Idee van minister voor tramverbinding Amsterdam-Schiphol Peters niet naar de WK Hasj-transport onderschept Weer aanslag in Milaan /r artendor MOEDER DAG BOEKEN DAG iO ■m.SSf het woord is aan... vandaag: Goudkoorts het weer Vrij koud IJmuider Courant 1 KOOKKUNST SPECIAL Ontdek het andere sieraad naar uw eigen idee gekreëerd door Ihnt Suilen Eheiniii» !l I h AZ gevlucht agenda pagina Sombere cijfers L Overval in Amsterdam Kleurige anti-tankwal Weer nieuwe poliogevallen Bom in Congresgebouw tijdens viering ;iuaguuuuw, prins Claus bestaan Israel I En verder banketbakkerij ip.ha2enberg Cmge NieuwStraat 439 Umuiden lil I t 1 PINKSTER MEUBELSHQW VRIJDAG 1Z MEI 1978 (ADVERTENTIE) WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN 68ste jaargang no. 161 (fwtnun/ Ontdek hoe moeder „lekker” verwend kan worden KENNEMERLAAN HK. SNELLIUSSTR. TEL. 14652 bezorgklachten WILLEMSTAD (UPI/AFP). De Colombiaanse douanebe ambte Martinez en Vliegtuigpas sagier Salazar Araujo, zijn er van nacht in geslaagd de kaper van een vliegtuig van de Colombiaan se luchtvaartmaatschappij Avian- ca, te overmeesteren. Het toestel stond toen op het dr. Albert Ples- manvliegveld van Willemstad op Curasao. De kaper heet José Luis Castillo Perez en is negentien jaar oud. Een handlanger, die zich on der de passagiers bleek te bevin den, is eveneens gearresteerd. nu vele aanbiedingen bij: Boekhandel ERASMUS pagina's ’n maand lang topmeubelen tegen ouderwetse prijzen Schoehuijs Grindtegels b.v. I Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, 3, 4, 27 Plaatselijk nieuws 5, 6, 7, 9, 13, 15 Kunst25 Radio en televisie/Strips.... 23 Economie33 Beurs34 Sport33,37 Medische diensten6 Foto/Film17 Schrijvende lezers17 Filmpagina21 wkr i’ i hill 2e PINKSTERDAG 10-5 UUR IJmuider Courant 2 aper gepakt (Van onze sportredactie) an Willemstad miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii Zie verder pagina 3 Warmoesstraat 2 Haarlem Zie pagina 3 Inkoop Reparatie Inruil <R> ■ptember, worden in april rekenmodellen VOOR HET LEKKERSTE BROOD EN FIJN BANKET Ter voorbereiding van de rijksbegro- ng. die uitmondt in dé miljoenennota in AMSTERDAM Minister Tuijnman wil laten onderzoeken of de tram tussen Schiphol en Amster dam een verbinding kan onderhouden, zolang de Schiphollijn nog niet op het landelijk spoorwegnet is aangesloten. Bij de bestorming door de politie van het vliegtuig werd Perez in zijn gezicjit gescho ten. Een politieluitenant werd aan de hand gewond. Het toestel landde kort daarna op het vliegveld van Willemstad, waar de kaper de passagiers wilde vrijlaten in ruil voor brandstof en luchtkaarten. Terwijl de on- derhandelingen hierover gaande waren, vielen de douanebeambte en de vliegtuig passagier Perez aan en bestormde de poli tie het toestel. De kaper was gewapend met een revol ver en een handgranaat. Van de Colombi aanse regering had hij eerder een half miljoen gulden geëist. de Schiphollijn een ongunstige overstapsituatie van uit de tram op de trein zal ontstaan. Het eerste stuk Schipholspoorlijn zal veel beter benut kunnen wor den als de tram er voorlopig gebruik van maakt. Technisch behoeft de uitvoering van zijn idee geen probleem op te leveren. De spoorbreedte van trein en tram zijn gelijk. De NS-bovenleiding moet wel een andere spanning krijgen. Ook moet een oplos- DE ECHIL BAKKER Klaarblijkelijk was de politie over het transport getipt. Op verschillende plaat sen in de gemeente werd vanaf ’s ochtends vroeg door politiemannen in burger ge post. Om half tien werd de auto van de Zandvoorters op de Parallelweg gesigna leerd. De wagen werd tot stoppen gedwon gen en de inzittenden, 29 en 35 jaar oud, werden meegenomen naar het bureau. In het kader van het onderzoek wilde de politie vanmorgen geen informatie ver schaffen over de herkomst en bestemming van de hasj-vangst. De Zandvoorters zijn (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Tijdens de viering van het 30-jarig bestaan van de staat Israel in het Haagse Congresgebouw, waarbij prinses Beatrix en j te gast waren, heeft de Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) gisteravond een bom onscbadelijk gemaakt. De feeste lijkheden gingen ongehinderd door. De bom lag in de stortbak van een Verder zal de situatie op Schiphol moeten worden aangepast dat de trams er kunnen keren. De trams kunnen niet zoals treinen in twee richtingen rijden. sing worden gevonden voor het uit- en instappen omdat de perronhoogte op treinen is afgestemd. Dan zijn er ook nog twee „verdachte” gevallen in Elspeet en Garderen. Daarmee is het aantal kinderen dat voor polio wordt behandeld, op de Veluwe op vijf gekomen. Twee jongetjes worden namelijk al sinds dinsdag verpleegd. De opkomst voor anti- polio-vaccinaties in Elspeet en Uddel giste ren en vandaag werd door de geneeskun dige inspectie, teleurstellend genoemd. Wethouder De Clou verklaarde gisteren in de gemeenteraad niet blij te zijn met de brief van de minister, omdat daarmee opnieuw de Schiphollijn ter discussie wordt gesteld. Woensdag heeft Tuijn man nog in Amsterdam gezegd dat hij ook met een tekort de treinverbinding zinvol achtte. De hoofdstad wil ook niet aan het onderzoek mee werken. ZEIST. Jan Peters, de middenvelder van AZ’67, heeft Zwartkruis via zijn club leiding laten weten van de trip naar Ar gentinië af te zien. Peters, die zich van morgen op het geïmproviseerde trainings kamp in Zeist zou melden, heeft om me dische redenen af gezien van de trip naar de WK. Dansen is bidden met de benen; marcheren is vloeken met de voeten. Een onderdeel van de Zwitserse ver dedigingslinie heeft een verandering on dergaan van een geheel van grimmige grijze blokken tot een opvallend kleurige rij blokken. Kinderen hebben van deze anti-tankwal een rij kleine schilderijtjes gemaakt. maandag t/m vrijdag van 18.30-19 00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 in verzekerde bewaring gesteld. De politie Beverwijk neemt het onderzoek in deze zaak zelf ter hand. APELDOORN (ANP). Er zijn op nieuw drie poliogevallen op de Veluwe ontdekt. Twee jongens uit Elspeet en een meisje uit Uddel vertonen de bij polio behorende verlammingsverschijnselen. i Umuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr 234, tel. 378371. MILAAN (AP/AFP). De Rode Briga des hebben vanmorgen de verantwoorde lijkheid opgeëist voor de nieuwe aanslag vandaag in Milaan. Hierbij werd de 41- jarige Tito Bernardini door twee mannen en een vrouw in de benen geschoten. Be- rardini is werkzaam binnen de Italiaanse Cbristen-Democratische Partij. Grandioze GRINDTEGEL-SHOW op 15 mei 2e PINKSTERDAG van 's middags 2 tot 6 uur bij Schoehui js Grindtegels b.v. Hoogdorperweg 2 G, Heemskerk of p vliegveld Mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bijlstraat62 Tel. 310413 Haarlem, In een brief aan de gemeente Amsterdam wijst de bewindsman erop dat bij de ingebruikneming van AZ-bestuurslid Gerrit Peters, die Zwart kruis vrijdagmorgen inlichtte over het be danken van Jan Peters: „Jan Peters had al enige weken last van zijn knie. De blessu re, waarvan hij ogenschijnlijk genezen bleek te zijn, is in Spanje toch weer terug gekeerd. Óp medisch advies heeft Jan Pe ters in overleg met ons daarom besloten af te zien van deelname aan het toernooi om 'het wereldkampioenschap.” Zelfs als Jan Peters wèl bereid was ge weest mee te gaan naar Argentinië, dan nóg zou het twijfelachtig zijn geweest of Peters zich vrijdagmorgen in Zeist zou hebben gemeld. In een in een chaos geëin digde vriendschappelijke wedstrijd van AZ’67 in Malaga liep de AZ-middenvelder namelijk een gebroken neusbeen op. Peters was overigen niet het enige slachtoffer. Invaller Wim van der Horst liep een diepe beenwond op, terwijl de nieuwbakken AZ-rechtsbuiten Jaan de Graaf glassplinters in zijn ogen kreeg toen de kleedkamer van AZ in Spanje werd bestookt met keien. De Noordhollanders waren daarin gevlucht toen de wedstrijd vijf minuten voor het einde volledig uit de hand was gelopen. (ADVERTENTIES) r De kaping begon tijdens de vlucht van de Boeing 727 van Santa Maria naar de Colombiaanse hoofdstad Bogota. De ka per dwong het toestel naar Aruba te vliegen, waar hij de boordwerktuigkundi ge Hector Daio in het been schoot en uit het vliegtuig zette, nadat deze had gewei gerd eten en drinken op te halen, dat de kaper op de luchthaven van Aruba had geëist. Tijdens het verblijf op het vliegveld Princesa Beatriz slaagde een 24-tal passa giers er in door de achterdeur van de Boeing te ontsnappen. Perez gaf hierna onmiddellijk opdracht om te vertrekken. wordt eerst de bom goed onderzocht en dan zien we weer verder”, aldus een woordvoerder van de politie. Eerder op de avond werden prinses toilet van bioscoop 2000, die in het Con- Beatrix en haar man met rotjes bestookt gresgebouw is gevestigd. toen zij aankwamen bij het Congresge bouw. De Haagse politie arresteerde De Haagse politie is na de vondst met naar aanleiding daarvan zeven jongelui een grootscheeps onderzoek begonnen, wegens overtreding van de plaatselijke maar kon vanmorgen nog geen nadere politieverordening, die het gooien van bijzonderheden bekend maken. „We we- rotjes verbiedt. De demonstranten waren ten nog niet wie de daders zijn. Vandaag PLO-sympathisanten. s. iwinonvm V Herenweg 38 - Egmond Binnen tel. 02510 - 31205, tel. 02510 - 40398 tel. 02206 - 2690 ir Bij een gewa pende roofoverval op het bijkantoor van de AMRO- bank in de Amster damse Jodenbree- straat, hebben drie mannen vanmor gen voor ongeveer 80.000 gulden aan Nederlands en bui tenlands geld buit gemaakt. Zij na men de vlucht in een auto en zijn sindsdien spoor loos. Op de foto: de kapotgeslagen ruit van de bank, met daarvoor een aantal bankbiljet ten, die de overval lers in hun haast op straat lieten vallen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Beverwijk is van morgen een hasj-transport onderschept. Op de Parallelweg bield de politie twee inwoners van Zandvoort aan, die in hun auto honderd kilo hasj vervoerden. De partij vertegenwoordigt een waarde van om en nabij de tweehonderdduizend gulden. PvdA en D’66 hebben kritiek op de minister van Buitenlandse Zaken omdat deze niet alles zou hebben verteld over de Urenco-problematiek. Zie pagina 2 Volgens Peking hebben Russische militaire provocaties geleid tot het grensincident aan de Russisch-Chinese grens gisteren. Juf Grote Houtstraat 129 Tel. 312803 i de computers gestopt van het Centraal lan Bureau (CPB). De uitkomst van die tensommen slaat neer in een prognose rer de nabije toekomst van ’s lands eco- »mie. Met die prognose in de hand staat b minister van Financiën sterk in zijn ■vecht over de kostbare verlanglijstjes m zijn collega-ministers van het komen- ‘jaar. Uitgelekt is dat de CPB-cijfers zeer som- I zijn. Als het huidige beleid niet wordt ngebogen dan zullen er in 1980 rond 0.000 werklozen zijn. Bij de berekenin- n die nu door de Centrale Economische mmissie (CEC), bestaande uit topamb- laren van diverse ministeries, naar het ibinet zijn gestuurd is onder andere uit gaan van een teruglopende economische oei. Die groei van de nationale produktie niet 3,5 procent, zoals werd aangeno- en, maar slechts 3 procent. Aangezien de helft van die groei, zelfs Bt meer, wordt opgeslokt door de zoge- emde „collectieve sector”, dat zijn belas- ngen en sociale premies, resteert slechts rap 1,5 procent voor lonen en winsten, de genoemde „publieke sector”. Een uiterst rappe marge waarover in het najaar on- etwijfeld verbitterde gevechten zullen itbreken als werkgevers en werknemers ie geringere groei van de nationale pro- uktie gaan verdelen. iedaar de achtergrond van de kruistocht an diverse kabinetsleden, premier Van gt Voorop, waarmee het Nederlandse olk wordt duidelijk gemaakt dat er zwaar eer op til is. Er moet fiks bezuinigd orden, zelfs 3 miljard méér dan bij de abinetsformatie was aangenomen. Hoe? In juni, als het kabinet zijn „ombui- ngsnota” aan het parlement presenteert, ordt dat duidelijk. Maar uit allerlei ver- aringen in de Tweede Kamer en tijdens irkiezingsbijeenkomsten van ministers alt inmiddels wel op te maken dat de twee geringspartners het over de uitgangs- unten nog niet geheel eens zijn. Het CDA, at herhaaldelijk heeft verzekerd dat de iagstbetaalden bij de bezuinigingsopera- e niet getroffen mogen worden, probeert e lonen bij het Grote Bezuinigen te be- ekken. De WD daarentegen wil het raarste accent laten vallen op de collec- eve uitgaven. Het standpunt van de WD is de afgelo- en week nog het beste verwoord door linister Van Aardenne van Economische aken. In de Tweede Kamer zei hij, spre- end over de gevolgen van de verminder- e economische groei, dat het kabinet er og steeds van uitgaat dat de afschuwelij- e werkloosheid moet worden terugge- rongen tot 150.000. Maar dat kan alleen, ield hij het parlement voor, als er méér rardt bezuinigd op de collectieve en socia- 6 uitgaven. Wil het parlement die niet anvaarden, aldus nog steeds de minister, lan zal de Tweede Kamer zich moeten fepreken over een niveau van werkloos ad dat wel toelaatbaar is. Ga daar maar ®s aan staan. Hij is het zevende slachtoffer in even zoveel dagen van een dergelijke aanslag in Milaan. In Gassino Torinese, op 15 kilometer afstand van Turijn, ontplofte vannacht een bom in een kazerne van de carabineiri. Er is aanzienlijke materiële schade aange richt. De generaal-overste van de orde der minderbroeders capucijnen in Rome, pa ter Pascal Rywalski, heeft gisteren ver klaard, dat het hem niet zou verbazen als Aldo Moro heilig wordt verklaard. Ry walski vergeleek de door de Rode Briga des vermoorde leider van de Christen- Democratische Partij met de Britse Tho mas More en andere martelaren voor het rooms-katholieke geloof, „die uiteindelijk een roemloze- en misdadige dood aan vaardden net als Christus”, aldus Ry walski. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust moge lijk harde noordwestelijke wind. Mini mum temperaturen circa 6, maximum temperaturen omstreeks 13 graden. Telefoon 02650-16479 7 De Scholengroep van Centrum heeft met Goudkoorts een nieuwe productie afgeleverd die alleszins tevreden stemt. Regisseuse Mette Bouhuys is erg ge schrokken van de lusteloosheid die de groep heeft aangetroffen op de scholen waar tot nog toe is gespeeld. Goud koorts zal vanwege een subsidiestop niet meer op de Haarlemse scholen zijn te zien. Als een soort „protestdemon stratie” komt de voorstelling volgende week dinsdag nog wel naar de Toneel schuur in Haarlem. Zie onze kunstpagina. i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 1