Een Moederdag vol foto’s film foto F prijswinnaars schrijvende lezers knelpunten koffie HAG op wegen 4msferda/n eerste in lustrumfestival HSL Koffie Hag probleemloos lekker! CARFIT BANDEN Fotoroutefolder herdrukt Dieren fotograferen De voorpret voorde muziekschool is het grootste bij Alphenaar. Die voorpret, dat is op de eerste plaats het kiezen zelf. Sommigen doen dat helemaal alleen. Ze kijken wat, ze spelen wat en dan be slissen ze. Anderen doen het niet alleen; zij willen advies van men sen als zijzelf, voor wie muziekpen hartstocht is. HACmag I L,, Ruiters aan strand Zuid-Afrika 4 Jazzleed Klassieke platen. 145 x 10 voor Austin Mini 850 - 1000 - 1100 Europese verkiezingen Vele occasions, inruil, huur, financiering, huur met recht van koop. Goldschmeding VRIJDAG J 2 lie. 9 ÏT CARFIT MONTAGE SERVICE net eld. Piano's en vleugels. Blokfluiten. Gitaren. Strijkinstrumenten, slaginstru menten, elektrische instrumen ten, akkordeons in vele uitvoe ringen. Bladmuziek verzending door heel Nederland. Ier a kt. Orgels. KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE Topkollektie blaasinstrumenten. Attente vaders denken tijdig aan Moederdag. Ze grissen niet tegen vier uur zaterdagsmiddags nog gauw even een bos bloemen en een ander gebruikelijk ge schenk uit een winkel, hoewel er op zich natuurlijk niets is tegen zo’n kleurig lenteboeket. Maar ze dt aken al eerder even na over ee i leuk cadeau en ontdekken dan, dat er met een mooie foto van het gezin of van de kinderen best iets te doen is. Maar die voorpret is ook: een grote kollektie. De mogelijkheid hebben uit een uitgebreid assortiment juist dat ene instrument te kiezen dat het meest bij u past. In klankkleur èn in prijs. Advies en kollektie: bij Alphenaar krijgt u van beide het beste. Dat zijn we als grootste muziekcentrum van heel Kennemerland en de hele Bollenstreek ook gewoon aan u verplicht. Daarom ook vindt u bij ons de grootste kollektie bladmuziek, heb ben wij stemmen en service geheel in eigen beheer en kunnen wij, u alle mogelijke vormen van financiering bieden. Wanneer begint met de voorpret? 'n huis vol muziekplezier FIRESTONE rap. tubnü 55,- GOOD YEAR diag. tubnü 49,- incl. montage en BTW. VARIA Onder redactie van J.P. Bos 1 3 4 5 6 8 10 11 •2 13 14 PUZZEL NUMMER 18 I De avond - geslaagd niet (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ijderen trombones, enz. Yamaha, Selmer, Gemeinhardt, Buffet-Krampon, Reynolds, Bach, Noblet, Schenke laars, Armstrong, Haynes, e.a. Dat nadenken zou wel eens kunnen uitlopen op het idee om de moeder van het gezin, die zelf nog geen kamera heeft, zo’n praktische pocket-camera als ge schenk te geven. Handig voor alledaags gebruik, omdat zo’n klein toestel altijd schietklaar beschikbaar is wanneer er in het gezin iets bijzonders gebeurt. Met wat flitslampjes of zo’n handig elektronen- flitsertje erbij hoeft er dan geen leuk moment met de kinderen meer verloren te gaan. Een idee is ook om gewoon eens een serie foto’s te maken van de kinderen in hun eigen omgeving. Als ze spelen, aan tafel zitten, naar school gaan of naar bed. Of TV kijken. Van die serie kun je er één laten vergroten en in een mooi lijstje zetten. Je kunt er ook kinderen iets mee laten doen, ze bijvoorbeeld de foto’s laten insteken in zo’n klein mini-album, met een kleine tekening van henzelf tussen de foto’s. Zo’n bescheiden lijkend geschenk maakt een grote indruk op de moeder. Uitlaten - Banden - Trekhaken-Schokbre- kers - Autoradio's HAARLEM, ROZENSTRAAT 15 TEL. 316035. Een reportage maken van het leven van de kinderen en die in een album verwerken, een ideetje voor origineel fotogeschenk voor moeder. gaan rijden en dan niet langs de waterlijn. Gun de wandelaar dat hij om zich heen kan kijken en niet telkens naar de grond om te voorkomen dat hij zijn voet ver stuikt in de kuilen die de paardehoeven hebben gemaakt. Ook een idee voor de vader of de wat grotere kinderen: maak zo ongemerkt mogelijk een reportage van ,,een dag uit het leven van een moeder”. Die serie ook weer verwerken als klein album liefst met wat onderschriften er bij. Zo’n ge schenk veroorzaakt erg enthousiaste re acties bij de vrouw die het ontvangt. De tweede prijs was voor de Leidse Smalfilm Liga met „Afspraakje in Leiden”. Twee derde prijzen gingen naar de Aalsmeerse Smalfilm Club* met „Bloemengroet uit Aals meer”, een film met een zeer onverwachte stunt aan het einde en naar de HSL met „Vestigt u te Haarlem”. Een DEN HAAG (ANP). Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse auto snelwegen en autowegen van 6 mei tot en met 12 mei 1978. Alkmaar-Haarlem (a9) Tot en met 12 mei 1978 moet het verkeer ter hoogte van de Velsertunnel van 20.00 tot 06.00 uur rekening houden met werkzaamheden. Breda-Rotterdam (a!6-el0) Tussen Zevenbergen en Ridderkerk kunnen voor het verkeer in beide richtingen meerdere beperkende maatregelen zijn ipgesteld in verband met langdurige werkzaamheden. Roosendaal-Bergen op Zoom (a58) Het verkeer tussen Roosendaal en Bergen op Zoom moet ter hoogte van Wouw, reke ning houden met werkzaamheden en ver traging. Het verkeer in beide richtingen wordt daar over een rijstrook geleid. Wassenaar-Burgerveen-Amsterdam (a44) In verband met hei-werkzaamhe- den in de middenberm ter hoogte van Sassenheim moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met een rij- baanversmalling. De linker rijstroken en een gedeelte van de rechter rijstroken zijn afgesloten en het verkeer maakt deels ge bruik van de vluchtstroken. „Fotografeer uw dier thuis of in de natuur”. Dat is het thema van de fotowedstrijd, die is uitgeschreven door de organisatie „Beestenspul”. Er kunnen tot 15 oktober a.s. foto’s worden ingezonden en er zijn zeer attraktieve prijzen te winnen. Aan vragen voor een wedstrijdformulier kunnen worden gericht aan Bees tenspul, Postbus 285 in Zoetermeer. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden Koopt u misschien maar eens in uw leven. Laat u daarom niets aansmeren; neem een goed instrument van een vertrouwd merk. We noemen er een paar: Bechstein, Ibach, Schimmel, Yamaha, Zimmermann, Förster, Gaveau, Kemble, Horügel, Seiler. Van af f 2950. 5 Jaar garantie. ƒ25: M. de Mooij, Kloosterstraat 26 rd., Haarlem; L. Toornvliet, De Teindestraat 3, Velsen-Noord. ƒ15: B. de Haan-Botti, Prof v. d. Waalstraat 24, Haarlem^ 15,- mw. N. de Boer-Mijzen, Rembrandtlaan 41, IJmui- den. 10: C. J. v. d. Klooster, Begonia- straat 79, Aalsmeer^ 10,- B. C. Sliggers, Pegasusstraat 2, IJmuiden. Aura, Moeck en de bekende solo-in- strumenten van Rottenburg. Tatay, Hanika, Cortes, Sakura, S-Yairi, C-Yairi, Hopf, Yamaha, e.a. Een door de muziekschool goedge keurde al voor f 159. P W. A. SCHOONEBEEK, Haarlem. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 17 Horizontaal: 1. snik; 4. Assen; 7. darm; 11. lam; 12. reu; 13. arak; 15. ia; 16. id.; 18. Piet; 19. morel; 21. Marie; 23. nul; 24. rok; 26. zijweg; 28. s4oel; 31. Rhone; 32. ras; 34. stand; 35. negen; 39. mop; 41. regie; 44. Anita; 46. grint; 48. Ger; 49. enk; 51. strik; 53. kegel; 56 snee;58. pa; 59. a.p.; 60. lood; 62. lol; 63. Ede; 64. oran; 65. aorta; 66. eten. Vertikaal: 1. slag; 2. nar; 3. imam; 5. stal; 6. elim; 8. Arie; 9. ree; 10. muts; 14. konijn; 15. iele; 17. dart; 18. piket; 20. ruwe; 22. roos; 25. drank; 26. zo; 27 gr.; 28. s.s.; 29. la; 30. adrem; 33. ako; 36. ga; 37. engte; 38. nier; 39. ma; 40. P.G.; 41. ring; 42. enkel; 43. g.t.; 45. trip; 47. reep; 50. Oslo; 51. sela; 52. kano; 53. kant;*54. loet; 55. eden; 57. nor; 61. ode. E. HILTERMAN, Santpoort-N oord W. L. K. VAN OOSTEN, Badhoevedorp. We hebben de door de muziekschool goedgekeurde instrumenten.' Een paar van onze merken: Solina, Cosmovox, Farfisa, Eminent, Yamaha, Johahnus, Omegan, Thomas. Twee klavieren van 4 oktaaf en 13-tonig pedaal al vanaf f 1495. Vraag onze uitgebreide prijslijst! Alphenaar A.. coffeïnevrii Bij dezen wil ik even reageren op het ingezonden stukje van Nelke Bogaards, geplaatst in uw krant van 29 april. Ik ben het namelijk totaal oneens met haar cijfer materiaal betreffende de verhouding in levensstandaard tussen de blanke en zwar te bevolking in Zuid-Afrika. Het is beslist niet waar dat de verschillen in de diverse leefruimten groter worden ten ongunste van de zwarte bevolking. De blanke rege ring is er steeds op uit om die verschillen kleiner te maken met het uiteindelijke doel een behoorlijk leefklimaat voor haar zwar te onderdanen te scheppen. Maar juist die zogenoemde boycot van het Westen werkt geheel averechts en in dit verband heb ik al vaker betoogd dat ook duizenden zwarte Afrikanen buiten Zuid-Afrika een levens- bestaan hebben dank zij de regering van Zuid-Afrika. Er zal zeker nog veel moeten worden verbeterd, doch wij westerlingen brengen met onze houding een zee van ellende over geheel Afrika. De Cubanen zaaien in andere landen in Afrika dood en verderf en volgens de laatste berichten heeft Cuba zelf een half miljoen politieke gevangenen, dank zij de Nederlandse ont wikkelingshulp. Wij leven thans in een revolutionaire tijd en alles wat revolutie kraait moet zonodig worden gesteund. On ze hervormde en gereformeerde kerken spelen dit dwaze spel van harte mee met als gevolg dat steeds meer kerkgebouwen moeten worden afgestoten, omdat ze de principiële leden kwijt raken. D WILGENBURG. Haarlem. Een avondje uit in het Haarlems Con certgebouw en wel naar het optreden van Lionel Hampton. Zodra je de zaal wilt betreden staat daar een soort uitsmijter die je eerder in een van onze Haarlemse café verwacht. Aan een binnenkomende „volwassen” man vraagt die zaalwachter: „Wilt u uw sigaret beneden in de hal even uitmaken?” en vervolgens op zeer on vriendelijke toon: „Men rookt niet in een concertzaal”. De uitsmijter bekijkt met Een aantal tippelaars-propagandisten voor de Europese eenwording bezocht on langs het raadhuis in Hoofddorp. Het ge zelschap werd door de burgemeester en het gemeentebestuur ontvangen. Burge meester C. van Stam zei bij die gelegen heid dat hij veel bewondering heeft voor degenen die voor de eenwording van Euro pa vechten. Hij betreurde het dat de Eu ropese verkiezingen tot juni 1979 waren uitgesteld. „Wij moeten op naar één Euro pa voor de mensen”, zo betoogde hij. Ook het gemeentebestuur het zich niet onbe tuigd en verklaarde in een boodschap: „Laten wij allen proberen te bouwen aan een Europa dat samenwerkt op vele ge bieden, een welvarend, maar vooral vreed zaam Europa, aan het Europa van mor gen.” Allemaal mooie woorden, maar daarmee alleen is Europa niet gediend. Geen woorden maar daden, edelachtbare dames en heren. Reeds twee keer heb ik het dringende verzoek gedaan van de ge meente Haarlemmermeer een Europese gemeente te maken en dat kost per jaar een paar dubbeltjes de man. Twee keer heb ik een afwijzend antwoord gehad en hoe. „Wat koop je er voor?” Europa is ermee gediend als er weer een Europese gemeente bijkomt. Laten we hopen dat niet alleen in de Haarlemmermeerse ge meenteraad een Europese geest voor da den ontstaat, maar ook in alle omliggende gemeenten. alleen door de massale op komst van de deelnemende clubs en bezoekers, niet beho rend tot een club en de goede organisatie van hét geheel - begon met de benoeming van de heer Dick Boer tot erelid. Hij is een van de oprichters der HSL en een bekend man in de wereld van fotografie en film. Door het, uitgeven van veel literatuur op dit gebied via zijn uitgeverij Focus ver wierf hij veel verdiensten voor fotograferend en smal- filmend Nederland en voor de HSL in het bijzonder. Na de prijsuitreiking kreeg het filmisch festijn een gezel lig sluitstuk door een dansje op muziek van het HSL-lid Frank Michels met zijn trio. Dwarsfluiten, trompetten, klarinetten, In de eerste kolom woorden van drie letters en in de tweede kolom woorden van vier letters. De letters van beide woorden moeten te zamen een woord vormen van zeven letters en in de laatste kolom worden ingevuld. De omschrijvingen van de woor den uit de laatste kolom staan door elkaar. Eerste kolom: 1. koud, vochtig; 2. mens, persoon; 3. smalle weg; 4. Europeaan; 5. tegenvaller; 6. visgerei; 7. prijzende woor den; 8. klap; 9. dun stuk hout; 10. soort hert; 11. steen; 12. varkensverblijf; 13. rust plaats; 14. meisj3naam; 15. oosterse jon gensnaam. Tweede kolom: 1. boomvrucht; 2. on buigzaam; 3. beneveling; 4. dicht aaneen gesloten groep; 5. europese vulkaan; 6. tweetal; 7. tegen; 8. plotselinge bevlieging; 9. reinigingsmiddel; 10. menselijk geluid; 11. klimwerktuig; 12. agrariër; 13. deel van een schip; 14. ho+fdstad van één der Zuid- Amerikaanse republieken; 15. zuivelpro- dukt. Derde kolom: soort paard - plotseling - mannelijk verpleger - maand - schedel boor - militair - kruid waarvan men een soort thee zet - bezoeker van heilige plaat sen - zeer groot zoogdier - aromatisch kruid - moeilijkheid - onderwijzer - bloed verwanten - papegaaiachtige vogel - be hoorlijkheid. Want met foto’s van zichzelf wordt een moeder meestal stiefmoeder bedeeld. Met bestaande foto’s kun je voor een moederdaggeschenk natuurlijk alle kan ten op. Je kunt ze laten vergroten, er een album van maken, ze laten inlijsten of ze in een leuke foto-kubus verwerken, er een poster van laten maken en zo voort. Eén mogelijkheid verdient extra aan- als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, 1970 AA IJ MUIDEN. Amsterdamse stadsbeelden Tevens kreeg deze de prijs voor de meest originele film, uitgeloofd door de heer F Huyse, erelid van de HSL. keurend oog de binnenkomende jonge mensen als ware het een kleuterklas. Uit eindelijk is het bezoek voor een jazzcon cert, zal hij denken en dat zijn toch wel heel andere figuren dan de gewone con certbezoekers. Zo gauw de naam jazz in het geding komt zijn er in Haarlem altijd voldoende mensen die vinden dat daar een apart luchtje aan zit. Je mag blij zijn als je voor twintig gulden een onbesproken plaats kan bemachtigen en totaal niets van het podium en het orkest kan zien. In bioscooptaal noem ik dat dan maar een plaats met nekkramp, die daar niet meer dan vijf gulden mag kosten. Dan komt de pauze aan de orde De zaal loopt leeg en iedereen worstelt zich naar de foyer om een consumptie te bemachtigen. Als je een beetje geluk hebt, ben je een van de eer sten. De pils blijkt dan niet te drinken omdat hij te warm is. Vraag je om een glas, dan kun je dat nog wel krijgen, maar dan zo’n laag en breed limonadeglas waar je in een ziekenhuis je kunstgebit in kunt laten overnachten. De overige bezoekers heb ben misschien nog een kans dat ze een consumptie kunnen bemachtigen voordat de bel gaat voor het tweede deel van het concert. In zijn totaliteit wil dat zeggen: twee uur muziek en drie kwartier ergeren aan het Haarlems Concertgebouw inclu sief de consumptie, bediening en ont vangst. Ik hoop dat er tijdens de volgende aangekondigde jazzfestivals een beetje be ter met het publiek mag worden omgegaan en dat een van onze grootste drankhande- laren of brouwerijen er eindelijk eens een paar grote koelkasten zal kunnen plaatsen. OP HET FILMFESTIVAL dat de Haarlemse Smalfimli- ga in De Zoete Inval heeft gehouden ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan, hebben elf clubs films vertoond die een beeld moesten geven van de stad, het dorp of de streek waar de club is gevestigd. De jury, bestaande uit de heren Philip Bloemendal, Wim Faassen en Henk Brink huis, versterkt met Fred Be- navente, in de jaren vijftig een tijdlang secretaris van de HSL, kwam na ampel beraad tot de slotsom dat de eerste prijs toekwam aan de Am sterdamse filmclub De Smal le Band voor de film „Am STER dam”, een persiflage pp de STER-reclame geënt op dacht: dat is een bestaande, daarvoor geschikte foto laten reproduceren zodat er een „historische” foto ontstaat in zo’n oude bruine kleur, ’n Ouderwets ovalen lijstje er om en die moderne moeder van vandaag staat er nostalgisch gekleurd op als een dame uit grootmoeders tijd. Uw fotohandelaar kan u over deze mogelijk heid alles vertellen. Tussen het vele, dat mensen van van daag al bezitten, blijft er Ook voor moe ders (en grootmoeders) een geschenk, waar ze nooit genoeg van krijgen: de foto’s van kinderen of kleinkinderen. Want juist omdat er zoveel verandert en kleine kinderen groot worden, zijn foto's zo waardevol. Ze zijn immers maar één keer zoals vandaag! extra fijne melange Nu in nieuwe verpakking van 250 gram. Hag, échte koffie, gezuiverd van coffelne en andere schadelijke bestanddelen Beter voor hart, zenuwen, maag, gal en lever Als het, zoals afgelopen zondag, mooi weer is dan wandel ik en met mij nog honderden anderen langs het strand van IJmuiden naar Bloemendaal en terug. Aangetrokken door hetzelfde mooie weer zie ik dan vaak een tiental ruiters in volle galop langs het strand rijden, zodat in korte tijd het hele vlakke strand langs de waterlijn is omgeploegd. Al vaak heb ik gevraagd of het niet mogelijk is dat zij, inplaats van naast elkaar, achter elkaar De zaak die zich nog onderscheidt door specialisatie Haarlem, Grote Markt 8 Telefoon 023-324880 5 speciaalzaken in Nrd-Holland De grote belangstelling voor de fotoroute „Hollands Glorie” in het Noordhollandse West-Friesland heeft een snelle herdruk van deze fotoroutefolder noodzakelijk ge maakt. Niet ten onrechte, want de route voert u langs schitterende plekjes in het Noordhollandse pol derlandschap, waarbij ook de mo menteel kleurrijke bollenvelden niet worden vergeten. De route is be doeld voor de automobilist, maar is ook heel goed zij het in gedeelten per fiets af te leggen. eervolle vermelding kreeg „Kattenzorg” van de Rotter damse Smalfilm Liga. De geluidstechnicus Rob Duetz, geassisteerd door twee HSL-ers, zorgde met een in drukwekkende apparatuur voor een perfecte geluids weergave bij de films. De heer F. H. Blansert had zich met zijn staf, naast de zorg voor de projectie, tevens uitgeleefd in een originele aankleding van de zaal.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25