I NABLUSSEN DUURT NOG TOT IN DE MIDDAG Succes voor Petrusschool Kruis van Verdienste Nieuwe perspectieven voor voor G. Stoutenbeek samenwerkend amateurtoneel en sieraden Expositie van beelden voorplein ziekenhuis b Feestelijke ontvangst si Weer een zeskamp op reau r* r 1 11 VIERING DAG VAN DE VERPLEGING Lid regentencollege Rode Kruis Ziekenhuis GROTE BELANGSTELLING VOOR TONEELCURSUS Chili-groep in Pedagogische Akademie Rondvlucht voor drie Heemskerkers BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 M E I 1 0 WOENSDAG f (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Om de Dag van de Verpleging meer luister bij te zetten organiseert de personeelsvereniging van het Rode Kruis Zieken huis op donderdag 11 en vrijdag 12 mei weer een zeskamp. Deze zeskamp, die vorig jaar tijdens de jubileumfeestweek een groot succes was, vindt weer plaats op de parkeerplaats vóór het ziekenhuis, in de avonduren. BBS» i w De ochtend na de brand. De resten van de 4000 m2 grote veilinghal. Zo’n tachtig brandweerlieden bestreden vuur in veilinghal ■mock katoen Er is intussen een nieuw bestuur gevormd, dat als volgt is samengesteld. Namens het Beverwijks Toneel Gezelschap (BTG) mevrouw R. v.d. Eijkhof en de heer K. Nijman; namens de toneelstichting Kunst Door Oefening (KDO) de heren J. v.d. Linde en J. Raaymakers; namens de toneelgroep Nieuw Leven uit Wijk aan Zee mevrouw J. v.d. Mije en de heer P. Schrama; namens de Friese vereniging „Us Memmetael” mevrouw R. v.d. Wijk-de Vries en de heer A. de Jager en namens de Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug” de heren T. Edens en W. Heling. Bij het verbranden van de plastic fusten kwamen gassen vrij. Waar dat materiaal zich in de hal bevond ontstonden vuur haarden waar de enorme hoeveelheden water nauwelijks vat op leken te hebben. Het duurde nog lange tijd voordat de BEVERWIJK. De totstandkoming van het ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof” is ook voor het Beverwijkse amateurto neel van grote betekenis gebleken. De theaterzaal blijkt bij uitstek geschikt te zijn voor het geven van uitvoeringen. Bovendien is de belangstelling voor het ama teurtoneel weer toegenomen, terwijl er ook sprake is van een groeiende en effectieve samenwerking tussen de verenigingen onderling. Zo is de Stichting Samenwerkend Amateurtoneel weer nieuw leven ingeblazen. Overleg onder leiding van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, die enkele jaren geleden betrokken was bij de oprichting van deze stichting, heeft tot enkele belangrijke resultaten geleid. woensdag 10 mei 22 uur tot vrijdag 12 mei 24 uur voor alle verkeer afgesloten. Ieder een die wil komen kijken is van harte welkom. Dringend is het verzoek van de zieken huisdirectie om zich niet buiten de bezoek uren om in het ziekenhuis zelf te begeven. Voorts wordt men verzocht zich aan de aanwijzingen van de wedstrijdleiding te houden om wanorde te voorkomen. scheefgezakte muren omver konden wor den gehaald. De brandweerlieden op de grond moesten hun stralen grotendeels mikken door de kleine ruitjes van de hal. De grote vuurhaarden werden vanuit de lucht door drie hoogwerkers en ladderwa gens bestreden, want het dak begaf het veel eerder dan de muren. De brandweer korpsen hadden geen moeite met het voor- Het Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” heeft als adviseurs aan de Stichting Samenwerkend Amateurtoneel toegevoegd de heren A. Buring (algemeen beheerder) en C. J. v.d. Veer (theater technicus). Tot voorzitter is benoemd de heer Th. v.d. Meer. De samenwerking in de Stichting heeft geleid tot een gezamen lijke toneelcursus. Voor deze cursus, die bestaat uit tien lesavon den en wordt geleid door de heer Gelijn Molier, consulent van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel, bestaat grote belang stelling. Er zijn zelfs twee groepen van elk vijftien cursisten gevormd. De gemeente Beverwijk heeft voor dit cursuswerk inmiddels subsidie toegezegd. Een belangrijk punt van samenwerking is ook de aanschaf en het beheer van decors en andere toneelattributen. Wat dat betreft kunnen er nog heel wat wensen worden vervuld. De Stichting prijst zich daarom gelukkig dat de gemeente en de BSCR de aanbeveling hebben gedaan om een deel van het bedrag, dat door de Rabobank bij gelegenheid van de opening van het nieuwe pand aan het Stationsplein beschikbaar is gesteld, voor dit doel te bestemmen. Hiermee is 3500,- beschikbaar gekomen. Het bestuur van de Stichting hoopt in de toekomst nog meer gezamenlijke activiteiten te ontplooien, niet alleen op financieel en technisch terrein, maar ook op het gebied van toneelproduk- ties. komen van het overslaan van de brand naar de hallen in de nabijheid. De brand kon vrij snel worden geïsoleerd in de helft van de vier- a vijfduizend vierkante meter grote hal, waarin de brand was uitge broken. De hal staat nog maar enkele jaren op het terrein. Deze werd destijds vanuit het Westland overgebracht naar Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/DEN HAAG. De heer G. P. W. Stoutenbeek uit Beverwijk is door het hoofdsbestuur van het Nederlandse Rode Kruis onderscheiden met het Kruis van Verdienste. De onderscheiding, de hotogste die het Nederlandse Rode Kruis kent, werd hem maandagmiddag opgespeld door de heer G. Kraijenhoff, voorzitter van de nationale organisatie. van de Kijkgrijp, die verloren gingen. Op één van de wagens viel een U-balk van het dak. Ook ging er pseudo-antiek verloren, dat verwerkt was in de voor moederdag klaarstaande bloemstukken. De schade kon moeilijk worden vastge steld, maar deze beloopt volgens de voorlo pige schattingen zeker een miljoen gulden aan gebouw en inventaris. Vooral de Petrusschool uit Beverwijk heeft zich kranig geweerd bij deze wed strijden. De teams waren in acht groepen van zes ingedeeld en in hun poule wisten de scholieren uit Beverwijk op de eervolle tweede plaats beslag te leggen achter Zandhopeschool uit ’t Zand. Ab Gelder- mans wist met 4 matchpunten als eerste te eindigen in zijn groep. Ruud Schram be haalde driemaal een overwinning, terwijl Rob Zwanenburg met vier punten de twee de plaats bezette. Ondanks verwoede po gingen kon Stephan Schipper geen winst boeken. In de verdere strijd, waarbij de Petrus school ging kampen om de negende tot en met de zestiende plaats, kon tenslotte de dertiende plaats worden ingenomen. Alle spelers kunnen terugzien op een geslaagd toernooi, dat steeds meer in de belangstel ling komt te staan. BEVERWIJK. In de expositieruimte van „De Nieuwe Slof” exposeren van 13 mei af Sjoerdje en Pim van de Maas met respectievelijk sieraden en beelden. Vorig jaar was Van de Maas één van de deelnemers aan de beeldenexpositie in het park Scheybeeck in het kader van de Toer- in. Eén van zijn beelden heeft nu nog een tijdelijke plaats aan een buitenmuur van Huize Scheybeeck. De tentoonstelling in „De Nieuwe Slof” staat weer onder auspiciën van de Stich ting Tentoonstellingen Beverwijk, die een ieder uitnodigt aanwezig te zijn bij de officiële opening op zaterdag 13 mei om vier uur ’s middags. Dan wordt er onder de titel „Parallellen” een filmimpressie gege ven van het werk van Pim van de Maas, gemaakt door de cineast Paul van Arnhem Verhoeven. De expositieruimte op de bovenver dieping van „De Nieuwe Slof” is dagelijks geopend van 10 tot 22 uur en op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. aedrijf in op een 8.00 tot en. irbanen. (Van onze tafeltennismedewerker) CULEMBORG. In Culemborg zijn de tafeltenniswedstrijden gespeeld om het Nederlandse basisscholenkampioen schap. Alle zestien afdelingen van de ta- feltennisbond waren daar met hun drie beste schoolploegen vertegenwoordigd. Op grond van de bereikte resultaten in de gehouden voorronden in Kennemerland mochten de St. Petrusschool uit Bever wijk, de Rembrandtschool en de Jacobus- school, beiden uit Akersloot aan deze lan delijke finale deelnemen. HEEMSKERK. Gedurende (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Werkgroep Chili IJmor.d houdt vrijdag 12 mei in de Peda gogische Akademie aan de Baanstraat 72 een toneelavond, waarvan de opbrengst bestemd is voor de gezinnen van politieke gevangenen en de „disaparecios, de men sen die na de coup „verdwenen” zijn. De werkgroep Chili IJmond wordt ge vormd door een groep Chileense politieke vluchtelingen en Nederlanders en is opge richt uit solidariteit met het Chileense volk. Vrijdagavond zal de toneelgroep van het Chileens Cultureel Centrum optreden. De titel van het stuk, dat in het Nederlands wordt opgevoerd, luidt: „Die onderweg zullen vallen” en de inhoud handelt over de strijd van de boeren tijdens de jaren vóór de regering van Allende. Verder kan men kennis maken met mu ziek, hapjes en handenarbeid uit Chili. Er zal een aantal Chilenen aanwezig zijn om bekendheid te geven aan de onderdruk king door de militairen en de strijd daarte gen van de bevolking. Het aanvangstijdstip van deze bijeen komst is gesteld op acht uur. 304 Freeth uit Heemskerk met haar ouders, de heer en mevrouw Soegondo uit Se- marang (Indonesië). De heer en me vrouw Soegonda zijn een maand met vakantie bij hun dochter, die zeven jaren geleden als verpleegster naar Ne derland kwam. De heer Soegondo, ge pensioneerd onderwijzer, kwam voor de eerste maal naar Nederland. Hij kende de Zuiderzeewerken slechts uit de schoolboeken. de maand mei worden elke morgen om tien uur drie bezoekers van de Flevohof in de gelegenheid gesteld een rond vlucht te maken boven de IJsselmeer- polders. Maandag 8 mei waren dat mevrouw Hoewel de orandweer de brand na onge veer een uur meester was kan het nablus sen nog tot in de middag duren. Veel verpakkingsmateriaal kwam onder de be tonnen dakplaten terecht en bleef smeu len. In totaal zijn voor de brand zo’n tach tig brandweerlieden ingezet. Buiten de bloemen en het verpakkingsmateriaal be vonden zich in de hal twee vrachtwagens De onderscheiding werd aan de heer Stoutenbeek uitgereikt tijdens een bijeen komst in Den Haag, in het kader van de herdenking van de honderd vijftigste geboortedag van Henri Dunant, zoals bekend de grondlegger van het internationa le Rode-Kruiswerk. Het Kruis van Verdienste is de heer Stoutenbeek toegekend op grond van zijn bijzondere inzet voor het Rode Kruis. De heer Stoutenbeek, wiens vader de stoot gaf tot de oprichting van het Beverwijkse Rode-Kruisziekenhuis, nam zestien jaar geleden het voorzitterschap op zich van de Rode-Kruisafdeling in zijn woonplaats. Voorts werd hij benoemd tot secretaris van het college van regenten van het Rode- Kruisziekenhuis In 1972 legde de heer Stoutenbeek^ het afdelingsvoorzitterschap neer, om kringcommissaris van het Rode Kruis Noord-Holland te worden. Tevens werd hij lid van het hoofdbestuur en adviseur van het dagelijks bestuur van de nationale organisatie. In deze functies is de heer Stoutenbeek nog steeds actief. Met de toekennning van de onderscheiding heeft het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis z’n grote waardering voor de meer dan voortreffelijke wijze, waarop de heer Stoutenbeek zijn taken binnen de organisatie uitoefent, willen uitdrukken. BEVERWIJK. Een feestelijke ontvangst viel gisteravond een flinke groep oudere inwoners van Beverwijk te beurt, toen zij na afloop van de jaarlijkse uitgaansdag voor bejaarden in hun woonplaats terugkeerden. De elf autobussen, waarin de bejaarden het Brabantse Nieuwkuyk, de Drunense Duinen en Avifauna hadden bezocht, werden traditiegetrouw opgewacht door de Wijkerboertjes, die er samen met een grote schare familieleden en bekenden van de bejaarden op het Meerplein een gezellige boel van maakten. De ploegen die tegen elkaar strijden zijn afvaardigingen van de verschillende afde lingen van het ziekenhuis, maar ook équi pes van instanties waar het ziekenhuis nauw mee samenwerkt, zoals de medische dienst van Hoogovens, Taxi 3000, politie, brandweer en Stadskantoor. De strijd zal ook ditmaal weer hevig zijn. Vooral de afdeling fysiotherapie zal haar uiterste best doen de wisselbeker te behou den. Het team ging daarvoor zelfs - zo luidt het verhaal - naar een trainingskamp op het rumboneneiland Jamaica. Lachen wordt het in elk geval op die dagen tussen 19 en 22 uur op het voorterrein. De zeskamp is vooral georganiseerd om de patiënten te verpozen. Zij zullen op de hoogte worden gehouden van het verloop via rechtstreekse uitzendingen van de ziekenomroep RUAZ. Op het publiek wordt een beroep gedaan zich vooral achter de dranghekken op te stellen. Het parkeerterrein wordt van ■ir Hoogwerkers werden onmiddellijk ingeschakeld bij de brand in de Beverwijkse bloemenveiling. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het veilingterrein en een groot gedeelte van de Parallelweg werden vannacht onmiddellijk door de politie voor het publiek afgesloten om de tientallen brandweerauto’s, ambulances en politieauto’s vrije doorgang te verle nen naar de als een fakkel brandende, op het achterste gedeelte van het terrein liggende, veilinghal vol moederdag- bloemen. Wethouder Camfferman van Beverwijk en burgemeester Kok van Heemskerk wa ren vrij snel aanwezig, maar bijzonderhe den over de brand en de aangerichte scha de waren in dat eerste uur ook voor auto riteiten en politie schaars. Ondanks po gingen om hen te waarschuwen versche nen veilingdirecteur Appelman en vei- lingvoorzitter Tabak pas na ruim een uur op het terrein van de brand om te kunnen vertellen welke vestigingen van groot handelaren zich in de hal bevonden. AJ 45/

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11