Foxtrot De Heilige Johanna Hedda Gabler Beethovencyclus Burton Green Kaz Lux agenda van amsterdam NDE 13 UITWIJZER 19 7 8 M E I VRIJDAG 5 Toneel en muziek Bioscopen ■■■Ml I I ■MMMMH MMMBMMB De Poolse bas Leonard Mroz. Annerose Schmidt Splinters. De theaterwerkgroep van de Toneelschuur speelt van 5 t/m 7 mei in Toneelschuur de eigen produktie Splinters. Vanuit een theaterworkshop in de Schuur hebben zeven spelers een programma gemaakt met als basis acht sketches van Harold Pinter. De groep heeft deze produktie ingestudeerd onder Rijk de Gooyer en Anna Karterink in Boeing Boeing Door Zang Vriendschap. Dinsdagavond (20.15 uur) voert de Christelijke Oratoriumvereniging „Door Zang Vriendschap” onder leiding van zijn dirigente Yolén Trabsky en begeleid door het Noordhollands Philharmonisch Orkest het Requiem in d-Moll van Mozart en het Te Deum van Dvorak uit in het Haarlems Concertgebouw. Verdere medewerking wordt verleend door de sopraan Wendela Bronsgeest, de alt Joke de Vin, de tenor Marius van Altena, de bas John Bröcheler en de organist Tijn van Eijk. Beethovencyclus. Niet alleen in Amsterdam waar een speciaal-samenwerkingsverband van het Concertgebouworkest en het Amsterdams Philharmonisch Orkest al enkele seizoenen zorgt voor een Beethovencyclus van een hoog internationaal niveau, maar ook in Haarlem wordt in de maand mei bijzondere aandacht besteed aan het veelomvattende repertoire van de meest onstuimige componist uit de eerste Weense School. Op drie achtereenvolgende donderdagen, te beginnen met 11 mei, loopt een korte Beethovencyclus van het Noordhollands Philharmonisch Orkest die het beluisteren zeer waard is en die ook aandacht schenkt aan andere werken dan het „ijzeren repertoire”. Een voorbeeld van die stelling zijn de Duitse dansen en contradansen waarmee het openingsconcert volgende week donderdagavond (20.15 uur) van start gaat. Onder leiding van dirigent André Vandernoot wordt voorts de Tweede Symfonie en het Vijfde Pianoconcert uitgevoerd, waarin de Oostduitse pianiste Scène uit De heilige Johanna van de abat toirs, een produktie gespeeld onder regie van Annemarie Prins. Hedda Gabler. Het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam komt op 5 en 6 mei terug in de Toneelschuur met een opvoering uit de serie De Favorieten. Ditmaal is de keuze gevallen op Ibsens toneelspel Hedda Gabler. Onder regie van Jan Joris Lamers zijn de spelers van het O.T. gekomen tot een geheel eigen visie op Ibsens stuk. Er is geen sprake meer van een traditionele vormgeving. Het publiek ziet zelfs de achterzijde van het decor, zo is de voorstelling in haar geheel doorzichtig geworden; een glashelder verslag van het stuk Hedda Gabler, waarin de gruwelen van het provinciaalse burgerdom dat zichzelf te gronde richt zichtbaar gebleven is. Een eigenzinnige voorstelling dus; in elk geval een interessante visie op toneelmaken in onze tijd. Aanvang 20.30 uur. leiding van Centrum-acteur Luk van Mello. Het belooft een sterk relativerend spel te zijn, waaraan humor en ironie niet vreemd zijn. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Heinrich Böll. Tweede-jaars studenten aan het Instituut voor Theaterwetenschap van de Rijksuniversiteit van Utrecht hebben onder leiding van Paul Binnerts een theaterproduktie gemaakt die gebaseerd is op Heinrich Böll’s roman. De verloren eer van Katharina Blum. De groep heeft gewerkt als collectief en toont het ontstane produkt op 7 mei in de Toneelschuur. Het gaat om een carnavaleske theatercollage van beelden, muziek en tekst, waarin manipulatie van en door massamedia, „terrorisme”, werkwijzen van politie en justitie aan de Annerose Schmidt de soliste zal zijn. Zij toonde haar hoge niveau nog vrij recentelijk in november toen zij excelleerde op het eerste van een korte reeks Mozart-concerten. Bernard Bartelink. Zaterdagmiddag (15 uur) speelt de vaste organist van de RK Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart 146 te Haarlem in eigen huis. Zijn repertoire vermeldt naast werken van Clérambault en Mendelssohn een behoorlijke inbreng van Scandinaviërs. Sibelius, Slögedal en Nielsen sluiten de gratis toegankelijke orgelbespeling af. Albert de Klerk. Onze criticus Johan van Kempen oordeelde over het compositorisch niveau van enkele Franse orgelwerken die Albert de Klerk afgelopen zaterdagmiddag in de Kathedrale Basiliek te Haarlem uitvoerde, onomwonden. Met name de Pastorale van Milhaud, de Prélude et Fughetta van Roussel en het Choral van Honegger Peter Klapwijk. Zowel in het Frans Halsmuseum als in Galerie Van in de Hagestraat 18 in Haarlem worden in de komende weken twee exposities gehouden van het werk van de jonge Haarlemse kunstenaar Peter Klapwijk. „Van” toont tot 19 mei zijn nieuwe schilderijen (maandag van 11-22 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 12-14 uur en op zaterdag van 12-15 uur), terwijl Klapwijks tekeningen en collages tot en met 28 mei in het museum worden tentoongesteld. Daar kan men dagelijks van 10-17 uur terecht, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Al met al wordt een compleet overzicht geboden van recente vorderingen van Klapwijk. Galerie Lóa. Nog tot en met 13 mei exposeert Helgi Fridjónsson uit Ijsland in Galerie Lóa, Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Geopend van woensdag tot en met zaterdag van 14-18 uur. Nieuwe Slof. „Het Rijk der Ribbels” is de titel die Jan G. Nolst Trenité heeft meegegeven aan zijn collages en Don Juan van F Act. Het regisseurscollectief F Act uit Rotterdam(werkt onder auspiciën van de Toneelraad) speelt op 10 mei in de Toneelschuur „De Don Juan”, een stuk naar het klassieke Don Juan-thema, opnieuw geschreven door Leo Hoogenboom en At Ceelen. De beide her-schrijvers hebben het oorspronkelijke romantische stuk uit de irreële sfeer getild. Het nieuwe verhaal zou je het best geromantiseerde nuchterheid kunnen noemen. De hoofdpersonen zijn de acteur Daponte en de actrice Rosina Elvira. Allebei een gevierde toneelpersoonlijkheid. Zo zijn zij eikaars rivalen. Daponte heeft nog één grote wens: Don Juan spelen. Het komt echter tot een krachtmeting tussen Daponte en Elvira en dat betekent het einde van Dapontes heerschappij. Rosina Elvira zal nu zelf Don Juan spelen. Man en vrouw zijn hier als menselijk individu gelijk. Dat de man het schermgevecht van de vrouw verliest komt eenvoudig omdat hij als mens (niet gis man!) niet tegen het gevecht is opgewassen. Onder regie van Hoogenboom is deze Don Juan-visie een heel aantrekkelijke voorstelling geworden waarin de vijf spelers in diverse dubbelrollen zeer verdienstelijk spel leveren. Eilbert Gieske is daarin een prachtige parodie op de klassieke don Juan-speler. Aanvang 20.30 uur. achtte hij geen literatuur van de bovenste plank. Wel positief schreef Van Kempen over het gehalte van de Trois Pièces van Ibert, de indringende wijze waarop De Klerk het werk wist te presenteren en het feit dat De Klerk al zijn creativiteit aan de composities verbond. De vier genoemde werken komen ook voor op het programma van de orgelbespeling die Albert de Klerk dinsdagavond (20 uur) geeft in de Grote of Sint Bavokerk in Haarlem. Werken van Franck en Duruflé completeren het concert. Teylers Museum. In de aula van Teylers Museum aan het Spaarne te Haarlem zal organist Wim Daim zondagmiddag (15 uur) concerteren op het 31-toons Fokker-orgel. Op het programma staat zowel oude als nieuwe muziek. Wat de oude muziek betreft worden werken van Josquin des Prez, Sweelinck, Pachelbel, Stanley en van een anonieme Spaanse zeventiende-eeuwer uitgevoerd. Het contemporaine deel omvat een compositie van Henk Badings en improvisaties op de 31-toons speeltafel. St. Agathakerk. De Amerikaanse organiste Lynn Ziegler, die op dit ogenblik een concertreis door Europa maakt, zal op zaterdagavond (20.15 uur) het eerste orgelconcert verzorgen in de zomerserie die onder auspiciën van de Orgelkring Bollenstreek plaats heeft in de St. Agathakerk te Lisse. Lynn Ziegler, afkomstig uit Minnesota in 1969 af aan het Oberlin Conservatorium, waarna zij meerdere malen de Zomeracademie voor orgel in Haarlem bezocht. Zij is sinds drie jaar als lerares orgel verbonden aan de Iowa State University. Zij zal op het Adema-orgel in de St. Agathakerk, dat Frans Romantisch van Luc Lutz maakte een bewerking van het oorspronkelijke stuk en Robert Chetwyn regisseerde het. Op 11 mei wordt het opgevoerd in de Haarlemse Stadsschouwburg, aanvang 20.15 uur. Flemmy. Sidewalk Theatre komt met The Idlers Rollers Band op 10 en 11 mei naar de Toneelschuur met de nieuwe produktie „Flemmy”. Het verhaal over corrupite bij de politie en de toenemende agressie en jeugdwerkloosheid in het stinkende klimaat van een wereldstad. Sidewalk Theatre was eerder in de Schuur te zien in „Son of a Gun”. Aanvang 20.30 uur. De Heilige Johanna. De Duitste auteur Bertold Brecht laat in zijn toneelstuk De Heilige Johanna van de abattoirs de schrijnende verhoudingen zien tussen kapitaal en arbeid, tussen baas en knecht. Hij toont er ook in aan hoe gewiekst de grootkapitalist manipuleert en hoe hij een schijnheilige pose kan aannemen om langs die omweg toch met nietsontziende snelheid zijn puur zakelijke doelstelling te bereiken. Brecht tekent er onomwonden in aan hoezeer de arbeider machteloos is. De heiige Johanna van de abattoirs speelt in Chicago. De klassestrijd speelt zich af tussen de arbeiders van de slachthuizen en de veehandelaren. Brecht laat ook de grote Oude Slot. Boeketten van voorjaarsbloemen staan nog tot en met komende zondag te geuren in het koetshuis van het Oude Slot in Heemstede waar ze in samenhang worden getoond met schilderijen, aquarellen, porselein, boeken en tegels uit vier eeuwen. Iedere dag van 10-17 uur geopend. Kleuretsen. Leentje Linders, onlangs nog te gast in het Noordelijke Koetshuis van Beeckestijn heeft andermaal een tentoonstelling in onze regio. Tot 19 juni exposeert ze haar kleuretsen samen met circusfiguren van Gertru de Groot in de expositiegalerij op de luchthaven Schiphol, gelegen op de derde verdieping van het stationsgebouw nabij het restaurant Aviorama. Coen van Os. Schilderijen van Coen van Os, de uit Mijdrecht afkomstige kunstenaar, zullen vanaf 10 mei twee maanden lang te zien zijn in de diverse ruimten van het hotel Sheraton Schiphol Inn aan de Kruisweg 495 in Hoofddorp. karakter is, werken van Bruhns, De Grigny, Bach, Franck, Alain en Reger ten gehore brengen. HJC. Vanavond (22 uur) kunnen liefhebbers van swingende, moderne jazz geen moeite hebben de weg te vinden naar de Haarlemse Jazz Club, waar het gemengd Amerikaans-Nederlandse sextet van trompettist Burton Green van leer zal trekken met neo-bop jazz. De beide andere blazers zijn sinds enkele jaren in ons land woonachtig, maar hebben met tientallen sessies hun reputaties kunnen vestigen: Ron Stallings en Harvey Wainapel. Het sextet wordt gecompleteerd door pianist Arnold Klos, bassist Jacques Schols en slagwerker Rob Peters. Cake. De deels Haarlemse reggaegroep Cake musiceert zaterdagavond (20 uur) in het Hoofddorpse jongerencentrum De Arnoldushoeve aan de Hoofdeweg 574. ■■iMMMHI schijnoplossing zien: de liefdadigheid. We zien hier de organisatie van de Zwarte Strohoeden, een vereniging die liefdadigheid op religieuze grondslag beoefent. Annemarie Prins, vooral bekend geworden door haar Theater Terzijde, heeft met een groep amateur-spelers - geselecteerd uit ruim tweehonderd mensen die destijds op de auditie afkwamen - een opmerkelijke voorstelling gemaakt van dit stuk van Brecht. De voorstellingen die zij er met haar groep in Amsterdam (De Engelenbak) van gaf waren al vrij snel uitverkocht. Voor Haarlemmers is er nu de gelegenheid deze uitstekende produktie toch te gaan zien: op 11 en 12 mei in de Toneelschuur. Een voorstelling die wat spel en vorm betreft menige beroepsproduktie de loef afsteekt. Aanvang 20.30 uur. Bolhoedmannen. Perspekt laat op 11 en 12 mei in Pierrots Paradise (De Egelantier) weer een proeve van bekwaamheid zien in De Bolhoedmannen. Dat betekent een voorbereidingsfase van een nieuwe produktie die het volgend seizoen in première moet gaan. Er wordt onder meer gebruik gemaakt van rijdende projektieschermen. Aanvang 20.30 uur. Friends Road Show. Later deze maand komen ze in de Toneelschuur, maar komende zondagavond zijn ze al te zien in Centrum 111, Herenweg 111, Heemstede: de Friends Roadshow International. De groep komt met het nieuwe programma „Baloney”, een selectie van sketches, songs, stunts. Tevens een deel uit hun nieuwe rockmusical „Billy Spears”, die zal gaan over het leven van Shakespeare. Aanvang 20.30 uur. Genesius. Amateurtoneelgroep Genesius uit Haarlem speelt op 9 mei in de Toneelschuur drie korte toneelstukken. Begonnen wordt met „Toevallige ontmoetingen” van Noel Coward, daarna volgen twee stukken van Fernando Arrabal: „G ebet” en „Picknick te velde”. Genesius gaat deze produkties nog deze maand spelen in Osnabrück, maar wil ze eerst ook aan eigen publiek laten zien. De voorstelling in de Toneelschuur begint om 20.30 uur. tekeningen die tot het einde van deze maand worden geëxposeerd in het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof in de Kerkstraat in Beverwijk (van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 19-17.30 uur). Nolst Trenité, die afkomstig is uit Velsen-Noord, verwerkt bijenwas in abstracte reliëfs en brengt daarmee ribbelpatronen aan die sterke overeenkomsten hebben met de raatvorming in bijenkasten. Zandvoort. Het Cultureel Centrum in Zandvoort (Gasthuisplein 9b) presenteert tot en met 28 mei tekeningen van Emmy Vrijberghe de Conigh. Men kan er van woensdag tot en met zondag terecht tussen 14-17 uur. Witte Te ja ter. Theaterwerkgroep Rats speelt zondagmiddag aanstaande in het Witte Tejater, Kanaalstraat, IJmuiden ,de produktie „Meisjes toch”. Toneel voor kinderen, dat gaat over meisjes die een raket willen bouwen. Ze worden aanvankelijk nogal sceptisch bekeken door de ouders en de jongens. Aanvang 14.30 uur. Bij de toegangsprijs is een glas limonade inbegrepen. Russische liederenavond. De 31-jarige Poolse bas Leonard Mroz, die afgelopen maandagavond deel uitmaakte van het zangkwartet dat onder Haitink tot grote hoogte kwam in een uitvoering van Beethovens Negende, was vorig jaar de grote winnaar van het NCRV-Operaconcours. Veel twijfel kan er niet zijn over het uitzonderlijke talent van de jonge Pool die kan bogen op enkele prachtige aanbiedingen van Glyndebourne en een contract om Ismailova op de plaat te zetten. Zaterdagavond geeft hij een recital in het Haarlems Concertgebouw, waarop hij liederen van Tsjaikovsky, Rachmaninof, Sjostakovitsj en Moessorgski ten gehore zal brengen. Een volledige Russische liedavond dus. De begeleiding is van pianiste Renata Humen. Aanvang 20.15 uur. Mroz, die met gerenommeerde orkesten zong onder dirigenten als Braithwaite, Montgomery en Downes, studeerde in 1972 af aan het Conservatorium van Warschau en is sindsdien als solo-zanger aan het Grote Warschause Muziek theater verbonden. Boeing Boeing. In Mare Camoletti’s blijspel Boeing Boeing is de hoofdfiguur een vrijgezel die er tegelijkertijd drie vriendinnen op nahoudt. Zij zijn alle drie stewardess, maar bij verschillende maatschappijen, met verschillende dienstregelingen. Maar als slecht weer en roosterwijzigingen tot ongewenste doublures van de damesbezoeken leiden, krijgt onze vrijgezel het knap moeilijk. Wim Daim: zondagmiddag in Teylers museum. Gerrie van der Klei en Willem Nijholt in Foxtrot. orde komen, maar in het bijzonder de manier waarop gewone mensen daardoor in het nauw gebracht kunnen worden. „Figuren uit de eigentijdse geschiedenis”, is de produktie gaan heten. De voorstelling begint om 20.30 uur. Zeventig procent van het repertoire bestaat uit reggae, dat aangevuld wordt met goud van oud, soul en swing. In de bezetting spelen de Haarlemmers Rob van Donselaar (zang en toetsen) en Rob ten Bokum (gitaar) een hoofdrol. De ritmesectie bestaat uit drummer Gregroy en bassist Julio Richardson. De groep speelde al eerder in de hoeve en heeft een vrij grote vaste aanhang in deze contreien. Verdiend overigens, want hij beschikt over een fris en dansbaar geluid. Stamp ’n Go. Nederland heeft niet de beschikking over tientallen reggaebands, eenvoudig omdat de muziek hier behoudens enkele uitzonderingen (Bob Marley) niet bijster populair is. Vreemd genoeg spelen de beste Nederlandse bands dit weekeinde beide in deze regio. De Haagse Stamp ’n Go, opgebouwd rond ex-Super Sister Ron van Eek, komt Vanavond naar het Heemskerkse jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat 1. Het kwartet staat garant voor een avondje uitbundig swingen. Aanvang 21.30 uur. Jazzhuis Velsen. Zaterdagavond (21 uur) wederom live jazz in Jazzhuis Velsen, in het gebouw van het Witte Tejater, Kanaalstraat 257 te Velsen. Ditmaal treedt het Kwartet Maarten van Norden en Boy Raaymakers op met Rob Verdurmen op drums en Arjen Gorter op bas. Nederlandse geïmproviseerde muziek van een hoog niveau. Kamermuziekavond. Werken voor saxofoon en piano (een weinig voorkomende combinatie) van Liszt, Maurice, Van Dijk, Absil en De Merseman worden zaterdagavond (20.15 uur) door pianist Lodewijk Colette en altsaxofonist André Hemmers ten gehore gebracht op een kamermuziekavond in de Grote Muziekzaal van Jeugd en Muziek in het Haarlemse cultureel centrum De Egelantier aan de Gasthuisvest. i Foxtrot. Anile M. G. Schmidt’s uccesvolle musical Foxtrot krijgt vanaf 5 lei een serie voorstellingen in de iaarlemse Stadsschouwburg. Dat gebeurt p 5,6 en 7 mei en op 9 en 10 mei anstaande. Het betreffen echter allemaal bonnementsvoorstellingen, waardoor er log maar weinig toegangskaarten voor de rije verkoop over zijn. Het kleinste bonnement is op zaterdag. Voor die vond maakt de niet-abonnementhouder ,e meeste kans nog aan kaarten te komen. Is Foxtrot in Haarlem is uitgespeeld rolgen er nog twee voorstellingen in de Stadsschouwburg van Velsen, op 11 en 12 nei. Ook dit zijn [bonnementsvoorstellingen en daarvoor ijn alleen nog enkele plaatsen verkrijgbaar. In Foxtrot brengt Annie Schmidt de jaren dertig terug, de dreiging van de fatale wereldoorlog, de iconomische crisis en de ichijn-zorgeloosheid waarin de wereld roortging. De schrijfster koos voor het /erhaal van een meisje van buiten dat in ie grote stad belandt. Rond deze •envoudige intrige raakt zij echter tal van nenselijke problemen en naatschappelijke situaties, die actueel iaat onze tijd worden vertaald. Daarbij naakte Harry Bannink weer aansprekelijke muziek en wordt er door een uitstekende balletgroep wervelend gedanst. Regie en choreografie zijn van Paddy Stone. Wie voor de voorstellingen die nu komen geen plaatsen meer kan bemachtigen zal voor wat Haarlem betreft tot het najaar moeten wachten: in november komen er nog enkele voorstellingen van Foxtrot terug in de schouwburg. Concertgebouw (Van Baeriestraat, tel. 718345). Woensdag 3 mei. gr. zaal, 12.30 uur: gratis lunchconcert Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. KI. zaal: 20.15 uur: Leonard Mróz, bas en Renata Humin, piano. Werken van o.a. Rachmaninoff en Moussorgs- ky. Donderdag 4 mei: Gr. zaal. 19.30 uur: Her denkingsconcert. Amsterdams Phflharmo- nisch Orkest m.m.v. Toonkunstkoor afd. Am sterdam, dir. Anton Kersjes, sol. Henk van Ulsen (voordracht). Zaterdag 6 mei: Grote zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest. Dir. Szymon Goldberg. Sol. Thomas Magyar, viool en Martha Argerich, piano. Werken van Haydn, Berg en Mozart. Zondag 7 mei, gr. zaal, 20.15 uur: Internationale Pianoserie met Mar tha Argerich. Werken van o.a. Schumann en Chopin. KI. zaal 10.15 uur: Italiaans Cultureel Instituut, Trio di Como, m.m.m. Claudio Bella- si, viool, Umberto Olivet, viool en Emilio Poggi- oni, altviool. Werken van o.a. Renosto, Lolini en Bruni. Spiegelzaal: 11 uur: Nederlandse omroepstichting für Elise. Woensdag 10 mei, kl. zaal. 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hans van den Hombergh. stadsschouwburg (Leidseplein tel. 242311): woensdag 3 mei: 20 uur: Ned. Operastichting, Simon Boccanegra. Donderdag 4 mei: 19.30 uur: Publiekstheater. Documentaire ’40-’45. Vrijdag 5 en zaterdag 6 mei: 19.30 uur: Pu bliekstheater met Plastonow. Zondag 7 mei: 14 uur: Ned. Operastichting met Simon Boccane gra. Maandag 8 mei 20.15 uur: Ned. Opera stichting met Simon Boccanegra. Woensdag 10 mei: 20.15 uur: Ned. Operastichting met Orlando. Carré, Amstel, tel. 225225): t.m. zondag 7 mei: de revue: „Lach om het Leven” met André van Duin, Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp, Donald Jones e.v.a. Maandag 8 t.m. woensdag 10 mei: 20.15 uur: „1001 Nacht”. R.O. Theater. Centrum Bellevue (Leidsekade tel. 247248): woensdag 3 t.m. zondag 7 mei (beh. donderdag 4 mei): 20.30 uur: Toneelgroep Centrum. „Een bekentenis” door Ton Vorstenbosch naar Mar cellus Marcellus Emants. Donderdag 4 en vrij dag 5 mei: 12.30 uur: Toneelgroep Centrum met „Een positie” door Marcellus Emants. Alhambra 1 (Weteringschans tel. 233192): „Pas torale 1943”, toegang alle leeftijden. Dagelijks 14, 18.45 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra 2: „Annie Hall”, toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.45, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat tel. 234876): „Close encounters of the tird kind”, toegang alle leeftijden. Dagelijks 14 en 20.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tie. 266227): „Ludwig”, toegang 16 jaar. Dagelijks 14 en 20 uur. Calypso Club: „Looking for mr. Goodbar”, toe gang 16 jaar. Dagelijks 14.15, 19, 21.30. Zondag 13.15, 15.45, 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, tel. 248933): „De com plete verleiding”, toegang 18 jaar. Dagelijks 11, 12.30, 14. 15.30, 17, 18.30, 20, 21.30 uur. Zondag vanaf 12.30, 21.45 uur. Cineac (Damrak, tel. 245648): „THE CHOIR BOYS”, toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Cineac 2: „It’s alive”, toegang 16 jaar. Dagelijks 18.45, 21.15 uur. Maandag en dinsdag 13.15, 15.30, 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639): „St. gives”, toegang 12 jaar. Dagelijks 19, 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl., tel. 151243): „Saturday night fever”, toegang 12 jaar. Woensdag 14.30, 20 uur. Vrijdag, zater dag, zondag 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Maan dag, dinsdag, woensdag 20 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291): toegang alle leef tijden. Dagelijks 14., 19.45, 22 uur. Zondag 19.45, 22 uur. Woensdag: Les Valseuses. Don derdag: Les Valseuses. Vrijdag: Calmos. Zater dag: Section Speciale. Zondag: La Femme a bottes rouges. Maandag. Flic Story. Dinsdag: Les Intrus. Woensdag: Sept morts sur ordon- nance. „Camouflage” toegang 16 jaar. Dage lijks 19.30 uur, 21.45 en 24. uur. City 1 (b.h. Leidseplein, tel. 234579): „The big- geet battle” toegang 16 jaar. Dagelijks 14.3Q, 19.15 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „La vie devant soi” toegang 16 jaar Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Vrijdag. Maandag en dinsdag ook 13.30 uur. „De fluit met de zes smurfen” toegang alle leeftijden. Zondag 13.45 en 16.15. Zaterdag en woensdag 13.30 uur. City 3: „Starwars” toegang alle leeftijden. Dage lijks 14.15, 19 en 21.20 uur. Zondag 13.15, 16, 19 en 21.30 uur. City 4: „Les vacances de mr. Hulot” toegang alle leeftijden. Dagelijks 15, 19.30 en 22 uur. Zon dag 13, 15.15, 19.30, 22 uur. City 5: „Paniek in het grand restaurant” toegang alle leeftijden. Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur. Zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. City 6: ,,’s Werelds vurigste minnaar” toegang alle leeftijden. Dagelijks 14.30, 19.30 en 22 uur. Zondag 13.15, 15.30, 19.30 en 22 uur. City 7: „The turning point” toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 18.45 en 21.30 uur. Zondag 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur Corso Kalverstraat, tel. 234561: „The spy who loved me” toegang 12 jaar. Dagelijks 14.30, 18.45, 21.30. Zondag, zaterdag 1315, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cine „D” PI. Middenlaan, tel. 226551: „Taxidn- ver” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.30 en 22.00 uur. Desmet. Middenlaan, tel. 226551): „A clockwork orange” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653): „Ludwig” toegang 16 jaar. Dagelijks 20.15 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat, tel. 230469): „Peter Pan”. Toegang alle leeftijden. Woensdag, zondag 13.30, 16, 19 uur. Maandag, dinsdag, vrijdag 14, 19 uur. Zaterdag 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708): „La ques tion” toegang 16 jaar. Dagelijks 14, 19.45, 22 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 00.30 uur. Dins dag 9-5 vervalt le av.voorstelling. Leidsepleintheaterl. 235909): „Julia” toegang 16 jaar. Dagelijks 14, 19.30 en 22 uur. Zondag 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655): „Pastorale 1943”. Toegang alle leeftijden. Da gelijks. 14.30, 18.45, 21.30 uur. Zondag en za terdag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, tel. 248933): „The hot test (porno) show in town”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 21.30 uur. Zondag vanaf 13.30 uur. Rembrandt-plein theater (tel. 223542): „The Choirboys” toegang 16 jaar. Dagelijk 14.15, 19, 21.30 uur. Zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132): „The 5 shaolin masters” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.30 uur. Rialto Ceintuurbaan, tel. 723488(: „Ben Hur” toegang alle leeftijden. Dagelijks 20.15 uur. Woensdag, vrijdag, zaterdag, zondag 13.45 uur. Rivoli (boven Rialto, tel. 723488): „Play it again, Sam”. Toegang 16 jaar. Dagelijks 19.15 en 21.45 uur. Vrijdag en zaterdagnacht 00.15 uur. „Walt Disney’s de reddertjes” toegang alle leeftijden. Woensdag, vrijdag, zaterdag en zon dag 13 en 15 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232869): ,,L’animal” toegang alle leeftijden. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16,19, 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandstplein, tel. 243363): „De twee missionarissen” toegang 12 jaar. Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur. zondag 13.30, 15.45, 19 en 21.15 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231766): „Le Juge fayard dit „Le Sheriff” toegang 12 jaar Dagelijks 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemerdijk, tel. 245796): Zaal 1. „Love and anarchy” toegang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „KEY LARGO” teo- gang 16 jaar. Dagelijks 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633): „Saturday night fever” toegang 12 jaar. Dage lijks 14.30, 18.45, 21.30 uur. Zaterdag en zon dag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „Unna giomata particolare” teo- gang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16; 19 en 21.30 uur. Tuchinski 3: „Equus” toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 18.45 en 21.30 uur Tuschinski 4: „Et obscur objet du desir” toegang 16 jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zater dag, zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 5: „The goodbye girl” toegang alle leeftijden. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur. Zaterdag en zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, tel. 237466): „Le pays blue” toegang 16 jaar. Dagelijks 13.30, 19, 21.20

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13