ad I r #1 I bij i F wc d w y W-w it H -1 Hl - Hm is? ill 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8- -- DINSDAG 2 M E I Compliment Conditie Pasar Dalam Coureurs Stuntwerk Lol Waterballet >x'' JiP i i b r Mg W Si w als een gr d) Coureurs 1, Van P zijn oogte- niging arvan n met rgani- ke rij- oende ibaar- y n Am- isteren konin- hillen- le poll an een bij de :hot ge ler. De ver het or alle in een De be- tioofd- i Leid de op kt. route meer Tus- pellen er dit jaar voor de volle honderd procent uit. In het damesklassement (vier deelne mende teams) ging het verbeten toe in de eindronde tussen de ploegen Soli II en de Old Smuggler Rukkers, waarvan de laat ste „aan het langste eind trok”. Toch nog een tikkeltje sport tijdens een evenement waarbij de lol duidelijk voorop stond. bedoeling was natuurlijk dat er zo weinig mogelijk werd gemorst, maar af en toe kletterde „het servies” met inhoud over de straatkeien. De belangstelling was groot voor het kussengevecht waar, de kleine binkies het tegen elkaar opnamen. Af en toe waagden ook de vaders zich in dit strijdgewoel die meestal al gauw onderuit gingen. Voor de peuters was er een baan vol hindernissen. Zij moesten over een touwtje springen, onder een tentzeil door kruipen, met een bal gooien en vervolgens weer zo snel mogelijk terughollen naar de startplaats. Een activiteit die vaak door één van de ouders werd vastgelegd met film- of fototoestel. verden n. Het bij de sgroep 'damse sk. Velsen vierde koninginnedag ^UUiÊliéfeestl^ Dolle pret beleefden de kinderen in Vel- sen-Oost met de behendigheidsspelen die gehouden werden op plantsoen 't Kaetie. De jonge coureurs gaven er een staaltje van hun rijvaardigheid op de skelterbaan terwijl de jeugdige obers rondsjouwden met dienbladen vol glaasjes limonade. De De grote attractie in Driehuis vormde het boegsprietvechten, dat beoefend werd op een grasveld aan de Aagtevonklaan. Het spektakel waartoe vele dappere lieden zich lieten verleiden, trok heel wat omstan ders die in een onbedaarlijk gelach uit barstten als de verliezer in het water plons te. De ware sportman kon zijn conditie testen met de hometrainers die waren op gesteld op een eenvoudig podium. De re sultaten werden zichtbaar gemaakt met behulp van een grote wijzer. En die presta ties toonden dat de pit er nog wel degelijk in zit, ook bij de ouderen. Met een uitbundige manifestatie op de vijfsprong van de Terrasweg ging ’s mor gens het oranje-feest in Santpoort-Noord van start. In zijn openingstoespraak toon de burgemeester mr. P. J. Molendijk zich verheugd over de grote opkomst van de bevolking. „Ik vind het fijn”, zo zei de burgemeester, „dat u allen in zo groten getale bent samengekomen voor de viering van de verjaardag van de Koningin. Dit feest is voor mij een prachtige gelegenheid om nader met u kennis te maken en overal eens rond te kijken. „Mr. Molendijk com plimenteerde de organisatoren en het be stuur van de Oranjevereniging Santpoort- Noord met het goed verzorgde program ma. „U hebt er veel werk van gemaakt”, aldus Molendijk. Onder trompetgeschal werd daarna door een groep van Scouting Nederland afdeling Santpoort de Nederlandse vlag gehesen. Het muziekkorps Soli bracht het Wilhelmus ten gehore. Die plechtige ge beurtenis werd gevolgd door een grote show van muziekkorpsen en schoolkinde ren. Aan de rondgang door het dorp werd onder meer deelgenomen door kinderen van de Bernard Alfrinkschool, de Juliana van Stolbergschool en de Bosbeekschool. De scholieren waren op kostelijke wijze uitgedost. Sommigen hadden zich schitte rend verkleed als heks, fee, bootskapitein en als verpleegster. De stoet werd vooraf gegaan door de meisjes van de vlaggenwacht, van het ma- jorettenpeloton en de muzikanten van So li. En midden tussen het feestgedruis in marcheerden parmantig het majoretten- korps en drumband „IJmuiden”. Maar de show werd ongetwijfeld gestolen door een groepje Chinezen. Zij hadden zich gehuld in een grote pop, voorstellende de Chinese draak. Onder het uitstoten van zeer merk waardige klanken bewoog het monster zich voort, tot grote hilariteit van het pu bliek. Aan het eind van de Hoofdstraat werd de mars besloten, waar alle jeugdige deelnemers een geurige afrikaan kregen aangeboden. VELSEN. Op tal van plaatsen binnen de gemeentegrenzen is de 69e verjaardag van koningin Juliana op uitbundige wijze gevierd. Gecostu- meerde optochten van voornamelijk verklede kinderen trokken veel pu bliek. De sportvelden waren trefpun ten van massale wedstrijden die op feestdagen als koninginnedag ieder een publiekelijk lijken uit te dagen tot het doen van kracht- en behendig- heidsproeven waaraan de toeschou wers evenveel plezier beleven als de deelnemers. Het zou te ver voeren om al die feestelijke evenementen in de krant nog eens de revue te laten pas seren. Een team van verslaggevers zocht willekeurige plekjes op waar muziek en plezier de boventoon voer den. Dat begon ’s morgens om 9 uur met een muzikale rondgang van de drumband „IJmuiden”. Dat eindigde ’s avonds heel laat op het Oranjebal in de Weyman in Santpoort. Her en der werden feestelijke momenten op de gevoelige plaat vastgelegd. Al liet het oranjezonnetje tijdens de ochtenduren verstek gaan, het ru moer op feestterreinen en in de vlag gende straten maakte een gezellige indruk. In Oud IJmuiden, Velsen- Noord, Driehuis, Santpoort en al de daar tussen liggende woonwijken. De oranjeverenigingen komt dan ook al le lof en eer toe voor het feit dat de verjaardag van koningin Juliana in de IJmond zo uitstekend kon worden gevierd. Door jong en oud. Voor elk wat wils. Een heel wat rustiger beeld maandag middag aan de Bloemendaalse straatweg in Santpoort-Zuid waar paalklimmen en „touwtrekken in driéën” veel publiek trok ken. Hier geen buitenvermaak als ver lengstuk van het café maar een felle wedij ver om de prijzen die bij het paalklimmen boven in de mast hingen. Na een ’s mor gens gewonnen tijdrace in Santpoort- Noord (in 3.06 seconden naar de top van de mast) gaf de 19-jarige Rob Loef hier fraai stuntwerk weg. Naar boven met de lappen pop Marja tussen de tanden geklemd voor een fles cognac en een prijsenvelop die boven tussen de fladderende prijzen werd weggegrist. Op blote voeten was dit een kleine moeite voor Rob Loef die tientallen leeftijdgenoten tot deelname inspireerde. Lachen, gieren, brullen was het maan dagmiddag bij het touwtrekken op het weiland tussen de Hoofdstraat en de Vlieland weg in Santpoort-Noord waarop de oranjevereniging „Santpoort-Noord” met enige moeite beslag had weten te leggen. Waar ’s ochtends nog de koeien van veehouder A. Hop ronddartelden zet ten ’s middags om vier uur de touwtrek- kers hun beste beentje voor. Zestien ploe gen schreven in waarvan een team van plaatselijke agrariërs zich het best staande wist te houden in een situatie die van touwtrekkersoogpunt uit bekeken verre van rooskleurig te noemen is. De ploeg won de wisselbokaal die dit jaar voor het eerst door de oranjevereniging wordt uit geloofd. De teams Bona (bedrijf Bonarius) en een winkeliersploeg eindigden achter eenvolgens als tweede en derde en moes ten genoegen nemen met een krat pils of andere prijzen in natura. Volgend jaar pakken we dit meer reglementair aan, zei na afloop de wedstrijdleider die met een wedstrijdterreintje vol kersverse koevlaai- en en veel publiek binnen de dranghekken voor soms onoplosbare problemen kwam te staan. Het touwtrekken heeft vorig jaar bij de oranjevereniging niet zo zeer als sport maar meer als publieke vermakelijk heid ingang gevonden. Dat laatste kwam resultaat werd onder luide toejuichingen van het veelkoppige publiek. Strafschop pen brachten de beslissing en waar Hoog ovens hierin beter was ging de fraaie wis- selbeker opnieuw naar deze brandweer ploeg, uitgereikt door de heer H. van Wijnen. Een vleugje romantiek van weleer op deze Nederlandse koninginnedag met op de achtergrond het weemoedige Teran Boelan... Een drukte van belang was het de hele dag op de Pasar Dalam binnenmarkt) in de cantine van de IJmond-MTS in Sant- poort-Noord. De weemoedige Indonesi sche melodietjes als achtergrondmuziek werden afgewisseld door de klanken van het electrische orgel waarachter virtuoos Theb Noom. De handel in oosterse artike- I len floreerde. Batiks, japonnen, poppen kust- en siervoorwerpen, gebruiksartike len en aanverwante zaken. Een doorlopende verloting stelde meni ge bezoeker die een gokje waagde in het bezit van een leuke prijs. De grote trek pleister was zonder twijfel Toko Piet uit Haarlem. Vier jaar geleden werd dit af- haalcentrum voor Indische gerechten en ingrediënten overgenomen door mevrouw Hogervorst. Een puur familiebedrijf waar zusters, dochters en nichtjes van de eige- naresse fungeren als gastvrouw. Naast de I intussen wel traditionele Indische happen die de Nederlandse gastronomen het wa ter in de mond doet lopen brengt Toko Piet tal van minder bekende maar zeker I niet minder smakende zaken. Mevrouw Hogervorst liet ons gul happen in een Bapao (chinees broodje), een Kwee man kok (gestoofde cake), Kwee lapies (maize- I na koekje) en een Batjang (rijst met var kensvlees in bamboeblad 2 uur gekookt). Met een toelichting van mevrouw Spier werd een costuumshow gegeven waarbij een Soendanegs bruidspaar, compleet met beeldschoon bruidsmeisje, de show stal. De viering van Koninginnedag in Vel- sen-Noord onder organisatie van de „Vel- sennoordse Aktiviteiten Kommissie” (VAK) kenmerkte zich door enkele hoogte- punten die begonnen met efen muzikale rondgang van het Tamboer en Trompet terkorps „Velsen-Noord S.M.” waarna op verschillende punten voor leerlingen van de basisscholen spel- en sportactiviteiten werden bedreven. In buurthuis „De Mei” was er van kleuters en jeugdige leerlingen van basisscholen een voortreffelijk optre den van het Poppentheater Plop uit Velsen en het clownsduo Willy en Billy. De vele kinderen hadden geweldige schik in dit optreden waarbij zij behalve limonade ook versnaperingen kregen. Hoogtepunt was ongetwijfeld de spuit- balwedstrijd tussen de brandweerkorpsen van Van Gelder Papier en Hoogovens die zich in een bijzonder grote belangstelling zowel van ouderen als jeugd mocht ver heugen. Het spektakel van ongerichte straalpijpen bezorgde menig kind maar ook ouderen natte kleren. Vooral van de jongeren zullen heel wat kleren te drogen zijn geworden. De eerste speelhelft had Hoogovens met zware watervallen wel de beste kansen maar tegen de regels in keurde scheids rechter B Hoogers de ingeschopte doel punten goed. Bevelvoerder A. Castricum van VGP miste een penalty. Dit werd in de tweede helft goedgemaakt door twee tref fers van VGP zodat een gelijk spel het 1 Pasar Dalan 4» ft Stuntwerk Conditie mA i Maai Compliment Waterballet "V s I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5