Geen verrassingen in de softbal-top Hoge socres troef bij herensoftbal Dubbele zege Pino’s de fabrikant van PETER STUYVESANT maakt bekend de allerlaagste* in ’teer’ en nicotine is dat van alle 165 onderzochte sigarettenmerken PETER STUYVESANT ULTRA MILD Jan van Wijk won in Andijk Giants en HCAW te sterk, s I I dinsdag i (M? - 25 1 6 M E I 19 7 8 SPORT 2 oters o-o-o-o-o-o-o o 2-6-14-11 3-0-2-3-0-5-2 15 3-0-4-0 1 /I MiM Sparks-honkloper Baas bereikt het tweede honk voordat de Terrasvogels-tweede- Terrasvogels versloeg koploper Sparks (2-4) Twee dagen later trok Rooswijk de zaak (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) i? Infor- t>ij Fiat- V, Rijks- taariem Wie gedacht had dat Terrasvogels zich ook in de uitwedstrijd gewillig naar de slachtbank zou laten leiden, kwam bedro gen uit. Al in de eerste slagbeurt werd Leo van der Burg in grote moeilijkheden gebracht. Wil Kuijpers forceerde een vrije loop, waarna Bert Koks hem naar het tweede honk bracht door een opofferings- stootslag. „Good-old” Willem Hurkmans bevestigde zijn nog altijd aanwezige waarde voor „The Birds” door de eerste honkslag van de wedstrijd te geven, en prompt ook het tweede honk te stelen. Wil Kuijpers opende vervolgens de score door te profiteren van een hit van Arie Paap, waarna Willem Hurkmans het tweede punt scoorde na een doorgeschoten bal. In de vierde inning zou Terrasvogels de voorsprong zelfs verdubbelen. Juist ter wijl pitcher Peter Kuijpers het al moeilij- ker begon te krijgen, sloeg Frank Koks zijn ploeg over het dode punt heen. Op zijn tweehonkslag scoorden zowel Arie Paap als Harry van Berkel: 0-4. Nadat Sparks via Ed Baas tegenscoorde, nam Huib-Jan Tijl het werpen over van Peter Kuijpers. Terrasvogels: 2-0-0-2-0-0-0-0-0 4. Peter Kuijpers en Huib Jan Tijl: 7-5-5-1. Een fraaie vangbal van Kees Tesselaar betekende het einde van deze bijzonder spannende wedstrijd. IJMOND. Ook in de tweede week van de herensoftbalcompetitie was het programma van uiterst bescheiden aard. In de streekderby tussen Rooswijk en De Pino’s was het krachtsverschil dermate groot, dat van een echte wedstrijd nauwe lijks sprake is geweest. In de eerste slag beurt openden De Pino’s weliswaar de score doordat Hans Davids (tweehonk slag) profiteerde van een veldfout, maar onmiddellijk hierop stelde Rooswijk orde op zaken. Met name de derde en vijfde inning werden langdurige aangelegenhe den. De Pino’s kende in de derde slagbeurt honkman de bal heeft ontvangen. weer in evenwicht, zoals hét tot op heden steeds gedaan heeft. Pas in de vijde inning opende Jan Berkhout (honkslag) op spec taculaire wijze de score. Hij maakte gebruik van de trage beweging van Hoof d- dorppitcher Bijlaard door de thuisplaat te stelen. In de zesde inning leverden hits van Frank in den Bos, Jan Berkhout en Cor Berkhout evenveel runs op (4-0), waarna Hans Bodeman in de laatste inning de eer voor Hoofddorp redde: 4-1. Stand eerste klasse A: Storks 8-14, Sparks 8-12, OVVO 7-8, Rooswijk 8-8, Terrasvogels 8-7, Schoten 8-7, RCH IA, Hoofddorp 8-2. Ook in hun tweede wedstrijd hebben de reserves van Terrasvogels aangetoond veel te sterk te zijn voor de reserve eerste klasse. Opnieuw werd een ruime overwin ning behaald, zodat van echte spel vreugde dit seizoen niet veel sprake zal zijn bij de Santpoorters. Al in de eerste inning bezweek SC Haarlem-pitcher Van Kordelaar onder het slaggeweld van de thuisclub, waartoe bijna iedere speler een steentje bijdroeg ter realisering van de 23 honkslagen. Kees Maarschalk ranselde drie keer de bal het outfield in voor een homerun. Ook Bart Jansma en winnende werper Willem Swier smaakten dit genoe gen eenmaal, terwijl Jaap Hoogzand het hoogste slaggemiddelde behaalde door vier honkslagen te noteren uit evenzoveel slagbeurten. Terrasvogels 2 84-6-8-x 26. Willem Swier: 2-5-5-0. SC Haarlem 3 0-1-0-0-1 2. J. van Kordelaar: 0-3-23-4. nog een opleving toen zowel Piet Melieste als Piet Plug tot scoren kwam na twee- honkslagen van Piet Plug en Siem Kansen, maar de overmacht aan slag van Rooswijk was dermate dat de strijd na vijf innings reglementair werd beëindigd. 1-0-1 -0-0-0-x 2 3-0-8-0 O-O-O-O-O-O-O 0 1-2-54. naar 0-0-0-0-0-0-1 1 0-0-3-0 0-1-0-0-0-0-0 1 0-24-1 0-0-1-0-0-0-1 2 1-0-8-1. O-O-O-O-O-O-O o 0-0-54. Terrasvogels: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 =0. Huib Jan Tijl: 9-0-9-5. Sparks: 3-0-0-1-0-0-0-0-1 =5. Ron Groot: 12-0-2-2. 4-0-0-0-l-l-x =6 4-0-7-2 0-0-1-3-0-0-0 4 3-644 2500. J' 023- 7-53i 50 i i (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De jonge Haarlemmer Jan van Wijk besliste op tweede pinkster dag de ronde van Andijk voor nieuwelin gen in zijn voordeel. Met nog vijf rondjes te rijden was hij er in zijn eentje vandoor gegaan en pakte een straatlengte voor sprong. Drie wel zeer kostbare fouten, honksla gen van Loes Broeken en Monique van Schie plus een fraaie homerun van Moni que Fris bleken in de return voor Bloe- mendaal voldoende om in de derde inning een beslissende 7-0 voorsprong te nemen. Tot veel meer dan het redden van de eer Marian Cops bleken de gasten dit keer niet in staat. STAND: Tempo Team HHC 6-12, Ter rasvogels 6-10, Nelissen-DSS 6-10, Bloe- mendaal 6-6, BMZ—EDO 64, Shell 64, Mieloo Onze Gezellen 6-2, Capac-WK 6-0. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de hoofd klasse softbal heeft het dubbelpro gramma nauwelijks voor verrassingen kunnen zorgen. Ongeslagen aan de kop van de ranglijst handhaafde Tempo Team HHC zich via zeges van 15-0 en 64 op Shell. In het kielzog van de koploopsters bleven Nelissen-DSS en Terrasvogels. Nelissen-DSS won niet zonder moeite met 2-0 van Capac-WK, terwijl Terrasvogels zich niet door BMZ-EDO liet verrassen. De streekderby tussen Rooswijk en De Pino’s werd door Rooswijk met een straatlengte verschil gewonnen (214). De twee voor Terrasvogels vastgestelde ont moetingen vonden geen doorgang. De meest in het oog springende uitslag werd behaald door de reserves van Terrasvo gels; met liefst 26-2 werd SC Haarlem van het veld geknuppeld. Rooswijk 2-3-7-2-7 21. Henk Steeman: 2-1-34. De Pino’s 1-0-2-1-0 4. Arie de Wit: 0-1-22-8. In de derde en vierde inning vergrootten Miek Luitjes en Nel Wijker de voorsprong na hits van Betty Roodzant en Yvonne Kansen tot 1-9. Hierna deden de Arnhemse dames wat terug. Voor al dankzij een driehonkslag van de linkshandige Anne- miek Muller werd de achterstand ver kleind tot 5-9. a Marit Kreischer (Terrasvogels) komt te laat. Yolanda Vierhout (EDO) heeft de aangooi reeds veilig in haar bezit. Vaart met 2 uit 3 en Boudewijn Maat 2 uit 4 sloegen voor Nicols het meest constant. Cijfers: Unique Giants: 00031000X 4, Tetra- min Nicols: 010000000 1. Werpers: Bernie Beekman (9 inn) 13-3-5-2, Douglas Morton (8 inn) 9-0-11-3. Tetramin Nicols: 000002000=’, Uni que Giants: 20 0050000 7. Werpers: Jan Dik Leurs (9 inn) 9-0-12-2, Martin Ronnenberg 7-5-6-4. Homeruns: Mario Berkel, met een man, Ben Richardson met een man (Beiden Giants). Wera Kinheim: 000000 0 01 =1, Nikon HCAW: 220000000 Werpers: Nol Beenders (9 inn) 16-1-5-2, Eddy Tromp (9 inn) 5-3-S-2. Homerun: Wim Hageman met een man (HCAW). De stand: Unique Giants: 8-14, Wera Kinheim 7-10, Nikon HCAW 7-3, Olga ADO 8-8, Ola UW 8-8, Tetramin Nicols 8-7, Sparta 8-6, Amsteltijgers 8-6, Fresh Up Quick 8-5, Euro stars 8-4. Het eerste duel van de dubbel tegen koploper Sparks draaide voor Terrasvo gels uit op een teleurstellende, maar vooral kansloze nederlaag. Op het werpen van Ron Groot kwamen de Santpoorters slechts tot twee hits. Deze wapenfeiten kwamen op naam van tweedehonkman Frank Vos en pinch-hitter Willem Hurk mans, maar resulteerden niet th scorings- posities. Sparks daarentegen liep al in de eerste inning uit naar een comfortabele voorsprong. Honkslagen van José Faneyte, Ed Baas en Paul Bakker resul teerden in evenveel runs: 0-3. Een solo-homerun van Paul Bakker leverden de Haarlemmers zelfs een vierde punt, terwijl Terrasvogels aan slag totaal faalde. Nadat Ed Baas in de achtste inning door een fraai dubbelspel van scoren werd af gehouden, voegde Ed de Boer een slag beurt later alsnog een punt toe aan het Sparkstotaal: 0-5. Sparks: 0-0-0-0-0-1-0-0-1 2. Leo v.d. Burg: 7-3-7-3. t Hoofddorp: 0-0-7-0-0-2-2- 11. Henk Poot: 11-1-2-1. ROOSWIJK: 0-0-0-0-1-0- 0=1. Bert Boëkling en Frank in den Bos: 64-144. BMZ-EDO Jet Sikkema In nauwelijks vijfenvijftig minuten heeft een foutloos spelend Terrasvogels tot let terlijk de aller laatste slagbeurt moeten wachten alvorens de winnende run begroet kon worden. Wel kregen de Birds gedurende de gehele wedstrijd wat meer speelsters op de honken, maar steeds weer herstelde het EDO-veldwerk zich knap. Juist echter op het moment dat een ieder aan de verlenging begon te denken sloeg de thuisclub toch nog toe. Met Helma Welp en Christian Oudendijk op de honken haalde Ludy van Mourik als van ouds uit en was de Santpoortse. zege een feit. Mieloo Onze Gezellen Ria Koehorst Bloemendaal Yolanda Steijn Een aanvallend duidelijk sterker Onze Gezellen kon het overwicht op de kussens in dit aantrekkelijke duel maar moeilijk in runs omzetten. Wel zorgden hits van Marian Cops en Edith van der Meij voor de openingsrun, maar daarna bleven de riantste mogelijkheden onbenut. Bloemen daal, dat via Monique van Schie gelijk maakte, sprong minder onzorgvuldig met de kansen om. Een vrije loop voor Wilma Mostermans gevolgd door een tik van Corine Diederiks deden Onze Gezellen in de laatste inning de das om. Bloemendaal 0-0-7 -0-0-0-x 7 Yolanda Steijn 0-0-5-3 Mieloo Onze Gezellen 0-0-0-0-0-0-1 1 Rie Koehorst en Tineke Hoenderdos 14-74 \aat23 ,f>n 27 Ondanks voortdurende pressie van Sparkszijde, hield hij de voorsprong vast. Verder liet De Pino’s het niet komen. Slagwerk in de laatste twee innings leidde tot een verdiende 5-16 overwin ning. Europa Meubel/De Pino’s 5-0-1-1-0-0- 1 8. Marga Stevens: 4-3-54. ESCA 2-0-0-04-0-1 7. Ivonne Bode 1-0- 8-7. Op tweede pinksterdag bood ESCA veel meer verzet. Met een andere pitcher op de plaat bleken de Arnhemse dames het De Pino’s best moeilijk te kunnen maken. Een honkslag van Boukje Jansen alsmede een tweetal vrije lopen leverde ESCA een 0-2 voorsprong op in de eerste inning. De Pino’s trok de zaak echter onmiddellijk weer recht. Jolanda van Waveren, Betty Roodzant en Nel Wijker bereikten door fouten de honken, terwijl hits van Ria Dammers, Sjaan de Jong en Ellen Naborn goed waren voor vijf runs: 5-2. Twee slag beurten later vergrootte Marga Stevens de voorsprong tot 6-2, terwijl weer een slag beurt later Jolanda van Waveren het zevende punt liet aantekenen na een hit van Betty Roodzant en een veldfout van ESCA. In de vijfde inning echter kwamen de bezoeksters verrassend terug. Twee fou ten en twee honkslagen, waaronder een driehonkslag van Inge van der Walle, ver kleinden de marge tot 7-6. Nadat ESCA zelfs op gelijke hoogte was gekomen, scoorde Nel Wijker in de slotinning alsnog het winnende punt. Ellen Nabom (honk slag) poogde het tweede honk te stelen. Dit mislukte weliswaar, maar Nel Wijker pro fiteerde hier wel van: 8-7. (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Evenals de voorgaande drie honkbalweekeinds, heeft ook het afgelopen pinksterweekeind bloot gestaan aan tal van surprises. Ook nu kende de competitie in de eerste klasse een bijzonder grillig verloop. Terrasvo gels haalde het huzarenstukje uit door Sparks de tweede competitienederlaag te bezorgen, nadat eerder kansloos was ver loren. Rooswijk stelde aanvankelijk teleur door van hekkesluiter Hoofddorp in zeven innings te verliezen. Het herstel op tweede pinksterdag was echter opmer kelijk. (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Voor Europa Meubel/De Pino’s is het pinksterweekeinde een goed weekeind geworden. Tweemaal werd het Arnhemse ESCA verslagen, zodat de ploeg van trainer/coach Wim Dreyer ver rassend meedraait in de bovenste regio nen van de tweede klasse B. In Arnhem werd moeiteloos gewonnen, maar in IJmuiden werd de zege pas in de laatste slagbeurt veilig gesteld. De dames van Rooswijk behaalden de tweede achtereen volgende overwinning. Nu werd Terras vogels 3 met 11-7 verslagen. ESCA 0-0-1-04-0-0 5. Inge van der Walle: 04 14-7. Europa Meubel/De Pino’s 1-6-1-1-04- 3 16. Marga Stevens: 44-54. Op pinksterzaterdag boekte De Pino’s een regelmatig opgebouwde 5-16 overwin ning in Arnhem tegen hekkesluitster ESCA. Op een honkslag van Sjaan de Jong opende Jolanda van Waveren in de eerste slagbeurt de score, waarna De Pino’s snel uitliep naar 0-7. In de tweede inning werd dit gerealiseerd door hits van Sjaan de Jong, Nel Wijker, Ria Dammers, alsmede een aantal vrije lopen. Lacourt, Petra de Groot en Ans Kroon die voor de 2-0 eindstand zorgden. BMZ-EDO 0-0-0-0-0-1-0 1 Els Koks 7-24-1 Terrasvogels 1-0-0-2-0-0-1 4 Marian van Ginhoven 6-1-8-2. Evenals tegen HHC heeft Marian van Ginhoven ook tegen Terrasvogels pp de beslissende momenten de steun van haar veldsters moeten ontberen. Weliswaar waren het zowel in de eerste als vierde inning uiteindelijk hits, die de beslissing brachten, maar misgrepen van Marjo Ipenburg waren de inleiding tot drie Sant poortse runs. Els Koks uitstekend wer pend zag haar veldsters alleen na een tweehonkslag van Truus Ruiter in de voor laatste inning falen. Een homerun van Ineke Akkerman in de zevende inning tilde de score tenslotte naar 14. Terrasvogels Christian Oudendijk Bloemendaal verwijderde zich uit de gevarenzone door Mieloo Onze Gezellen kansloos te laten. Vooral in het eerste treffen tussen beide ploegen was de span ning lang te snijden. Shell Karin Bionda Tempo Team HHC Fredy van Offeren Een zonder Joan Schuier en Hüde Foks aantredend Sheü heeft Tempo Team HHC niet dat tegenspel kunnen bieden waarop de Haarlemse formatie ongetwijfeld gere kend zal hebben. Vanaf de eerste worp dicteerde de ploeg van Janke Nijdam het spel en was de Amsterdamse defensie een speelbal van de Haarlemse aanval. Geen moment kon Shell HHC een halt toeroepen en mede door elf Amsterdamse fouten liep de score tot 0-15 op. Tempo Team HHC Fredy van Offeren Shell Hilde Foks In de return van maandag had Tempo Team HHC voor eigen publiek heel wat meer moeite met Sheü dat zich van een in de eerste slagbeurt opgelopen 4-0 achter stand niets aantrok. Naast een driehonk slag van Fredy van Offeren Waren het echter opnieuw veldfouten die HHC te hulp kwamen. Een aanvaüend sterker Shell kwam echter snel terug. Eerst zorgde een klap van Joan Schuier voor de eerste tegenrun en vervolgens bracht slaggeweld van Hilde Foks, Joke Huiting en Anja Kraak de stand weer in evenwicht. Een paar kostbare vrije lopen van Hüde Foks werden Shell in de slotfase echter toch weer noodlottig. Zowel Betty Veenstra als Elly Nijhuis profiteerden dankzij goed honklopen van de geboden kansen om de winst met 64 veüig te stellen/ Nelissen-DSS Kitty Liefting Capac-WK Anja Parlevliet Acht hits waren in dit treffen voor Capac niet voldoende om de foutloos spe lende Haarlemse ploeg ook maar één keer tot capitulatie te dwingen. Riante scorings kansen bezaten de gasten in de derde inning. Gewaagd honklopen werd toen echter genadeloos door de DSS- verdediging afgestraft. DSS, dat opnieuw moest aantreden zonder Helma Kuyper en Jocé Kuyper, bleek in aanvallend opzicht beter dan de gasten in staat de weinige kansen te verzüveren. Eerst was het Els Kouwenhoven, die na een twee honkslag profiteerde van een Haagse veld fout en vervolgens waren het in de derde inning honkslagen op een rij van Jeanet Een in de derde inning door slagwerk, maar vooral door veel kostbare veldfou ten, opgelopen achterstand heeft Rooswijk de wedstrijd gekost in de eerste confronta tie met hekkesluiter Hoofddorp. Op het werpen van Bert Boëkling, die matig gesteund werd door zijn veld, liep Hoofd dorp uit naar 7-0, voordat het heuvelwerk werd overgedragen aan Frank in den Bos. Rooswijk deed in de vijfde slagbeurt iets terug via Jan Oudejans, maar Hoofddorp wist het duel alsnog voortijdig te beslissen door uit te lopen naar 11-1. Ook aan slag was het met Rooswijk slecht gesteld, gezien de slechts twee honkslagen. Rooswijk: 0-0-0-0-1-3-0-0-x 4. Jan Berkhout: 6-3-6-0. HOOFDDORP: 0-0-0-0- 0-0-0-0-1=1. Hank Bijlaard: 84-8-1. nlNicols en Kinheim "met lege handen I HAARLEM/IJMOND. Noch voor I Tetramin Nicols noch voor Wera Kinheim was er dit weekeinde in de honkbalhoofd- klasse winst weggelegd. Nicols zag wer per Douglas Morton voor de vierde maal dit seizoen verliezen en wel in Diemen tegen Unique Giants. De Reuzen wonnen met 4-1. In het Pim Mulierstadion liet Giants zien rijp te zijn om de landstitel van Nicols over te nemen: met 7-2 beten I Harry v.d. Vaart c.s. in het zand. Kinheim liet zich op het Badmintonpad met 4-1 I inpakken door coach Cees Herkemij en zijn Nikon HCAW. I In de eerste twee innings speelde Kin- I heim beneden niveau. Daarna, toonde pit- jeher Nol Beenders pas zijn geweldige I talent en gaf hij geen kansen meer weg. Het leed was toen echter al geschied. In de return in Bussum leek het erop alsof Kin heim de nederlaag van zaterdag zou wre ken toen in de eerste slagbeurten een 2-0 voorsprong werd genomen. Een wolk breuk die boven de Bussumse honkbalval- lei losbarstte was er de oorzaak van dat hei duel moest worden gestaakt. Hoewel de warming-up voor Kinheim intensief was verricht bleek de ploeg bij het begin van de strijd tegen Nikon HCAW nog onvoldoende op temperatuur. Ten minste twee spelers, te weten de Ameri kaanse korte stop Rich Crook en pitcher Nol Beenders waren nog niet voüedig klaar om aan het karwei te beginnen. Rich Cook, die al een faam heeft opgebouwd met zijn geweldige aangooien op het eerste honk liet zien dat om goed te kunnen aangooien de bal wel eerst behooriijk moet worden verwerkt. De eerste slagman van HCAW Wim Hageman sloeg een bal rich ting Rich Cook, die daar zo van schrok, dat hij de bal liet glippen en Hageman op het eerste honk kon komen. Nol Beenders had in de beginfase zijn normale vastheid duideüjk nog niet te pak ken en stond daarop aan Franco Martis een tweehonkslag en aan Alfred de Leeuw een honkslag toe. Kinheim raakte met 2-0 achterop en het zou in de tweede slagbeurt van HCAW zelfs 4-0 voor de Bussummers worden. Toen pas raakte Beenders op streek, en wierp hij 16 maal drie slag op een mis. Kinheim kon met de knuppel tot vijf honkslagen komen, die echter zeer ver spreid vielen. Aüeen in de laatste slag beurt konden Frank Breek en de Ameri kaan Steve Simpson, die elk twee uit vier sloegen, de bal na elkaar raken. Breek kon uiteindelijk thuis komen en de eer voor de Haarlemmers redden, 14. Na vier dubbels in de hoofdklasse heeft Tetramin Nicols dit seizoen pas zeven pun ten weten te vergaren. De conclusie ügt voor de hand, dat na drie landskampioen schappen op een rij de Haarlemmers aan de magere jaren zijn begonnen. De Ameri- |kaanse steun waarop Nicols de laatste jaren kon rekenen wordt bijzonder gemist waarbij de verjonging die men wil door voeren als een extra handicap om tot goede resultaten te komen, moet worden gezien. In Diemen nam Nicols een 1-0 voor sprong maar zag in de vierde slagbeurt Giants op voorsprong komen toen Morton in één inning vier honkslagen, waaronder een driehonkslag moest incasseren. Bovendien liet het veld hem met twee foutfen (Van Frank van Rest en Leo Naakt geboren) in dat tijdsbestek behoorlijk in de steek. De thuisclub kwam op 3-1 en het werd 4-1 toen Ben Richardson in de vierde slagbeurt twee honken kon stelen en thuis kwam op een fout. De Giantswerper Ber nie Beekman stond Nicols vijf honkslagen toe tegen Morton elf aan de Diemenaren. Giants met de Amerikaan Beekman op de heuvel is een ploeg waarvan het bepaald geen schande is om te verliezen. Deze constatering mag Morton en zijn medespe lers tot troost strekken. In het Pim Mulierstadion verscheen niet zoals verwacht, de jeugdige Giroldi op de heuvel maar moest Jan Dik Leurs het karwei proberen te klaren. Fouten van Bennie Jenken en Thijs Vervaart na honkslagen van Matthew en Ben Richard son brachten de Giants op 2-0 in de eerste inning. In de vijfde slagbeurt sloeg Die men definitief toe. Zes honkslagen kreeg Jan Dik Leurs om zijn oren waaronder homeruns van Mario Berkel en Ben Richardson. Met nog een doorgeschoten bal aan de klappen toegevoegd konden er vijf Giantsspelers scoren. Verbeten pro beerde Nicols wat aan de 7-0 achterstand te doen. Robert Maat en Harry v.d. Vaart verkleinden de marge in de zesde inning tot 7-2 toen zij na twee fouten van het Giantsveld en een honkslag van Harm Schümeyer over de thuisplaat konden komen. Daar bleef het bij. Harry v.d.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25