u Minister geeft poldergemeente status groeikern Statenlid wil rampenplan voor de kust Magazijn waterleiding niet in Waarderpolder 5 l Speciaal vliegtuig voor Oranje-spelers Stadsvernieuwers vergeten woningkrakers jubilea agenda *?A Jte.' D( Si I Dagelijks verse asperges bereid naar zeven verschillende recepten Nieuw laboratorium voor PWN en PWS in Waarderpolder M J Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk door Rien Polderman Wijk aan Zee In en om Haarlem iveen; 24 12 66 Tel. 023- sa 1 Bent u 31 mei verhinderd? Laat een ander uw stem uitbrengen. 4 Inlichtingen en volmachtformulieren bij: hfet: Rubriek over stedebouw, ruimtelijke ordening en provinciaal bestuur (V; I no< on< IJr stu bes De tiai op< da; Be eer ste wij wo de het de tot mc Ko ma N\ v.d tui (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Minister Beelaerts van Blokland (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft Haarlemmermeer in de Verstedelij- kingsnota toegevoegd aan de lijst met locaties die als groeikern aangewezen kunnen worden. Die aanwijzing kan plaatsvinden nadat men in Noord-Holland overeenstemming heeft bereikt over de manier waarop de bouw van zo’n 15.000 woningen tussen Haarlem en Hoofd dorp tot stand moet komen. Provinciale Staten hebben zich al voor die locatie uitgesproken. Momenteel vindt nog overleg plaats tussen Noord-Holland en de gemeente Haarlemmermeer over de praktische uitvoering van dit besluit. IJMOND HSi i i (ADVERTENTIE) Extra geld van Rijk voor Haarlemmermeer (ADVERTENTIE) kraken van woningen leidt: de leegstand. Voorop stond de handhaving van het Heilig Eigendom, desnoods met het door God gegeven geweld (Romeinen 13). Of dat eigendom wel op christelijke wijze (d.w.z. goed rentmeesterschap dus geen opzettelijke verkrotting en met de Bergrede in gedachte) werd beheerd, deed daarbij niet terzake. De belijdenis van Aantjes en zijn christelijke bewogen heid ten spijt. De club van de anti-kraakwet is nu nog sterker aan de macht. Dat is een weinig geruststellende gedachte, voor wie beseft hoe zeer het woningkraken verweven is met (vooral de grootsteedse) stadsver- nieuwingsproblematiek. Men kan stadsvernieuwing op twee De directie heeft nadrukkelijk ontkend dat er zaken worden gedaan met het bu reau Inter Football van Cor Koster, die de zaken rond het wereldkampioenschap voor het Nederlandse elftal regelt. Coster heeft wel contact met het luchtvaartbe drijf gehad. De KLM verhuurt het toestel mevr. Schemmekes, Santpoort de heer Kraetzer, Santpoort mevr. Huizinga, Driehuis de heer Beskers, Driehuis de heer Van Gils, IJmuiden de heer Heins, IJmuiden mevr. Booij, Velsen-Noord de heer Dekker, Velsen-Noord mevr. Alderiiefste, Velsen-Zuid 023-377669 023-378577 02550- 15316 02550- 16071 02550- 10201 02550- 14960 02510- 92340 02510- 25590 02550- 18243 DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Ma. al le leeftijden 19-21 uur. Dl. van 14.30-17.30 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Ma. 20 uur „The last remake of Beau Geste”. W bij bes' te b N digi een een tiek WOl de 1 opz B raa der Nit O lijn Pre H vert eige moe ver» gen aan voo hon Di tien dan korl mer Di stra diet mat gen dav dat mee Di de 1 Ned Bon digc tout „Sp bou een het kok Vi ope: Hen spoi wel! verl bes< wez Has van van Hol de Bak B leer mal ken biec lid nati nig Een ven en c de gini hij Der op dreef HAARLEM. Op een terrein aan de Jan Willem Lucasweg in het industriege bied Waarderpolder wordt op woensdag 10 mei door gedeputeerde dr. ir. J. IJff van Noord-Holland de eerste paal geslagen voor een hieuw laboratorium. Het is be stemd voor het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland (PWN) en de Provinciale Waterstaat (PWS). Het dient voor wat het PWN betreft als vervanging van het laboratorium dat thans gehuisvest is in de villa Hartenlust in Bloemendaal. De PWS zal het nieuwe gebouw gebruiken voor uitvoerende taken in het raam van de milieuwetgeving, onder andere voor con trole op oppervlaktewater en luchtveront reiniging. Voor de bouw en inrichting is een be drag van negen miljoen gulden uitgetrok ken. Het uit twee bouwlagen bestaande gebouw, met een oppervlakte van 1970 m2, zal de eerste jaren plaats bieden aan 32 medewerkers. Dat aantal kan worden uit gebreid tot 45. De kelderruimte zal dienen als archief. De bouw neemt anderhalf jaar in beslag en is noodzakelijk om de ruimte nood bij beide provinciale diensten, mede veroorzaakt door de steeds omvangrijker onderzoekapparatuur, te leningen. De eer ste paal zal om 10 uur worden geheid. Tijdens de vergaderingen van de Ka mercommissie over de Verstedelijkingsno- ta (waarin het beleid voor de jaren ’80 wordt vastgelegd) werd al duidelijk dat het grootste deel van de Tweede Kamer aan wijzing van Haarlemmermeer tot groei kern wenst. Aan zo’n aanwijzing zitten voor de betrokken gemeente grote finan ciële voordelen vast. De Staat betaalt dan bijvoorbeeld veel geld voor de wegenaan leg en sociaal-culturele voorzieningen. Hij informeert in welk stadium het pro vinciaal rampenplan voor Noord-Holland verkeert. Tenslotte vraagt drs. Vissers of GS al contact hebben opgenomen met an dere kustprovincies om samen eventu eel in overleg met de rijksoverheid tot afspraken te komen voor het geval zich voor de Nederlandse kust een olieramp voordoet. Drs. Vissers denkt hierbij met bezorgdheid aan de recente milieuramp bij Brest in Bretagne. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het CDA-Statenlid drs. F. A. Vissers heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Holland schriftelijke vragen gesteld over het achterwegeblijven van een provinciaal rampenplan. Hij wil we ten of GS hebben vernomen, dat de (kust>- gemeente Schoorl een eigen rampenplan heeft opgesteld, omdat het provinciaal rampenplan nog op zich laat wachten. wordt voldaan aan alle daarvoor gestelde eisen. Met zijn gisteren gepubliceerde wij ziging heeft hij de moties van de Tweede Kamer eigenlijk overbodig gemaakt. Op 17 mei zullen de fracties zich in de laatste openbare commissievergadering over dit onderwerp over de moties uitspreken. Aan het einde van de maand volgt dan de plenaire behandeling van de Verstedelij- kingsnota. Gezien de uitgebreide behande ling in de vaste commissie vallen daar echter geen nieuwe verwikkelingen te ver wachten. Met zijn wijzigingen van de Verstedelij- kingsnota, die onder eerste verantwoor ding van ex-minister Gruijters werd opge steld, benadrukt Beelaerts enkele belang rijke ontwikkelingen, die ook al in de be staande versie van de nota stonden. Zo legt hij een iets krachtiger accent op de ver mindering van de verhuisstroom uit de Randstad naar Gelderland en Noord-Bra- bant. Er moeten daarom meer vestigings- mogelijkheden binnen de Randstad ge schapen worden. Overloop van de grote steden moet worden beperkt. neel in verband met de huidige woonplaat sen meer gediend met vestiging in Heems kerk. Voor Heemskerk pleit de centrale lig ging in het voorzieningengebied. Uit be drijfseconomische overwegingen is ligging direkt ten noorden of ten zuiden van het Noordzeekanaalgebied het meest aange wezen, zo meent de commissie. In Alk maar zijn in het zuiden geen terreinen beschikbaar. Alleen voor het tweede ge deelte van Beverkoog zou Alkmaar een aanbieding kunnen doen. Dan is echter een groter terrein nodig, omdat dan de buizenopslag niet in Wijk aan Zee kan worden gehandhaafd. Als het centraal ma gazijn in Heemskerk komt, kan de buizen opslag in Wijk aan Zee blijven. Voorts zijn de belangen van het perso- D’66 vroeg in een motie om aanwijzing van Haarlemmermeer tot groeikern en ook de VVD kwam met een soortgelijk voorstel. De liberalen verbonden daaraan onder andere de voorwaarde dat de nieuwbouw niet te ver van het toekomstige Hoofddorp- station aan de Schipholspoorlijn mag lig gen. Minister Beelaerts van Blokland liet vorige maand in de Kamer al dóórscheme ren dat hij geen enkel bezwaar heeft tegen de groeikern Haarlemmermeer, wanneer De minister wil bovendien het forensis me sterker terugdringen. Daarom moet er in en dichter bij bestaande steden gezocht worden naar uitbreiding van de woning bouw. Oude gebouwen die hun oorspron kelijke functie verloren hebben, moeten voor hergebruik in aanmerking komen, net als bijvoorbeeld (industrie-)terreinen, waar geen gebruik van wordt gemaakt en die nu voor woningbouw zouden kunnen dienen. Hoewel hij in de Kamer stelde dat bij vernieuwing in de oude woongebieden de zittende bevolking zoveel mogelijk in staat moet worden gesteld in hun wijk te blijven wonen, zwakt de bewindsman de passage in de Nota over dit onderdeel enigszins af. Stelden Gruijters en de zijnen dat bij ver betering en vernieuwing de belangen van de aanwezige bevolking voorrang hebben, Beelaerts verandert dit nu in „een afwe ging van alle belangen”, waarbij de belan gen van de aanwezige bewoners voorrang hebben. Een subtiel verschil, voor oud- staatssecretaris Schaefer waarschijnlijk voldoende om zich opnieuw on te winden. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein) Di. 20.15 u: De musical „Foxtrot” Toneelschuur (Smedestr. 23) Di. 20.30 u.: Ama- teurtoneelgroep Genesius speelt 3 korte toneel stukken. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Di. 20.15 u.: Christelijke Oratoriumvereniging Door Zang Vriendschap m.m.v. het Noordhollands Philhar- monisch Orkest. Grote of St. Bavo (ingang Oude Groenmarkt 9) Di. 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. SCHIPHOL. De KLM laat een DC 8 aanpassen om de spelers van het Neder landse voetbalelftal naar Argentinië over te vliegen. De directie van het luchtvaart bedrijf heeft dit toegegeven tegenover de ondernemingsraad. Eerder ontkende de KLM dat er een speciaal vliegtuig voor de voetballers zou komen. De berichten hierover werden als verzinsels gekenschetst. De DC 8 die naar Argentinië gaat, krijgt alleen inwendig een opknapbeurt. Het is niet zo dat het toestel van buiten oranje wordt geschilderd. Het vliegtuig houdt de normale KLM-kleuren. Uit het interieur wordt een aantal stoelen weggehaald, zo dat de passagiers meer ruimte krijgen. De tweede-klasstoelen worden vervangen voor de meer comfortabele eerste-klasze- tels. Beelaerts van Blokland pleitte in zijn toespraak voor een vereenvoudiging van procedures en voor decentralisatie van de verdeling van de financiële middelen (waarbij de provincie bijvoorbeeld een actievere rol zou kunnen krijgen). Op zich zelf geen dwaas idee, maar daarmee alleen schieten we weinig op. Want wat heb je aan die decentralisatie, als er geen geld is om te verdelen? Bovendien is voor een slagvaardige stadsvernieuwing een mentaliteit nodig, die wat minder devoot staat tegenover de bestaande bezitsver- HAARLEM. De heer J. van der Kamp herdenkt op 19 mei dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij J. G. Nelis Zn IJmuiden B.V. Hij begon op 19-jarige leef tijd als administratief medewerker, maar als dat nodig was hielp hij ook met het bikken van stenen en laden van de zandau- to’s. Zijn salaris bedroeg drie gulden per week, bij een officiële werkweek van zes tig uren, maar vaak liep dat nogal eens uit. De Waarderpolder kan volgens de com missie geen optimale oplossing bieden. Ook dan zou de buizenopslag niet in Wijk aan Zee kunnen worden gehandhaafd. Net als Alkmaar ligt Haarlem verkeerstech nisch ongunstig ten opzichte van Wijk aan Zee. Bovendien lijkt het de commissie twijfelachtig of de gemeente Haarlem grond voor buizenopslag op het indus trieterrein beschikbaar zou willen stellen. Ook de huisvesting van het personeel zou een groot probleem worden, zo wordt gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een commissie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland vindt dat het centraal magazijn van het waterleidingbedrijf beter in Heems kerk kan komen, dan in de Waarderpolder te Haarlem of in Alkmaar. De Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven moet op 8 mei een oordeel geven over deze suggestie. Het terrein in Heemskerk dat wordt bedoeld is het terrein De Houtwegen. Het was vooral de Delftse professor Priemus, die op het symposium het wan trouwen jegens het kabinet verwoordde. Priemus sprak de hoop uit, dat Beelaerts van Blokland er niet alleen in zou slagen de Wet op de Stadsvernieuwing „in rede lijk ongeschonden staat door het parle ment te slepen, maar vooral dat hij in gevecht met Andriessen een stukje af trek op hypotheekrente weet in te leve ren tegen een veel vitaler brok extra objectsubsidie”, vooral voor complexen, die „van strategisch belang” zijn voor de stadsvernieuwing. „Pas als de betaal baarheid veilig is gesteld, is er een hechte basis voor bewonersparticipatie: de spil waarom de stadsvernieuwing moet draaien”, aldus de Delftste hoogleraar. Maar juist over die betaalbaarheid had Priemus zijn twijfels. „Gezien de taak verdeling blijkt, dat men het verband tussen stadsvernieuwing en volkshuis vesting niet ziet. Dat geeft te denken”. Professor Priemus herinnerde aan een TV-interview, waarin aan Beelaers van Blokland werd gevraagd welke richting het op moest met de stadsvernieuwing. aan de KNVB, die ook alle kosten voor haar rekening neemt. Hoe hoog die zijn wilde de directie niet meedelen. „Het kost de KLM geen cent”, was het enige dat de directie over de financiële kant van de zaak kwijt wilde. De heer Van der Kamp zag later kans te gaan studeren wat werd beloond met pro moties. Eerst volgde de benoeming tot boekhouder, vervolgens kassier en mo menteel is hij procuratiehouder. Per week gaan er bedragen van meer dan een mil joen door zijn handen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zakte de onderneming ineen, maar Van der Kamp bleef op zijn post en zorgde er voor dat het bedrijf na de bevrijding onmiddel lijk weer van start kon. Met tijdens de oorlog al oranje geschilderde vrachtwa gens. Momenteel telt Nelis honderd ad ministratieve medewerkers en honderden uitvoerende en technische mensen. In de kring van hoofden van dienst geldt Van der Kamp volgens de directie als primus interpares en voor zijn onderbeschikten is hij de humane chef. Tal van problemen werden in de loop der jaren door hem opgelost. Het jubileum wordt op 19 mei gevierd in Restaurant Royal, Kennemer- laan IJmuiden. Van 16.30 tot 18.30 uur is er een receptie voor collegae, relaties en vrienden. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur; di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Animalfarm, W. Alexanderplantsoen, ma. t/m vrij, geopend van 13-17 uur. BIOSCOPEN City, maandag 20.00 uur: „Orca-The killer whale”. „Jannen vegen de Dam schoon”. On der deze stemmingmakende kop deed De Telegraaf jaren geleden verslag van de openlijke geweldpleging door een aantal vechtersbazen in marine-uniform jegens het vredelievende rugzakvolkje, dat op de Dam bivakkeerde. Die geschiedenis schoot me weer te binnen, toen vorige week in Den Helder een groepje langha rige jongens met spandoeken de feestelij ke opening van ’n vernieuwde stadswijk kwam opluisteren. Opluisteren? Nou ja, de bewoners van de nieuwe binnenstadswijk Sluisdijk vonden de spandoeken helemaal geen opluistering. De demonstranten waren eêr ’n smet op het feest, ’n Demonstratie van „Dam-volk” en dat nog wel in Den Helder, de marinestad bij uitstek, de thuishaven van de Jannen. En dat nota bene, waar prinses Beatrix bij was. Ajakkes! De verzamelde politieagenten reageer den dan ook nogal nerveus op de demon strerende jongelui. Wat wilden die langharigen nu eigen lijk? Dat werd uiteengezet in een stencil, dat werd rondgedeeld: „Waarom deze herrie? Deze Sluisdijkbuurt is kenmer kend voor het huisvestingsbeleid in Den Helder. Men stopt wel handen vol geld in een prestige-object, maar aan het schep pen van betaalbare woonruimten voor jongeren wordt nagenoeg niets gedaan. Wij willen dat jongeren een eigen dak boven hun hoofd kunnen krijgen”. Dakloze jongeren contra de gevestigde orde. Hoe passen we dat in? Alles leek immers in orde? Een juichend symposi um, waarmee werd bejubeld, dat een boeiende woonomgeving en woonkwali teit ook voor de gewone man te verwe zenlijken zijn gebleken; waarin werd be zongen hoe die gewone man zeggenschap kreeg in de vormgeving van zijn wijk en woning. En dan temidden van de feest vreugde zo’n wanklank. Uitgerekend bij de inwijding van de woonwijk Sluisdijk, die als voorbeeld was uitverkozen voor de positieve wending in de volkswoning bouw. Ik verdenk de organisatoren van het symposium er van, de demonstratie op zettelijk te hebben ingelast, inclusief het voorspelbare misprijzen van de buurt. Want hoe kan treffender worden duide lijk gemaakt voor welke vraagstukken de stadsvernieuwing kan komen te staan. De demonstrerende jongeren kunnen als symbool worden opgevat. Als sym bool voor de grote groep ongeregeld, die in Amsterdam is neergestreken, ‘t Rug zakken- en gitarenvolkje, indertijd door de Jannen van de Dam geveegd, heeft voor een deel onderkomen gevonden. Onofficieel, gewoon door het betrekken van onte-recht leegstaande panden. Sa men met de gastarbeiders, de studenten, die hun bemoeizieke hospita’s beu wa ren, te krap behuisden en ander ongere geld volk van woningzoekenden, sticht ten zij het onofficiële instituut van het woningkraken. De gevestigde orde in de persoon van Van Agt had er geen ander antwoord op, dan de anti-kraakwet. Deze wet gaat voorbij aan de problematiek, die tot het manieren uitvoeren. Een manier is: niets doen en de zaak overlaten aan het vrije spel van maatschappelijke krachten. Verkrotting en verpaupering zullen bij die „aanpak” gegarandeerd toeslaan. Dat proces leidt op de lange duur tot volledige kaalslag (nadat de laatste kra kers met geweld zijn verwijderd). Op het vrijkomende terrein kan een handige on dernemer dan kantoren bouwen en dure huizen, onbetaalbaar voor de oorspron kelijke bewoners. Een dergelijke „stads vernieuwing” kost de overheid geen cent. Op het Helderse symposium heeft CDA-bewindsman voor Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, Beelaerts van Blokland, duidelijk gemaakt, toch wel een andere manier van stadsver nieuwing voor te staan. Want ook het CDA heeft de mond vol van sociale be wogenheid en deernis met de laagstbe taalde groepen van de bevolking. Daar om zou het kabinet bij wijze van uitzonderlijke gunst de stadsver nieuwing buiten de bezuinigingen hou den. De minister zei er wel in één adem bij, dat dat niet betekent, dat aan alle hooggespannen verwachtingen kan wor den voldaan. Aangezien iedereen, die met de stadsvernieuwing te maken heeft, er geen twijfel over laat bestaan, dat er voor dat doel nog veel meer geld beschik baar zou moeten komen, is er dus alle reden onrje hart vast te houden. De minister had geantwoord het niet te weten. Een golf van warme sympathie zal ongetwijfeld ook toen weer de Neder landse huiskamers hebben doorstroomd: Alweer 'n bewindsman, die toegeeft het niet te weten. Maar die sympathie slaat wel om in ontzetting, wanneer men be denkt welke vraagstukken er in de stads vernieuwing moeten worden opgelost. Stadsvernieuwing nieuwe stijl is blijk baar: meer koopwoningen en dan maar „bidden om doorstroming”. Tot dusver professor Priemus. Op het symposium zelf werd met geen woord gerept van de extra-problematiek, die de krakers in stadsvernieuwingsge bieden betekenen. In krakers-kringen is echter wel nagedacht over deze proble matiek. Amsterdamse krakers formu leerden vier eisen, die niet zo ver af staan van hetgeen op het symposium werd aangevoerd: Wel nieuwbouw, maar herhuisves ting van krakers. Niet slopen voordat de nieuwbouw direkt kan starten (geen leegstand dus). Sociale nieuwbouw voor de buurtbe woners; geen premiekoopwoningen Ruime aandacht voor de huisvesting van jongeren in de buurt Beste eisen, die echter indruisen tegen de CDA/VVD-suggestie om pre miekoopwoningen te bouwen. Eisen, waarvan de verwezenlijking geld kost. En dat is er niet (genoeg). De vraag blijft dus: wat dan? Jannen vegen De Pijp schoon? BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30,19 en 21.30 u.: „Saturday Night fever”, 12 j. Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Azen zijn troef”, 12 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „L’Animal”, a J. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „Pasto rale 1943”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u: „Het slangenei”, 16 j. Studio (Gr. Markt) Ma. 19 en 21.15 u.: „Gabber- wocky”, 16j. Di. 14, 19 en 21.15 u.: „Wordt u al geholpen”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „My sister Eileen”, 16 j. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Dinsdag 10.00-12.00 uur koers- bal, 14.30-16.30 uur damesclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, Umuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, Umuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag: 9.00-10.00 uur Cultureel centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden; 11.00-12.00 uur De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord; 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroekenweg 6, Santpoort en 16.00-17.00 uur In den Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 10.00-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volwassenen en tieners, 19.00-21.30 uur, alle leeftijden. Buurthuis De Brulboei: Maandag 19.00-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: Maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. Buurtcentrum Zeewijk: Dinsdag 8.45-11.30 u. koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 u. naailes. Sporthal Zeewijk: Maandag 19.00-23.00 uur: Zaalvoetbal Velserbad. Dinsdag gemengd zwemmen 7.00- 8.00, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur; bejaarden 9.20-10.05 uur. Instructiebad Zeewijk. Dinsdag dames 9.00- 9.30 uur. houdingen. De speculatie, de windhandel in grond met krotten er op, het opsplitsen van waardeloze panden in lucratief ver handelbare horizontale eigendommen, dat zijn allemaal zaken, die een behoor lijke aanpak van de stadsvernieuwihg belemmeren. Ik zie dit CDA-WD-kabi- net daar nog niet rigoreus maatregelen tegen nemen. De anti-kraakwet en het getreuzel met een behoorlijke regeling van de grondpolitiek geven voedsel aan dat vermoeden. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30-12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestljn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Huis ter Hagen, Lodewijk van Deyssellaan, Driehuis: Expo grafiek, foto’s, plastieken, dage lijks 9.00-21.00 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 20 uur feeld*"* Encounters", 19.30 uur „Bobby Deer- „Th“Gaun“rF’Breestraat Ma 19 en 2130 u“r DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene- luxlaan: ma. volwassenen en jeugd 19-21 uur- di volwassenen 14-15.30 u. en 19-21 u. Jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u. De Zandkraai, Handelstraat. Ma. 20 uur vrou wencafé. Alarmnummers: politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 96000 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6