Heemskerker lid van verdienste Superstars” Velser sportweek en Beverwijk Jeugdtoernooien De Kennemers Tulpenrally start vrijdag JAN NEDERBURGH buitenspel BETER DAN STUY d, vakwerk! Koffie Hag probleemloos lekker! Wisla kampioen F koffie K K O MG mag I w*- IS KG K Uw Keukenpartner in Haarlem Fabian Heerkens B.V.. Stationsplein 64 (parkeergarage om de hoek), tel. 023-314143 Geopend van 09.00 17 30 uur Zaterdag van 09 00 17 00 uu< I A C F 25 SPORT M E I 19 7 8 /OENSDAG 3 I I I fTT ng rum beits, >n rwsemfu dan Redaktie: Ad Heesbeen tel. red.: 02550 - 15389 E I »aiitekskeukens te kust en te keur. MO, rfs zich die voorstek is er üi^ektende ete uitvoeringen ais er smaken zfn. Kom Mudange>de maenw uw eigen J 4 ll’J II’J extra fijne melange wiPKi I A* V.v Waardering schaakbond voor werk Piet Zwart Willy de Groot (voorgrond) in actie tijdens het Super-stars-onderdeel muurwerpen Titelverdedigers weer kansrijk ■EL Piet Zwart: blij met onderscheiding IUS (ADVERTENTIE) Het aantal inschrijvingen was zelfs deze keer verdubbeld en een aantal verenigin gen nam de organisatie van de verschillen de sporten voor zijn rekening. Elke vereni ging in de IJmond mag een dame en een heer afvaardigen, die dan elk in hun groep de meest uiteenlopende onderdelen moe- De stand aan kop in beide klassementen: heren: 1. Elfers, 2. Hoogmoed, 3. Ravens- bergen, 4. Bragt, 5. Bronsveld, 6. Kammer stein, 7. Van Kaam, 8. Van der Werff, 9. Van Rijn, 10. Peters. Dames: 1. Van Mou- rik, 2. Van Urk, 3. Nabom, 4. Schaap, 5. De Groot, 6. Nijssen. reserve- voorstel- i za van sa open rten die- fgehaald S D an 10-3 u, Tel. infor- ling op LE zo 14 mei Alle maten vanabel De Driehuizer keepers in het betaald voetbal, Heinz Stuy en Jan Nederburgh hebben eikaars krachten gemeten in een wielerwedstrijd op de hometrainer, welk duel eindigde in een overwinning voor de Telstar-doelman. Dat gebeurde tij dens de Oranjefeesten aan de Aagte- vonklaan in Driehuis waar een groot aantal toeschouwers Jan Nederburgh de overwinning zag behalen met een tijd van 15.4 sec. (over 375 meter) tegen Stuy 18.6 sec. Het resultaat, dat Nederburgh op de klokken van tijdwaarnemer Ge rard Peters bracht, werd overtroffen in de finale van het open hometrainerkam- pioenschap van Driehuis. Die titel ging namelijk met een tijd van 15 seconden rond naar Henk Klauwers uit Santpoort wiens echtgenote Riet het dameskampi- oenschap won: 250 meter in 12 seconden. Op de foto boven: Jan Nederburgh en Heinz Stuy tijdens hun race. .15 u •LT AMe maten vanabel ERHAAL Theatre VAN DE ;ery: The o één dag, elling van an 12-3 u 1 van 10-5 88 M. 12-3 u; 2-3 u-tel. In de tijd van koninklijke onderschei dingen is Piet Zwart uit Heemskerk, toernooidirecteur van het Hoogovens- schaaktoernooi door de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond tot „lid van ver dienste” benoemd. Zwart kreeg deze on derscheiding op grond van zijn aktivi- teiten voor het Hoogovensschaaktoer- nooi, waar hij 23 jaar geleden als secre taris zijn werk begon en voor zijn be moeienis met het snelschaakkampioen- schap van Nederland voor teams dat zaterdag 27 mei weer voor de vierde achtereenvolgende maal in de Bever- wijkse Sporthal zal worden gehouden. De organisatie berust steeds bij de Be verwijkse schaakclub Pat Mat waarvan Zwart sinds mensenheugenis een actief lid is. y Stone ),- soon iperkt o De heren begonnen gisteravond met de veldsporten. Voor enkele onderdelen zoals de honderd meter sprint en de duurloop over drie kilometer, kwam het echt op een goede conditie aan. Het hinkstapspringen, balwerpen, spring- en kruipestafette en de voetbaldribble vereisten in de meeste ge vallen een bepaalde vorm van behendig heid. De winnaar van vorig jaar ging ook nu weer goed van start en na één avond heeft Ruud Elfers de leiding. Hij zal echter nog de nodige tegenstand ondervinden, want het verschil met z’n naaste belagers bedraagt slechts enkele punten. In de sporthal vermaakten de dames zich met onderdelen als: basketbaldrib- ble, tafeltennis, badminton en enkele meer gymnastische oefeningen. Ook bij de dames doet de kampioene van vorig jaar het erg goed. Ludie van Mourik heeft na de eerste avond al een behoorlijke voorsprong genomen op haar achtervolg- sters. „We weten nog niets maar hebben er aUe vertrouwen in”, vertrouwt Zwart ons toe, die zich graag wil blijven inzetten om vele anderen de gelegenheid te geven het „Koninklijke Schaakspel” in toemooi- vorm te laten spelen. IJMOND. Vorig jaar besloten de organisatoren van de Velser Sportweek om een min of meer nieuw onderdeel in het programma op te nemen onder de naam „Superstars”. Het idee was afkomstig van de bekende televisieserie, waarin allerlei topsporters in één competitie uitkomen en verschillende sportonderdelen moeten af werken. Het probeersel van de Velser Sportweek bleek zo’n succes, dat men dit jaar opnieuw de „Superstars” op het Sportweekprogramma plaatste. De 53-jarige Zwart treedt met zijn be noeming tot „lid van verdienste” toe tot een kleine groep gegradueerden in de KNSB die bepaald niet als voorstander van een „lintjesregen” bekend staat. Zo kent de KNSB slechts twee ereleden in de oud-wereldkampioenen Euwe en Bot- winnik. Ook zijn er maar weinig leden van verdienste. Bij het 100-jarig bestaan van de KNSB kreeg de huidige NHSB- voorzitter J. C. Muyen en het oud-KNSB- bestuurslid C. Rothert uit Heemstede dit erepredikaat aangemeten maar zij ma ken dan ook deel uit van een min of meer selecte groep die de tien niet over schrijdt. „Ik zie het persoonlijk als een eer en gelijk als een hommage aan het gehele toemooicomité”, merkt Zwart op. „Vroe ger was er nauwelijks sprake van contact tussen de KNSB en het Hoogovenstoer- nooi maar onder de voorzitters Goud- smit, Ruth en nu Wille is dit sterk verbe terd”, vindt Zwart die duidelijk de in druk geeft met zijn onderscheiding inge nomen te zijn. Van het Hoogovenstoer- nooicomité ontving hij direct een bloem stuk evenals van zijn eigen club Pat Mat. Door de „concurrerende” Beverwijkse schaakclub Weenink werd Zwart even eens met een bloemstuk bedacht wat voor de goede schaakverhoudingen in het Beverwijkse bij Zwart erg fijn is overgekomen. Is de toekenning van deze onderscheiding door de KNSB echter niet een knipoog van de bond aan het adres van de Hoogovens om het toernooi voort te zetten? Piet Zwart ziet het er natuurlijk niet helemaal los van, maar hij heeft toch wel de indruk dat het honderden schakers bij het snelschaak- accent gelegd moet worden op de waar dering van de KNSB voor het werk dat De jeugdcommissie van de voetbalver eniging De Kennemers houdt dit jaar voor de 13e maal het Hoofdstedentoer- nooi voor A-l junioren. Dit toernooi wordt afgewerkt op zaterdag 20 mei en zondag 21 mei op het sportpark Adri- chem in Beverwijk. De volgende vereni gingen nemen aan dit gebeuren deel: MKV’29 (Leeuwarden), Oosterparkers (Groningen), Asser Boys (Assen), Rapid (Limburg), BW (Den Bosch), Lenig en Snel (Den Haag), Utrajectum (Utrecht), De Spartaan (Amsterdam), Haarlem, Zwolle, SML (Arnhem) en De Kenne mers. De deelnemers, Haarlem en De Spar taan uitgezonderd, zullen reeds vrij dag 19 mei in Beverwijk arriveren. Zij zullen vrijdag- en zaterdagnacht worden ondergebracht bij pleeggezinnen. Aange zien de jeugdcommissie van de Bever wijkse voetbalvereniging er nog niet in is geslaagd alle mensen onderdak te bren gen, wordt een beroep gedaan op de inwoners van Beverwijk en omgeving. Er kan contact worden opgenomen met H. Baanders, tel. 02510-30383, A. Fenger, tel. 02510-27730 en J. Hommes, tel. 02510- 27029. De overige jeugdtoernooien die bij De Kennemers worden gehouden zijn: 4 mei: (Hemelvaartsdag) Mart Berghuis- toernooi voor C-junioren, 6 mei: Piet Blaauwtoemooi voor B-junioren, 7 mei: Max Lindnertoemooi voor A-pupillen, 13 mei: een B-pupillentoernooi. Bij de voetbalvereniging Beverwijk staan de volgende jeugdtoernooien op het programma: 6 mei: Nol Hennen toer nooi voor B-pupillen. 7 mei: V. van Veen- toemooi voor A-pupillen. 20 mei: N. Gra- pendaaltoernooi voor C-junioren 1 en 2. 21 mei: Zilveren Schoentoernooi voor B-junioren, 13 t/m 15 mei (pinksterweek- einde) Jan Maenhouttoemooi voor Al junioren. 9 9 ten afwerken. Het evenement moet op twee avonden gehouden worden, want het programma omvat specifieke veld- en zaalsporten. Vrijwel alle onderdelen wer den bedacht door Mario van der Linden, leraar lichamelijke opvoeding in IJ- muiden. Gisteravond werd de helft van het totale evenement afgewerkt. De organisatie bleek vlekkeloos. De organisatoren slaag den er zelfs in om het wegblijven van enkele deelnemers zodanig op te vangen, dat het rooster zonder problemen gehand haafd kon blijven. De wedstrijden werden blijkbaar erg serieus genomen door de bijna vijftig deelnemers. Het werd snel duidelijk, dat velen al op de diverse onder- delen getraind hadden. Dit gaf niet altijd het gewenste resultaat, maar in veel geval len gaf het toch de doorslag. Nu in nieuwe verpakking van 250 gram. Hag, échte koffie, gezuiverd van coffeïne en andere schadelijke bestanddelen. Beter voor hart, zenuwen, maag, gal en lever. kampioenschap voor teams bijeen zijn, een grote organisatorische aanpak vergt verricht is. Het valt inderdaad niet te die niet nalaat alom grote indruk te ma- ontkennen dat een jaarlijks evenement ken. Komt er nu een 41ste éditie van het met vele honderden schakers zoals ook Hoogovensschaaktoemooi? Piet Zwart: (Van ohze autosportmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Vrijdagoch tend start in Rotterdam de 27ste intema- ionale Culf-Tulpenrally, die als de be kendste Nederlandse rally meetelt voor iet Europees- en Nederlands rally kampi oenschap en tevens voor de Beneluxrally rophy. Aan dit grootse evenement.doet >en groot aantal regionale autosporters mee hetzij als rijder, service-bemanning >f official. Na de start zal de rally-karavaan een ■oute volgen via de Veluwe en Limburg jaar het Belgische Arlon, waar zaterdag- niddag weer gestart wordt om zondag- niddag bij Gilze-Rijen (NB) te finishen. )nder de deelnemers bevinden zich onder fneer het ASVK-Stripteam met als equipes i'aas/v. Zutphen (Boesingheliede, Haar- em), Richard/Dickhout, v. Gerve/Ypen- >urg en Kuipers/Smeets, allen in een Opel Cadett GT/E. In een zelfde auto rijdt Titia Vesterhof uit Buitenkaag (bekend van de Zeronica Dames-equipe van vorig jaar) inet als navigatrice Anja Beltzer uit Am- erdam. Zij vormen de enige Nederlandse iames-Equipe. Met steun van een Haar- emse dealer zal ook Maarten Brink uit Haarlem, met navigator De Rooy uit Zeist, üs privé-rijder proberen zijn Opel Ascona laar een wederom goede klassering te ituren. De leiding van de service van het ISVK-Stripteam heeft Henk van Tunen lit Beverwijk, terwijl de Haarlemers Smit in Blom (een nieuwe nationale rally-Equi- pe) voor de dames Westerhof en Beltzer de ervice verzorgen. Behalve deze mensen :al er vrijdag uit Haarlem ook een groep ran 20 a 25 leden van de ASV „Kennemer- |and” naar het zuiden van Nederland ver- irekken. Onder leiding van dp Hillegom- taer Kees v. Schenk-Brill züllen zij daar lén of meer klassementsproeven uitzetten en als officials de tijdwaarneming en vei- igheidscontrplle verzorgen. WARSCHAU. Wisla Krakau is gister- vond voetbalkampioen van Polen ge worden door in de laatste wedstrijd van de competitie op eigen terrein met 3-1 van |lrka uit Gdynia te winnen. Wisla zal Polen het komende seizoen dus Vertegenwoordigen in het toernooi om de feuropese beker voor landskampioenen. Slask Wroclaw en Lech uit Poznan, die tegen elkaar speelden Slask won met 1-0 Ieindigden op respectievelijk de tweede jen derde plaats. Mk. 58 coffeïnevrij WW MB

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25