Umondiale theaterliefhebbers kunnen hart ophalen oemeenteroacfeverl CULTURELE GROEPERINGEN ONTVOUWEN HUN PLANNEN Wethouder doorgezaagd BS SCHOOLVOETBALTOERNOOI HET WERK ACHTER DE STEMBUS Suède ..Nappa kleding VELDHUIS MR. GALLEESCHOOL WON >D en 39,75 Frisse katoenen RUITHEMDEN lange mouw 39,75 De zetel van D'66 I 9 MMN Dronken bestuurder klem gereden Met woonwagen en caravan de grens over PINKSTER- AANBIEDING Witte Levis PANTALONS Door hond afgeleid tegen lichtmast Na spannende strijd tegen Otterkolken Oorzaak brand in veilinghal ’waarschijnlijk kortsluiting iie vis BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 M E I DONDERDAG 11 Witte theater Beverwijk JV, wijs. zelf lazda- jleet ens- zijn, A. VAN LEEUWEN B.V. [Wijkermeerweg 39 - Beverwijk Telef. 02510-25391/20396 verslaggeefsters) IJMOND. De culturele groe peringen in de IJmond hebben hun ei gelegd. Tijdens een geza menlijke persconferentie presen teerden de Velser Kunstkring Voor Allen, de Stichting Theater Beverwijk, het Heemskerkse As sumburgtheater en de Stichting Witte Theater uit Velsen deze week hun plannen voor het nieuwe theaterseizoen. Bij de op stelling van de programma’s heb ben de groepen veelvuldig overleg gepleegd. Van ernstige doublures is komend jaar dan ook nauwe lijks sprake. Wel overlappen de data waarop de voorstellingen worden gegeven elkaar regelma tig. Dat er uit het culturele aanbod in de IJmond een keuze gemaakt moet en kan worden, is echter op zich al een goede zaak. (Van een onzer ill B enees- ipraak t-time enkele (ADVERTENTIE) ÏN (ADVERTENTIE) ZATERDAG KIJKDAG TOYOTA DEALER voor dames en heren Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 -18367 1-16095 iel ge in een willen larden ilijker- jen. :e mede- ervaring nche. et goede e secun- n ruime contact ken van lutstraat (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse pol- tie heeft, in samenwerking met deskun digen van het gerechtelijk laboratori um in Den Haag een nader onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand in de veilinghal. Een analyse van monsters moet de conclusie nog bevestigen, maar deze is voorlopig dat er waarschijnlijk kort sluiting is ontstaan in één van de koe linstallaties. De veilinghal werd onderverhuurd aan veertien bedrijven en personen. Het merendeel van hen was verzekerd, maar in enkele gevallen wordt de scha de niet door verzekering gedekt. In december is in de Stadsschouwburg te zien „Fiesta Gitana”, Kabaret Vangrail met „Verse Groente”, Ellen Vogel en Paul Steenbergen in „Lieve Leugenaar” en op 29 december opnieuw de familievoorstel ling „Kerstverhaal” door het pantomime- gezelschap van Rob van Reyn. Het nieuwe jaar wordt door de Kunst kring geopend met een dubbele uitvoering van de musical „Swingpop”. In januari voorts voorstellingen van „Verdomd Lou- wietje” en een herhaling van „Eine Nacht in Venedig”. In februari wederom een stuk van Dimitri Frenkel Frank, ditmaal de komedie „Bedden” en twee voorstellingen van de nieuwe show van Gerard Cox. In februari brengt men de vrouwenko medie „Tot donderdag”, toneelgroep Cen trum met „De Pornograaf” en het Amstel- toneel met de kindermusical „Pas op voor krokodillen”. Voor de maand maart staan voorstellingen geprogrammeerd van het Het programma van de Velser Kunst kring Voor Allen omvat zesendertig voor stellingen in de Stadsschouwburg en ne gen Kamermuziekavonden in het koets huis van Beeckesteijn, de Engelmundus- kerk en de Burgerzaal van het Stadhuis. Men opent het seizoen op 19 september met een try-out van het toneelspel „Een gelukkige hand”, waarin Caro van Eyck en Guus Hermus optreden. Het septemberprogramma omvat voorts optredens van de Hoofdstad Operette met „Eine Nacht in Venedig”, het Publieksthe- ater met „Oom Wanja” en de komedie „Wie slaapt Waar”. In oktober presenteert men de Toneelgroep Theater met de kome die „Alles voor de tuin”, het Publieksthea- ter met de tragedies „Oidipous Rex/Kolo- nos”, Kabaret Lurelei met Jasperina de Jong in „Thuis Best” en het Hongaars Staatsensemble met „Duna”. (Van een onzer Verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse poli tie reed woensdagavond tegen twaalf uur een 42-jarige autobestuurder uit Heems kerk klem in de G. van Assendelftstraat. De man had 'wat vreemde capriolen ge maakt in het verkeer, maar hij negeerde het stopteken van de politie. Blaastest en bloedproef bewezen gebruik van alcohol. Nederlands Dans Theater, het Theater van de Lach met „Nee schat, nu niet”, het Noordhollands Philharmonisch Orkest en het Zwarte Theater uit Praag met „Jules Verne”. In april het vrouwenblijspel „Ma- ra, Fem, Has en Pink”, het blijspel „Me neer Masure” en het Katheater met de kindervoorstelling „Pinokkio”. Verder staan op stapel twee optredens van de Mounties Revue, het muziekpro gramma „Samen” van Louis van Dijk en Jules de Corte, drie avonden Neerlands Hoop (waarvan er op verzoek van de kaba- retiers slechts één in de abonnementense rie is opgenomen), toneelgroep Appel met modern toneel, een uitvoering van het Sca- pino Ballet, een show door het ballet Black Africa, de nieuwe show van Gerard Cox, Jan Blaaser met z’n kabaretvoorstelling „Bruinbrood”, koorzang door het Don Ko zakkenkoor, het blijspel „Lipstick”, Frans Halsema met „Ik, ik en nog er eens ik”, het muziekspectacel „Kaleidoscoop” en ten slotte op 3 mei de Hoofdstad Operette met „Eine Nacht in Venedig”. De kamermuziekavonden die de Velser Kunstkring in petto heeft behelsen concer ten van Tom Burmanje en Marianne Dijk man; Dieuwke Schreuder en Diana Fan ning; het Belgische Klarinet Kwartet; Glen Wilson/Abbie de Quant en Jaap ter Lin den; Bernard Kruysen en Gérard van Blerk; Albert de Groot en Wim Groot; The People of Note; Michael Davidson; en het Neerlands Strijkersensemble. De Stichting Theater Beverwijk opent de voorstellingenreeks in De Nieuwe Slof op vrijdag 22 september, net als de Kunstkring, met het toneelstuk „Een ge lukkige hand”. Gistermiddag werden op de velden aan de Tolweg de beslissingswedstrijden ver speeld. Rond 16 uur kön Sportraadvoorzit- ter Ten Hagen aan de winnende teams van de mr. Galleeschool en de Leonardus- school de prijzen uitreiken. Aan het Heemskerkse schoolvoetbal- toernooi deden dit jaar zesentwintig scho len met evenzovele eerste teams en acht tweede teams mee. Na een felle strijd bereikten bij de eerste teams de Gallee en de Anne de Vriesschool evenals de Otter- kolken en De Zevenhoeven de halve fina les. De mr. Galleeschool versloeg de De Vriesschool met 4-0, terwijl de Otterkol- ken-voetballers het team van De Zeven- hoevenschool de baas bleven met 1-0. Het Heemskerkse Assumburgtheater laat het theaterseizoen in De Jansheeren op 9 oktober van start gaan met het kaba ret van Sieto en Marijke Hoving. De Stichting Witte Theater, eind vorig jaar ontstaan uit een samenwerkingsver band van het Filmhuis Velsen, Jazzhuis Velsen en de werkgroep Witte Theater, brengt elke dinsdag- en woensdagavond een film uit het filmcircuit IJmond waar van het Filmhuis Velsen het „moederfilm- huis” is; elke eerste zaterdagavond van de maand hedendaagse jazz; de overige zater dagavonden professionele kleine-zaalpro- dukties; elke eerste zondagmiddag van de maand een kindervoorstelling en op elke eerste vrijdagavond van de maand een filmvoorstelling in het kader van de Film liga. 5 ^5,-. o- cc) 600 cc) gen porteur. (ADVERTENTIE) De Velser Kunstkring Voor Allen en de Stichting Theater Beverwijk publiceren hun programma’s binnenkort in twee pa- gina-grootte advertenties, waarin precies vermeldt staat hoe men zich een abonne ment op tenminste drie voorstellingen kan vrwerven. Spoedige inzending van de bij die advertentie afgedrukte bestelbil- jetten is gewenst, aangezien de plaats- kaarten naar volgorde van binnenkomst van de biljetten worden verdeeld. Voor de voorstellingen in de Velser Schouwburg geldt nog, dat het geen zin heeft het bu reau van de Velser Gemeenschap te bel len. Men kan uitsluitend via de inschrijf formulieren aan een abonnement komen.' (Zie voor onze - „First Class Occasions" de Groentjes rubriek 818 S n Lange' N leu «straat Noord Arcade IJmuiden Telefoon 13899 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Afgeleid door zijn hond reed een 25-jarige automobilist don derdagmiddag op de hoek van de Baan- straat en de Patersweg tegen een licht mast. Hij is met een ernstige snijwond aan de hals opgenomen in het Rode Kruis Zieken huis. Of* Wij zijn ook goed gesorteerd in SZ vlotte kinderkleding van 7 tot fc 12 jaar géén raadszetel en kreeg de PPR/PSP combinatie hier ter stede twee raads- zetels toebedeeld. Jan Willem Reijkers, de aan voerder van de D’66 lijst, klom direct in de pen en leverde bij de redactie een fors uitgevallen brief af waarin hij stelde dat hij de wethouder best een aardige jongeman vindt. Grapjes maken is een goede zaak; óók de politiek moest soms met wat meer humor overgo ten kunnen worden, dat zou vele zaken minder 1 In mei komt Baal met de muziek/theater- produktie „George Sand”, toneelgroep Theater met „Trilogie van het weerzien” terwijl Kabaret Tekstpierement het sei zoen op 11 mei besluit met „Van wie zou dat nou zijn”. Voorts treden op Funhouse, het Kabaret Tekstpierement, Katheater met een nieuwe experimentele voorstelling, op 26 en 27 januari een cultureel weekend met een toneelvoorstelling met Ine Veen en Coen Pronk, gevolgd door een kindervoor stelling en een kabaretvoorstelling, het ka baret NAR, Kabaret Zonder Filter, soloto- neel met Henk van Ulsen en kabaret Don Quishocking. Drie voorstellingen zijn nog niet geprogrammeerd. De dan optredende groepen worden zo snel mogelijk bekend gemaakt. Veldkamp. Opzienbaren de uitspraken bleven achterwege. Wat er aan beleidsvoornemens werd onthuld, kwam overeen met wat het college in de voorlopige uitgangspun ten voor het Beverwijkse structuurplan al eerder aan plannen uiteen had gezet. Het organiseren van de verkiezingen is beslist geen sinecure. Partijle den zijn al na de zomer van vorig jaar begonnen aan de voorbereidingen van de plaatselijke cam pagne, die van de men sen enorm veel vrije tijd vergt. Maar ook in het Stadskantoor betekent woensdag 31 mei het ein de van een lange voorbe reidingsperiode. In zijn kamer in het Stadskan toor hadden we een ge sprekje met de heer G. Meerman, chef afdeling bevolking die samen met zijn naaste medewerker, de heer Van der Berg, de stembustouwtjes in han den heeft. Per 18 april j.l. telde Beverwijk 25.757 kiesge rechtigde burgers. In vroeger jaren verwerk ten de heren en dames ambtenaren ten stadhui- ze deze adressen met de adressograaf en later met de zogenoemde sito- graaf, maar nu de tijden wat moderner zijn ge worden is een seintje aan de computers van het CVA te Haarlem al vol doende om in een klap over die 25.757 adressen te beschikken. Die computeruitdraai is nodig om te bezien of de verdeling van de adres- Ondanks het voetbal had de Beverwijkse Alpha Sociëteit gisteravond toch nog flink wat be langstelling weten te wekken voor het politiek café, waarin ditmaal de jongerenhuisvesting cen traal stond. Wethouder A. Hoogeboom (midden), nauwlettend gadegesla- gen door vertegenwoor digers van alle aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemende politieke partijen, werd op het bekende „Alpha- pluuch" doorgezaagd over het gemeentelijk bouwbeleid door de so- ciëteitsmedewerkers Jaap Tessélaar en Jan BEVERWIJK. Ook in het door computers beheerste drukproces van de krant kunnen menselijke fouten wor den ingevoerd. In de tekst van de kolom waar in wethouder Bodewes een voorspelling doet over de uitslag van de gemeenteraadsverkiezin gen (zie BC van dinsdag j.l.) gaf de computer D’66 November biedt voorstellingen van „Happy Days/Counting the ways” (in het kader van de jubileumtoernee van Ank van der Moer), de Belgische toneelgroep Bent met „Nacht der tribaden”, Dimitri Frenkel Franks’ blijspel „Lipstick”, en to neelgroep Centrum met „Mata Hari”. merkt wel dat zo’n verkiezingsdag heel wat voorbereiding vergt. Maar ja, elke organisa tor weet dat als de zaken goed zijn doorgenomen en uitgevoerd, er op de dag of het feest zelf, niets meer fout kan gaan. Althans, dat hopen we”. 1 en de PvdA gaat met een 2 door het leven. Bei de partijen kwamen op die 20 april met negen handtekeningen op de proppen hetgeen bete kende dat er geloot moest worden wie er met de 1 en wie er met de 2 vandoor ging. De VVD had geen bezwaar tegen lijstnummer 3 en had daartoe vier handteke ningen ingeleverd. De laatste zitting van het hoofdstembureau vindt op 2 juni plaats als er procesverbaal moet wor den opgemaakt van de definitieve verkiezings uitslag. De leden A. van Dijk, G. J. Frerichs, G. Meerman, burgemeester A. Hubers en notaris Ba tenburg hebben hun „dienst” er dan opzitten. De afdeling bevolking van het Stadskantoor is belast met het vele werk dat een verkiezing nu eenmaal met zich mee brengt. Men regelt de openbare kennisgevin gen, de distributie van de oproepingskaarten en de kandidatenlijsten, het contact met de drukker over allerhande druk werk, het corrigeren daarvan, de verspreiding van de stemhokjes en stembussen. Meerman: „De afdeling moet dit werk allemaal tussen het andere werk door doen. Op de dag van de ver kiezingen zijn vier man van de dienst met de ver kiezingen bezig en na half zeven zitten we hier met 9 man te werken. De Velser Kunstkring Voor Allen heeft voor het nieuwe seizoen vijfenveertig voorstellingen op stapel staan: een paar uitvoeringen meer dan dit jaar. Voor de eerste maal zijn in het programma ook drie kindervoorstellingen opgenomen. De toegangsprijzen zijn met vijf percent ver hoogd. Bij de Stichting Theater Bever wijk (zestien voorstellingen in De Nieuwe Slof plus nog een onbekend aantal kleine re produkties in Huize Scheijbeeck) zijn de entreegelden gelijk gebleven. Het Heemskerkse Assumburgtheater (twaalf voorstellingen) heeft het abonne mentensysteem met ingang van het nieuwe seizoen afgeschaft. Men kan nu tegen betaling van 5, lid van de werk groep worden. Daarvoor krijgt men een korting van ƒ2, per voorstelling, terwijl men voorts het programma krijgt thuisge stuurd. Het Witte Theater wil in het na jaar weer een filmfestival houden. Bijzon derheden daarover worden nog nader be kend gemaakt. BEVERWIJK. Voor de doorsnee kiezer is het woensdag 31 mei een be trekkelijk rustige dag. Door het uitbrengen van zijn stem neemt hij ac tief deel aan een stuk verworven democra tisch recht. Na die han deling gaat hij weer rus tig door met het afwik kelen van de dagelijkse beslommeringen, maar elders in de stad, in ze venentwintig lokalen, ploeteren tientallen bur gers om de gemeente raadsverkiezingen in goede banen te leiden. HEEMSKERK. De Heemskerkse po litie heeft een voormalig inwoner van Heemskerk, die de laatste tijd in België verbleef, kunnen arresteren wegens ver duistering van een woonwagen en een caravan. De gezamenlijke waarde bedroeg 43.000,-. De aanhouding geschiedde in overleg met de officier van justitie in Haarlem. een onzer versiaggeeisters) HEEMSKERK. Na een spannende fi- nalepartij tegen het eerste van de Otter kolken heeft het eerste elftal van de mr. Galleeschool dat de kampioenswed strijd met 3-0 besliste het Heemskerkse schoolvoetbaltoernooi gewonnen. Bij de tweede teams legde de Leonardusschool, dat halve finalist de Otterkolken met 1-0 versloeg, beslag op de eerste plaats. sen over de 27 Bever wijkse stemdistricten nog wel klopt, want je kunt stembureau A nietopzadelen met 1000 kiezers en stembureau B met slechts 500 kiezers. Niet te groot en niet te klein, aldus de heer Meerman. Nieuwe stemlokalen komen er dit jaar niet bij, zodat de zaak keurig vol gens de oude spelregels kan worden afgewik keld. De stembureaus worden bemand door ambtenaren, raadsleden en burgers. Deze laatste categorie kan een seintje aan de afdeling bevol king geven dat er wel in teresse is voor een baan tje in het stembureau. Dat baantje levert de man of vrouw in kwestie negentig gulden aan on kostenvergoeding op, maar daarvoor moet je dan wel van ’s morgens 7 uur tot ’s avonds 7 uur op je stoel blijven zitten en na het sluiten van het stembureau is het tellen geblazen. Mis je een paar stemmen, dan wordt het zweten, want al het re kenwerk dient te klop pen met de officiële cij fers op de kiezerslijsten. Voorzitter van een stembureau is bij voor keur een raadslid, zo schrijft de wet voor. Een belangrijk aspect in de hele verkiezingsprocedu re is het hoofdstembu reau, dat in Beverwijk in het Stadskantoor zetelt. Het hoofdstembureau telt 5 leden, die door het college van B. en W. voor vier jaar worden be noemd. Het bureau fun geert als toezichthouder. Zo onderzocht men op 18 april de kandidaat stelling van de diverse partijen. Twee dagen la ter kwam de nummering van de lijsten aan de or de. In Beverwijk voert het CDA het lijstnummer geladen maken. Maar Jan Willem vindt wel dat die instelling een eerlijke benadering van de zaken niet hoeft te verhinderen en doelde natuurlijk op de voorspelling van wet houder Bodewes, waarin D’66 een raadszetel werd onthouden. U weet nu dat dit niet het geval is geweest. D’66 komt er wis en waarachtig met een zetel op voor. „Na tuurlijk, wel degelijk”, zo besluit Jan Willem zijn brief.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9