Het theehuis op de driesprong f47.60 Projectgroep WAO onderzoekt wensenpakket Duitse gasten bij de KGIJ Rob Sipkes Edelsmid 5 I E b PAMIATI EXTRA Oi Huursubsidie Lustrumtoernooien Racing Beverwijk Gecombineerde jeugddienst in Middelaarkerk Jean Pierót Mode Coiffures Dameskapsalon Jean Pierót Opening tehuis voor geestelijk gehandicapten A Muziek en politiek in Donkey Shot 1 wat is u een goede nachtrust waard? van duivenboden A MEUBELSHOW SLEEPINGHOUSE: ML 7 IJMOND 6 M E I 19 7 8 5 VRIJDAG a A -i 1 T 2 r Exklusieve sieradon V alles zult u zeggen, maar dat is lang niet nodig om het beste en mooiste bed te bestellen, dat er in nederland te krijgen is. kom eens kijken! Reacties op deze rubriek via telefoonnummer 02510 - 26546 5* w w a S F ,4 1 I Opstapplaatsen: gr J Ontdek het andere P colher-horloge bij Rob Sipkes... Zet de tijd op Z’n kop met een gouden collier- horloge. Voor de charmantste hals naar uw eigen idee gekreëerd. Bij Rob Sipkes. Warmoesstraat 2 - Haarlem Tel. (023)-324309 (achter de Hallen bij de Grote Markt) w T sat. alle d. 21.30 ir Film- J 21 u.. (ADVERTENTIE) zijn verkrijgbaar bij al onze kantoren Kaarten a Haarlems Dagblad: (Van een onzer verslaggevers) .45 ■s feopend ndweer >n den ate 62; Vordt u Jabber- eerstr.) 1.15 en „Azen „The vrijdag den 10- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vanaf half tien wordt zondagmorgen 7 mei in de Middelaarkerk een geteformeerd-hervormde jeugddienst gehouden. Voorganger is de heer De Voogd uit Den Haag. Muzikale medewer king verleent het radio-jeugdkoor van de „Kerk zonder grenzen” uit Bloemendaal. Voor de kleintjes wordt een crèche inge richt en voor de kinderen van vijf tot en met tien jaar is er een kindernevendienst. Het thema van de jeugddienst is „Kennis is macht” en dat houdt verband met de examentijd. Deze week blijven we in de rubriek „Op het tweede gezicht” nog even ter weerszijden van de Zeestraat, op weg naar Wijk aan Zee. In het Wijk aan Zeeér Prentenkabinet vonden we namelijk nog een fraaie foto van het gebied dat als de Kaag bekend stond, nu ook Hoogovensterrein ten westen, dus van Beverwijk uit gezien ten noorden van de Creutzberglaan. Het is een foto van de boerderij van Langedijk, in 1967 nog een befaamde manege. In datzelfde gebied stond de woning van boswachter B. Benning. Aan de overzijde van de Zeestraat vertoeven we nog even langs de Bosweg, eens de verbindingsweg tussen de noordzijde van het Noordzeekanaal en Wijk aan Zee door een schitterend natuurgebied in de omgeving waar later de kaliberwalserij van Hoogovens is verrezen. Rustpunt langs die weg was het melkhuis Jansen. Op de hierbij af gedrukte foto zitten enkele mensen erop het terras een glaasje melk te nuttigen. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem Centrum) Soendaplein (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Rijksstraatweg 103, fa. v. Staveren (Bennebroek) Westzijde 23 - Zaandam; Wandelweg 34 - Wormerveer Lange Nieuwstraat 427 - IJmuiden Zeestraat 18 - Beverwijk De voorbereidingsgroep voor het WAO- project is maandagmiddag 8 mei om twee uur in het buurthuis om belangstellenden met hun echtgenotes te ontvangen en te vragen wat er in de toekomst voor de WAO-ers en hun huisgenoten kan worden georganiseerd. Personen die met vervoers problemen zitten, kunnen gebruik maken van de vervoersdienst, die telefonisch is te bereiken via d?nummers 20601 en 22623. groep WAO opgericht. Momenteel is deze groep bezig met een onderzoek naar de wensen tot vrijetijdsbesteding en belan genbehartiging, die leven bij WAO’ers en langdurig zieken. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Burgemeester A. J. Hubers zal op woensdag 17 mei om drie uur de officiële opening verrichten van het Anneko van der Laanhuis aan de Burg. Rothéstraat 99. Voor de opening komt men bijeen in café-restaurant „De Zon” aan de Voor straat. Het Anneko van de Laanhuis is sinds januari bewoond door geestelijk gehandi capten. Als gasten zijn aanwezig 40 studenten en enkele professoren van de Johan Wolf gang Goethe Universiteit te Frankfurt. De Duitse delegatie wordt zaterdagmiddag in het Zwanennest door de KGIJ ontvangen. De studenten en hun begeleiders krijgen daar informatie over het proces waarin de KGIJ verkeert en over de opzet van de kindemevendiensten en jongerenberaden. De Duitsers worden ondergebracht bij gastgezinnen. De collecte tijdens de vie ring is bestemd voor het orkest „De Vol harding”, dat vorige week is afgereisd naar Santiago in Chili om op en rond de le mei op te treden tijdens vakbondsbijeen- komsten. nimal", il met je „Pasto- BEVERWIJK. Door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning zijn aan al degenen, die thans huur subsidie krijgen, al de formulieren voor het verkrijgen van huursubsidie voor het tijdvak 1 juli 1978 tot en met 30 juni 1979 toegezonden. Per 1 juli aanstaande zal er weer een huurverhoging komen. Omdat de nieuwe huurprijzen van de woningen nog niet bekend zijn verzoekt de voorlichtings dienst van de gemeente Beverwijk alle betrokkenen met het inleveren van de for mulieren te wachten tot deze nieuwe huur prijzen bekend zijn. BEVERWIJK. Onlangs is in Bever wijk in samenwerking met de Kommissie UeimiMUjk Gehandicapten de r"*»j*><a- KA! GED. OUDE GRACHT 88-90-92 4000 M2 Pj AFD WONINGTEXTIEL I /(TAPIJTEN GORDIJNEN BEDDEN) y GED. OUDE GRACHT 108 110 HAARLEM TELEFOON 023 -3138 40 S'MAANDAGS GESLOTEN OP HET f 3S2) J GEZICHT (Van onze basketbalmedewerker) BEVERWIJK. Zaterdag en zondag zal de basketbalvereniging Racing Bever wijk het tweede lustrum vieren met een tweetal toernooien. Zaterdag zullen de jeugdteams de strijd met elkaar aanbin den, terwijl zondag de sporthal in Bever wijk het domein van de deelnemende se- niorenploegen is. Aan het jeugdtoemooi, dat om half tien van start gaat, wordt deelgenomen door zesendertig teams, die zowel bij de jongens als meisjes zijn verdeeld over de categorie ën aspiranten, kadetten en junioren. Het programma van de seniorenploegen op zondag wordt omlijst door een sterke juni oren-jongenspoule waarin uitkomen: Bru tus, Expert-Sea Devils, Parker en het orga niserende Racing Beverwijk. De wedstrij den zullen op beide dagen beëindigd wor den rond vijf uur, waarna direct de prijsuitraiking aai pinnimmrtan In samenwerking met het reisbureau NZH-Cebuto te Haarlem organiseren wij een dagtocht op maandag 15 mei 1978 (2e pinksterdag) naar GIETHOORN L Twee van de foto’s die we hierbij af drukken zijn nog helemaal niet zo oud. Waarschijnlijk zijn ze gemaakt in het jaar 1967 en vele Beverwijkers en Wijk aan Zeeërs zullen zich de situatie van toen nog goed kunnen herinneren. Dat gebied de Kaag was een fraai duin en tuingebied. Menigeen ging er een wan delingetje maken of fietsen. Voor de kin deren was het een eldorado, waar je in de desbetreffende tijd van het jaar bij voor beeld bramen ging plukken. Maar dat moest wel omzichtig gebeuren, want iemand vertelde ons, dat boswachter Benning de kinderen goed in de gaten hield. Als hij ze betrapte met een mandje met bramen moesten die na alle moei- zaame zoeken zonder pardon worden in geleverd. Dus werd het een sport om de boswachter te ontwijken. In 1967 was een manege nog lang niet Het schilderachtige waterdorp Giethoorn in de „kop van Overijssel” wordt terecht het Venetië van Nederland genoemd. Alle verkeer is hier te water, de melkboer, de kruidenier, de landbouwer, alles vaart per punter. Ook de bruidsstoet en de begrafenis trekken door de mooie grachtjes, waarover sierlijke bruggetjes zijn geslagen Route: Heenreis: Haarlem-Hoom-Enkhuizen-nieuwe dijk-Lelystad-Ketelbrug- Ens-Vollenhove-Giethoorn. 'Terugreis: Glethoorn-Hasselt-Zwolle-rondrlt Noord Veluwe-Harderwijk-snelweg richting Haarlem Reisschema: Omstreeks 10.00 uur koffie met gebak te Nibbixwoud Omstreeks 12.30 uur lunch te Giethoorn; 13.30-14.30 uur rondvaart te Giethoorn; 14.30- 15.30 uur vrije tijd in Giethoorn voor b.v. wandeling; 15.30-17.30 uur rondrit Noord Veluwe; 17.30 uur diner in Harderwijk; terug om ongeveer 21.00 uur. 8.15 uur Haarlem-Schalkwijk; 8.30 uur Haarlem-Station; 8.50 uur IJmuiden: 9.00 uur Beverwijk; 8.45 uur Zaandam; 9.00 uur Krommenie. Bij aankoop van plaatskaarten geeft u op waar vandaan u wilt vertrekken. De gewenste opstapplaats wordt op de kaart vermeld. U dient dan ook vanaf dat punt te vertrekken. Het vervoer per touringcar, éénmaal gratis koffie met gebak, de lunch, rondvaart te Giethoorn en het diner te Harderwijk zijn bij de prijs inbegrepen. De Typhoon: IJmuider Courant: Beverwijkse Courant. Plaatskaarten zijn tevens verkrijgbaar bij: Reisbureau NZH-Cebuto. Stationsplein perron D te Haarlem Reisbureau Kerkman, Grote Krocht 20, Zandvoort v >egen" fuiven Selgië) ig van lif van □k om 14 uur. id 1 55 79, S. 2 24 50 70; C. k. van J. C. A. C. "omb. 28; G. 7. van 72; J. val 60 BEVERWIJK. „Aarde en mens bevrij den”. Dit is de titel van de viering van de Kritische Gemeente IJmond op zaterdag 6 mei om 19.15 uur in de Vredevorstkerk. en 21.30 3.30 u.: I zat. 24 vens heeft die naam laten voortbestaan door een pompstation zo te noemen. Bij de Bosweg staat nu de kaliberwal- serij en die levert een heel wat minder landschappelijk plaatje op dan dit koste lijke stukje Bosweg met het theehuis. Maar daar hoeven we ook weer niet al te dramatisch over te doen, want als die kaliberwalserij er niet was gekomen zou den er nu misschien brommers en auto’s over razen, want sinds de tijd dat de mensen nog de tijd vonden om na een lange wandeling rustig een glaajse melk te drinken op de driesprong en een hele zondag onderweg waren naar en van het strand van Wijk aan Zee moesten we zo nodig allemaal „snel vooruit”. Ook dat is al weer aan het veranderen, want steeds meer mensen rijden nu met een auto naar een plekje dichtbij en kunnen dan al wandelend zich op een paar vierkante meters vermaken met bloemetjes, vogels, bomen en een kuil in het zand voor de kinderen en zij „zien” vaak meer dan de mensen in en op de voortrazende auto’s en brommers. Terug naar de natuur in het tijdperk van de nostalgie. ker, die met sterke druk tegen het rubber ringetje van de halskop de sluiting vorm de. Als je een duim op die kogel zette en flink drukte ging het flesje open en als je al wat had lopen schudden met het flesje spoot de limonade met de koolzuur er uit, maar dat was natuurlijk zonde. Zelf her inneren we ons nog een soort limonade in dergelijke flesjes die champagnepils werd genoemd, met een enigszins bruine kleur. Die naam zal wel te maken hebben met het sterke schuim van de koolzuur. Als we goed zijn ingelicht kostte een glas melk vijf cent en een kogelflesje een dubbeltje. Boswachter Jansen exploiteerde het „melkhuis”. Op de foto staat volgens onze zegslieden de familie Eerhart van het pension „De Duinberg” in Wijk aan Zee. Het meisje Eerhart (met de over gooier) zou het allemaal nog na kunnen vertellen. Zij is volgens onze inlichtingen nu mevrouw Raadsveld-Eerhart van de sigarenwinkel in Wijk aan Zee. Het theehuis stond op een driesprong en de weg rechts op de foto gaat naar IJmuiden. Aan die weg heeft de boerde rij „De Windhond” gestaan en Hoogo- zo algemeen als tegenwoordig en de ma nege van de familie Langedijk was in die tijd nog wel iets bijzonders. We hebben ons laten vertellen dat de heer Langedijk zelf verschrikkelijk goed paard kon rij den en als staaltje daarvan wordt dan verhaald hoe hij kans zag op zijn paard de trap naar en van het strand „te ne men”. Op de originele foto is de heer Langendijk op zijn paard nog te zien tegen de muur van de boerderij, maar de kwaliteit van krantefoto’s loopt nogal sterk terug en misschien is dat dus op de krantefoto minder duidelijk te zien. Veel ouder is de foto van de theeschen- kerij/melkhuis aan de Bosweg of Velser- weg op het Hoogoventerrein aan de an dere zijde van de Breestraat. Dat gold als een rustpunt in de tocht van Velsen door bossen en duinen, rechtstreeks naar Wijk aan Zee. Hele families maakten die tocht en die uitspanning werd een trefpunt voor velen. Voor de kinderen was tijdens zo’n stoffige en vermoeiende tocht vaak het opperste geluk om van vader en moeder bij het melkhuis een kogelflesje te krijgen. Dat was een flesje limonade dat werd afgesloten met een glazen knik- w? ij - (ADVERTENTIE) haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. i.: „Het ion”, 16 Tjj HEEMSKERK. In het jongerencen trum Donkey Shot aan de A. Verherent- straat treedt vrijdagavond de Nederlandse formatie „Stamp ’n Go” op terwijl de zon dagavond in het teken staat van de film „Valdez is coming” met in de hoofdrollen Burt Lancaster, Susan Clark en Richard Jordan. Zaterdagavond geen muziek in Donkey Shot maar gemeenteraadsver- kiezingsinformatie met de PSP en de PPR, die vertellen wat zij voor hebben met de belangen van jongeren. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7