In spectaculair duel STUNT ROOSWIJK TEGEN STORKS 9 Nationale titel ODIN-trampoline Damkampioenschap Kennemerland Van Lent snelste TITEL WEER VOOR DE JONG in Oranje-ronde Uitslagen zaalvoetbal Toernooizege voor Rood-Zwart Eerste plaats voor DVC op voetbaltoernooi Oosterbosch won tijdrit Grote atlas voor nieuwe Amro spaarders. JP Sterk toernooi bij Akrides Juniorenwedstrijden Velser kampioenschap 7 Hoe komt u aan deze atlas? r 21 SPORT 19 7 8 M E I 2 7 D I N S D A G Een iand 5S ooo mefevi? 'JdJ rm .JevA Royaal formaat, vol kaarteenheden en fraaie foto’s, 176 pagina’s kleur - van de makers van de Bosatlas. Kortom; dit is de atlas die u altijd al wilde. Nieuwe spaarders die in de actieperiode een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-) kunnen deze atlas kopen voor slechts f 19,50. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarprerme (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt TT t/m 2 juni. Dus wees er snel bij, want voor de atlas geldt: JUTlWl HQIllZ I zolang de voorraad strekt. Ui III U UQI ll\ Pino’s leed weer '"lie Vooral in aanvallend opzicht waren de (Van onze basketbalmedewerker) Rob Visser (Rooswijk) komt te laat om Ersilia van Storks uit te tikken. (Van onze wielermedewerker) (Van onze dammedewerker) (ADVERTENTIE) RoyaaJ jcrmuuu: 24,5 x 34J cm. Nadat de Velsenaren afgelopen zaterdag -het eerste duel tegen Storks hadden verlo- Rooswijkveld na een klap van Cor Pot: 3-4. In de vijfde slagbeurt echter trok Roos wijk de zaken weer recht; Frans Bakker forceerde een vrije loop en scoorde mid dels een fraaie sliding op de thuisplaat na een hit van Gé van der Lem. Vervolgens vond in de volgende slag beurt een naar incident plaats. Hans Rem- merswaal ging zich te buiten aan beledi gende taal jegens veldscheidsrechter Bou- tens, nadat deze hem op het eerste honk had uit „gecalld”, waarna hij de kleedka mer kon opzoeken. In dezelfde inning zou Rooswijk zijn definitieve slag slaan, daarmee het over wicht aan slag gestalte gevend. Rem Bos man en Jan Berkhout gaven beiden een Bij de dames zijn naast Akrides verder nog van de partij Onze Gezellen, Hoofd dorp, The White Stars en Sjoerd Muizelaar Stars. Het gehele evenement dat om half tien van start gaat wordt gecompleteerd door een B-toemooi bij de dames en de heren. In alle poules zal een halve competi tie verspeeld worden. Direct na afloop van de laatste wedstrijden, die om vier uur beginnen, zal de prijsuitreiking plaats vinden. De uitslag: 1 J. v.d.Horst, Haarlem; 2 R. Meeldijk, Vlaardingen; 3 A. Stet, Midden- meer; 4 F. Comelisse, Haarlem; 5 E. Snij ders, Amsterdam. De Haarlemmers Mar cel Rutte en Aad Caspers werden zevende en negende, terwijl Jan Timmer uit Vel- sen-Noord op de tiende plaats kwam. De uitslag: 1 H. van Lent, Zwanenburg, de 61 km. in 1.29.17; 2 R. Snijders, Zwanen burg; 3 G. Okkes, Zaandam; 4 C. Buis, Amsterdam; 5 L. Voorthuizen, Haarlem; 6 G. Groenewegen, Amsterdam; 7 P. v.d. Heuvel, Amsterdam; 8 J. Geleijnse, Hil- legom; 9 F. v.d. Klis, Haarlem; 10 H. Heine, Castricum. ren, was het herstel van gisteren opmerke lijk. Meteen al in de eerste inning kwam Rooswijk op voorsprong. Cor Berkhout, met 3 uit 5 Rooswijks beste slagman, open de met een honkslag in het midveld, waar na hij kon scoren op een strakke tik van Gerard Wielink (1-0). Hij had een tijd nodig van 8 minuten en 6.49 seconden, hetgeen een gemiddelde snelheid is van 51,8 kilometer per uur. De Oostduitser Norbert Durpisch werd twee de en de Rus Avo Pikkoes eindigde als derde. Pikkoes bracht de ronde op zijn naam. Hij had 12 seconden voorsprong op zijn landgenoot Joeri Zaharov en 1.43 op de Zweed Tommy Prim. Deze gang van zaken was zeer tot ongenoegen van Wim Winter, die zelf niet veel wist te bereiken tegen Ton de Haas. De kampioen zal opnieuw niet uitkomen in de provinciale ti telstrijd. Wim de Winter en Ton de Haas zullen het district Ken nemerland wel gaan vertegen woordigen. In de eerste klasse werd Govert Elsing kampioen. stelde toen op kundige wijze een punt veilig. Uitslagen en eindstanden: Hoofd klasse: Tielrooij De Jong 1-1, T. HEEMSKERK. Het eerste en tweede team van ODIN-trampoline hebben zich tijdens wedstrijden in Ermelo alleszins verdienstelijk gemanifesteerd. Het eerste team, dat uitkomt in de lande lijke tweede klasse, zag kans naaste con current TVIJ uit IJmuiden in punten voor te blijven en consolideerde daarmee de al eerder bereikte tweede plaats in het eind klassement. Het tweede team van ODIN, dat reeds op 15 april regionaal kampioen in de derde klasse was geworden, behaal de nu tijdens de nationale regionale kam pioenschappen de eerste plaats. VELSEN. In het kader van het Velser kampioenschap voor A-junioren worden deze week nog twee wedstrijden gespeeld. Voor woensdag 3 mei (18.30) uur staat het duel SVIJ-Velsen op het programma, ter wijl vrijdag 5 mei Stormvogels-SVIJ wordt afgewerkt. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. In het kader van het koninginnedag-zaalvoetbaltoernooi kwa men gisteren de eerste teams van de vijf Beverwijkse voetbalverenigingen alsme de het eerste team van VVB uit Velsen- Noord in actie. Winnaar van het toernooi, dat voor de eerste maal werd gehouden, werd het team van Rood Zwart (De Kennemers), dat in de finale tegen VVB weliswaar niet verder kwam dan 0-0, maar de strafschoppen beter wist te benutten. De strijd om de derde en vierde plaats werd een aangele genheid tussen Jong Hercules en DEM. Deze ontmoeting eindigde in een 2-2 pun- tendeling. DEM klasseerde zich als derde omdat het meer strafschoppen wist te ver zilveren. Beverwijk werd vijfde door een 7-2 overwinning op Wijk aan Zee. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Gisteren is op het sportpark Adrichem een damesvoetbal- toernooi gespeeld. Aan dit toernooi, dat onder het motto „Lief en Sportier* werd afgewerkt, namen totaal 12 teams deel. Winnaar werd het Castricumse DVC, dat ook vorig jaar al beslag had weten te leggen op de eerste plaats. De Castricumse dames kwamen in de finale uit tegen Romein Opwaarts. Deze confrontatie eindigde in een 0-0 puntende- ling, maar DVC bleek het meest trefzeker bij het nemen van de strafschoppen. De derde plaats werd opgeëist door het team van Jan de Wit Girls, dat met 2-0 zege vierde over Glanso Girls. De sportiviteits- prijs ging naar Watervliet. Overigens moesten drie dames met verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht. BEVERWIJK: derde klas C: Mazda-FC Wanhoop 1-1; Mikro T. Donkey Shot 2-4; Wijker Post-De Bonte Kip 7-1; v.d. Kolk- Rumping Boys 1-0; res. tweede klas A: Heyne 2-Fransen/Schoot 3 4-2; res. tweede klas A: Sport/Schoone 4-Hoeve Adrichem 2 3-2. Heemskerk: derde klas B: Slot Assum- burgh-Korsie Boys 1-2; Waasdorp-Besse- ling Boys 1-4; *t Keiltje-Nijman S. 4-6; Esso H.-Wijk aan Duin 1-4; res. derde klas B: Nijman S. 2-Veldhuizen 2 8-1. Haarlem (Kennemer Sporthal): tweede klas D: FC Luykx-De Brug 2-6; derde klas E: Soc. Toshaba-Ripperda 0-3; Spaarn- woude-Old Smuggler Stars 1-3; B&S Wo- nen-Haarlem 3-5; SVHB-HBC 2-10; res. eerste klas B: DGS Smul 2-Club 12 3-2; res. derde klas D: Van Meeuwen BC 2-Telefo- nia 3 1-3; Ripperda 2-Spaarnevogels 3 8-3; res. derde klas E: DSS 4-FC Graetz 2 2-4; res. derde klas H: DGS Smul 4-Kennemer- land 6 6-2. Haarlem (Beijneshal): res. derde klas E: Onze Gezellen 2-TYBB 3 2-4; res. derde klas G: Bloemendaal 3-DVS 6 3-3; DSC’74 5-DSS 7 2-4; res. derde klas H: DSS 8-Geel Wit 5 1-3. Hillegom: tweede klas E: BSM-De Mon 3-5; derde klas J: Elsbroek-Medina Car pets 1-2; res. derde klas J: Concordia 2- Tapijtschuur 2 2-7res. derde klas K: Van ka 2-Sea Gulls 2 8-2; Concordia 3-De Krim 2 3-3. Hoofddorp: eerste klas C: Nihot-Sticker Stars 3-2; derde klas J: Vermeer G&W- SCW 2-6; res. tweede klas C: Hoofddorp 2- Aurora’75 2 1-9; res. derde klas J: Karre- wiel 2-Zandvoortmeeuwfen 2 3-2; Vrouwen troost 2-Lansing Bagnall 2 1-1. FLORENCE. Gijs Oosterbosch heeft gisteren in Florence de afsluitende tijdrit over 7 kilometer van een internationale wielerronde gewonnen. In het hoofdnummer van de junioren kwam er na een solovlucht van Frans v.d. Klis een kopgroep van acht man tot stand. Eerst sloten Voorthuizen, Buis en Hakke zich bij de demarrant aan en daarna Van Lent, Snijders, Okkes en Havik. Deze kop lopers brachten het tot bijna een halve minuut voorsprong,'werden in de laatste bocht naar de finish op de Molenlaan weer door het peloton achterhaald, maar Van Lent, Snijders, Okkes, Buis en Voorthui zen wisten toch nog de beste prijzen in de wacht te slepen. IJMUIDEN. In het kader van de Vel ser Sportweek houdt de basketbalvereni- ging Akrides zaterdag in de Zeewijk- Sporthal het jaarlijks terugkerende senio- rentoernooi voor zowel dames als heren. Vooral de A-poule bij de heren waarborgt met de deelname van Hoofddorp, Sjoerd Muizelaar Stars, BCA *60 (Apeldoorn), het gepromoveerde Exercitia en het organise rende Akrides een interessante strijd. royale nederlaag (Van onze softbalmedewerker) IJMUIDEN. Nadat de IJmuidense softbalclub Europa Meubel/de Pino’s eerder al van Spaarnwoude (2-6) en van Jong Oranje (0-26) had verloren, leed het gisteren in het kader van het driedaagse nederlaagtoemooi ook in de derde wedstrijd een nederlaag. Tegen de reserves van Terrasvogels waren de Pino’s volstrekt kansloos, wat gezien het feit dat diverse speelsters van de „Birds” al over hoofdklasse-ervaring beschikken, niet verwonderlijk is. Het antwoord van Storks liet niet lang op zich wachten, ook al hielp het Roos- wijk-veld een handje door een aantal on begrijpelijke vangfouten in het buitenveld. Hierdoor kon zowel Bill Sheridan (honk slag) als Hans Remmerswaal in de derde inning scoren (1-2). Echter onmiddellijk in de gelijkmakende slagbeurt verzette Roos wijk op zijn beurt de bakens. Een te mooie worp van pitcher Jerry Remmerswaal werd door Cor Berkhout genadeloos afge straft met een schitterende tweehonkslag. Hij scoorde zelf de gelijkmaker na een fout op een tik van Gé van der Lem waarna laatstgenoemde Rooswijk aan een voor sprong hielp door te profiteren van een honkslag van korte stop Rob Visser (3-2). Storks gaf zich nog lang niet gewonnen en in de vierde inning raakte Rooswijk zijn voorsprong alweer kwijt. Jerry Remmers waal, op de honken gekomen na een vang- fout, scoorde de gelijkmakende run na een honkslag in het midveld van Ersilia, die zelf kon profiteren van een misgreep in het Winter, die ook niet verder dan remise tegen De Haas kwam. Toch heeft het er in deze slotronde nog naar uitgezien dat De Jong niet alleen of zelfs geheel niet op de eerste plaats zou eindigen. Theo Tielrooij wilde aanvankelijk tot het ui terste gaan om tot een zege te komen en De Jong kreeg in het middenspel duidelijk proble men. Op een bepaald moment verdween echter de agressie van Tielrooij en het spel ver vlakte enigszins. Wim de Jong HEEMSTEDE. Na veel spanning is de Oranjeronde van Heemstede in het Groe- mendaalse Bos, die in het kader van de koninginnedagviering door de Haar lemse Raceclub Excelsior werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond, gewonnen door de Zwanenburger Henny van Lent. Hij was in de eindsprint van een negen man sterke kopgroep de rapste finisher in het hoofdnummer van de junioren. Het was voor Van Lent zijn derde zege in drie dagen tijd. Zaterdag had hij al in Voorschoten gewonnen en zondag in Lieshout. De koers van de vete ranen leverde een zege op voor de Haar lemmer Jan v.d. Horst en Sjaak v.d. Meer uit Noordwijk was de snelste bij de liefhebbers. In de strijd van de liefhebbers, waarmee deze Heemsteedse Oranjeronde werd inge zet, wisten Van der Meer, de sterk rijdende Van Dijk en Tromp in de slotfase Uit het peloton te ontsnappen. Zij bleven door de onderlinge rivaliteit van de rappe mannen buiten schot. De uitslag: 1 Sj. v.d. Meer, Noordwijk; 2 N. van Dijk, Gouda; 3 J. Tromp, Uithoorn; 4 N. Duivenvoorden, Noordwijkerhout; 5 J. Wolf, Sassenheim; 6 R. Onos, Lisse; 7 H. Welp, Heemskerk; 8 Henny van Leeuwen, Haarlem. Bij de veteranen waren de vroegere schaatscrack Rudi Liebrechts, oud-veld- ritkampioen Cok v.d. Hulst, Meeldijk, Joop Cuvelier, Van Noord, Slingerland en Henk Buis actief, maar wisten het niet tot een beslissende voorsprong te brengen. Plaatselijk favoriet Piet Steenvoorden en Jan v.d. Horst hielden het verloop van de strijd onder controle. In de voorlaatste ronde verspeelde Steenvoorden zijn winst kansen door een val. De sterk fietsende Jan v.d. Horst zette zich in de laatste ronde op kop van het peloton, hield het tempo hoog en bleef met bijna twee lengtes ver schil aan de winnende hand. De als tweede eindigende Meeldijk had in de slotfase zonder zadel gereden en oogstte daarmee veel bewondering van de Heemsteedse sport-wethouder G. J. Willemse, die met ronde-miss Mieneke Biel de winnaars hul digde. HAARLEM/IJMOND. Voor de tweede achtereenvol gende keer is de Haarlemmer Wim de Jong er in geslaagd om het damkampioenschap van Kennemerland op z’n naam te schrijven. Een uitstekende prestatie van de titelhouder, die spelers als Winter en Tielrooij vrijwel moeiteloos achter zich liet. In de laatste ronde kwam De Jong remise overeen met Tielrooij en be hield een punt voorsprong op De uitslagen: ODIN-1: 1 Pro Patria 220,70, 2 ODIN 208,00, 3 TVIJ 204,20, 4 TVA—Aalsmeer 188,90. Persoonlijke resultaten: 1 Bert Dam mers 52,20, 2 Ilse Dekker 51,40, 3 Irma de Jong 51,40, 4 Peter Jager 49,90, 5 Diana Smid 49,10. ODIN-2: 1 ODIN 207,50, 2 Olympia (Aalsmeer 205,60, 3 Actief Paterswolde 204,90, 4 Aalsmeer 195,10, GVAV Groningen 188,70. Persoonlijke resultaten ODIN: 1 Erica Boonstra 54,60,2 Jolan- da Jaasma 51,70, 3 Ingrid Slangen 50,20, 4 Greet Wuis 49,70, 5 Tineke Kraalj 36,70. honkslag, waarna Storks korte stop Roy van Dungen Gronovius een kostbare fout beging op een tik van Jos Mooy, waarop zowel Bosman als Berkhout voor runs zorgden: 6-4. Voor Remmerswaal (6-2-7-3) betekende dit tevens het einde van zijn heuvelmiddag. Hij werd vervangen door good-old Ron Renooy (4-0-1-0) die verder geen runs toestond. Storks deed nog wel iets terug in de achtste inning, toen Ersilia scoorde, maar Jan Berkhout (8-7-6-7) werd winnende werper, mede doordat zijn broer Cor Storks-speler Wim Koot op de thuisplaat uittikte. Stand eerste klasse A: Storks 4-6, Sparks 4-6, RCH 3-4, OVVO 3-4, Rooswijk 4-4, Schoten 4-3, Terrasvogels 4-3 en Hoofddorp 4-0. de HaasWinter 1-1, B. de Haas- Boerrigter 0-2. Eindstand: 1. De Jong 8 pnt., 2. Winter 7 pnt., 3. T. de Haas 5 pnt., 4. Boerrigter 5 pnt., 5. Tielrooij 4 pnt., 6. B. de Haas 1 pnt. Eerste klasse: AdelaarDe Wint 0- 2, MastelingButter 0-2, Elsing- Peters 1-1. Eindstand: 1. Elsing 8 pnt., 2. Butter 7 pnt., 3. De Wit 4 pnt., 4. Peters 4 pnt., 5 Adelaar 4 pnt., 6. Masteling 3 pnt. Tweede klasse: BezuyenKnijft 2-0, Toxo- peusHeinink 2-0, BrasJacobs 2- 0. Eindstand: 1. Bezuyen 9 pnt., 2. Bras 7 pnt., 3 Jacobs 6 pnt., 4. Knijft 3 pnt., 5. Toxopeus 3 pnt., 6 Heinink 2 pnt. De prijsuitreiking van deze finale zal plaatsvinden op zaterdag 27 mei a.s. in het clublokaal van D.V.S. aan de Dr. Schaepmanstraat te Haarlem. Aanvang 19.30 uur. Vooral in aanvallend opzicht waren de kende slagbeurt kwamen de Pino’s nog Pino’s machteloos. De Santpoortse pitcher één keer dicht bij een tegenrun, toen Nel Els Koks, die tevens voor Jong Oranje Wijker na een fout en twee stootslagen het uitkomt en één der grootste heuvelbelof- derde honk bereikte. Els Koks (10-0-1-1) ten van dit moment is, stond aan de Pino’s loste de zaak echter op, waarna Terrasvo- slechts één honkslag toe. Dit wapenfeit gels nog vijf maal tot scoren kwam (0-17). kwam op naam van Jolanda van Waveren (derde inning), maar resulteerde niet in runs. Terrasvogels kwam in de tweede inning op een 0-7 voorsprong na honkslagen van Marja van Putten, Jacqueline Vergnes, Mieke Brandhof, Ivonne van Elteren en Henny van der Vlugt, benevens een viertal vrije lopen. In de vierde inning liep Terras vogels uit naar 0-12, mede dankzij een bijzonder fraaie homerun van Lia Vianen, die op haar gang over de kussens tevens één loopster meevoerde. In de gelijkma- (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD. Opgelucht haalde de aanhang van Rooswijk adem toen pitcher Jan Berkhout in de negende inning met een koelbloedige vang de gevaarlijke Storks- I hitter Ersilia terugzond naar de Haagse dugout. De derde nul was daarmede een feit, S waardoor Rooswijk erin slaagde Storks na een spannend duel de eerste nederlaag in deze competitie toe te brengen (6-5). u k kF MM

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21