USBABA: GEEN TOESTEMMING VAN ANDERLECHT Idealistische TWEEDE RITZEGE CIMA IN SPANJE spoftpuntiqj Japanner op rondreis Drie arbiters promoveerden Twee leidsters in NK schaken fl 3krjke icket orraad, n lacketspt alzaak J het geit tere topn» s 4 gedij rder-rep» ter vakwt g in eeni antie. Dal* bij ons ij ^Vergeefse ontsnapping Schuiten in Giro slot, n zeren kal veel) 11 karbon, e >.v voort ts 75.1 B5 tuss vlift eaterdag Goedgekeurd Politiek Weer gesprek s S Vredeskoers X I Klooster DAMTITEL VOOR BARBARA GRAAS Tegenstellingen 19 7 8 M E I 1 3 aangel (Van onze sportredactie) lb. J spier. Vooralsnog nam Ernst 1 de Brusselse linksbuiten ZEIST. Geen hoera-stem- ming in Zeist, waar gisteren Dus- oden: 4- jaba en Peters schitterden door o afwezigheid. De eerste bleek gelet ^3-kame( hebben gekregen van de medis- rwaar. Na sta£ van ^nderlecht, die even- eens voorzichtigheid adviseerde Gevraagd op een liesblessure geen vrijaf te corroTt Serieuze poging Alkmaar ten aanzien van Rensenbrink, die ibs. evt i wordt geplaagd door een onwilli- ENGEZ.II SDje m, niet di sP s: Fam. Happel vaard i op jn selectie, zoals die van- - daag naar Brugge is afgereisd. 5® Happel: „Ik denk overigens niet en «dat ik hem laat spelen”. evraagd (Van onze budomedewerker) 15 SPORT 1 Isao Okano in actie tijdens zijn onderricht voor de CIOS-Leerlingen. St. 2206. Volgens mr. Jacques Hogewoning vindt Coach Ernst Happel begroet Johan Neeskens met een ferme handdruk. ptafels waardoor deze een ravijn in viel. Didier De uitslag van de zeventiende etappe: 1. Enri- »n Bova( k I Roda JC heeft in Kortrijk met 1-2 ge- ie Kerkhof. Het ligt in de bedoeling om in ie tweede helft van een 4-3-3-systeem uit te gaan, waarbij Happel als wisselspelers heeft: Schrijvers, Brandts, Boskamp, de 3 39 II, Ti seneens licht geblesseerde Van Leeuwen ai Rensenbrink. Doesburg, Poortvliet, Haan, Nanninga, fan Kraay en Lubse voegen zich maandag bij het zestiental om mee te gaan naar lac ketel, voor tota iopgaaf. n Iris kom verbrandt i. psoriasi met Wo je prijs v Lorentzka 14 dec. 7 o dec. allic groe Jongbloed, Suurbier, Krol, Rijsbergen, Wildschut, Van Hanegem, Jansen, Nees- Hugo Hovenkamp is in principe door de medische staf van de KNVB goedgekeurd voor de wereldkampioenschappen voet bal in Argentinië. Dat wil nog niet zeggen dat het honderd procent zeker is dat de Alkmaarse verdediger vrijdag 26 mei in het vliegtuig stapt. Parijs. Het is echter nog niet te voorspellen Wie van de aanvankelijke selectie van 26 zullen af vallen. Happel liet weten dat er geen conclusie mag worden getrokken. De Oostenrijker: „De Bree heeft het per se als derde keeper nog niet van Doesburg verloren. Dusbaba en Hovenkamp zijn geblesseerd en de eni ge waarover duidelijkheid bestaat is Pe ters”. KNVB-arts Frits Kessel: „Hovenkamp kan volgende week in elk geval nog niet spelen. Hugo blijft in Zeist, waar hij opti maal behandeld kan worden door verzor ger Voet. Het is thans een kwestie van meer progressie brengen in de training. Ik heb goede hoop dat het goed gaat met die knie in de wedstrijden in Argentinië. An ders zou ik hem trouwens niet goed heb ben gekeurd. Maar koffiedik kijken, dat kan ik helaas niet”. rieuze poging gedaan de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam te bren gen. De oud-wereldkampioen achtervol ging demarreerde dertig kilometer voor het einde van de 200 kilometer lange rit van Prato naar Cattolica. Schuiten kreeg echter het voltallige peloton, dat de eerste 150 kilometer in sukkelgang had gereden, op zijn nek. Ontsnappingspogingen van Thurau en Moser mislukten eveneens. Moser had tij dens de laatste kilometer nog vijftig meter voorsprong, maar hij werd op de streep achterhaald door de Belg Rik van der Linden, die zijp tweede ritzege vierde. In het klassement veranderde er helemaal niets na deze opnieuw saaie etappe. Aavo Pikoeoes uit de Sovjet-Unie heeft gisteren de tweede etappe van de Vredes koers (Berlijn-Warschau-Praag) gewon nen, nadat hij donderdag'als winnaar was gedeklasseerd. De renner uit Estland nam ook de leiding in het algemeen klassement van de Oostduitser Petermann over. er volgende week opnieuw een gesprek plaats tussen een KNVB-delegatie en ver tegenwoordigers van het ministerie van buitenlandse zaken omtrent een te volgen gedragslijn in Argentinië. Hogewoning gisteren in zijn toespraak tot de Oranje- spelers: „We zijn een voetballand en we gaan niet om politiek te bedrijven, noch om ons als propagandisten te laten mis bruiken. We zijn volwassen mensen met eigen conclusies en eigen verantwoorde lijkheden. We laten ons de wet niet voor schrijven, maar we willen ons wel laten adviseren”. De Nederlandse deelname aan de WK is het gevolg van een zelfstandige beslissing van de KNVB en geen zaak van de rege ring. De ambassadeur in Buenos Aires zal functies, „inclusief protocollaire taken”, vervullen die tot de normale taak behoren van een ambassadeur in een land waar mee Nederland diplomatieke betrekkin gen onderhoudt, „niet meer maar ook niet minder”. Op de eerste dag van het toernooi om de Europese hockeybeker voor landskampi oenen in Barcelona hebben bij de dames titelverdedigster Amsterdam en lands kampioen Were Di beide gewonnen. In groep B versloeg Amsterdam met 6-3 Por- tatown Ladies en Were Di zegevierde met 6-0 over de Spaanse kampioen RC Polo Club Barcelona. Tsjechoslowakije heeft in Praag in het toernooi om het wereldkampioenschap ijs hockey de tweede ontmoeting tegen Cana da met 3-2 gewonnen. In de laatste wed strijd tegen de Sovjet-Unie hebben de Tsjechoslowaken aan een gelijk spel ge noeg om hun titel te prolongeren. De Zweedse tennisser Björn Borg heeft dit jaar geen kans meer op de WCT-we- reldtitel. Een infectie aan zijfi rechter duim maakt het hem ónmogelijk verder te spelen. waarin het judo bedreven moet worden zijn erg groot. Sommigen willen kata’s afschaffen, anderen daarentegen zien hierin een onontbeer- t van het zuivere judo los te koppelen is. Geesink wil, voor de duidelijkheid, gekleurde judo- pakken, anderen zien in de witte kimono juist het kenmerk van zuiverheid, eer lijkheid en oprechtheid. In Düsseldorf heeft Spanje zich door een zege van 2-1 over Chili geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de tennis-landenbeker. Louis Peereboom uit Haarlem zal Hans van Zetten opvolgen als trainer van de Zoetermeerse turnvereniging Pro Patria. Peereboom, 21 jaar oud, ClOS-opleiding, moet binnenkort in militaire dienst. Daar na gaat hij studeren aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag. In de choreografie zal hij worden bijgestaan door Marian Vogelaar. oud is verenigd en waar alle leden met de waarde en de mogelijkheden van iedere leeftijdsfase geconfronteerd worden, en daar respect voor leren opbrengen. De naam van dp school is dan ook niet voor niets: Seikijuku, van de oprechte geest”. en beslist niet alleen meer een Okano- aangelegenheid. Het conflict kan je daar mee echter niet helemaal ontlopen. Je zal daarom steeds opnieuw een flink stuk zelfkritiek moeten bezitten. Het is moei lijk. Maar ook hier moet een balans te vinden zijn”. De ontwikkeling in het huidige judo vraagt om herbezinning, want het be weegt zich steeds meer in de richting van een statisch worstelspel. Een echte wor stelwedstrijd toont vaak nog meer varia tie. Vooral de Oostbloklanden zijn hier schuldig aan. Kracht wordt een steeds belangrijker factor. En de wil om met een ippon (vol punt) te willen winnen raakt steeds meer op de achtergrond. Men is al dik tevreden wanneer er licht voordeel wordt behaald. Vandaar dat laso Okano uitermate nuttig werk doet. wonnen van de club van die naam in groep II van de zomercompetitie. NEC reisde naar Antwerpen en verloor daar met 2-0 van Antwerp FC (groep 6). De bokser Fighting Mack, oud-Euro- pees kampioen zwaarwelter, zal maandag 29 mei in Ahoy zijn rentree maken. Zijn tegenstander is nog niet bekend. raagd ou op 50-21331 na M - - 04 S bj. Fiat L Amster ruime 5- CV Dat Isao Okano een judoka van deze tijd is, bewijst hij door zijn manier van werken, zowel in- als buiten de dojo. Vroeger moesten de regels die in een dojo gelden zeer streng worden nage leefd, wanneer er een Japanse meester op bezoek kwam. Okano denkt daar ech ter anders over: „Je hebt kennis en erva ring nodig om iets uit te kunnen dragen of over te brengen. Je kan niet opeens de man zijn die alles weet en jezelf als een heilige laten vereren. In de toekomst wil ik in de Seikijuku-school, naast judoka, eveneens onderdak bieden aan allleen- staande jonge mensen en ouden van da gen. Het zal nog wel even duren, maar dat is mijn eigenlijke doel; een soort commune, waarin iedereen van jong tot In Japan kent men meer van dit soort communes. Het is ook zeer gebruikelijk dat Japanners uit alle lagen van de bevolking, regelmatig in een Zen Boed- histisch klooster verblijven om te medi teren en de eigen levenswandel nader te beschouwen. Isao Okano’s opzet is ech ter niet religieus gericht en probeert de mensen niet een bepaalde overtuiging op te dringen. Met het judo als basis wil hij alleen trachten de communicatie tus- 19. ARNHEM. Barbara Graas uit Wor- merveer is voor de vijfde keer in successie Nederlands damkampioene geworden. In de tiende en voorlaatste ronde van het toernooi om de Nederlandse titel, dat in het sportcentrum van Papendal wordt ge houden, versloeg zij Eef Nieuwenhuizen. Barbara Graas kwam daardoor op negen tien punten en werd onbereikbaar voor haar concurrenten. Na het voltooien van een studie rechten en het behalen van de belangrijkste judo- titels trok Okano zich al op jonge leeftijd terug uit de wedstrijdsport om zich in het judo-onderricht te gaan verdiepen. Hij was onder andere coach van het Japanse team maar voelde zich uiteindelijk toch meer aangetrokken tot het werken in een eigen school. Zijn persoonlijke benade ring van het judo, onder andere ook via het op de markt brengen van twee boe ken over deze sport, hebben hem in Ja pan tot een „progressieve persoonlijk heid” bestempeld. En dat is in zijn school duidelijk merkbaar. Okono: „In die school vlak bij Tokio, waarvoor ik naar een nieuwe behuizing moet uitzien, ben ik vanzelfsprekend de baas. Er moet hard getraind worden. Het is beslist geen goedkoop hotel. Toch pro beer ik me niet als een alles-weter, een MIJDRECHT. De titelverdedigster Alexandra van der Mije heeft in de vierde ronde om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in het duel met Carla Bruinenberg een half punt verspeeld. Na 30 zetten werd de vrede getekend. Van der Mije deelt nu de leiding met Corrie Vree- ken die in tweede zitting won van Jeanette Mulder. Ada van der Giessen verloor in elf zetten van Erika Belle. Zij verwisselde in de opening twee zetten. Via een stukoffer won Hanneke van Barreren gemakkelijk van Cora van Gent, terwijl debutante Co- chita Pluynert een knappe zege behaalde op Riek Spook. Mieke van Eist versloeg Bep van de Berg. Uitslagen: Carla Bruinenberg-Alexandra van der Mije remise, Mieke van Elst-Bep van de Berg 1-0, Corrie Vreeken-Jeanette Mulder 1-0, Riek Spoor-Cochita Pluymert 0-1, Hanneke van Par- reren-Cora van Gent 1-0, Erika Belle-Ada van der Giessen 1-0. Stand: 1. Van der Mije en Vreeken 3‘/2 pnt.; 3/6 Bruinenberg, Van Eist, Van Parreren en Belle 2>/2, 7. Pluymert 2, 8. Mulder, l'/a en 1 afgebro ken; 9. Van der Giessen en Van Gent l'/a, 11. Spook Va, 12. Van den Berg 0 Frankrijk heeft in Toulouse teleurstel lend voor ruim 30.000 toeschouwers slechts met 2-1 gewonnen van Iran. Ster speler Michel Platini onbrak. NO 160 itelomen mne tafe 9 rd., ’s na 17 eblesseerde Rensenbrink Isao Okano: progressief judo via communicatie BILBAO. In de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje, twee dagen voor het einde, vierde Enrique Cima zijn tweede ritzege. De beste Spaanse wielrenner van het voorseizoen behoorde bij de start tot de favorieten, maar kon dat tijdens het slechte weer van de eerste week niet waarmaken. Okano: „Met de Seikijuku-school wil ik niet de tradities over boord zetten, maar wel het dogma trachten te voorkomen, een levend iets, dat in iedere tijd zijn eigen gezicht kent. Het is als het leven zelf en evolueert dus mee. Een standpunt van: zo is het, is dus ondenk baar. Er zijn altijd meer mogelijkheden. Om het bij het judo zelf te houden: kan ik sen mensen te stimuleren, hem niet naar voren gooien dan lukt het vast wel naar achteren of naar opzij. Zo kennen wij het judo in het westen niet. Ook in Japan zelf is dit uitgangs punt in de loop der jaren vertroebeld. Maar het is juist daarom dat deze her nieuwde benadering aandacht verdient, omdat zij niet door een mysticus of een zich in onduidelijke termen uitdrukken de oosterling wordt gepropageerd, maar door een man die bovenal realist is en zich in het wedstrijd-judo beter heeft gemanifesteerd dan wie ook. Okano is de man bij wie Wim Ruska altijd in Japan ging trainen en aan wie hij ook zeer zeker mede zijn succes dankt. Omdat Okano het judo niet alleen voor Japan wil reser veren, denkt hij in de verre toekomst ook Maar om samen op weg te zijn moeten er aan het vestigen van Seikijuku-scholen natuurlijk wel afspraken en regels zijn. Het is mijn bedoeling om met het judo, in idee, terug te' keren naar de dagen van Jigoro Kano (grondleggen van het judo, 1860-1938). Zijn opzet was van sociaal- culturele aard en hield onder andere flexibiliteit in, zolang de basis maar goed was. De wedstrijd was een onderdeel van het judo, maar beslist niet het enige. Doel was het creëren van evenwichtige men sen, die weldadig voor zichzelf en hun medemensen zouden zijn. Wij leven in een tijd waarin dit uitgangspunt té ver op de achtergrond is geraakt. Jigoro Kano had in de beginjaren van de kodokan (de Hogewoning meldde verder dat de Ne derlandse ambassadeur in Argentinië ge durende de WK in Mendoza zal verblijven om het gezelschap met raad en daad ter zijde te kunnen staan. Hogewoning: „Bo vendien krijgen we iemand toegewezen van de Argentijnse overheid om over onze veiligheid te waken”. „Men kan niet ontkennen dat internati onale sportevenementen voor politieke doeleinden kunnen worden gebruikt”, al dus minister Van der Klauw in antwoord op vragen uit de eerste kamer over de wereldkampioenschappen voetbal. „In beginsel moet men proberen politiek en sport zo veel mogelijk gescheiden te hou den. In Nederland en de meeste democra tische landen gebeurt dit ook”. ERWAGI g.st. 6', lur Bsukl Tel. 3091 Om het Europees biljartkampioen- schap libre voor junioren in Luxemburg heeft Ad Arkesteijn (Den Haag) gewonnen van de Fransman Bell: 300-14. Harry van De Ven uit Eindhoven verloor van. de Belg Beyle met 155-300. Uitslag vijfde rit: 1. Rik van Linden (Bel) 200 km in 5 uur, 51 min. en 4 sec. (gem. 34.180 km/u), 2. Fancesco Moser (Ita) z.t., 3. Marino Basso (Ita) z.t., 4. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t., 5. Fons de Bal (Bel) z.t., 85. Roy Schuiten en 125. Bert Pronk, z.t., Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Johan de Muynck (Bel) 21 uur, 4 min. en 51 sec. 2. Didi Thurau (Wdl) op 8 sec., 3. Francesco Moser (Ita) z.t., 4. Knut Knudsen (Noo) op 18 sec., 5. Roger de Vlae minck (Bel) op 33 sec., 6. Giuseppe Saronni (Ita) op 45 sec. 40. Roy Schuiten 21.09.08. 120. Bert Pronk 21.13.55. De plaatsingen van de Nederlanders in de eerste etappe van de Vredeskoers waren: 22. Piet van Leeuwen 4 uur 50 minuten en 31 secbnden, 29. Piet Kuys, 43. Johan Kuiken, 78. Bas van Lamoen, 79. Frans Francissen, allen dezelfde tijd, 89. Jan van Tilborg 4.59.42. Voor de Nederlandse afvaardiging ver liep de tweede etappe rampzalig. Slechts een renner haalde de eindstreep in Erfurt. Frans Francissen kwam binnen met een achterstand van 52 minuten en 7 seconden pp ritwinnaar Pikoeoes. Bas van Lamoen, Johan Kuiken, Jan van Tilborg, Mari van de Velden en Piet Kuys staakten allen de strijd. soort goeroe, op te stellen. Ik geloof in communicatie tussen de mensen en pro beer dat in mijn school te stimuleren! In het nawoord van zijn boeken, die hoofdzakelijk verschillende technieken vanuit willekeurig ontstane situaties la ten zien, getuigt Okano ook van deze idealistische overtuiging. „Nadat ik in 1969 voor de tweede maal open Japans kampioen werd (kampioenschappen zon der gewichtsindeling), wist ik eigenlijk nog niet wat ik verder in mijn leven zou gaan doen. Ik had geen tijd gehad om toekomstplannen te maken en me er ook nooit druk over gemaakt. Ik wilde me uit het wedstrijdjudo terugtrekken en over woog zelfs het judo er helemaal aan te geven. Desondanks ben ik op uitnodiging drie maanden in Frankrijk les gaan ge ven. In deze periode is het idee van de Seikijuku-school ontstaan. Ver van huis en alleen op mijn kamer besefte ik wat het judo tot dan toe voor mij betekend had. Ik was niet alleen kampioen gewor den, maar het had me als mens een onschatbare hoeveelheid ervaring opge leverd. De eenzaamheid die in Parijs op mij af kwam, bezorgde mij het geloof in en de noodzaak van communicatie tus sen mensen, die, weliswaar als individu, maar toch samen verbonden aan een goede zaak, kunnen werken”. De meningsverschillen over de vorm wasruimtif 'lijk gew« t gelege» anc.v.,g lim balkor 550-1 769 sten. ZEIST. De KNVB heeft drie scheids rechters uit het betaalde voetbal „gepro moveerd” tot international. Henk van Et- tekoven (Ede), Gerard Geurds (Eindho ven) en Egbert Mulder (Slochteren) zijn op de internationale lijst geplaatst. Het drietal vervangt Ger Berrevoets, Frans i' Derks en Siem Wellinga, die de bij de KNVB geldende leeftijdsgrens van 47 jaar hebben bereikt. Binnen de lijst van internationale scheidsrechters kwamen Jan Keizer en Henk Weerink in de A-groep, waarin ook Jan Beek en Charles Corver zijn opgeno men. De UEFA kiest zijn scheidsrechters uit de A-groep. De drie nieuwelingen zijn opgenomen in. de B-groep. Doordat Derks, Berrevoets en Wellinga wegvielen, kwam er ook ruimte voor drie man in de top van het nationale scheids- rechterskorps. Piet Boeman (Sleeuwijk), Jan Severein (Deventer) en Ignaas van Swieten (Eindhoven) gingen over van de B-groep naar de A-afdeling. Er is nog geen beslissing genomen over de aanvulling uit de amateurtop voor het betaalde voetbal. 50,-; gro L - - in 1425I Hinault, die vier seconden na Cima finish- Cees Bal hield het voor gezien. De 50 - BM kopman van de Nederlahdse ploeg stapte Cherry i de bezemwagen. naf 5250, e luxe 1 >50 -, Pei -We Cima (Spa) 123 km in 3 uur, 31 min. en 11 04 statiffl itioncar 1 in andere landen. Op de vraag, of de combinatie lesgeven en het financieel leiden van zo’n onderne ming niet te veel innerlijk conflict met zich mee brengt zegt Okano: „Dat pro bleem doet zich zeker voor. Je kunt dat dan ook bij alleflei organisaties zien die iets anders dan alleen, financiële winst nastreven, dat men op een gegeven mo ment het eigenlijke werk doel voorbij schiet. De huidige kodokan-dojo in Tokio verkeert in zo’n zelfde situatie. Het oor spronkelijke idee leeft niet meer”. Vervolgt Okano: „De organisatie rond eerste door Kano gevestigde judo-dojo in de inmiddels al acht jaar bestaande Sei- 1882) een aantal leerlingen om hem kijuku is daarom ook niet meer in mijn heen, met wie hij deze filosofie koppelde handen, maar bij mensen die zich met aan een keiharde training. Zij zijn uitge- dat aspect van de school bezighouden, zaaid, maar van het idee vind je nog Het is inmiddels al een hele organisatie maar weinig terug. Ook in Japan'niet”. --- Zijn tweede etappezege kende overigens KL niea een voorSeschie(lenis. Twee dagen geleden *mtners wilde Bernard Hinault, de Franse hel. Mok leider in het algemeen klassement, zich Haarlet terugtrekken. Tijdens een afdaling had ng. bij A tatieve jol i huis, ruilj 5343 g nd. gen» IIS aang. f 350 p Gen. hon —reisde mee naar Brugge ko.?ar Pr op’ maar niettemin riep Hinault: „Cima (straat I "naar huis of ik”- De zaak werd bijgelegd, en beiden bleven. Cima zocht sportieve wraak en vond die in een nieuwe etappe zege. e Van het Nederlandse front viel te mel den dat Jos Schipper zich in deze korte bergetappe, tijdens welke de Spanjaard Bias Domingo Llodo een solo van 90 kilo- jifdak er kort vóór het einde van de rit zag Op .mislukken, uistekend handhaafde. Hij ein- Estai digde als vijftiende in dezelfde tijd als Jan Breur, die tijdens de zeventiende 225® etappe de tijdslimiet overschreed, werd uit a hi 7 de strbd genomen, evenals zijn Zwitserse 12 Ploeggenoot Fridolin Keiler. 50. Toyot i ’72 gai install, ej Roy Schuiten heeft gisteren een se- Tel 023 igd: 5 ka te Haarlt Happel brengt vanavond de volgende 11 spelers in een 4-4-2-opstelling in het veld: kens, Willy van de Kerkhof, Rep, René van aen sec., 2. Ferdi van den Haute (Bel) op 2 sec., 3. jnuw Enrique Martinez-Heredia (Spa) op 3 sec., 4. Peufl» t-Eulalio Garcia (Spa) op 4 sec., 5. Flip van den '7 Brande (Bel) z.t., 6. Sebastian Pozo (Spa) z.t., 6. Sebastian Pozo (Spa) z.t., 7. Bernard Hinault g (Era) z.t., 8. Jose-Luis Mayoz (Spa) z.t., 9. Willy Teirlinck (Bel) z.t., 10. Jose Pesarrodona (Spa) z t J°s Schipper (Ned) z.t., 49. Roelof Groen (Ned) op 3 min. en 58 sec., 59. Frons van Katwijk MiderhOU (Ned) op JI min. en 10 sec.; 68. Jan Br)ur (Ned) 50,-; Op op 24 min. en 59 sec. stroat f 4g(] Algemeen klassement: 1. Bernard Hinault (Fra) 79 uur, 1 min. en 26 sec., 2. Jose Pesarrodo- -*■ na (Spa) op 50 sec., 3. Jean-Rene Bernaudeau (Fra) op 1 min., en 35 sec., 4. Eulalio Garcia (Spa) op 2 min. en 15 sec., 5. Jos Schipper (Ned) op 2 min. en 17 sec., 6. Vicente Lopez-Carril (Spa) op 3 a min. en 22 sec., 7. Ferdi van den Haute (Bel) op 3 Dcessoir en sec 53 Fons van Katwijk op 1 uur, 20 - min. en 3 sec., 63. Roelof Groen op 1 uur, 44 min. en 41 sec. BLOEMENDAAL. In het (stijloefeningen) kader van een Europese ron dreis heeft de ex-Olympisch (Uke oefening, die niet (1964) en meervoudig wereld- kampioen geweest zijnde Japan se judoka Isao Okano een be zoek van enkele dagen aan ons land gebracht. Tijdens dit ver blijf verzorgde hij voor studen ten van het CIOS in Overveen een training in de dojo van sport school Nauwelaerts die duidelijk Judo is aantoonde dat de 34-jarige mid- dengewicht terecht wereldfaam heeft verworven met zijn supe rieure technieken en enorm in zicht in het judo. De minister voegt hier aan toe dat het in de eerste plaats om de eigen verantwoor delijkheid van de betrokken sportorgani saties gaat, „maar er kunnen zich uitzon derlijke situaties voordoen waarin de rege^ ring sportorganisaties aanraadt niet aan bepaalde sportevenementen deel te nemen”. 0-26462 Cima Hinaults ploeggenoot, de Luxembur- 3OKERT §er Lucien Didier, een zwieper gegeven, nwielen 1 ir 221. .Li. isblad 1; liep daarbij nauwelijks een schrammetje ken. Pr

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15