HHC aan KINHEIM EN NICOLS E kop na VIER PUNTEN RIJKER GRILLIG HONKBALWEEKEINDE eerste divisie X X X topscorers 4-0 zege FE "x: Kinheim liep verder uit eerste divisie puntig OG leed derde nederlaag toto-lotto rl ■I i 14 M 19 7 8 M E I Fortuna SC Excelsior. Eindhoven MVV Heracles SVV Vitesse Molenbeek... sportief FC Vlaardingen FC Dordrecht FC den Haag Eintr. Braunschweig.. FC Groningen SC Amersfoort. Willem IICambuur. FC den Bosch Veendam Helmond Sport De Graafschap.. Beerschot Sparta Roda JC Werder Bremen Heerenveen Wageningen.. I gei Va He hei koi am Toi slo dri pa: pic vai 1 2 3 V (Van onze honkbalmedewerker) 1 Verrassende zege van Terrasvogels de thuisplaat over Een defensief zeer sterk spelend Bloe- mendaal heeft ook de derde wedstrijd in een 1-0 score zien eindigen. En voor de tweede keer trokken de Whites aan het kortste eind. Bloemendaal, dat in de gehe le wedstrijd maar drie honkloopsters kreeg was desondanks in de eerste en zesde inning wel heel dicht bij een run. Het uitblijven van de beslissende klap en te behoudend honklopen deden de kansen echter in rook opgaan. Terrasvogels, dat zichzelf ook maar weinig scoringskansen wist te verwerven, sloeg nog plotseling toe in de zesde inning. Met reeds twee nullen gaf Gerda Treuren een tweehonkslag die na een foutje op een korte klap van Hennie van der Vlugt alsnog resulteerde in de enige en beslissende run. Slechts het onverwachte scoreverloop heeft de toeschouwers in dit bepaald niet hoogstaande duel nog enigszins kunnen boeien. Lang heeft het er naar uitgezien dat de door EDO in de tweede inning veroverde 3-0 voorsprong ook de eind stand zou worden. Drie runs van Emma Fictoor, Marja van Ipenburg en Wil Kuy- pers, die nooit gescoord zouden zijn als het Haagse veldwerk niet zoveel fouten ge maakt zou hebben. Voor EDA zat het venijn echter in de slotinning. Niet alleen gaven Winny Flinzner, Anja Parlevliet en Astrid de Zoete honkslagen, maar even zovele fouten gaven Capac-WK de kans een 3-5 voorsprong te nemen. Maar zelfs deze meevaller was voor Ca- pac-WK niet voldoende. Nadat Jet Sikke- ma met een honkslag opende, volgde fout op fout en kon EDO toch nog de 6-5 winst grijpen. Stand: Tempo Team HHC 3-6, Nelissen- DSS 3-4, Terrasvogels 3-4, BMZ-EDO 3-4, Bloemendaal 3-2, Shell 3-2, Mieloo Onze Gezellen 3-2, Capac-WK 3-0. Shell veroverde de eerste winstpunten door Mieloo Onze Gezellen met 6-1 kans loos te laten. Nelissen-DSS 0-0-0-0-0-0-0 0 Jocé Kuy- per en Kitty Liefting 2-0-10-2. Tempo Team HHC 2-0-1-0-0-0-1 4 Fredy van Offeren 2-4-2-2. H A ARLEMIJMOND. De Haarlemse honkbalhoofdklassers zijn het weekeinde zonder kleerscheuren doorgekomen. Zo wel Wera Kinheim als Tetramin Nicols wonnen de dubbel en konden hierdoor vier punten aan hun totaal toevoegen. Kinheim staat nu op een gedeelde eerste plaats op de ranglijst en Nicols op de vierde. Aangezien Amsteltijgers in Am sterdam nog niet over een eigen terrein kan beschikken werden de beide duels tegen Kinheim op het veld aan het Bad- mintonpad gespeeld. 3-0-2-1-0-1-O-l-x =8. 6-2-3-1. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 =0. 4-3-12-5. Tetramin Nicols-was enigszins geschrok ken van de tot nu toe in de competitie behaalde resultaten en beperkte zich daar om dit weekeinde met het doorvoeren van de verjonging. De van Sparks overgeko men Hans Lemmink was daardoor de eni ge die behoorlijk aan zijn trekken kwam. Werper Douglas Morton bleek in het eerste duel in het Pim Mulierstadion zijn vorm van vorig jaar weer te hebben teruggevon den. Op hem werden slechts zeven honk slagen gescoord terwijl op zijn collega's van Sparta Henk Meyer en Mike Ocon niet minder dan 13 maal raak werd geslagen. Nicols opende in de tweede inning de score middels Ton de Jager, die door een fout op de honken was gekomen en thuis kwam via twee harde klappen van Hans Lemmink en Henny Jenken. Er werd in die inning zelfs een 2-0 voorsprong genomen Van de overige wedstrijden in de hoofd klasse valt te melden, dat Nikon HCAW en Unique Giants de punten deelden. Ook Euro Stars en Olga Ado behaalden tegen elkaar twee punten. coach Ron Hosé en zijn equipe meer op zijn plaats geacht. l-0-0-0-0-0-6-0-0=7 0-0-0-0-2-0-0-0-0=2 voldoende was om te scoren. In de vijfde inning kwam TYBB sterk terug op het werpen van Hans Bok (5-4-1) die de gebles seerde Jaap Lindeman (1-1-3 in 2 innings) verving. Hij moest in de vijfde slagbeurt twee runs toestaan toen Rob de Vries met vier wijd en Leo Evers via een doorgescho- ten bal TYBB op een voorsprong zetten. In de zevende slagbeurt was het gedaan met de ploeg van coach Kees Kaart. Joop van der Broek, Rob Balk, Bas Tullenaar, Rob bert Knol, Ruud Leyenaer en Hans Bok met even zo veel honkslagen zorgden voor een 7-2 overwinning voor de „Whites”. Onze Gezellen 0-0-0-1-0-0-0-0-0= 1 Herons 0-1-0-0-0-0-0-0-0 2 Werper Andy Bellm moest in de tweede In Rotterdam opende Boudewijn Maat met een solo-homerun de score. Ton de Jager en Maat zorgden voor 3-0 in de derde slagbeurt, Sparta kwam goed terug en na negen slagbeurten was de stand gelijk 4-4. De tiende inning bracht de beslissing: Bou dewijn Maat, met 3 uit 4 zeer goed op dreef, startte met een honkslag gevolgd door opofferingsslagen van Huub Kohl en Frank van Rest. Een doorgeschoten bal en rake klappen van Frank van Rest en Har ry v.d. Vaart leverden twee runs en de overwinning op. Amsteltijgers heeft tegen Wera-Kinheim zijn faam niet kunnen waarmaken. De ploeg van Charles Urbanus, dit jaar ver sterkt met de Haarlemmers Jim Sieval en Harm Horeman moest aan het Badminton pad tweemaal in het zand bijten. Zaterdag Shell 2-0-0-1-1-2-x 6 Hilda Foks 44-4-1. Mieloo Onze Gezellen 0-0-0-l-0-0-0-= 1 Tineke Hoenderdos 1-3-10-4. Stand: Storks 6-10, Sparks 6-10, OVVO 5-6, Rooswijk 6-6, Schoten 6-5, Terrasvo gels 6-5, RCH 54 en Hoofddorp 6-0. Een vlot van start gaand Shell zette het bezoekende Onze Gezellen al in de eerste inning door hits van Saskia Aussen en Jocé Heyman en een geraakt werpster voor Joan Schüller op een 2-0 achterstand. Een gat, dat Onze Gezellen alleen in de vierde inning even kon verkleinen via Ti neke Hoenderdos, die de thuisplaat kon toucheren na een honkslag van Edith van der Mey. Nog in dezelfde inning was het echter al weer 3-1 toen Joke Huiting honkslag profiteerde van een tweetal wilde worpen. De grotere aanvallende kracht van Shell resulteerde in de slotfase in nog eens drie runs, waarop Onze Gezel len het antwoord moest schuldig blijven. BMZ-EDO 0-3-0-0-0-0-3 6 Jet Sikkema 0-1-8-4. Capac-WK 0-0-0-0-0-0-5 5 Anja Parle vliet 1-3-8-5. Terrasvogels O-O-O-O-O-l-x x 1 Christian Oudendijk 5-0-2-1 Bloemendaal 0-0-0-0-0-0-0 0 Yolanda Steyn 1-0-6-1. Stand: PEC/Zwolle MW Wageningen Excelsior Fortuna SC FC Groningen Willem II FC Den Bosch Heracles Eindhoven Heerenveen SC Cambuur De Graafschap FC Vlaardingen SW Helmond Sp. FC Dordrecht Veendam SC Amersfoort PEC Excelsior Heracles MW Wageningen Fortuna SC D kilo nen zich bou die aan tot liep zon, zuil kilo voll hij Cal: was schi met spr< Cals Ui deV (Bel Schi op 3 Joh; (Nee 8.08. Ei 21.11 De topscorerslijst van de eerste divisie ziet er als volgt uit: 1. Houtman (FC Gro ningen) 24 doelpunten, 2. Hazelhekke (Wa geningen), Peeters (FC den Bosch), Eng- bersen (FSC) en Swanenburg (Excelsior) 18, 6. Schapendonk (Eindhoven) 17. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. Het zonder di recte titelaspiraties aan de softbalcompe- titie begonnen Tempo Team HHC schud de in de derde competitieronde voorlopig naaste concurrent Nelissen-OSS van zich af door in de uitwedstrijd met 0-4 te zegevieren. Naast Nelissen-OSS nestelden zich nu op een gedeelde tweede plaats BMZ-EDO en Terrasvogels. BMZ-EDO won in een slechte wedstrijd met 6-5 van Capac-WK, terwijl Terrasvogels de aller grootste moeite had met een opnieuw sterk spelend Bloemendaal. E w. gist< foto naai met< neus drie eind ken< ling< scha draf kom Zaterdag bleven Beenders c.s. de bezoe kers met 2-0 de baas terwijl zondag door de thuisclub met 4-3 aan het langste eind werd getrokken. Nicols klopte de oude rivaal Sparta in het Pim Mulierstadion met 3-2. In Rotterdam hadden de Haarlem mers 10 innings nodig om met 6-4 te zege vieren. Fresh Up/Quick, dat door een beslissing van de strafcommissie na de onderlinge gevechten van vorige week in de eigen dugout op min één punt was gekomen, deed uitstekend werk door Ola UW er twee maal onder te houden. Quick won met 7-2 en 54 van de Utrechters. Quick heeft overigens protest aangetekend tegen de straf die werd opgelegd. Tegen de 25 boete hebben de Antillianen niet zoveel bezwaren maar met de twee punten in mindering kan men zich absoluut niet ver enigen. Men vindt deze maatregel van de strafcommissie in geen enkele verhouding staan tot de aard van het gepleegde delict. Een voorwaardelijke straf wordt door die door een solo-homerun van Frank van Rest in de derde slagbeurt tot 3-0 werd uitgebreid. Sparta kwam nog terug door een homerun van Bill Greevy in de zeven de inning en een run in de achtste als gevolg van honkslagen van Alfio Troe- man, Henk Daniëls en John Jonkers. Ver der dan 3-2 liet Morton het echter niet komen. Een aanvallend veel sterker Tempo Team HHC gaf reeds in de eerste slag beurt haar visitekaartje af via honkslagen van Elly Nijhuis, Betty Veenstra en Fredy van Offeren, die voor een 2-0 voorsprong zorgden. Voor starting-pitcher Jocé Kuy- per, die niet altijd steun kreeg van alert reagerende veldsters kwam in de derde inning een einde aan haar optreden. Hits van Els Spee en Betty Veenstra brachten toen Kitty Liefting op de plaat. Voor tegen- runs kon zij haar ploeg echter niet be hoeden. Wel sneuvelde Betty Veenstra op een klap van Maud de Haas, maar Els Spee voerde de voorsprong tot 0-3 op. Aanval lend kwam DSS er nauwelijks aan te pas. Slechts in de zesde inning werd het even gevaarlijk voor HHC. Conny Broere begonnen met een fout herstelde zich echter fraai met twee knappe vangballen, die de DSS-illusies wreed verstoorden. Op de valreep werd het tenslotte nog 04, toen Betty Veenstra profiteerde van een twee honkslag van Fredy van Offeren. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Voor SC Kinheim was bet in de softbal-eerste klasse weer een succes vol weekend. Niet al leen wonnen de Kinheim-dames twee keer van Pirates, maar bovendien ver speelde D-Tour Storks - de grootste concurrent - opnieuw twee kostbare punten door één van de twee wedstrij den tegen ORWO-HCAW met 3-11 te verliezen. Ook voor de Pinguins was er het afgelopen weekend een dubbele zege weggelegd. In Huizen was Zuid- vogels twee keer (3-11 en 11-12) te zwak. EHS moest in de tweede klasse voor de tweede keer binnen drie dagen de winst aan de Meteoor laten. De Pino’s verraste in Bilthoven met een 2-8 zege op FAK. Pirates 0-0-0-0-0-0-0 0 I. Drupsteen 0-0-7-3 SC Kinheim 2-0-0-1-0-01=4 In grid Geuzenbroek 3-2-2-0. Ondanks het feit, dat de Pirates in de eerste wedstrijd van de dubbel tegen Kinheim geen enkele kans kreeg, is het voor de Kinheimploeg bepaald geen walk-over geworden. Tevreden was coach Matty Möllmann overigens wel. „Beide wedstrijden waren een goede propaganda voor de softbalsport. Bo vendien moet Pirates als een duidelijke aanwinst voor de eerste klasse be schouwd worden”. De winst in de eer ste wedstrijd kreeg voor Kinheim al in de beginfase gestalte toen slaggeweld van Hanneke Kimman, Ingrid Geuzen broek en een fout op een klap van Tineke Vianen resulteerden in twee runs. Via runs van Anke van Wezel en Elly Driessen - de beste Kinheim-hitster - werd de zege uitgebouwd tot 04. Pirates 0-0-0-0-0-03=3 I. Drupsteen en P. Hoenders 1-1-14-1 SCD Kinheim 21-0-0-0-2-0 5 Carla van der Veldt 1-2- 4-1. Kon de Kinheimploeg in de eerste wedstrijd nog maar moeilijk vat krij gen op de Amsterdamse werpster, in de tweede wedstrijd vlotte het aanmerke lijk beter. Opnieuw nam Kinheim in de eerste slagbeurt een 2-0 voorsprong door hits van Tineke Vianen en Hanne ke Kimman. Een inning later was het al 3-0 toen Manja Valkenberg kon scoren op een klap van weer Tineke Vianen. Veel kansen het Kinheim nog onbenut alvorens slaggeweld van Germaine Leuven en Elly Driessen in de zesde inning opnieuw in twee runs resulteer den. Het laatste woord was dit keer echter aan Pirates dat drie hits plaatste en bovendien dankbaar profiteerde van de enige Kinheim-fout. Alfred Huges (Schoten nr. 32) wordt op het tweede honk uitgetikt door Frans Bakker (Rooswijk) onverdroten voort. Nadat Nico Weyland op de thuisplaat sneuvelde, scoorden ach tereenvolgens Arte Paap en Harry van Berkel na een reeks van Santpoortse hits. Het taaie OWO het zich echter niet zonder slag of stoot naar de slachtbank leiden.. Met twee manuit zette OWO Ter rasvogels in de vierde inning onder zware druk. Rob Eeltink opende met een honk slag, waarna Peter Kuijpers moest capitu leren voor een tweehonkslag van Stackel- bourough en twee driehonkslagen van Tom Jacobs en Allen Manekofskij: 6-3. In de zevende inning voegde Rob le Cuivre nog een punt toe aan het OWO-totaal. 1 12 23-4 1 12 23-10 1 12 1 12 (Van een medewerker) HAARLEM. Bloemendaal heeft zich in de derby tegen TYBB goed hersteld door een ruime 7-2 overwinning te boe ken, waardoor zij de koplopers van de tweede klasse C, Herons en Celeritas op twee punten blijven volgen. Onze Gezel len leed zijn derde nederlaag op rij ook nu weer was er één punt te weinig voor de Haarlemmers gekomen. Bloemendaal TYBB Tonny Luyk kwam in de eerste inning met een honkslag op het werpen van Wil fred van Keyzerswaard (5-1-13) op de hon ken, waarna een honkslag van Rob Balk Terrasvogels 1-3-2-O-O-O-O-O-x =6 Peter Kuijpers 7-1-10-3. OVVO 0-0-0-3-0-04-0-0=4. Antonio Consencion en Fred Stackelbou- rough: 4-2-84. In het tweede duel heeft Terrasvogels het aan een agressieve start te danken dat de dubbel tegen OWO toch nog twee punten opleverde. In de eerste inning for ceerde Wil Kuijpers een vrije loop, om vervolgens na stootslagen van zowel Nico Weyland als Arie Paap de score te openen. In de volgende slagbeurt zou Terrasvogels zijn slag slaan. Willem Hurkmans en Peter Clarenburg openden met honkslagen, waarna winnende werper Peter Kuijpers middels een formidabele homerun drie punten binnensloeg: 4-0. Nog steeds op het werpen van Consencion ging Terrasvogels D< hou< At Bou or 1 ƒ2,8 gest Gi 3.39. toto: kop] Ti (Ier) Lluv ƒ6.2 2-4: ƒ52. ƒ52. Ai gay) Totc kop] Pi 1. Pac> 18. ƒ14. G) (2001 1. F Kon plaa Z» burj Wini pel j Al van dia, plaa Al K. E Totc kop] Le (W. Rien ƒ1,5 To Su Vi num nant 6: N. ling In de return belandde Rooswijk weer met beide benen op de grond. Al in de eerste inning liep Schoten uit tot 3-0 door dat een honkslag van Arie Bogaart slecht verwerkt werd door het Rooswijkveld. Toen Schoten in de derde inning door Hugo Kuyer en Arie Bogaart, dankzij een stootslag-honkslag van Rob Walgien uit liep naar 5-0, was het met de Velser tegen stand gedaan. OVVO 0-3-2-1-0-0-1-0-x =7. Mario Werleman: 12-1-5-1. Terrasvogels 0-0-0-0-0-0-0-0-0 =0 Huib-Jan Tijl: 54-7-5. Door onbekendheid met de juiste aan vangstijd heeft Terrasvogels het in het eerste duel met OWO in de beginfase laten liggen. De nog niet warmgegooide Huib-Jan Tijl werd toen flink geraakt, waardoor Terrasvogels een niet meer te overbruggen achterstand opliep. Een honkslag van Rob Eeltink, gevolgd door een aantal veldfouten, bezorgden OWO in de tweede inning enigszins gelukkig een 0-3 voorsprong, die mede dankzij een ho merun van Peter Hondius in de derde slagbeurt werd opgevoerd tot 0-5. De aan slag, op Nico Weyland (2 uit 4) na, onge vaarlijke Santpoorters zagen geen kans om zelfs de eer te redden. Voor komende dinsdag staan op het programma: Bloemendaal-Shell (half acht) en Tempo Team HHC-BMZ EDO (acht uur). k FC Vlaardingen-FC Dordrecht 1-2, Fortu na SC-Excelsior 5-6, FC Groningen-SC Amersfoort 41, Heerenveen-Wageningen 0-0, Willem II-SC Cambuur 8-3, FC Den Rooswijk 1-04-0-2-1-0-0-x =5. Bert Boëkling: 7-7-24. Schoten 0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Rob v.d. Zande: 4-344. Zaterdag behaalde Rooswijk een onbe dreigde zege op Schoten. Rooswijkpitcher Bert Boëkling had de Haarlemse slagploeg goed in bedwang, ook al had hij in de eerste twee innings de hulp van zijn veld nodig, toen hij vijfmaal een vrije loop moest toestaan. In de openingsinning nam Rooswijk onmiddellijk de leiding. Cor Berkhout (4-wijd), kwam door een honk slag van zijn broer Jan Berkhout op het derde honk, waarna hij kon scoren door een fout van Schoten-catcher Menno Ras: 1-0. In de tweede inning kreeg Bert Boëkling het heel even moeilijk doordat hij driemaal achter elkaar een Schotenspeler een vrije loop toestond; een goede actie van korte stop Rob Visser maakte echter een einde aan de Haarlemse illusies. Roos wijk benutte zijn derde slagbeurt om de voorsprong te verdubbelen. Catcher Cor Berkhout forceerde opnieuw een vrije loop, waarna hij door een opofferings- stootslag van Rob Visser en een schitteren de tweehonkslag van Gé van der Len de thuisplaat passeerde. Twee innings later herhaalde zich de geschiedenis, met dien verstande, dat nu Jan Berkhout de honkslag gaf, waarop Cor Berkhout voor de derde maal kon scoren: 3-0. Rooswijk liep in dezelfde in ning nog uit naar 4-0 doordat Jan Berk hout kon scoren, nadat het Scholenveld een fout beging op een tik van Frans Bakker. Terwijl Schoten helemaal niet meer gevaarlijk kon worden bepaalde Rooswijk in de zesde inning de eindstand op 5-0. Schoten Alfons Beentjes: Rooswijk Frank in den Bos: werd het na een pitchersduel van de eerste orde een winst van 2-0 voor coach Karei Crouwel en zijn ploeg. Nol Beenders gaf drie honkslagen weg en Jim Sieval maar twee. Een fout van Harm Horeman in de derde inning toen hij over het eerste honk heen gooide leverde Kinheim het eerste punt op. Augustinus kon over de thuis plaat komen. Een hit van Beenders in de negende slagbeurt leverde de tweede run op. Beenders hield de honken schoon tot de achtste inning. Arnold Smit kon voor de Tijgers op het derde honk komen, maar daar bleef het bij. Bob Cox verscheen ondanks zijn pijnlij ke arm het tweede duel op de heuvel. Hij gooide uitstekend en de grote vraag is hoe goed Cox nu wel zal zijn als zijn arm geheel zal zijn genezen. Steve Simpson was voor Kinheim de grote man. Hij nam twee homeruns voor zijn rekening waar mee hij drie runs liet aantekenen. Charles Urbanus sloeg voor Amsteltijgers even eens een homerun, maar daar tegenover stond het feit dat zijn medespelers er wei nig van terecht brachten. Harm Horeman van wie zoveel werd verwacht stelde zeer Schoten op Jim Sieval als pitcher roof bouw gepleegd door hem op geregelde tijden tweemaal per weekeinde te laten optreden, ook bij Amsteltijgers stelt men aan de Haarlemmer hoge eisen. Toen Hij- zelendoom het voor de zoveelste maal na zes innings op de heuvel niet meer kon bolwerken moest Sieval nog twee innings opdraven. Hij deed dit overigens uitste kend met 1-0-0. slagbeurt Bloekdijk een honkslag toes taan, waarna deze via een fout en een wilde worp kon scoren. Robert de Wit kwam in de vierde slagbeurt met een honkslag op de honken, waarna ook een fout en een doorgeschoten bal voor de gelijkmaker zorgden. In de achtste inning kreeg Asberg geraakt werper, waarna werper De Boer (84-3) met een twee honkslag zijn winst veilig stelde. In de slotinnings kwam Ben Boehorst nog op de kussens maar ook hij kon de derde neder laag met een punt verschil niet afwenden. De stand luidt: Herons 3-6; Celeritas 3-6; Bloemendaal 34; Heiloo 34; Cromtigers 3-2; ODIZ Frogs 3-2; TYBB 3-2; VUC 3-2; Wassenaar 3-2 en OG 3-2. Zuidvogels 3-0-0-0-0-0-0=3 Charlotte Fontein 04-12-8 de Pinquins 54-2-2-0- 1-0-11 Tinie Box 5-14-5. Een duel dat al in de eerste inning beslist werd door goed slagwerk van Edith Josefa en Els Martens, goed bleek voor vijf runs. In gevaar kwam Tinie Box behoudens de eerste inning niet. Zuidvogels 3-3-0-0-0-2-3=11 Charlot te Fontein 1-9-12-3 De Pinquins 6-0-2-2- 1-0-1= 12 Tinie Box 14-11-5. In de tweede wedstrijd hadden beide verdedigingen weinig te vertellen tegen de oppermachtige aanvallen. De Pin quins, dat van het begin tot het einde leidde kwam in de laatste inning door een tweetal fouten nog in grote moei lijkheden. Dankzij een dubbelspel tus sen Els Martens en Toos van de Akker ging de winst toch nog juist mee naar Heemstede. De Meteoor 1-0-24-0-3-= 10 Petra Goedkoop 414-0 EHS 1-0-0-0-0-0-0 0 Gonnie Vrugt 1-0-104. Een aanvallend onmachtig EHS mocht dankzij Heleen Tjeertjes wel de score openen, maar kreeg daarna nau welijks meer kansen op runs. De Mete oor daarentegen had naar mate de strijd vorderde steeds minder moeite met de worpen van Gonnie Vrugt. Moeiteloos kwam tenslotte de 10-1 winst tot stand. FC Vlaardingen-FC Dordrecht 1-2 (1-0). 34 Molendijk 1-0, 48 Den Arend (strafschop) 1- 1, 61 Van Mijnhart van Schoor 1-2. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 500. Gele kaart voor Boudewijn (FC Vlaardingen). Fortuna SC - Excelsior 5-6 (4-2). 1 Van der Berg 1-0, 3 Engbersen 2-0, 5 Nijssen 2-1, 6 Engbersen 3-1, 21 Swanenburg 3-2, 41 Zui- dersma 4-2, 51 Swanenburg 4-3, 54 Waslander 4- 4, 69 Engbersen 5-4, 70 Swanenbuurg 5-5, 89 Ernst 5-6. Scheidsrechter: Thomas, toe schouwers: 6500. FC Groningen - SC Amersfoort 4-1 (1-1). 13 Schoonbeek 1-0, 43 Van Pelt 1-1, 48 Hout man 2-1, 58 Bakker 3-1, 79 Bakker 4-1. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 3500 Heerenveen - Wageningen 0-0. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 3200. Willem II - SC Cambuur 8-3 (3-0). 2 Swaans 1-0, 15 Hendriks 2-0, 26 Broeken 3-0, 48 Havermans (strafschop) 4-0, 55 Broeken 5- 0, 65 Neelemans 6-0, 73 Haan 6-1, 81 Hen driks 7-1, 82 Deblaauw 7-2, 84 Van Geel 8-2, 87 Kusmanovic 8-3. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers: 2100. FC den Bosch - Veendam 3-3 (2-0). 6 Peeters 1- 0, 15 Wessel van den Bosch 2-0, 61 Brouwer 2- 1, 70 Peeters 3-1, 82 Meyer 3-2, 88 Brou wer 3-3. Scheidsrechter: Janssen. Toeschou wers: 1500. Helmond Sport - De Graafschap 2-2 (2-2). 8 Van der Hooft 1-0, 16 Burhenne 2-0, 31 Polko 2-1, 37 Polko 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. toeschouwers: 1000. Eindhoven - MVV 0-1 (0-0). -51 Kowalik 0-1. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 6000. Heracles - SVV 4-1 (0-1). 6 Peitsman 0-1, 55 Bosch 1-1, 76 Poèll 2-1, 81 Bakker 3-1, 86 Poell 4-1. Scheidsrechter: Geurts. toeschou wers: 6100. Aantal deelnemers aan toto 18: 135.489; Inleg: 396.812; Prijzenbedrag: ƒ188.486; Eerste prijs: ƒ75.394; Tweede prijs: 47.122; Derde prijs: 65.970. Aantal deelnemers aan lotto 18: 752.483; Inleg; 3.141.497; Prijzenbedrag: 1.609.492; Eerste prijs (inclusief jackpot): 639.555; Tweede prijs: 149.221; Derde prijs: 223.832; Vierde en vijfde prijs: 298.442. De juiste getallen zijn: 2-5-14- 20 - 33 - 38 - reservegetal 22. In de Westduitse loterij „spiel 77” zijn de volgende winnende getallen getrokken. 3 878571 (Van onze honkbalmedewerkers) IJMOND. Voor de honkbal- eerste klassers uit de IJmond kende de competitie het afgelopen weekeinde een wel bijzonder grillig verloop. Cornea Cats/OWO en Terras vogels speelden hun dubbel in Santpoort. Beide teams trokken één keer aan het langste eind, hetgeen ook bij Rooswijk en Schoten het geval was. 14- 7 14- 9 10- 5 1 10 16-11 Eindstand vierde periode: 8 5 2 8 5 2 8 5 2 8 5 2 8 3 5 0 11 8 3 4 Excelsior periodekampioen. PROGRAMMA: PEC Zwolle-FC Vlaar dingen, FC Dordrecht-Fortuna SC, Excel- sior-FC Groningen, SC Amersfoort-Heer- enveen, Wageningen-Willem II, SC Cam- buur-FC Den Bosch, Veendam-Helmond Sport, De Graafschap-Eindhoven, MW- Heracles, SW vrij. 35 22 8 5 52 80-30 35 21 10 4 52 70-32 35 15 15 5 45 47-23 35 16 12 7 44 69-38 35 16 11 8 43 61-40 35 18 6 11 42 61-41 35 15 10 10 40 55-36 35 13 13 9 39 51-46 35 12 12 11 36 36-33 35 13 10 12 36 43-45 35 12 11 12 35 39-42 35 13 9 13 35 46-54 35 11 7 17 29 46-55 35 7 15 13 29 25-36 36 7 11 18 25 44-75 35 6 11 18 23 46-75 35 6 9 20 21 41-77 1 35 4 12 19 20 41-81 35 6 8 21 20 22-65 PEC, Groningen en MW en Excelsior periodekampioen Graafschap 2-2, Eindhoven-MW Heracles-SW 4-1, PEC vrij. Bosch-Veendam 3-3^ Helmond Sport-De 0-1, Cijfers: Tetramin Nicols: 02100000» 3, Sparta 000000110 2. Werpers: Douglas Morton (9 inn) 841-7-0, Henk Meyer (2 inn) 0-1-8-1, Mike Ocon (5 inn) 3-2-5-1. Homeruns,: Frank van Rest (solo, Nicols) Bill Greevy (solo, Sparta). Sparta: 00020 02 000 4, Tetramin Nicols: 10 2 0 010 0 0 2 6. Werpers: Ron Giroldi (3 inn) 2-2-6-1, Jan Dik Leurs (6 inn) 4-0-3-0, Koos v.d. Mark (6 inn) 2-1-8-0, Mike Ocon (4 inn) 4-0-7-1. Homerun: Boudewijn Maat (solo, Nicols). Amsteltijgers 000000000 0, Were- Kinheim: 001000001 2. Werpers: Jim Sieval (9 inn) 5-1-2-2. Nol Beenders (9 inn) 5-2-3-1. Wera-Kinheim: 01020100x 4, Am steltijgers: 000100200 3. Werpers: Bob Cox (9 inn) 7-1-4-3, Jan Hijzelendoorn (6 inn) 5-4-5-1, Jim Sieval (2 inn) 1-0-0-0. Homerun: Charles Urbanus (solo A’tij- gers). De stand: Unique Giants 6-10, Wera Kin heim 6-10, Olga Ado 6-8, Tetramin Nicoals 6-7, Ola UW 6-6, Nikon HCAW6-6, Sparta teleUr. Hij kwam tot 0 uit 4 waaronder 6-4, Fresh Up Quick 6-3, Amsteltijgers 6-2, tweemaal drie slag. Werd verleden jaar bij Eurostars 6-2.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14