Rotterdamse flats staan v STOUTENBEEK IN ’t NIEUW HE Vrolijk afscheid van adjudant Van der Pal Lijvig boekwerk geeft wil burgers aan goede ontvangst t beelden België in de weg ft JLJ Modern wooncentrum aan Parallelweg geopend GOUDEN POLITIEMAN VAN OUDE STEMPEL I I I I Parkeerverbod in Koolstraat INDEN IN HET LEER I Bonte avond in „Wijk aan Duin” I Fotogroep I „Cirkel” nu aan Beneluxlaan I 7 1 3 M E I 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK ZATERDAG AARLE LKMAA indsen. Ir leest overa kasplantje Tijdschema “I cht, in toe te (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Honderddrie entachtig bladzijden telt het in- spraakrapport structuurplan Be verwijk, dat gistermiddag door BSCR-voorzitter ir. J. van Buu- ren aan wethouder ir. J. Camffer- man ter hand werd gesteld. an wel tot 13 rs van ingang •etarie, der ter S.C.R. i voor BEVERWIJK. De slechte ontvangstkwaliteit van de Belgi sche televisiebeelden door het ontvangstation van de Stichting Kabeltelevisie is te wijten aan de conditie van de zender Schoten bij Antwerpen, die al geruime tijd op halve kracht uitzendt. Dit deelde Stichting Kabeltelevisie naar aanleiding van vele tele foontjes van boze abonnees vrij dag mee. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nauwelijks waren de laatste gasten vrijdag middag uit het pas geopende nieuwe pand van Soutenbeek aan de Parallelweg vertrokken, of de directie van het wooncentrum was al weer in bespreking over het slaan van de eerste paal van het nieuwe expeditie- en service centrum aan de Parallelweg. Minder plezierig vond men de mededeling van de gemeente Be verwijk, dat dichtbij dit cen trum, waarin ook de administra tie van Soutenbeek wordt geves tigd, tijdelijk een woonwagen centrum zal worden gevestigd. I Burgemeester J. H Kok en adjudant S. van der Pal. Drie etages hoog aan de Parallelweg. Veel genodigden woonden de opening bij. 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll INSPRAAKRAPPOR T AANGEBODEN ond. 10 Ifstraat 30 uur; deratie zondag .laantje. terkerk, ..eeuwen riakerk et kape- A. van ran, zat uur; H saterdag 18 uur nd. 9 en 19 uur lenische Laat een oude veldwachter anecdotes vertellen, vooral als het zo’n lakoniek man is als adjudant Van de Pal, en de meest officiële receptie wordt een oer-gezellig samenzijn. Burgemeester J. H. Kok getuigde van de waardering en de erkenning van het ge meentebestuur. Hij tipte daarbij al even de humor van de scheidende adjudant aan en één van zijn hobbies, het kaartspel. De burgemeester stipuleerde, dat de ad judant zeer gezien was bij de jongere colle ga’s en haakte daaraan vast, dat, anders dan vroeger, gezag tegenwoordig alleen maar is waar te maken met persoonlijk heid. Een koffer en een apparaat om een fiets aan een auto te bevestigen waren de bijdragen van het gemeentebestuur aan de vrijetijdsbesteding van de adjudant, met» natuurlijk bloemen voor mevrouw Van der Pal. Hoofdinspecteur-korpschef De Ruiter diepte saillante gegevens uit het dossier op, zoals het verwerven van het korpsrijbewijs, pas in 1967. Met de benoe ming tot adjudant in 1975, althans de voor dracht daartoe, had hij geen enkele moeite gehad. De heer Meijer sprak namens de Heems kerkse politie sport- en ontspanningsvere niging, vaststellend hoeveel rust er altijd uitging van deze politieman van de oude stempel, hoewel er onrust op het politiebu reau ontstond als zijn dochter zich daar vertoonde. „Dan gingen de harten sneller kloppen”, volgens deze korpsmededeling. Op onnavolgbare wijze bouwde de heer Sant van de personeelsvereniging van de gemeente weer zijn conférence op, die na Edith Piaf en Charles Aznavour ten tonele te hebben gevoerd de scheidende adjudant (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De donderdagavond- werkgroep van buurthuis „Wijk aan Duin” houdt donderdagavond 18 mei de slota- vond in dit seizoen. Voor het programma zijn enkele bekende artiesten uitgenodigd, zoals het accordeonduo Sjakie Schram. Het bal na staat onder de muzikale leiding van het huisorkest „The Twins”. Degenen die slechts ter been zijn kunnen gehaald en gebracht worden als zij even contact opnemen met het buurthuis aan de Wilgenhoflaan 2c, telefoon 20944 Het Overlegorgaan heeft vanaf januari deze klachten verzameld middels een vragenformulier, dat in verschillende buurten van Beverwijk is verspreid. Daarnaast was ook aan de Stichting Ka- BEVERWIJK. Tot en met 2 juni is de foto-expositie van de fotogroep „De Cirkel” nog te zien in het filiaal van de Openbare Bibliotheek aan de Benelux laan. De expositie omvat foto’s die zijn ontstaan met gebruikmaking van ver schillende afdruktechnieken. Er zijn foto’s aanwezig van Renee van de Meulen, Eric Schurer, Roeland Ko- ning, Jan Stijnman, Hans Belleman, Aad Flapper en Peter Wolters. Een deel van de veertig geëxposeer- i van beltelevisie gevraagd of er mogelijkhe den waren in Beverwijk een zogenaamd keuzepakket te realiseren, dat wil zeg gen, door middel van een filter een on derscheid te maken tussen een beperkt programma-aanbod (Ned. 1 en 2) en een uitgebreid televisieprogramma-aanbod (het huidige aanbod van 6 kanalen). Naar aanleiding van deze vragen had meubelstad nr. 1. Stoutenbeek bouwde op die basis een wooncentrum met een par terre en drie etages. Met de verhuizing naar de Parallelweg, eind volgende week helemaal gereed, komt een einde aan een bijna honderdja rig verblijf van het bedrijf in de Bree- straat. De oude panden zijn deels ver kocht aan Koninklijke Bijenkorf Beheer die er 'een HEMA gaat vestigen, deels verhuurd aan Peek en Cloppenburg. mensen verwachten, dat met hun inbreng rekening wordt gehouden. Dat maakt een spoedige behandeling van de inspraakre- sultaten door de gemeenteraad, gevolgd door een spoedige realisatie van het struc tuurplan en de bijbehorende bestem mingsplannen noodzakelijk. Wanneer sug gesties niet worden overgenomen, zou dit ook duidelijk moeten worden gemoti veerd. De in het kader van de inspraakprocedu re ontstane hechtere samenwerking tussen gemeente, bevolking en particulier initia tief omschreef de heer Van Buuren als een „teer kasplantje”, dat moet worden ge zonder op de inhoud van het rapport in te gaan (de inspraakresultaten komen vol gende week uitgebreid in deze kolommen aan bod) meende hij, dat de BSCR met recht trots kon zijn op wat er in zo’n kort^ periode tot stand is gebracht. Wethouder ir. J. Camfferman compli-' menteerde de BSCR met het feit, dat de inspraakprocedure tijdig is afgerond. „De eerste hobbel is genomen”, zei de wethou der, doelend op het vervolg van de proce-ï dure, die bestaat uit het ter visie leggen’ van het inspraakrappoft en de behande ling van het geheel in de gemeenteraad. te, Lan- 11.30 en it. 19.30 ng van e pink or „Ex- elf uur uskerk umeni- len uit Maer g 10 uur [sschool 3 bestempelde als een gezelligheidsmens”, die het kaartspel zou hebben uitgevonden als dat al niet eerder was gebeurd. „U viel zeer in de smaak bij de jongere collega’s, misschien door uw snor. Jammer, dat u niet meer toekomt aan de krullen”. Bij de cadeaubon voegde de heer Sant een zeer bijzonder kwintetspl kaarten met rechts zekerheid. Toen kwam in zijn afscheidswoord de heer Van der Pal zelf aan het woorden die schudde schitterende verhalen uit zijn mouw over zijn oude veldwachterstrijd in Wervershoof, op het strand van Zandvoort en in allerlei andere kleine plaatsen „waar de wethouders vroeger nog boeren wa ren”. Een droevig afscheid is het vrijdag middag bepaald niet geworden in „De Vrijburcht”, maar wel een bijzonder har telijk. Inden kan nu op 5500 m2 letterlijk alles laten zien wat het publiek wil en dat is nogal wat. Inden houdt er een strakke verkooppolitiek op na. Er moet keihard geld verdiend worden en wordt een meu-> belprogramma binnen een maand niet aan de klant verkocht, dan schort er iets aan het meubel en verdwijnt het uit de toonka- mers. „Het publiek bepaalt wat het mooi vindt” is het devies van de heer Inden die; vrijdagmorgen de pers trots de nieuwe leerafdeling liet zien. De Stichting Kabeltelevisie voerde onlangs een gesprek met het Overlegor gaan voor huurders en belangenvereni gingen over de slechte kwaliteit van de ontvangst van televisiebeelden, met na me die van België, en over het wegval len van FM-signalen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De laatste tijd is er in Heemskerk tijdens officiële recepties in korte tijd niet zoveel afgelachten als tij dens de vrijdagmiddag in „De Vrij burcht” gehouden afscheidsreceptie van adjudant S. van der Pal van de gemeente politie, die met functioneel leeftijdsver- lof gaat per 1 juni aanstaande. Op koninginnedag werd hij onderschei den met de gouden medaille in de Orde van Oranje Nassau en toen was dus al uitvoerig aandacht besteed aan zijn veer tigjarige carrière, eerst bij de marechaus see, later bij de rijkspolitie en ten laatste bij de Heemskerkse gemeentepolitie, waar hij de overschakeling van rijks- op gemeentepolitie meemaakte en de op bouw van het jonge korps. heeft uitgevoerd. Speciaal roemde hij de inzet van de BSCR-stafkrachten Hans Zonneveld en Gerard van Tiggelen, die er samen met Jan Leeuw van het gemeente lijk bureau voorlichting voor zorgden, dat het rapport precies volgens tijdschema gereed was. Dit maakt het mogelijk, dat de definitieve uitgangspunten voor het Be- verwijkse structuurplan nog door de zit tende gemeenteraad worden vastgesteld. de Stichting Kabeltelevisie een aantal gegevens op papier gezet. Deze werden van een mondelinge en visuele toelich ting voorzien in het informatiecentrum van de stichting in de Maarten Luther- school. Het Beverwijkse ontvangstation ver keert ten opzichte van de Belgische zen der Schoten in een ongunstiger positie Het lijvige boekwerk omvat het verslag en de resultaten van de inspraakprocedu re rond de voorlopige uitgangspunten voor het Beverwijkse structuurplan, zo als die onder leiding van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad in de periode van 6 februari tot 10 april 1978 is gehouden. Aan de inspraakprocedure hebben ruim driehonderd Beverwijkers - hetzij op per- dan het Haarlemse, omdat de afstand tot de zender ca. 8 km groter is en de lijn die de zender en ontvangststation verbindt en waarlangs het signaal zich voortplant voor Haarlem in de kritieke zóne loopt over de weilanden van de Krimpenerw- aard en voor Beverwijk door de flats van de Rotterdamse wijk Ommoord. Daardoor ontstaat de situatie dat, wan- Het hoofdstuk nieuwbouw aan het be gin van de Parallelweg kon vrijdagmid dag tien maanden na het slaan van de eerste paal, door de Beverwijkse aanne mer Lokhorst worden afgesloten. neer de toch al variërende ontvan- gststerkte van het Belgische signaal in Haarlem nog net voldoende kan zijn om daarvan een redelijk beeld te kunnen produceren, dit signaal op hetzelfde mo ment in Beverwijk 8 km verder en 50 m hoger onvoldoende is om een beeld te kunnen produceren. Met betrekking tot het keuzepakket heeft de Stichting Kabeltelevisie beslo ten dat gezien de slechte resultaten van het filter in het systeem dat men in Be verwijk gebruikt en de bij de invoering hogere kosten voor de overige abonnees het geen haalbare kaart is om nu nog tot wijziging over te gaan. Voor het Overle gorgaan zijn met deze antwoorden de vragen nog niet uitputtend beantwoord. In een volgend gesprek met de Stichting Kabeltelevisie zal het Overlegorgaan hierop nog terugkomen. De Stichting Kabeltelevisie heeft haar bereidheid getoond om samen met het Overlegorgaan van huurders en belan genverenigingen te werken aan een meer uitgebreide voorlichting van het publiek en met name van de gebruikers van de Stichting Kabeltelevisie. BEVERWIJK. Op een steenworp af stand van het nieuwe meubelpand van Stoutenbeek gaat Inden Meubelen ge woon door met het opvoeren van de hoe veelheid vierkante meters winkelvloer- oppervlakte. Tweede pinksterdag opent Inden op de derde verdieping van het gebouw aan de Parallelweg de nieuwste aanwinst, een afdeling van 1200 m2 met exclusieve lederen zitmeubels. soonlijke titel, hetzij als vertegenwoordig- (st)er van een vereniging of organisatie - meegewerkt. In totaal werden vijfenvijftig inspraakbijeenkomsten georganiseerd. Ook kwamen schriftelijke reacties binnen, die samen met de verslagen van de bijeen komsten in het rapport zijn gebundeld. Ir. Van Buuren overhandigde gelijk met het rapport een heuse „jallon” aan de wethouder. Deze twee meter lange rood wit geblokte staf vormt het beeldmerk van de inspraakprocedure, die van de BSCR de naam „Over en Weer” meekreeg. Het landmeet-werktuig werd door wet houder Camfferman dankbaar in ont vangst genomen. De BSCR-voorzitter bracht dank aan de projectgroep, die het organisatie-werk toond van een blijvende openheid, terwijl anderzijds de gevolgde inspraakprocedu re dient te worden geëvalueerd om er lering voor de toekomst uit te trekken. BEVERWIJK. Het college van B en W heeft besloten in de Koolstraat het parke ren op beide zijden te verbieden, voor zover het het gedeelte van de straat betreft dat vanaf de C. H. Moensstraat evenwijdig Vissen hebben in de geschiedenis van Soutenbeek altijd een vooraanstaande rol gespeeld. De vader van de huidige twee directeuren Soutenbeek was een verwoed liefhebber van de vissport en liet in het Soutenbeekcomplex aan de Breestraat een vijver bouwen, waarin vissen vrijelijk konden rondzwemmen. Ook in het nieuwe wooncentrum aan de Parallelweg is een imposante waterpartij gesitueerd. Me vrouw L. Soutenbeek-Martinot verrichtte vrijdagmiddag daar de opening door de zeven jaar oude karper Jeremy te water te laten. Het Wooncentrum telt 8000 m2 ver koop- en vloeroppervlakte, bijna twee maal zo groot als de oude panden in de binnenstad. Volgens de heer W. Soutenbeek hebben vier argumenten een rol gespeeld bij de beslissing de binnenstad te verlaten: ver ruiming van de verkoopoppervlakten, ver band houdende met een sterk groeiende omzet; het verwezenlijken van eigentijdse werkomstandigheden; het verbeteren van de bereikbaarheid en de ontwikkeling van Beverwijk met verschillende collega’s tot uci, utci vei uc vcci ug grcApu; de foto’s is te koop. Het bezoeken deze tentoonstelling is mogelijk tij- J dens de normale openingsuren van de I bibliotheek. De heer Van Buuren toonde zich ver heugd over de grote belangstelling, die vanuit de Beverwijkse bevolking voor de inspraakprocedure aan de dag is gelegd. Juist de door de insprekers (ook de oudere bewoners lieten van zich horen) betoonde betrokkenheid bij de toekomstige ontwik- keling van hun woonplaats, schept volgens koesterd. Resumerend stelde hij, dat door de BSCR-voorzitter verplichtingen: de die samenwerking de behoefte is aange- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll komen vrachtwagens die de aan de Zee straat gelegen winkels bevoorraden en worden daarbij vaak gehinderd door ge parkeerd staande personenwagens.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7