Uitstekende bestemming voor overbodige kleuterschool Concrete vragen voor onderwijsberaad nieuw 1‘ Programma Heemsconcert SSS derde van Nederland Plantendief ingerekend politienieuws Echtpaar in cel na diefstal van autowiel J DOELGROEP SCHOOLVERLATERS IN DE IJMOND Vrijdagavond in Sportraad Beverwijk vergadert Tony Vos met zijn kwartet in Adrichem Hoeve Springplank Medewerking Onderscheiding Programma voor Plattelandsvrouwen Bromfietser brak beide benen DEM-toernooien Wegafshiiting Marnestraat en Garonnestraat Prijs voor bejaardenkoor „Humanitas” ,,De Jansheeren „Jeugd en leefbaarheid” 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 M E I 8 MAANDAG -- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Tijdens het zoge noemde open beraad rond nieuwe onderwijsontwikkelingen in de IJmond in augustus 1977 is een studiegroep gevormd ter nadere bestudering van de problematiek. Deze studiegroep heeft nu het ini tiatief genomen tot een nieuw open onderwijsberaad op woens dag 17 mei in „De Nieuwe Slof” te Beverwijk. Tijdens de ochtendbij- eenkomst wordt aandacht be steed aan de situatie in het onder wijsveld in de regio. Daarvoor wordt als uitgangspunt genomen de knelpunten die genoemd zijn in het rapport „Een verkenning van de onderwijssituatie voor zestien- tot negentienjarigen in de IJ- mond”, uitgebracht door het Kohnstamm-Instituut, dat ge maakt is in opdracht van het NW-Jongerencontact. De heer A. v.d. Berg, directeur van dit insti tuut, zal het rapport inleiden. - en e killer Tij. van erkdag r, Wil- 0-20.30 0-20.15 s 9.00- 30 uur dweer a. t/m 50 uur vrou- iweer i: De 9 9 !1.30 (Van een onzer verslaggeefsters) Lzen lal”. isto- ,Het W sellaan, tl, dage- svallen- ndweer IJmui- eewijk- aandag recrea- koers- 1.30 u. ailes. 0 uur: 0 uur Deer- kma- neel- ber- u al Waardering voor de vereniging bleek er bij mevrouw Vervelde, die het gemeente bestuur vertegenwoordigde, ruimschoots te bestaan. Zij hoopte dat het nieuwe club- Na de lunch wordt met de vertegenwoor digers van de scholen verder gediscussi eerd over de mogelijkheid om te komen tot een platform, waarin alle bij de problema tiek betrokken schoolsoorten vertegen woordigd zijn. Dit platvorm zal anders dan de thans werkzame studiegroep, waarin de opzet van dit onderwijsberaad is ontwik- BEVERWIJK. De Beverwijkse Sport raad houdt donderdag 11 mei een verga dering in het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”. Onder de titel „Weekendje buiten de lijn” houdt de heer Wolterbeek van de Provinciale Sportraad een inleiding met gebouw „De Springplank” inderdaad een springplankfunktie zal vervullen voor zeer vele jeugdige Heemskerkers, die via Tova- do de waarde van sport en spel leren kennen. Zij legde ook de nadruk op de ontmoetingsfunktie binnen de vereniging. De heer Harf van het district Haarlem vond in de opening van het clubgebouw ook een goede aanleiding om de grote waardering eens te laten blijken voor de grootste vereniging in het district, waar van de sportieve en bestuurlijke prestaties ook een beetje afstralen op het district. Hij hoopte dat de vereniging gespaard zal blij ven voor moedwillige vernielingen in en bij het clubgebouw. Voor de verdere in richting ervan overhandigde hij een enve loppe met inhoud. keld, moeten kunnen steunen op de be voegde gezagen van de vertegenwoordigde schoolsoorten. Voordat de heer Van der Berg aan het woord komt zal de voorzitter van de stu diegroep verslag uitbrengen over het werk van de studiegroep. Oud-wethouder van Velsen, dr. K. H. Roessingh, is bereid gevonden de bespre kingen te leiden. De heer Roessingh is onder meer voorzitter van de Commissie Educatieve Netwerken. Er is inmiddels een aantal vragen gefor muleerd, die als basis voor de discussie zouden kunnen dienen. Deze vragen zijn de volgende. Is het bestuur van uw school bereid deel te nemen aan een permanent overlegor gaan, waarin de onderwijsproblematiek voor zestien- tot negentien jarigen in alle facetten kan worden behandeld? Zo ja, is uw bestuur dan ook bereid mee te werken aan een studie over een vorm van bestuurlijk samenwerken van open baar en bijzonder onderwijs, indien die studie kan leiden tot een nieuwe vorm van voortgezet onderwijs voor deze groep in de regio? Is uw school bereid tijd en mankracht beschikbaar te stellen (eventueel na daar voor verkregen faciliteiten) om in werk groepen gestalte te geven aan bij voor beeld een onderzoek naar en de begelei ding van voortijdige schoolverlaters; een nadere bestudering van onderdelen van de de bedoeling de aanwezigen enthousiast te maken voor een mogelijk door de plaatse lijke Sportraad te organiseren manifesta tie voor jeugdsporters tussen zestien en negentien jaar. Op de agenda staan verder een bespre king van de begroting voor 1978 en 1979 en van de sportmanifestatie 1978 die dit jaar in het teken zal staan van de jubile rende KZC. De heer Wessels van de Heemskerkse Sportraad betuigde zijn respect voor het geen door vrijwilligers in hun vrije tijd voor Tovado, de grootste sportvereniging in Heemskerk, wordt gedaan. De heer Boer van ADO huldigde met een persoonlijk cadeau in de heer Koelman en leidster Wil van Wijngaarden het gehele bestuur en het gehele leiderskorps. Daarna vroeg bondsvoorzitter Van de Heuvel opnieuw het woord en hij richtte zich daarbij tot een compleet verraste Ge rard Koelman, die al lang voordat Tovado uit onder meer fusies van ADO-afdelingen onderwijsproblematiek en/of het samen stellen van onderwijsprogramma’s. Tenslotte wordt de deelnemers gevraagd of zij een voorlopig standpunt naar voren kunnen brengen over invoering van een nieuwe vorm van onderwijs voor de zes tien- tot negentienjarigen. Indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord is de volgende vraag welke ideeën er ten grondslag liggen aan die bereidheid. Gedacht wordt daarbij aan realisering van projecten door afzonderlijke bevoeg de gezagen, door nieuw te vormen bevoegd gezag of door verschillende bevoegde ge zagen, waarbij andere mogelijkheden niet worden uitgesloten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In „De Jansheeren” wordt vrijdagavond 12 mei het traditio nele „Heemsconcert” gegeven door Heemskerkse amateurmusici. De werkgroep muziek sluit daarmee het seizoen af van de serie koffie- en platenconcerten. Aan het Heemsconcert werken dit jaar mee: Hans Deen, zang met gitaarbegelei- ding; Bouwe Lubbers, flokfluit; Walrick van Zandvoord, viool; Henk Engel, zang met gitaar begeleiding; Jeannette Welp en Ton Mulders, dwarsfluit en gitaar en het Jozefkoor onder leiding van Joost Doodeman. Na de pauze treden op Ton Heus, trompet; Bouwe Lubbers en Michel Oostwal, alt-blokfluit en gitaar; mevrouw Van Heumen, sopraan; de heer Van Beek, bariton; Meannette Welp en Irma Klaver, dwarsfluit en piano en Irma Klaver, piano. Het concert begint om acht uur. ’669 577 316 071 1201 960 340 590 243 aandag 14.30- 5 u.: Zang Ihar- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Dinsdagavond 9 mei treedt in de Adrichem Hoeve aan de Adri- chemlaan het kwartet van Tony Vos op. Tony Vos werd in de jaren vijftig bekend als altsaxofonist en later als platenprodu cer, programmaleider bij Veronica, tv-re- gisseur, arrangeur en orkestleider. De heer P. v.d. Linde vertoont dan dia’s van Altwied, en Neuwied (partnerstad Be verwijk) en Beieren. Het jaarlijkse zomerreisje wordt ge maakt op 23 mei. De dames vertrekken dan om acht uur van het station Bever wijk. De afdeling viert het dertigjarig bestaan op 6 oktober en voor die viering zijn nu al kaarten verkrijgbaar bij de dames van de feestcommissie. insdag: srberg- )e Mei, >0-15.00 oorten raat 1, n 7.00- 0 uur; J-10.05 volw. H7.30 a. al- uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Slechts weinig turn verenigingen zullen beschikken over een eigen clubgebouw zonder turnzaalaccom- modatie. De turn- en ontspanuingssport- vereniging Tovado opende zaterdagmor gen zo’n administratie- en kantinegebouw aan de Pieter Breughelstraat 1, in de voormalige kleuterschool „Hummeltjes- honk”. De turnvereniging telt meer dan vijf tienhonderd leden en dat eigen gebouw is dan ook zeker geen luxe. Het heeft in de korte tijd dat het al in gebruik was geno men z’n waarde al bewezen. De meeste organisatorische en admini stratieve activiteiten speelden zich voor dien af op de zolder van de familie Koel man. Gerard Koelman werd zaterdagmor gen onderscheiden en gehuldigd en het daverende applaus dat hij kreeg bewees dat de hele vereniging daar bijzonder blij mee was. kt 9) rk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De afdeling Beverwijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt donderdagavond 11 mei van half acht af een bijeenkomst in het ge bouw van de Odd Fellows aan de Prinses- selaan. BEVERWIJK. Op de kruising Spoor- singel-de Schans brak een 17-jarige brom fietser uit Beverwijk beide benen toen hij in botsing kwam met een auto, bestuurd door een 25-jarige plaatsgenoot. De auto verleende de brommer geen voorrang. De jongeman is in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. tandag 27-29. ieners, BEVERWIJK. Zondag zijn in Breda de nationale verenigingskampioenschap- pen gehouden van de Ned. Katholieke Gymnastiek Bond. SSS nam deel met een meisjesploeg in de categorie tot vijftien jaar. Het SSS-team eindigde op de derde plaats met 147.2 punten, achter Vios met 160.6 punten op de eerste plaats en Een dracht uit Kerkrade met 157.8 op de twee de plaats. BEVERWIJK. Om zijn kamer met wat planten op te fleuren brak een 25- jarige Beverwijkse jongeman zondagmor gen tegen vier uur in bij buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan. In het buurthuis staan heel wat planten en de jongen dacht er met een koopje van af te komen door een stel planten uit het ge bouw te stelen. Althans dat bekende hij tegenover de politie die gealarmeerd door een burger, snel ter plekke was om de „plantendief” in de kraag te vatten. De jongeman verklaarde later mede-dader te zijn van een vorig jaar gepleegde diefstal in een winkel in de Zeestraat waar hij samen met z’n vriend een flinke hoeveel heid aanstekers had gestolen. BEVERWIJK. DEM organiseerde za terdag en zondag twee jeugdtoemooien voor pupillen en junioren A. Zaterdag werd HSV uit Heiloo eerste in de strijd van de pupillen. Tweede werd DEM en op de derde plaats eindigde Geel Wit uit Haarlem. De drie clubs namen met zes elftallen deel. Dankzij een beter doelgemiddelde ein digde het Alkmaarse AFC’34 zondag met de pupillen A op de eerste plaats. Als tweede eindigde St. Martinus uit Amstel veen. DEM werd derde. De vierde plaats was voor VDO uit Uithoorn en Concordia uit Hillegom eindigde als vijfde. i: Cen- p werk- 8445 len en luiden. 1830 of ontstond, in het besturen de grote promo tor en organisator was in altijd belangrijke funkties die veel werk vergden, waarin hij op uitzonderlijke wijze werd bijgestaan door zijn vrouw. De bond heeft zijn ver diensten voor de tumsport zo groot geacht, ook regionaal en landelijk, dat het hoofd bestuur had besloten hem het predikaat „lid van verdienste” te verlenen. De heer Van de Heuvel reikte aan Gerard de daar bij behorende erespeld uit en aan me vrouw Koelman een cadeaubon. Het ap plaus dat daarop volgde werd zo’n langdu rige ovatie dat het voor Gerard even heel moeilijke ogenblikken werden. Maar wat hééft die man ook veel voor de vereniging gedaan. Dat bleek ook uit de felicitaties die daarna nog werden uitgesproken. Hij komt naar Beverwijk met Berge Ring, de Deen die in 1950 zijn geboorteland verbet en daarna een internationale repu tatie opbouwde als contra-bassist. Zijn muziek beoefent hij overigens naast zijn werk als animator. Er worden vele tekenfilmpjes van hem gedraaid via de tv en in de bioscopen. Pianist Rindert Meyer treedt in de voetsporen van zijn vader. Hij studeert musicologie in Amsterdam en legt veel fantasie in zijn spel. Als vierde man maakt drummer Peter Schoort deel uit van het kwartet. Hij speelde eerder bij Bernard van Beurden en de bigband „Loenen”. Het optreden begtin dinsdagavond om streeks half tien. en, 18e- 0 uur. ■rstraat, 00-16.00 93088. en van HEEMSKERK. In verband met de definitieve bestrating zullen de Marne- straat en de Garonnestraat tot en met 2 juni voor het gemotoriseerde verkeer wor den afgesloten. Het verkeer wordt omge leid via de route Frankrijklaan en Maas straat. Voor het verzorgend verkeer wor den maatregelen getroffen. e leef- Bene- ur; di. 15.30- BEVERWIJK. Het bejaardenkoor „Humanitas” heeft zaterdag 7 mei deelge nomen aan een zangconcours voor bejaar den in Apeldoorn. Uitkomende in de afdeling B verwierf „Humanitas” een eerste prijs en lof der jury met een puntentotaal van 373. Met het werk Agnus Dei van Handel i verwierf het koor 190 punten en „Die Ehre Gottes aus der Natur van Ludwig van Beethoven leverde 183 punten op. Dit totaal van 373 punten was het hoogste dat bereikt werd tijdens het vierdaagse con cours waar 73 koren aan deelnamen, ver deeld over drie afdelingen. „Humanitas” kwam tevens in aanmerking voor de wis- selbeker. De dirigent verwierf voor zijn muzikale opvatting een tien en ook de jeugdige begeleider John Snijders kreeg van de jury een goede beoordeling. Voorzitter P van de Heuvel van de NKGB neemt de paardsprong om de naam „De Springplank” van het clubgebouw te onthullen. De officiële opening werd verricht door de heer P. van de Heuvel, voorzitter van de Nederlandse Kathobeke Gymnastiek Bond, die na zijn toespraak werd uitgeno digd om met een paardsprong naar een touw waaraan hij moest trekken de naam „Springplank” van het nieuwe clubge bouw te onthuben. Bij het neerkomen op een plank knalden vele ballonnen en bij het trekken aan het touw spoten knallend kokers met serpentine en confetti open. Voorzitter G. F. Zandstra kon bij de opening naast de heer en mevrouw Van de Heuvel de wethouder van onder andere sportzaken, mevrouw Vervelde-Wagenaar welkom heten, die veel medewerking heeft verleend om het clugebouw voor Tovado beschikbaar te krijgen. Voorts waren aan wezig vertegenwoordigers van het district Haarlem, van de Heemskerkse Sportraad, van de Gemeenschapsraad, sectie sport, van ADO, Odin en OESA en erelid pater Hollink, voorheen geestehjk adviseur van de vereniging, alsmede oud-voorzitter Bakker. Bondsvoorzitter Van de Heuvel stipu leerde dat Tovado niet alleen plaatselijk, maar ook regionaal en landelijk een uitste kende reputatie heeft, zowel op sportge bied als in bestuurskringen. Het Tovado- lid Leon Schelivs werd vorig jaar nog nationaal kampioen van de NKGV en me nig Tovado-team kon zich landelijk meten. Een belangrijk aspect van het Tovado- verenigingsleven noemde hij vriendschap en dienstbetoon. De voorzitter feliciteerde i de gemeente Heemskerk met zo’n vereni- ging. Voor het nieuwe clubgebouw bood hij een fraaie ets aan van een doorkijkje in Den Bosch, de zetel van het bondsbestuur. Aan het Heemsconcert van Heemskerkse amateurmusici werken onder meer mee: Ton Mulder, gitaar, Jeannette Welp, dwarsfluit (links op de foto) en Irma Klaver, piano (beneden). Scherprechter Een tuinder uit Heems kerk, verbolgen over het feit dat de boompjes langs het complex van de volks- tuindersvereniging Tot Ieders Genoegen aan de Noorddorperweg zijn tuin over schaduwden, heeft het recht in eigen hand genomen en circa honderd boompjes om gezaagd. De politie heeft proces-verbaal tegen de kweker opgemaakt. Botsing Een 17-jarige bromfietser uit Zaandam verleende op het kruispunt C. van Manderstraat/Ruysdaelstraat in Heemskerk zaterdagmiddag geen voor rang aan een door een 28-jarige Beverwij- ker bestuurde auto. De bromfietser moest met een gebroken bovenbeen in het ziekenhuis worden opgenomen. Zijn 16- jarige duo-passagier liep een snijwond in zijn been op. Winkeldievegges De politie Heems kerk heeft zaterdag in een supermarkt twee winkeldievegges in de kraag gegre pen. Het ging om een 55-jarige vrouw uit IJmuiden, die samen met haar 39-jarige nicht uit Heemskerk voor ruim honderd gulden aan boodschappen wilde ont- 1 vreemden. Auto terecht Een uit een Heemskerks garagebedrijf gestolen Saab personenauto is in Loenen aangetroffen. Tevens kon de dader door het plaatselijke politiekorps worden aangehouden. Stuntwerk In Wijk aan Zee werd zondagavond een 23-jarige man uit Am stelveen op de bon gezet omdat hij op de openbare weg voor stuntwerk zorgde met z’n motorfiets. Geld gestolen Een Beverwijkse huis vrouw raakte in een supermarkt haar por temonnee met honderd gulden kwijt. Zij was het slachtoffer van een zakkenroller. Ook honderd gulden verdween toen in een bar een 45-jarige Beverwijker had afgere kend en zijn portemonnee even op het barblad het liggen om zijn jas aan te doen. BEVERWIJK. Een 33-jarige schilder uit Heemskerk en zijn 22-jarige echtgeno te haalden zaterdagavond in de Moezel- straat een levensgevaarlijke streek uit door van een aldaar geparkeerde auto het linkerachterwiel te draaien en van het andere achterwiel de moeren los te draai en en te verwijderen. De eigenaar van de auto, monteerde ’s morgensvroeg zijn reservewiel en reed, na een paar boodschappen te hebben ge daan, naar de politie om de diefstal van de band aan te geven. Toen pas bemerkte hij dat de moeren van het andere achterwiel waren verwijderd. Na enig speurwerk wist de politie zondagavond de schilder en z’n echtgenote aan te houden die vandaag in een cel in het politiebureau nadenken over de levensgevaarlijke streek die ze hebben uitgehaald. De schilder verklaarde tegen over de politie dat hij het wiel nodig had omdat de banden van zijn auto wat glad werden. Terwijl hij het wiel van de gepar keerde auto draaide stond zijn vrouw op de uitkijk. str.) en”, Opening clubgebouw Tovado huldiging van Gerard Koelman «WW ~Z' (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen belegt het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Van Bronckhorststraat dinsdagavond 9 mei een zogenoemde thema-avond met als ti tel „Jeugd en leefbaarheid”. Ter sprake komen onder meer wooner ven en speelstraten, voorzieningen voor twaalf- tot zestienjarigen, trapveldjes, plantsoenen en groenvoorzieningen, de in spraak van de bevolking en punten die op de avond zelf naar voren kunnen worden gebracht. Er zullen vertegenwoordigers van de po litieke partijen aanwezig zijn die in Heemskerk aan de verkiezingen deel nemen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7