen eens. Lackey (VST) en Mikkola wonnen ieder een manche. wil echter wel zo snel mogelijk met de spelers praten. Mocht echter blijken, dat er toch een aantal spelers verkocht wor den dan zullen we weer opnieuw moeten beginnen”. Dobi Peters zegt begrip te kunnen op brengen voor het feit dat diverse spelers het bij Telstar op dit moment niet meer zo zien zitten. „Ik kan me levendig voorstel len dat een groot aantal spelers zegt: voor mij hoeft het 'allemaal niet meer. Dat is begrijpelijk als je het hele seizoen maar drie overwinningen boekt en acht keer gelijk speelt. Een van mijn belangrijkste taken is dan ook de spelersgroep over die tegenslag te helpen”. aan het einde van zijn latijn was. Braun was ijzersterk. Dat bleek vooral in de drie plaatselijke ronden die wij na het passeren van de finish nog moesten afleggen. En ik ben ten enenmale geen Merckx, die in zijn grote dagen óf in de sprint óf via een solo de laatste concurrenten uit het wiel kon rijden". Hennie Kuiper - die onmiddellijk vanuit Frankfurt naar de start van de Ronde van Roemenië vertrok - verwerkte zijn misluk te greep naar de overwinning in de laatste van tien klassiekers manmoedig. Het feit dat in de eindstrijd zijn ploegmakker, de Belg Paul Wellens, uit de kopgroep was weggevallen, wilde Kuiper nauwelijks te berde brengen. „Wellens had de hele dag goed gereden”, zei Kuiper. „Dat hij op het Dobi Peters: „Telstar is de enige betaal de club geweest die echt interesse heeft getoond. Er zijn wel aanbiedingen geweest van andere clubs (o.a. Volendam) maar daar wil ik liever niet op ingaan. Je zou kunnen stellen dat deze overgang voor mij een sportieve vooruitgang betekent Bij EDO heb ik alles bereikt, uitgezonderd een kampioenschap. We zijn in de vier jaar dat EDO in de hoofdklasse uitkomt een paar keer als tweede geëindigd. We hebben tweemaal een periodetitel behaald en we spelen nu voor de tweede keer in de na- competitie voor een plaats in de nationale bekerstrijd. Bij Telstar wil ik weer eens opnieuw beginnen. Misschien is dit boven dien wel de eerste stap op weg naar een carrière in het betaalde voetbal" Er zijn echter meer redenen waarom Dobi Peters, die aanvankelijk zijn contract bij EDO voor een jaar had verlengd, maar door een afkoopsom die verbintenis weer ongedaan kon maken, voor de Velsense club heeft gekozen. Dobi Peters: „Het aan bod van Telstar was voor mij een enorme financiële verbetering. Verder is het ar beidsklimaat een stuk gunstiger. Op dit moment is het zo dat ik overdag werk en 's avonds drie maal per week train bij EDO. Bij Telstar daarentegen wordt er in de namiddag getraind. Alleen het C-team oe fent in de avonduren. Dat is een hele belasting minder, waardoor ik wat meer gelegenheid heb om tot rust te komen" Daarvoor acht de nieuwe Telstar-trainer een goed contact met de spelers een eerste vereiste. „Dat contact moet zeer intens zijn. Alle spelers moeten exact weten op welke golflengte ik denk”, zo benadrukt Dobi Peters, die er voorts geen enkele twijfel over laat bestaan dat hij in het nieuwe seizoen aanvallend voetbal zal pre diken. „Het publiek komt voor doelpunten, niet voor defensief voetbal. De spelers zullen meer aanvallend moeten gaan den ken. Niet alleen bestaat er dan een grote kans dat je wint, maar bovendien ben je met een verdedigende instelling altijd in het nadeel. De rollen moeten worden om gedraaid. Mijn streven is bij Telstar een team te creëren waarin elke speler zich in aanvallend opzicht kan uitleven”. Omdat vooral de schotloosheid van de voorste linie van de Velsense équipe het afgelopen seizoen een groot manco bleek, zal met name het arsenaal aan aanvallers moeten worden uitgebreid. Dobi Peters: „Ik zal vooral op zoek moeten naar spelers met opbouwende en aanvallende kwalitei ten. Het is echter bekend dat die spelers moeilijk te vinden zijn. Dat er echter men sen bij moeten komen is duidelijk”. AD HEESBEEN moment dat Hennie Kuiper ook zijn eerste aanspraken op de overwinning maakte. „De demarrage in de klim van Konigstein was overigens geen alles-of-niets-poging”, zei hij later. „Het was meer een testen van de tegenstanders”. De aanval van Kuiper leidde wel tot de selectie. In deze fase hielden Pollentier en Knetemann aan een tuimeling op het door de regen spiegelglad geworden wegdek niets anders over dan enkele onbeduidende schaafwonden. Het contact met andere sterken verloren Pol lentier en Knetemann niet. Langerijs, getroffen door een defecte fiets, deed dat aanvankelijk ook niet. Pas in de laatste kilometers moest de beste man uit de ploeg van Huub Harings het peloton der favorieten laten gaan. Baron- Onduidelijk is welke spelers er zullen blijven en wie zal vertrekken. Alleen het vertrek van Louis van Gaal lijkt definitief. Verder zijn er geruchten dat Bischot en Jonker, die overigens beiden nog een con tract hebben, door andere clubs zijn bena- Fons van Katwijk heeft gisteren de zes de etappe in de Ronde van Spanje op zijn naam gebracht. Het betekende de tweede Nederlandse ritzege. De zesde etappe was sterk ingekort door hevige sneeuwval. De Belg Ferdi van den Haute, een ploegmak ker van Van Katwijk, bleef leider in het algemeen klassement. Bert Scheunemann is met 2.38 minuten achterstand op leider Charuki (Polen) tweede in het algemeen klassement in de Ronde van Mexico. In de Ruban Granitier Breton blijven Poolse wielrenners heersen. Gisteren leg den de Polen beslag op de eerste drie plaatsen tijdens een individuele tijdrit. Sujka bleef leider. Beste Nederlander is Peer met ruim zeven minuten achterstand op de Poolse leider. De Bulgaar Janko Rusev heeft het we reldrecord gewichtheffen tweekamp bij de lichtgewichten op 317,5 kilo gebracht. De Cubaan Urrutia bezat het oude record met 315 kilogram. Willi Kreuz van Feyenoord zit bij de laatste 22 voetballers, die de selectie vor men van het Oostenrijkse elftal, dat deel neemt aan de wereldkampioenschappen voetbal. (Van onze speciale verslaggever) FRANKFURT. Een nieuwe gloriedag voor de Duitse wielersport. Dat werd de 17e editie van de Rund um den Henninger Turm. Een dag nadat Didi Thurau de overwinning had behaald in het Kampioenschap van Zurich, won Gregor Braun de enige Duitse klassieker. Braun won in Frankfurt de sprint van drie sterken, die in een zware finale hun leidende rol hadden kunnen consolideren. Twee anderen, de Belg Wellens en de Italiaan Fraccaro, waren gewogen en te licht bevonden. Zij bezweken niet alleen onder het moordende tempo van Gregor Braun, maar ook - en misschien wel het meest - door de demarrages van Hennie Kuiper. De derde plaats van Kuiper was dan ook een schamele beloning voor de best geklasseerde Nederlander in de Henninger Turm. Er zijn inderdaad voldoende aanwijzin gen die de sterke opkomst van Oostenrijk als voetbalnatie rechtvaardigen. De suc cessen van Wacker Innsbruck en Austria Wien en de plaatsing van het nationale elftal voor het mondiale titelgevecht in Argentinië staan ook niet op zichzelf, maar vormen een onderdeel van de kentering die het Oostenrijkse topvoetbal de laatste jaren heeft doorgemaakt. De toelichting van Stessl: „De Oostenrijkse topvoetballer heeft de gemoedelijkheid in het veld van zich afgelegd. Hij weet nu dat tempo en hardheid, zowel fysiek als mentaal, van essentieel belang zijn om topsport te kun nen bedrijven.” dige Italiaan, ontstond al heel snel een stelling die nauwelijks enige mogelijkheid bood om op winst te spelen. Anders was dat in het treffen Donner-Sosonko, dat zich volgens klassieke banen van het Nim- zo-Indisch voltrok. Sosonko was kennelijk niet bereid spoedig in remise te berusten. De complicaties die hij in het leven riep, leken hem inderdaad kansen te verschaf fen Maar het bleef bij schijn. Donner hield het hoofd koel en handhaafde zonder veel moeite zijn ongeslagen score. chelli probeerde intussen tevergeefs de solo winnend af te sluiten. In de buitenwij ken van Frankfurt hadden de jagers hun prooi te pakken. Kuiper, Braun, Pevenage, Wellens en Fraccaro eisten vanaf dat mo ment de hoofdrol op. Aan de finish keek nog geen half uur later alleen Gregor Braun blij. Uitslag: 1. Braun, 224 km in 5.46.25; 2. Pevenage; 3. Kuiper; 4. op 15 sec. Moser; 5. Walter Planckaert; 6. Thaler; 7. Saronni; 8. Willy Planckaert; 9. De Vlaeminck; 10. Van Springel; 11. Lasa; 12. De Bal; 13. Piet van Katwijk; 14. Lubberding; 15. Van de Velde; 22. Thurau; 24. Laurent; 26. Gode- froot; 27 Baronchelli; 28. Thevenet; 30. Knetemann; 32. Pollentier; 35. Langerijs; 38. Op 5 min. Havik; 44. Aling. In de nacompetitie in hoofdklasse B speelden Hubert Sneek en Rheden met 0-0 gelijk. In de Engelse eerste divisie won Liver pool met 4-0 van Manchester City. Peter Strijbosch is met Larramy eerste geworden in de klasse A tijdens een natio naal concours hippique in Amsterdam. Cees van der Velden is gisteren op de Amsterdamse bosbaan Europees kampi oen speedbootracen in de ON klasse ge worden door drie van de vier heats op zijn naam te brengen. In de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey heeft de Sovjet-Unie met 10-2 van Oost-Duitsland gewonnen en ver sloeg Canada West-Duitsland met 6-2. HILVERSUM. Op de Hilversumse drafbaan zijn gisteravond paardenkoer- sen gehouden. De uitslagen zijn. laatst krachten te kort kwam, mag ik hem niet kwalijk nemen. Ik schoot in de sprint gewoon te kort. Punt uit”. De ontknoping van Rund um den Hen ninger Turm was voorafgegaan door een nummertje hardrijden van de Spanjaard Francesco Cedena. Nauwelijks 40 km na de start vond hij dat er best enig vuurwerk afgestoken mocht worden. Op het moment dat Cedena de lange sliert van ruim 120 man verliet, kon hij overigens niet vermoe den dat zijn solo ruim drie uur zou duren. Toen de karavaan in de buitenwijken van Mainz geravitailleerd werd (133 km), was van Cedena’s krachtenarsenaal overigens niet veel meer over. De achtervolging door Gibi Baronchelli, korte tijd later in het gezelschap van Geert Malfait, betekende het einde van een Spaans avontuur. Na de lange beklimming van Konigstein sprak eigenlijk al niemand meer over de durver van de dag. Baronchelli was toen solist geworden, mede doordat Malfait een lekke tube kreeg en verstoken van hulp naar het tweede plan verdween. Earonchelli’s solo begon op hetzelfde Dat Austria Wien momenteel niet ten onrechte tot de absolute top in Oostenrijk behoort, mag ook blijken uit de samen stelling van de WK-selectie voor Argenti nië. Met uitzondering van de Uruguayaan Julio Morales, de enige buitenlander bij Austria, behoort het volledige elftal tot de selectie van 40. Het aantal spelers dat uiteindelijk mag rekenen op een retourtje Argentinië zal vermoedelijk beperkt blij ven tot het zestal Baumgartner, de doel man, Sara, Obermayer, Prohaska, Pircner en Daxbacher. Van de aanvallers hoeft (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hoewel het op het eerste gezicht voor een oefenmeester niet erg aantrekkelijk lijkt om van een succesvolle en goed geleide hoofdklasser over te gaan naar een pas naar de eerste divisie gedegradeerde club, waarvan bovendien bekend is dat er de laatste jaren bepaald geen slagvaardig beleid is gevoerd, heeft EDO-trainer Dobi Peters toch die stap gemaakt. Aan het einde van dit seizoen verlaat hij de Haarlemse club waar hij in totaal vijf jaar heeft gewerkt en treedt hij in dienst van Telstar. jen? Info f bij Fis UW, Rijk Haarlei lem-red) kon aanhouden. Het bestuur van Telstar is daar, zij het met enige aarzeling (vooral voorzitter Ton Zwikstra had be zwaren), mee akkoord gegaan, hetgeen be tekent dat Dobi Peters als part-timer gaat werken. Een ongebruikelijke situatie bij verenigingen in het betaalde voetbal, die over het algemeen full-time hoofdtrainers in dienst hebben. De nieuwe Telstar-oefen- meester voorziet echter geen problemen met het combineren van beide banen. Daarover: „In overleg met directeur Delle- man van de Van Eldenschool is mijn les rooster zo aangepast dat ik alle lessen in de ochtenduren of in het begin van de middag kan geven. In de praktijk betekent dat dus dat ik elke middag vrij heb. Gezien de trainingstijden bij Telstar levert dat dan ook geèn enkel probleem op”. Voor Dobi Peters breekt overigens een drukke maand aan. Behalve dat ook EDO nog aandacht vraagt in verband met de nacompetitie, zal er in de maand mei nog het nodige geregeld dienen te worden bij Telstar. Zo moet er op korte termijn duide lijkheid komen over welke spelers moeten worden aangekocht. Bovendien is dringend de aanstelling van een assistent- trainer noodzakelijk. Voor de functie zijn onder meer Joep Steur (AFC’34) en Sjaak Koster (RCH) kandidaat. Beslissingen kunnen echter nog niet worden genomen omdat de begroting die Telstar heeft inge diend bij de gemeente nog niet is goedge keurd. Op 9 mei zal er een oriënterend gesprek zijn tussen het Telstar-bestuur en het college van B en W van Velsen waarna pas tot actie kan worden overgegaan. „In feite is dat natuurlijk veel te laat. Iedereen wil nu wel eens weten waar hij aan toe is. Ondanks het feit dat ik heb aangedrongen op een eerder gesprek met B en W, bleek dat niet mogelijk”. Kuiper kwam Hennie Kuiper -erg actief- moest met een derde plaats genoegen winnaar Braun gewonnen kreeg, trad ondernemend op. Dat ging ten koste van pionverlies, maar hij kreeg daardoor wel enige druk op de witte stelling. Met zijn 25e en 26e zet pleeg de Langeweg plotseling een soort harakiri, die hem meteen de partij kostte. Christo- foor Baljon is door deze beide overwinnin gen hoog op de ranglijst gekomen. UITSLAGEN 12e RONDE: Langeweg-Baljon 0-1; Hartoch-Scheeren: Vz-'/s; Hofland-Ree '/2-’/a; Kuijpers-Van der Sterren: Va-Va; Van der Vliet- Ligterink AfgebrBöhm-Timman: Va-'/a; Don ner-Sosonko: '/a-'/a. STAND NA 12 RONDEN 1 en 2. Sosonko, Timman: 8,5 pnt.; 3. Donner: 7; 4. Baljon: 6,5; 5. Ligterink: 6 1 Afg.; 6 t.m. 8 Knijpers, Böhm. Ree. 6; 9. Hartoch 5,5; 10 Langeweg. 5; 11. Van der Vliet: 4,5 (en 1 afgebr.); 12. t.m. 14. Van der Sterren, Scheeren, Hofland: 4,5. iet Bova ï-keuring en finan loresstr. Tel. 02 Die verrassende kwalificatie, alsmede de krappe eliminatie van Wacker In nsbruck in de kwartfinales van het toer nooi der landskampioenen, voert Helmut Senekowitsch, de Oostenrijkse bonds coach, goeddeels terug op de afschaffing dit seizoen van de winterpauze. Dat een malige besluit nam de voetbalbond op voorspraak van de bondscoach om hem zodoende wat meer speelruimte te geven bij de WK-voorbereidingen op Argentinië, waarvoor Oostenrijk zich al even verras send kwalificeerde ten koste van Oost- Duitsland. Die voor Oostenrijkse voetbalbegrippen unieke finaleplaats is in de eerste plaats een persoonlijke triomf voor Hermann Stessl, die Austria Wien reeds een maand geleden, ver voor afloop van de Oosten rijkse competitie, naar de landstitel voer de. Twaalf maanden geleden bestond er nogal wat scepsis tegen de benoeming van co-trainer Stessl als opvolger van Karl Stolz, een oud-speler van Austria Wien, die zijn voetbalportefeuille onverwacht inruil de voor de functie van directeur bij een groot Weens textielcentrum. De voormalige semi-prof van Grazer AK, bij welke club hij 18 seizoenen speel de, trok zich niets aan van alle kritiek en werkte doelbewust en consciëntieus aan zijn eerste grote succes als trainer. Dat Austria Wien naast het door hem nage streefde kampioenschap ook nog eens de finale bereikte van het toernooi der beker winnaars, noemt ook hij een regelrechte sensatie. Zo eerlijk is hij wel. „Maar het is wel net iets te simpel gesteld om dat succes louter terug te voeren op de afschaffing van de winterstop. Dat heeft een ról ge speeld, maar er zijn meer factoren, die daartoe hebben bijgedragen.” geen der Austria-speters te rekenen op een invitatie van Senekowitsch. Na de wielerwedstrijd „Rund um den Hennin ger Turm" voert wereldkampioen Francesco Moser nog steeds het klassement aan in de strijd om de super-prestige. De kop van de ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1 Moser (Italië) 138 punten, 2. De Vlaeminck (België) 109, 3. Laurent (Frankrijk) 82, 4. Raas (Nederland) 80, 5. Braun (West-Duitsland) 79, 6. Knetemann (Nederland) 73, 7. Godefroot (België) 60, 8. Kuiper (Nederland) 57, 9. Bruyere (België) 53, 10. Thurau (West-Duitsland) 50. als 197 kord. Al ibbe, Ge Tel. 02 AMSTELVEEN. Het Nederlandse da- meshockeyteam is weer een stapje dichter bij een plaats in het Olympische toernooi van Moskou gekomen. Na de eerste positie in een vijflandentoernooi te Bedford, dat een maand geleden werd gehouden schre ven de pupillen van coach Huib Timmer mans gisteren op imponerende wijze het vierlandentreffen in het Wagenerstadion van Amstelveen op hun naam. De beslis sende wedstrijd tegen wereldkampioen West Duitsland leverde een onverwacht hoge overwinning van 4-0 op. Daarmee kwam voor de Westduitse dames een einde aan een reeks van negentien wedstrijden zonder nederlaag. De eindstand van het toernooi is: 3 3 0 0 6 12- 1 3 2 0 1 4 3 10 2 2 3 0 0 3 0 Dierenkliniek-prijs 2000 m: 1. Peter Post (J. de Leeuw) 2.46.1, 1.23.1, 2. Palonia, 3. Pluno W. winn 22,60 pl 7,50 2,40 5,90 kopp 83,90 trio 1081,10 Niet gestart: Niveole Faculteits-prijs 2000 m: 1. Ronny W (M. Bouw huis) 2.46.4, 1.23.2, 2. Rogan van Echten, 3. Re vanche S. Winn 4,60 pl 2,90 3,80 kopp 5,90 Feestcommissie-Prijs 2000 m: 1. Primus (A van de Blonk) 2.43.9, 1.22.0, 2. Menno B., 3. Orlow Eberhof. Winn 3,20 pl 2,10 4,40 2,20 kopp 63,30 trio 574,90. Peerdepieten-prijs 2000 m: 1. Palm Beach (Mej M Kampert) 2.51.1, 1.25.6, 2. Kensington, 3. Nesstar Dear Winn 32,60 pl 6,50 10,80 4,20 kopp 398,10. Absytrus-prijs 2000 in: 1. Pallieter (M. Vergay) 2 47.4, 1.22,9, 2. Nestor Volann, 3. Nico Bloemïust. Winn 4,10 pl 1,70 1,50 3,60 kopp 3,60 trio 151,10. Criterium der 5-jarigen 2020 m: 1. Olaf Pride (M. Bouwhuis) 2.42.9, 1.19.9, 2. Opa V, 3. Ottolina Winn 1,20 pl 1,20 1,40 2,50 kopp 5,00 DSK-Prijs 1600 m: 1. Nancy Baker (R L. Pools) 2 06.6, 1.19.1, 2. Lukie, 3. Patty Zora Winn 6,20 pl 1,90 1,70 1,60 kopp 29,70 trio 239,90. Niet gestart: 7. Ivan. Prijs der Veterineuzen 2000 m: 1. Oroline (J. Wagenaar) 2.42.7, 1.21.4, 2. Orpheus, 3. Matchless. Winn 2,80 pl 1,70 1,90 5,00 kopp 7,70. Niet ge start: 1. Nora Hagheweyde en 5. Nellie Windspiel Solleysel-prijs 2920 m: 1. Nevada K (M Bouw huis) 4.04.4, 1.23.1, 2. Nicole H., 3. Orma Pride. Winn 2,80 pl 1,30 1,50 1,90 kopp 6,20 trio 43,30. Niet gestart 4. Mike Nardinclant en 7. Lambert Baker Professoren-prijs 2440 m: 1. Orient Ashton (J R de Boer) 3.26.0, 1.24.4, 2. Paula Antje, 3. Dat de als tweede gearriveerde Belg Rudy Pevenage de inspanningen die hij had moeten doen om.Kuiper tot de orde te roepen, een excuus voor de sprintneder- laag tegen Braun noemde, was eveneens een schrale troost. Het maakte wel duide lijk hoezeer Hennie Kuiper zijn stempel op de ontwikkelingen had gedrukt. „Eerst dacht ik nog dat ik profijt zou kunnen trekken uit de vergissing van Braun toen hij een ronde te vroeg voor de overwinning sprintte”, zei Kuiper. „Niette min werd het me ook na deze explosie van de Duitser snel duidelijk, dat hij allerminst

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19