PVDA: OPENHEID OVER CASINO‘S Bouwes heeft bad verkocht Wij helpen ABN Bank Fijn op reis gaan. En alles perfect geregeld hebben KOERSWIJZIGINGSPLANNEN VERGDEN VEEL OVERLEG Want twee veertig is genoeg voor kwaliteit. 7 Ol Als je liever met smaak rookt. Ff JAARVERGADERING IN TEKEN VAN WELZIJNSBELEID ■HM we HoetEN DIEKANtOp". NEE.WC rtoetEN we WtJt □uistop! mal Beheersfunctie Onrust Sociale dienstverlening V erant woordelijkheid Activiteiten 13 19 7 8 M E I 1 0 IJMOND [WOENSDAG En dan de vragen over reisgeld? Wat voor cheques of vreemd geld moet u meenemen naar het land van bestemming? Waaraan moet u in bepaalde landen in het bijzonder denken? Uw ABN-kantoor helpt u alles op tijd in orde te maken en geeft u enige nuttige wenken mee. Die staan in de folder: ’Al uw reiszaken vlot geregeld’. I I I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heems kerkse Gemeenschapsraad heeft het in 1977 niet gemakkelijk ge had. De voorgenomen beleidsom buiging, waarbij het accent meer op het specifieke opbouwwerk zou komen te liggen, eiste van bestuur en staf veel overleg, niet alleen intern maar ook met de direct bij het werk betrokkenen. Daarnaast vergde de vervulling van de vacante directeurspost de nodige inspanningen. Te weinig aandacht kon door het bestuur bij dit alles worden besteed aan de versterking van de eigen gele deren. 2 '-K U 5 N I I C 13 I Bij de ABN kunt u niet alleen een prima vakantie boeken, u kunt er ook alles regelen om die vakantie werkelijk onbezorgd te maken. Zo zijn er natuurlijk ABN Reisverzekeringen met zeer bescheiden dagpremies van f 1,- tot f 2,- per persoon. U kunt allerlei extra’s meeverzekeren als u wilt. fenli «nlai intai Idnlafi rf/fr (ADVERTENTIE) Heemskerkse Gemeenschapsraad ziet terug op moeilijk werkjaar I 252.40 *>Uu-**** (ADVERTENTIE) Stuur mij de folder ’Al uw reiszaken vlot geregeld’ Dhr./Mevr.: Straat: -Tel.: Plaats: Ik heb een rekening bij ABN-kantoor:- In ongefrankeerde envelop zenden aan: ABN Bank, ...Alles vlot geregeld. En waardevolle wenken... De voorgestane koerswijziging is het af gelopen jaar uitvoerig besproken met tal van groeperingen, onder wie ook het ge meentebestuur. G. de Groot verluchtigde het jaarverslag van de Gemeenschapsraad met een tiental amusante prenten. Op dit plaatje is de koerscorrectie treffend in beeld gebracht. de contacten geïntensiveerd, terwijl op het gebied van de sociale dienstverlening po gingen werden ondernomen de desbetref fende sectie nieuw leven in te blazen. Daartoe werd van een andere opzet uitge gaan. In het vervolg zal door de sectie project matig, dat wil zeggen probleem voor pro bleem, worden gewerkt. Tevens zullen de rond projecten gevormde werkgroepen zoveel mogelijk worden uitgebreid en aangevuld met potentiële of oud-pa- tiënten/ cliënten naast vertegenwoordi gers van instellingen. De sectie heeft zich voorgenomen haar activiteiten in juni Wat de bemiddelende en service-verle- nende functie aangaat, is het bestuur van de Gemeenschapsraad van mening, dat de beheersfunctie die de raad momenteel wordt toegekend in de cultureel-recrea- tieve sector, dient te worden beëindigd. Om tot een bevredigende overgangsrege ling te komen, is inmiddels overleg ge start met de betrokkenen en met het ge meentebestuur. Wel moeten volgens het bestuur bij de Gemeenschapsraad finan ciële middelen aanwezig blijven, van waaruit de aanloopkosten van beginnen de initiatieven kunnen worden opge vangen. Een andere zaak is, dat allerlei onder steunende administratieve service aan wijkgroepen, werkgroepen, beraadsgroe- pen en dergelijke om continuïteit vraagt. In het tot nu toe gevoerde overleg is daar op, aldus het jaarverslag, sterk de nadruk komen te vallen. Het lijkt niet erg wense lijk dat iedere groepering voor zichzelf een bureau op gaat zetten voor stencilwerk en dergelijke. Zoals de zaken er nu voorstaan, lijkt het het bestuur wellicht de beste op lossing om deze service in de toekomst op het bureau van de Gemeenschapsraad te handhaven, en wel op basis van een vaste afspraak of een contract tegen kostenver goeding. Niet in de laatste plaats door het lange uitblijven van de opvolger van de direc- teur/opbouwwerker, heeft de Gemeen schapsraad de exploitatie-rekening over ’77 af kunnen sluiten met een voordelig saldo van ruim 40.000, waarop echter de reservering ad 9500 ten behoeve van het project politieke vorming nog in minde ring dient te worden gebracht. Haas-Berger wil van staatssecretaris Nooteboom weten wat hij al gedaan heeft en wat hij precies wil doen aan de belas tingschuld. Haas-Berger: „De verwarring wordt alleen maar groter. Ik wil weten wat Nooteboom eigenlijk van plan is. Wil hij De Partij van de Arbeid is dan ook van mening dat de casino’s de tientallen mil joenen belastingschuld best zouden kun nen betalen. De socialistische kamerleden, en niet alleen zij, hebben zich nogal boos gemaakt over het feit dat er in het jaarver slag van de casino’s is uitgegaan van het nieuwe, nog in te dienen wetsontwerp, waarin een aangepast belastingsysteem voor de roulettespelen wordt geregeld. De christen-democraten hebben gisteren in hun fractievergadering wel gesproken over dit probleem, maar nog geen stand punt ingenomen. De financiële commissie zal zich met de zaak bezig houden. Intus sen probeert men de tweespalt in het CDA over de speelhuizen te verdoezelen. De frontale aanval van AR-voorzitter De Boer op de casino’s wort nu uitgelegd als een „persoonlijke mening”. Of er sprake is van verdeeldheid in de fractie zal volgens de CDA-ers pas blijken wanneer de fractie zijn standpunt bepaalt. Staatssecretaris Nooteboom heeft eer der in deze krant verklaard dat hij inder daad wil wachten met de kwijtschelding tot de Kamer zich over zijn nieuwe wets voorstel heeft uitgesproken. Mocht de Par tij van de Arbeid met een voorstel komen om de schuld niet kwijt te schelden, dat zal de houding van het CDA doorslaggevend zijn. „Het terras en het pierbadje zijn verdwe nen en daarvoor in de plaats komt een plateau, waarop badminton en volleybal gespeeld kan worden. De zwemlessen en het vrij zwemmen gaan gewoon door. Dat is nog steeds erg druk. We hebben nu in totaal zo’n tienduizend zwemdiploma’s uit gereikt, vooral aan kinderen”. Naast het bassin het water wordt constant op 30 graden gehouden is een sauna gebouwd en verder komen er zonne banken, een bar en gelegenheid om tafel tennis te spelen. „Sporting Sonneveld”, zoals de nieuwe aanwinst gaat heten, zal na woensdag te huur zijn voor groepjes, die gebruik kunnen maken van de gehele accommodatie. De openingsreceptie is op 10 mei van 17 tot 20 uur. Met het buurt- en clubhuiswerk werden ZANDVOORT. Hotelier Nico Bou wes heeft zijn zwembad bij Bouwes Pala ce verkocht. Volgens de zakenman heeft de verkoop niets te maken met de lang zaam op gang komende verkoop van ap partementen in zijn complex. Hij wilde het intieme bad, dat hij vanaf de opening in 1965 in eigen beheer had en sinds 1974 verpachtte, gewoon kwijt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De jaarvergade ring, die de Gemeenschapsraad maan dagavond 22 mei houdt in gebouw De Jansheeren, staat ditmaal in het teken van „Particulier initiatief en (lokaal) welzijnsbeleid”. Op dit onderwerp gaat prof. dr. Ph. A. Idenburg nader in. Vervolgens is er een forumdiscussie, waaraan naast de inleider meewerken wethouder A. van Herpen en Gemeen- schapsraaddirecteur B. Gigengack. Prof. Idenburg is momenteel voorzit ter van de Harmonisatieraad Welzijns beleid. Twee jaar geleden maakte hij een pré-advies over „particulier initia tief en welzijnsbeleid” ten behoeve van de Nationale Raad voor Maatschappe lijk Welzijn. De discussie over dit on derwerp zal geleid worden door de voorzitter van de Gemeenschapsraad, de heer F. van Zalm. De jaarvergade ring begint om 19.45 uur. Op dit moment vervult het bureau bij het administratieve werk ook een aantal organiserende taken, zoals de uitgifte van de Wegwijzer voor Heemskerk, de uitgifte van het Cultureel Jongeren Paspoort (sterk toegenomen) en de verzorging van de maandagenda. Het bestuur is van me ning, dat in deze gevallen tenminste duide lijk zal moeten worden onder wiens ver antwoordelijkheid deze werkzaamheden plaatsvinden, zodat de rol die de Gemeen schapsraad in de Heemskerkse samenle ving meent te moeten spelen, hierdoor niet vertroebeld wordt. Overigens was de onderbezetting van de staf (voor de per 1 oktober ’76 vertrokken directeur J. Visscher kon in de persoon van de heer B. Gigengack pas in augustus '77 een opvolger worden gevonden) er de oorzaak van, dat met de uitwerking van de koerswijzigingsplannen in het verslagjaar nog maar een bescheiden begin kon wor den gemaakt. „Het tot nu toe gevoerde overleg heeft trouwens duidelijk ge maakt”, aldus het jaarverslag, „dat die ontwikkeling slechts geleidelijk zal kun nen verlopen: zowel van de werk- en be- raadsgroepen als van de Gemeenschaps raad zelf worden nieuwe positiebepalin gen gevraagd in een op dit moment nog weinig samenhangende plaatselijke wel- zijnsstructuur”. Veel bemoeienis had de Gemeenschaps raad weer met het cultureel beraad, het platform van overleg voor het culturele vrijwilligerswerk in Heemskerk. Mede on der invloed van de koerswijziging van de Gemeenschapsraad wordt momenteel in het beraad gezocht naar een herwaarde ring van taken en naar mogelijkheden voor een andere organisatorische opzet. Wat de sectie sport aangaat, is bezinning op taken en doelstellingen na de oprich ting van de Sportraad noodzakelijk gewor den. De werkgroep recreatie zette haar activiteiten stop. Daarbij beeft de Gemeenschapsraad steeds duidelijk voorop gesteld, de be staande service op administratief gebied te zullen blijven handhaven. Zolang er geen bevredigend alternatief voorhanden is, geldt dat ook voor de praktische hulp verlening, die de Raad tot nu toe financi eel en organisatorisch heeft geboden. Dit alles leidde ertoe, dat de meeste groepe ringen het standpunt van de Gemeen schapsraad uiteindelijk in hoofdlijnen wel konden onderschrijven. Het bestuur vertrouwt er op, de onrust hiermee gro tendeels te hebben weggenomen. stemmingsplan Meerestein-Hoogdorp (af gerond in november ’77), waarbij het be staan van een inspraak-beleidsplan welis waar node werd gemist, maar waarin de betrokkenen zich uiteindelijk toch tevre den betoonden over de geboden gelegen heid tot meepraten en meedenken. Voorts werd gepoogd, binnen de initiatiefgroep centrumplan te komen tot een gedachten ontwikkeling over het centrum van Heemskerk. Door gebrek aan respons stierf de initiatiefgroep echter een voortij dige dood. Ook was de Gemeenschapsraad betrokken bij de groenvoorziening in Neksloot en bij de organisatie en opzet van de wijkcontactbijeenkomsten (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De fractie van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer wil meer duidelijkheid over de gang van zaken rond de casino’s. Om die te kunnen krijgen zal mevrouw Haas-Berger, die zich voor de socialisten met de speelhuizen bezig houdt, morgen de betrokken bewindslieden interpelleren. De socialisten hebben met dit spoeddebatje gewacht tot na de publicatie van het jaarverslag van de Nationale Stichting Casinospelen. Uit die jaarstukken is volgens Haas-Berger gebleken dat de casino’s er rooskleuriger voorstaan, dan aanvankelijk werd gesuggereerd. - Afd. O.D. 50, Antwoordnummer 1555,1000 PA Amsterdam. I ’78 te evalueren om dan opnieuw te be zien, of verder op de ingeslagen weg voortgaan zinvol is. I De plannen tot ombuiging van het beleid werden door de Gemeenschapsraad vorig jaar voorjaar aangekaart in een „schets van een beleidsplan”. In dit discussiestuk werd ervan uitgegaan, dat de taak van de Gemeenschapsraad primair ligt in het op bouwwerk, waardoor de vanuit de Raad ondernomen activiteiten vooral ondersteu nend en begeleidend van aard dienen te zijn. Het werk aan de basis, dat wil zeggen het werken met die bevolkingsgroepen die zelf betrokken zijn bij een concrete proble matiek of vraag, heeft daarbij de voor keur. Tenslotte toonde de Gemeenschaps raad zich bereid mee te werken aan de opzet en de uitvoering van de plaatselijke welzijnsplanning, dit laatste vooral ter on dersteuning van die groepen die een bij drage aan het plan willen leveren. eerst met een ministeriële beschikking ko men, waarmee hij de schuld kwijt scheldt of wil hij dat samen laten vallen met het nieuwe wetsontwerp? En is het de bedoe ling dat de nieuwe regeling met terugwer kende kracht wordt ingevoerd of niet?” Nieuwe eigenaar is Dries Sonneveld, die al dertien jaar in het zwembad werkzaam is, eerst als badmeester en later als pach ter. Samen met echtgenote Mary is hij bezig er iets moois van te maken. Temid den van een enorme hoop materialen ver telt sportleider Sonneveld, hoe het er woensdag bij de heropening uit zal zien. Uit de reeks van door de Gemeenschaps raad in ”77 ondernomen activiteiten valt hierdoor nog weinig af te lezen van de voorgenomen beleidsombuiging: wel is steeds aangegeven, welke rol de Gemeen schapsraad in overleg met de betrokkenen wil gaan spelen c.q. speelt. Men onder scheidt in het takenpakket een ondersteu nende en begeleidende taak, naast een bemiddelende en service-verlenende functie. Ondersteunend en begeleidend was de Gemeenschapsraad in het verslagjaar ac tief op vele fronten. In het kader van het woon- en leefmilieu hield men zich bezig met de inspraakprocedure rond het be- i Naast de afronding van de koerswijzi- gingsplannen ziet het bestuur de werving van nieuwe bestuurskandidaten het ko mend jaar als een van haar eerste taken. ^Daarbij wordt zo blijkt uit het recent verschenen jaarverslag over 1977 niet alleen gedacht aan een aanvulling van het bestuur uit de verschillende welzijnssec toren, maar ook aan een recrutering van uit de diverse bevolkingsgroepen, waar mee de Gemeenschapsraad feitelijk werkt. Mantano.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13