!d I Etappezeges Moser in >p van Italië de Ronde s <b Jacques van Meer dé ontdekking BORDEA UX-PARIJS: OKKER EN FIBAK WONNEN IN HAMBURG Wielart eerste I jr van nederland F ronde in cijfers IWK-gangers willen met [bond praten INC INEK-AAN-NEK RACE !,in nk schaken t DISCUTABEL WERELDRECORD POLSSTOKHOOGSPRINGEN I i ronde J 14 15 2 2 MAANDAG M E I 19 7 8 3 I sportief IK S: Hennie Kuiper is in een Belgische wie- Hassink kreeg Van Springel was cadeau met te stuiten oranje tüt Jacques van Meer: twee etappe-zeqes h Tully over 5.71 meter Okker: zege met Fibak '1 iduwd >ekerk 'els en hij om artsen >t alle beker finale, uwers net 2-0 ragos- Ler zal trgen- kenen al Za- hoofd- ron het nsingh itvloei- in de onder 1 geen im dat Neder- kwam een en de van nen en tweede erlecht Na de sn twee iten het minuut nd. De t meer len het gewor- vonnen na een vorden teams, Ier zijn met 1-0 nds elf- itionele ulon op Mexico Ie wed- op een i de 31e i scrim- (Van onze sportredactie) HULSBERG. Aan de kwaliteiten van amateur-wielrenner Arie Hassink hoeft niet getwijfeld te worden daarvoor presteerde hij gedurende tien seizoenen voldoende maar alleen op basis daar van hem de grootste overwinningskansen toe te kennen in Olympia’s Ronde door Nederland zal een ietwat te overhaaste prognose zijn. Arie Hassink greep welis waar op de van hem bekende degelijke manier de eerste plaats in het algemeen klassement, maar hij hoefde er weinig voor te doen. Hij dankte zijn oranje trui in het Limburgse weekeinde namelijk niet aan grote krachttoeren maar aan het sim pele feit dat zijn belangrijkste concurrent Bert Oosterbosch totaal in elkaar stortte. De tiende ronde bracht veel spanning. Ada van der Giessen gaf met jwit spelend geen krimp tegen Alexandra van der Mije. Zij zette een koningsgambiet op het bord, echter (met een achterstand van 1.59) al verzoende met een meer ondergeschikte rol. „Ik zal mijn eigen kans rijden maar niet ten koste van Hassink en Lammer- tink”. Alexander Averin uit de Sovjet-Unie heeft de negende etappe van de vredes- koers (Oost-Berlijn-Praag-Warschau) ge wonnen. Daardoor behield hij de eerste plaats in het algemeen klassement. Wojtek Fibak verloor in de finale van het heren-enkelspel met 6-2, 6-4, 6-2 van Guil lermo Vilas. Deze laatste, die gelukkig in de finale was doorgedrongen door een blessure van Orantes, toucheerde 50.000 gulden. Fibak de helft. Fibak speelde veel minder sterk dan verwacht. Zijn opslag Voor Arie Hassink komt het er nu op aan dat hij na vrij gemakkelijk aan de leider strui te zijn gekomen zich waarmaakt als waar zwart - bang om het initiatief te verliezen - niet gp in ging. Na 21 zetten kwamen de dames remise overeen. De laatste, elfde ronde wordt vandaag ge speeld. was matig en hij maakte herhaaldelijk fouten in zijn fore-handslagen. De eindstrijd bij de dames was ook al erg eenzijdig. Jausovec (Joegoslavië) ver sloeg Ruzici (Roemenië) met 6-2, 6-3. De Argentijn José Clerc heeft het inter- Pirard (Amstel) z.t., 7. Rene van de Broek (Dries sen) z.t., 8. Bert Wekema (Batavus) z.t., 9. Arie Hassink (Amstel) z.t., 10. Frits Schur (Bossche Staalbouw) z.t. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. Een triomftocht voor Her man van Springel en een afgang voor de Nederlanders. Dat was de 75e Bordeaux- Parijs, waarin Jan van Katwijk met een zesde plaats de enige van de vijf landge noten was die de finish bereikte. Herman van Springel zorgde voor een historische dag in de marathon van de weg. Hij totali seerde in de roemrijke geschiedenis van deze monstertocht over 600 km de vijfde overwinning. En dat is een aantal waarop geen enkele renner kan bogen. op naam van Wilma Hillen (TION), die deze prestatie op 6 juli van het vorig jaar in Trinec (Tsj) leverde. De Haagse atlete Ria Stalman (Sparta) heeft tijdens atletie kwedstrijden in de Amerikaanse plaats Modesto (Califomië) het onderdeel discuswerpen gewonnen met 55,62 meter. Twee de werd de Amerikaanse Lyn Winbicler met 55,00 meter. Ria Stalman verblijft al sedert september van het vorig jaar in de Verenigde Staten. Zij traint op de Utep-universiteit van El Paso (Texas). De Haagse komt eind mei weer naar Nederland terug. De 55,62 meter betekent de beste verrichting van Ria Stalman tijdens haar Amerikaanse stage. Het Nederlands record staat met 58,18 meter sedert 3 juni 1976 op haar naam. De Utrechtse Jennifer Smit (Hellas) eindigde op het nummer kogelstoten met 15,31 meter als tweede. Dit is een nieuw persoonlijk record. Winnares was de Amerikaanse Maren Seidler met 18,34 meter. Ko van der Weijden (AV’23) heeft in Rhenen een nationale loop over twintig kilometer gewonnen. De Amsterdammer legde de afstand af in 1 uur 3 minuten en 30 seconden. Ruim een minuut later kwam Barry Kneppers (Noordkop) als tweede over de eindstreep. lotto: 1 42. 17 8. Neder- iap op ar wel tegen )e Gel en van t pakte ram na ér van vas de resent CORVALLIS (AFP). De Amerikaan Mike Tully heeft in de Amerikaanse plaats Corvallis (Oregon) het wereldrecord polsstokhoogspringen gebracht op 5 meter en 71 centimeter. Het oude record was sedert juni 1976 met 5.70 meter in handen van de Amerikaan Dave Roberts. *ffW*W**: Van een tweestrijd tussen Joop Zoete melk en de twee enige Belgen in de koers, Rosiers en Van Springel, was al geen spra ke meer toen in Rilly-sur-Loire, na 355 km, de tweede bevoorradingspost werd be reikt. Zoetemelk had het tempo in de steeds kleiner wordende kopgroep niet meer kunnen volgen. Hij was daarmee de laatste van de vijf Nederlanders die uit dat eerste gelid werd weggeslagen. Toen hij „de benen plotseling niet meer voelde”, hadden Krekels en Rompelberg de strijd reeds gestaakt (half koers), en zwalkte Fedor den Hertog in de grauwe achterhoe de rond. „Diarree”, luidde zijn veront- at 1-0, 'osthu- at 4-2. schou- elpun- herder e—FC VW 1-0, 78 iheids- uwers: HAMBURG. Het dubbel Okker/Fi- bak, dat twee weken geleden de wereldti tel van de WCT voor zich opeiste, heeft ook de open Westduitse tennistitel in Hamburg gewonnen. Nadat de Neder- lands/Poolse combinatie in de halve fina les moeizaam gewonnen had van Pfis- ter/Amaya (6-3, 6-7, 7-5) was de eindstrijd een formaliteit tegen Munoz/Pecci: 6-2, 64. BERGKLASSEMENT: 1. Bert v.d. Broek 40 punten, 2. v.d. Steen 21, 3. Hassink 18. j win- srd in ander start. i Caro Hou- I. Van -13- varen i inleg enpot in als 0.606, prijs: 4.632. •oens- it een wordt mers. prij- ijzen: prijs: Vandi (Ita) op 38 sec De stand in het algemeen klassement: 1 De Muynck 68.52.55, 2 Fanizza (Ita) op 1.03? 3 Baronchelli (Ita) 1.33, 4 Moser (Ita) 1.45, 5 Battaglin (Ita) 2.01, 6 Saronni (Ita) 2.05 ners is het volstrekt oneens met de i zienswij: vendien lerwedstrijd voor profs op de negende plaats geëindigd. Winnaar van de wed strijd van Waterloo naar Meulebeke was Ferdi van den Haute (Bel), voor zijn landgenoten Maertens en Pollentier. Theo Smit heeft in Vlissingen de twee de omloop van de boulevard, een interna tionale wielerwedstrijd voor profs, ge wonnen. Bert Pronk heeft zaterdag de wieler ronde van Kampenhout in België op zijn naam gebracht. Hij legde de 120 kilome ter af in 3 uur 2 minuten. Nicolaas van Est eindigde in deze ronde op de vierde plaats. Aad van den Hoek is gisteren winnaar geworden van de 100 kilometer tellende ronde van Made voor profs. Hij had een voorsprong van een halve minuut op een groep van negen renners van wie Gerrie Knetemann zich als tweede plaatste. Fred Rooyens en Danny Soto (invaller voor Raymond Snel) verloren in de eind strijd hun partij. Ludwig Kotzebue en Otti Roethof wonnen door wa-za-ri, waarna John Reeberg het beslissende punt bin nenhaalde op beslissing wegens een te defensieve houding van zijn tegenstander. Voorts werd John Reeberg Europees kampioen in alle categorieën. In de finale versloeg hij in de derde verlenging de Brit Charles. Bij de zwaargewichten kwam Reeberg niet verder dan een bronzen me daille. Hij verloor in de halve finales van de latere winnaar, de Brit Goddington. Wereldkampioen Otti Roethof verloor in de finale van het halfzwaargewicht verras send van de Fransman Renaud. Naast deze zilveren plak werd Roethof vierde in alle categorieën. nationale tennistoernooi van Florence ge wonnen. In de eindstrijd versloeg hij de Fransman Patrice Dominquez met 64, 6-2, 6-1. In de eindstrijd van het herendubbel zegevierden de Italianen Panatta en Bara- zutti met 6-3, 2-6, 6-3 over de Australiërs Edmondson en Marks. De 21-jarige Tully slaagde er al in zijn eerste poging in de nieuwe recordhoogte te bedwingen. Daarvoor was de Californi- sche atleet achtereenvolgens over 5.18 m, 5.28 m, 5.43 m en 5.48 m gegaan. Tully was toen al zeker van de overwinning en liet de lat op 5.71 meter leggen. Na de sprong van de Amerikaan bleef de lat zeker twee seconden in beweging, alvorens tot rust te komen. Bij het nameten bleek de hoogte vervolgens 5.70 meter te zijn geweest. De reglementen van de Internationale Amateur Atletiek Federatie schrijven evenwel voor dat de hoogte voor een wereldrecordpoging moet zijn gemeten, en niet erna. Dit in tegenstelling tot de voorschriften van de Ameri kaanse Universitaire Federatie. Leny Jansen (AV Rotterdam) heeft op de kunststofbaan in Nijmegen het Nederlandse record op de 400 meter horden verbeterd. De Rotterdamse kwam uit op een tijd van 59.3 seconden. Het oude nationale record stond met 59,72 seconden denk je daar niet aan. Dan wil je alleen maar winnen. Achteraf.tja, achteraf kun je misschien zeggen dat het me te veel kracht kostte. Voor Oosterbosch’ sponsor bleef het leed niet tot zijn terugslag (van de eerste naar de twaalfde plaats met een achter stand van 5.24) beperkt: Henk Mutsaars (derde in het algemeen klassement) name lijk stapte in de vierde etappe totaal leeg- gereden af en Bart van Est die zo uitste kend vierde stond viel terug naar een 50e plaats op 27.30. De favorietenrol van de ploeg Jan van Erp was daarmee in één klap uitgespeeld, maar de opvolger stond meteen klaar: Gazelle. Na een zwakke start als gevolg van door de ploegleden genuttigd bedor ven voedsel manifesteerde deze equipe zich op een indrukwekkende manier. De jonge (sinds een maand 20 jaar) Jac van Meer uit het Westbrabantse Wouw won beide zware etappes in Limburg (voor zijn ploeg was het de derde opeenvolgende overwinning!), Bert Scheuneman kreeg het groen van de leiderstrui dat aan het puntenklassement is verbonden om zijn schouders en bovendien rukte deze renner op naar de tweede plaats (op 1.30) achter Arie Hassink. Wat Jac van Meer liet zien bracht het in Olympia’s Ronde verzamelde wielervolk zó in verrukking dat hij acuut werd uitge roepen tot de grootste revelatie. Van Meer zelf: „Ik wist dat ik redelijk kon klimmen maar van het succes dat ik er dit weekein de mee had sta ik zelf te kijken. Ik ben geschrokken van mijn eigen presta ties. En wat Bert Scheuneman betreft: ploegleider Ben van Erp ziet hem als een serieuze kanshebber om de oranje trui drager te bedreigen. Arie Hassinks ploegleider Herman Krott deelt dat standpunt niet. „Wij rijden als ploeg geweldig”, werpt hij tegen. Vraag is echter in hoeverre de eenheid bewaard blijft. „Helemaal”, profeteert Krott. „Ik zou niet weten waar het fout kon gaan”. Bijvoorbeeld bij Hassinks ploeg- en streekgenoot Jos Lammertink die op een goede derde plaats (achterstand: 1.38) staat en van wie bekend is dat hij genoeg ambities heeft om Arie Hassink aan te vallen. In de vierde rit had Lammertink de pech van materiaal defect in de laatste vijf kilometer waardoor hij 1.15 verspeelde op Hassink die ruiterlijk erkende („hoe sneu ik het ook voor Lammertink vind”) dat hem dat voorval uiterst welkom was. Ploegleider Herman Krott laat beiden voorlopig hun eigen gang gaan evenals der dritte im Bunde: Frits Pirard die zich ijkenis- /ijk za- n het te klas- Z reeds lan nu en van Uitslag: 1. Van Springel, 601 km in 14.20,33 (gemiddelde 41,903 km-uur); 2. op 8.02, Rosiers; 3. op 10.30, Delepïne; 3. op 13.57, Bertin; 5. op 18.14, Le Guillaux; 6. op 33.39, Jan van Katwijk; 7. op 40.18, Fussien; 8. op 45.04, Gallopin; 9. op 1.19,49 Beucherie. De uitslagen in de tiende ronde zijn: Carla Bruinenberg-Riek Spook 0-1, Hanneke van Par- reren-Corrie Vreeken Va-Vz, Erika Belle-Mieke van Eist 1-0, Ada van der Giessen-Alexandra van der Mije Va-Va, Cora van Gent-Bep van de Berg 1-0, Cochita Pluymert-Jeannette Mulder 0-1. De stand na tien ronden is: 1. Vreeken en Van der Mije 8Va pnt, 3. Van Parreren, Belle en Van der Giessen 6’/a, 6. Mulder öVa, 7. Bruinenberg en Van Gent 41/i, 9. Van Eist en Pluymert 3, 11. Spook 2*/2, 12. Van de Berg Va. MILAAN. Ruud Wielart, met 2,26 me ter Nederlands recordhouder hoogsprin gen, heeft gisteren bij internationale wed strijden in Milaan zijn specialiteit gewon nen. De Hoofddorper kwam door de uiter mate slechte weersomstandigheden het regende voortdurend niet tot zijn nor male niveau. Hij won uiteindelijk met een sprong van 2,08 meter. leider van de ronde. Secundair is het een interessante vraag hoe de onderlinge ver houdingen binnen de zo succesvolle Am- stelploeg van Herman Krott (drie man bij de eerste vijf, leider in het individuele klassement, bet combinatieklassement, het sprintklassement en de ploegenrang- schikking) zich zullen manifesteren. PETER HEERKENS De eerste plaats die hij in het klassement van zegepralen bezette met een andere, vroegere uitblinker in Bordeaux-Parijs, de Fransman Bernard Gauthier, kwam dus op naam van de 34-jarige Belg. „Het ver overen van dat record was reeds lang mijn doel”, zei Van Springel, nadat hij de af stand met het uurgemiddelde van 41.903 km had voltooid. Dit hoge moyenne was weliswaar geen record, omdat Godefroot twee jaar geleden nog één kilometer per uur harder reed. Vanaf het moment dat hij, bij het uitrij den van het dorpje Clery St. André (421 km), zijn laatste tegenstander, Roger Ro siers, in de steek liet, tot het passeren van de eindstreep, bouwde Van Springel een voorsprong op van ruim 7 minuten. De 180 km lange solo, achter de rug van gangmaker De Wachter, had zijn superio riteit op de meest duidelijke wijze onder streept. Toen Herman van Springel zijn overge bleven concurrent Rosiers (en kort tevoren diens Franse ploegmakker Delepine) in de steek liet, stond het echec van de Neder landers reeds lang vast. Jan van Katwijk kon die ontgoocheling, ondanks zijn dap per volhouden („In mijn laatste seizoen ben ik blij dit meegemaakt te hebben”), niet wegwerken. Dat hij, zoals oud- winnaar Wim van Est zei, zelfs verder had kunnen komen indien hij een betere gang maker gehad zou hebben, was een schrale troost. meentelijke autoriteiten, die naar hun mening te weinig doen om het verval van de stad tegen te gaan. Moser won ook zaterdag de dertiende etappe tussen Modigliana en Padova. Zijn landgenoten Gavazzi en Borgogni eindigden resp. als tweede en derde. De uitslag van de tijdrit is: 1 Moser (Ita) 12 km in 16.11, 2 Visentini (Ita) op 6 sec., 3 Saronni (Ita) op 14 sec., 4 Knudsen (Noo) op 15 sec., 5 De Muynck (Bel) op 22 sec., 6 Baronchelli (Ita) op 25 sec., 7 Schuiten (Ned) op 30 sec., 8 Fraccaro (Ita) op 33 sec 9 Sutter (Zwi) op 37 sec., 10 PLOEGENKLASSEMENT DERDE ETAPPE: 1. Gazelle 9.45.37, 2. Amstel 9.45.42, 3. Bossche Staalbouw 9.47.35, 4. Union 9.48.17, 5. Olympia 9.48.22, 6. Batavus 9.48.27. PLOEGENKLASSEMENT VIERDE ETAP PE: 1. Amstel 12.18.49, 2. Batavus 12.22.05, 3. Gazelle 12.22.22, 4. Bossche Staalbouw 12.23.38, 5. Union 12.27.25, 6. Driessen 12.28.08. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. Amstel 44.46.23, 2. Gazelle 44.51.19, 3. Batavus 44.53.30, 4. Bossche Staalbouw 44.55.53, 5. Dries sen 44.57.20, 6. Union 44.58.19. RUUD WIELART Karatezege GENÈVE. Nederland heeft bij de Europese karatekampioenschappen in Genève, waaraan werd deelgenomen door zeventien landen, het teamkampioen schap gewonnen. In de finale werd met 3-2 van Groot-Brittannië gewonnen. I VENETIE (AP). De Italiaan Francesco Moser heeft gisteren de 14de etappe van de wielerronde van Italië gewonnen, een tijdrit van twaalf kilo- meter die op het beroemde San Marcop- lein eindigde. De Belg Johan de Muynck behoudt ook na de tijdrit de leiding in het algemeen klassement. Moser legde de twaalf kilometer win- nend af in een tijd van 16 minuten en 11 seconden. Zijn landgenoot Visentini ein- digde op zes seconden achterstand, ge- volgd door Giuseppe Saronni, eveneens uit Italië, op 14 seconden, de Noor Knud Knudsen op 15 seconden en De Muynck op 22 seconden. Roy Schuiten werd ze- vende op 30 seconden achterstand. In het parcours waren vijf bruggen i opgenomen, waarvan er een 150.000 had gekost. Naar aanleiding hiervan heb- ben Venetiërs kritiek geuit op de ge- MIJDRECHT (ANP). Alexandra van der Mije en Corrie Vreeken hebben in de tiende en voorlaatste ronde van het Ne derlands kampioenschap voor dames niets voor elkaar ondergedaan. Beiden kwamen tot een puntenverdeling en ble ven derhalve gezamenlijk aan de leiding. De kans op een beslissingsmatch tussen beide dames moet zeer reëel geacht worden. ALGEMEEN PUNTENKLASSEMENT 1. Scheuneman, 84 punten, 2. Hassink 75, 3. Pirard 72. I afgedrukt. Piet Kuys: „Wij zijn het oneens met de wijze waarop Middelink aan de I kant is geschoven. In dat gesprek met het hoofdbestuur willen wij wel eens i onze visie geven en dan zijn wij ook best bereid een boekje open te doen over het gedrag van sommige officials in Venezuela. Want daar is ook heel wat op aan te merken”. Eenvoudiger en overzichtelijker dan de wijze waarop Oosterbosch zijn leidende positie aan Hassink moest afstaan, kon het niet. In de etappe van zaterdag voltrok zich het vonnis zo’n 30 kilometer voor de finish tijdens een onbeduidend klimmetje van 300 meter waar Oosterbosch zittend aan het wiel van Hassink moest lossen. Een dag later bleek de verrassende inzin king van de jonge Brabander nog ergere vormen te hebben aangenomen toen hij op de Keutenberg een resolute, maar onbedui dende, tempoversnelling van Hassink niet kon volgen en met een achterstand van 5.16 in Hulsberg over de eindstreep kwam. De totale afgang van de klasserijke Bert Oosterbosch noemde diens ploegleider Jan Gisbers een „compleet raadsel, maar dat is een te snelle berusting bij een opval lend feit. Immers: Bert Oosterbosch had zich de afgelopen dagen zo enorm gegeven in het zware werk dat die inspanningen niet ongestraft konden blijven. Zijn ge brek aan ervaring deed hem meer inspan ning leveren dan nodig was. „Natuurlijk”, steunde Hassinks ploegleider Herman Krott die theorie, „deed Oosterbosch veel te veel. En dat op die leeftijd. Wat hij wil kan nog geen paard opbrengen.” Bert Oosterbosch zelf ontweek de con frontatie met zijn sensationele verlies. Hij treurde met gebogen hoofd en reageerde alleen flauwtjes toen het bij de reconstruc tie ging over de tijdrit die hij zaterdagoch tend met zoveel overmacht won. „Mis schien”, gaf hij aarzelend toe, „is het toen te hard gegaan. Maar op het moment zelf UITSLAG EERSTE DEEL DERDE ETAPPE: 1. Bert Oosterbosch (Van Erp) 20,2 km in 26 min 35 sec (met tijd vergoeding 26,20), 2. Jan van Houwelingen (Bossche Staalbouw) op 7 sec. (met tijdvergoeding 26,32), 3. Jos Lammertink (Am stel) op 27 sec. (met tijdvergoeding 26,57), 4. Bert Scheuneman (Gazelle) op 47 sec., 5. Arie Hassink (Amstel) op 56 sec. UITSLAG TWEEDE DEEL VAN SCHIJN- DEL NAAR HULSBERG OVER 143 KM: 1. Jacques van Meer (Gazelle) 3.15,09 (met tijdver goeding 3.14,54), 2. Jac. Verbruggen (Union) 3.15,09 (met tijdvergoeding 3.14,59), 3. Theo de Rooy (Gazelle) 3.15,14 (met tijdvergoeding 3.15,04), 4. Bert Scheuneman (Gazelle) z.t., 5. Jan de Nijs (Gazelle) z.t., 6. Martin Taverne (Olym pia) z.t., 7. Rene van de Broek (Driessen) z.t., 8. Frits Schur (Bossche Staalbouw) z.t., 9. Arie Hassink (Amstel) z.t., 10. Jos Lammertink (Am stel) z.t. UITSLAG VIERDE ETAPPE: 1. Jacques van Meer (Gazelle) 167 km. in 4.05.48 (met tijdver goeding 4.05.33), 2. Egbert Koersen (Batavus) 4.05.48 (met tijdvergoeding 4.05.38), 3. Jan van Houwelingen (Bossche Staalbouw) 4.05.48 met tijdvergoeding 4.05.43), 4. Bert Scheuneman (Ga zelle) z.t., 5. Jac Verbrugge (Union) z.t., 6. Frits schuldiging. Zoetemelk verdween uit de eerste linie en hij kreeg daarvan zo’n licha melijke en morele terugslag, dat het ver dwijnen van het strijdtoneel niets anders meer dan een kwestie van tijd kon zijn. In de straten van Orléans, toen Bordeaux- Parijs 435 km gevorderd was, stapte Zoe temelk van zijn fiets. „Achter mij was iedereen reeds verdwenen”, zei hij berus ten. „Doorgaan vond ik zinloos”. -$L. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Hassink 15.26.57, 2. Scheunemann 15.28.27, 3. Lammer tink 15.28.38, 4. Schur 15.28.49, 5. Pirard 15.28.56, 6. Koersen 15.29.03, 7. Rene v.d. Broek 15.29.15, 8. Jan van Houwelingen z.t., 9. Van Meer 15.30.01, 10. Tsjoetenen 15.30.39, 11. Weke ma 15.31.47, 12. Oosterbosch 15.32.21, 13. De Rooy 15.34.19, 14. Taverne 15.34.50, 15. Jonkers 15.34.52, 16. Nieuwdorp 15.35.03, 17. Van Dongën 15.35.03, 18. Polak 15.35.31, 19. Van Peer 15.35.43, 20. Huijzen 15.36.05 ■ir Van Springel: de eeuwige tweede, die eindelijk won (Van onze sportredactie) HULSBERG. Op initiatief van I Piet Kuys en Arie Hassink zullen de I renners, die vorig jaar hebben deelge- nomen aan het wereldkampioenschap I in Venezuela, een onderhoud aanvra- I gen met het hoofdbestuur van de KNWU Het onderwerp van gesprek zullen de nota’s zijn van de sportcommissievoor- I zitter Wim Roosenburg, die zich in die nota’s nogal laatdunkend heeft uitge- j laten over de deze week afgetreden I I coach Joop Middelink. De groep ren- i zienswijze van Roosenburg en is bo- I vendien van oordeel dat er een aantal pertinente leugens in de rapporten zijn ►e

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15