Tijdelijke voorziening voor 18 wagens Beverwijkers willen Randweg en Coentunnelweg niet 13 ie- zakennieuws 2 5 2 3 fl Dienstencentrum bejaarden verzorgt warme maaltijden verbaasd c ■I IJsclubKees Inspraak-deelnemers wijzen aanleg Ringweg van de hand hun maag met het aan de wegenaanleg op te offeren groen: Park Westerhout wordt volgens hen in feite vernietigd, terwijl tus sen Zeestraat en Verlengde Plesmanweg- /Caegweg een stuk natuurgebied en tuin bouwgrond van circa 125 bij 1200 meter dreigt te verdwijnen. 11 u B ALLEEN OP MEDISCHE INDICATIE Heemskerk eens met beleidsplan ziekenhuizen Goedkeuring bestemmingsplan Modehuis Koning breidt uit Regionale brandweer organisatie Ontslag voor kleuterleidster INSPRAAKRAPPORT LIGT TER INZAGE Kostenaspect Breestraat Parkeergarage 3 PRIESTERJUBILEA IN DE IJMOND O Receptie van Kennemer Zwemclub Afscheid van inspectrice kleuteronderwijs n 9 BEVERWMK-HEEMSKERK 8 19 7 8 M E I 1 7 WOE N S D A G (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het weiland aan de Parallelweg waar in de winter maanden de ijsclub „Kees Jongert” de ijsbaan schaatsklaar maakt, is door het college van burgemeester en wethouders aangewezen als tijdelijk woonwagenkamp voor maximaal 18 wagens. De gemeente Beverwijk is al geruime tijd op zoek naar een geschikt terrein voor een klein woonwagenkamp. In het kamp aan de Parallelweg, dat over een paar maanden gebruiksklaar is, komen wagens te staan van het regionale woonwagencentrum „IJmond” aan de Communicatieweg te Heemskerk. Voorzitter Kos van de ijsclub „Kees Jongert” heeft al aangekondigd dat de vereniging tegen het besluit van B. en W. in beroep zal gaan. V. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De bevolking van Beverwijk ziet als oplossing voor de verkeersproblematiek in en om deze gemeente geen heil in de aanleg van een Ringweg. De overgrote meerderheid van de driehonderd inwoners, die op per soonlijke titel of namens hun or ganisatie hebben deelgenomen aan de inspraakprocedure rond de voorlopige uitgangspunten voor het Beverwijkse structuur plan, vindt dat noch de Westelijke Randweg noch de Verlengde Coentunnelweg er moet komen. roept protesten op de woonwagengroep, die uit het regionale (Van een onzer verslaggeefsters) I I Het college van burgemeester en wet houders achtte de aanleg van beide wegen wel noodzakelijk, omdat via die Ringweg naar hun mening niet alleen het door- De plaats van het tijdelijk woonwagen kamp is door de bewoners van de wagens in het regionale centrum te Heemskerk, die op de verhuislijst staan, in feite afge dwongen. In het decentralisatiebeleid van het bestuur van het regionale woon wagencentrum speelde de vestiging van een klein woonwagenkamp in Beverwijk een voorname rol. B. en W. van Beverwijk hebben in de afgelopen maanden naarstig fezocht naar een geschikt terrein voor zo’n dergelijk klein kamp. Het tijdelijke kamp aan de Parallelweg zal provisorisch worden ingericht: stroom en water is er, sanitaire voorzieningen zijn in aankomst, evenals een toegangspad en de eigendommen van de gemeente en van De insprekers vinden, dat door de ge meente geen feitelijke gegevens zijn aan gedragen, die de aanleg van een Ringweg om Beverwijk op dit moment rechtvaar digen. De meerderheid is van mening, dat het plan stoelt op verouderde argumenten, ter wijl men ook het kostenaspect in de over wegingen betrekt. Behalve dat de aanleg van de Ringweg een uiterst kostbare affai re lijkt te gaan worden, zou Beverwijk (al ingesloten door Rijksweg 9 aan de oostzij de en door de spoorwegovergang en de Rijk de Waalweg aan de zuidzijde) op nieuw met een kunstmatige barrière ge confronteerd worden, die de toegang tot het duingebied nog meer zou bemoeilij ken. Tenslotte zitten de insprekers erg in Weliswaar tonen zowel de deelnemers aan de thema- als aan de wijkgroepen zich voorstander van het weren van het door gaande verkeer uit de binnenstad en van het ontlasten van de woongebieden van woon/werk- en sluipverkeer, maar volgens hen kan dat doel ook zonder de (kostbare) aanleg van Westelijke Randweg en Ver lengde Coentunnelweg worden bereikt. gaande verkeer uit de binnenstad kan worden geweerd, maar tevens de woonge bieden van het woon/werkverkeer kun nen worden ontlast. Zij ondersteunen in ruime mate het al ternatieve plan van de heer F. Rietkamp, dat voorziet in de omvorming van de Spoorsingel tot een „Oostelijke Randweg”. In verband met de gehele of gedeeltelij ke afsluiting van de Breestraat moet er een goede verbinding tussen Alkmaarseweg en Spoorsingel worden gerealiseerd. Dat zou dan de aan te leggen Middenpoort kunnen worden, of een verbeterde verbin ding via de Schans. Het doortrekken van de Beneluxlaan naar de Alkmaarseweg'vinden de meeste insprekers niet noodzakelijk. Wel moet er een verbinding blijven bestaan voor onge motoriseerd verkeer. Ook de aanleg van de oorspronkelijke Middenpoort (aanslui ting binnenstadRijksweg 16) acht men niet wenselijk: gepleit wordt daarentegen voor een soort verkorte Middenpoort, lo pend van Alkmaarseweg tot Spoorsingel. Over de afsluiting van de Breestraat voor het doorgaande verkeer wordt door de insprekers verschillend gedacht. Een meerderheid toonde er zich, in tegenstel ling tot het college, niet voor geporteerd. Zij wilden de hoofdrijbaan in principe openhouden, maar de parallelwegen af sluiten en die reconstrueren tot voetgan gersgebied. Ijsclub „Kees Jongert” is hoogst ver baasd over de gang van zaken. Voorzitter Kos dinsdagmorgen: „De wethouder licht te ons vanmorgen in. In de winter is er met HEEMSKERK. Het bestuur van de Stichting Dienstencentrum Bejaarden „Heemskerk en Uitgeest” heeft zich bera den op de verstrekking van warme maal tijden aan thuiswonende bejaarden. Een en ander heeft geresulteerd in een con creet verzoek tot subsidieverlening door de gemeente voor deze vorm van dienst verlening. Eèn van de uitgangspunten is, dat verstrekking van maaltijden alleen geschiedt op medische indicatie. Tot nu toe was het zo geregeld, dat Huize St. Agnes de warme maaltijden verzorgde voor zeven personen, inclusief vervoer. Dit betreft hoofdzakelijk bejaarden die in de Polanenflat wonen. Verlenging van de Spoorsingel acht men in tegenstelling tot het college echter wèl noodzakelijk, zeker in het kader van de alternatieve Ringweg-plannen. Huize Westerheem verzorgt eveneens de maaltijden voor zeven personen, die in het Aan het rijtje gemeentelijke uitgangs punten op verkeersgebied zijn door de insprekers acht nieuwe punten toege- het college over de woonwagenproblemen gesproken en toen kwam boven tafel dat het terrein van de ijsbaan wel het minst geschikt was om er een woonwagenkamp te vestigen. Het besluit van B. en W. bete kent de nekslag voor de vereniging. Hoe anders zal Kees Jongert zich in die paar dagen dat er in ons land kan worden geschaatst, aan de bevolking moeten pre senteren? De ijsbaan is het visitekaartje van de vereniging en omdat de gemeente geen alternatief achter de hand heeft, zien wij de toekomst van Kees Jongert somber in”, aldus de heer Kos. gaan de insprekers slechts akkoord, wan neer een recent onderzoek daaraan grote behoefte aantoont. Eens met het voorlopi ge gemeentelijk uitgangspunt is men het, waar het om de aanleg van de Noordelijke Randweg (de tweede weg naar Wijk aan Zee) gaat: ook de insprekers zien hiervan de noodzaak niet in. Het bestuur dat dinsdagavond vergader de, is van plan een bezwaarschrift in te (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt de Kennemer Zwemclub op vrijdag 26 mei van 18 tot 19.30 uur een receptie in het clubhuis „De Drijver”, naast het Sportfondsenbad aan de Kuikensweg. BEVERWIJK. Modehuis Koning aan de Zeestraat 5-7 neemt woensdag 24 mei de uitbreiding in gebruik. In het nieuwe pand, dat naast de huidige winkel is gebouwd, komen de afdelingen lingerie en founda tions. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op haar verzoek zal met ingang van 27 mei aanstaande ontslag worden verleend aan de hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Kleuter boek” aan de Rossinistraat, mevrouw C. J. M. de Weers-Verhoeff. i i f Met de bouw van een parkeergarage De kerkelijke viering vangt om 9.30 uur aan in de St. Vituskerk te Bussum. Bij die gelegenheid voert het Liturgisch Zang koor „Laetare” de Krönungs Messe van Mozart uit. Aansluitend wordt van 11 tot 12.30 uur een receptie gehouden in Ma- riengaard in Bussum, waarvan de heer Van Pol momenteel rector is. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/BUSSUM. De oud- kapelaan van de Beverwijkse St. Agatha- parochie en voormalig rector van het St. Jozefrustoord en paviljoen Lonunerlust, Jac. Th. A. van Pol, viert zondag zijn veertigjarig priesterfeest. In de periode van 1944 tot 1948 was de heer Van Pol als kapelaan verbonden aan de Agatha-parochie. Vervolgens diende hij de Haarlemse Spaarnekerk, om naar Be verwijk terug te keren als rector van het St. Jozefrustoord en Lommerlust. Dertien jaar geleden vertrok hij naar Bussum, waar hij rector werd van Mariengaard. Rector Van Pol is een klasgenoot van pastoor Th. H. J. Straathof van de Bever wijkse Regina Caelikerk aan het Hilbers- plein. Deze viert op 11 juni zijn 40-jarig priesterfeest, bij welke gelegenheid hij te vens afscheid neemt. Een jubileumcom missie bereidt de feestelijkheden voor. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook aan de Heems kerkse raad wordt het beleidsplan van de Stichting Samenwerkende Kennemer Zie kenhuizen voorgelegd tijdens de op don derdag 25 mei in „De Vrijburcht” te hou den maandelijkse raadsvergadering. B en W stellen aan de raad voor in te stemmen met de hoofdlijnen van het be leidsplan en bij het bestuur van de SSKZ te pleiten voor een gemeentelijke vertegen woordiging in het in te stellen bestuursor gaan. Het principiële verschil tussen het con- cept-advies van het Planbureau College voor Ziekenhuisvoorzieningen is, dat dit bureau uitgaat van de 4<%>beddennorm per 1000 inwoners en op grond daarvan wil beginnen met sluiting van ziekenhuizen. In het SSKZ-plan wordt gesteld, dat een 4%-norm voor de toekomst wellicht aan vaardbaar is, maar dat voordat dezef kan worden gehanteerd eerst dient te worden voldaan aan een aantal voorwaar den, zowel op het gebied van de spreiding en concentratie van funkties als op het gebied van de eerstelijns gezondheidszorg. Op basis van de thans bekende gegevens is het aantal gebruikers voor het eerste jaar geschat op tien tot maximaal twintig personen. Het bestuur van het Diensten centrum is in staat een overeenkomst aan te gaan met de directie van het St. Jozefzie- kenhuis, waarmee men de maaltijden kwalitatief gewaarborgd acht. De overeen komst is gebaseerd op een kostprijs van acht gulden per maaltijd, inclusief ver voer. Uitgaande van een verstrekking van drie maaltijden per week wordt een subsi die gevraagd van twee gulden per maal tijd. Dit bedrag is gebaseerd op vergoe ding van de vervoerskosten. Als zodanig bedraagt de maximale subsidie, ƒ6.240,- per jaar. Aangezien het in Heemskerk een nieuwe vorm van dienstverlening is, wordt een proefperiode van een jaar voorgesteld. dienen en van de leden van de club én de industrieën in de omgeving van de ijsbaan handtekeningen te verzamelen die bij het bezwaarschrift zullen worden gevoegd. Het huurcontract voor het ijsbaanterrein (eigendom van de gemeente) is zonder ter mijn door beide partijen opzegbaar. „Dus daarmee zitten we nu goed fout”, vertelt de heer Kos. Bij de industriëlen in de omgeving van het tijdelijke woonwa genkamp is de stemming niet best. Deze week wordt op de hoek van de ParallelwegBuitenlanden de eerste paal geslagen van de nieuwe complexen van Motorenco (die uit de binnenstad ver dwijnt) en van het computer- en kantoor- centrum van Stoutenbeek. Dit alles in aanmerking nemend, vinden de insprekers (van wie er zich slechts één voor de aanleg van de Ringweg uitsprak en van wie er drie akkoord konden gaan met de aanleg van de Westelijke Randweg) dat er alternatieven voor de Ringweg moe ten worden ontwikkeld. Serieuze studie verdient naar hun mening in dit verband het plan van de heer Rietkamp, terwijl men de gemeente voorts in overweging geeft de mogelijkheid te onderzoeken, of bij Heemskerk aandringen op snelle reali sering van een verbinding tussen de Hof- laan en Rijksweg 9, soulaas kan bieden. Onderzocht moet voorts worden of het tunnelverkeer op een andere wijze geregu leerd kan worden, bijvoorbeeld door ’s morgens drie banen in zuidelijke rich ting open te stellen en ’s middags drie in noordelijke richting. Met de door de gemeente geconstateerde behoefte aan een gedegen verkeerscircula tieplan zijn de insprekers het volledig eens, wanneer daarin tenminste maar maximale aandacht wordt besteed aan de positie van fietsers, voetgangers en aan voorzieningen ten behoeve van ouderen en gehandicapten. De gemeenten in het negentiende district van de rijksinspectie bieden haar als dank voor de bijzonder prettige samenwerking gedurende zovele jaren een afscheidsre ceptie aan. Deze receptie wordt op woens dag 24 mei vanaf drie uur gehouden in de schouwburg-concertzaal „De Speeldoos” aan de Vincent van Goghweg 42 in Zaandam. kamp wilden vertrekken, bezochten wet houder A. Hoogeboom en „smeekten” om een snelle afhandeling: kwam de gemeente Beverwij niet met een voorstel over de brug, dan zouden de groepsleden zelf het initiatief tot het vertrek uit het regionale kamp hebben genomen. De gemeente ten slotte bood aan om aan de Bankenlaan, in het tuindersgebied, een tijdelijk kamp in te richten, maar de woonwagenbewoners hebben dit terrein als ongeschikt zijnde van de hand gewezen. Men achtte het terrein aan de Parallelweg, de ijsbaan van Kees Jongert dus, beter geschikt. De gemeente is hiermee akkoord ge gaan, onder de voorwaarde dat er slechts 18 wagens mogen staan en dat sloop of andere activiteiten verboden zijn. Bever wijk wil een schoon tijdelijk woonwagen kamp, aldus wethouder Hoogeboom. „Aan de Parallelweg wonen en elders werken en dat willen de betrokken woon wagenbewoners ook, dus dat komt goed uit”, aldus de wethouder, die overigens zelf niet zo gelukkig is met de lokatie. „Misschien gaan de mensen zelf ook nog wel eens beseffen dat de ijsbaan het niet is. Maar het college beseft dondersgoed dat je ’t risico loopt, dat er vanuit de bewonersgroep drang gaat worden uitge oefend om op de plaats van het tijdelijke kamp ook de definitieve voorziening te maken”. De Spoorsingel zou volgens dat plan aan sluiting moeten krijgen op de Rijk de Waalweg in Velsen-Noord en dwars door de richting Scheybeeck te verplaatsen her tenkamp naar het station moeten leiden, waar de weg het tracé van de Wijckermo- len moet gaan volgen. Om de beschikking over vier rijbanen te krijgen, zou de fiet senstalling van de NS moeten worden ver plaatst en bij het viaduct een stuk van het parkeerterrein aan de Meer bij de weg moeten worden getrokken. Tevens zou er een tweede onderdoorgang onder de spoorbaan en rijksweg 9 moeten worden gecreëerd. Door de sloot langs de Spoor singel waar nodig van duikers te voorzien, zou de gehele Spoorsingel vierbaans kun nen worden gemaakt om ter hoogte van de plaats waar de toekomstige Coentun nelweg onder de spoorbaan doorgaat z’n aansluiting op die weg te krijgen. Ove rigens betwijfelt ook de heer Rietkamp, of de aanleg van de Verlengde Coentunnel weg wel echt noodzakelijk is. De insprekers denken, gezien het vorige week verschenen inspraakrapport waarin de met de organisatie belaste BSCR de resultaten van de inspraakprocedure heeft gebundeld, daar heel anders over. De nieuwe decentralisatiewet verplicht de besturen van de centra en de gemeen ten mogelijkheden te scheppen voor het vestigen van kleine kampen. De gemeente Beverwijk is wel overtuigd van de nood zaak tot die decentralisatie, maar zag geen kans in de overvolle stad op korte termijn een geschikte lokatie te vinden, temeer omdat met de nieuwe wet óók de integratie van de woonwagenbewoners in de plaatse lijke bevolking wordt beoogd. In het dicht bebouwde Beverwijk bleef het een moeilij ke zaak een goed terrein voor een klein kamp aan te wijzen. Inmiddels stegen de spanningen in het regionale woonwagencentrum „IJmond” met de dag. Het bestuur van het centrum had in een nota zelf al opgemerkt, dat er m het kamp te veel mensen woonden en om de druk van de ketel te nemen Beverwijk haast moest maken met het inrichten van een klein kamp. Omdat er met de realise ring van een definitief woonwagenkamp minstens anderhalf jaar zou duren, be spraken vorige week deputaties van de gemeente Beverwijk en Heemskerk een tussentijdse noodoplossing. Leiders van Kees Jongert zullen veilig gesteld worden. Burgemeester Hubers van Beverwijk en Woonwagenkamp Parallelweg Tegenover de velden van voetbalvereniging Beverwijk en naast de tennishal aan de Aagtendijk en de gebouwen van hockeyvereniging Schey beeck komt het kleine Bever wijkse woonwagenkamp. voegd: men pleit vóo2r parkeerschijven en tegen de plaatsing van parkeermeters; vóór de aanleg van voldoende parkeer ruimte in de nabijheid van openbare ge bouwen; vraagt om grote aandacht voor de verkeersregulatie in oude woonwij ken; om betere voorzieningen op het ge bied van het openbaar vervoer en een frequentere plaatsing van wachthuisjes bij bushalten; om de aanleg van zebrapa den en stoplichten op de hoek van de Hendrik Mandeweg/Alkmaarseweg en op de hoek van de Reguliersstraat; om verbe tering van de verkeerssituatie voor fiet sers op de Wijk aan Duinerweg; en pleit tenslotte nog voor afsluiting van de Hen drik Mandeweg vanaf de Alkmaarseweg tot de Van Breestraat voor autoverkeer. zelfstandige gedeelte van het bejaarden complex wonen. Het verpleegtehuis St. Joseph verzorgt voor ée persoon de maal tijden en het Dienstencentrum regelde via de vrijwilligers de maaltijden voor twee personen. Deze maaltijden werden bereid in Huize St. Agnes. Indien het Dienstencentrum de warme maaltijdenverstrekking onder zijn beheer neemt, staat St. Agnes deze taak af. Huize Westerheem is vooralsnog van plan deze dienstverlening voort te zetten. De prijs is dan 6,50 per maaltijd. Burgemeester en wethouders hebben aan de raad voorgesteld de gevraagde sub sidie van ƒ2,- per maaltijd voor de ver voerskosten te verlenen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de lijst van inge komen stukken en mededelingen voor de raadsvergadering van donderdag 25 maart staat onder meer een goedkeuring door gedeputeerde staten van het raads besluit tot vaststelling van het bestem mingsplan „De Kleine Hoevens-Beierlust”. Van de voetbalvereniging ADO’20 is be richt ontvangen, dat deze vereniging het beroepsschrift inzake een opgelegde boete intrekt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De regionale samen werking van de brandweerkorpsen heeft thans officieel vorm gekregen in een ge meenschappelijke regeling, waarin de ge meenten Haarlem, Bennebroek, Bever wijk, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemskerk, Heemstede, Hillegom, Velsen en Zandvoort deel nemen. B. en W. hebben aan de raad gevraagd met deze regeling in te stemmen. Voor Heemskerk zullen naar verwachting de kosten 53.000,- per jaar gaan belopen. SBr (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het rapport „in spraak structuurplan Beverwijk”, met daarin de resultaten van de groot scheepse inspraakprocedure waarmee college en BSCR de bevolking wilden betrekken bij de toekomstige ontwik keling van de gemeente, ligt gedurende vier weken ter inzage. Het rapport kan door iedereen die dat wil, worden bestudeerd op kamer 5 van het Stadskantoor (tijdens kantoor uren), terwijl er ook exemplaren be schikbaar zijn bij ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof, buurthuis Wijk aan Duin, buurthuis De Schans, buurtcen trum De Lichtboei, de bibliotheekcen trale en de BSCR. Diegenen, die bezwaren hebben te gen de inhoud van het rapport en/of tegen de daarin vervatte conclusies, kunnen hun bezwaren tot 13 juni achriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders van Beverwijk, Pres. Kennedyplein 1. Op een later tijdstip zullen de indieners van bezwaarschrif ten in de gelegenheid worden gesteld hun zienswijze mondeling toe te lichten. Aan de inspraakprocedure hebben bijna driehonderd Beverwijkers, ver deeld over éénentwintig thema- en wijkgroepen, deelgenomen. Door al die groepen is tesamen drieënvijftig maal vergaderd. Het is de bedoeling, dat de gemeente bij de vaststelling van de definitieve uitgangspunten voor het structuurplan ernstig rekening houdt met de inbreng van de insprekers. (Van een onzer verslaggeefsters) UMOND. In verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd legt mevrouw W. Voorbrood, rijksinspec- trice voor het kleuteronderwijs in dit district, haar funktie binnenkort neer. burgemeester Kok van Heemskerk zijn vrijdag j.l- naar Haarlem getogen om com missaris R. de Wit over het hoe en waarom van de besluitvorming van Beverwijk op de hoogte te stellen. In het decentralisatie beleid van het regionale woopwagencen- trumbestuur is er in de IJmond plaats voor 125 wagens: 45 in het kamp te Velsen; 18 wagens in het kamp te Beverwijk; 40-45 in het regionale centrum te Heemskerk en het restant moeten Uitgeest en Castricum opvangen. a

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9