Geen nota over sport F Iran: een dreumes e- Twee teams meer in eredivisie PAOLINI WON IN EINDSPRINT Nanninga vier jaar bij Roda en politiek rl Haal hem gratis bij uw boekhandel. Wat gaan we van de zomer doen? KNWU heeft me erg diep teleurgesteld g El VAN DER KLAAUW: BEZETTING MIDDENVELD ORANJE NOG EEN VRAAGTEKEN MIDDELINK LEGDE FUNCTIE NEER BASKETBAL VAN DER MIJE NAAST VREEKEN JE 1 23 SPORT I 9 7 X M E I I 7 J w O F N X D A G (Van onze speciale verslaggever) M Onverstandig I B.V. 1 I londerden boeken geven daar hel antwoord op. Over reizen en verre landen, over vrije lijd en hobby. Over zomer sporten en spelletjes met de kinderen. En niet te vergeten: al die fijne hoeken om op hel strand, in de tuin of op hel terras te lezen. U vindt ze allemaal bij elkaar in hel zomernummer van De Boekenmolen. PARIJS. In het wat trieste decor van het slechts voor een kwart gevulde Parijse Parc des Princes (ruim 10.000 toeschouwers) vertolk te Willem van Hanegem gisteravond voor het eerst sinds ruim twee jaar weer zijn oude, hem op het lijf geschreven rol van de vooruitge schoven, spelbepalende middenvelder. Regisseur Ernst Happel achtte de tijd rijp om de grillige vedette van weleer opnieuw' de sleutelposi tie in zijn ensemble te geven. Een gewaagde greep van de Oostenrijk se oefenmeester, omdat de snelheid van Van Hanegem duidelijk onvoldoende is. Maar toch, Willem draaide vooral voor rust bijzonder aardig en had dan ook met een groot aantal knappe passes een belangrijk aandeel in Oranjes overwicht. In die periode werd ook de basis gelegd voor de 2-0 zege van het Nederlandse elftal in zijn eerste wedstrijd van het Parijse toernooi tegen Paris Saint Germain. E Hoofdstuk apart Afwentelen 3 'Wi I I n. Willem van Hanegem terug in oude rol sr type lodellen maat) □ok za- iruimte. r 3 (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) rst) 1 1 if 1 I Waarmee Happel dan net als Rinus Mi- pels vier jaar geleden (het duo Haan- aravan- bij ons. )d koop land. Er was heel wat aan het slechts gedeelte lijk geslaagde optreden van de AZ-speler vooraf gegaan Al geruime tijd geleden zette Happel zijn psychologische toer ten opzichte van Van Hanegem in. Er werd een speciale brief geschreven met daarin acht eisen, die evenveel prikkels beteken den. Zaterdag tijdens en na de oefenwed strijd in en tegen Club Brugge werd de druk nog eens verhoogd. Van Hanegem dreigde er onderdoor te gaan; riep in een emotionele bui uit dat hij zich voor Argen- Joop Middelink is verbitterd en voelt zich in zijn trots gekrenkt, omdat de KNWU een hem gedane belofte niet is nagekomen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat Middelink dit jaar zijn in middels benoemde opvolger Rini Wagt- mans zou inwerken, maar na de teleurstel- leride ervaringen van de laatste maanden tinië zou terugtrekken, maar liet zich toch O”erhalen voor die laatste kans te strijden. Pas een tiental uren voor de ontmoeting met Paris SG zorgde de Oostenrijker, bij gestaan door zijn assistent Jan Zwart kruis, af tijdens een persoonlijk gesprek voor de finishing touch. LATINA. De Italiaanse veteraan En rico Paolini (33) heeft in de herfst van zijn carrière de negende etappe van de ronde van Italië gewonnen. In de langste etappe van de Giro, de karavaan moest gisteren 248 kilometer van Amalfi naar Latina afleggen, konden negen coureurs 35 kilo meter voor de finish ontsnappen uit het peloton dat tot dan toe compact bijeen was gebleven. Het bestuur van de topsportliga, het orgaan dat zich bezighoudt met de top van het herenbasketbal, heeft gister avond besloten de aanmelding van alle AMSTERDAM. De eredivisie bas ketbal heren zal in het nieuwe seizoen van tien tot twaalf ploegen worden uit gebreid. Niet alleen de promotiegerech- tigde teams Vak Stars/Leiden en Frisol Rowic'Dordrecht zullen in de hoogste klasse uitkomen, ook de voor degradatie in aanmerking komende verenigingen Musette/Rotterdam Zuid en BV Amstel veen zullen in de eredivisie kunnen blij ven spelen. De renners maakten zelf uit wat ze wilden; 5. Martin Havik was ten onrechte reserve; 6. Middelink maakte een zenuwachtige, onzekere indruk; 7. Hij bemoeide zich aan de vooravond van de wedstrijd met de damesploeg. Het meest grievend voor Middelink was echter de nota van het dagelijks bestuur van de sportcommissie, waarvan majoor Wim Roosenburg als voorzitter optreedt, die onomwonden stelde, dat hij het coach- schap lichamelijk en geestelijk niet meer aankon. Lichamelijk niet om zijn leeftijd (56) en zijn kwaal (Middelink is al 30 jaar suikerpatiënt), geestelijk niet omdat hij moeilijke tijden in zijn privéleven door maakte. Bovendien was de sportcommis sie van oordeel, dat Middelink niet met de wielersport was meegegroeid en dat hij de mentaliteit van de renners niet meer aan voelde. Op een vergadering met de twaalf ver enigingen op 1 juni zal worden gespro ken over de competitievorm en over de proefneming met de play-offs, die dit seizoen voor het eerst plaatsvond. Bij wijze van uitzondering zal een eventueel intrekken van één van de inschrijvers voor één juni niet door sancties worden gevolgd. Wel zal de hand worden gehou den aan het wedstrijd- en competitiereg lement op dit punt. Er resten Happel nog twee echte oefen duels. Morgen tegen (opnieuw) Brugge brengt hij op twee spelers na een totaal ander team in het veld: Doesburg; Wild schut, Van Kraay, Brandts en Dusbaba; Haan, Neeskens en Willy van der Kerk hof; Rep, Nanninga en Lubse. Zaterdag tegen Oostenrijk zal hij naar mag worden verwacht voor de eerste keer zijn kaarten bloot leggen en nagenoeg zijn totale basis- ploeg voor Argentinië presenteren. Maar ook de bondscoach kan er niet on deruit dat de Limburger tegen Paris SG beide doelpunten (24e 'en 80e minuut) scoorde. mij heb teruggetrokken. Ten tweede heeft het mij als verantwoordelijk wegcoach ge krenkt, dat ik uit de krant moest verne men, dat Peter Nieuwenhuis was aange steld als coach voor de junioren. Met mij is daarover nooit contact geweest". Vervolgens protesteerde Mjddelink in een topsportvergadering tegen de aanwij zing van Nieuwenhuis als begeleider van de juniorenploeg bij de komende WK in de Verenigde Staten. „Er is mij toen door Bas Goudt de toezegging gedaan, dat hij alsnog het voorstel zou doen om mij als verant woordelijk coach mee te laten gaan, maar de sportcommissie heeft ook dat voorstel verworpen. Nu is voor mij de maat vol. Mijn toezegging om samen met Wagtmans de coaching van de wegploeg voor een jaar ter hand te nemen, was gebaseerd op het vertrouwen dat ik had in het onderzoek van het uniebestuur. Maar dat vertrouwen Is diep geschokt. Ik moet helaas conclude ren, dat het hoofdbestuur kennelijk weinig belangstelling heeft om een eerlijke zaak met betrekking tot een lid van verdienste uit te diepen. Juist daarin ben ik in hoge mate teleurgesteld”. Met Joop Middelink verliest de KNWU een van zijn meest bekwame coaches, die een beter lot had verdiend dan de hoogst onverkwikkelijke wijze waarop Midde link nu afscheid heeft moeten nemen. Daarvoor heeft hij ook te grote verdien sten voor de wielersport, die mede dank zij hem in de jaren ’60 en de beginjaren '70 zo'n ongekende bloei heeft doorgemaakt. Maar ook dat is de KNWU ten voeten uit. De uitslag van de negende etappe: 1. Paolini (Ita) 7 uur 1 minuut en 51 seconden, 2. Edwards (Eng), 3. Panizza (Ita), 4. Baro ne (Ita), 5. de Witte (Bel), 6. Loro (Ita) allen dezelfde tijd als Paolini, 7. Falorni (Ita) op 5 seconden, 8. Del Croix (Bel) z.t., 9. Cre- paldi (Ita) z.t., 10. Van Linden (Bel) op 1.11. Het algemene klassement ziet er als volgt uit: 1. de Muynck (Bel) 45.57.15, 2. Moser (Ita) op 15 sec., 3. Saronni (Ita) op 26 sec., 4. Panizza (Ita) op 34 sec., 5. de Witte (Bel) op 47 sec;., 6. Crepaldi (Ita) op 56 sec., 7. Visentini (Ita) op 1.08, 8. Battaglin (Ita) op 1.21, 9. Baronchelli (Ita) op 1.30, 10. Johansson (Zwe) op 1.37, 46. Schuiten 46.12.31. 119 Pronk 46.46.02. MIJDRECHT. De ranglijst van het toernooi om het Nederlands schaakkam pioenschap voor dames kent na gister avond twee leidsters. Cathy van der Mije won haar afgebroken partij uit de vijfde ronde tegen Mieke van Eist en nestelde zich daardoor naast Corrie Vreeken met zes punten op de eerste plaats. Verrassend was de nederlaag die Carla Bruinenberg in de tweede zitting moest incasseren tegen Cora van Gent. De cChristen- dDemocraat Vergeer, die in eerste instan tie niet over Argentinië had gesproken, verweet mevrouw Van den Heuvel „selec tieve verontwaardiging" een „te eenzijdi ge benadering van het probleem van de mensenrechten”. Zij zou ook de Olympi sche Spelen die in 1980 in Moskou wor den gehouden aan de orde hebben moeten stellen. Ook het CDA „gaat de kwestie Argenti nië ter harte”, maar het wil niet „achter een boycot aanlopen die niet kan worden verwerkelijkt”. De groep maakte zich niet druk omdat vandaag een zware bergrit door de Abruz- zen wacht. De negen koplopers konden daardoor in de slotfase een voorsprong van ruim een minuut nemen. Vlak voor de finish viel de groep vluchters ook nog Op die vraag kreeg de bondscoach ove rigens niet het gewenste antwoord. Welis waar was Van Hanegems terugval na de hervatting niet alleen een gevolg van een dubieuze conditie de hele ploeg draai de immers minder en daardoor werd het schakelende werk van Van Hanegem ern stig bemoeilijkt maar toch werden naarmate het duel vorderde de sympto men van slijtage bij de 34-jarige midden velder wel zichtbaar. uiteen. Van de zes, die in Latina om de eerste plaats spurtten, was Paolini de snel ste. In de kop bevond zich ook Vladimiro Panizza, die door de winst in het algemene klassement van de negende naar de vierde plaats klom. Johan de Muynck. die evenals Roy Schuiten met de grote groep binnen kwam, bleef leider in het algemene klasse ment De samenstelling van Oranjes middenrif zal ook de nodige hoofdbrekens gaan kos ten. Neeskens (nog niet 100 percent en daarom 20 minuten na rust vervangen door Boskamp, die bij een kopduel zo ernstig werd geraakt, dat er een foto van zijn jukbeen moest worden gemaakt) en Willy van de Kerkhof moeten als basisspe lers worden gezien, maar wie Happel daar naast zal kiezen, valt nog niet te voorspel len. In de aanval is Rensenbrink ook zeker van zijn plaats, ook al kwam hij gister avond niet tot imponerende acties. Op rechts kwam René van de Kerkhof even min uit de verf en Rep ligt daardoor nog volop in de race. Nanninga, de centrum spits, vormt een hoofdstuk apart. „Ik kan niet zeggen dat ik enthousiast over hem ben,” was het commentaar van Happel. De stand na zeven ronden is nu: 1. Van der Mije en Vreeken 6 punten; 3. Van Parreren en Van der Giessen 5; 5. Belle 47»; 6. Bruinenberg en Mulder 37»; 8. Pluymert 3; 9. Van Gent en Van Eist 2‘A; 11. Spook 1; 12 Van de Berg 'A. De uitslagen van de afgebroken partijen zijn: vijfde ronde: Van der MijeVan Eist 1-0; zesde ronde: Van der GiessenVan Gent 1-0; zevende ronde: Van GentBrui nenberg 1-0. a j De vaderlandse wegamateurs eindigden bij dat titelgevecht in San Christobal ver achterin of stapten voortijdig af. Die slech te resultaten wentelde Roosenburg goed deels af op Middelink en concludeerde in zijn rapport tevens, dat hij een slechte ploegleider was. De beschuldigingen for muleerde hij aldus: 1. Middelink was niet bekwaam te organiseren; 2. Hij voerde weinig uit en ging ervan uit dat anderen van alles vo,or hem regelden; 3. Hij liet de trainingen over aan Arie Hassink, die hij tot captain van de ploeg had benoemd; 4. positieve punten gezien, maar daarna was het allemaal niet best. Misschien hebben de spelers het toen wat te gemakkelijk opgevat. Vooral de overgang vanuit de verdediging naar de aanval duurde te lang. De oorzaak? Die lag op het midden veld. Er werd geen tempo gemaakt. Nee, dat lag niet alleen aan Van Hanegem. Na een goede eerste helft hij werkte hard en gaf vele goede passes viel hij wel terug, maar dat geldt niet alleen voor hem." KERKRADE. Een uur voor Dick Nanninga via Schiphol naar Parijs vertrok, heeft hij zich voor vier jaar contractueel verbonden aan Roda JC. De Kerkraadse club heeft daarmee een forse schrede gezet in de richting van een beleid, dat erop gericht is volgend seizoen zo sterk mogelijk voor de dag te komen. Jong Oranje heeft in Hyeres zijn tweede wedstrijd in het internationale toernooi in Zuid-Frankrijk tegen Uruguay met 2-1 gewonnen. De eerste ontmoeting in dit toernooi tegen Hongarije verloor de Nederlandse vertegenwoordiging van spelers tot 21 jaar met 1-6. FC WV heeft gisteravond in Lyon zijn wedstrijd voor de internationale zomercompetitie tegen Lyon met 1-0 verloren. Het enige doelpunt kwam in de 54e minuut tot stand uit een vrije trap van Chiesa. In een matige wedstrijd heeft Roda JC een gelijkspel van 2-2 behaald tegen de Franse club Lens. Beide clubs zijn ingedeeld in groep 11 van de internationale zomercompetitie. DEN HAAG (ANP) Minister Van der Klaauw voelt zich niet geroepen een alge mene nota over sport en politiek te produ ceren, al is hij graag bereid bepaalde problemen te bespreken. Een dergelijke nota is eerder een zaak van de minister van CRM, zo verklaarde hij gisteren in de Eerste Kamer. De voorzitter van de PvdA, mevrouw len van den Heuvel, had gevraagd om een nota, waarin de regering haar opvattin gen over de relatie tussen sport en poli tiek uiteenzet, en over haar adviezen over het al dan niet deelnemen aan sportieve manifestaties. Het met twee gastspelers (Paulo Cesar van Botoga en PSV’er Willy van der Kuylen) versterkte Paris SG maaKte net Krol en de zijnen in die tweede helft knap lastig. „Een gevolg van ons mindere spel,” meende Happel. „Voor rust heb ik enkele Naar aanleiding van beide rapporten speelde Middelink toen met de gedachte een kort geding aan te spannen tegen Roosenburg, rriaar liet het voornemen schieten, toen hij de toezegging kreeg dat de beschuldigingen zouden worden onder zocht. Na Olympia’s Ronde van Nederland neemt Middelink nu alsnog contact op met een advocaat om na te gaan in hoeverre een kort geding kans van slagen heeft om hem van blaam te zuiveren. „We zijn nu vier maanden later”, aldus Middelink, „en ik heb taal noch teken van de KNWU gehoord. Dat is de eerste reden waarom ik pen. „Alleen jonge spelers laat je examen doen. Ik weet toch ook wat Willem alle maal kan. Het is slechts de vraag of hij het nu conditioneel nog allemaal kan op brengen.” twaalf inschrijvers voor de eredivisie he ren te accepteren. In de eredivisie zullen dus in het nieuwe seizoen spelen: Parker Leiden, Tripper/Delft, Nationale Neder landen Donar/Groningen, Falcon/Den Bosch, Vastgoed Strijen/Oud Beijerland, Ir. Jan Baas (WD) daarentegen noemde een discussie over de boycot van de WK in Argentinië „niet opportuun, omdat men bij bemoeiing van buiten af rekening moet houden met irritatie die objectief, maar ook subjectief, als een bedreiging van het regime wordt ervaren. „Het is onverstan dig om bij volkeren, waar ook in de we reld, verwachtingen te wekken nadat het westen in 1958 en 1968 (Hongarije en Tsjechoslowakije) de onderdrukking van een vrijheidsstrijd door militair ingrijpen heeft toegelaten”. Omdat er volgens Amnesty Internatio nal zeventig landen zijn die openlijk de mensenrechten schenden en vijftig andere incidenteel, kan men elkaar eindeloos met voorbeelden om de oren slaan „en heeft het ook niet veel zin om één land, waar toevallig bepaalde sportkampioenschap- pen worden gehouden, uit te zonderen”. Juist van de aanwezigheid van vertegen woordigers van praktisch de gehele we reldpers zou een matigende invloed kun nen uitgaan. Rijsbergen in het hart van de defensie) geschiedenis zou schrijven. Toch zou een dergelijke lovende kwalifi catie niet alleen schromelijk overdreven zijn, maar ook nog ver bezijden de waar heid. Het laten opdraven van „de Krom me” in diens oude creatie (na zijn transfer van Feyenoord naai’ AZ heeft Van Hane gem een andere taak gekregen) is in feite niet meer dan een noodgreep van de naar een uitgebalanceerd team speurende inte- rim-bondscoach. Na het echec, eind febru ari, in de confrontatie met Israel, zat Oran jes technische leider een beetje in zijn maag met Van Hanegem. „Der Willem" slaagde er niet in aan de hoge eisen te voldoen. En toch kon, of beter gezegd wilde Happel de man, die hem in zijn Feyenoord-periode op zo’n geniale wijze mede naar grote triomfen had gevoerd, niet zomaar laten vallen. Hoe hard Happel normaal ook -is, hij voelde zich verplicht Van Hanegem een laatste kans te offreren. [Vooral door de grote terugval van Hap pys keurkorps na rust werd het duel in zijn totaal weer eens een zwakke vérto- tirig. waarin de Nederlanders keer op keer ïeten zie® zich nog niet geheel te kunnen anpassen aan de oude succesformule van le interim-coach. De ingreep op het mid- inveld. die wellicht beter tot zijn recht tai zijn gekomen als Willy van de Kerkhof tempobeul naast „de Kromme” en SÈeskens op de plaats van Jansen h®d beteerd, zai later bij een eventueel suc ces waarschijnlijk door yelen een opmer kelijke tactische vondst worden genoemd doelman Bernard stopt het schot van Pj Lui hangend in de stoelen van het ereter- ras van het Parc des Princes (nauwelijks voor een kwart gevuld met toeschouwers) zagen de spelers van het Nederlands elftal deze lauwe krachtmeting tussen Iran en FC Brugge, een soort gebeuren in slow motion, landerig aan. Zij, de Nederlan ders. hadden toch al geen hoge dunk van het Perzische voetbal en die indruk werd nog aangewakkerd door de absolute machteloosheid van de Iranese spelers. De Perzische voetballers is alleen maar i het compliment te maken dat het nijvere baasjes zijn, die best bereid zijn hard te lopen maar die er nooit in slaagden snel heid in de combinaties te leggen. In een elftal dat doorgedrongen is tot de eindron den van het WK-toernooi is natuurlijk wel enig talent te ontdekken en de kleine mid denvelder Hassan Nayeb-Agha speelde dan ook als het beste jongetje van de klas. AMSTERDAM. Zijn stem klinkt som ber. Dagenlang heeft Joop Middelink er over nagedacht of hij zijn voornemen ten uitvoer zou brengen; afgelopen weekein de heeft hij de knoop definitief doorge hakt. In een paar woorden deelde Midde link de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) per brief mee, dat hij niet langer prijs stelt op een verbintenis met de wielrenunie en dat hij zijn functie als wegcoach met onmiddellijke ingang neer legt. Na een periode van 18 jaar, waarin Middelink aan de basis stond van tal van aansprekende wielersuccessen, is de breuk definitief, want de KNWÜ zal te zijner tijd ook een vergeefs beroep op hem doen bij de samenstelling van het scout ingapparaat. Arke/Enschede, Buitoni/Haarlem, Del ta Lloyd/Amsterdam, Musette/Rotter dam Zuid, BV Amstelveen, Vak Stars- /Leiden en Frisol Rowic/Dordrecht. (Van onze sportredactie) PARIJS. Ernst Happel zal na gister- avond aanzienlijk meer moeite hebben het Nederlands elftal te behoeden voor onderschatting van Iran, de eerste tegen stander van het Oranjeteam op zaterdag 3 juni in Argentinië. Iran wordt gerekend tot de dreumesen, de absoluut kanslozen van het WK-toernooi. En terecht, zo bleek gisteravond in de openingswedstrijd van het toernooi van Paris Saint Germain. Zelfs tegen een na rust naar vakantie snakkend FC Brugge, dat niet bereid was een stap te veel te lopen, konden de Perzi sche voetballers nauwelijks gevaar ver- j oorzaken. Iedereen had dan ook ten slotte vrede met het 1-1 gelijkspel. Dr. Van der Klaauw heeft eerder ver klaard dat het de verantwoordelijkheid van de sportorganisaties is om te beslissen over het al dan niet deelnemen aan sport manifestaties „die voor politieke doelein den worden misbruikt”, aldus mevrouw Van den Heuvel. Alleen in uitzonderings gevallen geeft het kabinet een negatief advies. „Wanneer is een geval een uitzonde ringsgeval? Zijn de duizenden slachtoffers van Videla, de vermisten, de gevangenen, de gemartelden, onvoldoende reden om dit land tot een uitzonderingsgeval te maken? „Wat moet er dan nog meer gebeuren in Argentinië? Moet er een brede nationale en internationale consensus over bestaan? Hoe meet men dat? Hoe heeft een vorige regering dat gemeten, toen zij negatief adviseerde over sportmanifestaties in Zuid-Afrika?” Mevrouw Van den Heuvel verweet mi nister Van der Klaauw „een vreemde, een zijdige opvatting” over wat politiek is. Po litiek heeft te maken met alles wat zich in de samenleving voordoet, „dus ook de sport”. Volgens de voorzitter van de PvdA valt uit Dr. Van der Klaauw’s opmerkingen af te leiden dat „de Nederlandse ambassa deur in Argentinië zal meebouwen aan de glorie van de Argentijnse dictator Videla, die de dood en ellende van zo velen op zijn geweten heeft. Juist omdat men deze ma nifestaties nodig heeft ter bevestiging van het regime, zou terughoudendheid op zijn plaats zijn geweest. Hiermee maakt de Nederlandse regering zich politiek mede verantwoordelijk”. Minister Van der Klaauw, die heeft ver klaard dat de ambassadeur de functies zal vervullen die tot de normale taak van een ambassadeur behoren in een land waar mee Nederland diplomatieke betrekkin gen onderhoudt, „inclusief protocollaire taken”, zou de ambassadeur in Buenos Aires moeten opdregen „terughoudend heid te betrachten”. Ook Ali Parvin, de veteraan van Iran, kan aardig met de bal opschieten en Ebrahim phassem-Pour deed zowaar bij tijd en wijle aan spelverdelen. Iran nam in de 28e minuut de leiding. FC Brugge liet de buitenspelval niet goed dichtklappen en na een pass van Djahiani kon Nayeb-Agha alleen oprukken naar de invallende doelman Conjé en scoren: 1-0. Twaalf minuten later kopte Verheecken uit een voorzet van Volders dé gelijkmaker in de touwen „Veel wil ik over dat gesprek met Willem niet zeggen. We hebben de zaken op een rijtje gezet en uitgesproken Er bleek ge woon een misverstand te zijn, waaraan de pers voor 60 percent schuldig Is. Ja, die bekende brief heeft daarbij ook een rol gespeeld. Ik had overigens niet alleen voor Willem een brief aan Zwartkruis afgege ven. Het had natuurlijk beter geweest als ik direct met Willem had gepraat, maar omdat ik met Brugge naar Londen moest, kon dat niet. Waarschijnlijk is het bij Wil lem allemaal verkeerd overgekomen,” al dus Happel, die verder vooraf ontkende dat hij Van Hanegem in de strijd tegen de Frarisen aan een examen wilde onderwer- Dick Nanninga mist een goede kans. De Franse de Oranje-spits. voelde Middelink er niets meer voor nog een dag langer KNWU-werkzaamheden te verrichten. De wegcodches Rini Wagtmans (amateurs) en Peter Nieuwenhuis (junio ren) kunnen privé daarentegen te allen tijde een beroep op hem doen. Die hem door de KNWU gedane belofte dateert van 27 januari, toen Middelink akkoord ging met het bestuursvoorstel zijn loopbaan als wegcoach dit jaar af te bouwen ten gerieve van Wagtmans. Daar bij stelde Middelink echter nadrukkelijk de voorwaarde, dat het hoofdbestuur een onderzoek zou instellen naar het destijds bij de WK in Venezuela door chef d'équipe Wim Roosenburg samengestelde rapport. In dat WK-rapport liet Roosenburg zich hoogst laatdunkend uit over Middelink en kritiseerde hij het optreden van de Am sterdammer in Venezuela. 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23