Eerste plaats voor ASVK-team THE SMUGGLERS Nationale Dammers naar Frankrijk Grote zege Inter treft Spaanse profs Afscheidsfeest Ruud Geels titelstrijd zitvolleybal |S Rooswijk buitenspel ■f I ■29, UwKeukenpartner in Haarlem 27 I Zaterdag 20 mei houdt lenteks Kom :wtfe en ade. leelse itOf. MM lOi 2khcbe worstelt is erbf.Cl canals er snxskw de maten van uw keukenmee? Redaktie: Ad Heesbeen tel. red.: 02550 - 15389 SPORT Tl 'Kill lïl i: fii| ftlf lil jwrpskr ||f 'i I ff; V BlK s. Noordhollandse RIJDERS: KRITIEK titel voor Visser OP TULPENRALLY HHC handhaafde eerste plaats (ADVERTENTIE) Schiplaan 592, telefoon 02550-21642. Ü-; i—-al Het gezelschap zal of op 14 of op 15 augustus naar Nederland terug keren. rum, ux. Vooral het Bloemendaalveldspel liet in dit duel veel te wensen over. Martin Visser: eerste zege J. Derksen, A’dam; 4. P. v.d. Knoop, Haar lem; 5. H. Koning, Hoorn; 6. Hans van Leeuwen, Haarlem; 7. H. Buis, Enkhuizen; 8. R. Haller, Alkmaar; 9. D. Schouten, Haarlem; 10. M. Schoen, Nieuwendam. Districtsconsul Wout Hoolboom over handigde de drie eerste renners - allen van het hoofdstedelijke Olympia - een medaille en liet Aad Straver als voorzit ter van het organiserende De Kampioen, waarvan Hoolboom in een ver verleden zelf voorzitter is geweest, de bloemen uitreiken. In de zesde slagbeurt boog Rooswijk een 9-8 achterstand om in een 9-10 voor sprong, om vervolgens in de laatste slag beurt keihard toe te slaan. De agressieve slagploeg van Rooswijk had geen enkel ontzag meer voor de TYBB-werpster en zou o.a. door homeruns van Anneke Brou wer en Gerda Jansen twaalf runs aan het totaal toevoegen, waardoor Rooswijk uit eindelijk met 10-22 zou zegevieren. Voor vanavond staat in Den Haag het duel tussen Capac-WK en Terrasvogels op het programma. 04-0-0-0-0-0 4 1- 0-8-7 3-0-0-2-0-2-0 7 2- 1-4-3 GSH 2 (Hoensbroek), Muggen 2 Haar lem), Salland (Deventer), GSG (Gronin gen). Het toernooi zal om 10.00 uur wor den geopend door de heer A. C. Hooge- boom, wethouder van sportzaken in Be verwijk. De prijsuitreiking wordt ver wacht omstreeks 17.00 uur. Joost Hooijberg en Peter Pippel. Het toernooi duurt drie dagen en is een goede gelegenheid om de krachten met buiten landse dammers te meten. -3* Alle maten vanabel HCC Fredy van Offeren EDO Marian van Ginhoven 2-0-0-0-0-2-x 4 24-7-1 0-0-0-04-0-0- 1 2-1-3-3 Ruud Geels gaat zijn vertrek uit het Nederlandse clubvoetbal „vieren”. Hij doet dat met een feestje voor zijn sport- relaties op woensdag 24 mei in Bistro Province te Driehuis die wordt geëx ploiteerd door zijn oud-Ajaxploegge- noot Heinz Stuy. Het zit er weer op. De 27e Gulf-Tul penrally is weer verreden. Zoals gebrui kelijk in de sport lagen geluk en tegen slag dicht bij elkaar. Zo konden de da mes Titla Westerhof en Anja Beltzer (Buitenkaag/Amsterdam) een 23e plaats algemeen behalen. Zij werden daarmee eerste bij de nationale licentiehouders. Het ASVK-Stripteam, bestaande uit de equipes Faas/v. Zutphen (Boesinghe- liede/Haarlem), Burger/Vogt en Kui- pers/Smeets won de team-prijs. van Rugbyclub Keulen worden gekam peerd. De trainer van de IJmuidense Rugbyverenïging Jan Kuiper is vast van plan zijn club het volgend seizoen naar grotere hoogte te werken. Het enige pro bleem waar de IJmuidenaren mee kam- p - is h«*t gebrek aan spelers voor het tweede team. Rugbyliefhebbers kunnen Een vooral defensief zwak opererend Bloemendaal werd van meet af aan door een agressief spelend Shell onder druk gezet. Succes had de Amsterdamse forma tie al in de eerste slagbeurt toen Dorien van Batenburg gehinderd door de zon mistastte op een klap van Saskia Aussen en José Heyman, Hilde Foks en Lida van der Horst werpster Yolanda Steyn kans loos lieten. Even had het er in de tweede inning nog schijn van dat de Whites de slechte start zouden overleven. Drie van de vier Bloemendaal-hits ketsten in deze slag beurt van de knuppels van Marjan Dijk stra, Simone van Dijck en Corine Diede- riks. Lang duurde de vreugde over de 4-3 voorsprong niet. Eerst tilden honkslagen van José Heyman en Lida van der Horst Shell in de vierde inning naar 4-5 en in de zesde inning was het opnieuw raak. Het Bloemendaal veldwerk greep mis op sla gen van Boukje Kals en Saskia Aussen, terwijl Joanne Schuier het werk daarna afmaakte met een tweehonkslag. Het ligt in de bedoeling dat het eerste team van de Heemskerkse vereniging tijdens deze vakantietrip een viertal voetbalwedstrijden zal Bravo (Apeldoorn, MGS afwerken. Op het programma staan (Maastricht), Bentinck Stars (Soest), duels tegen de clubs Arenteiro (se- mi-profs), Noya (profs), Compostela (profs) en San Amara (amateurs). wijk (hij zou eerst de leiding van de service van het ASVK-Stripteam verzor gen) kan met tevredenheid terugkijken op het evenement omdat hem (als inter- manden bij het Limburgse plaatsje Well. Het kampioenschap van de amateurs kreeg door de vele demarrages een aan trekkelijk karakter. Aan ontsnappen viel echter niet te denken. Kanshebbers als een Dirk Groen, Louis Westrus, Wim Gomes, Ron Smit, Arie Jongejan, Peter Noy, Sjaak Pieters en de actieve Ruud Haller hebben het verschillende keren alleen of in groeps verband geprobeerd, maar het wilde ge woon niet lukken. Het tempo lag veel te hoog. Met nog veertien van de 35 ronden in het verschiet schenen Dirk Baas, Jan Derk sen, Dick Groen, Ruud Haller, Harry van Piere en Hans v.d. Putte aan de strijd een beslissende wending te gaan geven, maar toen ook Wim Gomes, Sjaak Pieters, Ron I Smit, Ron van Waard en Rik Zijerveld (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. Op het parcours in het Spaarnwoudersbos hebben meer dan honderd amateurs dinsdagavond strijd geleverd om het provinciaal wegkampioen- schap van Noord-Holland, waarvan de organisatie bij de Haarlemse wielerclub De Kampioen in goede banden was. Daarbij trok de 22-jarige Amsterdammer Martin Visser in de eindsprint van een zeventien man sterke kopgroep aan het langste eind. Het was zijn eerste zege van dit seizoen. In het kampioenschap van de nieuwelingen toonde Marco Windt uit Schagen zich de snelste finisher van een compact peloton. Toen men zich langs de kant al zo’n beetje ging opmaken voor een massale eindsprint, wisten drie ronden voor het einde toch nog zeventien renners te ont snappen en zij forceerden de beslissende ontsnapping. Favorieten als titelhouder Barend Huveneers, die voortijdig de strijd staakte, oud-kampioen Ron Smit, Wim Go mes, Dick Groen en anderen hadden de slag gemist. Van de zeventien aanvoerders bleek Martin Visser in de eindsprint diiide- lijk de snelste. „Het vorige seizoen heb ik zes keer gewonnen”, merkte hij tamelijk monter na de race op, „maar was ditmaal nog niet aan winnen toegekomen. Je moet hier op het parcours in het Spaarnwouder- bos gewoon afwachten dat er een flinke groep wegkomt, want alleen of met een paar man heb je geen kans”. De uitslag: 1. M. Visser, A’dam, de 112 km. in 2.32.46; 2. Joh. v.d. Weide, A’dam; 3. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Zonder al te veel moeite heeft koploper Tempo Team HHC tegen BMZ EDO de ongeslagen top positie in de hoofdklasse softbal weten te verdedigen. Mede dankzij de steun van de EDO-veldsters won HHC met 4-1. Voor een min of meer verrassend resultaat zorgde Shell, dat Bloemendaal met de niet verwachte 74 nederlaag confronteerde. Kostbare veldfouten aan EDO-zijde ga ven het nog zonder verlies zijnde HHC al in de eerste inning de kans afstand te nemen zonder zelf tot indrukwekkend slaggeweld te komen. De klappen, die Elly Nijhuis en Fredy van Offeren op het wer pen van Marian van Ginhoven loslieten zorgden echter voor zoveel verwarring, dat Elly Nijhuis en Betty Veenstra gemak kelijk de thuisplaat konden toucheren. EDO, dat zich aanvallend op het werpen van Fredy van Offeren niet onbetuigd liet, kwam in de vijfde inning nog tot 2-1 terug toen Wil Kuypers vier wijd kon profi teren van een honkslag van Marja van Ipenburg. Het overige slaggeweld resul teerde echter niet in meer runs. HHC daar entegen sloeg in de zesde inning nogmaals toe. Weer waren het korte slagen, die voor de verwarring zorgden en de thuisclub de kans gaven via Els Spee en Fredy van Offeren uit te lopen tot 4-1 Bloemendaal Yolanda Steyn Shell Hilde Foks De A-poule bestaat uit de kampioens- teams van de districten Oost (De Tuban- ten - Enschede), Noord (DOV - Leeuwar den), West (KIS - Beverwijk) en Zuid (of MGS - Maastricht of GSH - Hoensbroek). Inzet van deze nationale titelstrijd is de Wiel Teunissentrofee, genoemd naar de grondlegger van de invalidensport in Ne derland. Deze ereprijs zal, worden uitge reikt door de echtgenote van de onlangs overleden Wiel Teunissen. De ploegen, die uitkomen in de B-poule, zijn de num mers 2 uit de districtscompetities, te we ten Salland (Deventer), FDS (Sneek), Muggen (Haarlem) en de verliezer van de aansluiting kregen, wilde het met de sa menwerking niet zo best meer vlotten en kreeg ook het peloton weer aansluiting. Haarlemmer Dick Schouten waagde zich wat al te vroeg aan een solovlucht, Peter Noy, Rik Zijerveld, Dick Groen, Harry van Piere en de van strijdlust blakende Ruud Haller zagen al evenmin kans om weg te komen. De titelstrijd van de nieuwelingen droeg door de vele demarrages een aantrekkelijk karakter, maar door het hoge tempo dat de jonge renners onderhielden liepen alle ont snappingen op niets uit. In de laatste ronde maakte het peloton zich op voor de eind sprint en toen deed zich door het gedrang nog een fikse valpartij voor, die achteraf bleek mee te vallen. De slimme Marco Windt, dit seizoen eerder winnaar in de ronde van Apeldoorn, was na de valpartij gedemarreerd en wist zijn daardoor ver overde winst netaan vast te houden. De uitslag: 1. M. Windt, Schagen, de 50,2 km. in 1.15.57; 2. R. Hakkert, A’dam; 3. R. Breman, A’dam; 4. P. Heynen, Assendelft; 5. J. van Wijk, Haarlem. De Haarlemmers Ronald Vroom en Ab Harren werden res pectievelijk twaalfde en vijftiende. Daarentegen moesten de equipes Brink/De Rooy (Haarlem/Zeist) de strijd staken toen zij, nadat een technisch man kement verholpen was, een navigatiefout maakten en buiten de tijd bij een contro le arriveerden. De meest gerenommeer de equipe van het ASVK-Stripteam, v. Gerve/Ypenburg viel al in het begin uit door technische problemen, terwijl Ri- chard/Dickhout na driekwart van de ral ly de bocht uitvlogen. De dames Wester hof en Belzer, die onder de vlag van het Opel Dealer Team Holland reden bewe zen ook deze Gulf-Tulpenrally 1978 dat met een goede voorbereiding, een goede Fabian Heerkens B.V.. Stationsplein 64 (parkeergarage om de hoek), )k verkrijg- ort model taal 39?’ (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Het in de rayon-tweede klasse uitkomende Rooswijk heeft de eer ste wedstrijd van het nieuwe seizoen we ten om te zetten in een forse overwinning. Het thuisspelende TYBB werd echter pas in de laatste inning definitief afgetroefd. Rooswijk had de pech dat werpster Jos Hogendorp in de eerste inning geblesseerd raakte bij een sliding op de thuisplaat, waardoor zij het heuvelwerk onmiddellijk al moest overlaten aan Coby van der Lem. Er ontwikkelde zich in de eerste vijf in nings een gelijkopgaande strijd, waarin gelegenheidspitscher Coby v. d. Lem (5-10- 3-2), zich ondanks een tiental vrije lopen knap staande hield. Damclub IJmuiden heeft een uitnodi ging ontvangen van de Franse dambond (FFJD) om een aantal spelers af te vaar digen voor deelneming aan het Derde Internationale Open Damtoernooi. De IJmuidenaren hebben deze uitnodi ging te danken aan het feit dat zij het afgelopen seizoen promoveerden naar de nationale hoofdklasse. Een zestal spelers reizen vrijdag af naar het Franse Vichy, Een circa dertig man tellendtgezel- nabij Lyon. De DCIJ-delegatie bestaat schap van de voetbalvereniging In- uit de volgende spelers: Hugo Schut, Ton ter Heemskerk vertrekt zaterdag 29 de Haas, Bert de Haas, Willem Winter, confrontatie MGS (Maastricht) - GSH juli per vliegtuig voor een verblijf (Hoensbroek), die nog moet worden ge- van veertien dagen naar Spanje. Het speeld. reisdoel is het plaatsje Carballino, Verder heeft KIS nog een toernooi ge- dat ligt aan de Spaanse westkust organiseerd voor niet geplaatste teams, niet ver van de havenstad Orense. waaraan ook valide équipes deelnemen. Voor dit toernooi hebben de volgende 16 teams ingeschreven: GSA (Alkmaar), VC Kennemers (Beverwijk), DVRA (Haar lem), Phoenix 1 en 2 (Beverwijk), KIS 2 en 3 (Beverwijk), DOS (Reuver), Voluit (Uitgeest), Over deze afgelopen Gulf-Tulpenrally, die ontstaan is in 1976 door samengaan van de organisaties van de Gulf-Star- rally en die van de Tulpenrally, liepen de meningen nogal uiteen. Was Van Tunnen van mening dat de proeven van goede kwaliteit waren en een Europese rally waardig; de rijders en kenners van de rallysport waren een heel andere mening nationale rallynavigator) door de organi- toegedaan. Zij vonden de verbindings- satie gevraagd werd in de zogenaamde routes te lang (totaal zo’n 1200 kilometer), „O-rijders” wagen plaats te nemen. Dit de wegdekproeven te slecht, de organisa- „O”-rijden houdt in dat twee ervaren tie bij de bepaling van de uitslag zwak en rallyrijders als rechterhand van de wed- rommelig en de wachttijden voor de strijdleiding en als deelnemer behandeld proeven te lang. Toch was men algemeen als eerste op snelheid de klassement- wel van mening dat de Tulpenrally in de sproef afrijden om de officials erop at- afgelopen 26 jaar zijn reputatie nog tent te maken, dat de rijders arriveren en steeds heeft behouden en voor de Neder- de proevenchef te wijzen op eventuele landse rallyrijder en autosport-geinteres- fouten van officials. Volgens Van Tunen seerden het meest aansprekende rallye- zouden de Nederlandse officials het be- venement blijft. 4- Het team van The Smugglers. Staand v.l.n.r.: Jos van der Velden, Leo van der Plas, René van Kampen, Gerrit Hooger- werff, Klaas de Jong en Aart Stoel. Ge knield v.l.n.r. Hans Kemink, Ad van Dijk, Peter Bakker, Nico Dekker, Her- NAAR DUITSLAND auto en een dosis geluk gewonnen kan ter gedaan hebben dan hun Belgische worden. Ook Henk van Tunen uit Bever- collega’s. Dit is dan een pluim voor de leden van de ASV „Kennemerland”, die onder leiding van Kees van Schenk-Brill uit Hillegom een klassementsproef be- De IJmuidense Rugbyclub The Smugglers heeft een moeilijk seizoen achter de rug. Na goed van start te zijn gegaan, werden de laatste vier competi tiewedstrijden verloren, waardoor de IJ muidenaren genoegen moesten nemen met een derde plaats op de ranglijst van de de districtscompetitie Noord West. Om Kennemer Invaliden Sportclub deze afloop toch op feestelijke wijze te zich nog altijd opgeven bij Klaas de Jong, (KIS) onder auspiciën van de vieren heeft The Smugglers contact op- Nederlandse Invaliden Sport- genomen met een rugbyverenïging uit bond (NIS) in de sporthal van Keulen om daar enkele -"edstrijden te Beverwijk het nationaal kampi- spelen tegen verenigingen .lit de omge- oenschap zitvolleybal. Voor de ving. Om de Smugglers te helpen de eerste maal wordt er een A- en kosten te drukken heeft Arie Beekhuis een B-kampioenschap afge- gedurende de pinksterdagen twee busjes werkt. ter beschikking gesteld voor het vervoer naar Duitsland. Er zal daar op het terrein ■Z' vtndt Alle maten vanabel WR 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27