Progressief Velsen met veel tam-tam verkiezingen in Wisselbokaal zwemestafette naar Jan Ligthartschool Spectaculaire draaiorgelshow lokte Santpoort de straat op Tulp „Pinkeltje” gedoopt a; geëngageerd toneel bij inbraak in De Mei burgerlijke stand Damiate Pers hciven- berichten „Kleine man wat nu V IJmuider Courant Tl ov Prestatietocht test voor duikteam - AVf JR IB Toertocht VW dwars door Kennemerduinen XCHT DEELNEMERS ZORGDEN VOOR DAVEREND FEEST Ernstig voetletsel op Oxystaal 2 Duo werd op heterdaad betrapt bij diefstal Uit bij A NA SPANNENDE WEDSTRIJDEN IN VELSERBAD Velsen „GLOBE GEEFT OPVOERING IN STADSSCHOUWBURG y Evenement op Landelijke Fietsdag dingsbrigade begonnen de duikers kort na twee uur met het traject langs de bazaltblokken van de pier. Naar verkiezing mocht de afstand een-, twee-, drie- of viermaal worden afge legd. Vanaf de pier werd aantekening gehouden van de afgelegde afstanden door water van circa zeven graden Celsius. De prestatietocht in buiten- Tien leden van het Duikteam IJ mond gingen zondagmiddag te water voor een prestatietocht met het snor- kelapparaat tegen de binnenkant van de Zuidpier. Dit evenement, een pro grammapunt van de Velsense Sport week, was bedoeld als conditietest voor de duikers die wekelijks onder meer comfortabele omstandigheden in het Velserbad trainen. Dicht tegen het pierlichaam liep het traject tot de knik in de pier, het vroegere uiteinde. Begeleid door twee vaartuigen van de Umuider Red water is voor „IJmond” vast onder deel van de Velsense Sportweek. Naast het peilen van de eigen conditie wordt het evenement als propaganda- stuntje belangrijk genoemd. Het duik- seizoen loopt voor „IJmond” van sep tember tot mei. In de strandperiode staan de activiteiten dichtbij huis op een laag pitje. Door algengroei (slecht zicht) is duiken langs de Nederland se kust dan onmogelijke. „IJmond” opereert alleen in de stille tijd op het strand en komt daardoor weinig in de aandacht BE Nedf verte verk H. P naar steui voor met hebt un Tejal staar werk stena Beid waar wem Film Bank A k A W i IJMOND KOSTEN CAMPAGNE VORMEN NOG PROBLEEM A b Het orgel „De Witte Ruth” dwars op de rijbaan van de Hoofdstraat die zaterdag gedeeltelijk autovrij •A was. 0,70 145,- De uit Heemskerk afkomstige man was aan het werk in de stopstangenwerkplaats. Daar kreeg hij een stang op zijn linker voet. De man droeg veiligheidsschoenen, maar deze konden de verwonding niet voorkomen. VELSEN. De ANWB wil alle Neder landers 13 mei op de fiets hebben tijdens de Landelijke Fietsdag die voor de derde maal in ons land wordt gehouden. De VVV Velsen-IJmuiden haakt hierop in met het uitschrijven van een fietstoer- tocht over een afstand van dertig kilo meter. De drie jongens, die 17, 18 en 20 jaar zijn, waren door een inwoner gesigna leerd. Om de knapen te pakken, was door de politie de buurthuisomgeving afgezet. De jongens vertelden te hebben ingebro ken met de bedoeling hun honger te stillen. Zij hadden binnen een en ander gegeten en nog enkele kleine vernielingen aange richt. Na opmaken van proces-verbaal zijn de drie naar huis gestuurd. VELSEN-NOORD. Drie jonge Vel- sennoorders zijn zondagmorgen vroeg aangehouden bij buurthuis De Mei iin Velsen-Noord. Het drietal heeft bekend te hebben ingebroken. De auto’s waren voor de orgeldag uit de Hoofdstraat verbannen tussen de kruisin gen Terrasweg en Anemonenstraat waar voor afzetting gezorgd was. Draaiorgel- Het echtpaar Pinnsberg, hoofdfiguren uit het stuk behoort tot de categorie die in Duitsland de wind op alle fronten tegen had. Hij als typische vertegenwoordiger uit een geluidswagen. Ook over de andere draaiorgels schalde achtergrondinforma tie uit de luidspreker die nauwelijks bij machte was het straatrumoer van deze drukke zaterdag te overstemmen. Na heel veel walsen, operettefragmenten, belegen schlagers maar ook onverwoestbare kleu terdeuntjes breide de muziekvereniging Soli om vijf uur ’s middags een muzikaal slot aan de draaiorgeldag. Tussen de afzet tingen werd een muzikale show met vlag- gewacht ten beste gegeven met een jubi- leumserenade als actuele toegift. Het Santpoortse orgelfeest was zaterdag een show van kleur en straatmuziek zon der manserbakje. Dat bleef in de binnen zak van de deelnemers die er in andere weekends ook als amateurorgeldraaier druk mee rammelen. In themafolders krijgt het publiek apart nog eens scherp omlijnd het progressieve standpunt over de Voorhaven en de Hoog- ovenscrisis onder ogen. Op het Marktplein .komen op 20 en 27 mei informatiestands De Zwemvereniging „Watervrienden” was dit jaar de organisator van de zwem wedstrijden voor de Velsense basisscholen die opvallend veel publiek trokken. Voor zitter C. Bouman reikte tegen acht uur de bekers uit, die voor de twee scholen boven aan op de ranglijst en voor de winnaars van de individuele nummers. VELSEN. De politieke groepering Progressief Velsen belegt maandagavond een bijeenkomst in het gebouw In den Abeel in IJmuiden-Oost voor de vaststel ling van een plan de campagne voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De hoofdlijnen staan inmiddels op papier. Gedacht wordt aan wijkgerichte informa tie waarin het fractiestandpunt over pro blemen in de Velsen-Zuid, Oud-IJmuiden en Zeewijk duidelijk naar voren komen. lem en M. A. Zalm, Velsen. J. L. Ponce Font, en J. A. Bakker, beiden IJmuiden. Het duo is naar het hoofdbureau ge bracht, waar de spullen in beslag werden genomen en vanwaar zij na verhoor weer zijn weggezonden. per maand per kwartaal per post per jaar per post DIRECTIE: Damiate Pers b.v Mr. H. C. van der Mije Terw voor liefhebber Mr. Romke de Waard was pre sentator van het lawaaierige feest. Hij kon namens de Nederlandse Kring van Draai- orgel-vrienden, de organiserende vereni ging, het puikje presenteren wat er in Noord-Holland nog aan draaiorgels be staat. Kermisorgels en specifieke straator gels waren er zaterdag bij. „De Witte Ruth” en „De Kleine Witte Ruth” vallen onder de eerste categorie. Instrumenten met een indrukwekkend verleden. Beiden stammen uit de orgelfabriek Ruth in het Duitse Waldkirch (Zwartewoud) waar tot 1919 orgels van uitnemende kwaliteit ge bouwd werden. Romke de Waard verstrek te deze informatie na het middaguur van- VELSEN. Het Zuidelijk Toneel Glo be geeft 16 mei in de Velsense Stads schouwburg een opvoering van „Kleine man wat nu”, een toneelwerk naar de gelijknamige roman van de Duitse littera tor Hans Fallada. Aan de vooravond van het Nazitijdperk schilderde Fallada het zorgelijke sfeertje van de crisisjaren toen de „kleine man” de hardste klappen te incasseren kreeg. van het witteboordenproletariaat, de echt genote in de rol van het weerbare arbei dersmeisje. De onontkoombare werkloos heid leidt voor beiden de totale verpaupe ring in. „Kleine man wat nu” werd pas in de jaren zestig voor toneel bewerkt. Inge voegd werden zang- en dansscènes en een serie schlagers uit de dertiger jaren. De revuescènes tonen aan hoe de commercie en het showwereldje de alledaagse ellende vertalen en munt slaan uit vaak uitzichtlo ze situaties. Aan de opvoering die 16 mei om kwart over acht in de Stadsschouw burg begint werken naast de tonelisten van Globe een combo en een dansgroep mee. VELSEN. Een 19-jarige Haarlemmer en een 20-jarige Velsenaar zijn zaterdag nacht betrapt bij diefstal van gasbuizen op een bedrijfsterrein aan de Ampère- straat in IJmuiden. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.. 02550-15437,en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning Aai van d gezeli per k bepai bijeei van i word schap dat p eel, n tegen koms creet. en v< Zaterdag aangekomen: Otto, Frederiksvaerk, IJmuiden; Nordic Courier, Zawia; Pacific Shore, Cont. Plat, Velsen; Berby, Rotterdam; Alicia, Patrai- hen, IJmuiden; Boekanier, Boston; Lynx, Bergen; Christiana Oldendorff, Duinker ken, IJmuiden; Tor Britannia, Gothen burg; Laidaure, Antwerpen; Merc. Conti nental, Malta, Beverwijk; Janet Theriot, Cont. Plat; Chippy T., Cont. Plat; Unden, Balmta; Yannis M., Baton Rouge; Hudson Service, Cont. Plat; Stephan J., Antwer pen, IJmuiden; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Karpacz, Rotterdam; Oder, Antwerpen; Kentshore, Cont. Plat, IJmui den; Great Republic, Le Havre; Smit Lloyd 46, Cont. Plat, Velsen; Alfred Ben der, Canada, Velsen; Titan Service, Cont. Plat, Umuiden. Zaterdag vertrokken: Balticborg, Beverwijk, Barieham; Inuli- D een staf ling haa non T 5 VE Papi< verki geho leder den. woor Al inbre Cent: Geld De Beek met net c met in de Witte avon met 1 bliek ook i rijke V hee dini Nie een BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Filmvoorstelling. In Buurthuis De Brulboei aan de IJmuidense Kanaalstraat is 9 mei de jeugd van veertien jaar en ouder weer aan de beurt voor een filmver toning. Om half acht ’s avonds wordt de film „Snelle smerissen” gedraaid. Kern thema is de jacht op het zogenoemde witte goud waarbij heel wat auto’s tot schroot worden gereden. Uitslagen bij de meisjes: 1. A. Koelemij (St. Franciscusschool, 23.6), 2. J. Bender (Jan Ligthartschool, 24.2), 3. J. Been (Jan Campertschool, 24.4). Bij de jongens was de tijd 24.00 voor J. Blom van de IJmui dense Calvijnschool goed voor een eerste plaats. M. Rijnders (Jan Ligthartschool) en M. Pronk (Claraschool) eindigden hier achtereenvolgens als tweede en derde. In de Hoofdstraat speelden orgels uit Egmond (De Kleine Witte Ruth), Bever wijk (De Witte Ruth), Haarlem (De Punt kap en De Boogschutter), IJmuiden (De Grote Cap), Bussum (De Kleine Radio) en Castricum (’t Witje). VELSEN. De IJmuidense Jan Ligt hartschool sleepte zaterdagmiddag de prijsbeker in de wacht die jaarlijks door de Sportstichting Velsen wordt uitge loofd voor het programmaonderdeel schoolzwemmen in de Velsense Sport week. De Jan Ligthartschool maakte een tijd van 5.22.9 in het nummer estafette vrije slag (acht maal vijftig meter) waar aan zaterdagmiddag in het Velserbad aan de IJmuidense Briniostraat zeventien scholen deelnamen. De IJmuidense Zee- wijkschool eindigde als tweede met de tijd 5.41.2. De St. Franciscusschool (5.43.9) en de Kruisbergschool (6.25.2) moesten achtereenvolgens genoegen nemen met een derde en vierde plaats op de ranglijst. Presentator Romke de Waard prees na afloop de hoge kwaliteit van de deelne mende instrumenten. Het ouderwetse straatorgel kwam zaterdag in de aandacht als sfeermaker maar ook als dankbaar doelwit voor talloze filmers en fotografen. als de nieuwe aanwinst een dubbel vroeg- bloeiende tulp. Binnenkort vindt registra tie plaats bij de Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollencultuur. Bij de foto: Aart Staartjes, in de uitmonste ring van Pinkeltje, geflankeerd door kwe ker N. A. Nijssen (links) en de weduwe van de auteur Dick Laan. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - 14,35 41,30 55,- 162,50 215,- losse nummers buitenland per kwartaal VELSEN-NOORD. Bij een ongeval in de Oxystaalfabriek 2 van Hoogovens is een 36-jarige bedieningsman uit de gietsectie dusdanig aan zijn voet gewond geraakt, dat twee tenen moesten worden geamputeerd. De uitslag van zaterdag betekent een fikse buiteling voor de IJmuidense Franciscusschool voor wie een leider splaats na overwinningen in de drie voor afgaande jaren een beetje traditie aan het worden was. Het programmaonderdeel schoolzwemmen van de Velsense Sport week begon zaterdagmiddag om half zes met de individuele nummers 25 meter schoolslag voor meisjes en jongens bene den de tien jaar. en een advertentiecampagne wordt de on derbouw van het verkiezingsgebeuren van de PPR en de PSP die in Velsen samen de progressieve bundeling vormen. Andere programmapunten zijn een aktiedag op 24 mei met bezoek van PPR- en PSP-parle- mentariërs uitmondend in een manifesta tie met films, muziek en sprekers. Een voetbalteam van Progressief Velsen daagt ploegen uit die zich mentaal en qua tech niek gelijkwaardig achten en een feest avond op de verkiezingsdag (31 mei) wordt als klapstuk aangekondigd. De kostenbe- groting voor al deze activiteiten vertoont nog een gat van 1500. Ook dit punt komt aan de orde op de verkiezingsbijeenkomst van maandagavond die om acht uur begint. SANTPOORT-NOORD. Een kwart eeuw Reisbureau Europa was zaterdag aanleiding voor een orgelshow van de Santpoortse Hoofdstraat waarvoor acht orgels uit Noord-Holland aan deelnamen. Een functionaris van het jubilerende be drijf zwengelde dit letterlijk daverende buitengebeuren ’s morgens om elf uur aan door een forse ruk aan het aandrijfwiel van de „Rosita” beter bekend als het Santpoortse dorpsorgel. Vanaf het startpunt (het WV-kantoor op het IJmuidense Marktplein) wordt via Santpoort en Blbemendaal naar de Kenne- merduinen gereden. De route terug naar het startpunt loopt via Duin en Kruidberg. De starttijd is tussen negen uur ’s morgens en een uur ’s middags. Er geldt geen wed strijdreglement. Iedereen mag de uitge stippelde route in zijn eigen tempo uitrij den. Vijf uur ’s middags is de uiterste tijd voor de terugmelding. Aan de finish wor den herinneringsspeldjes uitgereikt. ne Brinkman, IJmuiden, Poole; Kirsten Tholstrup, IJmuiden. Arklow; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Pacificshore, Cont. Plat, Velsen; British Esk, Antwer pen; Manifest Lipconey, Rotterdam; At lantic Coast, Swansea, IJmuiden; Lyne Londen; Berby, Oslo; Smit Lloyd 52, Cont. Plat, Velsen; Tor Britannia, Gothenburg; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Fanoma, Tewa; Asubone, Tewa; Christel, Vasteras; Clio, Aalborg; Fewi, Aalborg; Titan Servi ce, Cont. Plat, IJmuiden; Stephan J., Sol- vesborg, IJmuiden. Zondag aangekomen: Autoweg, van Grangemouth; Orcoms, Antwerpen; Gorsethom, Londen; Fridel, Rochester, IJmuiden; Gooiland, Bremen; Jasemitz, Soemaes; Parkesgate, Kings Llyn, IJmuiden; Papanicolas, Caen; Sea Bruce, Cont. Plat; Jenrix, Whitby, Umui den; Hannover, Bremen, IJmuiden; Haico Holwerda, Rotterdam, IJmuiden; Helena Schepers, Porsgrunn; Bernd, Stanlow; Su- ruga Haru, Tripoli; Langkoesa, Bremen; Arctic Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Dais- land, Vallwik, Velsen; Smit Lloyd 52, Cont. Plat, Velsen; Capella, Halmstad. Zondag vertrokken: Aschberg, naar Hull; Africa Cuba, Aas- sap; Great Republic, New York; Breda, Rotterdam; Autoweg, Antwerpen; Wisch hafen, Abenraa; Smit Lloyd 46, Cont Plat zijn. Aanwezig was zondagmiddag ook de weduwe van de auteur Dick Laan, de geestelijke vader van de figuur Pinkeltje. De boeken met deze kabouter als hoofdfi guur haalden alleen al in Nederland een oplaag van vier miljoen. De oranjero de Pinkeltjestulp is verkregen uit een mutatie van de variëteit Stockholm, even- SANTPOORT. De Santpoortse bloembollenkweker N. A. Nijssen heeft een nieuwe tulpvariëteit „Pinkeltje” ge doopt. De acteur Aart Staartjes was zon dagmiddag in Santpoort voor de officiële naamgeving. Hij speelt de hoofdrol in de film „Pinkeltje” die eind volgende maand in de Nederlandse bioscopen te zien zal GEBOREN: H. M. Scheepens-de Loor, d., Santpoort, S. Boot-van Schouten, d„ Santpoort, R. F. Jansen-Stol, d., IJmuiden. OVERLEDEN: j M. de Vries, 60 jr., echtgenoot van A. Bonneveld, IJmuiden N. Korbee, 39 jr., echtgenoot van: J. S. A. de Zwart, IJmui den; W. F. Roele, 32 jr, Amsterdam; J. Leijenaar, 96 jr., weduwe van J. van der Made, IJmuiden, E. Vijlbrief, 86 jr., IJ muiden. GEHUWD: C. M. Ursen-J. Harkman, Alkmaar, P. Koffeman-C. M. M. Koning, Heemskerk, E. van Geem-H. R. Blokland, IJmuiden, N. Dekker-J. Haagsman, IJmuiden; J. A. C. Bonarius-C. M. van Bavinckhoven, Umui den; G. R. J. Jochems-C. W. M. Appel, Umuiden, A. T. G. Hillege-H. R. Visser. ONDERTROUWD: P. J. E. Blankwater, Rijsenhout en G. M. Oldenburg, Umuiden. J. C. van Veelen en P. Lauwers, beiden Umuiden. J. E. Wil mink, en S. B. Kaandorp, beiden Umui den. R. N. Schoorstra, en E. E. van der 1 Sluis, beiden Umuiden. A. D. Visser, Haar lem en M. A. Zalm, Velsen. J. L. Ponce 4 wl j -W i ‘k.'<

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4